Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 44

Thread: Put za Grcku preko Albanije...

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow Put za Grcku preko Albanije...

    Idem krajem avgusta za Grcku kolima preko Albanije i Makedonije...

    Planirano je da prva stanica bude Ohrid, pa onda dalje po Grckoj...

    Interesuje me put kroz Albaniju... Da li je neko isao tuda, kakav je put, ima li nekih problema i sl..?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,944
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    put je vecim dijelom raspad.

  3. #3
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo budala može da uputi preko albanije ... Prije nego što kreneš u prtljažnik stavi top ,pomogućnosti habica 7S000...

    Ali stvarno ako planiraš da vodiš porodicu ili već nekog sa sobom kloni se te rute ,jako je rizično.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ponesi i bazuku jednu isto... Kolko sveznalica ima na forum, nevjerovatno.

    Igi, put do Drača je solidan, a posle njega bolji od našeg najboljeg, pa zaključi sam. Nikakvih problema nema, sve normalno regulisano. Raspitaj se samo treba li kakva dozvola, osim međunarodne vozačke, itd...
    Globetrotting

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    vazno je tu da ga r.mladic upozori... njima je postalo svudje rizicno.preko bosne,hrvatske,kosova,albanije,crne gore...
    f6

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    887
    Thanks Thanks Received 
    276
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    sve normalno
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja sam prosle godine planirao da idem preko albanije za grcku, ali mi je komsija policajac savjetovao da ne idem jer zna da bude rizicno, poslije caga sam odustao. medjutim poslije 2 dana mi je javio da je provjerio sa kolegama i da su to price od prije 10-15 godina, a da je stanje danas bolje i sigurnije nego kod nas.
    nisam imao kad da provjerim sve to jer sam na kraju posao avionom tivat-beograd-atina, mnogo brze, lakse, sigurnije i DUPLO skuplje

    mada kazu da su i putarine kroz gr dosta visoke, tako da ne znam koliko sam skuplje prosao

    gr je super, uzivaces u svemu sem u +40c sa kojim sam se i ja druzio 10 dana

  8. #8
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,033
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ljudi Albanija ima auto put a mi nemamo, niti ce ga biti za 10god, pa se vi pravite pametni koliko hocete

  9. #9
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    put kroz albaniju uopste nije los, niti je tako "rizicno" kao sto neki kazu... ljudi su susretljivi, ljubazni, mi nismo imali nikakvih problema (osim sto smo par puta skrenuli pogresno)

  10. #10
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa nemožete ga ni imat kada Albanija ima veći doprinos od narkotika u državni budžet.

  11. #11
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    811
    Thanks Thanks Received 
    442
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Idem krajem avgusta za Grcku kolima preko Albanije i Makedonije...

    Planirano je da prva stanica bude Ohrid, pa onda dalje po Grckoj...

    Interesuje me put kroz Albaniju... Da li je neko isao tuda, kakav je put, ima li nekih problema i sl..?
    Ja sam išao nekoliko puta do Tirane i dvaput produžio za Ohrid, put je sasvim ok, osim ovog dijela od Božaja do Skadra.
    Nije loša varijanta da ideš do Bara, pa kroz Zaljevo gore, izbiješ u Krute, pa u Vladimir i pičiš na prelaz Sukobin, posle samo uz Bojanu do Skadra. Mnogo bolji put od ovog od Božaja. Jeste duži u kilometrima, ali gledano po vremenu potrebnom da se pređe i nije puno... Ako znaš potrefit put od Bara do Vladimira

    Kako izađeš iz Skadra, ne samo da je put bolji nego ti i trava izgleda zelenija

    Uzmi međunarodnu vozačku, veži pojas i usitni jedno 50 eura sve u novčanice po 5, pošto policajci vole da uzmu koju crkavicu, a rijetko vraćaju kusur od mita

    Sve u svemu, put je dobar i slobodno idi tuda. I baci pogled na Drač, iznenadio sam se koliko je lijep grad.

    Vaya con dios

  12. #12
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Praha
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ThaHool View Post
    Ponesi i bazuku jednu isto... Kolko sveznalica ima na forum, nevjerovatno.

    Igi, put do Drača je solidan, a posle njega bolji od našeg najboljeg, pa zaključi sam. Nikakvih problema nema, sve normalno regulisano. Raspitaj se samo treba li kakva dozvola, osim međunarodne vozačke, itd...
    upravo tako od Bozaja do Skadra los, posle toga solidan, a sto se blizis granici sa Grckom sve bolji... rizicno je samo ako si Ratko Mladic...
    ...then I shall know fully, even as I am fully known...

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Igi,

    Put za Grcku je najlogicniji, najkraci i najjeftiniji kroz Albaniju. Zavisno od toga da li ides na Krf ili ka unutrasnjosti, ides i na Strugu i Ohrid.
    Ja sam poslednjih 7 godina bar 7 puta bio u Albaniji. 3 puta sam prolazio tuda ka ili od Makedonije. Nijednom nikakav problem na albanskim putevima nijesam imao, dok sam ih kroz nasu milu CG imao masu, cak i presretanje oruzano na putu...
    Ka Ohridu put te vodi od Podgorice do Skadra (preko Bozaja) koji nije dobar. Tih 50 km je najlosiji dio sveukupnih puteva krz Albaniju. Druga varijanta, kako neko rece, je da ides do Bara, pa na Vladimir, Sukobin, pa na Skadar gdje je put kudikamo bolji.
    Od Skadra imas sjajan, dosta prav i nov (napravljen prije 4-5 godina), sa 2 trake, ali bas sirok, put za Tiranu. Oko 12 km prije nego udjes u Tiranu, imas desno skretanje za Drac, a odatle 22 km do Draca (Durres) solidnog puta. Druga opcija je da dodjes do Tirane pa od nje oko 30 km magistralnog (4 trake) puta do Draca.
    Od Draca, koji je postao pravo ljetovaliste, ides ka Elbasanu, preko Kavaje i Rogozine. Put odlican. Nemoj da ides od Tirane direktno na Elbasan, iako je na karti kraci, jer, cuo sam, taj put nije dobar i brze se stigne preko Draca. Od Elbasana, preko Librazda stizes na prelaz za Makedoniju, nedaleko od Struge.
    Granicni policajci i carinici sigurno su mnogo uljudniji od nasih, pa i makedonskih.
    Ako sa tobom ide neko ko ima srpski pasos, morace (tako je bilo u aprilu) da plati 30E za vizu koja traje 7 dana.

    Moj ti je predlog da se malo zadrzis u Ohridu, mom omiljenom gradu, bar prosetaj po starom gradu i podji do crkava sv Sofije i sv Kanea.

    I ja sam mislio da cu ovog ljeta ici malo do Grcke, ali zbog nekih objektivnih razloga odustah. Inace, vjerujem da ce ti put biti sjajan, a boravak ugodan. Sve najbolje i srecan put.

    Evo sto napisah prije 5 godina iduci kroz Albaniju:

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...light=albanija

    A na ovoj strani, Fotografije sa putovanja, imas neke fotke iz Albanije i Makedonije.

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...lbanija&page=5
    Last edited by forumen; 26-07-08 at 07:57.

  14. #14
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Et sada te neko napao oružijem na putu ,ako misliš na saobraćajnu policiju meni je to sasvim normalno da imaju pištolje za razliku od albanaca koji nose puške...

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Et sada te neko napao oružijem na putu ,ako misliš na saobraćajnu policiju meni je to sasvim normalno da imaju pištolje za razliku od albanaca koji nose puške...
    Kakva policija! Lokalni mafijasi, zamijenili me sa nekim... Ovo je zemlja cuda!

  16. #16
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sada pretjeruješ u CG te napali mafijaši ,a u Albaniji odaš ka ptica kada leti.Neznam kako ali ja svake godine dolazim u CG i nikada me niko nije zaustavio osim policajca ,možda neki radnik kada su radovi na putu Ali kriminalci ,ma stvarno ti si iz Hrvatske ili iz Albanije Crnogorac nisi

  17. #17
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Igi, pusti price, put je super posle Skadra. Ako ti trebaju bilo kakwe info javi mi da ti dam br tel jednog mog druga, koji taj put zna zmureci da predje. Oni trenutno imaju puteve kakve CG tesko da ce imat uskoro, tako da... Bez brige i sreca na putu... Javi ako sto treba.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Sada pretjeruješ u CG te napali mafijaši ,a u Albaniji odaš ka ptica kada leti.Neznam kako ali ja svake godine dolazim u CG i nikada me niko nije zaustavio osim policajca ,možda neki radnik kada su radovi na putu Ali kriminalci ,ma stvarno ti si iz Hrvatske ili iz Albanije Crnogorac nisi
    Ti svake godine dolazis u CG, a ja tu zivim 40 i kusur godina, bas je velika slicnost medju nama. Usput, oprostio sam im, zabunili se, jurili sasvim druge, sta ce, neki amateri sa pistoljima, jadnicci. No, to je moja Crna Gora, volim je, stari sam Katunjanin, sa jakom lozom, ne brini. Ali, treba priznati da su drugi bolji od nas. Mi jos treba da ucimo i da se mijenjamo. Pa i od Albanaca koji za 15tak godina cuda napravise od svoje drzave.

    Tako ti je to, moj pobro, nekad smo bili iznad njih, sad smo tu nedje, nisu nas jos pretekli, ali, s obzirom na njihov entuzijazam i zelju da se iskobeljaju iz poluvjekovnog oklopa, cini mi se da ce nas ushiti uskoro.

    Nevjerovatni ste vi koji godisnje dodjete pokoji dan u CG. Hocete da sve bolje znate od nas kako je ovdje, ko smo i sta smo, za koga daq glasamo... Dodji, zivi tu, osjeti svu ljepotu i tugu zivota u ovoj nasoj maloj dezeli. Uzgred, ja godisnje kroz CG predjem 40 000 km, a kroz Albaniju maximum 200-300km. Eto toliko je puta i manja vjerovatnoca da dozivim neku neprijatnost tamo: 300/40 000 * 100% = 0.75%. Kao i ti u CG. Kapiras ?

  19. #19
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma ja tebe shavtam i neću da pobijam to što kažeš da je netačno pošt nikada nisam išao kroz Albaniju ,ali znam za sigurno da su najsiirmašnija zemlja u Evropi ,standard je nizak pa kada bi bio niži sve bi se svodilo na stočarski život. Jedino u šta oni ulažu je natalitet uskoro će ih biti više i od srba ima ih najviše u srbiji i CG pa bosni i hrvatskoj.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Ma ja tebe shavtam i neću da pobijam to što kažeš da je netačno pošt nikada nisam išao kroz Albaniju ,ali znam za sigurno da su najsiirmašnija zemlja u Evropi ,standard je nizak pa kada bi bio niži sve bi se svodilo na stočarski život. Jedino u šta oni ulažu je natalitet uskoro će ih biti više i od srba ima ih najviše u srbiji i CG pa bosni i hrvatskoj.
    Cuj,

    Sto se nataliteta tice, Albanija nije isto sto i Kosovo. Tamo je cak i Enver Hodza ogranicio natalitet na 2-3 djece. U Albaniji se broj stanovnika nije puno povecao u poslednjih 30 g. Kosovo je druga prica, vjerovatno zbog teznji ka otcjepljenjem od Srbije. U Albaniji po km2 ima skoro duplo manje stanovnika nego na Kosovu.
    Savjet moj ti je da podjes u Albaniju, nije tesko, treba ti samo pasos i onaj zeleni karton ako vozis. Pogledaj malo Tiranu i Drac, a ako mozes sidji morem ka jugu do Valone i Sarande. Vidjeces da to o cemu pises nema veze sa sadasnjom situacijom. Skadar je, doduse, najmanje razvijena regija, ali se i on jako brzo razvija. I ne misli da sam placen da bih propagirao Albaniju. Volio bih da sa svim komsijama imamo dobre odnose, a i da ponekad skoknem na veceru u Skadar, taj tradicionalni trgovacki centar, ali tek kad se napravi dobar magistralni put od PG do njega. Tada cemo tamo stizati za pola sata. Adio...

  21. #21
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uh,uh kada budem išao u albaniju sigurno neću ići kao turitsta ,ma crnagora je zakon moji ljud,moj svjet,sve moje,razumijemo se, usput malo da obiđemo Ostrog i tako to. Tirana mi nikada neće biti što i Herceg Novi.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    ali znam za sigurno da su najsiirmašnija zemlja u Evropi ,standard je nizak pa kada bi bio niži sve bi se svodilo na stočarski život.
    Vidi se kako znaš.
    Bili nekad, kao što forumen napisa, prije 15 godina. Najsiromašnija zemlja u Evropi se nalazi DO Albanije, pa malo proispitaj i OPET saznaj koja je to najsiromašnija zemlja koju, nažalost, nazivaju rupom Evrope.
    Pomoć ću ti malo, bila je jedna od država bivše SFRJ.
    Globetrotting

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Uh,uh kada budem išao u albaniju sigurno neću ići kao turitsta ,ma crnagora je zakon moji ljud,moj svjet,sve moje,razumijemo se, usput malo da obiđemo Ostrog i tako to. Tirana mi nikada neće biti što i Herceg Novi.
    Tvoja volja dje ces ici, naravno.
    No, mislio sam da je ovo forum za globetrottere, ljude koji vole da vide sve sto nijesu vidjeli, nezavisno da li je to bogata ili siromasna zemlja, ili ljudi ruzni, prljavi, zli ili jedne slatke i fine dobrice . Posao bih i u centar Afrike i u Tunguziju, samo da osjetim razlicitost . No, de gustibus non est disputandum...

  24. #24
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Uh,uh kada budem išao u albaniju sigurno neću ići kao turitsta ,ma crnagora je zakon moji ljud,moj svjet,sve moje,razumijemo se, usput malo da obiđemo Ostrog i tako to. Tirana mi nikada neće biti što i Herceg Novi.
    Za tvoju informaciju, Albanija ima veci GDP od Crne Gore, nazalost, ali tako je. I to skoro duplo per capita. Ako ne znas sta je GDP, vidji wikipediju, tamo, zamisli, sve ima.

  25. #25
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    + je Tirana ljepsa od Beograda 100000 puta.
    rm -rf /

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najljubavniji stihovi...
    By rain_wind_storm in forum Ljubav
    Replies: 6153
    Last Post: 19-01-23, 00:25
  2. Replies: 39
    Last Post: 27-09-10, 18:17
  3. Kako povezati laptop i moblini preko wireless-a?
    By hercules in forum Internet
    Replies: 17
    Last Post: 29-01-08, 10:25
  4. help
    By Mina_Murray in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 11
    Last Post: 20-06-04, 22:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •