Results 1 to 9 of 9

Thread: Our Legendary Olympic Moments...

  1. #1
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Our Legendary Olympic Moments...

    Uopste, koliko nam to svima znaci? Ja evo 15 dana zadnjih ozivljavam u sebi neke momente, tipa Paspalj protiv Amera u Atlanti, poslednji skok u dalj Carla Lewisa, razocarenje zbog Bekelea na 5000m u Atini, dueli Popova, Hoogebanda i Torpa u Sidneyu, "Independent Olympic Participants" u Barseloni; Johnsonovih 19.32 u Atlanti, Lavrov koji ne stize svoje cetvrto rukometno zlato u Atini...

    I mogao bi sad do ujutru, jednostavno Olimpijade su nesto posebno, istovremeno i velika rivalstva i olimpijski duh i radost za sve narode, i kontraverze naravno (cuvena pravila na doping kontrolama za Amerikance, odnos sudija...).
    Just to slip the skin...

  2. #2
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    331
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Naravno, slazem se sa tobom ipak je Olimpijada nesto posebno, nesto sto se dugo ceka i pamti za sva vremena.... A naravno i sportisti sa ovih prostora su blistali na nekim Olimpijadama... No bice vremena i da tu temu obradim...

  3. #3
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    331
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    a sad se sjetih da bi mogao poseban topic samo Legendary Olimpic moments... Ipak je toga bilo masu, da se ne ide dalje od maratona u Atinu 2004....

  4. #4
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,354
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    yup, ja sam poceo od barcelone 1992. tj. kod rodjaka u nk sam tad bio to ne racunam haha. slazem se. olimpijada je uvijek iznad svih world cups.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    331
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    xexexe, ja sam poceo od Sidneja, od Atlante se sjecam kroz maglu samo plivanja..... Ali Sidnej, Solt Lejk Siti, Atinu i Torino znam napamet.......

  6. #6
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pamtim:


    Barselona 1992.

    USA basketball team, IOP i EUN


    Atlanta 1996.

    Karl Luis (skok u dalj), Donovan Bejli (100m) i Majkl Dzonson (200m i 400m). Kasnije je organizovana i "egzibiciona" trka na 150m Bejli - Dzonson; Bejli pobijedio, Dzonson se, valjda, povrijedio.


    Sidnej 2000.

    Hugenband - Torp - Popov - De Brujn; Grin - Dzouns


    Atina 2004.

    Pojma nemam sta se desavalo, u ovom periodu vec pocinjem da gubim interesovanje za sport, ne racunajuci fudbal.


    Peking 2008.

    Moja interesovanja za OI u Pekingu su skromna, svode se na nekoliko (pod)disciplina:

    Vaterpolo, koji mi nije interesantan, gledacu iskljucivo zbog reprezentacije.

    Musko finale u trci na 100m, enjoy The Titan Wars - Bolt, Pauel i Gej - rivalstvo ciji znacaj odgovara naslovu teme.

    IF Federer - Nadal @ Finale muskog tenisa
    THEN gledam

    Plivanje, finalne trke. Interesantno bi bilo gledati kolekcionare medalja sa prethodnih Igara (od kojih je polovina out) vs ambiciozne mladje generacije.

    Skok s motkom Valjda ce Isinbajeva konacno preskociti tribinu.

    Fudbal - tesko da cu gledati. Africke reprezentacije dolaze motivisane, sa viskom energenata, talenta i brzine. Ali, cemu sve to kad su nedisciplinovani i ne znaju da je i taktika neophodan dio igre. Argentina je favorit, naravno. Kad vec nista ne mogu da osvoje u seniorskoj konkurenciji (20 godina), onda, neka se izivljavaju na OI turnirima. Gledao sam danas utakmicu Arg - OS...vidjeno toliko puta...

    Kosarka - No way

    Odbojka, rukomet...da ne govorim o manje popularnim sportovima - I wish you luck there, young sabres, m'lads!



    Nekoliko mojih All time heroes

    Bubka, Zelezni, Luis, Gebreselasije ...i Erik Musambani (Sidnej 2000, 100m slobodno). Dobro, 8 godina kasnije, mogu da se salim,



    _____
    Last edited by Jal Cargo; 07-08-08 at 22:23. Reason: Hungenband... cccc...

  7. #7
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,354
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Ja se samo sjecam popova. kroz maglu. . atlanta kad je jadna SRJ mogla da ucestvuje. sve neke trivijalne stvari hah. . sydney vecinom plivanje. atina atletika. . plz be quiet kad su onog grka eliminisali . ali peking. cg prvi put.

  8. #8
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    504
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa ima dosto toga al najupecatljiviji su mi vazda kosharkashki turniri...najvishe zbog te tradicije americhkog dream tima i konstantnog navijanja protiv istog,,,ovu olimpijadu se uzdam da ce uigrani sastav argentine mozda nesto moci :PPP

  9. #9
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Podgorichanin View Post
    pa ima dosto toga al najupecatljiviji su mi vazda kosharkashki turniri...najvishe zbog te tradicije americhkog dream tima i konstantnog navijanja protiv istog,,,ovu olimpijadu se uzdam da ce uigrani sastav argentine mozda nesto moci :PPP
    Nije bas neka tradicija, jedini pravi "DT" je bio onaj iz Barselone. Ostali su krpljeni od igraca koji nijesu imali poseban odnos prema nacionalnom timu i OI, zbog cega ih i ne pamtimo. Barem ja.

    EDIT: Dobro,
    Last edited by Jal Cargo; 08-08-08 at 00:20.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 10
    Last Post: 08-02-05, 22:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •