Page 94 of 627 FirstFirst ... 4484909192939495969798104144194594 ... LastLast
Results 2,326 to 2,350 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #2326
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Od stalnog dopisnika CDM-a Mstislava reportaza iz Risna.
    Stanje u risnu je redovno naroda ima kao i prosle godine ali se struktura gostiju pomijenila. Ne racunajuci domace (zaista mislim domace hn i ko tablice) u gradu se nalaze i gosti iz srbije (uglavnom bg) za nima po brojnosti idu rusi (uzas sve stari i mala djeca) a onda bosanci. Primjetio sam i jedno vozilo iz njemacke i jedno cini mi se iz norveske.
    Risnjani kazu da je ove godine sezona slabija od prosle koja takodje nije bila na nivou.
    Iz Risna za CDM Mstislav.
    CDM za Mstislava:

    kolika je potrosnja gostiju tokom dana, i kolika je tvoja potrosnja tokom dana, vanpansionska (kafa, krofne, suveniri, pice zenskoj...)
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  2. #2327
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,430
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    CDM za Mstislava:

    kolika je potrosnja gostiju tokom dana, i kolika je tvoja potrosnja tokom dana, vanpansionska (kafa, krofne, suveniri, pice zenskoj...)
    Moram priznati da nije velika. Naime Risan i nema sta da ponudi (4 kafica u vr glave i nekoliko picerija i restorana) tako da sve sto se od turista sliva su pare u prodavnice i pjacu za hranu i eventualno neki rucak. Nije skupo previse a usluga je na istom niskom nivou zadnju deceniju. Ja kao domaci turist i izvjestac nemam troskova bez za gorivo jer sam kod babe ovdje koja me svim i svacijem snadbijeva. Suvenira nema. Ni krofni na sta sam posebno ljut.
    P.S. Ono sto se najvise trazi i kupuje je voda od 5 litara jer u Risnu dugi niz godina nije preporucljivo pit vodu s cesme (zbog istrazivackog novinarstva sam je probao i slankasta je tj bljutava. Takodje napredak je vidljiv - ovog ljeta ima vode na cesmama.
    Last edited by Mstislav; 18-07-10 at 12:20.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  3. #2328
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Potvrda Mstislavovog iskustva sa vodom:

    http://skalaradio.com/sh/18072010/10/58108/
    Release Yourself

  4. #2329
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bio sam nekoliko puta u hotel Teuta,jes da je davno bilo,ali je i tad voda bila slana sa cesme...

  5. #2330
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Nije skupo previse a usluga je na istom niskom nivou zadnju deceniju. Ja kao domaci turist i izvjestac nemam troskova bez za gorivo jer sam kod babe ovdje koja me svim i svacijem snadbijeva. Suvenira nema. Ni krofni na sta sam posebno ljut.
    Reci babi da ti za sljedeći put nabavi i suvenire i da popravi tu uslugu jer nema smisla da se tako istrosis i jos da si nezadovoljan uslugom.

  6. #2331
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Reci babi da ti za sljedeći put nabavi i suvenire i da popravi tu uslugu jer nema smisla da se tako istrosis i jos da si nezadovoljan uslugom.
    Hahahaha

  7. #2332
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Samo za plažu 50 eura dnevno

    Srpski mediji konstantno pišu da je ljetovanje na Crnogorskom primorju preskupo i navode da samo na plaži dnevno treba izdvojiti 50 eura.

    - Najskuplja stavka je iznajmljivanje ležaljki i suncobrana, koji na nekim plažama dostižu cijenu od 17 eura po osobi. Podrazumijeva se da gost koji iznajmi ležaljku i suncobran treba da popije kafu i neko osvježavajuće piće dok se izležava pored vode. Ako se zna da espreso na Crnogorskom primorju košta od dva do šest eura, a sok od dva do tri eura, jasno je da cjelodnevnog uživanja na plaži nema bez 50 eura za dvoje. Porodice sa djecom moraju da plate i mnogo više. Da je stvar veoma ozbiljna govori i podatak da je na plažama hotela Miločer i na Svetom Stefanu samo za ulaz potrebno 25 eura - piše Pres, a prenosi B92.
    Srpski turisti koji su se upravo vratili iz Crne Gore uglavnom se žale na paprene cijene upravo ležaljki, suncobrana, kao i ulaza na bolje plaže, ali nijesu zadovoljni ni cijenama u restoranima.
    - Bila sam u Budvi sa porodicom i moj utisak je da je tamo sve prilično skupo! Na nekim plažama u Bečićima postoji cjenovnik za ležaljke u zavisnosti koliko su one udaljene od plaže. Tako za prvi red, uz more, treba izdvojiti 10 eura, za drugi red osam, pa tako redom do najudaljenijeg reda koji košta pet eura. Na plažama u Budvi posebni baldahini, gdje možete cijelog dana uživati u hladu koštaju čak 20 eura. To su stvarno nerazumne cijene - požalila se beogradskim novinarima Nataša Lukić iz Beograda.

    http://www.vijesti.me/index.php?id=343768

    Dobra vijest za DU? Zar nije?
    Last edited by A+A; 18-07-10 at 19:31.

  8. #2333
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,430
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Reci babi da ti za sljedeći put nabavi i suvenire i da popravi tu uslugu jer nema smisla da se tako istrosis i jos da si nezadovoljan uslugom.
    Ulijenila se potpuno otkazacu joj ljetovanje.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  9. #2334
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Dobra vijest za DU? Zar nije?
    Ako ciljaš na Dubrovnik onda to i nije nešto posebno dobra vijest, jer ako netko nema novaca za Budvu onda teško da može imat za Dubrovnik. Doduše, ležaljke i suncobrani nisu toliko skupi pa su na najpopularnijoj i najskupljoj plaži jedna ležaljka i suncobran 50 kuna, a dvije i jedan suncobran 80 kn za cijeli dan.

  10. #2335
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,524
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Samo za plažu 50 eura dnevno

    Srpski mediji konstantno pišu da je ljetovanje na Crnogorskom primorju preskupo i navode da samo na plaži dnevno treba izdvojiti 50 eura.

    - Najskuplja stavka je iznajmljivanje ležaljki i suncobrana, koji na nekim plažama dostižu cijenu od 17 eura po osobi. Podrazumijeva se da gost koji iznajmi ležaljku i suncobran treba da popije kafu i neko osvježavajuće piće dok se izležava pored vode. Ako se zna da espreso na Crnogorskom primorju košta od dva do šest eura, a sok od dva do tri eura, jasno je da cjelodnevnog uživanja na plaži nema bez 50 eura za dvoje. Porodice sa djecom moraju da plate i mnogo više. Da je stvar veoma ozbiljna govori i podatak da je na plažama hotela Miločer i na Svetom Stefanu samo za ulaz potrebno 25 eura - piše Pres, a prenosi B92.
    Srpski turisti koji su se upravo vratili iz Crne Gore uglavnom se žale na paprene cijene upravo ležaljki, suncobrana, kao i ulaza na bolje plaže, ali nijesu zadovoljni ni cijenama u restoranima.
    - Bila sam u Budvi sa porodicom i moj utisak je da je tamo sve prilično skupo! Na nekim plažama u Bečićima postoji cjenovnik za ležaljke u zavisnosti koliko su one udaljene od plaže. Tako za prvi red, uz more, treba izdvojiti 10 eura, za drugi red osam, pa tako redom do najudaljenijeg reda koji košta pet eura. Na plažama u Budvi posebni baldahini, gdje možete cijelog dana uživati u hladu koštaju čak 20 eura. To su stvarno nerazumne cijene - požalila se beogradskim novinarima Nataša Lukić iz Beograda.

    http://www.vijesti.me/index.php?id=343768

    Dobra vijest za DU? Zar nije?
    Vidim lazhe se uveliko... Eo bijah na svetom nedjelju dana, na maloj hotelskoj plazhi se ne naplacuje ulaz (suncobran i 2 lezhaljke stvarno jesu 30e, ali ima dio bez lezhaljki dje se mogao staviti svoj suncobran), na velikoj plazhi (10e ili 15e sunc+2lezhaljke) takodje ima dovoljno mjesta na odlichnim lokacijama za onoga ko zheli svoj suncobran da stavi... Ni na milocheru se ulaz ne placa... Vjerovatno je i ostatak texta previshe naduvan... Samo ne znam kome to odgovara, srbima koji zbog ove priche nece ni poc na ljetovanje...? Ili mozhda onima koji ce otici u grchku, a vidjesmo prije da su cijene iste...?
    #fakenews

  11. #2336
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    evo danas bijah u etno selu Montenegro na Breznoj, i bas su se fino posprdali na racun cijena na primorju. Na ulazu pise: "Lezaljke - 30 eura, bukovi hlad - 100 eura. Sezonski popust - 100%". Da ne pominjem da je ljepse sat vremena provesti u onom raju nego cijeli dan na moru.

  12. #2337
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,524
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    To se valjda zna... Niko normalan nece otici u budvu da se odmara...
    #fakenews

  13. #2338
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    E pa malo i mog iskustva ... Novi = zalosno...Budva zahvaljujuci turistima iz okolnih mjesta i dalje djeluje prepuno, posebno u vecernjim satima. Sveti Stefan miran, uvece uzivancija... nigdje niko osim vlasnika kuca i apartmana.. Milocer za par osoba na visokom nivou sa helikopterom koji je uvijek spreman...
    Ako krenete ka sjeveru, osim njemachkih i CH tablica mozete vidjeti 80% BG tablica i jurnjavu ka primorju, i naravno jako usporeno putovanje i ka sjeveru i nazad...
    E sad jedno iskustvo .. Kako putujem i poslom i turistichki ka svim stranama svijeta, i rijetko sam imala ruzno iskustvo igdje (pokusavam se sjetiti dal mi se igdje nesto slichno desilo ali mislim da nije nikada). E u CG nazalost da. Kao turista u CG, sa stranim tablicama dozivjela sam ruzno iskustvo upravo u zoni Milocera .. Elem uzasno netesani vozaci.. alapljivost ili gramzivost za pola metra puta da bi se nekorektno doveo u nezgodnu situaciju vozach sa druge strane puta, a samim tim i svi naknadni sa stvaranjem kolone itd... Da li su "dame" u vozilu rentacara PG tablica mislile da se radi o strancima koji ne razumiju psovke u sochnom beogradskom zargonu pa su se olako "prosule" po CG umotvorini zvanoj "put"..Ne znam. Ali sam nijemo odslusala socan repertoar psovki osionih BG gosci koje pored ochigledne drskosti, i apsolutnog neznanja pravila u saobracaju ne samo da nas "njemce" poslase kod Hitlera (istorijski psovachki presjek) i da su nas "njemce" Rusi trebali sravniti detaljno sa zemljom, a ne da dolazimo u CG, i sve to "zenstveno" izlazeci sa prijetnjama iz auta sa pljuckanjem po sebi i oko sebe..vec je i jedan gospodin Poljak nastradao ni kriv ni duzan pokusavajuci da im ukaze na njihovu vozachku nerazumnost, a gospodin iz Bosne poslat u neke "lepe" tamo "negde" u brda Bosne itd...
    Nema potrebe da naglasavam da nam dolazak u Przno i rezervisana vecera iako izuzetna uz fantastichne ugostitelje ... nije bash prijala..
    Da to nismo dozivjeli..ne bi vjerovali.. Ostalima zelim lijep boravak u CG i zao mi je ukoliko budu primorani da odgledaju i odslusaju ista slichno...

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 19-07-10 at 14:55.

  14. #2339
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Bečićki parking juče oko 13h...
    Nema plaćanja...
    Danas na posao veli kolega da je platio 2,5e
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  15. #2340
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Izgleda da je u stvari problem sto takvi turisti (njemci) uopste i dolaze u CG i veceraju po CG cijenama... Preporuchicu im radi "mira" da ne dolaze u CG...Bolji su vama BG turisti sa yaris-klasom koji psuju zapadnjake jer je BG bombardovan jer su Srbi fini, a CG je njihova prcija...
    Oprostite molim vas.. Nikad vise nece biti gosti u CG - obecavam. Ima mnogo boljih destinacija.


    Hvala Lepo

  16. #2341
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Beograd - HN
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Izgleda da je u stvari problem sto takvi turisti (njemci) uopste i dolaze u CG i veceraju po CG cijenama... Preporuchicu im radi "mira" da ne dolaze u CG...Bolji su vama BG turisti sa yaris-klasom koji psuju zapadnjake jer je BG bombardovan jer su Srbi fini, a CG je njihova prcija...
    Oprostite molim vas.. Nikad vise nece biti gosti u CG - obecavam. Ima mnogo boljih destinacija.


    Hvala Lepo
    Svaki gost bi trebao da bude dobrodošao. I ovaj u "yaris-klasi" (ja vozim Yarisa i ništa mu ne fali, odličan auto, prošao sam cijelu Evropu sa njim), i ovi što troše za noć više nego ostali za mjesec dana i ovi što će platit' 5 eur krevet na dan, i ovi što psuju, je*u mater, i ovi što pišaju u more...

  17. #2342
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Vjerovatno ce se i svi ostali sloziti sa Vama. Upravo sam shvatila da je to u pitanju.

    Hvala Lepo

  18. #2343
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    2,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    znali iko ista o ljetnom turizmu u Albaniji?
    gledah neke njihove sajtove..nisu oni nimalo za podcjenjivanje..cak sto vise

  19. #2344
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Beograd - HN
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Albanska obala je netaknuta priroda sa prelijepim plažama, čistim morem...tek čeka da bude u potpunosti otkrivena. Zasad nije neka konkurencija zbog jako loše infrastrukture, ali rade na tome punom parom, za koju godinu će bit "ajmo u Albaniju na more".

  20. #2345
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Obala za respekt,ali tek nakon nekih ozbiljnijih ulaganja.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  21. #2346
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja vas volim, oce li to pomoci sta ?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  22. #2347
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    E vratih se ja iz Istre, pa da krenem redom.

    Put – Išao sam preko BiH (Rudo SA-BL-Gradiška) pa auto putem od mjesta Okućani do Popovača, i onda magistralom preko Siska do Karlovca , pa auto putem Karlovac – Rijeka i onda ponovo magistralom preko Buzeta do Buja (tunel Učka 5 km 28 kn = 4e), sve zajedno nekih 8.5 sati vožnje + 4 sata BP - SA (Punto se odlično držao, uz potrošnju oko 5.5 litara nafte uz 3 putnika i pun gepek). Putarina u oba smjera 25 eura.
    U Bujama smo se odmorili kod prijatelja, ručali, ponovo odmorili :-) i krenuli do Umaga (gdje smo proveli nedjelju i ponedjeljak).
    Što se tiče cijena u supermarketima, one su nešto više nego u BP, tj sasvim prihvatljive.
    Plaže – mi smo išli u turističko naselje Katoro, koje je fenomenalno urađeno, uz prihvatljive cijene. Plaže su uglavnom šljunkovite, mada ima i nešto pješčanih, opremljene su tuševima. Cijene ležaljki i suncobrana su od 40-80 kuna (6 do 12-13 eura), u zavisnosti od mjesta i doba dana, imaju tereni za odbojku, badminton na plaži. Uglavnom Umag živi za tenis, mada imaju tereni i za golf, konjičke sportove.
    Provod – bili smo u kompleks Daylight (klub, afterbeach party,...) gdje je fenomenalna zabava (dance, tehno, pop muzika). Cijene pića kokteli od 3.5 eura, pivo 2-3 eura, žešća pića nijesam konzumirao pa ne znam. Uglavnom odličan provod.
    Ko voli turbo folk (što je i u Istri postalo sasvim normalno) klub Planet, nijesam bio mada su 16. nastupao Đogani, a 20. Seka Alesić (čisto da znate :-))
    Turista ima, kažu, više nego prošle godine, mada se špica očekuje u prvoj polovini avgusta (kolovoza) kada dolaze glavni turisti Italijani. Ima dosta Čeha, Poljaka, Beograđana, ali i Engleza, Njemaca, Austrijanaca.
    Marina je bila skoro puna, mada nije bilo nekih značajnijih plovila, što će biti za vrijeme ATP turnira, kada ovdje bude dosta poznatih, a tada i sve cijene skaču.
    Koga zanima istorija tu su crkve, svjetionik Savudrija, gradski muzej...

    Ako vas nešto zanima recite, mada za 2 dana i ne može puno toga da se vidi, ali toliko sam sad imao vremena.

  23. #2348
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nema što,..otprilke jedino kako se i moglo očekivati...Normalnom čovjeku je lako doživjeti ljepotu Istre pa maka se radilo i o samo par mjesta. Nije mi samo jasno, jesi li to bio primoran nečim da se vratiš tako brzo obzirom da si toliki (nimalo kratak) put prevalio?..Odnosno, zašto nisi još ostao?..
    Inače za opis iskustava sa putovanja imaš čistu 10-ku. Mogao bi se brzo uklopiti u nekoj redakciji kao novinar...

  24. #2349
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Ma meni nije mučno da putujem, navikao sam na putovanja. Imao sam 4-5 slobodnih dana, ljudi pričaju o Istri, pa rekoh da pođem i vidim šta tamo ima :-). U avgustu će biti nekih 3-4 festivala (jazz. filmski, ...) pa koga zanima neće se pokajati da ode do gore.

    Za novinarstvo nemam vremena, a i nije mi blisko, ovo sam opisao nekim redom :-).

    PS Glavni odmor ide na naše primorje :-).

  25. #2350
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Last edited by GreatMontenegro; 22-07-10 at 00:00.

Page 94 of 627 FirstFirst ... 4484909192939495969798104144194594 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 18 users browsing this thread. (0 members and 18 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •