Page 52 of 189 FirstFirst ... 24248495051525354555662102152 ... LastLast
Results 1,276 to 1,300 of 4725

Thread: PayPal

  1. #1276
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Mislis drugu banku ))
    butan je kraljevina, kralj i njegova familija je prva familija.

  2. #1277
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,948
    Thanks Thanks Given 
    514
    Thanks Thanks Received 
    1,814
    Thanked in
    659 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iceman View Post
    Da vidimo te "ČINJENICE"
    Vujicine izjave su cinjenice. Nema dalje.

  3. #1278
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Pg
    Posts
    401
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima na onom spisku i nekih egzoticnijih lokacija od Butana, mislim da generalno grijesimo sto kad izricemo ocjene tipa "siromasnije zemlje od nas" krecemo od pretpostavke da za percepciju stanja i pripadajuce isplativosti PayPal(ili neko drugi, nebitno) polazi od Monstat-ovih statistika, suvise su to ozbiljni igraci da ne bi radili vlastita istrazivanja i provjere.
    Ocito da stvari ne stoje tako kako vecina nas misli, nazalost, preciznije-imamo o sebi daleko bolje misljenje nego sto je fakticitet, otuda i ovoliko cudjenje kad se ispostavi da se zemlje "slucajevi" bolje kotiraju od nas nazalost.

  4. #1279
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Vujicine izjave su cinjenice. Nema dalje.
    Aj' da zamislimo da koristiš koju sivu ćeliju.

    Da li ti je logično to što PayPal-u šaljemo protestno pismo, a nismo ispunili uslove ?
    Ili je logično da Vujica ćuti i ušima se pokrije.

    To što u PayPal spisku ima država u našem rangu i gorih(ako je to moguće) je samo zato što je u to vrijeme PayPal počinjao sa radom i primao bukvalno sve, sad je gigant i boli ga uvo za jad poput Crne Gore

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    Last edited by Rakun; 12-04-13 at 02:30.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #1280
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Pošto sam čuo da smo izuzeti toliko sam popizdio da sam zatvorio PayPal nalog i Entropay karticu
    Na***** im se matere, crka im svaki radnik da bog da

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #1281
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Na osnovu člana USTAVA SRBIJE tj ZAKONA O DEVIZNOM POSLOVANJU koji do Oktobra 2012 god. nije dozvoljavao rezidentima otvaranje deviznog računa u inostranstvu.
    Znači građani Srbije do prije 7 mjeseci zakonski nisu mogli da imaju račun u Luksemburgu (PayPal).

    nađi zakon o deviznom poslovanju Srbije iz 2011 i pročitaj član 23
    Kaže da rezidenti ne mogu imati račun u inostranstvu osim u specijalnim slučajevima
    paypal je isto kao moneybookers, ako je zabranjen pp zabranjen je i mb.
    gradjani srbije zakonski nijesu mogli da imaju paypal, znaci da zakonski nijesu mogli da imaju racun na bwin, moneybookers, facebook.
    ako je bilo zabranjeno da otvore racun na paypal i kupe dres real madrida, znaci zabranjeno je da otvore racun na bwin i kupe dres real madrida.
    zakonski nijesu mogli da imaju racun na facebook, ako je zabranjena kupovina zynga cipova preko paypala zabranjena je kupovina cipova i preko facebooka.
    je li bilo zabranjeno otvaranje dinarskog racuna u inostranstvu?
    na moneybookers moze da se otvori racun u dinarima, mozda je e-trgovina bila dozvoljena u dinarima.
    prosle godine gradjani srbije potrosili su 170 miliona evra kupujuci preko stranih sajtova i 885 miliona dinara na domacim sajtovima.
    ako je bio zabranjen paypal bili su zabranjeni i ostali sajtovi za e-trgovinu.
    Last edited by maks9; 12-04-13 at 04:57.

  7. #1282
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    851
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    @Rakun
    To ne znači da nas je Srbija kočila (nisi potpuno u pravu oko računa u inostranstvu). Ako pretpostavimo da si u pravu po tom pitanju to ne znači da nas je SRB kočila, nego da je kočila sebe.

    Zašto se poslije Srbije pojavila Gruzija koja nas je "kočila" (ili nastavila da koči)?
    Zašto nas sad XYZ "koči" (PP ili ko li je već krivac za novo kočenje)?

    Da je PP imao interes ne bi čekao bilo koga nego bi počeo sa radom.

    Sve i da nas je "kočio" bilo ko, TAJ nije niti može biti krivac, nego isključivo MI.

    Dosta više sa prebacivanjem krivice na drugoga.
    Srbija je kriva što pada kiša.
    Makedonija je kriva što nema kiše.
    Hrvatska je kriva što nemamo autoput
    Slovenija je kriva što nam vozovi idu 20 na sta
    I ostalo

    Pravo pitanje je:
    zašto nismo interesantni PP-u da nas uključi i što treba da uradimo da bi to promjenili.


    Sent from my iPad2 using Tapatalk HD
    Last edited by Iceman; 12-04-13 at 06:58.

  8. #1283
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    851
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Pošto sam čuo da smo izuzeti toliko sam popizdio da sam zatvorio PayPal nalog i Entropay karticu
    Na***** im se matere, crka im svaki radnik da bog da

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
    Što imaš od toga što će im "crći svaki radnik"?
    Što su oni izgubili što si ti zatvorio nalog, a što ti?

    Ajde sad promjeni stranu (privremeno) i "pređi" u PP. Prvo bi pogledao jel sve na papiru kako treba da bi dodao neku državu. Možda kako to izgleda i u praksi. Onda koliko € će to da košta i za koliko ćeš da ih vratiš i počneš da zarađuješ.
    Sad se vrati na "pravu" stranu i aktiviraj taj nalog. ;-)

    Sent from my iPad2 using Tapatalk HD

  9. #1284
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Nema potrebe za nerviranjem. PayPal ce jednoga dana doci i kod nas, mi treba da nesto uradimo po tom pitanju.
    Ono sto je odluka PP-a da ne dodje je cisto ekonomske prirode. Ako mislite da je samo zakonodavstvo uticalo nije, posebno ne ta stavka o racunima u inostranstvu. Ono sto je bitno je zakon o elektronskim prevarama koje ni mi ni okruzenje nismo imali. PP se proslavio kao nacin placanja koji klijente stiti od prevare kod online kupovina i nista vise. Sto se tice online trgovine kao takve, jedini sajt na koji sam naisao da je eksluzivan po pitanju toga je eBay. na 90% sajtova za online trgovinu mozete koristiti kreditne kartice bez problema, ali je tu uvijek rizik od prevare koji sa PP nemate
    Sada malo o razlozima zasto to nemamo. Vujica je u pravu, mi smo doveli zakonodavstvo u ravan koju oni zele, ali jednostavnom analizom online trzista kod nas dolazite do zakljucka da je apsulutno neisplativo da dodju kod nas, koliko god mi zeljeli ili se ljutili. Da ne bude zabune, koliko sajtova za online trgovinu, bukiranje i sl stvari mi imamo. Da li iko zna, ukljucujuci i MID koliki je crnogorski online promet.
    Neko je lijepo rekao, u srbiji je ta cifra 170 miliona eura, i naravno da su ih pustili cim su se stekli uslovi.
    Na nasoj IT zajednici je da pomjeri stvari sa mrtve tacke, ali to mora uz pomoc MID-a kao takvog.
    Licno iskustvo. Radjen je portal za B2B sa dijelom za B2C dje je pokusano da se uradi nesto prema zahtjevu klijenta. Za payment procesor jedna od domacih banaka je trazila da se ugovorom obavezemo na online promet od 100k ili placamo penale(odnosilo se samo na B2C) dje smo se samo nasmijali zakupili payment procesor iz inostranstva
    Ovo je ono na cemu moramo da radimo da bi nas firme kao PP ili google ili bilo oja druga uzele u ozbiljno razmatranje.
    Slican problem smo imali sa pojavama kartica prije desetak godina kada nase kartice iako su bile u velikim sistemima kartica nisu mogle da se koriste uopste. Slican problem kao i danas, koji je vremenom rijesen. Tako ce i ovo nadam se

  10. #1285
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    2013 je godina, nismo 2006 kompjutere i internet uveli u drzavu. Za ovo nema opravdanja, ali niko ne odgovara jer se niko ne osjeca odgovornim. A samo odgovorno lice moze nesto da pocne da radi, ali posto takvih nema bicemo na marginama.

  11. #1286
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    ja ne mogu da vjerujem kako je pojedine pogodilo sto CG nije dobila PP.Ja mislim da su nam uveli sankcije takve nervoze nebi bilo...
    kako se ja oko toga ne sjekiram...Ako mogu nesto uzet na deal extreme,ili cak na isti PayPal se prijavit preko EntroPay-a,nema mjesta nervozi.

    Idem ja sada da kupim tri kifle,ili mozda cetiri u pekaru.One ce sa sirom biti vjerovatno... :dring:

  12. #1287
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,802
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    O cemu vi pricate ljudi? je li moguce da neko moze da padne na onu seljacku pricu Vujice Lazovica? Ovo nema veze s paypalom! Ovo jedino ima veze sa tim sto nekome odje nije od koristi da dodje Paypal i to prvenstveno mislim na nase pojedine banke! Na spisku paypala su zemlje od kojih MI imamo 100x bolje uredjen sistem, bukvalno zemlje dje pocrkase od gladi i od svakojakih bolesti, gledaju kako da prezive sledeci dan i o tome razmisljaju a ne oce li kupit kakav sat preko ebay-a. Njima paypal nije potreban ali ga imaju ka i svi drugi iz razloga sto je i politika paypala da bude globalno rasprostranjen. Nesto ka ujedinjene nacije, sve sto trebas da imas je kolko tolko uredjenu drzavu, primljen si.

  13. #1288
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    ja ne mogu da vjerujem kako je pojedine pogodilo sto CG nije dobila PP.Ja mislim da su nam uveli sankcije takve nervoze nebi bilo...
    kako se ja oko toga ne sjekiram...Ako mogu nesto uzet na deal extreme,ili cak na isti PayPal se prijavit preko EntroPay-a,nema mjesta nervozi.

    Idem ja sada da kupim tri kifle,ili mozda cetiri u pekaru.One ce sa sirom biti vjerovatno... :dring:
    Pa kad svako gleda svoje dupe kao ti, onda i jeste ovako kako jeste. Nekom je u interesu da bude ovako, i zarad toga interesa vecina trpi. Samo naprijed sa tom filozofijom kroz zivot.

  14. #1289
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Ko kaže da smo malo tržište? :P

    Local restrictions
    PayPal has not yet provided its services to many places that are known to have a high percentage of internet shoppers such as Bangladesh, Pakistan, Egypt, Afghanistan, Albania, Montenegro and Georgia.

    http://en.wikipedia.org/wiki/PayPal
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  15. #1290
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    pa i nije bas tako. Sto se tice ko ima problema to su jedini prodavci ovdje koji ili naplacuju skuplje ili sto je cesce nemaju uopste u ponudi ono sto nekima treba. Banke dobijaju promet preko racuna. Drzava novac od carine na robu koja stize, posta kroz naplatu usluge. Je li toliko tesko prihvatiti cinjenicu da smo kao online trziste apsulutno neisplativi nekome da ulaze novac za podizanje sistema.
    Sto se tice ostalih drzava neko je vec rekao. te su drzave kontaktirale PP kada je jos bio brend u razvoju i kada su oni jos uvijek testirali sisteme i zeljeli da privuku sto vise klijenata, pa su te drzave usle tada. To sto nas to nije interesovalo je nas problem
    Da povucem paralelu. CG telekom je prije prodaje kao pilot projekat od CISCO sistema dobio za 5m $ najnapredniji MPLS koji je mogao da se uradi. Mi smo sluzili kao test okruzenje takvih sistema. Po zavrsetku tog projekta nijedan IPS taj sistem nije mogao da dobije ispod 20x vece cifre. Ista stvar je bila i sa PP. testiranje na jedan ili dva velika sistema dje su mogli i male drzave koje su mogle lako da se usklade sa njihovim zahtjevima(bankarski i zakonodavstveni sistemi, jer ne mozes bas da dodjes u Francusku i trazis joj da nesto mijenja a tek pocinjes sa radom)

  16. #1291
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Pa kad svako gleda svoje dupe kao ti, onda i jeste ovako kako jeste. Nekom je u interesu da bude ovako, i zarad toga interesa vecina trpi. Samo naprijed sa tom filozofijom kroz zivot.
    pa ono,zivio sam bez PP i do sad,i prezivio sam dosta gore vrijeme,sankcije i tako to,pa ono,ne dajem ti ni 5 para sto pay pal-a trenutno nema.
    tebi coce ka da ti zivot zavisi od PayPal-a...
    Doci ce i kod nas PayPal kod nas jednog dana ljudi,sto vam je,opusteno...
    Ti kad gledas tudja dupeta,da nijesi pokrenuo mozda neku peticiju da se i odje uvede PayPal u CG ili ucinio nesto konkretno,no mene kritikujes sto mene boli dupe sto nema PP?

  17. #1292
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Pa dobro sad . Malo mi to cudno da CG ima veliki procenat online trgovaca ali ajde. Sto se Albanije tice, pa nije ni cudo kada veliki dio populacije zivi u inostranstvu i PP im sluzi za transfere novca izmedju clanova porodice

  18. #1293
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Ko kaže da smo malo tržište? :P

    Local restrictions
    PayPal has not yet provided its services to many places that are known to have a high percentage of internet shoppers such as Bangladesh, Pakistan, Egypt, Afghanistan, Albania, Montenegro and Georgia.

    http://en.wikipedia.org/wiki/PayPal
    Opet je kriva Srbija jer mislim da su tu mislili na nju umjesto nas.

  19. #1294
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by maks9 View Post
    paypal je isto kao moneybookers, ako je zabranjen pp zabranjen je i mb.
    gradjani srbije zakonski nijesu mogli da imaju paypal, znaci da zakonski nijesu mogli da imaju racun na bwin, moneybookers, facebook.
    ako je bilo zabranjeno da otvore racun na paypal i kupe dres real madrida, znaci zabranjeno je da otvore racun na bwin i kupe dres real madrida.
    zakonski nijesu mogli da imaju racun na facebook, ako je zabranjena kupovina zynga cipova preko paypala zabranjena je kupovina cipova i preko facebooka.
    je li bilo zabranjeno otvaranje dinarskog racuna u inostranstvu?
    na moneybookers moze da se otvori racun u dinarima, mozda je e-trgovina bila dozvoljena u dinarima.
    prosle godine gradjani srbije potrosili su 170 miliona evra kupujuci preko stranih sajtova i 885 miliona dinara na domacim sajtovima.
    ako je bio zabranjen paypal bili su zabranjeni i ostali sajtovi za e-trgovinu.
    Nisam upućen toliko, lai opet treba razmisliti. Možda je PP račun u inostranstvu, a kupovinom preko facebook -a ostavljaš svoj broj kartice i ne otvaraš nikakav račun već se sredstva direktno prebacuju, otrpilike slično kao da si pošao u Italiju i kupio nešto svojom karticom.




    Quote Originally Posted by maks9 View Post
    butan je kraljevina, kralj i njegova familija je prva familija.
    Vidiš j sam mislio da je butan gas, kada ono kraljevina...
    Zar ne misliš da je Butan to dobio jer se graniči sa Indijom sa jedne strane i Kinom sa druge strane, i što bi za PP bilo veoma teško da odvoji tu zemlju od tako velikih i moćnih susjeda.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  20. #1295
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Haha, nije to zvaničan, valjda svi znamo kako se Wikipedija uređuje, ali je svakako interesantan podatak... Međutim, ovo je potpuno tačno, jer kažu procentualno, s obizirom da imamo 600 000 staniovnika, tako da procentualno vjerovatno možemo doći u rang sa mnogo većim zemljama...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  21. #1296
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Ma vidis li da se sprdam bre

  22. #1297
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,948
    Thanks Thanks Given 
    514
    Thanks Thanks Received 
    1,814
    Thanked in
    659 Posts

    Default

    Isto kao sto nije tacno ni to da se cekala Srbija da i nas prime, osim tvrdni Vujicinog kabineta.

  23. #1298
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Eto vam sad nezavisnost.

  24. #1299
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Ja predlažem da se svi pokupimo fino odemo do USA i zapalimo kancelarije PayPal-a
    A tamo potrgujemo ovo što nam treba da se ne cimamo na PP.
    This time next year we'll be millionaires

  25. #1300
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Angola,
    Aruba,
    Benin,
    Bhutan,
    Bolivia,
    Brunei,
    Burundi,
    Cambodia,
    Djibouti,
    Kazakhstan,
    Namibia,
    Rwanda,
    Tajikistan,
    Tanzania,
    Uganda,
    .
    .
    .
    Osjećam poraz ovoga društva da i dalje umišlja da nešto vrijedi, jer očigledno da na globalnom nivou ove nabrojane zemlje više vrijede u svakom pogledu nego mi. Tako da se ne zanosimo da imamo sposobne ljude, ili da predstavljamo nekakav faktor na svjetskom nivou. Naši gurui ne znaju da odrede prioritete i značaj, a mi kao društvo smo letargični pa tako da je na kraju krajeva ovo i realnost. Paypal može i bez Crne Gore.

Page 52 of 189 FirstFirst ... 24248495051525354555662102152 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Plaćanje preko PayPal-a
    By Blazeme in forum Internet
    Replies: 211
    Last Post: 21-03-12, 18:18
  2. paypal
    By Nasty_Mind in forum Internet
    Replies: 15
    Last Post: 25-04-09, 10:48
  3. Replies: 21
    Last Post: 21-08-08, 08:22
  4. PayPal
    By Exter.wx in forum Internet
    Replies: 10
    Last Post: 21-11-07, 06:27
  5. Potpisite peticiju za paypal u SCG
    By Ego_and_his_own in forum Internet
    Replies: 91
    Last Post: 30-10-07, 12:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •