Page 330 of 627 FirstFirst ... 230280320326327328329330331332333334340380430 ... LastLast
Results 8,226 to 8,250 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #8226
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    974
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    A kako ubijas nekad s pricom.. a tek sto napravise amerikanci i francuzi u novi dodjose potrgovase sve po 400e kvadrat i to 3 stana + 1 gratis i osisase ovce srbe i ruse za po 4000e kvadrat posle 3 mjeseca samo.. e to je stvarno bila brutalna logika, stvsrno su ovi sa zapada mackice kako sisaju ovce..

  2. #8227
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ne razumijem o cemu pricas

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  3. #8228
    Join Date
    May 2005
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nasao si 6 clanaka, od kojih je jedan iz 2008, drugi iz 2012, dva iz 2014, dva iz 2016 godine.. Da bi ilustrovao svoju tvrdnju ti si iskopao si 6 clanaka iz srpskih glasila (mada je jedno glasilo crnogorsko a jedno bosansko).. I to u rasponu od 9 godina.. Mrznja je cudo..

  4. #8229
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Dozvolite da vam ispricam pricu

    2004 godine hotel Zabljak je prodat za 500 000 eur. Hotel Jezera je prodat za 1.5miliona. Hotel jezera nikada nije otvoren iako su ugovorom bili obavezni da ga otvore u prve 4 godine i investiraju oko 4miliona eura.


    Hotel Zabljak je predat u ruke DPS-ovim botovima koji su hotel koji su kupili za 500 000 zalozili kod Atlas banke za kredit od 2.5 miliona eura, gdje su iskoristili 500k da plate hotel i 2 miliona da "uloze". Hotel je otvoren 2013 godine 10 godina posto je kupljen.

    Hotel posluje uzasno jer na svojih 7-8 spratova nema lift, ima 26 soba i nesposoban menadzment. Ove godine posto moraju da se placaju rate kredita, napravili su na terasi live muziku vikendom, gdje to malo gostiju u hotelu ujutro pakuje stvari i napusta jer ne razumiju koncept planinskog turizma.

    Kod ministarstva turizma je hotel kategorisan sa 4 zvjezdice , ovo im je poster za nastup benda Poslije 4 zvjezdice, dzabe dobijenog hotela i 2 miliona ulozena u rekonstrukciju Dovodi se Bego bend da se izbije pazar na terasi i poster se pise flomasterom rucno

    One Ring to Rule them all...

  5. #8230
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  6. #8231
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Ovo je tako DPSovski. Buduca pokoljenja ce pricati o ovoj eri stotinama godina, kao njemci o nacistima.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  7. #8232
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ovo je tako DPSovski. Buduca pokoljenja ce pricati o ovoj eri stotinama godina, kao njemci o nacistima.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

    Takozvani "na ti ga daj mi ga" menadzment Evo ti se bavis luxury turizmom Ae reci, jel ovo sramota i jesi li dozivio transfer blama kad si ovo vidio... ?

    Hotel Žabljak” i Jezera” su uvedeni u stečaj u maju 2003. godine kao dijelovi ski centra Durmitor. Hotel “Žabljak” je u centru grada, površine 905 m2, kapaciteta 60 kreveta, izgrađen 1972. godine. Hotel “Jezera” sa 17 rent vila nalazi se na putu prema Crnom jezeru. Površina hotela je 1,18 hiljada m2, ima 217 kreveta u sobama sa kupatilom i balkonom i izgrađen je 1978. godine. Aprila 2004. godine hoteli su prodati kompaniji Hotel Management Aktiengesellschaft, Liechtenstein, za ukupno 2 miliona eura. Kupac se ugovorom obavezao da u rekonstrukciju hotela za tri godine uloži 5,1 milion. Aprila 2013. Vlada je odlučila da raskine ugovor sa vlasnikom hotela Jezera jer nije ni započeo investiciju i hotel je još uvijek zatvoren( nije raskinut, napravljen je anex ugovora jos je njihov)

    Procijenjena vrijednost preduzeća Ski centar Durmitor 2002. godine iznosi 15 miliona eura. Maja 2003. godine nakon transformacije preduzeće je podijeljeno na dio Ski centar Durmitor (SCD) kome su pripali hoteli Žabljak, Planinka i Jezera u kojem je ubrzo uveden stečaj i novu kompaniju Nju ski centar (NSC) čiji je većinski vlasnik i direktor Radovan Grbović, a kojem je pripao hotel Durmitor sa bungalovima, pekara, stočarska farma, dio poslovnih prostora na Žabljaku i u Podgorici. Grbović postao većinski vlasnik od 51%, a da za to nije uložio jedan cent a već navedenu imovinu je uknjižio kao svoju kod Direkcije za nekretnine u Žabljaku, bez posjedovanja dokumentacije. Ski centar Durmitor još uvijek nije prodat ni posle više od 10 tendera a poslednja procinjena vrijednost je bila 2.5 miliona eura.
    Last edited by Gandalf_White; 22-07-17 at 14:23.
    One Ring to Rule them all...

  8. #8233
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Nijesam ekspert ni za ekonomiju ni za turizam samo me zanima kome je u interesu da ti hoteli ne rade?! Godinama sam zimovala u hotelu Jezera i ja sam ga smatrala najljepšim hotelom i koliko mi je bilo žao što ga zatvaraju toliko sam vjerovala da će taj hotel kad se renovira i poboljša svoju uslugu, biti broj jedan....onakvoga okruženja ima samo u bajkama...kad šipak....kome to može biti u interesu??? Ona zgrada nije ništa starija od Planinke i Planinka svih ovih godina radi pa vala je pod istim uslovima mogao i hotel jezera da radi...kome je BOLJE što on nr radi i zašto? Kome je bolje da se zatvori Inex zlatna obala, da ne nabrajam sad sve hotele koji su uništeni sve pod izgovorom da će da se renoviraju....a nikad...prvo sam mislila da zbog nekoga namještaju pa kad mu to namjeste srediće se hotel renovirati ali ništa...evo 20 godina....zašto ko će mi objasnit? Stvarno ne razumijem tu logiku zašto to neko radi i pravo je pitanje što je državi u interesu da propadaju hoteli i da ih niko ne kupi, jer da joj nije u interesu onda ne bi moglo ovo da se dešava?!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #8234
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Zar Grbovicu nije oduzeta ta imovina jos tamo nedje poslije referenduma. Covjek je bukvalno samo prepisao imovinu na sebe.
    Sjecam se da je stalno kad se u novinama pomene da je prepisao drzavnu imovinu na sebe, branio se to je napad na buducu CG nezavisnost.
    Iskreno jedan od glupljih izgovora, ali sam mislio da se to zavrsilo tamo nedje 2007-2008

  10. #8235
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Nijesam ekspert ni za ekonomiju ni za turizam samo me zanima kome je u interesu da ti hoteli ne rade?!
    Dođi u naljepši grad u CG pa pitaj isto


    Hotel Rivijera (zatvoren u oktobru prošle godine)










    Hotel Tamaris,
    vlasništvo Vektra Boka(srušen, zemljište pretvoreno u parking)






    Hotel Igalo,
    vlasništvo Vektra Boke(zatvoren godinama i prepušten zubu vremena)








    Hotel Plaža, opet vlasništvo Vektra Boke. Splendid bivše Jugoslavije, a sad - radi samo 3 mjeseca, totalno devastiran




    I tako dalje....


    MNE turizam, važi.




    Last edited by starwalker; 22-07-17 at 16:21.
    The more things change, the more they stay the same.

  11. #8236
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    @Zvončica

    Gandalf je već objasnio, dobiješ imovinu vrijednu 130€ za 25€, pod uslovom da uložiš u nju i privedeš je namjeni.
    Ti umjesto toga uzmeš kredit u banci od 100€, platiš onih 25€ i ostaje ti 75€ da troškariš.
    Nadležni organi će naravno napraviti izviđaj i svako svojim putem.
    Kome je u interesu, tebi i onome ko ti je omogućio da kupiš imovinu na taj način a to je, gle čuda država.

  12. #8237
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    @Zvončica

    Gandalf je već objasnio, dobiješ imovinu vrijednu 130€ za 25€, pod uslovom da uložiš u nju i privedeš je namjeni.
    Ti umjesto toga uzmeš kredit u banci od 100€, platiš onih 25€ i ostaje ti 75€ da troškariš.
    Nadležni organi će naravno napraviti izviđaj i svako svojim putem.
    Kome je u interesu, tebi i onome ko ti je omogućio da kupiš imovinu na taj način a to je, gle čuda država.

    Hvala stari Da mi je da ostaram pa da mogu ovako plasticno da sredim misli i uprostim

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Zar Grbovicu nije oduzeta ta imovina jos tamo nedje poslije referenduma. Covjek je bukvalno samo prepisao imovinu na sebe.
    Sjecam se da je stalno kad se u novinama pomene da je prepisao drzavnu imovinu na sebe, branio se to je napad na buducu CG nezavisnost.
    Iskreno jedan od glupljih izgovora, ali sam mislio da se to zavrsilo tamo nedje 2007-2008
    Jeste, jeste. On cak vise nije medju zivima. Vec sam ovo iskopirao radi nekih drugih podataka. Tacno mi je zao i sramota me je, koliko potencijala odje ima a ljudi ne umiju da iskoriste nego su pustili parazite i skakavce da to raskrchme sto bolje
    Last edited by Gandalf_White; 22-07-17 at 16:31.
    One Ring to Rule them all...

  13. #8238
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Oko 10km kolona u Hr na ulaz u Cg
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  14. #8239
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    pretpostavljam da je na njihovoj strani problem, jer svake godine zadržavaju bez razloga..prepuni su turista ne vidim zašto bi im bilo krivo što "višak" dolazi ovmo
    She is only here to annoy herself!

  15. #8240
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,734
    Thanks Thanks Given 
    152
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    98 Posts

    Default

    Ja sam bio prije 15tak dana i iz pravca hr ka cg su nasi pravili zastoj.

    Sva kola su presla hr granicu relativno brzo, dok se kod nasih cekalo satima.

  16. #8241
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Sa njihove strane je guzva, ceka se oko 3 ipo do 4 sata
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  17. #8242
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    toliko su gostoljubivi da ne daju ljudima da izađu..
    She is only here to annoy herself!

  18. #8243
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    $edite đe žurite...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  19. #8244
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  20. #8245
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    @Zvončica

    Gandalf je već objasnio, dobiješ imovinu vrijednu 130€ za 25€, pod uslovom da uložiš u nju i privedeš je namjeni.
    Ti umjesto toga uzmeš kredit u banci od 100€, platiš onih 25€ i ostaje ti 75€ da troškariš.
    Nadležni organi će naravno napraviti izviđaj i svako svojim putem.
    Kome je u interesu, tebi i onome ko ti je omogućio da kupiš imovinu na taj način a to je, gle čuda država.
    Brate ja to znam, znam da uzmu hotel da bi im bio garant za kredit, znam da uzmu cijeli lokalitet turistički da bi im bio garant iliti hipoteka za kredit od više miliona, znam da je to samo radi kredita a novcem od kredita kupuju stanove, putuju na Maldive, luksuziraju se....ali mi ovaj dio nije jasan, ovaj prvi boldovani....niti si uložio u nju niti si je priveo namjeni....onda ide drugi dio boldovanoga....ndležni organi izvrše reviziju, i što? Vide da si pametno uložio novac i vele, aj nećemo ga dirat???
    što čine kad izvrše kontrolu? Pošto je jasno da ništa nijesi uradio?
    I zašto je državi u interesu da neki hotel koji donosi prihode ne radi? Nije meni nejasno kako se lopovluk vrši, to mi je više nego jasno, isto kao što mi je jasno da one koji lopinjaju, tj namještaju tendere i prodaju hotele u bescijenje zarad kredita takođe nije briga, takođe mi je jasno da može da postoji jedna grupa onih koji se bave nezakonitim radnjama (ili više grupa) koje to sve rade samo da steknu ličnu korist, devastiraju, prodaju pa namještaju i sve to za pristojnu nadoknadu, jasno mi je i da postoje oni koji su spremni da takav hotel kupe da bi uzeli 15 miliona za ličnu upotrebu ko šiša državu kad mogu da je derem, ali mi nije jasno da kad se ta grupa ili grupe otkriju pa niko ne reaguje na tu krađu i na tu katastrofu kako to sve može biti u interesu državi? Ajde neka bude da je jedan čovjek država....kako je njemu u interesu da meni dozvoli da kupim solidni hotel, založim ga uzmem ogroman kredit i za vijek vjekova zatvorim hotel? Što, kao finansiram mu partiju??? Od tih para?
    Ja bih, recimo, razumjela da neko ko je na čelu i kome može biti da radi što oće, čini svojim članovima da uzmu velike kredite, pa im to sve završi, ali kad ovaj ne uloži sredstva i ne počne da rekonstruiše hotel, država (koja je na vrhu sistema, jel) mu oduzme nekretninu i vrati je u svoje vlasništvo....i onda em si dobio nazad hotel, em si svome članu dao pare, am si se malo ogrebao....ali ovaj je uzeo pare, hotel je umro i nikome ništa, izio vuk magarca...

    Ne bih razumjela, u smislu da mi je to ok, jer to je smisleno, nego bih shvatila poentu toga čina zatvaranja hotela...ovako ne shvatam...ovo mi liči na pravljenje štete onako, samo što mi je merak da te uništim, ja od toga nemam ništa...(govorim o državi i njenome interesu u ovome jer država prećutno dozvoljava što znači da joj je interes da bude uništena, za ove koji nose pare u privtne džepove je sve jasno)

    kažem da sam sa ovim stvarima potpuno neuka ali kad god prođem pored Jezera ja dumam i nije mi jasno...i ne samo pored Jezera, pored svega onoga što pomenu Starky
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #8246
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Kome je u interesu da Vektra jakic duguje 80-100miliona eura za porez a dati su im svi hoteli, pilane, koncesije za sume ?

    Kome je u interesu da se bratu Mila Djukanovica pokloni 10-12 miliona eura za limenku ? ili 40 miliona narodnih para da se Prva banka vadi iz govana ?

    Kome je u intresu da se uniste Zeljezara/Boxiti/KAP/Radoje Dakic, da se poharaju CG sume i drzavne kompanije ?

    Vrlo maloj grupi ljudi, dok patimo svi mi...

    Kad se pojede *****, ne kaze se da se pojelo *****. S vremena na vrijeme zrtvuju po jednog svog, kao Sveta Marovica i narod zadovoljan.


    Sto rece oduzimanje nekretnine i vracanje u svoje vlasnistvo.

    Recimo hotel "Jezera" ugovorom je bilo precizirano do kada tacno da se renovira, koliko da se ulozi itd itd. Poslije 10 godina nadlezan je sud u LUXEMBURGU ! ! ! Drzava da ne bi ulazila u proces potpise anex ugovora dje im daje jos 5 godina da zavrse hotel. To je bilo prosle godine, jos kamen pomakli nijesu, jer ti ljudi centa prebijenog nemaju, grcaju u dugovima... Ali se grcevito drze za tu imovinu kao da im je tata napravio. Da ima drzave uzela bi to prije 5-6 godina, i dzabe je dala PROVJERENOM investitoru koji bi otvorio 100-150 radnih mjesta i omogucio da u Zabljak moze da se smjeste 3 autobusa ili carter let.
    Medjutim to odgovara maloj eliti nesposobnih parazita koji daju neku milostinju (ne platu vec milostinju) nesretnom narodu koji je zahvalan sa tim sto ima, svaki napad na tu elitu je napad na NEZAVISNOST I DRZAVNOST


    jer DPS = Drzava


    P.S.

    Sinoc nam BEGO bend ebao majku sa miljackom do 1 ...
    One Ring to Rule them all...

  22. #8247
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  23. #8248
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Dobro im ucinjelo!
    Da oce ova kisa panut u utorak da pocinemo malo.
    Jos mi je u glavu rucno ispisan poster za begi bend na zabljak. Gasi zabljak i preusmjeravaj ljude u alternativne planinske centre.
    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  24. #8249
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,337
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Kako može na ovu zvijezdu to da jede

  25. #8250
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Kako može na ovu zvijezdu to da jede
    Plazni bar Budva 2011 godine (i to " elitni" bar) i dosli neki srbi 2 popodne, bŕcili po peskir podno lezaljki da ne plate a 10 metara odatle 100m plaze slobodno, no oni hoce da su bas tu... Silaze neki gosti iz hotela, i reko da ne gledaju morzhove kako se peku na suncu da ih otjeram. Dolazim tamo oni po kashiku i chvarke gule iz neke sherpe... Na 40+ najtopliji dio dana...

    Grehota

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

Page 330 of 627 FirstFirst ... 230280320326327328329330331332333334340380430 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •