Page 4 of 189 FirstFirst 123456781454104 ... LastLast
Results 76 to 100 of 4723

Thread: PayPal

  1. #76
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Nece da trosimo pare vani pa...

  2. #77
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma odradite laznu ferifikaciju,nacekali bi se mi trgovine uz Vujicu,dosta....

  3. #78
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,656
    Thanks Thanks Given 
    746
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/index.php?id=353407

    PayPal ipak dogodine
    MINISTAR ZA INFORMACIONO DRUŠTVO NAJAVIO NOVI ROK ZA UKLJUČIVANJE CRNE GORE U POPULARNI SISTEM PLAĆANJA NA INTERNETU
    Podgorica - Crna Gora, uprkos ranijim najavama da bi u PayPal sistem mogla biti uključena do kraja ove godine, neće biti dio tog globalno prihvaćenog sistema plaćanja preko interneta, prije druge polovine 2011. – to je, nakon nedavnih razgovora sa predstavnicima PayPala, faktički potvrdio i ministar za informaciono društvo Vujica Lazović, u izjavi agenciji Mina-business. Time je potvrđena i nedavna tvrdnja pomoćnika ministra Dejana Abazovića, da mogućnost da Crna Gora bude uključena u PayPal do kraja godine i dalje postoji, “ali to ne znači da će tako i biti”. Lazović je agenciji Mina-business rekao da je Crna Gora u procesu sticanja statusa, sa jednim brojem zemalja zainteresovanih za prijem u PayPal.
    - PayPal je multinacionalna privatna kompanija koja se prema svemu odnosi u skladu sa svojim interesom. Ono što nam je predočeno, kao i ostalim državama, jeste da je proces uključivanja, i sa administrativne i sa tehničke strane, dosta složen - rekao je Lazović agenciji Mina-business, te dodao da taj proces “iziskuje dosta velika sredstva i investiciju za potrebe nadogradnje sistema”.
    - Zato i ne postoji mogućnost pojedinačnog uključivanja država u njihov sistem. Kada budemo mi uključeni biće i ostale države koje su zajedno sa nama u tom procesu - rekao je on. Uključivanje u PayPal je, kako je rekao, jedan od prioriteta Ministarstva za informaciono društvo.
    Predstavnici te kompanije, prema njegovim riječima, dosad nisu ukazali ni na jedan konkretan problem, kada su u pitanju zakonska ili druga ograničenja za primjenu bilo kojeg od njihovih servisa.
    - Trenutno smo u fazi kada odgovaramo na njihova pitanja na osnovu kojih oni kreiraju naš profil. Prije ili kasnije ćemo, u koordinaciji sa resornim organima i odgovornim institucijama, dati određene garancije za nesmetano funkcionisanje njihovih servisa u Crnoj Gori - rekao je Lazović, i objasnio kako “na taj način sva priča oko nemogućnosti uključivanja Crne Gore u PayPal sistem, zbog zakonskih ili nekih drugih pretpostavki, prestaje”.
    PayPal sistem omogućava dvosmjeran protok novca, što znači da njegovi korisnici mogu plaćati usluge, ali i primati novac putem PayPal naloga. Ipak, to što se neka zemlja nađe na listi tog provajdera elektronskog plaćanja, ne znači automatski i dobijanje svih dostupnih opcija. Tako korisnici u Sloveniji, na primjer, mogu plaćati online, ali i primiti novac na svoje PayPal naloge, dok korisnici u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini mogu samo kupovati online. Lazović je potvrdio ranije pretpostavke da će, i kada bude dio PayPala, Crna Gora vjerovatno dobiti ograničen set PayPal mogućnosti.
    - Ono što ne treba očekivati, jeste da ćemo odmah moći koristiti sve njihove servise – kazao je Lazović.
    Nakon otvaranja profila na PayPalu, korisnik može da doda novac na svoj račun putem kreditne kartice ili bankovnog transfera u zemljama koje ga dopuštaju. Sa PayPal nalogom korisnik potom može da kupuje na svim lokacijama koje podržavaju taj sistem, ali i da plaćaju i primaju uplate od drugih korisnika (zavisno od zemlje). PayPal je zahvaljujući takvom načinu rada postao jednostavan internet servis za plaćanje mnogih usluga, te svih onih koji koriste kupoprodajne web stranice. Američka kompanija eBay kupila je 2002. Paypal za 1,5 milijardi dolara. Tokom proteklih deset godina postojanja, PayPal je postao sinonim za internet plaćanje u Sjedinjenim Američkim Državama, čak i onda kada su iskustva bila loša. PayPal godišnje “okrene” oko tri milijarde dolara.
    U BiH konkurencija dobrodošla
    Mogućnost jednosmjernog transfera novca je ono što neki korisnici smatraju glavnim nedostatkom PayPala u njegovim prvim danima na nekom tržištu. Ipak, taj nedostatak je jedan od glavnih aduta bosanskohercegovačkih autora servisa PikPay, kojeg u regionu nazivaju balkanskim PayPalom. PikPay će, osim korisnicima u BiH, u decembru biti ponuđen i na tržištu Crne Gore, Srbije i Hrvatske. Jedan od osnivača PikPaya, Emir Pilavdžić, ranije je kazao “Vijestima” da će, osim toga, korisnici njihovu uslugu izabrati i zbog nižih provizija, mogućnosti podizanja novca direktno sa bilo kojeg bankomata u svijetu sa PikPay MasterCard karticom, plaćanja na bilo kojem POS terminalu bez naknade… On je, kao posebno važnu, naveo mogućnost rezervisanja sredstava samo za plaćanje putem interneta, što je važno na tržištima na kojima postoji velik broj korisnika koji nemaju povjerenja u kupovinu putem globalne mreže. Na crnogorskom tržištu, prema rezultatima (posljednjeg zvaničnog) istraživanja Instituta za strateške studije i prognoze iz 2007, tek pet odsto korisnika Interneta u zemlji koristi servis on-line trgovine. Kao jedan od razloga za tako loš rezultat navodi se nepovjerenje građana u sisteme on-line plaćanja.
    Pilavdžić smatra da njihova usluga može biti jednako zanimljiva korisnicima, kao i globalno prihvaćen sistem čiji je vlasnik američka kompanija eBay i ne plaši se PayPal servisa, koji je u BiH dostupan već 2,5 godine. Kaže da je bolje raditi u uslovima konkurencije.

  4. #79
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Ma odradite laznu ferifikaciju,nacekali bi se mi trgovine uz Vujicu,dosta....
    Vujica ne umije svezat dvije a ne da sredi Paypal

  5. #80
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    Vujica ne umije svezat dvije a ne da sredi Paypal
    On i Gvozdenović, stručnjaci opšte prakse ... Možda ne umiju srediti PayPal ali umiju da šklapnu 6 meleona eurona ...

  6. #81
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,656
    Thanks Thanks Given 
    746
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Ne mogu po netu da nadjem, ali je prije par dana na TV Vijesti bila izjava iz MID-a da ce paypal biti u toku ove godine, po njihovim ocekivanjima to je bio oktobar. Stalno provlace neku pricu o velikoj investiciji da bi se to omogucilo??? Ne kapiram o cemu se tu radi, nije mi jasno kakva je to investicija potrebna za dodavanje jos jednog zapisa u bazu?!

  7. #82
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a vidjeli ovi iz PayPal-a s kakvom bagrom imaju posla pa ih malo zafrkavaju

  8. #83
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Ne mogu po netu da nadjem, ali je prije par dana na TV Vijesti bila izjava iz MID-a da ce paypal biti u toku ove godine, po njihovim ocekivanjima to je bio oktobar. Stalno provlace neku pricu o velikoj investiciji da bi se to omogucilo??? Ne kapiram o cemu se tu radi, nije mi jasno kakva je to investicija potrebna za dodavanje jos jednog zapisa u bazu?!
    Ja nisam siguran da to ima veze s tehnologijom, u tolikoj mjeri. Treba prvo vidjeti da li je u nasim zakonima predvidjeno deponovanje sredstava u "internet novcanik"... Nije bas fino kad moze neko bez ikakvog problema da baci novac ko zna kome u dzep, i onda kupuje uglavnom od stranih dobavljaca, a posta nam ko u Kirgistanu... I ovako odlivamo i odlivamo.

  9. #84
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,656
    Thanks Thanks Given 
    746
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Po toj logici treba ukinuti platne kartice, e-banking, satelitske antene... bas kao u slobovo i momovo vrijeme?

    Moj novac hocu da trosim kako ja hocu, a ne kako vujica hoce.

  10. #85
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Kim Sunga za predsjednika...da se ne lažemo više.

  11. #86
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne mislim ni ja da se radi o problemima ekonomske prirode. Ranije sam negdje navodio koje su sve zemlje u Paypal sistemu (između ostalog i zemlje sa par hiljada stanovnika), pa ne znam na kakvu se to investiciju misli ?!

    A razlog što naše zemlje nema na spisku je vjerovatno isti kao i razlog što je nema na brojnim Web sajtovima. Evo nema je ni u spisku zemalja na Apple Store-u ...

    A Mr_Gospodin_Signore - postoji masa drugih Web servisa nalik Paypal-u kod kojih naše kartice rade sasvim fino (Moneybookers, Google Checkout itd. itd.). Prema tome - ne može biti problem u zakonima ili tehnologiji.

  12. #87
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    @Djoks slažem se sa tobom, a najgore mi je kad vidim da neko korsti naš domen .me a nema nas kod njih na listi zemalja...

  13. #88
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,105
    Thanks Thanks Given 
    114
    Thanks Thanks Received 
    86
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Ljudi imam problem sa aktivacijom pypala...registrovao sam se na e-bay i na paypal i na paypal su mi rekli da zbog sigurnosti bla bla bla na mail adresu dobijam poruku sa kodom koji treba da upisem...i stigo mi sample http://images.paypal.com/en_US/i/inf..._w394xh140.gif
    sve u fulu smo nema koda koji treba da unesem da bi potvrdio registraciju...

  14. #89
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Ne dobijas na mail adresu, nego u banci u rezervisanim transakcijama imas taj kod... Podji do banke i trazi izvod sa rezervisanim transakcijama...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  15. #90
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,105
    Thanks Thanks Given 
    114
    Thanks Thanks Received 
    86
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Ne dobijas na mail adresu, nego u banci u rezervisanim transakcijama imas taj kod... Podji do banke i trazi izvod sa rezervisanim transakcijama...
    hvala puno...pa to mi je i bila opcija ali reko bolje da pitam prije nego sto krenem u blam hvala jos jednom

  16. #91
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gentleman View Post
    hvala puno...pa to mi je i bila opcija ali reko bolje da pitam prije nego sto krenem u blam hvala jos jednom
    Nema na cemu... Inace imas specijalizovanu temu za sve stvari vezano za internet kupovinu, eBay, PayPal, itd... https://forum.cdm.me/showthread.php?t=58333
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  17. #92
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,105
    Thanks Thanks Given 
    114
    Thanks Thanks Received 
    86
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Znam tamo sam htio da pitam a onda vidjeh da ima tema upravo za to....hvala jes jednom

  18. #93
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Konačno PayPal !

    (Ostalo još samo 5 država gdje nije moguće koristiti PayPal servis)

    Prenosim tekst:


    PayPal u Srbiji od 1. septembra. Vlada osniva novu agenciju za otvaranje naloga.

    BEOGRAD, 16. jun 2011, (Njuz) - Guverner Narodne banke Srbije Dejan Šoškić izjavio je ranije danas da je postignut dogovor sa globalnim provajderom posredničkih usluga u finansijskim transakcijama na Internetu, PayPal, oko dolaska ove kompanije u Srbiju.
    Guverner Šoškić je na redovnom radnom doručku sa novinarima obavestio srpsku javnost da je dugo najavljivani potez od kojeg se očekuje da omogući nesmetano poslovanje na Internetu napokon učinjen i da je posle dugotrajnih pregovora postignut dogovor koji odgovara obema stranama.
    - Da, kao deo naše strategije da digitalizujemo privredu dovodimo Paypal. Naravno, neke stvari smo morali da prilagodimo našem sistemu i oko toga su se vodile najžešće rasprave sa našim partnerima. Srećan sam što sam u prilici da kažem da smo ovaj posao napokon priveli kraju i da sledi nova era u poslovanju u Srbiji – kaže Šoškić.
    Kako saznajemo procedura otvaranja naloga i korišćenja usluga Paypala će biti dobro poznata domaćim korisnicima ostalih usluga iz te branše. Daliborka Novakovič, portparol NBS-a, izjavila je da je posebna briga vođena o tome da domaći korisnici, iako koriste ovaj novi vid usluge, ne ostanu uskraćeni za procedure na koje su već navikli.
    Procedura za otvaranje Paypal (PP) naloga biće krajnje uprošćena. Posle registracije na sajtu PP-a, konfirmacioni email u štampanom obliku, pečatiran i potpisan od vlasnika naloga, treba sa pripadajućom dokumentacijom (jmbg, fotokopija izvoda iz knjige državljanstva, fotokopija iz matične knjige rođenih, adresa stanovanja, potpisana i overena kopija lične karte, a ukoliko je u pitanju pravno lice i kopija rešenja iz APR-a kao i potvrda da nema poreskih dugovanja) poslati faksom Agenciji za otvaranje naloga na Paypalu koja će biti formirana samo za ovu priliku.
    Agencija će zakonski biti obavezana da u roku od 30 dana odgovori na zahtev za otvaranje naloga. Zakon kao i podzakonski akti koji regulišu rad Agencije biće doneseni na jednoj od jesenjih zasedanja Narodne skupštine.

    Slanje i podizanje novca

    Paypal sistem je jako pojednostavio transakcije. Nalozi za naplatu i plaćanje se vrše slanjem email adrese koju Paypal koristi poput pristupne šifre računu.
    - Nama se taj sistem učinio nedovoljno sigurnim za naše korisnike i uveli smo nekoliko međukoraka koji će obezbediti da nema nikakvog rizika kako za učesnike u transakciji tako i za banke posrednike – kaže Novaković.
    Naime, na tenderu će Western Union biti proglašen za zvaničnog posrednika. Tako će korisnici prilikom plaćanja Pejpalom, račun koji im stigne na email u štampanom obliku odneti na najbliži šalter Western Uniona u bilo kojoj pošti ili banci. Posle provere identiteta i boniteta dužnika, novac će uz 26% provizije biti poslat vašem PayPal prodavcu. Ista procedura je i za primanje uplata, gde će još biti potrebno priložiti kopiju lične karte i izvod iz matične knjige rođenih prilikom dizanja novca u gotovini. Ukoliko se radi o većim sumama novca, preko 37 evra, transakcija će biti poslata Poreskoj upravi i Upravi za organizovani kriminal, Odeljenju za sprečavanje pranja novca radi provere tokova novca uz dokaz uplate takse za korišćenje usluga Uprave. Rešenje o odobrenoj transakciji Uprava mora da pošalje u roku od 7 radnih dana.

    Ostale novine

    PayPal će se koristiti i kao zvanični posrednik u plaćanju obaveza prema državnoj administraciji. Tako će korisnici usluga moći da sve Republičke administrativne takse plaćaju ovim putem, prilikom čega je potrebno peti primerak konfirmacione email poruke o izvršenom plaćanju lično dostaviti najbližoj ispostavi Poreske uprave ili Suda.
    Ovaj uspeh Vlade Srbije naišao je na unisono oduševljenje stručne javnosti koja je posebno naglasila prilagođavanje najbolje prakse u e-trgovini lokalnim potrebama administracije.

    Izvor: http://www.njuz.net/paypal-u-srbiji-...aranje-naloga/

  19. #94
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    ....
    Procedura za otvaranje Paypal (PP) naloga biće >>>>krajnje uprošćena<<<<. Posle registracije na sajtu PP-a, konfirmacioni email u štampanom obliku, pečatiran i potpisan od vlasnika naloga, treba sa pripadajućom dokumentacijom (jmbg, fotokopija izvoda iz knjige državljanstva, fotokopija iz matične knjige rođenih, adresa stanovanja, potpisana i overena kopija lične karte, a ukoliko je u pitanju pravno lice i kopija rešenja iz APR-a kao i potvrda da nema poreskih dugovanja) poslati faksom Agenciji za otvaranje naloga na Paypalu koja će biti formirana samo za ovu priliku.
    Agencija će zakonski biti obavezana da u roku od 30 dana odgovori na zahtev za otvaranje naloga. Zakon kao i podzakonski akti koji regulišu rad Agencije biće doneseni na jednoj od jesenjih zasedanja Narodne skupštine.
    ....
    jel

    ovo

    realno
    Njak Njak Njak

  20. #95
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A nema sto nego su ga uprostili, svaka im cast.
    Lakse se drzavljanstvo dobija nego sto se registruje paypal

  21. #96
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,489
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Konačno PayPal !

    Naime, na tenderu će Western Union biti proglašen za zvaničnog posrednika. Tako će korisnici prilikom plaćanja Pejpalom, račun koji im stigne na email u štampanom obliku odneti na najbliži šalter Western Uniona u bilo kojoj pošti ili banci. Posle provere identiteta i boniteta dužnika, novac će uz 26% provizije biti poslat vašem PayPal prodavcu. Ista procedura je i za primanje uplata, gde će još biti potrebno priložiti kopiju lične karte i izvod iz matične knjige rođenih prilikom dizanja novca u gotovini. Ukoliko se radi o većim sumama novca, preko 37 evra, transakcija će biti poslata Poreskoj upravi i Upravi za organizovani kriminal, Odeljenju za sprečavanje pranja novca radi provere tokova novca uz dokaz uplate takse za korišćenje usluga Uprave. Rešenje o odobrenoj transakciji Uprava mora da pošalje u roku od 7 radnih dana.
    26% provizije? Jesu li oni normalni?
    37 eura je veca suma novca?

    Stvarno, ovo izgleda tako da nikad ne pozelis da otvoris nalog na PP-u...

  22. #97
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nije valjda da mislite da je ovo prava vijest ...jeste citali ranije njuz net

  23. #98
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,058
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    422
    Thanked in
    229 Posts

    Default

    Kako su, da oprostite, zasrali.
    \\
    OFL•GIC

  24. #99
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    hahahha, kako se neko primio

  25. #100
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    A nema sto nego su ga uprostili, svaka im cast.
    Lakse se drzavljanstvo dobija nego sto se registruje paypal
    Hahha istina . Samo je ovo za Srbiju, mozda mozemo da se nadamo da nece biti ovako komplikovano za nas ? (kraj ironije )
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

Page 4 of 189 FirstFirst 123456781454104 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Plaćanje preko PayPal-a
    By Blazeme in forum Internet
    Replies: 211
    Last Post: 21-03-12, 19:18
  2. paypal
    By Nasty_Mind in forum Internet
    Replies: 15
    Last Post: 25-04-09, 11:48
  3. Replies: 21
    Last Post: 21-08-08, 09:22
  4. PayPal
    By Exter.wx in forum Internet
    Replies: 10
    Last Post: 21-11-07, 07:27
  5. Potpisite peticiju za paypal u SCG
    By Ego_and_his_own in forum Internet
    Replies: 91
    Last Post: 30-10-07, 13:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •