Page 604 of 627 FirstFirst ... 104504554594600601602603604605606607608614 ... LastLast
Results 15,076 to 15,100 of 15668

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #15076
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,269
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Ja i dalje tvrdim, da Janko i Marko kad uhvate da sređuju svoja rekreativna plovila na plaži i u mandraćima (a Janka i Marka imaju desetine, ako ne i koja stotina), pa fino sav onaj obrišeni AF, plastika, lijepak od krpljenja završi u vjetar, pa po plaži i na kraju u more, pa onda kad istoče kaljužinu u mandrać, pa turistički brodići ispuste santine isto u more - sve to zagadi više nego sve kruzera što dođe za sezonu.

    Ako ćemo da se borimo protiv zagađenja, onda počnimo od nas samih.
    Ovo je primjenjivo na dosta sfera, ja niđe nisam kao u Boki vidio da je ljudima milije skupiti smeće u sopstveno dvorište i sve to uždit, nego isto ponijet na kontejner, a zato smo prvi kad treba prigovoriti nekome lako gliba okolo i vazda neka nesnosna kuknjava kako furešti uništiše sve živo.

    Sent from my SM-S901E using Tapatalk
    Last edited by guvarana; 04-07-23 at 13:13.
    Those about to rock, we salute you!

  2. The Following 10 Users Say Thank You to guvarana For This Useful Post:


  3. #15077
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,035
    Thanks Thanks Given 
    801
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    kulturno bogatstvo Boke koje oduševljavaju putnike njihovih brodova, ne mogu nadoknaditi sve lošiju i nekompletniju uslugu koju im pruža Luka Kotor – od diskutabilno sigurnih sidrišta, nedostatka tendera, nepostojanja remorkera koji bi asistirali velikim brodovima u slučaju potrebe ili nepovoljnih meteo okolnosti, preko nepostojanja plovila za prihvat čvrstog otpada i crnih voda sa kruzea, do čak efemernih, ali za jednu ozbiljnu luku nedopustivih stvari poput zaključavanja toaleta u putničkom terminalu Luke Kotor u vrijeme kada se ukrcavaju ili iskrcavaju gosti s kruzera, do nemanja čak ni najobičnijeg malog viljuškara za ukrcaj na brod paleta s neophodnim rezervnim djelovima i drugim potrepštinama. Zbog ovih okolnosti renomirana američka pomorska kompanija Royal Caribbean International nedavno je otkazala čak 18 planiranih dolazaka svojih kruzera u Luku Kotor u nastavku ove nautičke sezone i dio tih brodova preusmjerila u Luku Bar.

    Veliki broj kruzera u ograničenom akvatorijumu dovodi do problema

    Kruzing kompanijama počinje da smeta, saznaju “Vijesti”, i to što menadžment Luke Kotor prihvata veliki broja kruzera na vez i sidro u ograničenom akvatorijumu i raspoloživom prostoru Kotora kao destinacije, a što onda dovodi do nesnosnih gužvi i čitave kaskade drugih problema koji ostavljaju loš utisak na putnike kruzera i na lokalno stanovništvo kod kojeg onda raste neprijateljski stav prema kruzing industriji.

    “Da su stvari zaista postale neizdržive i za goste i za domaće, pokazuju i podaci da je Luka Kotor u proteklom periodu tokom jednog dana prihvatala čak i do pet kruzera”, navodi izvor “Vijesti”.

    izvor: www.vijesti.me

    Sent from my Motorola 8400
    Izostavio si onaj prvi dio koji govori o zagadjenju, odrzivosti itd.

  4. The Following User Says Thank You to Apolo For This Useful Post:


  5. #15078
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,965
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Izostavio si onaj prvi dio koji govori o zagadjenju, odrzivosti itd.
    pročitao u originalu, pa copy - paste i ne provjerih (a izgleda previše riječi pa sam post skrati) prije nego klipnih na ,,odgovori”. Sada je već kasno za ,,edit”. Ne primjetih dok ne procitah tvoj post.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #15079
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,965
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Ja i dalje tvrdim, da Janko i Marko kad uhvate da sređuju svoja rekreativna plovila na plaži i u mandraćima (a Janka i Marka imaju desetine, ako ne i koja stotina), pa fino sav onaj obrišeni AF, plastika, lijepak od krpljenja završi u vjetar, pa po plaži i na kraju u more, pa onda kad istoče kaljužinu u mandrać, pa turistički brodići ispuste santine isto u more - sve to zagadi više nego sve kruzera što dođe za sezonu.

    Ako ćemo da se borimo protiv zagađenja, onda počnimo od nas samih.
    Ovo je primjenjivo na dosta sfera, ja niđe nisam kao u Boki vidio da je ljudima milije skupiti smeće u sopstveno dvorište i sve to uždit, nego isto ponijet na kontejner, a zato smo prvi kad treba prigovoriti nekome lako gliba okolo i vazda neka nesnosna kuknjava kako furešti uništiše sve živo.

    Sent from my SM-S901E using Tapatalk
    Evo primjer iz mog sela, loze prskamo ,,plavim kamenom”, primitivno sredstvo, ali djeluje. Naravno da ima razne hemije (efikasnije), ali moj pokojni otac nikako nije volio te ,,inovacije” (,,u slučaju da nerazblaženo sredstvo dođe u dodir sa odjecom istu više ne koristiti i posle pranja”, i tako slične stvari), a komšija nabavi tu hemikaliju i čita na zapreminu pumpe treba šest kapi, pa komšija počne da se smije, šta je to šest kapi ne osjeti se to, rokni više toga… Isto to selo, na pojedine lokacije (lijepa priroda ,,da ti dah zastane”) se ne može uživati od smeca koje smo mi (lokalci) ostavili… itd, itd, itd,…


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  8. #15080
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,269
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    I dan danas se sjećam svog ekološkog otriježnjenja: imao sam 6-7 godina, bio u kupovinu sa strinom, rođenom Beograđankom. Obavili šta je trebalo, idemo doma i papirić od žvake po običaju samo frknem na ulicu. Tupa! Ćuška iza ušiju, "šta radiš to bre?! Odmah da si to pokupio"
    Nikad više, ni opušak, ni papirić, ništa.

    Sent from my SM-S901E using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  9. The Following 7 Users Say Thank You to guvarana For This Useful Post:


  10. #15081
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,269
    Thanks Thanks Given 
    15,177
    Thanks Thanks Received 
    3,786
    Thanked in
    2,708 Posts

    Default

    @guvarana sve što si nabrojao potpuno saglasna samo eto reko' generalno podvlačim generalno rečeno kruzeri jes to što jes.Nisu kruzeri doveli Kotor gotovo u situaciju da izgubi status UNESCO-a zna se što je dovelo prije svega arhitektura koja je bila ko te šta pita, kum ovaj kum onaj i DPS bahaćenje.Opet nisu ni ovi krenuli ništa bolje.I nije mi bila namjera da me ne shvatiš pogrešno da na tvoj trud opisivanja svih drugih problema bacim šadou ako je tako izgledalo evo sori ne znam što drugo da reČem.
    O (ne)kulturi i (ne)osvješćenosti idiota koji istovaraju što stignu đe stignu i što čine što čine ista priča.

    Kazna kod nas samo kazna, za svijest je kasno.Kaznena politika je u jednoj Rumuniji učinila čuda.
    Sjećam se na trgu Brašova jedna cura onako baci najlon od slamke odma se tu stvori jedan sa blokčićem.
    To je najbolji recept za osvješćenje nekima.
    No pasaran!

  11. #15082
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Renomirana američka pomorska kompanija “Royal Caribbean International” otkazala je 18 planiranih dolazaka svojih kruzera u Luku Kotor u nastavku ove nautičke sezone i dio tih brodova preusmjerila je u Luku Bar jer nijesu zadovoljni uslugom koju imaju od kompanije koja je u većinskom vlasništvu Opštine Kotor.

    Potvrđeno je to “Vijestima” iz više izvora upućenih u dešavanja na kruzing tržištu i odnose pojedinih kompanija sa preduzećem Luka Kotor koji je operater luke pod zidinama Starog grada.

    Indirektna potvrda ove informacije stigla je i u ponedeljak kada je prvi put u istoriji te kompanije jedan brod kruzer “Explorer Of Seas”, uplovio u Luku Bar. Tamo je megakruzeru od 138.194 bruto tone, dugačkom 311 metara i za njegovih skoro 3.600 putnnika priređen svečani doček u organizaciji Opštine i Turističke organizacije Bara (TOB). Barski gradonačelnik Dušan Raičević posjetio je brod i razmijenio protokolarne poklone sa zapovjednikom kruzera Frankom Martinsenom.

    “TOB se potrudio da grad pokaže u najboljem svjetlu, da pokažemo da smo dobri domaćini, kao što uvijek i jesmo. Ono što je i realno za očekivati jeste da će pozitivna reakcija gostiju koji su danas u našem gradu biti dovoljno snažna preporuka da “Royal Caribbean” nastavi sa ovakvom praksom i u narednom periodu. Realno je očekivati da će ove godine doći 20 puta u našu luku, a očekivanja su da će već od sljedeće godine jedan od brodova Royal Caribbeana na svakih 15 dana biti u luci Bar”, kazao je tom prilikom Raičević.

    Veliku zahvalnost kompaniji “Royal Caribbean International” i kruzing agentima što su doveli giganstki kruzer “Explorer Of The Seas” u Crnu Goru izrazio je i ministar ekonomskog razvoja i turizma, Goran Đurović. Kako se čulo, prvi kruzer američke kompanije u Bar je doveden u saradnji sa firmama “Adratic DMC” iz Dubrovnika i “Boka Waves” iz Tivta. “Explorer Of The Seas” je inače, prema prvobitnim najavama uplovljavanja kruzera za ovu sezonu publikovanim na sajtu Luke Kotor, trebalo da u ponedeljak 26. juna, od 11 do 18 časova boravi u Luci Kotor, usidren u akvatorijumu Kotorskog zaliva.

    Iz menadžmenta Luke Kotor nisu odgovorili na molbu “Vijesti” da potvrde ili demantuju informaciju da je jedna od njihovih najznačajnijih poslovni partnera, kompanija “Royal Caribbean International” otkazala prethodno rezervisanih 18 dolazaka svojih kruzera u Kotor. Ni izvršni direktor Luke Kotor Milko Krvavac (SNP), ni predsjednica Upravnog odbora Ljiljana Popović-Moškov (URA) nisu odgovorili na pitanja “Vijesti” u vezi sa tim da objasne razloge za ovakav potez američke kruzing kompanije, niti da kažu da li se otkazivanje najavljenih dolazaka brodova za ovu godinu odnosi samo na kruzere “Royal Caribbean Internationala” ili i na druge kompanije koje su sa njom članice “Royal Carribean” grupe – američke brodare “Celebrity Cruises” i “Silversea Cruises”, a čiji brodovi redovno već godinama dolaze u Boku i Kotor.

    “Royal Caribbean” grupa koja pored tri glavna brenda (RCI, Celebrity i Silversea) ima i značajne vlasničke udjele i u još nekoliko manjih kruzing kompanija, druga je po veličini svjetska kruzing korporacija, odmah nakon lidera u toj oblasti – američkog giganta “Carnival”.

    Prema nezvaničnim tvrdnjama, dva dobro upućena izvora “Vijesti” menadžment “Royal Caribbean Internationala” veoma je nezadovoljan uslugama koje njihovi brodovi u posljednje vrjeme dobijaju u Kotoru, posebno sa nepostojanjem dovoljnog broja malih putničkih brodića-tendera koji sa kruzera usidrenog u zalivu do operativne obale Luke Kotor na Luži, voze njegove putnike, odnosno kasnije ih vraćaju na brod.

    Uz to, menadžment ove, ali i nekih drugih značajnih kruzing kompanjija smatra da sve prirodne ljepote i kultuno bogatstvo Boke koje oduševljavaju putnike njihovih brodova, ne mogu nadoknaditi sve lošiju i nekompletniju uslugu koje im pruža Luka Kotor – od diskutabilno sigurnih sidrišta, nedostatka tendera, nepostojanja remorkera koji bi asistirali velikim brodovima u slučaju potrebe ili nepovoljnih meteo okolnosti, preko nepostojanja plovila za prihvat čvrstog otpada i crnih voda sa kruzera, do čak eflementarnih ali za jednu u ozbiljnu luku nedopustivih stvari poput zaključavanja toaleta u putničkom terminalu Luke Kotoru u vrijeme kada se ukrcavaju ili iskrcavaju gosti sa kruzera, do nemanja čak ni najobičnijeg malog viljuškara za ukracaj na brod paleta sa neophodnim rezervnim djelovima i drugim potrepštinama.

    izvor: www.vijesti.me

    Sent from my Motorola 8400
    Tek sad citam ovo. Samo da znate da je cijeli tekst kompletna neistina. Bez rekla, kazala, sigurno je neistina. Lukovic je poceo da se prosipa samo tako. A mogao je sve da provjeri na jedan broj telefona.

  12. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  13. #15083
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,037
    Thanks Thanks Given 
    1,149
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    645 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Tek sad citam ovo. Samo da znate da je cijeli tekst kompletna neistina. Bez rekla, kazala, sigurno je neistina. Lukovic je poceo da se prosipa samo tako. A mogao je sve da provjeri na jedan broj telefona.
    Nije poceo da se prosipa nego radi ovo prema necijem nalogu,poceo je zestoko luku da napada kad je dosao ovaj menadzment.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to retype_htc For This Useful Post:


  15. #15084
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,269
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Osta li ijedan nepristrasan novinar u državi, ili su svi guzice prodali za obećanja?

    Sent from my SM-S901E using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  16. #15085
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,269
    Thanks Thanks Given 
    15,177
    Thanks Thanks Received 
    3,786
    Thanked in
    2,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Osta li ijedan nepristrasan novinar u državi, ili su svi guzice prodali za obećanja?

    Sent from my SM-S901E using Tapatalk
    Teško.Ja volim recimo bokanews inače zbog Nikole kad smo već na temu.
    I ne zamjeri što ono zbog mog izleta kapiram što si htio reći a vidi kako sve što si rekao i meni je poznato da ne misliš da nije.Sve ali sve čime su se dičili je onaj akvarijum u Kotor i sve to okey ali daleko smo mi od neke ozbiljne priče.Ponavljam nije mi namjera bila da ti za*ebem argumente no sam se nosila nekim idealom.
    Meni je to sa kruzerima bilo kad je bal nek je i maskenbal.
    No pasaran!

  17. #15086
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,035
    Thanks Thanks Given 
    801
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Meni se vise ne mili poc u Kotor tokom ljeta sto zbog guzvi sto zbog cijena koje su podigli zbog turista. I sta sam ja kao gradjanin dobio? Mislim da sam mnogo vise izgubio. Da ne pominjem Budvu koja je unistena prekomjernom i neadekvatnom izgradnjom.

  18. The Following 4 Users Say Thank You to Apolo For This Useful Post:


  19. #15087
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,094
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Meni se vise ne mili poc u Kotor tokom ljeta sto zbog guzvi sto zbog cijena koje su podigli zbog turista. I sta sam ja kao gradjanin dobio? Mislim da sam mnogo vise izgubio. Da ne pominjem Budvu koja je unistena prekomjernom i neadekvatnom izgradnjom.
    Cijene su otisle svudje,nije to samo u Kotoru.I treba da budu malo jace cijene.Treba da se ugledamo na Dubrovnik.I da se radi na kvalitetu a ne kvantitetu.Samo kod nas ima,da na grad kao sto je Novi(40000 stanovnika)pustimo jos 30000 turista.No ajde,mi i turizam...

  20. #15088
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,269
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Teško.Ja volim recimo bokanews inače zbog Nikole kad smo već na temu.
    I ne zamjeri što ono zbog mog izleta kapiram što si htio reći a vidi kako sve što si rekao i meni je poznato da ne misliš da nije.Sve ali sve čime su se dičili je onaj akvarijum u Kotor i sve to okey ali daleko smo mi od neke ozbiljne priče.Ponavljam nije mi namjera bila da ti za*ebem argumente no sam se nosila nekim idealom.
    Meni je to sa kruzerima bilo kad je bal nek je i maskenbal.
    Ma sve je ok, forum je ovo. Ako se ne gađamo govnima, da li uopšte polemišemo?

    Sent from my SM-S901E using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  21. The Following User Says Thank You to guvarana For This Useful Post:


  22. #15089
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,269
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Cijene su otisle svudje,nije to samo u Kotoru.I treba da budu malo jace cijene.Treba da se ugledamo na Dubrovnik.I da se radi na kvalitetu a ne kvantitetu.Samo kod nas ima,da na grad kao sto je Novi(40000 stanovnika)pustimo jos 30000 turista.No ajde,mi i turizam...
    Dubrovnik je isto masovni turizam, da te ne laže niko. Kod nas možda može da uspije neka skuplja, manje masovna varijanta ali imamp previše prepreka da bi se to ostvarilo u narednih 20-30 godina:
    Infrastruktura je očajnog kvaliteta, putevi su kurčina, ulice nedovoljno osvijetljenje, drenaža nikakva.
    Grad je zapušten, bilbordi i reklame svuda, posteri, reklame, izlijepljeni prozori, reklame, paneli, reklame, natpisi, reklame, flajeri
    Ponuda je katastrofalna, vrhunac je obilazak PortoNovog i brodić do Rosa i Žanjica.
    Preko 50% zaposlenih u turizmu/uslužnim djelatnostima ne umije da sastavi rečenicu na engleskom jeziku niti ima želje/volje da ga nauči, njemački i francuski još manje, o skandinavskim da ne govorimo.
    Većina smještajnih kapaciteta nije hotelskog tipa, nego apartmani i sobe. Vlasnici ne prijavljuju dobar dio gostiju i opština ostaje uskraćena za dokapitalizaciju budžeta kroz nenaplatu boravišnih taksi.
    Domaći ljudi ne poštuju mnoge propise, počev od vlasnika kafana i muzike, do proste zabrane saobraćaja nekim dionicama u određeno vrijeme.
    Saobraćaj je haos, parking je haos
    Plaže su betonske, nepristupačne, neuređene, neočišćene.
    Pola opštine bazdi na ***** zbog kolektora (zapravo se truju sa H2S, no to je druga tema)
    Radnici svuda su strašno neljubazni, nepredusretljivi, nezainteresovani i čak drski na momente, šalter sala u SUP je slučaj za posmatranje, jedan ekosistem bezobrazluka i ogledalo grada.
    Ne mogu više da nabrajam, ima toga što nas koči masa.


    Sent from my SM-S901E using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  23. The Following 6 Users Say Thank You to guvarana For This Useful Post:


  24. #15090
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,596
    Thanks Thanks Given 
    7,530
    Thanks Thanks Received 
    4,605
    Thanked in
    1,782 Posts

    Default

    Uđoh sad čisto da provjerim, krevet u 8-krevetnu spavaonicu, u hostelima u Kotoru, je najniže 60€ za noć u avgustu, a ide i do 85€. Pa veli nijesmo elitna destinacija.
    #fakenews

  25. #15091
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Inače zvala me rodbina iz inostranstva prije neki dan, pitali me za ono prokišnjavanje aerodroma u Tivtu. Lijepa slika obišla svijet, nema što. #elitniturizam

  26. #15092
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Dubrovnik je isto masovni turizam, da te ne laže niko. Kod nas možda može da uspije neka skuplja, manje masovna varijanta ali imamp previše prepreka da bi se to ostvarilo u narednih 20-30 godina:
    Infrastruktura je očajnog kvaliteta, putevi su kurčina, ulice nedovoljno osvijetljenje, drenaža nikakva.
    Grad je zapušten, bilbordi i reklame svuda, posteri, reklame, izlijepljeni prozori, reklame, paneli, reklame, natpisi, reklame, flajeri
    Ponuda je katastrofalna, vrhunac je obilazak PortoNovog i brodić do Rosa i Žanjica.
    Preko 50% zaposlenih u turizmu/uslužnim djelatnostima ne umije da sastavi rečenicu na engleskom jeziku niti ima želje/volje da ga nauči, njemački i francuski još manje, o skandinavskim da ne govorimo.
    Većina smještajnih kapaciteta nije hotelskog tipa, nego apartmani i sobe. Vlasnici ne prijavljuju dobar dio gostiju i opština ostaje uskraćena za dokapitalizaciju budžeta kroz nenaplatu boravišnih taksi.
    Domaći ljudi ne poštuju mnoge propise, počev od vlasnika kafana i muzike, do proste zabrane saobraćaja nekim dionicama u određeno vrijeme.
    Saobraćaj je haos, parking je haos
    Plaže su betonske, nepristupačne, neuređene, neočišćene.
    Pola opštine bazdi na ***** zbog kolektora (zapravo se truju sa H2S, no to je druga tema)
    Radnici svuda su strašno neljubazni, nepredusretljivi, nezainteresovani i čak drski na momente, šalter sala u SUP je slučaj za posmatranje, jedan ekosistem bezobrazluka i ogledalo grada.
    Ne mogu više da nabrajam, ima toga što nas koči masa.


    Sent from my SM-S901E using Tapatalk
    Potpisujem sve ovo.

    Generalno smo jedna velika stoka od naroda, bahata, nevaspitana, a mislimo da smo najpametniji na svijet...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  27. The Following 6 Users Say Thank You to Incognito For This Useful Post:


  28. #15093
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,468
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,266
    Thanked in
    639 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Potpisujem sve ovo.

    Generalno smo jedna velika stoka od naroda, bahata, nevaspitana, a mislimo da smo najpametniji na svijet...
    Dodajem i gramziva banda koja bi da se za jedno ljeto obogati sa minimalno ulaganja
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  29. The Following 6 Users Say Thank You to goldfinger For This Useful Post:


  30. #15094
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,642
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    pa ta gramzivost je glad stoke,jede dok iđe može,jer ne zna kad će sledeći put jesti.

    tako i naš nesretni gladni narod,šklapa jer misli uzeo je pare sad i ko zna kad.tek kad se najedemo jedno 10g mogu da krenu da se liječe kompleksi i gase traume.

  31. #15095
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,875
    Thanks Thanks Given 
    2,705
    Thanks Thanks Received 
    2,574
    Thanked in
    1,454 Posts

    Default

    Apsolutno podrzavam cijene na primorje, dok god je potraznja treba dizati cijene... ne može stranac odje da se osjeca ka da je osvojio zemlju no fino plati pa se klati
    zao mi je zbog domacih gostiju ali da ne bi korone ne bi ni Avalu gledao....


    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  32. #15096
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    Apsolutno podrzavam cijene na primorje, dok god je potraznja treba dizati cijene... ne može stranac odje da se osjeca ka da je osvojio zemlju no fino plati pa se klati
    zao mi je zbog domacih gostiju ali da ne bi korone ne bi ni Avalu gledao....


    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Donekle se slazem, cijena treba da prati potraznju... Ali gost treba da se osjeca dobrodoslo, da ima kvalitetne sadrzaje, vrhunsku ponudu restorana i lokalne hrane... Bice zadovoljan da plati i da preporuci drugom, pa da opet dodje...
    Trenutno se turizam bazira na "otkrijte malu zemlju na Mediteranu za koju niste nikad culi", jer koliko god mi mislili da smo bitni, 90% svijeta pojma nema za nas niti zna gdje smo... I na kraju ako se gost osjeca "prevareno" za svoje novce tesko da ce se vratiti ili preporuciti...
    Da nema stranih hotelskih lanaca i agencija koje ubiraju kajmak od prirodnih ljepota ove drzave, dosta bi mi jos cekali na neki ozbiljniji turizam...
    Drzava i NTO rade minimalno na promociji zemlje, a koliko nam samo jos treba svijesti i kulture da se sredi devastacija prirode i rijeka, divlja gradnja, deponije, smece svuda itd... Imamo jos dosta da ucimo.
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  33. #15097
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,596
    Thanks Thanks Given 
    7,530
    Thanks Thanks Received 
    4,605
    Thanked in
    1,782 Posts

    Default

    Cijene nikad nijesu problem, ako zauzvrat dobiješ uslugu i kvalitet koji tu cijenu opravdava.

    Juče nas ošišaše kao ovce u Šljeme, meza 18-20€ klasika, nije loša bila, ali ništa posebno. Teleći medaljoni 20€, prosjek, prezačinjeni, ostao mi je ukus bibera po dana. Konobar ne umije da preporuči, na zahtjev da izmiksa za dvije osobe mesa po preporuci se pogubio skroz, pa morasmo iz menija poručiti (nije ni iz menija umio preporučiti).

    Sad imam problem, dolaze poslovni partneri iduće neđelje, a plan je bio da idemo tamo, poslije ovog fijaska od juče, ne vjerujem da će se rizikovati. Na kraju vjerovatno preskočimo ručak na Žb i odemo do Plužina, ili u neko od etno sela u Pivi.

    P.S. Prosto je neshvatljivo da u turističkom mjestu kakav je Žabljak, evo već preko par decenija ne može da se otvori restoran koji će biti konstantno na vrhunskom (ili bar odličnom) nivou.
    #fakenews

  34. The Following 3 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  35. #15098
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,967
    Thanks Thanks Given 
    4,810
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default

    Vala koliko slušam kukumakanja u okolini što se tiče preskupog smještaja kod nas, juče malo gledao po bukingu - da biraš za male pare skoro pa đe ti je drago što se obale tiče liše možda Boke đe je stvarno skuplje ali se i tu može probrati.
    E sad, problem je vjerovatno u tome što ljudi pucaju na bolje hotele odma, ignorišu se moteli i pristojni apartmani koji nude i doručak od 20-25e po noćenju što je smiješno.
    War. War never changes.

  36. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  37. #15099
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,116
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    86
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Manjak zaposlenih u ugostiteljskim objektima se nadohnađuje zapošljavanjem nestručnog kadra. Kako kuvari tako i konobari. Konobari koji su strogo za pansion su sad dobili šansu da rade ala kart a njih su zamijenili ovi kojima je to prvi posao. Sad da zapucate put primorija prstom da pokažeš i primaju te da radiš. Nema lokala da mu ne treba radnika. Težak je to posao,rad sa narodom je najgori,svakakvih situacija konobar preživi za tih 8.sati,mnogi odrade par godina pa se prebace na neki posao manje plaćen,ali "ne boli ih glava". Jedino(barem je prije par godina bilo,a mislim i sada da je) kao u Duklja gardensu što je slučaj,najbolje rešenje fixnih 10% servis charga. I ne razmišljate oćete li imat dobrog konobara ili kuvara. Druga opcija,pogotovo u restoranima je procenat. Slušao sam čovjeka koji drži neki plažni bar,mislim da je neđe vani ne ođe,dao je radnicima procenat uz manju platu a ovi su mu vratili sa uvećanim pazarima 30%. Tu ima prostora pogotovo u restoranima gdje ti konobar još preporuči i što nisi htio,ovako izvolite hvala prijatno,a kad ima motiva reć će ti da je i lubenica dobra,kad nema gleda što manje da nosi.

    Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  38. The Following 8 Users Say Thank You to gentleman For This Useful Post:


  39. #15100
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    1,759
    Thanks Thanks Received 
    400
    Thanked in
    207 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Cijene nikad nijesu problem, ako zauzvrat dobiješ uslugu i kvalitet koji tu cijenu opravdava.

    Juče nas ošišaše kao ovce u Šljeme, meza 18-20€ klasika, nije loša bila, ali ništa posebno. Teleći medaljoni 20€, prosjek, prezačinjeni, ostao mi je ukus bibera po dana. Konobar ne umije da preporuči, na zahtjev da izmiksa za dvije osobe mesa po preporuci se pogubio skroz, pa morasmo iz menija poručiti (nije ni iz menija umio preporučiti).

    Sad imam problem, dolaze poslovni partneri iduće neđelje, a plan je bio da idemo tamo, poslije ovog fijaska od juče, ne vjerujem da će se rizikovati. Na kraju vjerovatno preskočimo ručak na Žb i odemo do Plužina, ili u neko od etno sela u Pivi.

    P.S. Prosto je neshvatljivo da u turističkom mjestu kakav je Žabljak, evo već preko par decenija ne može da se otvori restoran koji će biti konstantno na vrhunskom (ili bar odličnom) nivou.
    A kad je u Šljeme tako možeš misliti kako je na druga mjesta po Žabljaku.

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Page 604 of 627 FirstFirst ... 104504554594600601602603604605606607608614 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •