Page 3 of 11 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 254

Thread: Male tajne velikih majstora

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ......................!

    KUVANJE ZA NEUPUĆENE 3.


    Pasirati: protisnuti meko skuvano ili sirovo povrće ili voće kroz presu kako bi se dobio pire, odnosno kaša.

    Pjenasto umutiti: mutiti, na primjer, maslac, šećer i jaja, sve dok se ne dobije glatka i ujednačena masa.

    PeĆi: kuvati u pećnici, na suvoj toploti, odnosno peći, isto kao i na roštilju i ražnju.

    Pire: jelo dobijeno protiskivanjem kuvanog povrća ili voća kroz presu ili cjediljku koje se zatim muti,

    Pirjaniti (dinstati): duže i polako kuvati, na masnoći i na malo tečnosti, na umjerenoj temperaturi, u poklopljenoj posudi.

    PoŠirati: kuvati u tečnosti koja umjereno vri na laganoj vatri (na primjer, jaja bez ljuske).

    Podesiti ukus: probati jelo prije služenja i dodati mu začine.

    Podmazati kalup: posudu za pečenje namazati iznutra, sa svih strana, tankim slojem masnoće, najčešće maslacem, kako se pripremljena masa ne bi zalijepila prilikom pečenja u pećnici.

    Pohovati: pržiti na masnoći tanje komadiće mesa (šnicle), povrća ili voća koji su prethodno zamočeni u pripremljenu masu za pohovanje; ova masa se sastoji od jaja umućenih sa brašnom i mlijekom ili od prezli izmiješanih sa struganim sirom i slično.

    Poprskati: sipati u tankom mlazu nešto tečno (ulje, vodu, topljeni sir, sos ili sirup) preko pripremljenog jela.

    PrŽiti: pržiti na visokoj temperaturi, u velikoj količini masnoće koja mora biti potpuno vrela kada se u nju spuste komadi koji se prže kako bi dobili hrskavu koricu.

    Preliv ili sos od soka od mesa: u sud u kome je prženo ili pečeno meso, sipati malo vode ili suvog bijelog ili crnog vina, zagrijati na ploči šporeta, sastrugati ostatke mesa i pomiješati. Kada provri, izmaći sa šporeta i začiniti.

    Preliv od supe (francuski demi-glace): bogati umak tamne boje koji se dobija ukuvavanjem supe. Treba da bude tako gust da ne kaplje sa varjače.

    ProprŽiti: pržiti kratko u tiganju ili prepeći u pećnici ili na roštilju da meso dobije zlatnomrku ili riđkastu boju.

    Provreti: dovesti temperaturu tečnosti na 100íC, odnosno do ključanja.

    Prstohvat: najmanja količina, najmanja "mrvica", "na vrh noža" nekog suvog sastojka koji stane između jagodica palca i kažiprsta.
    Last edited by Thomas_O_Malley; 05-04-07 at 18:07.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  2. #52
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Je li mi odje obrisan post?

    EDIT:

    Jeste. Izmedju recepata i ostalih kuhinjskih savjeta, prica o jednom od nacina da provre voda nisam nasao za znacajan.

    Pozdrav,

    Thomas
    Last edited by Thomas_O_Malley; 22-10-07 at 12:06.

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Preuzeto sa www.pcnen.com

    Tajni jezik viljuške i noža

    Ponašanje čovjeka za vrijeme jela predstavlja jedno od osnovnih mjerila njegovog vaspitanja i lijepih manira. Srkanje, mljackanje, umakanje hleba u sos ili glodanje pilećeg bataka ostaviće loš utisak o vama.

    Međutim, poštovanje pravila za stolom ne znači da bi trebalo da tokom ručka budete toliko uštogljeni da vam obrok na kraju presedne.

    Svečano postavljeni sto razlikuje se od izgleda trpeze prilikom svakodnevnog porodičnog okupljanja za ručkom. Prilikom svečanog ručka tanjiri, kašike, viljuške i noževi po pravilu se menjaju posle svakog jela. Ne dajte da vas mnogobrojni escajg zbuni: on je raspoređen prema redosledu korišćenja - od onog kojim ćete jesti predjelo, do kašičice ili viljuške za desert. Kašike mogu biti postavljene sa gornje strane tanjira, ili desno, jer se drže u desnoj ruci. Sa desne strane stavljaju se i noževi, dok viljuške stoje levo od tanjira. Ako se na jelovniku nalaze i jastozi, puževi ili neka druga za nas neuobičajena hrana, na stolu će se naći i poseban pribor. Ukoliko ne znate kako se koristi, ne brinite - jednostavno sačekajte da vidite kako će se njime služiti ostali gosti.

    Kašiku prinesite ustima širom stranom i tiho uvucite njen sadržaj. Ako je jelo vruće, nemojte duvati kad ga uzmete u kašiku, već sačekajte da se rashladi. Možda je vama slađe kad srčete, ali to ometa razgovor za stolom i nije pristojno. Kada pojedete supu ili čorbu, kašiku nemojte spuštati na salvetu ili sto, nego je ostavite u tanjiru. Viljuška se drži levom, a nož desnom rukom. Oni koji poznaju pravila ponašanja za trpezom, znaju i "tajni jezik" viljuške i noža: ako ste završili sa jelom, ostavite ih u tanjiru paralelno, jedno uz drugo, a ukoliko imate nameru još da jedete, spustite ih ukršteno - viljušku preko noža, sa zupcima okrenutim nadole.

    Meso se jede nožem i viljuškom, čak i kada se skida sa kostiju. Jedino se u intimnijem krugu možete poslužiti rukama.

    Da vam se ne bi dogodilo da "otmete" hranu svog suseda za stolom, treba da znate da se tanjir ili činijica sa salatom stavljaju sa desne, a tacna sa hlebom sa leve stane. Hleb nemojte gristi, već otkinite parčence veličine zalogaja. Nikako ga nemojte drobiti u čorbu ili nabadati komad hleba na viljušku kako biste njime počistili tanjir.

    I čaše su postavljene na stolu onim redom kojim se upotrebljavaju. Uobičajeno je da se pre jela popije aperitiv. Uz belo meso pije se belo, a uz crveno meso i divljač crno vino, mada ta pravila više nisu tako kruta kao nekada. Šampanjac se služi u posebnim prilikama, uz desert. Da ne biste došli u nepriliku, ne preterujte sa pićem, posebno u zvaničnim prilikama. Ako vam alkohol ne prija, nije obavezno da pijete.

    Kako bi atmosfera prilikom obroka bila što prijatnija, nemojte otpočinjati razgovor o neprijatnim temama.

    Politika
    Caesar`s wife must be above suspicion

  4. #54
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley View Post
    Rječnik ukusnog jela

    Pohovati - pržiti na masnoći tanje komade mesa, povrća ili voća koji su prethodno umočeni u pripremljenu masu za pohovanje; ova masa se sastoji od jaja umiješanih sa brašnom i mlijekom ili od prezle izmiješane sa struganim sirom i sl.

    Zaprška - brašno proprženo na masnoći tako da ostane svijetložuto; upotrebljava se za zgušnjavanje raznih jela i poboljšanje ukusa; u brašno se može dodati aleva paprika, u prahu ili tucana, ali se tada zaprška mora odmah izmaći sa vatre.
    Pohovati - znaci i samo znaci przenje u dubokoj vreloj masnoci, a namirnice (meso,povrce,ribu,voce...) ne umacemo u pripremljenu masu za pohovanje nego PANIRANMO i imas 2 nacina Becki (brasno,jaja,prezla) i Pariski (brasno i jaja) medjutim mozes i PANIRATI samo sa brasnom i onda staviti u vrelu duboku masnocu kako bi namirnicu POHOVAO.

    Zaprska - brašno proprženo na masnoći tako da ostane svijetložuto - tacno je ovo, ali ovo je samo 1 vrsta zaprske i to svijetla i koristi se samo kod pripreme svijetlih jela, najcesce na bazi beshamela ili velutea (svijetlih fondova tople kuhinje), takodje postoji i tamna zaprska ista je procedura samo sto je brasno uprzava dok ne dobije zlatnozutu boju a tada se doda aleva paprika kao sto je gore pomenuto, medjutim postoji i klajster (u posudu sa hladnom vodom doda se brasno i izmuti se zicom za mjesanje dok se ne razbiju grudvice) , onda postoji i buter-mel ( kockice butera se uvaljaju u brasno i onda dodaju u jelo) , suva zaprska kada se brasno na suvo uprzi dok nedobije zlatnozutu boju.Inace zaprske se u kulinarstvu zovu jos i sredstva za povezivanje.

  5. #55
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~Pakao...u Srcu Raja~
    Posts
    690
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moj najdrazi "kuhinjski savjet" koji su prenijeli na mene i koji ja rado prenosim jeste - drzi luk pod vodom hahaha kako ne bi shtipao za ochi dok ga sjeckate
    ~..TaLk to me SoftLy
    There's somethinG in Your EyeS..~

  6. #56
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    jos bolji savjet , nista ne kuvajte bez aspiratora vise sporeta
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  7. #57
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    jos bolji savjet , nista ne kuvajte bez aspiratora vise sporeta
    a najbolji, nista ne kuvaj sem kafe (a i to izbjegni ako mozes) :yipiiii:


  8. #58
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Tamo odakle vidim ljepse:)...
    Posts
    870
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wild__silence View Post
    Moj najdrazi "kuhinjski savjet" koji su prenijeli na mene i koji ja rado prenosim jeste - drzi luk pod vodom hahaha kako ne bi shtipao za ochi dok ga sjeckate
    ...e da to ne smetnuh sa uma,ne bih danas do prije pola sata lila suze po kuhinji...e,e...tako mi je to kad ne mislim...nego da sto prije zavrsim...
    "Ja umijem u svakom novembru da napravim jun:)..."

  9. #59
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvjetak zanovjetak View Post
    ...e da to ne smetnuh sa uma,ne bih danas do prije pola sata lila suze po kuhinji...e,e...tako mi je to kad ne mislim...nego da sto prije zavrsim...
    ne mora da znaci pod vodu ga stavljas jedino ako ces ga gulis po dzaka ili vise (dzak ili 2) a kod kuce za 2-3 glavice ne moras,nego samo polako i pazis da ne povrijedis meso (ako razumijes sto ti pricam) i skidas samo ljusku (lukovinu) i tako neces plakat

  10. #60
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Tamo odakle vidim ljepse:)...
    Posts
    870
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up Hvala...

    Quote Originally Posted by hammer View Post
    ne mora da znaci pod vodu ga stavljas jedino ako ces ga gulis po dzaka ili vise (dzak ili 2) a kod kuce za 2-3 glavice ne moras,nego samo polako i pazis da ne povrijedis meso (ako razumijes sto ti pricam) i skidas samo ljusku (lukovinu) i tako neces plakat
    Hvala...Koliko sjutra cu tu taktiku primijeniti,mada ja obicno te taktiziram uopste...ne volim ni miris, ni ukus luka,tako da ga brze bolje isjeckam,da ga sto prije pretrsim...ali buduci da spremanje rucka ne moze proci bez njega navikavam se i skupljam ovako korisne savjete,sto cu.
    "Ja umijem u svakom novembru da napravim jun:)..."

  11. #61
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvjetak zanovjetak View Post
    Hvala...Koliko sjutra cu tu taktiku primijeniti,mada ja obicno te taktiziram uopste...ne volim ni miris, ni ukus luka,tako da ga brze bolje isjeckam,da ga sto prije pretrsim...ali buduci da spremanje rucka ne moze proci bez njega navikavam se i skupljam ovako korisne savjete,sto cu.
    hehehe dobro,onda ako ce ti koristit mozes ga i oprat malo pod vodu,ali to ti sve zavisi od luka,evo cu ti rec iz licnog primjera,gulili smo jednom (prije 2 god) na posa 2 dzaka,kolega i ja,bez ijedne suze ,a $utra dan zaplakasmo na 1. luk na koji smo naisli :cry: :lolblue:,a preko$utra opet nas zapadose 2 dzaka i opet bez ijedne suze,sve do poslednjeg,e ti nam kukavci naplatise za sve predhodno ociscene :cry::lolblue:tako da ti se sa lukom nikad ne znam oli ili ne zaplakat
    Last edited by hammer; 01-02-08 at 15:30.

  12. #62
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hammer View Post
    hehehe dobro,onda ako ce ti koristit mozes ga i oprat malo pod vodu,ali to ti sve zavisi od luka,evo cu ti rec iz licnog primjera,gulili smo jednom (prije 2 god) na posa 2 dzaka,kolega i ja,bez ijedne suze ,a $utra dan zaplakasmo na 1. luk na koji smo naisli :cry: :lolblue:,a preko$utra opet nas zapadose 2 dzaka i opet bez ijedne suze,sve do poslednjeg,e ti nam kukavci naplatise za sve predhodno ociscene :cry::lolblue:tako da ti se sa lukom nikad ne znam oli ili ne zaplakat
    :yipiiii:bogomi ja znam!!! Nikad nijesam suze puštila zbog luka pošto imam devijaciju u nosu i nosim sočiva, tako da mu miomirisi ne dopiru ni do nosa ni do oka!

  13. #63
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Zna li neko koliko vremena mora da se susi prsuta?

  14. #64
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by St.Dzonny View Post
    Zna li neko koliko vremena mora da se susi prsuta?
    Zavisi kako se susi. Ako je ona vjestacka susara, za cas je suva, ali ako se susi regularnim putem, nakon par mjeseci samo mozes da je proprzis jer nije dovoljno suva, a ja je tako i najvise volim...znaci, od po godine do godinu...evo pitaj kuvare precerah li?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #65
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Zavisi kako se susi. Ako je ona vjestacka susara, za cas je suva, ali ako se susi regularnim putem, nakon par mjeseci samo mozes da je proprzis jer nije dovoljno suva, a ja je tako i najvise volim...znaci, od po godine do godinu...evo pitaj kuvare precerah li?
    nisi ne mada se ja ne sjecam kad smo zadnji put susili prsutu uglavnom ovu kupovnu mezimo a i ima vise nacina susenja prsute i mesa uopste podji Dzonny u mesaru i mesar ce ti najbolje objasnit bar bi trebalo :blah:

  16. #66
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Ne treba meni... Kada sam bio kod druga u goste, da me caste, nacese prsutu koju su susili 2 god... Pa reko je li prsuta sto je starija to bolja ili...
    A merisala je stvarno :MMMMMM:

  17. #67
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by St.Dzonny View Post
    Ne treba meni... Kada sam bio kod druga u goste, da me caste, nacese prsutu koju su susili 2 god... Pa reko je li prsuta sto je starija to bolja ili...
    A merisala je stvarno :MMMMMM:
    ja sam jednom jela jednu...e lagacu je li 4 ili 6 godina ali je bila kao barut! Pregrist se nije mogla! A ta od dvije je sigurno ekstra!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #68
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by St.Dzonny View Post
    Ne treba meni... Kada sam bio kod druga u goste, da me caste, nacese prsutu koju su susili 2 god... Pa reko je li prsuta sto je starija to bolja ili...
    A merisala je stvarno :MMMMMM:

    ispravka, nijesu je susili 2 godine nego je stara 2 godine. prsuta se radi oko 2-3 mjeseca (nijesam sigurna dok ne pitam) dje spada pijez i susenje. prsuta da stoji na dim dvije godine bila bi ka' opanak


  19. #69
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Opanak :MMMMMM: :lolblue:
    Sto znaci 'pijez' ?

  20. #70
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by St.Dzonny View Post
    Opanak :MMMMMM: :lolblue:
    Sto znaci 'pijez' ?
    ne znam bi li ti se svidio opanak da si ga proba :lolblue:

    a pijez je proces pri kome se prsuta osoli i onda se stavlja pod veliki teret da ostoji kako bi upila odredjen procenat soli


  21. #71
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Ada ne bi :MMMMMM-ova: da nijesam proba' :lolblue:
    Nema sto profesionalski odgovor

  22. #72
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Girl_from_Tomici View Post
    ne znam bi li ti se svidio opanak da si ga proba :lolblue:

    a pijez je proces pri kome se prsuta osoli i onda se stavlja pod veliki teret da ostoji kako bi upila odredjen procenat soli
    E ja sam jednu dobila sa Njegusa, i "pijezala" je junacki, jer sam morala da je kuvam i prosipam po 5 voda koliko je slana bila! I dzaba, opet je slana nagrdjeno!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #73
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wild__silence View Post
    Moj najdrazi "kuhinjski savjet" koji su prenijeli na mene i koji ja rado prenosim jeste - drzi luk pod vodom hahaha kako ne bi shtipao za ochi dok ga sjeckate
    Nisam probala tvoju metodu, da bih izbegla histeriju+psovanje koje prezhivljavam prilikom operacije luka, pochela sam da stavljam naochare za ronjenje 8) i naravno podrazumeva se da budete apsolutno sami u kuci u takvim momentima... u suprotnom pripremite se za dozhivotnu zaebanciju :bart:


  24. #74
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ajrin View Post
    Nisam probala tvoju metodu, da bih izbegla histeriju+psovanje koje prezhivljavam prilikom operacije luka, pochela sam da stavljam naochare za ronjenje 8) i naravno podrazumeva se da budete apsolutno sami u kuci u takvim momentima... u suprotnom pripremite se za dozhivotnu zaebanciju :bart:
    Upravu si sa sjeckanjem luka, uvjek sa suzama.Mene ujedaa oci i kad neko sjece luk u kuhinji a ja sjedim u dnevnoj sobi otprilike15-metara daljine.Sve do skora dok mi nije stara Meksikanka rekla.Tajna je da imas nesto izmedju luka i tebe da zaustavi taj miris sto izaziva suze.Ona kaze uzmi jednu malu ljutu papricicu zasjeci tako da ona ima jaci miris od luka sto ga odbija od tvijih ociju i nema suza.Sjeckaj do mile volje.Ja sam probao i radi probaj i ti nemas sta izgubiti osim jedne papricice.POZDRAV

  25. #75
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    PS Izvinjavam se zaboravio sam reci zadjenuti papricicu za uho dok sjeckas luk .

Page 3 of 11 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Obuca velikih brojeva
    By emiretf in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 17-05-13, 21:09
  2. Male tajne velikih majstora
    By cvxcomputers in forum Hardware
    Replies: 0
    Last Post: 24-08-11, 00:14
  3. Patike velikih brojeva
    By Soniks in forum Sve i svašta
    Replies: 18
    Last Post: 29-11-10, 14:54
  4. Kopiranje velikih fajlova-problem
    By ribomax in forum Software
    Replies: 2
    Last Post: 10-02-10, 18:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •