Page 572 of 627 FirstFirst ... 72472522562568569570571572573574575576582622 ... LastLast
Results 14,276 to 14,300 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #14276
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,334
    Thanks Thanks Given 
    733
    Thanks Thanks Received 
    1,195
    Thanked in
    667 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    22. avgust ne mogu se 3 minuta uključit na magistralu kod nadvožnjaka u Zeleniku koliko turista ide put mora...
    Ne sali se, prelagano onamo ne treba ništa mijenjat. Npr neko kružni daleko bilo.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to GaD For This Useful Post:


  3. #14277
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,032
    Thanks Thanks Given 
    1,148
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    645 Posts

    Default



    Bice ovo dobro kada se otvori


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #14278
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,966
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default Turizam - što se to dešava!?

    Je li moguće da burgija gradilište u Bečićima odmah pored plaže?

    Zar nije zabranjeno u toku sezone??



  5. #14279
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,033
    Thanks Thanks Given 
    799
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    U ovu drzavu je sve moguce posebno ovakve stvari. Inace komunalna policija Budva ne radi svoj posao kako treba. Njih buka ne dotice.

  6. #14280
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    U ovu drzavu je sve moguce posebno ovakve stvari. Inace komunalna policija Budva ne radi svoj posao kako treba. Njih buka ne dotice.
    Zaista me to iznenađuje. A onakvoga direktora imaju.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #14281
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,966
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    Na parking u Bečićima ne daju račun.

    Falkenstainer plaža ne daju račun za ležaljke, za piće takodje....

    Pored neka brza hrana Stefan takodje ne daju račun...

    Eto posla za inspekciju ako oće da rade

    Treba li ja ja svima da tražim ili?

  8. #14282
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,799
    Thanks Thanks Given 
    10,947
    Thanks Thanks Received 
    5,162
    Thanked in
    2,409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Na parking u Bečićima ne daju račun.

    Falkenstainer plaža ne daju račun za ležaljke, za piće takodje....

    Pored neka brza hrana Stefan takodje ne daju račun...

    Eto posla za inspekciju ako oće da rade

    Treba li ja ja svima da tražim ili?
    Traži samo onima koji tebi traže novac.U suprotnom ne treba.
    Ja se kanim da sledeći put, u pekaru u koju ih već redovno napominjem da mi daju račun,jednom rečem kad mi traže pare:"A što je ovo sa ovim novim novčanikom,nešto mi stalno fale pare u njega.Vjerovatno loš internet"

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  9. The Following 4 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  10. #14283
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Je li moguće da burgija gradilište u Bečićima odmah pored plaže?

    Zar nije zabranjeno u toku sezone??


    Do 15. septembra ne bi smjeli.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  11. #14284
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    322
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Po prvi put u 20+ godina pošetah kroz Budvu danas. Kroz stari grad pa do na kraj slovenske plaže. Prva riječ kroz glavu - devastacija. Što je ovo ljudi moji? Ne znam čemu bih dao čak i jedan plus.

    Budva je mogla da bude najlepsi grad u CG, jer do pocetka 2000tih nije bila puno izgradjena, a imala je prostora za gradnju i razvoj. Da su tada poceli da vode racuna prevashodno o infrastrukturi, pa onda i o nacinu gradnje, sad bi m2 u Budvu bio jaci nego u Porto Montenegro.
    Nazalost, ono je sad crna rupa Crne Gore....

  12. #14285
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Tokom špica sezone svi naši rizorti Portonovi, Porto Montenegro, Luštica Bay su popunjeni. Neki su čak prevazišli očekivanja i poslovali bolje nego 2019. godine. Očekuju i dobru postsezonu, jer imaju rezervacije, samo ako epidemiološka situacija dozvoli.

    Tako je Regent Porto Montenegro za većinu termina u julu i avgusta potpuno zaustavio prodaju zbog 100 posto popunjenosti – kazala je Pobjedi Elena Ljiljanić PR & Marketing Manager ovog hotela.

    Učinak

    Ne kriju zadovoljstvo učinkom i realizacijom poslovnih rezultata.

    – Ostvarili smo 90 odsto rezultata iz 2019. godine dok smo špic sezone prevazišli sa osam odsto više prihoda nego u julu 2019. te 29 odsto više rezervacija. Navedeni rezultati su refleksija trenutnog stanja i vjerujemo da će do kraja godine rezultati prevazići brojke iz 2019. godine – ocijenila je Ljiljanić.

    Većina gostiju koji su boravili u hotelu Regent Porto Montenegro ovog ljeta dolazi iz Rusije, Ukrajine i zemalja regiona iz kojih bilježe veće brojke nego što je to bio slučaj u ranijim sezonama.

    – Prisutni su i britanski i američki gosti, međutim većem broju dolazaka se radujemo u septembru i oktobru, obzirom da ova klijentela tradicionalno bira hotel Regent kao jedan od pet luksuznih hotela na istočnoj obali Jadrana kojem poklanjaju svoje povjerenje – kazala je Ljiljanić.

    Očekuju uspješnu postezonu takođe.

    – Shodno parametrima i najavama koje sad u ovom trenutku imamo, očekujemo uspješnu post sezonu. Međutim, uspjeh pozne sezone zavisi od niza faktora poput: regulativa koje se odnose na putovanja u zemlji i inostranstvu, dostupnih avio-linija te razmjere kovid-19 pandemije u zemlji i shodno tome percepciji medija i naše ciljne grupe o putovanju u Crnu Goru – ocjenjuje Ljiljanić.


    Dodaje i to da je njihova direktorica prodaje Marija Delibašić učestvovala na prestižnom „Virtuoso Travel Week“ koji se održao od 8. do 13. avgusta u Las Vegasu, a generalni menadžer hotela je dio „LOOP“ sajma koji se održava u Frankfurtu od 15. do 18. avgusta.

    – Oba sajma predstavljaju dodatan podsticaj ovogodišnjoj post sezoni, ali i doprinos pripremi sljedeće glavne turističke sezone – zaključuje Ljiljanić.

    Eksterna saradnica za marketing i komunikacije Portonovog Adrijana Husić potvrđuje da je špic sezone i u ovom rizortu veoma uspješan.

    – Tokom špica sezone, kapaciteti za iznajmljivanje u Portonovom – svih 50 apartmana, kao i prvi evropski One&Only rizort potpuno su popunjeni, sa rezervacijama sve do kraja septembra. Osim toga, svakog dana brojni gosti posjećuju Portonovi. Ovo je veliki uspjeh, naročito imajući u vidu kovid-19 godinu koja je uveliko uticala na sektor ugostiteljstva – kazala je Husić dodajući da su očekivali dobru sezonu, ali da su brojke premašile njihova očekivanja.

    Kada uporede sa rekordnom 2019. godinom tvrdi da su negdje na tom nivou.

    – Osim toga, u poređenju sa 2019. godinom, Portonovi je sada u potpunosti operativan, a prvi evropski One&Only rizort u funkciji kao i brojne radnje i restorani ovdje. Brojke su ove godine dobre, i radujemo se 2022. godini kada ćemo moći ugostiti više ljudi i organizovati događanja – smatra Husić.

    Sretni su, kaže, što u Portonovom dolaze gosti iz cijelog svijeta, uključujući i daleke destinacije poput SAD-a.

    – Ove sezone imamo najviše gostiju koji dolaze iz regiona, kao i iz Ukrajine. Ova je godina takođe zanimljiva, jer smo imali neka nova tržišta kao što je Kazahstan, koji je otkrio Crnu Goru kao svoju destinaciju. Imamo i neke goste iz zapadne Evrope, no njih je manje, što je očekivano i prvenstveno pod utjicajem ograničenja putovanja – ističe Husić.

    Nadaju se, kaže, da će lijepo vrijeme, zajedno sa kovid-19 situacijom, omogućiti produženu sezonu i da će još više gostiju uživati u Portonovom koji ostaje otvoren 365 dana u godini.

    Sadržaj

    – Imamo mnogo sadržaja koji mogu zadovoljiti očekivanja i potrebe gostiju. Portonovi retail-miks zajedno sa ponudama za iznajmljivanje stanova osigurava da gosti mogu da provedu ugodno vrijeme s nama. Paralelno, pomno pratimo situaciju sa kovid-19 i naše će aktivnosti biti organizovane imajući to na umu, kao i mjerama koje će biti na snazi – kazala je Husić.

    I u Hotelu The Chedi Lustica Bay su zadovoljni i kako tvrdi njihov PR Dragana Bećirović popunjen je gotovo sve vrijeme.

    – Naši rezultati do sada su veći za oko 30 odsto u poređenju sa 2019. godinom – ističe Bećirović.

    A, većina gostiju dolazi im sa našeg regionalnog tržišta, a prednjači Srbija. Međutim, imaju goste i iz Ukrajine, Rusije, Kazahstana, Švajcarske, Njemačke, Velike Britanije…

    Spremni su i za postezonu.

    – Kao i prošle godine, koncentrisaćemo se na naše lokalno i regionalno tržište, nudeći više aktivnosti i događaja kako bismo obogatili boravak gostiju u našem hotelu. Hotel će ostati otvoren tokom cijele godine, a u zavisnosti od situacije sa kovid-19, nadamo se da ćemo nastaviti sa dobrim rezultatima – poručila je Bećirović.
    Moja supruga je radila neku minianalizu kupaca, najzastupljeniji su iz regiona, pa slijede: Ukrajina, Moldavija, Izrael i Kazahstan.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  13. #14286
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,555
    Thanks Thanks Received 
    4,999
    Thanked in
    2,086 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post


    Bice ovo dobro kada se otvori
    Odavde su korijeni familje mi. Stari mi je bas bio prije neki dan tamo, kaze da zicara (koja je blizu manastira Podvrh) izgleda nevjerovatno (i preopasno). Ovo dalje uzeti sa rezerveom, rodbina vazda zna da precera (odlika svacije rodbine) - ovo malo rodbine sto je sislo sa Vrha (Podvrha) u Bistricu rekose da su imali zajebanciju oko praljvnjenja svega, jer niko nije htio da se usudi da kamion cera dje su trazili. Na kraju je jedan lik prihvatio za ogromnu dnevnicu (opet disclaimer - 1200€ po danu). Takodje mu rekose da su ovi sto prave imali srece sto su nasli tog lika (bukvalno je rizikovao zivot za tu cijenu) jer bi u suprotnom morali helikopter da angazuju.

    LM, nisam bio odavno tamo, lijep je kraj ali je velika vukojebina. Na tom Podvrhu ostala je jos jedna osoba da zivi, sve ostalo se razbjezalo put Bistrice, BP ili dalje.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  14. #14287
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    a dje smo tek mi kukala nam majka...o ovome niko ne razmislja...ni zeru


    https://hrturizam.hr/sanja-cizmar-ne...ijeloj-europi/


    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  15. #14288
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,555
    Thanks Thanks Received 
    4,999
    Thanked in
    2,086 Posts

    Default

    Evo je ta zicara kod Djalovica klisureh, samo ove dvije slike mi poslase.

    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  16. #14289
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Motajmo kablove od danas.

    Hvala svima nevakcinisanima gradjanima CG sto su unistili septembar i oktobar.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  17. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:

    acs

  18. #14290
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,555
    Thanks Thanks Received 
    4,999
    Thanked in
    2,086 Posts

    Default

    A kako su to nevakcinisani gradjani unistili septembar i oktobar?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  19. #14291
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    A kako su to nevakcinisani gradjani unistili septembar i oktobar?
    Nikako, izvinjavam se. Mi smo uopste ludi sto nasijedamo na globalnu zavjeru.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  20. #14292
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,645
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Ni vrijeme nam ne ide na ruku ova 2 dana. Jutros sam se morao pokrit koliko je svjeze bilo.

  21. #14293
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    A kako su to nevakcinisani gradjani unistili septembar i oktobar?
    ada mi nevakcinisani smo svemoćni, uništili smo septembar i oktobar koji još nisu ni došli
    She is only here to annoy herself!

  22. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  23. #14294
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,912
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    A da ti nije bilo tih nevakcinisanih ne bi ni imao sezonu jadan, sto ne kazes da su turisti ti koji su nam donijeli deltu, kako smo mogli mi u CG sami sebe da zarazimo kad smo imali po 10 dnevno zarazenih? Valja vam dok uzimate pare, cim nije kako ste planirali odma udri po CG nevakcinisanima, eee hitler da ti pozavidi...

  24. The Following 3 Users Say Thank You to Whisperer For This Useful Post:


  25. #14295
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    A da ti nije bilo tih nevakcinisanih ne bi ni imao sezonu jadan, sto ne kazes da su turisti ti koji su nam donijeli deltu, kako smo mogli mi u CG sami sebe da zarazimo kad smo imali po 10 dnevno zarazenih? Valja vam dok uzimate pare, cim nije kako ste planirali odma udri po CG nevakcinisanima, eee hitler da ti pozavidi...
    Mi, kao banana drzava sto zavisimo od turizma, imali smo jos vecu obavezu da se 80% nas vakcinise do kraja juna.
    Jer kad ti drzava ima samo jednu granu, i nema diverzifikovanu ekonomiju, valjda ces sve da uradis da je zastitis.

    Znaci da smo se vecinom vakcinisali, ne bi imali vec u avgustu blizu 1000 slucajeva dnevno, i ne bi dosli na crvene liste svijeta, nego bi imali sansu da budemo malo mjesto na planeti dje korone skoro pa nema, i koja je zelena u moru crvenih.
    Do novembra bi nam sezona trajala.

    Ali avaj, nece nas cipovat zli Gejc.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  26. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  27. #14296
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,966
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    A kako to kad virus jednako hvata i vakcinisane i kad ga jednako prenose dalje?

  28. The Following User Says Thank You to stefke For This Useful Post:

    NSX

  29. #14297
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,077
    Thanks Thanks Given 
    3,888
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Eo ja sam vakser ali bash. A sto se sezone tice od kraja avgusta svakako motamo kablove. Nisu krivi nevakcinisani, vec su kriva trzista na koja smo se orijentisali ove godine.
    Koja nam je struktura gostiju? Ne ocekujete u postsezoni da ce biti gostiju sa trzista koja su nam spasila sezonu.
    Ko su gosti u postsezoni? Penzioneri iz EU? Ne ocekujete zbilja da bi oni mogli da nagrnu?
    U svakom slucaju kad se kucas na Bosnu i Srbiju, zaboravi na postsezonu. Nema je sa tih trzista.
    Ono sto je dobro jeste da jul i avgust svakako donose 70% turistickih prihoda.
    Btw, Splendid soba 90€ za septembar. Kanim se…
    Ko spusti cijene imace posla u septembru. Ne moze nikako sa avugustovskim cijenama, pa ni slicnim njima ista uzeti posle spica.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  30. #14298
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Mi, kao banana drzava sto zavisimo od turizma, imali smo jos vecu obavezu da se 80% nas vakcinise do kraja juna.
    Jer kad ti drzava ima samo jednu granu, i nema diverzifikovanu ekonomiju, valjda ces sve da uradis da je zastitis.
    Da, bicu dio globalnog eksperimenta radi nechije raspale ekonomije:!

  31. The Following 2 Users Say Thank You to napalm For This Useful Post:


  32. #14299
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,912
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Eo ja sam vakser ali bash. A sto se sezone tice od kraja avgusta svakako motamo kablove. Nisu krivi nevakcinisani, vec su kriva trzista na koja smo se orijentisali ove godine.
    Koja nam je struktura gostiju? Ne ocekujete u postsezoni da ce biti gostiju sa trzista koja su nam spasila sezonu.
    Ko su gosti u postsezoni? Penzioneri iz EU? Ne ocekujete zbilja da bi oni mogli da nagrnu?
    U svakom slucaju kad se kucas na Bosnu i Srbiju, zaboravi na postsezonu. Nema je sa tih trzista.
    Ono sto je dobro jeste da jul i avgust svakako donose 70% turistickih prihoda.
    Btw, Splendid soba 90€ za septembar. Kanim se…
    Ko spusti cijene imace posla u septembru. Ne moze nikako sa avugustovskim cijenama, pa ni slicnim njima ista uzeti posle spica.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Najbolje bi bilo da zadrze cijene iz sezone za septembar, ako posluzi vrijeme to se isplati uzet i uzivat bez guzve...a siguran sam da ce i drugi hoteli spustiti znatno cijene i da podjes i full uzivas...

  33. The Following User Says Thank You to Whisperer For This Useful Post:

    acs

  34. #14300
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Eo ja sam vakser ali bash. A sto se sezone tice od kraja avgusta svakako motamo kablove. Nisu krivi nevakcinisani, vec su kriva trzista na koja smo se orijentisali ove godine.
    Koja nam je struktura gostiju? Ne ocekujete u postsezoni da ce biti gostiju sa trzista koja su nam spasila sezonu.
    Ko su gosti u postsezoni? Penzioneri iz EU? Ne ocekujete zbilja da bi oni mogli da nagrnu?
    U svakom slucaju kad se kucas na Bosnu i Srbiju, zaboravi na postsezonu. Nema je sa tih trzista.
    Ono sto je dobro jeste da jul i avgust svakako donose 70% turistickih prihoda.
    Btw, Splendid soba 90€ za septembar. Kanim se…
    Ko spusti cijene imace posla u septembru. Ne moze nikako sa avugustovskim cijenama, pa ni slicnim njima ista uzeti posle spica.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ove godine smo imali 99% apsolutno istih trzista kao i svake godine. Sto se toga tice nije bilo promjene.

    Region, rusi, ukrajina. Imali smo vise ukrajinaca , ali nedovoljno da su se ustolicili na visoko mjesto i bitno izmijenili strukturu emitivnih trzista.

    Znaci da se ne zavaravamo, nama vecina gostiju nisu EU, UK, USA ...

    Granice ostaju otvorene za region, ali kad ljudi vide da imamo 1000 slucajeva dnevno, nema puno avanturisticnih da dodju.

    I to je do nas. Da smo vakcinisani pola miliona nas, ne bi imali preko 100 slucajeva dnevno.


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  35. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


Page 572 of 627 FirstFirst ... 72472522562568569570571572573574575576582622 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 10 users browsing this thread. (0 members and 10 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •