Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 36 of 36

Thread: Centar Drzave

  1. #26
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima tu nešto čim Dobrilu toliko smeta

  2. #27
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Ova vlast je unishtila Cetinje i red je da se to malo ispravi.
    Ne mora sve da bude u Pg!
    Ja kao rodjeni i povremeni Cetinjanin mogu vlasti i svim njihovim drugovima investitorima biti zahvalan sto su lagano zaobisli Cetinje u proteklom periodu. Time je Cetinje koliko-toliko ocuvano. I iskreno receno, nadam se da ce nastaviti da ga zaobilaze i u doglednom periodu.

    Jedno je premjestanje parlamenta, ambasada i slicno. To bi recimo bio pozitivan pomak.

    Ali mnogo stvari se krije iza termina "ulaganje". Kad pocnu da ravnaju stijene oko Cetinja (vec jesu), grade nekakve moderne hramove u istorijskom jezgru grada, ruse stare i dizu poslovne objekte, otvore put ruskim "doseljenicima" (i njih vec ima), da od auto-placeva prave auto-salone i sve sto sa tim ide - pisi propalo.

    Cetinje bi svakako trebalo revitalizovati, ali izmedju takve revitalizacije i stanja potpune zapustenosti, zapustenost je ipak bolja opcija. A cini mi se da ce Cetinje prije docekat tu "revitalizaciju" nego parlament i ambasade, nazalost.

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    A ne no u Gusinje, Beranac se javlja . Vec je centar cetnika, ne mora i drzave. Ali kakve ima veze sto je u Holandiju tako? A sto nije u Italiji tako, ili Francuskoj? Bezveze rasprava. Kao vratice Cetinje "sjaj" ako im daju ambasade?
    :lolblue:


    (The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 10 characters.)
    P r i m o r a c

  4. #29
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    A ne no u Gusinje, Beranac se javlja . Vec je centar cetnika, ne mora i drzave. Ali kakve ima veze sto je u Holandiju tako? A sto nije u Italiji tako, ili Francuskoj? Bezveze rasprava. Kao vratice Cetinje "sjaj" ako im daju ambasade?
    Rave ja sam Holandiju uzeo samo kao primjer inače me baš mnogo i ne interesuje...

    Svaki dan se sve više razočaram u Crnu Goru i njenu Vladu i sigurno da mi dolje ne žive roditelji nebih ni došao više nikad dok se stvari ne promijene.

    Sinoć gledam na TV-u, niskobudžetna aviokompanija GERMANWINGS traži dozvolu da leti u CG iz gradova dje ne leti Montenegro-airlines a naši ne daju pa ne daju!!! Tuže se u Brisel i Boga molim da te naše *****čine izgube spor ne zbog cijena letova već zbog Mila i ekipe oko njega koja drži čitav monopol.

    A ovo u vezi Berana stvarno nemam riječi, ču Berane glavni grad!!! Smaja Šabotića za kralja...

  5. #30
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    otvore put ruskim "doseljenicima" (i njih vec ima), da od auto-placeva prave auto-salone i sve sto sa tim ide - pisi propalo.
    Točno pišeš: Rusi su skoro najveća opasnost za Prijestonicu. Posebno ti od njih, koji žive mirno sa susjedima, poštovaju cetinjsku povijest i tradicije, traže novac na CT, daju mogućnost zaraditi pare. Naravno, su oni velika pregrada na putu Cetinja k preporodu starog sjaja
    A mnogo li ih ima? Jeli položaj tako užasan, što se stvarno već trebaš spremiti "pisati propalo" zbog nas? Jeli itko od Cetinjanina promjenio njihov modus operandi zbog nas?
    Last edited by A+A; 08-07-08 at 12:13.

  6. #31
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ma znam da si uzeo za primjer Holandiju, ali kazem ti, 1 primjer nije dovoljan. Neko isto pomenu Ameriku. Washingthon kolko znam glavni grad, NY nije, a i ne moze se CG uporedjivati sa uredjenjem USA. Oni imaju oko 50 drzava(ocemo li i mi to da radimo jer tako je u USA :P?)

  7. #32
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Točno pišeš: Rusi su skoro najveća opasnost za Prijestonicu. Posebno ti od njih, koji žive mirno sa susjedima, poštovaju cetinjsku povijest i tradicije, traže novac na CT, daju mogućnost zaraditi pare.
    Da ne ulazim u raspravu sad, radi mene na Cetinje se moze doselit bilo ko, narocito oni koji se poklapaju sa tvojim opisom su vazda dobrodosli. I koliko ja mogu procitati u mom postu, ja tamo nabrojah veliki broj opasnosti za Prijestnoicu, a ne sjecam se da rekoh koji je "najveci" (svi su veliki).

    Ako si imao prilike da se licno uvjeris u stanje u jednom susjednom gradu i okolini istog, znas dobro na koju vrstu ljudi (pa samim tim i Rusa) se moj post odnosi. Na one koji bi, recimo, gradili ekskluzivna moderna naselja i vile u okolini, da ne nabrajam sto jos.

    Do sad se i nije mnogo sto promijenilo, ali sve nekako imam osjecaj da se steze obruc i da ce se prije ili kasnije neko sjetiti da "revitalizuje prijestonicu i valorizuje turisticki potencijal Cetinja" ili nesto slicno. A ako se tebi svidja Cetinje ovakvo kakvo jeste, onda ces i ti pisat propalo.

  8. #33
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Da ne ulazim u raspravu sad, radi mene na Cetinje se moze doselit bilo ko, narocito oni koji se poklapaju sa tvojim opisom su vazda dobrodosli.
    ... A ako se tebi svidja Cetinje ovakvo kakvo jeste, onda ces i ti pisat propalo.
    Ja znam - to su bila retorička pitanja Moja najveća mora je kazino-kabaret na Pivljanina ili striptease-bar puni drogiranih prostutika iz Rusije ili Ukrajine preko puta od, recimo, Hogara ili acid-disco u Košuta.:mad:
    I mislim da to je cilj anti-Cetinjskog lobby u CG, kojemu je "smiješno" (c) sve, što se tiče Cetinja.




    Cetinje forever!
    Last edited by A+A; 09-07-08 at 08:42.

  9. #34
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Ja kao rodjeni i povremeni Cetinjanin mogu vlasti i svim njihovim drugovima investitorima biti zahvalan sto su lagano zaobisli Cetinje u proteklom periodu. Time je Cetinje koliko-toliko ocuvano. I iskreno receno, nadam se da ce nastaviti da ga zaobilaze i u doglednom periodu.

    Jedno je premjestanje parlamenta, ambasada i slicno. To bi recimo bio pozitivan pomak.
    Tacno tako.

    Sta uradise od Plavnice...

    Sad bi Cetinje izgledalo kao neka vrsta.. fabrike?

    Sa sve zastavom i kraljem Nikolom na svakom koraku
    Kako Vaša bolest ?

  10. #35
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    10 Jul 2008. 09:33 | Izvor: Repubika
    DPS glatko odbija predlog SDP-a
    Pošalji vijest | Verzija za štampanje
    Demokratska partija socijalista neće podržati inicijativu Socijaldemokratske partije o preseljenju crnogorskog parlamenta na Cetinje.

    Republika piše da izvor lista iz vrha DPS-a je kazao da će tu inicijativu vrh partije uključujući i poslanički klub glatko odbiti.

    On je kazao je da je inicijativa manje članice vladajuće koalicije nerealna i "da spada u domen populističkog bavljenja politikom".

    Inicijativa SDP-a kojom se preko amandmana traži premještanje Skupštine na Cetinje se nalazi u skupštinskoj proceduri.

    Skupštinski Odbor za politički sistem prekjuče je na zahtjev DPS-a, odložio izjašnjavanje o Predlogu zakona o prijestonici i amandmanu SDP-a pod izgovorom odsutnosti pojedinih poslanika veće članice vladajuće koalicije.

    ‘’SDP ovakvim načinom bavljenja politikom hoće da stekne neki "umjetnički dojam". Oni hoće da bez ikakvog razmišljanja o posljedicama tog poteza da postanu veći Cetinjani od samih Cetinjana’’, rekao je sagovornik lista.


    Izvor lista je objasnio da je ta inicijativa slična onoj da se u Podgorici napravi isti krivi toranj kao onaj u Pizi.

    ‘’Jednostavno nema ni tehničkih ni finansijskih uslova za tu inicijativu.To bi zahtijevalo ogromne investicije, pravljenje nove ogromne zgrade i vjerovatno bi ta izgradnja potrajala i nekoliko godina ako zanemarimo potencijalne imovinsko - pravne probleme’’, rekao je sagovornik lista.

    On je podsjetio da ni zgrada parlamenta u Podgorici ne omogućuje optimalne uslove za rad i "da su tu potrebna neka nova ulaganja".

    ‘’Čak i ona dva redovna zasijedanja koja se održavaju na Cetinju su na tehničkom minimumu kada su u pitanju uslovi za rad’’, zaključio je sagovornik lista.

    Po Predlogu zakona o prijestonici koji je utvrdila Vlada na Cetinju će biti središte pojedinih javnih, naučnih i kulturnih ustanova, kao i državnih organa i pojedinih ministarstva.

  11. #36
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    na pauzu
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lijepo bi bilo da Parlamenat bude na Cetinje, ali sad je to ipak prvelik zalogaj za tako mali grad. Jedina mogucnost bi bila da naprave autoput do PG, pa da CT i PG funkcionisu ka jedan grad. A, i to puno kosta.
    Inace, slazem se da danasnja vlast (i ne samo ona) ne umiju vodit drzavu, nemaju nikakove vizije, nula kreativnost (ako izuzmemo trpanje u vlastite dzepove,tu su nenadmasni). Cijelu CG su upropastili dje god su dosli gradit napredak. Sve sto su ucinjeli su lose kopije iz bijela svijeta, ponajvise iz Srbije (mnijem e je CG rezervat za srbijske nadobudne arhitetke, umjetnike svijeh usmjerenja, bogomdana "tezga", ka da mi nemamo barem toliko dobrijeh stvaralaca - zato nam gradovi i ne lice na sebe, no na bilo koju srbijsku varos).

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Delta Trzni Centar
    By kefalo in forum Centralni
    Replies: 880
    Last Post: 02-01-12, 12:52
  2. Prodajem HP MEDIA CENTAR
    By MaxiMillion in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 7
    Last Post: 23-09-07, 14:48
  3. [- 15 godina ekoloske drzave Crne Gore - ]
    By adrenaline in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-09-07, 23:19
  4. AKADEMIK MATIJA BECKOVIC O JEZIKU I SUDBINI DRZAVE
    By Elizabeta in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 03-09-04, 01:42
  5. 14 mart 2002 dan rodjenja Srbogore
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 16-02-04, 18:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •