Page 3 of 189 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast
Results 51 to 75 of 4723

Thread: PayPal

  1. #51
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    180
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U ovo je dobra novost. Paypal mi treba da kupim nesto sto ne mogu preko moneybookers-a. Znaci kad se registrujem stavljam BiH? inache sam na CKB, visa electron.
    Back to the future primitive.

  2. #52
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    bd
    Posts
    322
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Omega View Post
    Ne, za ove nase kombinacije paypal skida direktno sa kartice kada platis.
    Tacno tako. Kupio par sitnica sa Ebay, gdje je adresa "prava" , isporuka ok, dvoumim se da probam sa malo vecim iznosima.

  3. #53
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,012
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    prije par godina kad si ukucao u google paypal prva adresa je bila www.paypalsucks.com sad je pala za nekih 3-4 mjesta
    ?

  4. #54
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Brat mi ima CKB Visa Elektron pa ću preko njegove probat', valjda će da proradi....
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,215
    Thanks Thanks Given 
    703
    Thanks Thanks Received 
    1,163
    Thanked in
    650 Posts

    Default

    Srbija i Makedonija zajedno pozivaju PayPal

    SRBIJA I MAKEDONIJA SE SPREMAJU da zajedno pošalju zvaničan poziv kompaniji PayPal, kako bi taj sistem za elektronsko plaćanje stigao i na naše tržište.

    „U razgovoru s kolegama iz Makedonije došli smo do zaključka da je makedonski slučaj potpuno isti kao naš, odnosno da su i oni već nekoliko godina u komunikaciji sa PayPalom, ali da konkretnijih pomaka u dolasku te kompanije na ove prostore nema“, izjavila je ministarka za telekomunikacije Jasna Matić.

    „Obe zemlje su u strateškom planu za aktiviranje ove usluge i zato je postignut dogovor da se objedini tržište koje sada ima deset miliona potencijalnih korisnika, kako bi ono bilo atraktivnije i interesantnije za PayPal usluge“, naglasila je ministarka Jasna Matić.

    Prema nedavno objavljenim istraživanjima Republičkog zavoda za statistiku o upotrebi informaciono-komunikacionih tehnologija u Srbiji, više od 87% korisnika nikad nije ništa kupilo preko Interneta.

    „U Srbiji ne postoji naročito poverenje u sigurnost plaćanje preko Interneta, a sve otežava i relativno komplikovana carinska procedura za robu koja dolazi iz inostranstva“, upozorila je ministarka. Prema njenim rečima, problem carinskih procedura biće pojednostavljen paralelno sa procesom integracije Srbije u EU.

    Kupovina preko Interneta je ipak i sada prisutna u Srbiji, budući da je tokom 2009. više od 280.000 građana kupovalo ili poručivalo robu i usluge preko Interneta. (A.S.)

    Izvor: Mikro.rs

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,630
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    159 Posts

    Default

    sucks ili ne, oni su i dalje #1... inace moneybookers je odlican servis, podrzava nasu zemlju, ali nije tako siroko prihvacen od trgovaca kao pp.

  7. #57
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Da ce ga vise uvest za Crnu Goru... Da se mogu pare razmjenjivat lagano sa stolice, da ne strahujem da ce me refundirat na ebay
    Njak Njak Njak

  8. #58
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ljubljana
    Posts
    427
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prije neki dan sam registrovao paypal na sloveniju, kartica visa electron komercijalne banke ad budva....jedini problem je sto vecina prodavaca sa ebaya salje iskljucivo na adresu sa paypala, koja se naravno zavrsava sa drzavom slovenijom, iako u state stoji montenegro, to bi mogao biti problem.

  9. #59
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,861
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    PayPal je najgori sistem, stvarno sramota sto rade, ako u jednom danu posaljes nekome 300-400$ na drugi nalog, bam , limitiran si.
    Ako imas oko 1k ili manje $ , limitiran si , i onda posle 180 dana mozes withdraw samo, moneybookers je stvarno super, moze da se doda i za ebay, meni su isplatili za 2 dana u banku .

  10. #60
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    PayPal napokon dodao Crnu Goru, tooooooooooo, isprobano i radi, prezadovoljan sam !!!!!!!!!!
    E ovo ja ocekujem da cu da procitam kad vidim da je napisan novi post na ovu temu, ali izgleda nista od toga (zao mi je ako sam nekome srce zadrmao bez potrebe), mozda nekad i dodje taj dan...
    Njak Njak Njak

  11. #61
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    PayPal napokon dodao Crnu Goru, tooooooooooo, isprobano i radi, prezadovoljan sam !!!!!!!!!!
    E ovo ja ocekujem da cu da procitam kad vidim da je napisan novi post na ovu temu, ali izgleda nista od toga (zao mi je ako sam nekome srce zadrmao bez potrebe), mozda nekad i dodje taj dan...
    ne cimaj me djaole

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,630
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    159 Posts

    Default

    pfffffffff

  13. #63
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,039
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    443
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kobas View Post
    Prije neki dan sam registrovao paypal na sloveniju, kartica visa electron komercijalne banke ad budva....jedini problem je sto vecina prodavaca sa ebaya salje iskljucivo na adresu sa paypala, koja se naravno zavrsava sa drzavom slovenijom, iako u state stoji montenegro, to bi mogao biti problem.
    Procitaj pazljivo: https://forum.cdm.me/showthread.php?t=58333
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  14. #64
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    182
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne moze preko paypala za ex-yu mislim barem ne za cg ali mozete preko alertpaya
    https://www.alertpay.com/?eNxdkGjimLMNlVQMO1TEaA%3d%3d
    Jednako je dobar i pouzdan kao i paypal

  15. #65
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,630
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    159 Posts

    Default

    Ali se slabo koristi, jos nisam naisao na site koji ih koristi...

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,215
    Thanks Thanks Given 
    703
    Thanks Thanks Received 
    1,163
    Thanked in
    650 Posts

    Default

    PayPal će stići, ali ne znamo kad

    I DALJE NEIZVJESNO PRIKLJUČIVANJE CRNE GORE NAJPOZNATIJEM ELEKTRONSKOM SISTEMU PLAĆANJA I PRENOSA NOVCA

    Podgorica - Mogućnost da Crna Gora, kako je u aprilu najavljeno iz Ministarstva za informaciono društvo (MID), do kraja godine bude uključena u PayPal sistem elektronskog plaćanja i dalje postoji, ali to ne znači da će tako i biti. Detalji će, prema riječima Dejana Abazovića iz tog Ministarstva, biti poznati ovih dana, nakon razgovora sa nadležnima u PayPalu, dogovorenim u saradnji sa kolegama iz Srbije.
    Srbija je, prema pisanju srpskih medija, u dogovoru sa Makedonijom, spremna da pošalje zvaničan poziv kompaniji PayPal, kako bi taj sistem za elektronsko plaćanje stigao i na ta tržišta. Srpska ministarska za telekomunikacije Jasna Matić, potvrdila je medijima dogovor dviju zemalja da objedine tržište koje sada ima deset miliona potencijalnih korisnika PayPal usluge. “Vijesti” su, prije desetak dana u MID pokušale dobiti informaciju o trenutnom statusu Crne Gore kada je taj sistem e-plaćanja, čiji je vlasnik privatna američka kompanija eBay Inc, u pitanju. Nadležnima u MID je i tada postavljeno pitanje o mogućem zajedničkom nastupu sa Srbijom i Makedonijom. Na sva pitanja uslijedio je kratak komentar da nema ništa novo, te da su u obavezama oko priprema za Infofest, koji je završen prošlog vikenda.

    Slobodan Marković iz srpskog Ministarstva za telekomunikacije, koordinator aktivnosti uključenja te države u PayPal, sredinom prošlog mjeseca je, na forumima EliteSecurity.org, pored ostalog, naveo da se iz Srbije određeni “pritisak” za prijem u PayPal ostvaruje preko predstavništva eBay Europe u Briselu, centrale eBay u Sjedinjenim Američkim Državama, te uz pomoć američke ambasade. On kaže da “slijedi još jedan krug ‘pritiska’ narednih dana u saradnji sa ministarstvima iz Makedonije i Crne Gore”… Na istom forumu, u okviru teme “Mapiranje prepreka za razvoj e-trgovine”, on navodi da će PayPal “pustiti u Srbiji i još desetak drugih zemalja tokom 2010, kao i da se Srbija nalazi na ‘fast track’ listi (brza lista).
    O dosadašnjim aktivnostima za uključenje Crne Gore u PayPal, saradnji sa kolegama u regionu i našem trenutnom statusu kod eBay Inc, govori Dejan Abazović, savjetnik u crnogorskom MID:

    • ”Vijesti” su nedavno objavile informaciju o zajedničkom zahtjevu Srbije i Makedonije za uključivanje tih zemalja u PayPal. Istovremeno, u MID-u je rečeno da, kada je Crna Gora u pitanju, na tu temu nema ništa novo...
    - Ne postoji nikakav formalni zahtjev koji je moguće njima proslijediti. Ništa Srbija i Makedonija nisu uradile više od Crne Gore po tom pitanju. Naša komunikacija sa kolegama iz Srbije je gotovo svakodnevna, kao što je i sa odgovornima u PayPalu. Vi ste koliko znam upravo o tome i informisani od kolege Slobodana Markovića, osobe koja koordinira tu aktivnost u Srbiji. Uostalom, drago mi je da ste ih kontaktirali i da ste mogli provjeriti naše aktivnosti!

    • U aprilu je najavljeno da bi Crna Gora tokom godine mogla biti uključena u PayPal sistem. Zašto još nije? Zakoni su loši? Neadekvatni uslovi poslovanja? Ili je u pitanju dinamika poslovanja eBay Inc? Zašto nismo zainteresovani za zajednički zahtjev prema PayPalu, sa Srbijom i Makedonijom?
    - U aprilu mjesecu smo predočili mogućnost da bi smo u toku ove godine mogli biti uključeni u PayPal sistem. Ta mogućnost i sad postoji, što ne znači da će biti. Ovih dana, zajedno sa kolegama iz Srbije imamo najavljen zajednički razgovor sa kolegama iz PayPala, upravo na tu temu. Zajednički smo dogovorili i teme za razgovor. Možda ćemo tada znati nešto više. Vaše pitanje “zašto još nije”, je pitanje svijesti koja ne želi da prihvati činjenicu da je PayPal multinacionalna kompanija koja se prema svemu odnosi u skladu sa svojim interesom. Pitate me “da li su zakoni loši”. Ja vas pitam, da li su bolji zakoni drugih zemalja iz okruženja, ili možda onih za koje nikada nijeste ni čuli, a koje se nalaze na spisku PayPala? Do sada nam niko nije ni rekao da postoje bilo kakva zakonska ili druga ograničenja. Da jeste, mi bismo sigurno preduzeli aktivnosti i po tom pitanju.

    • Prema navodima na EliteSecurity forumima (Slobodan Marković), eBay će PayPal pustiti u Srbiji i još drugih desetak zemalja tokom 2010, a Srbija se, uz Makedoniju i Gruziju, još nalazi in a “fast track” listi.
    - Ja se prema ovom pitanju odnosim vrlo ozbiljno. Moje aktivnosti se baziraju isključivo na osnovu informacija koje dobijam sa relevantnih mjesta, a nikako sa foruma. Siguran sam da će vam i kolega Sloba Marković iz Srbije potvrditi da ne postoji nikakav “fast track” niti neka lista prioriteta za učlanjivanje. Zato od nas nijeste ni dobijali takve informacije. Šta piše na tom forumu, ja zaista ne znam niti me interesuje!



    Da li će PayPal uticati na monetarnu politiku Crne Gore

    PayPal sistem omogućava dvosmjeran protok novca, što znači da njegovi korisnici mogu plaćati usluge, ali i primati novac putem PayPal naloga.
    Na pitanje kakve su šanse, sudeći po važećim zakonima, da će crnogorski građani, kada Crna Gora bude primljena u PayPal sistem, uz opciju plaćanja putem PayPal naloga, moći i da primaju novac, odnosno naplaćuju robe i usluge preko PayPal-a, Abazović odgovara da ne postoje zakonske smetnje za to.
    - Za tu realizaciju ne postoje zakonske smetnje, makar za osnovne servise PayPala. Kao što sam i rekao, do sada nam niko nije ni rekao da postoje bilo kakva zakonska ili druga ograničenja za primjenu bilo kojeg od servisa – navodi Abazović.
    Međutim, ranije su u MID-a kazali “Vijestima” da neki servisi PayPal sistema mogu direktno uticati na monetarnu politiku Centralne banke Crne Gore, zbog čega je dvosmjeran transfer novca preko PayPala nemoguć.
    Abazović je kazao da u MID-u ne žele da govore na ovu temu detaljno.
    - Uopšteno, ne želimo u javnosti o tome previše da pričamo dok ne bude više izvjesnosti. Jednostavno, dovoljno je da znate da se prema tom pitanju odnosimo kao prema jednom od prioritetnih u našem ministarstvu i da se nadamo da će uskoro Crna Gora biti u oblasti e-commerce prepoznata, kao što je i na internetu. U svakom slučaju, čim bude više izvjesnosti vrlo rado ćemo vas informisati – rekao je on.

    Izvor: Vijesti

  17. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ne znam zasto ali imam utisak da ovaj nema pojma o ovome i da nije mrdnuto sa mjesta

  18. #68
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,758
    Thanks Thanks Given 
    609
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Rekao bih iz teksta da je ovaj Abazovic veoma pametan i obrazovan covjek.Ne sumnjam u njegovu nesposobnost i tih iz ministarstva....

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,265
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Meni donor radi bez problema. Evo donirah sinoć i nijesu me provalili (još).
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  20. #70
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    31 Oct 2010. 00:05 | Izvor: SEE.biz
    Lazović: Crna Gora u PayPal sistemu naredne godine
    Pošalji vijest
    Proslijedi

    Crna Gora će sigurno biti uključena u PayPal sistem plaćanja preko interneta i trenutno je u procesu sticanja statusa sa jednim brojem zainteresovanih zemalja, saopštio je potpredsjednik Vlade i ministar za informaciono društvo, Vujica Lazović, prenosi poslovni portal SEEbiz.

    On je kazao da, nakon najnovijih razgovora sa predstavnicima PayPala koji su vođeni tokom prošle sedmice, ne očekuje da će Crna Gora biti uključena u njihov sistem prije druge polovine naredne godine.

    "PayPal je multinacionalna privatna kompanija koja se prema svemu odnosi u skladu sa svojim interesom. Ono što nam je predoženo, kao i ostalim državama, jeste da je proces uključivanja, i sa administrativne i sa tehničke strane, dosta složen“, rekao je Lazović.

    To, kako je dodao, iziskuje dosta velika sredstva i investiciju za potrebe nadogradnje sistema.

    http://cafemontenegro.com/index.php?...25&news=141754
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  21. #71
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Drugom polovinom sledece god? Xaxaxax
    Njak Njak Njak

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,630
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    159 Posts

    Default

    Isto to su rekli za kraj ove godine... Da, treba da uloze toliko da dodaju jos jednu zemlju na spisak. Bas me interesuje koliko su ulozili da bi dodali Togo...

  23. #73
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,124
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Isto to su rekli za kraj ove godine... Da, treba da uloze toliko da dodaju jos jednu zemlju na spisak. Bas me interesuje koliko su ulozili da bi dodali Togo...
    Vala stvarno, ne znam kakav je to ulog, i kakav je to sistem skupi, samo da ubace cg na listu i da se povezu sa bankama

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,630
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    159 Posts

    Default

    nema sta da povezuju sa bankama...

  25. #75
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,735
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    245
    Thanked in
    142 Posts

    Default

    Kako im ne dosadi vise...

Page 3 of 189 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Plaćanje preko PayPal-a
    By Blazeme in forum Internet
    Replies: 211
    Last Post: 21-03-12, 19:18
  2. paypal
    By Nasty_Mind in forum Internet
    Replies: 15
    Last Post: 25-04-09, 11:48
  3. Replies: 21
    Last Post: 21-08-08, 09:22
  4. PayPal
    By Exter.wx in forum Internet
    Replies: 10
    Last Post: 21-11-07, 07:27
  5. Potpisite peticiju za paypal u SCG
    By Ego_and_his_own in forum Internet
    Replies: 91
    Last Post: 30-10-07, 13:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •