Page 58 of 189 FirstFirst ... 84854555657585960616268108158 ... LastLast
Results 1,426 to 1,450 of 4725

Thread: PayPal

  1. #1426
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,123
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by radja View Post
    Bugi, ja imam neki program za PC koji kad se pokrene prikazuje se u geografskom obliku SAD-a i bude obojen nekom određenom bojom u zavisnosti od države u kojoj je taj program pokrenut. Služi za državljane SAD-a koji se nalaze u inostranstvu da znaju da li je ta država u kojoj borave opasna za njih ili ne. Pa imaju boje crvena-opasnost, žuta-blaga opasnost i zelena-bez opasnosti. Sjećam se kad sam nabavio tek taj program prije možda 6-7 godina da je za CG bila žuta boja, a zimus kad sam ga posle duže vremena pokrenuo bila je zelena boja.
    Nemojte misliti da i dalje nema nekih tajnih možda ekonomskih sankcija od strane SAD-e prema CG. Svaštočine su njihova administracija. Oni i neke evropske partnerske države gledaju da iskoriste, kao što i u stvari i rade.

    Poslato sa Huawei pomocu Tapatalk
    ni ovi nasi nijesu cvjecke.
    mada ni SAD ni evropske partnerske evropske zemlje se od cg nece 'leba najes'...

  2. #1427
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bar, Montenegro, Montenegro
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na kraju krajeva sve sa amazona se moze dobiti preko shipto . . .
    " Nepismen ali pun para . Jesam li ovo dobro napisao ? "

  3. #1428
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    102
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Ni jedan od ovih razloga veze s mozgom nema. Ne mozemo pregovarati sa EU, biti na pragu NATO a u sankcijama sa USA.

    Kako ljudi tesko prihvataju da PayPal nema interes da posluje u CG, jos. Sve te zemlje su vjerovatno zajednicki lobirale, zato su i usle u paketu, kljuc svega je u lobiranju, a Crna Gora to ocigledno radi sama, zato ga je i ispush*la. Mala internet penetracija, jako mala zastupljenost internet trgovine, informaticki neobrazovan narod, ili prosto odnos troskova i dobiti im govori da Crna Gora nije destinacija za njih. Ko zna koji je razlog, al rezultat je isti, nemaju interes. Nit znate kako funkcionise PayPal unutarkorporacijski, sta znaci prosirenje na jednu zemlju, koliki su im troskovi takvog posla, procijenjena dobit, ima li uopste mjesta dobiti i na koji vremenski period ce se isplatiti tskva investicija.

    U biznisu ne postoje vjere i nacije. Jedini Bog je novac a vjera profit. Samo budala ne bi mogla da shvati jednostavnu misao - da imaju interes, poslovali bi u Crnoj Gori.

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
    Pa daj molim te budi ljubazan pa sve to objasni mnogim sajtovima na prostoru Evrope koji jedini mogući način novčane transakcije imaju preko paypala.Oću da kupim oficijalni merch nekog benda, i sabere mi proizvod + internacionalni transport i sad ga majčin sine plati paypal-om.Kontaktiram orders@ podršku, objasnim im situaciju, da nemamo paypal nego ako mogu da stavi klasičan način plaćanja preko Vise i drugih kartica.Odgovor : Sorry we can`t do anything about that.
    +
    Prikljućenje paypal-u ti direktno garantuje bezbjednost slanja u tvoju zemlju.Na tonu sajtova se prvo iscimam mejlom sa ljduima koji su zaduženi za slanje (pošto ove rupice od CG nema na listi) i najčešći odgovor kad pošaljem pitanje, da li ima neki legitiman razlog zašto CG nije na listi : "Our apologies but we are unable to ship to Montenegro at this time due to shipping restrictions.", pa se snjima dogovorim da ja pri transakciji (tu nije potreban paypal) stavim recimo Poljsku kao zemlju slanja, ali direktno u mejlu primijenio informacije o slanju.Prije neki dan sam pokušao nešto slično na jednom sajtu, odgovor je bio vrlo precizan:
    "We can only ship to countries listed on our website"
    otačesko blagoutrobije

  4. #1429
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sophrosyne View Post
    Pa daj molim te budi ljubazan pa sve to objasni mnogim sajtovima na prostoru Evrope koji jedini mogući način novčane transakcije imaju preko paypala.Oću da kupim oficijalni merch nekog benda, i sabere mi proizvod + internacionalni transport i sad ga majčin sine plati paypal-om.Kontaktiram orders@ podršku, objasnim im situaciju, da nemamo paypal nego ako mogu da stavi klasičan način plaćanja preko Vise i drugih kartica.Odgovor : Sorry we can`t do anything about that.
    +
    Prikljućenje paypal-u ti direktno garantuje bezbjednost slanja u tvoju zemlju.Na tonu sajtova se prvo iscimam mejlom sa ljduima koji su zaduženi za slanje (pošto ove rupice od CG nema na listi) i najčešći odgovor kad pošaljem pitanje, da li ima neki legitiman razlog zašto CG nije na listi : "Our apologies but we are unable to ship to Montenegro at this time due to shipping restrictions.", pa se snjima dogovorim da ja pri transakciji (tu nije potreban paypal) stavim recimo Poljsku kao zemlju slanja, ali direktno u mejlu primijenio informacije o slanju.Prije neki dan sam pokušao nešto slično na jednom sajtu, odgovor je bio vrlo precizan:
    "We can only ship to countries listed on our website"
    Pa i na Ebay ne salje svaki prodavac za CG. Iako ima opciju za to. Jako puno stvari ne ide za CG, skoro ni jedna stvar u DailyDeals ne salje se za CG, ja bas rijetko nadjem neku da mi se dopadne i da se salje za CG.

    I kako ti tu moze pomoci PayPal ako sam prodavac nece jednostavno da salje za CG?

    Promijeni sajt, potrazi tu istu stvar na drugom mjestu, i vidi salju li za CG. PayPal nije garancija sigurnog shippinga za CG, samo ti omogucuje sigurnost u placanju i niske provizije.

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

  5. #1430
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Budva, Montenegro
    Posts
    195
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Prvo, ja dajem glavu da su pedstavnici paypla dolazili u cg i da su im dati isti nenormalni uslovi kao npr rayan air-u, i adio pa pa Crna Goro. Ne smijemo zaboraviti da zivimo u zemlji lopova i da se oni pitaju o tome ne mi.

    Drugo, Entropay je u redu, ali ja npr sad vise ne mogu da kupim ni preko entropaya niti da utrosim novac koji vec imam na racun. Meni je npr nalog prijavljen vec 5god na Njemacku i prije sam mogao da registrujem moju visu brez problema, sad mogu samo entropay, ali sto je najnovija fora - nece da isporuci nigdje bez u Njemacku. Samo onamo gdje se nosioc naloga nalazi !
    Znaci ja ocu da kupim zice za gitaru, dodjem do placanja, preusmjeri me na paypal sajt, ulogujem se i cao, ne moze da se isporuci u Crnu Goru posto ste stanovnik Njemacke.

    Da li se ovo jos nekome javljalo, postoji li mozda neki workaround za to ?


    I da, Amazon je po meni mnogo bolji od e-baya. Naravno da samo jedan od 10 prodavaca isporucuje u cg i da su redundacije prilicno komplikovane ali je barem prava internet prodavnica. Sve sto sam ikad narucio od tamo je stiglo bez problema, i u srecnim danima bez carine. Moje tople preporuke.

  6. #1431
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,123
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    obracunava li se carina i dalje na preko 150 eura ili su granicu spustili na 50?

  7. #1432
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    150 i dalje

  8. #1433
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    102
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucas View Post
    Pa i na Ebay ne salje svaki prodavac za CG. Iako ima opciju za to. Jako puno stvari ne ide za CG, skoro ni jedna stvar u DailyDeals ne salje se za CG, ja bas rijetko nadjem neku da mi se dopadne i da se salje za CG.

    I kako ti tu moze pomoci PayPal ako sam prodavac nece jednostavno da salje za CG?

    Promijeni sajt, potrazi tu istu stvar na drugom mjestu, i vidi salju li za CG. PayPal nije garancija sigurnog shippinga za CG, samo ti omogucuje sigurnost u placanju i niske provizije.

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
    Sajt ne mogu da promijenim jer je dosta stvari oficijalnog karaktera, i tesko je mogu naci na neko drugo mjesto.Paypal nije garancija sigurnog sipinga ali je garancija da ce se na sajtovima koji pored klasicnog placnja imaju i paypal naci CG medju zemljama, a tu se prodavac ne pita nista (u oficijalnim varijantaama).
    otačesko blagoutrobije

  9. #1434
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The_Jolly_Roger View Post
    Prvo, ja dajem glavu da su pedstavnici paypla dolazili u cg i da su im dati isti nenormalni uslovi kao npr rayan air-u, i adio pa pa Crna Goro. Ne smijemo zaboraviti da zivimo u zemlji lopova i da se oni pitaju o tome ne mi.

    Drugo, Entropay je u redu, ali ja npr sad vise ne mogu da kupim ni preko entropaya niti da utrosim novac koji vec imam na racun. Meni je npr nalog prijavljen vec 5god na Njemacku i prije sam mogao da registrujem moju visu brez problema, sad mogu samo entropay, ali sto je najnovija fora - nece da isporuci nigdje bez u Njemacku. Samo onamo gdje se nosioc naloga nalazi !
    Znaci ja ocu da kupim zice za gitaru, dodjem do placanja, preusmjeri me na paypal sajt, ulogujem se i cao, ne moze da se isporuci u Crnu Goru posto ste stanovnik Njemacke.

    Da li se ovo jos nekome javljalo, postoji li mozda neki workaround za to ?


    I da, Amazon je po meni mnogo bolji od e-baya. Naravno da samo jedan od 10 prodavaca isporucuje u cg i da su redundacije prilicno komplikovane ali je barem prava internet prodavnica. Sve sto sam ikad narucio od tamo je stiglo bez problema, i u srecnim danima bez carine. Moje tople preporuke.
    Pa imaš dosta prodavaca koji isporučuju samo na PayPal adresu. Ti im napiši da je u pitanju poklon, da snosiš sav rizik isporuke i trebalo bi da te ispoštuju (ako šalju za CG). Što se Amazona tiče, stoji da je neuporedivo je bolji od Ebay-a samim tim što ti Amazon garantuje isporuku. Ali je Amazon NEUPOREDIVO SKUPLJI i poštarina dere kožu s' leđa
    Last edited by Rakun; 12-07-13 at 20:45.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #1435
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Budva, Montenegro
    Posts
    195
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ma djavola garantuje isporuku. Imam prijatelja koji je narucio neki g-shock sat bio i niti mu je stigao sat niti su mu refundirali pare poslje mjesec dopisa. Mada je to jedini slucaj za koji sam cuo da nije dostavljeno ...

    Nisu svi neuporedivo skuplji, treba dodati vise onih ponuda u korpi i uprediti cijene dostave itd.

    A sto se paypal adresese tice nisam znao to, probacu nedje...

  11. #1436
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,123
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    ja sam za kolegu narucio bio ipod.vrijeme isporuke je bilo tipa 15 dana.nije stiglo ni nakon 2 mjeseca.trgovac je refundirao pare nakon par sati uz "ako ikad stigne,obavijestite me"...

  12. #1437
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The_Jolly_Roger View Post
    Ma djavola garantuje isporuku. Imam prijatelja koji je narucio neki g-shock sat bio i niti mu je stigao sat niti su mu refundirali pare poslje mjesec dopisa. Mada je to jedini slucaj za koji sam cuo da nije dostavljeno ...

    Nisu svi neuporedivo skuplji, treba dodati vise onih ponuda u korpi i uprediti cijene dostave itd.

    A sto se paypal adresese tice nisam znao to, probacu nedje...
    Drug ti je bio "pametan" pa nije otvorio case na vrijeme.
    Pare stoje na PayPal-u dok ne istekne mjesec dana pa ako iz nekog razloga otvoriš Case stopira se isplata i vraćaju ti se pare na karticu
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #1438
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    ja imam neki paypal koji sam otvorio prije sigurno 5 godina ako ne i više. e sad me interesuje jel mogu ja sa tim accountom da plaćam na ebay nešto i koja je šansa da će me banovat tamo?
    registrovan sam kao hrvat tamo.
    Što mi znači ovaj limit? Kad toliko prođe novca kroz profil da ću morati da ga verifikujem?

    hoću nešto da kupim na ebay po***** im se na paypal retardirani, pa me koči paypal naravno..
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  14. #1439
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar/Beograd
    Posts
    482
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja od maja 2013 koristim Payoneer mastercard karticu,sa kojom sam verifikovao paypal nalog i dodao usa bank account(Payoneer kreira svakom nosiocu kartice USA checking account u First Century Bank) na moj Bosanski paypal.Bez problema skida i stavlja na karticu svakog mjeseca.Kartica stize besplatno za 27-30 dana.Karticu koristite i online i offline ako hocete.
    Ako se prijavite sa mog linka: http://share.payoneer-affiliates.com/a/clk/4pNlSy i prebacite na payoneer karticu 100$ u bilo kojem vremenskom roku i ja i vi dobijate po 25$ sto je dovoljno za godisnje odrzavanje.

    Troskovi kartice su: podizanje sa bilo kojeg automata 2 eura,nakon jedne godine mora se platiti 22.58 eura da bi mogli koristiti narednu godinu,dodavanje para sa vase domace kartice na payoneer master card 30 centi.

    Pored koriscenja za paypal,sledece kompanije vam mogu placati na payoneer karticu: http://www.payoneer.com/USPService.aspx

    Solidan izbor ako imate biznis sa stalnim prilivom na paypal racun(neki servis,prodaja,whatever).
    Sto se tice stavljanja para na payoneer karticu,morate primati 3 mjeseca novac da bi poceli dopunjavati sa vase domace visa/master kartice.
    Ja licno koristim da mi stizu pare sa paypal-a i za amazon affiliates-a.
    Last edited by Zero_04; 27-07-13 at 13:11.

  15. #1440
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Htio bih kupiti nesto preko ebay, u pitanju je risiver koji kosta 154 eura....

    Radi li ovo kod nas, koliko uzima carina, kolikko kasni?

    hvala

  16. #1441
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Podgorica, MNE
    Posts
    1,006
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Ja sam htio da kupim novation launchpad, ali bezuspjesno

  17. #1442
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,294
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Dje ga je Vujica pikica mikica....

    Pejpal zainteresovan da brzo pusti i opciju za prijem

    http://blic.rs/i/399054

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

  18. #1443
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4,123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hahahahaha

    Poslato sa Huawei pomocu Tapatalk

  19. #1444
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,341
    Thanks Thanks Received 
    3,830
    Thanked in
    1,518 Posts

    Default

    je li ko pokusao ovu foru


    fr33man | 27.07.2013. u 16:19h
    Ljudi cekamo vec od 2006-te...
    Sredite svoj paypal nalog u roku od 31 dan0-a:
    Podjite na g o o (dot) g l / u H 8 R o f
    Registrujte se i sacekajte da vam stigne Americka master kartica za 30 dana besplatno.
    U koverti ce vam stici i americki bankovski racun.
    Podjite na paypal i registrujte se na Srbiju ili HR ili BIH,aktivirajte karticu a potom dodajte i dati bankovski racun.
    Ja koristim njihovu karticu vec 6 mjeseci i bez problema.

  20. #1445
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    je li ko pokusao ovu foru


    fr33man | 27.07.2013. u 16:19h
    Ljudi cekamo vec od 2006-te...
    Sredite svoj paypal nalog u roku od 31 dan0-a:
    Podjite na g o o (dot) g l / u H 8 R o f
    Registrujte se i sacekajte da vam stigne Americka master kartica za 30 dana besplatno.
    U koverti ce vam stici i americki bankovski racun.
    Podjite na paypal i registrujte se na Srbiju ili HR ili BIH,aktivirajte karticu a potom dodajte i dati bankovski racun.
    Ja koristim njihovu karticu vec 6 mjeseci i bez problema.
    Kako uplatiti pare na tu karticu sa provizijom manjom od 4,95%? Nikako.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  21. #1446
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Entropay ti je mnogo lakši, jer prvo što istog sekunda dobiješ virtuelnu Vizu, ne čekaš plastiku, a uz to i provjereno radi... Tako da... Probali smo
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  22. #1447
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Znači do kraja godine ili u najgorem slučaju u januaru.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  23. #1448
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,235
    Thanks Thanks Given 
    431
    Thanks Thanks Received 
    555
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Bravo Bozo!

    Sent from my HTC One using Tapatalk 4

  24. #1449
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    U odgovoru sam bacio neku marketinsku pricu
    Svaka chast na trudu, respect.

    Ali ove odgovore, nazalost, treba uzeti sa velikom rezervom. Ne samo zbog dosadashnjeg iskustva s njima, vec generalno, ovakve i sl firme, odvratno su sklone marketing odgovorima, a jez da se rodi dok se neshto zaista ne realizuje.

    Tako, kad bude bice, a kad ce bit, vile znaju (tj CEO im).

    No da se nadamo da ce nas u (nekom) narednom paketu dodati. Iako me ne bi iznenadilo da nas opet preskoche, toliko je ochigledno da ih mrzi i da razmishljaju, a ne da se bave trzishtem ove velichine/snage. No niko nam nije kriv shto smo -sila.

  25. #1450
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    jeste li razmisljali kad o 'posljedicama' uvodjenja paypala kod nas? posljedice kroz 5-10 godina? pada li vam sto na pamet?

Page 58 of 189 FirstFirst ... 84854555657585960616268108158 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Plaćanje preko PayPal-a
    By Blazeme in forum Internet
    Replies: 211
    Last Post: 21-03-12, 18:18
  2. paypal
    By Nasty_Mind in forum Internet
    Replies: 15
    Last Post: 25-04-09, 10:48
  3. Replies: 21
    Last Post: 21-08-08, 08:22
  4. PayPal
    By Exter.wx in forum Internet
    Replies: 10
    Last Post: 21-11-07, 06:27
  5. Potpisite peticiju za paypal u SCG
    By Ego_and_his_own in forum Internet
    Replies: 91
    Last Post: 30-10-07, 12:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •