Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 51 to 75 of 149

Thread: Atletika

  1. #51
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    Neki strucnjaci su izracunali da najvise moze 9.62 . Ne znam kako su to izracunavali ali rece ovaj komentetor to na eurosport
    Bogami da nije stao zadnjih 10-tak metara išao bi ispod tog vremena što su ti stručnjaci izračunali

  2. #52
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    kako prodje nasa Milasevicka?

    Nasha je bila u grupi majstora svjetskog trcanja na 100 metara. S obzirom da dolazi iz drzave dje se ovom sportu poklanja najmanje paznje, a treneri u toj disciplini su ocajni, ja mislim da je njeno trcanje bilo odlicno. Nije pala kada se priblizavala cilju, srecom.

    Sve u svemu, Milasevicka je bila jako loshe trenirana za Olimpijadu. No, ja, ispred kompjutera, sa nogama koje ne mogu ni pretrchat 100 m u 14 secundi nemam sto reci protiv nje. Koliko para toliko i igara. Ja nijesam sposobna ni na lokalni turnir otici.

    Ima li ta grebena CG ikakvog dobrog trenera, ili cemo vjecito sto po babu sto po stricevima.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  3. #53
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak View Post
    Nasha je bila u grupi majstora svjetskog trcanja na 100 metara. S obzirom da dolazi iz drzave dje se ovom sportu poklanja najmanje paznje, a treneri u toj disciplini su ocajni, ja mislim da je njeno trcanje bilo odlicno. Nije pala kada se priblizavala cilju, srecom.

    Sve u svemu, Milasevicka je bila jako loshe trenirana za Olimpijadu. No, ja, ispred kompjutera, sa nogama koje ne mogu ni pretrchat 100 m u 14 secundi nemam sto reci protiv nje. Koliko para toliko i igara. Ja nijesam sposobna ni na lokalni turnir otici.

    Ima li ta grebena CG ikakvog dobrog trenera, ili cemo vjecito sto po babu sto po stricevima.
    Jako tesko uopste u trkackim disciplinama bilo ko sa Balkana da se probije - npr. Slovenke sa standarno dobrim rezultatima na 800m, ili Grkinje i Grci sa dobrim rezultatima u sprintu prije par godina... Uopste, iz Evrope - Rumunke i Ruskinje na srednjim i dugim prugama, par Spanaca koji se "uhvate" TOP10 rezultata na 10000m, i ko jos - Paula Radcliffe koja je davno batalila stadione i posvetila se maratonu, prije nje Sonya o'Sullivan, par tamnoputih Francuskih sprintera... Ostali primjeri iz Evrope u zadnjih 10 godina se mogu nabrojat na prste jedne ruke, let's face it - malo smo fizicki inferiorni

    Dakle, ocekivati neke znacajnije rezultate cak i u Evropskim okvirima je malo nerealno - pa prva Podgorica nema stadion sa atletskom stazom, u Bijelom Polju otprilike najozbiljnije rade... Kljuc bi bio - orijentisati se na discipline koje ne zahtijevaju ni extra uslove ni specijalne predispozicije, vec prije sveg mnogo tehnike - tipa hodanja, skoka u vis ili bacanja kugle i diska gdje postoji tradicija u okruzenju... Ostalo jako tesko.
    Just to slip the skin...

  4. #54
    big giant head Guest

    Default

    u atletici, kao i u plivanju, jedina sansa je - slanje klinaca u USofA ili tako neku zemlju koja se tim sportovima veoma ozbiljno bavi. vecina osvajaca medalja, ako nisu amerikanci, treniraju i zive u americi. dakle, da se klincima placaju stipendije. to makar nije veliki izdatak. a postojece stadione i bazene dovesti u neko optimalno stanje na kojem bi klinci mogli da zapocnu svoje karijere. gradjenje velelepnih sportskih objekata i osposobljavanje odgovarajuceg struchnog kadra za eventualne velike rezultate je preskupo i jednostavno - nemoguce za drzave kao sto je nasa, ili srbija, hrvatska isl. moguci su jedino izuzeci koji potvrdjuju pravilo

  5. #55
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A vala, ako mogu Bjelorusi u kladivu, disku i kugli na svakom velikom takmicenju da imaju extra rezultate, mozemo i mi Ne mogu bit kod Lukashenka neki extra uslovi nikako:mrgreen:
    Just to slip the skin...

  6. #56
    big giant head Guest

    Default

    bjelorusija ima sistem i infrastrukturu koji su im ostali iz sssr koji i dalje uspjeshno rabi. izgradnja bilo kakvog sistema kod nas je neisplativo i, da se ne lazemo, nemoguce. jeftinije je slati ih onima koji ce ih sigurno mnogo bolje spremiti i dati im bolje uslove

  7. #57
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    bjelorusija ima sistem i infrastrukturu koji su im ostali iz sssr koji i dalje uspjeshno rabi. izgradnja bilo kakvog sistema kod nas je neisplativo i, da se ne lazemo, nemoguce. jeftinije je slati ih onima koji ce ih sigurno mnogo bolje spremiti i dati im bolje uslove
    Ono shto CG mora da uradi je infrastruktura za pochetak sa radom "Water polo Academy Janovic"
    deuscroix

  8. #58
    big giant head Guest

    Default

    zlato za sloveniju u bacanju kladiva. svaka chast

  9. #59
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Bravo za Slovenca

  10. #60
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    bjelorusija ima sistem i infrastrukturu koji su im ostali iz sssr koji i dalje uspjeshno rabi. izgradnja bilo kakvog sistema kod nas je neisplativo i, da se ne lazemo, nemoguce. jeftinije je slati ih onima koji ce ih sigurno mnogo bolje spremiti i dati im bolje uslove
    Treba ulagati samo u dzudo kad su OI u pitanju tu barem imamo potencijala a i strucnog kadra, dako se nesto popravi do Londona !
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  11. #61
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by oktagon View Post
    Treba ulagati samo u dzudo kad su OI u pitanju tu barem imamo potencijala a i strucnog kadra, dako se nesto popravi do Londona !
    Slazem se !!! Dzudo i vaterpolo, to su jedini sportovi u kojima imamo sanse na OI, ali i uopste u svim takmicenjima

  12. #62
    big giant head Guest

    Default

    sto da ne. ovo je sve doduse za neki drugi topic, ali dobro. ali takodje treba iskoristiti prilike i talentovanim klincima omoguciti najbolje moguce uslove, ovdje ili vani. naravno, problem je sto se kod nas nista ne radi planski, i vaterpolo su kulirali sve dok uspjesi reprezentacije nisu doshli.
    no dobro, vratimo se atletici - bolt nastavlja da se zajebava. chovjek je od 200m u cetvrtfinalu aktivno trchao nekih 130, ostalih 70 se zajebavao. za mene je on prva zvijezda olimpijade. svaka chast phelpsu, on je takodje ziva legenda, ali ja nikad u zivotu nisam vidjeo onakvu dominaciju kao boltovu. i sve to radi sa osmjehom na licu. car.
    tu, medju legendama, treba da se napravi mjesto i za isimbaevu. dubok naklon

  13. #63
    lauraxsempre Guest

    Default

    A vidjeste li Isinbajevu???OBOZAVAM JE!!!!!!!!!!!

  14. #64
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A vidjosmo, koliko je ispred konkurencije to je bruka !
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  15. #65
    lauraxsempre Guest

    Default

    E neka je,ljepota je gledati onako kad ostane sama...........

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lauraxsempre View Post
    E neka je,ljepota je gledati onako kad ostane sama...........
    Ono danas je bilo milina gledat'. A kad se pokrila dekom da se skoncentrise? Ona protiv rekorda, jer konkurencije nema.
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  17. #67
    lauraxsempre Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Buba_mara View Post
    Ono danas je bilo milina gledat'. A kad se pokrila dekom da se skoncentrise? Ona protiv rekorda, jer konkurencije nema.
    Daaaaaa..........steta sto nisam razumjela sto je govorila na kraju na ruskom....

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam razumjela dovidjenja, hahaha
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  19. #69
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Moze li neko postaviti video kada skace Isinbajeva i finale trke muskarci na 100m? Nigdje ne mogu naci to

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  21. #71
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    331
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Moze li neko postaviti video kada skace Isinbajeva i finale trke muskarci na 100m? Nigdje ne mogu naci to
    ostace mi to dugo, dugo u sjecanju. Išinbajeva kraljica, Bolt kralj, Felps Bog....

  22. #72
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Hvala
    Snimak skoka Išinbajeve je maknut, a mislim da ovo nije Boltov snimak za rekord od 9.69.
    Nije mi jasno zašto nigdje nema snimaka :S

  23. #73
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    331
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Hvala
    Snimak skoka Išinbajeve je maknut, a mislim da ovo nije Boltov snimak za rekord od 9.69.
    Nije mi jasno zašto nigdje nema snimaka :S
    odmah sa Youtube maknu jer niko nema autorska prava....

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ko je ne bi tjesio kad place na pobjednickom postolju

  25. #75
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Moze li neko postaviti video kada skace Isinbajeva i finale trke muskarci na 100m? Nigdje ne mogu naci to
    Evo, odje ces naci taj fantasticni skok Isinbajeve.

    http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/olym...cs/7568077.stm

    Zaista impresivno! Obozavam ovu djevojku!
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Atletika
    By Vukasin Micunovic in forum Ostali sportovi
    Replies: 25
    Last Post: 09-05-10, 19:00
  2. Lapsusi i gluposti...
    By Sofronije in forum Ostali sportovi
    Replies: 853
    Last Post: 03-11-08, 17:57
  3. Atletika
    By kefalo in forum Olimpijske Igre
    Replies: 52
    Last Post: 28-08-04, 08:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •