Page 56 of 627 FirstFirst ... 64652535455565758596066106156556 ... LastLast
Results 1,376 to 1,400 of 15668

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #1376
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Zar se naše nove lične karte štampaju ćirilicom?
    Možeš da biraš jer su dva pisma ravnopravna...
    Libertas

  2. #1377
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    Možeš da biraš jer su dva pisma ravnopravna...
    Ok, nijesam znala da može. I ja bi se začudila da sam vidjela ćirilicu, jer sam do sad mislila da je to standardizovano na latinicu.

  3. #1378
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ok, nijesam znala da može. I ja bi se začudila da sam vidjela ćirilicu, jer sam do sad mislila da je to standardizovano na latinicu.
    Pretpostavljam da u Hrvatskoj znaju da su u Crnoj Gori ćirilica i latinica ravnopravna pisma!
    Ipak nijesmo mi Tajland da nemaju pojma o nama a i naši i njihovi zvaničnici se stalno sastaju i upoznati su do detalja o svemu što je bitno i za jedne i za druge.
    Upravo zbog toga sumnjam da postoji uredba kod Hrvata u kojoj piše da Crnogorci MORAJU imati latiničnu ličnu kartu!
    Libertas

  4. #1379
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Tako za 19 dolara gosti neće imati doručak, klimatizaciju, svetlo, toalet papir, posteljinu pa čak ni krevet. Osoblje će ukloniti dušeke kako bi posetioci mogli da u sobama razapnu šatore.

    Ima ih vec ... u bilo kojom ciganskom taboru te bidonville-u ... jos i jeftinije
    Malo si pobrkao. Ovo je primjer za luksuzno odrmaralište u San Dijegu, i to kao dio kampanje za privlačenje turista. A kod nas pričaju o nekakvom elitnom turizmu, pa se sprdaju sa paradajz turistima, a ponuda je more, sunce i so. ...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  5. #1380
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    Možeš da biraš jer su dva pisma ravnopravna...
    jesi li ti vidio kad tu cirilicnu LK?
    Vise je nego smijesna...imas osjecaj da su se nesto zeznuli, posto na licnoj karti imas i latinicu i cirilicu, i plus malo engleskoga a najmanje cirilice vjeruj mi...nijesam sigurna, cini mi se da je na onoj strani gdje je ime i prezime, samo to i napisano cirilicom, a na poledjini nidje nista, samo latinica i englesko pismo...
    Ova cirilicna LK koju sam vidjela, izdata na zahtjev njenog vlasnika, je potpisana LATINICOM!!!!! ocete li vjerovat da je covjek trazio da mu LK bude cirilicna, a on pise latinicom?!:lolblue::lolblue::lolblue:

    Inace, ako je taj hrvatski carinik vratio covjeka bezocan je, i namjerno je to uradio, jer na LK ima sasvim dovoljno latinice, a ako nista drugo, apsolutno sve je ispisano i na engleskom, pa ako mu je cirilicno pismo nerazumljivo, onda mu je mozda englesko razumljivije?
    Last edited by zvoncica; 10-08-09 at 14:30.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #1381
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,984
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    kako prigrlismo ove paradajz turiste samo da makar kvantitet izvucemo i brujimo kako smo posjeceni. a nidje zarade od toga+siva zona je najveca u zadnjih par godina. blago nama.

  7. #1382
    Join Date
    May 2006
    Location
    Split
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa posjeceni smo definitivno :P
    Haec olim meminisse ivvabit
    http://1944killingfields.co.uk

  8. #1383
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    kako prigrlismo ove paradajz turiste samo da makar kvantitet izvucemo i brujimo kako smo posjeceni. a nidje zarade od toga+siva zona je najveca u zadnjih par godina. blago nama.
    aman zaman odlucite se vise
    prvo tjerate te turiste onda ih kumite i molite da dodju a sad opet ispocetka

  9. #1384
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,984
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by swinger View Post
    aman zaman odlucite se vise
    prvo tjerate te turiste onda ih kumite i molite da dodju a sad opet ispocetka
    licim li ti ja na nenezica

  10. #1385
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zar se crnogorski turizam nije razvio zahvaljujući paradjz turistima, tj. turistima slabije platežne moći? Nerealno je očekivati da se preko noći stvori elitni turizam, kada je čitava infrastruktura napravljena za (ispod)prosječne turiste.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  11. #1386
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    jesi li ti vidio kad tu cirilicnu LK?
    Vise je nego smijesna...imas osjecaj da su se nesto zeznuli, posto na licnoj karti imas i latinicu i cirilicu, i plus malo engleskoga a najmanje cirilice vjeruj mi...nijesam sigurna, cini mi se da je na onoj strani gdje je ime i prezime, samo to i napisano cirilicom, a na poledjini nidje nista, samo latinica i englesko pismo...
    Ova cirilicna LK koju sam vidjela, izdata na zahtjev njenog vlasnika, je potpisana LATINICOM!!!!! ocete li vjerovat da je covjek trazio da mu LK bude cirilicna, a on pise latinicom?!:lolblue::lolblue::lolblue:

    Inace, ako je taj hrvatski carinik vratio covjeka bezocan je, i namjerno je to uradio, jer na LK ima sasvim dovoljno latinice, a ako nista drugo, apsolutno sve je ispisano i na engleskom, pa ako mu je cirilicno pismo nerazumljivo, onda mu je mozda englesko razumljivije?

    U pravu si !
    Izgleda da je samo ime i prezime napisano ćirilicom...
    Da je cijela u ćirilici onda hrvatski carinik ne bi vratio čovjeka...streljali bi ga na licu mjesta...šalim se naravno
    Libertas

  12. #1387
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Zar se crnogorski turizam nije razvio zahvaljujući paradjz turistima, tj. turistima slabije platežne moći? Nerealno je očekivati da se preko noći stvori elitni turizam, kada je čitava infrastruktura napravljena za (ispod)prosječne turiste.
    Ovo je stara prica ... Ako netko (neka vlast) ne moze regulirati i kontrolirati ono sto vec ima znaci najbolje je rjesenje proglasiti stvaranje "novog poretka"

    PS Redovito citam crnogoski tisak na internetu i vidim sve manje clanaka za "elitni turizam" i sve vise statistickih podataka za kvantitet zadnjih mjeseci Jel' ovo lazan utisak? Ili su ti "paradaiz turisti" u stvari ponovno dobrodosli? Back To The Future? :shock:
    Last edited by A+A; 11-08-09 at 09:24.

  13. #1388
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Ovo je stara prica ... Ako netko (neka vlast) ne moze regulirati i kontrolirati ono sto vec ima znaci najbolje je rjesenje proglasiti stvaranje "novog poretka"

    PS Redovito citam crnogoski tisak na internetu i vidim sve manje clanaka za "elitni turizam" i sve vise statistickih podataka za kvantitet zadnjih mjeseci Jel' ovo lazan utisak? Ili su ti "paradaiz turisti" u stvari ponovno dobrodosli? Back To The Future? :shock:
    To je realna i objektivna priča, a priča o elitnom turizmu je naduvana i nerealna. Može postojati nekokoliko lokacija za elitni turizam, a ostalo je masovni. Od elitnog turizma ne živi većina građana, već bogati pojedinci. Masovni turizam omogućava prosječnim građanima da žive od turizma. Elitni turizam zapošljava daleko manji broj ljudi nego masovni. U masovnom se građani praktično samozapošljavaju. Paradajz turisti su turisti slabe platežne moći i njima treba omogućiti da svoj paradajz kupe po povoljnoj cijeni u ljetovalištu, a ne da ga nose sa sobom. Zaradu treba zasnivati na jeftinom smještaju i raznovrsnoj ponudi, a ne na besmisleno velikoj cijeni hrane i pića. Tada ni paradajz turisti neće sa sobom nositi hranu, već će je kupiti, jer im se nošenje hrane ne isplati. ... U svakom slučaju, priča o elitnom turizmu je ograničena, jer elite ima oko 5% i teško da će ih privući neka destinacija bez tradicije i ekskluzivne ponude. CG nije takva destinacija, a nisu ni susjedne zemlje, kao Hrvatska, Albanija, pa ni veći dio Italije ili Grčke...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  14. #1389
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,000
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    jesi li ti vidio kad tu cirilicnu LK?
    Vise je nego smijesna...imas osjecaj da su se nesto zeznuli, posto na licnoj karti imas i latinicu i cirilicu, i plus malo engleskoga a najmanje cirilice vjeruj mi...nijesam sigurna, cini mi se da je na onoj strani gdje je ime i prezime, samo to i napisano cirilicom, a na poledjini nidje nista, samo latinica i englesko pismo...
    Ova cirilicna LK koju sam vidjela, izdata na zahtjev njenog vlasnika, je potpisana LATINICOM!!!!! ocete li vjerovat da je covjek trazio da mu LK bude cirilicna, a on pise latinicom?!:lolblue::lolblue::lolblue:

    Inace, ako je taj hrvatski carinik vratio covjeka bezocan je, i namjerno je to uradio, jer na LK ima sasvim dovoljno latinice, a ako nista drugo, apsolutno sve je ispisano i na engleskom, pa ako mu je cirilicno pismo nerazumljivo, onda mu je mozda englesko razumljivije?
    Ja volim da moje ime piše ćirilicom. E sad trt što nijesma znao kada sam je vadio
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  15. #1390
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Turizam sa SANITARNIM CHVOROM u autokampu na Jazu,
    ako Madonina pishaca nije nagrizla one keramichke plochice, koje se od BRUKE gledat ne mogu, ni preko satelitske televizije,
    a da se chovjeku ne smuchi od nasheg PRIMITIVIZNA I NEUREDNOSTI,
    chak i mene sa dvije krave i dvajest ovaca iz Brskuta,
    sa izbom ispod spavace, da chujem kad se sharulja teli, kad vidim onaj PRASADARNIK od SANITARNOG CHORA,
    mi dodje da KULJACHI I SVETU,
    otkinem JAJCA i poshljem MADONI,
    za HAM END EGZ i chaj od popishanih plochica.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  16. #1391
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Prostitucija cvjeta po jahtama Da li bi u Crnoj Gori trebalo legalizovati prostituciju, čime bi se stekli osnovi da i državni budžet prihoduje od poreza koje bi u tom slučaju plaćali bordeli, kao što je primjer u mnogim zemljama gdje je "nastariji zanat" ozakonjen, pitanje "Dana" podijelilo je mišljenja stručnjaka. Ipak, u jednom se slažu "da država od tog posla ne bi mnogo zaradila".
    Sociolog Srđan Vukadinović kazao je u izjavi za "Dan" da bi prostituciju u Crnoj Gori trebalo legalizovati, kao što je to urađeno u mnogim zemljama. On smatra da od legalizacije "nastarijeg zanata" Crna Gora ne bi mnogo zaradila, jer, tvrdi, država bi mogla da kontroliše nisku prostituciju (parkovsku, kafansku i uličnu), ali ne i visoku na jahtama i po inostranim metropolama, koja se moderno naziva sponzorstvo.
    - Legalizacijom bi se ta pojava donekle mogla držati pod kontrolom, a iz lanca bi ispali, oni koji su zlo, a to su makroi. Takođe, legalizacijom mnogo bi se više pratilo zdravlje žena i njihovih klijenata. Takođe, u tom slučaju seksualne radnice bi bile registrovane na određenim službama za zapošljavanje. Imale bi mogućnost zdravstvenog i penzijskog osiguranja, naveo je prednosti legalizacije prostitucije Vukadinović, ističući da bi u našoj zemlji to bio težak proces.
    On naglašava da je u Crnoj Gori sada manje prisutna niska, takozvana ulična, kafanska i parkovska prostitucija, te da je primat preuzeo "moderniji" način pružanja seksualnih usluga.
    - Modernija prostitucija je na jednom zavidnijem nivou kada je u pitanju materijalna dobit koju ostvaraju žene koje to rade, kao i uopšte kada je u pitanju količina novca koja okreće. Imamo i drugi vid prostitucije, postoji odrđeni broj osoba ženskog pola koje odlazi iz Crne Gore u Italiju, Njemačku i Ameriku na dan, dva ili tri i obavljaju tamo te poslove. Takođe, imamo i veliki broj jahti po Crnoj Gori gdje se obavlja prostitucija. Država bi mogla da kontroliše samo niži oblik prostitucije, dok ovaj visoki gdje su veće količine novca sigurno se nikada ne bi mogao kontrolisati, a i teško bi se mogao dokazati, moglo bi samo da se sumnja – smatra Vukadinović.
    Govoreći o matrijalnoj koristi države od legalizacije "nastarijeg zanata", Vukadinović smatra da Crna Gora ne bi zaradila mnogo, već naprotiv da bi i na tom polju bilježila gubitke.
    - Gubili bi, kao što gubimo u turizmu ogromna sredstva, jer je veliki broj neprijavljenih turista. Tako ne treba mnogo jadikovati i kukati za sumom novca koja se gubi od eventualnih poreza, jer teško da bi se ona ostvarila, upravo zbog modernog načina prostitucije koji se podvodi pod imenom sponzorstvo. Dobro bi bilo da legalizacija bude makar na ovom najnižem nivou gdje je najmanja cijena i najmanje sredstava. Veliki novčani iznosi se okreću u prostituciji koja se naziva sponzorstvo, i koju država ne može kontrolisati – zaključio je Vukadinović.
    Psiholog Ljupka Kovačević tvrdi da ne treba legalizovati prostituciju, zbog toga što u Crnoj Gori vlada visok stepen siromaštva i nizak stepen svijesti o ženskim pravima.
    - Legalizacija prostitucije bila bi krajnje pogubna po žene. To bi značilo novu djelatnost, i trebalo bi onda otvoriti i škole za prostituciju. Kada naše plate budu na evropskom nivou i kada se dostigne visok stepen svijesti o ženskim pravima tada možemo razmišljati i diskutovati da li treba legalizovati prostituciju – ocijenila je Kovačević.
    M.M.K.

    U Njemačkoj 400.000 prostitutki
    U Njemačkoj, gdje je prostitucija legalizovana, ima oko 400.000 prostitutki, koje uredno primaju platu kao i svaki drugi zaposleni, a gazde za njih redovno uplaćuju doprinose za zdravstveno i socijalno osiguranje. Ovo je omogućeno pošto je 2002. godine savezni paralment usvojio poseban zakon, na osnovu koga prostitutke mogu da u službenim dokumentima slobodno navedu profesiju kojom se bave. Prostitutke od tog perioda mogu slobodno da sklapaju radne ugovore sa poslodavcima, kao i u svakoj drugoj profesiji. Bordeli plaćaju poreze državi, doprinoseći budžetu te zemlje.
    Inače, prostitucija je legalna i u Holandiji, Austriji, Švajacarskoj, Mađarskoj, Grčkoj, Turskoj i nekim federalnim jedinicama Australije, kao i u samo jednoj od 50 saveznih država SAD - u Nevadi. "Najstariji zanat" legalan je i u Luksemburgu, Letoniji, Danskoj, Belgiji i Finskoj, ali ne i bordeli, koji su stavljeni van zakona.

    Javnim kućama ne bi se znalo broja
    Izvršni direktorica SOS telefona za žene i djecu žrtve nasilja Biljana Zeković smatra da ne treba legalizovati prostituciju. Ona tvrdi da zemlje koje su je legalizovale nijesu vidjele dobra od toga.
    - Legalizacijom prostitucije otvorilo bi se polje za manipulaciju i jačanje trafikinga. Zatim, trebalo bi otvoriti puno javnih kuća da bi se zadovoljila klijentela, a otvorilo bi se i opasno polje da one budu zloupotrijebljenje i žrtvovane – izjavila je "Danu" Zekovićeva.
    Davno je Met izrachunao, na chemu je najbolja zarada a najmanji troshak.

    Od ELITNOG, do "KITNOG" TURIZMA.
    Last edited by milovan; 14-08-09 at 10:22.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  17. #1392
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Turizam sa SANITARNIM CHVOROM u autokampu na Jazu,
    ako Madonina pishaca nije nagrizla one keramichke plochice, koje se od BRUKE gledat ne mogu, ni preko satelitske televizije,
    a da se chovjeku ne smuchi od nasheg PRIMITIVIZNA I NEUREDNOSTI,
    chak i mene sa dvije krave i dvajest ovaca iz Brskuta,
    sa izbom ispod spavace, da chujem kad se sharulja teli, kad vidim onaj PRASADARNIK od SANITARNOG CHORA,
    mi dodje da KULJACHI I SVETU,
    otkinem JAJCA i poshljem MADONI,
    za HAM END EGZ i chaj od popishanih plochica.
    Bijah danas na Jaz.....Milovane, svaka cast za ovaj komentar! A ni sam kamp nije puno bolji, ono je kao na Konik! Stvarno neznam o kakvom turizmu je prica ovdje!

  18. #1393
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan;1[B

    Od ELITNOG, do "KITNOG" TURIZMA.[/B]
    :lolblue::lolblue::lolblue:
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  19. #1394
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Niko ne umije ka Milovan! Majstorski "ubode", ali i bez veze se prospe.
    Da ga nema valjalo bi ga izmislit.

  20. #1395
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Niko ne umije ka Milovan! Majstorski "ubode", ali i bez veze se prospe.
    Da ga nema valjalo bi ga izmislit.
    A dobro to su te Danske fore,ne razumijes ti to.Coek zivi u Dansku 40 god,a nama odje soli pamet sto treba da radimo.Lako je prosipat mudrost sa strane

  21. #1396
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nino_pg View Post
    A dobro to su te Danske fore,ne razumijes ti to.Coek zivi u Dansku 40 god,a nama odje soli pamet sto treba da radimo.Lako je prosipat mudrost sa strane
    To znachi, da samo oni koji su upadali u septichku jamu,
    znaju da hovna smrde.

    Oni sa strane,
    oni o tome pojma nemaju, niti imaju pravo glasa ili da savjetuju ugrozene, kako da se izvuku.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  22. #1397
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    To znachi, da samo oni koji su upadali u septichku jamu,
    znaju da hovna smrde.

    Oni sa strane,
    oni o tome pojma nemaju, niti imaju pravo glasa ili da savjetuju ugrozene, kako da se izvuku.
    Mi to najbolje znamo odje,jer smo do guse u njima,a ja da sam u Danskoj kao ti 40 god,sigurno bi zaboravio taj osjecaj.
    Sto se tice savjeta,nema problema,samo nisam nesto primjetio da dajes nesto konkretno,vec iz posta u post vrtis istu pricu.

  23. #1398
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nino_pg View Post
    Mi to najbolje znamo odje,jer smo do guse u njima,a ja da sam u Danskoj kao ti 40 god,sigurno bi zaboravio taj osjecaj.
    Sto se tice savjeta,nema problema,samo nisam nesto primjetio da dajes nesto konkretno,vec iz posta u post vrtis istu pricu.
    Koju novu prichu da pochnem,
    ako RADNICI NE PRIMAJU PLATU ZA SVOJ RAD,
    i niko se nije ORGANIZOVA,
    toga nema u normalne DRZAVE,
    samo u BANANA REPUBLIKE.

    Evo rekoshe na B92,
    kad TAJKUNI POKRADU 180 000 radnika u Srbiji ne daju plate,
    onda INSPEKTORI pishu PREKRSHAJNE PRIJAVE,
    PREKRSHAJNE ZA PLACHKU 180 000 radnika.

    Da jedan radnik,
    TAJKUNU UKRADE 10 EURA,
    onda pishu KRIVICHNU PRIJAVU.

    To su DRZAVE SKOROJEVICA I PRIMITIVACA,
    koji hebu GRADJANE U ZDRAVI MOZAK.

    Malinari idu PRED VLADU,
    da SHTRAJKUJU,
    umjesto da se ORGANIZUJU ,
    i sami naprave HLADNJACHU I ZAPOSLE STRUCHNJAKA ZA IZVOZ.


    Oli da ti pricham prichu do shjutra,
    kako su to rijeshile CIVILIZOVANE ZEMLJE,
    dhje je to rijesheno REVOLUCIJOM prije 200 godina, kad je srushena BASTILJA, i kad su GRADJANI POBIJEDILI TEROR DRZAVE I VOJSKE.


    Otvori ti TEMU,
    pa mi zabrani kritiku, i trazi samo RESHENJE,
    kako se to RESHAVA U CIVILIZOVANE DRZAVE,
    bilo koji problem,
    samo ga nachni i pochni,
    JEDNACHINU SA STO NEPOZNATIH.
    Last edited by milovan; 15-08-09 at 00:14.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  24. #1399
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    957
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jedino resenje je pobjeci odavde sto prije je moguce...

  25. #1400
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kovac View Post
    jedino resenje je pobjeci odavde sto prije je moguce...
    Ili se pridruzit DERIKOZAMA,
    svojih GRADJANA i nakrivit KAPU,
    pazit svoj PUPAK I SHUPAK,
    mame daju guzice za sandalice,
    a tate, oboje MOODI za AUDI.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Page 56 of 627 FirstFirst ... 64652535455565758596066106156556 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •