Page 591 of 627 FirstFirst ... 91491541581587588589590591592593594595601 ... LastLast
Results 14,751 to 14,775 of 15673

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #14751
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,407
    Thanks Thanks Given 
    2,819
    Thanks Thanks Received 
    4,022
    Thanked in
    1,944 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StevanHN View Post
    To se već godinama radi.
    Prilikom izlaska iz CG na graničnom prelazu postoji softverska provjera koliko je gost bio unutar Države i da li je bio prijavljen.
    Kako se radi o strancima, odmah se vode kod sudije za prekršaje na sudjenje. To se radi uglavnom kada turisti automobilom izlaze iz Države.
    Svaki iole civilizovani izdavalac smještaja danas prijavljuje turiste.
    Ako neko i ne prijavi, to je zbog turista koji insistiraju na tome da bi uštedili pišljivi Euro dnevno.
    Što se tiče fiskalizacije, kase i povećane stope poreza, tu niste u pravu. Zamislite neku babu u seoskom domaćinstvu koja na Žabljaku izdaje jednu sobu. Da kupi štampač i da se poveže preko bluetooth-a!?
    Skok poreske stope sa 9 na 15 % je strahoviti skok kojim će Država dobiti samo kontrarezultat - povećanje crnog tržišta. Pogotovo što je to uvedeno istovremeno sa fiskalizacijom.
    Možda u neku drugu Crnu Goru jer u ovu našu apsolutno niko nikad nije kažnjen jer nije platio boravišnu taksu, a još manje davalac smještaja jer nije prijavio goste.
    Pisale bi novine o tome a i neko od ovog društva što se bavi smještajem bi pričao o tome.
    Izvini, ali u ovo ne mogu da povjerujem. Pogotovo što pouzdno znam da sistemi MUPa i Turističkih organizacija nisu uvezani do dana današnjeg.

    Taj pišljivi euro dnevno je itekako mnogima problem. Jer su navikli da je sve džabe. A nama su brojke posjeta bazirane na naplaćenim taksama i prelascima granica. Zato je svaka sezona rekordna, jer je broj legalnih gostiju veći a stvarni je isti ili manji,.

    Vezano za bakicu - vrlo je lako to zaobići. Unučad, ili agencija za knjigovodstvo bi to sve uklopila u cijenu usluga.
    Zamislio sam je kako štampa uredno, jer zamisli dođe stranac i traži joj fakturu. Snašla bi se lako da mu je napravi ako ostavi fine pare.
    Kad mogu babe i đedovi od 90 godina po Austriji da koriste kartice, daako bi se i ovi naši snašli.
    Drugo je što naš narod oće da bude u sivu zonu i da ne plati ništa nikad, ali će da traži puteve, škole, bolnice, vodovod, kanalizaciju itd itd.
    Rast PDVa na tebe ne utiče, utiče na krajnjeg korisnika jer PDV prevaljuješ na njega. Osim ako se ne baviš sivom ekonomijom, onda već pljačkaš državu. Uostalom skok se desio sa fiskalizacijom.
    Nije Laferova kriva tu baš u tvoju korist.

    Fiskalna kasa i PDV stopa nisu sahranili CG turizam. Naprotiv, sahranio ga je javašluk na sve strane - i državna i narodna nebriga. Ko je više ili manje nemam dilemu, država.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. #14752
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    25,008
    Thanks Thanks Given 
    1,382
    Thanks Thanks Received 
    1,694
    Thanked in
    963 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Sve i da košta 400€ to je jednokratni trošak.
    Ajde što ima besplatnih rješenja online, nego što ima preko mtela i Telekoma i drugih firmi za 10tak eura mjesečno što je opet manje od 400€.
    Tako da to ne povećava trošak smještaja.

    Pretpostaviću da si prije uredno plaćao PDV na sve stare fakture koje nisi morao da fiskalizuješ i da ti je zbog toga cijena apartmana sad skočila.
    Jer znam dosta ovih drugih koji nisu plaćali centa PDV-a na smještaj.

    A da ti kažem ja što bi bile prave pravcate "biznis barijere". Da ima sreće u ovu državu kao što nema pa da uvede:

    1. Na graničnom prelazu provjeru da li je za tvoj pasoš/ličnu uplaćena boravišna taksa za sve dane koje si bio u državu. Ostaviti 2 dana lufta da može da kaže da je bio kod rođaka jer je 2 dana dovoljno da prepješači Crna Gora sa jednog kraja na drugi.
    Pa kad vidiš da nije platio boravišne takse, daš putniku dvije opcije:
    a) da plati na licu mjesta i prijavi kod koga je bio smješten
    b) da mu se sudi za kršenje zakona ove nesretne države.

    Neka logika mi govori da će svi odabrati opciju a i da će putnik dijeliti fine ocjene na tipadvisor, booking, airbnb itd...

    2. Da država tj Poreska uprava od Centralne Banke dobije spisak svih transakcija o prilivima sa bookinga, Airbnb i sličnih platofrmi koje su stigle u CG i da upari sa iznosom poreza koje je vlasnik POS terminala tj računa platio državi.
    Pa kad to uporedi i nađe manjkove fino iskažnjava za utaju poreza kao u Sloveniju npr 40,000 eura jednokratno.

    E to bi Stevane bile ozbiljne "biznis barijere" odnosno doveo bi se red u privatnom smjestaju.

    Ali ova država neće to sprovest još dugi niz godina, i imaćemo ovakvu anarhiju i tom segmentu još dugo godina.
    Isto se pitam zašto gospoda kad narucis preko Glova i platis karticom ne salju fiskalni? Sem goodfelasa…

    Kako je to lako provjeriti i svima bih kazne po 10 000€ pisao…

  3. The Following User Says Thank You to stefke For This Useful Post:


  4. #14753
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,401
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Isto se pitam zašto gospoda kad narucis preko Glova i platis karticom ne salju fiskalni? Sem goodfelasa…

    Kako je to lako provjeriti i svima bih kazne po 10 000€ pisao…
    Generalno bi trebali, ali se vjerovatno stite od odbijanja narudzbi koje stignu. Tipa hladno je, necuda uzmem, ne javi se dostavljacu.
    Svakako kad platis karticom to ide na racun firme i ne moze ih podignuti, vec ih mora prijaviti kao pazar preko slipa placanja karticama. Nije bas da ih moze staviti u dzep

  5. #14754
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,424
    Thanks Thanks Given 
    272
    Thanks Thanks Received 
    870
    Thanked in
    579 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StevanHN View Post
    To se već godinama radi.
    Prilikom izlaska iz CG na graničnom prelazu postoji softverska provjera koliko je gost bio unutar Države i da li je bio prijavljen.
    Kako se radi o strancima, odmah se vode kod sudije za prekršaje na sudjenje. To se radi uglavnom kada turisti automobilom izlaze iz Države.
    Chini mi se da ne zivimo u istoj drzavi ili nemaju ista pravila za turiste iz regiona i "prave strance".

  6. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  7. #14755
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,407
    Thanks Thanks Given 
    2,819
    Thanks Thanks Received 
    4,022
    Thanked in
    1,944 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Generalno bi trebali, ali se vjerovatno stite od odbijanja narudzbi koje stignu. Tipa hladno je, necuda uzmem, ne javi se dostavljacu.
    Svakako kad platis karticom to ide na racun firme i ne moze ih podignuti, vec ih mora prijaviti kao pazar preko slipa placanja karticama. Nije bas da ih moze staviti u dzep
    Kratka digresija samo - ne ide na račun firme, nego Glovu, neđe u Španiju rekao bih. A kako to kasnije Glovo i kafane saldiraju između sebe je nešto što može biti za "slobodno tumačenje cijena proizvoda i usluge dostave koju Glovo pruža".
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #14756
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,092
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    3,360
    Thanked in
    1,884 Posts

    Default

    U suštini na to ipak ide neki PDV.
    Dok za dosta drugih stvari ne ide.

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. #14757
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,401
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Kratka digresija samo - ne ide na račun firme, nego Glovu, neđe u Španiju rekao bih. A kako to kasnije Glovo i kafane saldiraju između sebe je nešto što može biti za "slobodno tumačenje cijena proizvoda i usluge dostave koju Glovo pruža".
    Vidis nisam znao.
    Mislio sam da ide na racun pruzaoca usluge, a ne Glova.
    Mada ono sto znam je da ne ide u Spaniju, vec postoji poreski obveznik Glovo Montenegro, kao podruznica firme Glovo nestonesto iz Srbije. Tako da mislim da nema sanse tu za neke marifetluke CG firmi. Sad da li se smanjuje dobit podruznice u CG nekim marifetlucima, vjerovatno

  10. #14758
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,087
    Thanks Thanks Given 
    3,979
    Thanks Thanks Received 
    6,556
    Thanked in
    3,127 Posts

    Default

    manifetluk je nacin na koji su dosli da posluju odje. prvo su naplacivali proviziju, sad su kao donesi presli na marketing. napravili su pakao od amdinistracije.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  11. #14759
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,094
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Ovo je cg, nemamo policije na ulicu da izadje pola drzave nam strada na putevima, 3 rampe na autoput... A ne da onaj jadan policajac na granici gleda koliko dana je neko bio i jel ostavio 7e za 7 dana...
    Kako ce taj gost da nađe tu babu na Zabljak bez online pa taj sto joj stavio smjestaj na booking neka joj sredi i ostalo...


    Sent from my mate 40 pro using Tapatalk
    Policije nam ne fali,druga stvar je sto ne rade svoj poso

  12. #14760
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,094
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Isto se pitam zašto gospoda kad narucis preko Glova i platis karticom ne salju fiskalni? Sem goodfelasa…

    Kako je to lako provjeriti i svima bih kazne po 10 000€ pisao…
    Glovo uzima 30% od svake porudzbine,i prvim njima nije u korist da se kucaju fixalni a ni vlasniku.Da imam svoju firmu,nikad ne bi poslovo s' njima jer su toliko neprofesionalni da je sve smijesno

  13. #14761
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    25,008
    Thanks Thanks Given 
    1,382
    Thanks Thanks Received 
    1,694
    Thanked in
    963 Posts

    Default Turizam - što se to dešava!?

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Vidis nisam znao.
    Mislio sam da ide na racun pruzaoca usluge, a ne Glova.
    Mada ono sto znam je da ne ide u Spaniju, vec postoji poreski obveznik Glovo Montenegro, kao podruznica firme Glovo nestonesto iz Srbije. Tako da mislim da nema sanse tu za neke marifetluke CG firmi. Sad da li se smanjuje dobit podruznice u CG nekim marifetlucima, vjerovatno
    Ide u Spaniju…

    Eo sa izvoda 20JUL xxxxx BARCELONA ESP


    Mene ne zanima koliko im Glovo uzima, ako već platim hoću fiskalni da dobijem jer možda mi treba za pravdanje …


    Nego fino uleti inspekcija i lako provjeri, na glovo narucen pasulj i piletina 20og jula u 15:05 plaćeno karticom, pogledaju u tom periodu imaju li taj fiskalni, nemaju paf kazna .
    Last edited by stefke; 26-07-22 at 19:01.

  14. #14762
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,094
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Ide u Spaniju…

    Eo sa izvoda 20JUL xxxxx BARCELONA ESP


    Mene ne zanima koliko im Glovo uzima, ako već platim hoću fiskalni da dobijem jer možda mi treba za pravdanje …


    Nego fino uleti inspekcija i lako provjeri, na glovo narucen pasulj i piletina 20og jula u 15:05 plaćeno karticom, pogledaju u tom periodu imaju li taj fiskalni, nemaju paf kazna .
    Problem je u inspekciji,da hoce mogli bi zatvorit 60-70% lokala zbog sive ekonomije.Sprovedu akciju zvanu dostava,nidje nece dobit racun.Podju zatvore lokal,napisu kaznu 10000-15000e i gotovo

  15. #14763
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,401
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Ide u Spaniju…

    Eo sa izvoda 20JUL xxxxx BARCELONA ESP


    Mene ne zanima koliko im Glovo uzima, ako već platim hoću fiskalni da dobijem jer možda mi treba za pravdanje …


    Nego fino uleti inspekcija i lako provjeri, na glovo narucen pasulj i piletina 20og jula u 15:05 plaćeno karticom, pogledaju u tom periodu imaju li taj fiskalni, nemaju paf kazna .
    Top. Znam da postoji firma u CG, nesto smo radili sa njima
    https://www.companywall.me/firma/glo...o-doo/MMxtEVxC
    To te kapiram da bi fiakalni racun trebao da bude, posebno ako narucujes firminom karticom ili ako ti treba za pravdanje troskova tipa hemija. Na kraju krajeva trebali bi da ga svakako daju, ali nije to bas cesto kod nas

  16. #14764
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,567
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    464
    Thanked in
    296 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post

    1. Na graničnom prelazu provjeru da li je za tvoj pasoš/ličnu uplaćena boravišna taksa za sve dane koje si bio u državu. Ostaviti 2 dana lufta da može da kaže da je bio kod rođaka jer je 2 dana dovoljno da prepješači Crna Gora sa jednog kraja na drugi.
    Pa kad vidiš da nije platio boravišne takse, daš putniku dvije opcije:
    a) da plati na licu mjesta i prijavi kod koga je bio smješten
    b) da mu se sudi za kršenje zakona ove nesretne države.

    Neka logika mi govori da će svi odabrati opciju a i da će putnik dijeliti fine ocjene na tipadvisor, booking, airbnb itd...
    Ne može na graničnom prelazu policajac da provjerava da li je neko platio boravišnu taksu.
    To je u suštini komunalna taksa, čija visina zavisi od grada do grada i uopšte ne spada u delokrug rada granične policije.

    Ali može da provjeri da li je stranac prijavio boravak, ako se zadržao duže od 24 sata u državi.
    Ako ima prijavu boravka to automatski znači da je i platio boravišnu taksu, jer ne može ni prijaviti boravak bez uplatnice o boravišnoj taksi.

    Ako pak na izlazu stranac nema prijavu boravka, onda se to najlakše završi tako što stranac počasti policajca i poštedi muke i sebe i njega, zbog komplikovane procedure privodjenju poznaniju prava u tom slučaju.

    Ipak, mislim da velika većina, bar 90% regularnih davaoca smještaja prijavljuje svoje goste.
    Ne isplati se zbog siće, koju ionako gost plaća, rizikovati velike kazne ako bane komunalna inspekcija.

  17. #14765
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,407
    Thanks Thanks Given 
    2,819
    Thanks Thanks Received 
    4,022
    Thanked in
    1,944 Posts

    Default

    Massaro pricas o necemu o cemu pojma nemas. Zaobidji temu jer masis fudbal.
    Pocasti veli policajca i to se zavrsi a mi pricamo kako to treba regulisat.
    Voimjaoca.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. The Following 3 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  19. #14766
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,567
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    464
    Thanked in
    296 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Massaro pricas o necemu o cemu pojma nemas. Zaobidji temu jer masis fudbal.
    Pocasti veli policajca i to se zavrsi a mi pricamo kako to treba regulisat.
    Voimjaoca.
    Kao što ti je StevanHN napisao, to je već regulisano odavno Zakonom o strancima.
    Nema tu nikakva topla voda da se izmišlja.

    Ja ti samo kažem kako to izgleda u praksi, ako dodje do toga da onaj granični policajac na izlazu iz zemlje krene da nudi neke opcije.
    Tu su najrealnije dvije opcije, koje uopšte nisi naveo.
    Jedna je da policajac ne zateže i progleda kroz prste strancu, jer prosto neće da se zaebava sa postupkom privodjenja sudiji za prekršaje.
    Druga je "stavi nešto u pasoš i putuj igumane".

    Opcija da se naknadno na izlazu iz zemlje prijavi boravak i plati boravišna taksa, nije opcija i ne može ni da da bude. Nema nikakvog smisla, niti ima zakonsko uporište.
    Znači, samo kod sudije za prekršaje. A to znači da policija mora odvojiti jednog policajca i jedan auto da preveze stranca u nadležni prekršajni sud, recimo 30 km do Pljevlja i nazad i da tamo satima čekaju i zaebavaju se s njim. Da bi mu sudija na kraju izrekao opomenu ili minimalnu kaznu.
    Što bi se reklo, skuplja pita od tepsije.

    Eto zbog toga su one dvije opcije najrealnije i zbog toga ne čuješ često da se takve prijave procesuiraju na granici. Mada se dešava.

    I još nešto besmisleno si napisao, a tiče se uvezivanja sistema MUP-a i Ministarstva turizma.
    Ministarstvo turizma nema nikakav paralelni sistem nalik MUP-ovom, pa da se tu nešto uvezuje.
    Oni samo sakupljaju podatke od MUP-a koji se tiču broja ulazaka stranaca u zemlju i od nadležnih gradskih vlasti koje im šalju podatke o broju uplaćenih boravišnih taksi.
    Onda oni sve to sublimiraju u jedan izvještaj koji objave.

    Eto, ja nemam pojma, a ti imaš.
    Last edited by Massaro; 27-07-22 at 06:18.

  20. #14767
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,407
    Thanks Thanks Given 
    2,819
    Thanks Thanks Received 
    4,022
    Thanked in
    1,944 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    to je već regulisano odavno Zakonom o strancima.
    Nije. Nego Zakonom o boravišnoj taksi. I nemoj dalje pisati na ovu temu, jer nemaš dovoljno znanja o materiji.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  21. #14768
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,567
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    464
    Thanked in
    296 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nije. Nego Zakonom o boravišnoj taksi. I nemoj dalje pisati na ovu temu, jer nemaš dovoljno znanja o materiji.
    Ma vidim da ti imaš mnogo znanja.

    Ne znam kako nekom ranije nije pala na pamet genijalna ideja,da se granične službe bave istragom boravišnih taksi.
    I ne samo to.
    Mogli bi po istom receptu policajci i carinici na izlazu da traže na uvid i fiskalne račune od putnika. Da se vidi šta su pojeli i popili tokom odmora i jesu li platili pdv.
    Last edited by Massaro; 27-07-22 at 12:39.

  22. #14769
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,548
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    1,740
    Thanked in
    1,045 Posts

    Default

    https://slobodnadalmacija.hr/vijesti...a-juga-1212210

    Evo kako nas "konkurencija" vidi.



    Sent from my Poco X3 Pro using Tapatalk

  23. The Following User Says Thank You to miovrag For This Useful Post:


  24. #14770
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,351
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    540 Posts

    Default

    Rubrika vjerovali ili ne da premijer ovo izbaca + ovakav tekst stavlja.

    https://fb.watch/eAV0A7gY40/

  25. #14771
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,672
    Thanks Thanks Given 
    2,705
    Thanks Thanks Received 
    1,069
    Thanked in
    501 Posts

    Default

    E vjerovali ili ne haos od pg do rostiljade !!!puste te kod voli distribucionoga.dodjes do rostiljase zecani blokirali bistricu .nema sanse vracu svakoga preko cetinja

    Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
    Last edited by aleksa111111; 30-07-22 at 17:57.
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  26. #14772
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,407
    Thanks Thanks Given 
    2,819
    Thanks Thanks Received 
    4,022
    Thanked in
    1,944 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Ma vidim da ti imaš mnogo znanja.

    Ne znam kako nekom ranije nije pala na pamet genijalna ideja,da se granične službe bave istragom boravišnih taksi.
    I ne samo to.
    Mogli bi po istom receptu policajci i carinici na izlazu da traže na uvid i fiskalne račune od putnika. Da se vidi šta su pojeli i popili tokom odmora i jesu li platili pdv.
    Sreca za tebe pa ti je odlazaku Hrvatsku misaona imenica, inace bi vidio kako itekako mogu da ti traze racune.
    A znam vise nego i o tome, a to nije ni tesko ruku na srce.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  27. #14773
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,351
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    540 Posts

    Default

    Tagovah uru/minista turizma/dritana/vladu CG da ih pitam dje su oni turisti od danas?

    Vidim da su pogledali objavu ali odgovora nema.


  28. #14774
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,891
    Thanks Thanks Given 
    1,666
    Thanks Thanks Received 
    2,848
    Thanked in
    1,229 Posts

    Default

    Bgm ovako prazna sozina se nije mogla desit dok je prethodna vlada bila. No dobro, glasali ste gledajte


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  29. #14775
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,407
    Thanks Thanks Given 
    2,819
    Thanks Thanks Received 
    4,022
    Thanked in
    1,944 Posts

    Default

    Bizbi sto si opali creenshote od originalne fotke. Jesi se prepao da ce ti neko otkriti datum kad je fotka napravljena. Ne bi ti valja govorio neistine, a sumnjamd da ne umijes taj najbolji telefon u svijet koji si preko prijatelja dobio, ne umijes da koristis.
    Budi posten napisi kad si napravio fotku. Ako smijes.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Page 591 of 627 FirstFirst ... 91491541581587588589590591592593594595601 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •