Page 567 of 627 FirstFirst ... 67467517557563564565566567568569570571577617 ... LastLast
Results 14,151 to 14,175 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #14151
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,081
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    A da možda pročitate tekst gospodina splačine prije nego što pljunete na isti.
    Odnosi se na globalno otopljavanje i sve što nose klimatske promjene. I kako će se možda nas ticati.
    Možda bude interesantan onim samoproglašenim ekokolškim aktivistima.
    Možda se posle toga zamisle odakle danas njihov voljeni Žabljak zadimljen od požara, isto kao što su i Sibir ili Vankuver čega ranije nije bivalo.
    A da smo kao qrva bez kurtona to smo valjda svi znali i krenuli smo da rizikujemo kako bi se čupali. Što tu ima novo? Zbog čega smo kao ekonomija u situaciji da nam egzistencija kao države zavisi oće li narod osolit gujscu to je već druga priča. I dobrim dijelom odgovornost prethodne vlasti što nije razvila alterative.

  2. #14152
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,562
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Sto je unistila alternative.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  3. #14153
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,081
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Sto je unistila alternative.
    Uništila ili nije razvila, preduga je priča. Ono što su bile ekonomske alternative recimo 1989. bilo je dobrim dijelom održivo samo u zatvorenoj i zaštićenoj ekonomiji SFRJ sa visokim carinama, gdje ti neko vazda pegla gubitke.
    Pa onda ratovi sankcije... A potom globalizacija i seljenje industrije u Kinu i Aziju...
    Preduga priča i spam za turizam. Nije baš crno - bijelo.
    Ali u vsakom slučaju snosi se odgovornost što je nastao ambijent gdje zavisiš od dva ljetnja mjeseca.

  4. #14154
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,951
    Thanks Thanks Given 
    516
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Zbog čega smo kao ekonomija u situaciji da nam egzistencija kao države zavisi oće li narod osolit gujscu to je već druga priča. I dobrim dijelom odgovornost prethodne vlasti što nije razvila alterative.
    Dobrim dijelom, misliš 100%?

  5. #14155
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Andrej Nikolaidis piše
    Kakva splč
    Uhvatio bih se za jedan detalj koji ce mnogi vjerovatno da preskoce - je li ova legenda upravo insinuirala da auto put ima smisla samo ako je na njemu dozvoljeno da se vozi brze od 100km/h?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  6. #14156
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Kuda mi je lakse poci do Dubrovnika, put primorja ili nk-trebinje?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #14157
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    I mene interesuje, sto treba od dokumenata da se podje do Cilipa?

  8. #14158
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,034
    Thanks Thanks Given 
    799
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Trebao je PCR test. Guzve su svuda ceka se satima na granici.

  9. The Following User Says Thank You to Apolo For This Useful Post:


  10. #14159
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,034
    Thanks Thanks Given 
    799
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

  11. The Following User Says Thank You to Apolo For This Useful Post:


  12. #14160
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Znaci sa:

    1. Nema sanse da stignemo 65-70% 2019te, presli smo na

    2. Paradajz turisti, cevapi za euro, do

    3. Korona turizam.

    Radujem se 4. nastavku do septembra.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  13. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  14. #14161
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Čekamo novi dnevni izvještaj uz naslov 'Alarmantno', i da obavezno zasvitka ono 'NOVE INFORMACIJE': raste broj zaraženih.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  15. #14162
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    To je taktika spaljene zemlje - da posle njih Crne Gore nema nikako.
    Pih
    One Ring to Rule them all...

  16. The Following 3 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  17. #14163
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Trebao je PCR test. Guzve su svuda ceka se satima na granici.
    Prije 5-6 dana drugarica mi rece da ne treba pcr test ako se ostaje manje od 12h

    Da li neko zna konkretno nesto o ovome?

    I u najgorem slucaju dje mogu izvadit brzi
    Test….

    Treba da vodim jednu osobu ona ima svu dokumentaciju….


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #14164
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,135
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    470
    Thanked in
    215 Posts

    Default

    Ne treba ti PCR test za HR, proci ces regularno...ali se moras vratiti u roku od 12 sati

  19. #14165
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Hvala brate.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #14166
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Evo se vrnuh pre par dana iz CG prvi put sa ljetovanja nakon okruglo 10 godina. Dva dana ÂŽabljak - Durmitor, tri dana Kotor, po jedno noćenje u Prčnju i Perastu i tri dana Herceg Novi. Ranije sam izbegavao zaliv jer volim plivanje u otvorenom moru, ali godine su izmenile prioritete. Posle toga je bilo još nekoliko dana u BiH, Trebinje, Mostar, Jajce i Banja Luka.

    U Kotoru i HN nikad pre nisam išao na plaže, ali plaže mi nisu bile toliko bitne jer sad, za razliku od mladjih dana, ne mogu više duže od dva sata da budem na bilo kojoj plaži, ni ispod suncobrana. Na jednoj hotelskoj plaži mislim u Stolivu smo platili 60e za 2 seta ležaljki i suncobrana ali ok to je bila nužda u momentu, drugde bila nesnosna gužva, ispalo je tako i samo jedan dan je bilo. Kotor je uvek Kotor, a ovog puta mi se dopalo što je bilo dosta ljudi a nije bilo gužve (poslednja nedelja jula je u pitanju). U HN su bile baš gužve na šetalištu ali sam shvatio da mi je na kraju i to nekako prijalo posle onolikog izbegavanja skupova.

    Ipak mi je bilo na ÂŽabljaku najbolje, posebno kad sam se popeo na onaj katun gore, opipao sneg, disao kao čovek a i najbolje sam tamo spavao. Durmitor rules !!! Samo sam zaboravio da se ne radi u nedelju u CG kad sam sišao rano ujutru (po mom mišljenju žešća glupost, posebno u sezoni). Rade kobajagi pekare ali je red, i nema skoro ništa da se kupi kad dođeš na red posle 45 minuta čekanja. Silazak na more sa planine sa snegom u par sati je nešto što je suština CG

    Inače smo isključivo išli u restorane (cene na nivou beogradskih, negde čak i malo niže) osim kad smo kupili dagnje na farmi u BK zalivu pa smo to skuvali jedan dan dok smo bili u Perastu. Možda ja nisam najbolji primer, ali kad smo se na kraju sabirali, samo ja lično sam ostavio tamo u CG oko soma evra ove godine, a i moji saputnici slično tome, bilo nas je 4, nismo sirotinja ali nismo ni lovatori.

    Granična epizoda sa CG službenikom koji se iz kabine dovikuje sa kolegom iz kućice oko toga čija je kupus salata u plastičnoj posudi bila je više zabava nego neprijatnost. Brzo smo sve to prošli bez neke gužve. Ne volim te granice inače kao valjda svako normalan. Kad sam ušao u Trebinje doživeo sam dupli šok - prvo lepota i čistoća gradića, a posle saznanje da je bukvalno sve 2-3 puta jeftinije, od smeštaja do sladoleda. Ali BiH već nije tema.
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  21. The Following 13 Users Say Thank You to ssin For This Useful Post:


  22. #14167
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Nekoliko prijatelja iz BiH, federalni dio, je ove godine bio u CG i to Bijela, Herceg Novi i Štoj. Samo jedan je bio zadovoljan a ostali su razočarani u infrastrukturu, komunalije, konobare i uopšte plaže na kojima su bili, ali plaže nisu toliki problem.
    Do sada su ljetovali na Makatskoj rivijeri (Baška Voda, Gradac, Brela, Podgora, Tučepi) i kažu da je CG par stepenica ispod Makarske pa i kad se cijena uzme u obzit (do 30% jeftnijine).

    Mislim da CG nije destinacija za masovni turizam, ali sada je već prekasno za neke promjene.

  23. #14168
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Escobar_BP View Post
    Nekoliko prijatelja iz BiH, federalni dio, je ove godine bio u CG i to Bijela, Herceg Novi i Štoj. Samo jedan je bio zadovoljan a ostali su razočarani u infrastrukturu, komunalije, konobare i uopšte plaže na kojima su bili, ali plaže nisu toliki problem.
    Do sada su ljetovali na Makatskoj rivijeri (Baška Voda, Gradac, Brela, Podgora, Tučepi) i kažu da je CG par stepenica ispod Makarske pa i kad se cijena uzme u obzit (do 30% jeftnijine).

    Mislim da CG nije destinacija za masovni turizam, ali sada je već prekasno za neke promjene.
    Mi smo sve uradili za masovni turizam. Pa vidis li koliko je desetina hiljada apartmana i zgrada napravljeno od sukobina do dwbeloga brijega?

    Ako to nije masovni turizam, ne znam sto je. Samo da su putevi bolji, pravi smo za jeftini masovni turizam.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  24. #14169
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,462
    Thanks Thanks Given 
    4,231
    Thanks Thanks Received 
    4,547
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Escobar_BP View Post
    Nekoliko prijatelja iz BiH, federalni dio, je ove godine bio u CG i to Bijela, Herceg Novi i Štoj. Samo jedan je bio zadovoljan a ostali su razočarani u infrastrukturu, komunalije, konobare i uopšte plaže na kojima su bili, ali plaže nisu toliki problem.
    Do sada su ljetovali na Makatskoj rivijeri (Baška Voda, Gradac, Brela, Podgora, Tučepi) i kažu da je CG par stepenica ispod Makarske pa i kad se cijena uzme u obzit (do 30% jeftnijine).

    Mislim da CG nije destinacija za masovni turizam, ali sada je već prekasno za neke promjene.
    Ako cemo realno, od Bijele do Igala, van portonovog, sve je vašar "moramo se i mi smrtnici nedje plaknut" turizam, i sve sto dodje sa tim. Nece se tu jos dugo dugo godina mnogo mijenjat. Mozda se digne tu i tamo jos po koji rizort, ali koliko para toliko muzike...
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  25. #14170
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1,825
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    147 Posts

    Default


  26. #14171
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Ako cemo realno, od Bijele do Igala, van portonovog, sve je vašar "moramo se i mi smrtnici nedje plaknut" turizam, i sve sto dodje sa tim. Nece se tu jos dugo dugo godina mnogo mijenjat. Mozda se digne tu i tamo jos po koji rizort, ali koliko para toliko muzike...
    Nije samo Portonovi. Imaš i Porto Montenegro, Lušticu, i generalno dosta hotela koji uz "adekvatnu" cijenu nude komotan odmor bez obzira na gužve (sopstvene ležaljke na hotelskoj plaži i dovoljno zanimacija u hotelskom kompleksu).

    E sad, da li bi ja više volio da je sve tako, ne bih, ali da treba više takvih kompleksa...treba. Buljarica i Velika plaža, možda Jaz i taj dio otvorenog mora od Jaza do Luštice, su ostali kao mogućnost za razvoj takvih vidova turizma.

    Najveći problem je što naša infrastruktura, ali prije svega kapaciteti plaža, nisu dovoljni za ovu količinu nekontrolisane gradnje i smještajnih kapaciteta na našem primorju. I ođe dolazimo na teren politike. Neko je bio na vlasti zadnjih 30 godina i dozvolio ovo ludilo od gradnje i počkao se na mogućnosti održivog razvoja našeg primorja.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  27. #14172
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,942
    Thanks Thanks Given 
    1,502
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Escobar_BP View Post
    Nekoliko prijatelja iz BiH, federalni dio, je ove godine bio u CG i to Bijela, Herceg Novi i Štoj. Samo jedan je bio zadovoljan a ostali su razočarani u infrastrukturu, komunalije, konobare i uopšte plaže na kojima su bili, ali plaže nisu toliki problem.
    Do sada su ljetovali na Makatskoj rivijeri (Baška Voda, Gradac, Brela, Podgora, Tučepi) i kažu da je CG par stepenica ispod Makarske pa i kad se cijena uzme u obzit (do 30% jeftnijine).

    Mislim da CG nije destinacija za masovni turizam, ali sada je već prekasno za neke promjene.
    Pretpostavljam da su gastrabajteri da rade negdje van bosne...

    Sent from my Note-N9750 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  28. The Following User Says Thank You to darko cfc For This Useful Post:


  29. #14173
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Ne, to su ljudi srednjih primanja u Sarajevu, VSS, plata cca 1000 do 1500 eura.

  30. #14174
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Escobar_BP View Post
    Ne, to su ljudi srednjih primanja u Sarajevu, VSS, plata cca 1000 do 1500 eura.
    Nije eura, nego maraka.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  31. #14175
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Eura. 2000 do 3000 maraka. Ljudi rade u telekom industriji, bankama ili maju svoje obrte.
    Naravno, neki imaju kredit pa ne dobiju punu placu.

Page 567 of 627 FirstFirst ... 67467517557563564565566567568569570571577617 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •