Page 582 of 627 FirstFirst ... 82482532572578579580581582583584585586592 ... LastLast
Results 14,526 to 14,550 of 15658

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #14526
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    Šta će... Grijeh... Mi tako pitasmo jednog mladog sto je u salatu sa kinoom, nije znao, veli da pita... A ljubazan, šta ćeš...
    Ali pazi ovo, restorani prazni, prica nam konobar iz jednog lijepog restorana u Porto kako muku muči da naplati kuver, nece ljudi da plate 3e. A još gore, neki su večerali jastoga i nijesu htjeli da plate jer im je bilo preskupo a što očekuju, da mi je znat'
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  2. The Following User Says Thank You to aLaPaCha For This Useful Post:


  3. #14527
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    682
    Thanks Thanks Given 
    1,014
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Žena bila sa ćerkom u jednom restoranu u Tivtu, da ne nagadjamo u kojem , u Astoriji. Jele neku paštu,rizoto, nemam pojma i dobiju racun a na računu obračunata 2 kuvera po 2 eura. Pita ona sto je to, kaze to je onaj topli hljeb. Dobro, ali niti smo ga tražile niti smo ga dobile.
    Naravno da joj je umanjio račun za taj iznos.

  4. #14528
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    Nije naravno, jer neki restorani imaju to i obavezan si da platiš.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  5. #14529
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,426
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Ima li gužve u petrovac, kakva je popunjenost? Idem da odmorim 15-20 dana dolje, pa da pripremim mozak ako su guzve ka prosle godine u ova doba.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  6. #14530
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    816
    Thanks Thanks Given 
    2,083
    Thanks Thanks Received 
    372
    Thanked in
    194 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Ima li gužve u petrovac, kakva je popunjenost? Idem da odmorim 15-20 dana dolje, pa da pripremim mozak ako su guzve ka prosle godine u ova doba.
    Meni je prijatelj tamo vec 10-ak dana, kaze nema guzve.

    Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka

  7. The Following User Says Thank You to mika123 For This Useful Post:


  8. #14531
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,082
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    A da vidite konobare u hotele… djeca po 18-19 godina sa sjevera (većinom) rade za 450€ a uslužiti te ne umiju…
    Neka ih, taman da steknu radne navike. Hoteli su svakako švedski sto, tako da im je većina posla da miču pljatove.
    Ja sam godinama konobarisao jer je to bila opcija da budem cijeli raspust na more i super mi je bilo. Što sam bio malo smotan jedan fini osmjeh gostu bi sve ispeglao.
    Primjetio sam gomilu klinaca kad sam biop u Slovensku i Aleksandar. Slatki su mi bili. A tu kajganu umijem u pljat metnut
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  9. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  10. #14532
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    euro je wc onamo na kraj slovenske dje je bandzi bio, o cemu pricamo
    She is only here to annoy herself!

  11. #14533
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,403
    Thanked in
    1,911 Posts

    Default

    Euro je i na Mogren.

    Ali mi je fascinantno (pricam sto se Bd tice) da je osjetno da nema naroda ali su restorani duz rive uvece puni, krcati dok je proslih godina a pogotovo prosle bilo kontra. Masu naroda je bilo a restorani polu prazni.





    https://instagram.com/cologneaddicte...d=YmMyMTA2M2Y=

  12. #14534
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    682
    Thanks Thanks Given 
    1,014
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    Nije naravno, jer neki restorani imaju to i obavezan si da platiš.
    Jeste.Umanjio je.
    Moguce da je moderno,al takodje I glupo plaćati za nesto sto ne dobiješ pa zvalo se to i kuver.

  13. #14535
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,434
    Thanks Thanks Given 
    14,923
    Thanks Thanks Received 
    4,198
    Thanked in
    2,124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pasha View Post
    Euro je i na Mogren.

    Ali mi je fascinantno (pricam sto se Bd tice) da je osjetno da nema naroda ali su restorani duz rive uvece puni, krcati dok je proslih godina a pogotovo prosle bilo kontra. Masu naroda je bilo a restorani polu prazni.





    https://instagram.com/cologneaddicte...d=YmMyMTA2M2Y=
    Jeste, Budva uveče kao da je prvi avgust
    Možda sam malo pretjerao
    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  14. #14536
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Nego šta kaže statistika, koliko smo daleko od 2019-te?

    Ja kažem da se prošle godine u ovo vrijeme nije moglo opstati od gužvi, a sad su gužve samo kad je neki udes. Plaže prilično prazne.
    Mogu komentarisati samo HN, za ostatak CG ne znam...

    Jun
    Ne pamtim da je ikada bilo ovoliko gostiju i punijih restorana u toku juna.

    Jul
    Plaze polu prazne, medjutim restorani nikad krcatiji... Nocni "zivot" na labavoj nozi (ono sto vidim kada prosetam) ali tako je uvijek bilo u Novom sve do zavrsetka Exita.
    Za divno cudo, po prvi put u 20 godina, od poznanika koji se bave ugostiteljstvom nema niti jednog koji kaze da je "sezona losa"... U pojedinim restoranima (od kojih u neke ne bih usao da mi neko plati) je prakticno nemoguce naci mjesto u periodu rucka i vecere a svi su digli cijene za minimum 30%...

    Elitni turizam...

    Porto Novi je na 70-80% popunjenosti sto je prakticno limit za normalno funkcionisanje. Da podsjetim one koji nisu u toku, najjeftinija "soba" u hotelu je ~400-450€.
    Sta vise, cak je i par vila iznajmljeno i to po veoma interesantnim cijenama, evo samo da ilustrujem ispod do kojih limita znaju da idu cijene villa.

  15. #14537
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,094
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Mogu komentarisati samo HN, za ostatak CG ne znam...

    Jun
    Ne pamtim da je ikada bilo ovoliko gostiju i punijih restorana u toku juna.

    Jul
    Plaze polu prazne, medjutim restorani nikad krcatiji... Nocni "zivot" na labavoj nozi (ono sto vidim kada prosetam) ali tako je uvijek bilo u Novom sve do zavrsetka Exita.
    Za divno cudo, po prvi put u 20 godina, od poznanika koji se bave ugostiteljstvom nema niti jednog koji kaze da je "sezona losa"... U pojedinim restoranima (od kojih u neke ne bih usao da mi neko plati) je prakticno nemoguce naci mjesto u periodu rucka i vecere a svi su digli cijene za minimum 30%...

    Elitni turizam...

    Porto Novi je na 70-80% popunjenosti sto je prakticno limit za normalno funkcionisanje. Da podsjetim one koji nisu u toku, najjeftinija "soba" u hotelu je ~400-450€.
    Sta vise, cak je i par vila iznajmljeno i to po veoma interesantnim cijenama, evo samo da ilustrujem ispod do kojih limita znaju da idu cijene villa.
    Kao ugostiteljski radnik mogu ti rec da je losija no prosle godine.To sto se uvece napune lokali 2 sata je nista.Radim nabavku za firmu,i mogu ti rec da mi je prosle godine prosjecna dnevna nabavka iznosila 800e( i to samo Lakovic,gdje vecinu stvari uzimamo)a ove godine jos nismo prebacili 600(a znamo da su sve cijene skocile)
    Generalno slabo
    Last edited by Randy Orton; 11-07-22 at 13:37.

  16. #14538
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,037
    Thanks Thanks Given 
    1,149
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    645 Posts

    Default

    Budva poluprazna na pragu špica ljetnje sezone


    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ljetnje-sezone


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #14539
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,716
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Sve mi je jasno kad jos uvijek dolazim prvi na Sozinu. Jedino vikendom nisam prvi zbog Podgoricana. Prosle sezone nismo imali uslove za ulazak pa smo profitirali na tome, ove sezone su svi ukinuli uslove i ugasili nas A i treba kad smo bezobrazni sa cijenama, infrastrukturom, nikakvom uslugom

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  18. #14540
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,094
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Sve mi je jasno kad jos uvijek dolazim prvi na Sozinu. Jedino vikendom nisam prvi zbog Podgoricana. Prosle sezone nismo imali uslove za ulazak pa smo profitirali na tome, ove sezone su svi ukinuli uslove i ugasili nas A i treba kad smo bezobrazni sa cijenama, infrastrukturom, nikakvom uslugom

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Kako mislis bezobrazni s' cijenama?Jel treba nekom nesto da se poklanja?
    Citam u novine,kazu nismo prilagodili cijene prema turistima koji dolaze kod nas.
    Last edited by Randy Orton; 12-07-22 at 16:24.

  19. #14541
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,716
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Turska, Egipat, pa i Grcka, jeftiniji od nas a nude neuporedivo vise

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  20. #14542
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Rusa osjetno manje. Nije posledica nemanja direktih letova, nego rata.
    Ukrajinaca nista. A prosle godine u ovo doba je slijetalo 12-13 aviona iz ukrajine.
    Srbima i bosancima se otvorilo sve, pa mogu dje oce, a ne samo kod nas.

    Tako da cemo vidjet mnogo manje brojke sto se tice kvantiteta, a ko je ulozio, moze taj manjak brojcanosti gostiju da nadoknadi kvalitetom i povecanom potrosnjom ovih koji su dosli.

    Budvanska turisticka mafija nije nikakvo mjerilo, oni ce vazda kukat.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  21. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:

    acs

  22. #14543
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Meni je najbitnike da su digli cijene svega po primorju. Niksicko pivo premija da se popije ispod 2.5€.

  23. The Following User Says Thank You to GaD For This Useful Post:


  24. #14544
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Turska, Egipat, pa i Grcka, jeftiniji od nas a nude neuporedivo vise

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Sta je tu konkretno novo? Uvije su bili.

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Tako da cemo vidjet mnogo manje brojke sto se tice kvantiteta, a ko je ulozio, moze taj manjak brojcanosti gostiju da nadoknadi kvalitetom i povecanom potrosnjom ovih koji su dosli.
    Ista stvar koju ja vidim u Novom, barem kod ljudi koje poznajem i koji su napokon ulozili u bolji kvalitet te sada ubiru plodove (drasticno vece pazare nego ikada ranije).
    Kvalitet (kako ponude, tako i gostiju) > kvantitet skoro u svakom slucaju, problem je sto je nasa ponuda gledano na nivou drzave veoma nekvalitetna i to nam se moze vratiti kao bumerang.

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Meni je najbitnike da su digli cijene svega po primorju. Niksicko pivo premija da se popije ispod 2.5€.
    Hmmm... To su "dignute" cijene? Pa to je prakticno normalna cijena i van sezone vec duze vrijeme u velikom broju kafica na primorju. Za mene su drasticno dignute cijene kada vidim da je u prodavnici nesto skocilo sa 1.65€ na 2.65€ za svega 20-ak dana samo zato jer je pocela sezona...
    Last edited by beatnological; 12-07-22 at 18:06.

  25. #14545
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Mogu komentarisati samo HN, za ostatak CG ne znam...

    Jun
    Ne pamtim da je ikada bilo ovoliko gostiju i punijih restorana u toku juna.

    Jul
    Plaze polu prazne, medjutim restorani nikad krcatiji... Nocni "zivot" na labavoj nozi (ono sto vidim kada prosetam) ali tako je uvijek bilo u Novom sve do zavrsetka Exita.
    Za divno cudo, po prvi put u 20 godina, od poznanika koji se bave ugostiteljstvom nema niti jednog koji kaze da je "sezona losa"... U pojedinim restoranima (od kojih u neke ne bih usao da mi neko plati) je prakticno nemoguce naci mjesto u periodu rucka i vecere a svi su digli cijene za minimum 30%...

    Elitni turizam...

    Porto Novi je na 70-80% popunjenosti sto je prakticno limit za normalno funkcionisanje. Da podsjetim one koji nisu u toku, najjeftinija "soba" u hotelu je ~400-450€.
    Sta vise, cak je i par vila iznajmljeno i to po veoma interesantnim cijenama, evo samo da ilustrujem ispod do kojih limita znaju da idu cijene villa.
    Ja sam konkretno pisao za Tivat i Kotor jer tu živim.

    Prošle godine je krajem Juna već počela ludnica, sad smo na pragu špica sezonu a gužvi i dalje nema a mnogi koje poznajem nisu imali popunjene apartmane do skoro tj tek od polovine jula imaju rezervacije. Rusa i Ukrajinaca gotovo i da nema, neračunajući ove koji tu žive od ranije ili su skoro došli zbog rata.

    Za rastorane ne znam iskreno jer ih ne posjećujem često, to je ovdje luksuz. Ali nemoguće da je sezona odlična a nema gužvi po gradu i po plažama.

  26. #14546
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Ja i supruga se sticajem okolnosti,"bahatimo",što će reći da smo na dnevnoj bazi po restoranima u HN.
    Promet u iole značajnim restoranima je jako loš u odnossu 2019,to iz priče ljudi koji ih vode.Da napomenem da jedan poznati ugostitelj u HN koji ima restoran u svom vlasništvu,na extra lokaciji radi i kao menadžer na benziskoj pumpi.
    Il posto đusto,Tri Lipe,Perla(Porto novi)Galiot i Papagaj,drže nivo i promet um je manji i do trećine u odnosu na 2019.
    Ptivatni smještaj prati ih u stopu.
    REbalans bzdžeta moraće pokrivati ovu rupu,ali to onaj rebalans na jesen,
    Last edited by holiday; 12-07-22 at 19:28.

  27. #14547
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Sta je tu konkretno novo? Uvije su bili.


    Ista stvar koju ja vidim u Novom, barem kod ljudi koje poznajem i koji su napokon ulozili u bolji kvalitet te sada ubiru plodove (drasticno vece pazare nego ikada ranije).
    Kvalitet (kako ponude, tako i gostiju) > kvantitet skoro u svakom slucaju, problem je sto je nasa ponuda gledano na nivou drzave veoma nekvalitetna i to nam se moze vratiti kao bumerang.



    Hmmm... To su "dignute" cijene? Pa to je prakticno normalna cijena i van sezone vec duze vrijeme u velikom broju kafica na primorju. Za mene su drasticno dignute cijene kada vidim da je u prodavnici nesto skocilo sa 1.65€ na 2.65€ za svega 20-ak dana samo zato jer je pocela sezona...
    Ja kazem da je ti premija, inace sam placao Niksicko 3 eur i to jos moram ja sa podjem po njega.

  28. #14548
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,943
    Thanks Thanks Given 
    1,503
    Thanks Thanks Received 
    794
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Dokle god ne pocnemo da se brinemo da nam isti gosti dolaze svake godine a ne da racunamo da ce uvek biti novih ovaca za šišanje tako je kako je... Generalno putnika u avio saobracaju je znatno vise nego 2019 ali vecinu njih cine low cost putnici a od njih bas slaba vajda

    Sent from my mate 40 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  29. The Following User Says Thank You to darko cfc For This Useful Post:


  30. #14549
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Ja kazem da je ti premija, inace sam placao Niksicko 3 eur i to jos moram ja sa podjem po njega.
    Tesko je u danasnje vrijeme vise i shvatiti sta ko zeli da kaze, my bad.

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Generalno putnika u avio saobracaju je znatno vise nego 2019 ali vecinu njih cine low cost putnici a od njih bas slaba vajda

    Sent from my mate 40 pro using Tapatalk
    Cek... Do nedavno su nam bili losi "paradajz" turisti sada ne valjaju ni "avio low cost" turisti? Jel' se ovo vracamo na staru klasicnu pricu, mi bi da prodajemo maglu najvecem dzet setu svijeta al' cak i to, ako je moguce, na nacin da samo plate sve a ni ne dodju na ljetovanje/zimovanje?

    Sa ovim da moramo da pocnemo da brinemo da nam se vracaju isti gosti se slazem 100% i to je jedan od najvecih problema kod nasih ugostitelja.

  31. #14550
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ista stvar koju ja vidim u Novom, barem kod ljudi koje poznajem i koji su napokon ulozili u bolji kvalitet te sada ubiru plodove (drasticno vece pazare nego ikada ranije).
    Kvalitet (kako ponude, tako i gostiju) > kvantitet skoro u svakom slucaju, problem je sto je nasa ponuda gledano na nivou drzave veoma nekvalitetna i to nam se moze vratiti kao bumerang.
    Turizam je biznis koji je kompleksan, pogotovo za nase poimanje turizma 'nabetoniraj apartmane i stavi ih na buking'. 99% ljudi nema znanje kako se prodaju turisticki kapaciteti, niti kako se planiraju i izgradjuju. Da ne pricamo o dnevnim operacijama.

    3 decenije smo betonirali, napravili more apartmana za jednokratnu upotrebu i mislimo da ce ljudi da hrle jedni preko drugih za 10e da se čvare? Presaturisali smo trziste apartmana, odnosno ponuda je ogromna, u odnosu na traznju.

    Da smo recimo izgradili vise strukturalnih turistickih jedinica tipa hoteli, moteli, kampovi, druga bi prica bila.

    Nama je 1% udio hotelskog smjestaja u svim turistickim jedinicama. Pa to ni u Kambodzu nije tako.

    Kad neko napravi turisticki objekat, bilo koje vrste, hotel, motel, kamp, restoran... I ima plan za taj biznis u rasponu 5-10 godina, onda postoji sansa za razvoj. Jer neko ima viziju.

    A ovo stihijsko betoniranje i stancanje apartmana, i gledat samo godinu po godinu da se proda za 10e po coeku mjesec-2 od 12 mjeseci godisnje...

    Onda dodjemo do toga da su najglasniji glasovi koji se zale da je prazno i da nema 'guzve'.

    Cambodia.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  32. The Following 3 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


Page 582 of 627 FirstFirst ... 82482532572578579580581582583584585586592 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •