Page 551 of 626 FirstFirst ... 51451501541547548549550551552553554555561601 ... LastLast
Results 13,751 to 13,775 of 15637

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #13751
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    što ne dolaze? prije bih pošao u Igalo no u BD od koje su nažalost Guču napravili

    Тapatalk
    Kakvo crno Igalo, na sto ono lici... cijelo hercegnovsko setaliste je isti vasar kao i Bd, nazalost.

  2. #13752
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,425
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    546
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    Jedno pitanje, možda je neko imao iskustva sa rodbinom iz Srbije ..

    Znam da državljani Srbije mogu ući u Crnu Goru iz Srbije bez povtrde ili PCR testa..
    Da li državljani Srbije mogu ući u Crnu Goru i preko BiH bez povtrde ili PCR testa?

  3. #13753
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    što ne dolaze? prije bih pošao u Igalo no u BD od koje su nažalost Guču napravili

    Тapatalk
    Čovječe, Budva je uvijek bila magnet za provod. Ti ne kapiraš da to ne traje od juče, nego oduvijek. Koga brale briga što se meni ne dopada ako to nosi pare državi. Narod u CG treba da stvari posmatra pragmatično.. Ja pljujem TV kada vidim Cecu ali jbg, ona dođe u Budvu, a neko rezerviše separe i ostavi 1000 eura za noć. Ako i "guča" momenti mogu donijeti pare, koga briga, ja ću zaobić, a drugi neka se masakriraju alkoholom i ostave pare. Stvari se uvijek u turizmu posmatraju interesom..

  4. #13754
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Turistička destinacija se brendira.

    Ok je ako se Budva brendira kao grad za mlade i provod. Ali, provod nisu samo Guča i Ceca. Ako je tako brendiraš, očekuj ciljnu grupu koja će da reaguje na to - a to znači demografija iz regiona. Ali možeš da brendiraš i kao lite verzija Ibize, pa privučeš goste iz Z. Evrope (navodim kao primjer, ne predlog). Ili Split koji je prepoznat po Ultri. A mogući su i hibridni modeli - van sezone jedno, u sezoni drugo, predsezoni treće (Umag, recimo).

    Naš najveći problem je odsustvo strategije i brenda - odnosno, mi ne znamo šta želimo, kako želimo i kad želimo.
    In vino veritas

  5. The Following 4 Users Say Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  6. #13755
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Turistička destinacija se brendira.

    Ok je ako se Budva brendira kao grad za mlade i provod. Ali, provod nisu samo Guča i Ceca. Ako je tako brendiraš, očekuj ciljnu grupu koja će da reaguje na to - a to znači demografija iz regiona. Ali možeš da brendiraš i kao lite verzija Ibize, pa privučeš goste iz Z. Evrope (navodim kao primjer, ne predlog). Ili Split koji je prepoznat po Ultri. A mogući su i hibridni modeli - van sezone jedno, u sezoni drugo, predsezoni treće (Umag, recimo).

    Naš najveći problem je odsustvo strategije i brenda - odnosno, mi ne znamo šta želimo, kako želimo i kad želimo.
    Nije brendirana. Raznovrsna je. Imamo i sea dance festival. Jednostavno u Budvi se vidi šansa . Mnogi su se namlatili keša. Mi treba samo da budemo dobri domaćini. Meni lično je Boka najmilija ali pare se očigledno najviše "obrću" u Budvi...

  7. #13756
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,516
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    2,505
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Za mene kao radnika iz cg cijene su poprilicno visoke, smjestaj 40-50e dan je klanje, ovo restorana sto sam posjetio nema jela da valja ispod 10-12e, ajde set lazaljki i suncobrana 10-15e je po meni ok ko podje sa djecom, ali sve drugo je nastelovano ko za njemackog turistu no ajde kad se podje na more ne gleda se koliko ce se potrositi...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  8. #13757
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,608
    Thanks Thanks Given 
    945
    Thanks Thanks Received 
    1,146
    Thanked in
    615 Posts

    Default

    Cijene su svakako prejake za nas standard sto se tice primorja. Tu mislim na sve bukvalno.

  9. #13758
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,827
    Thanks Thanks Given 
    1,116
    Thanks Thanks Received 
    1,051
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Za mene kao radnika iz cg cijene su poprilicno visoke, smjestaj 40-50e dan je klanje, ovo restorana sto sam posjetio nema jela da valja ispod 10-12e, ajde set lazaljki i suncobrana 10-15e je po meni ok ko podje sa djecom, ali sve drugo je nastelovano ko za njemackog turistu no ajde kad se podje na more ne gleda se koliko ce se potrositi...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    A vidis ja gledam na to ovako. Kakva je nebuloza platiti 12e nekakve lezaljke koje su posle 17h ionako besplatne i za koje vlasnici nemaju nikakav trosak vec samo treba pijesak da skinu sa njih na kraju dana. S druge strane, od hrane zivimo a hrana je u prodavnicama skupa a ne da ne bude na pjeni od mora a jos ukusna.

    Jos 12e i nije toliko strasno , kad cujem cijene od 20e+ smraci mi se. A opet kapiram nedje da je to najsigurniji izvor zarade zakupcima plaza jer eto npr ove godine nema puno zarade od nekih drugih stvari, mislim na pice i hranu prvenstveno.
    Sate sate sate

  10. #13759
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,327
    Thanks Thanks Given 
    5,459
    Thanks Thanks Received 
    4,866
    Thanked in
    2,034 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Čovječe, Budva je uvijek bila magnet za provod. Ti ne kapiraš da to ne traje od juče, nego oduvijek. Koga brale briga što se meni ne dopada ako to nosi pare državi. Narod u CG treba da stvari posmatra pragmatično.. Ja pljujem TV kada vidim Cecu ali jbg, ona dođe u Budvu, a neko rezerviše separe i ostavi 1000 eura za noć. Ako i "guča" momenti mogu donijeti pare, koga briga, ja ću zaobić, a drugi neka se masakriraju alkoholom i ostave pare. Stvari se uvijek u turizmu posmatraju interesom..
    Brat od ujaka je sa drustvom par puta dolazio u Budvu na provod. Iz Splita.

    Rece mi tetka da se "Budva na pjenu od mora" masovno tamo gledala + Ceca i jos par pjevaca i pjevaljki i dovoljno da momci pored citave HR zalutaju u Budvu.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  11. #13760
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Kakvo crno Igalo, na sto ono lici... cijelo hercegnovsko setaliste je isti vasar kao i Bd, nazalost.
    6 kilometara vašara? Nećemo se vrijeđati, nisi ti bio dovoljno puta u Novom.
    The more things change, the more they stay the same.

  12. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:


  13. #13761
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,516
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    2,505
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    A vidis ja gledam na to ovako. Kakva je nebuloza platiti 12e nekakve lezaljke koje su posle 17h ionako besplatne i za koje vlasnici nemaju nikakav trosak vec samo treba pijesak da skinu sa njih na kraju dana. S druge strane, od hrane zivimo a hrana je u prodavnicama skupa a ne da ne bude na pjeni od mora a jos ukusna.

    Jos 12e i nije toliko strasno , kad cujem cijene od 20e+ smraci mi se. A opet kapiram nedje da je to najsigurniji izvor zarade zakupcima plaza jer eto npr ove godine nema puno zarade od nekih drugih stvari, mislim na pice i hranu prvenstveno.
    Podjem sa djecom pa ne mogu bez velikog suncobrana, jos treba njega da nosim... a kako se puni plaza posle 17h na lezaljke kad su free
    Za hranu se skroz slazem, nije problem 15e nego porcija od 150-200gr
    Preporuka za Kutlaca iz bd, dostava kuvanog, svaki dan nesto drugo imaju, punjenje paprike, pohovane tikvice, corbe, karadjordjeva i krompir, kao kuci cijene super.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  14. #13762
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    A vidis ja gledam na to ovako. Kakva je nebuloza platiti 12e nekakve lezaljke koje su posle 17h ionako besplatne i za koje vlasnici nemaju nikakav trosak vec samo treba pijesak da skinu sa njih na kraju dana. S druge strane, od hrane zivimo a hrana je u prodavnicama skupa a ne da ne bude na pjeni od mora a jos ukusna.

    Jos 12e i nije toliko strasno , kad cujem cijene od 20e+ smraci mi se. A opet kapiram nedje da je to najsigurniji izvor zarade zakupcima plaza jer eto npr ove godine nema puno zarade od nekih drugih stvari, mislim na pice i hranu prvenstveno.
    Imas radnika koji svakog dana vodi racuna o lezaljkama, ujutru postavlja a uveče rasprema, naplacuje gostima. Imaš zakup Morskom dobru koji nije jeftin. Treba i te ležaljke kupiti i suncobrane, plus to se brzo amortizuje itd itd.

  15. #13763
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,827
    Thanks Thanks Given 
    1,116
    Thanks Thanks Received 
    1,051
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Imas radnika koji svakog dana vodi racuna o lezaljkama, ujutru postavlja a uveče rasprema, naplacuje gostima. Imaš zakup Morskom dobru koji nije jeftin. Treba i te ležaljke kupiti i suncobrane, plus to se brzo amortizuje itd itd.
    По теби су оправдане ове цијене лежаљки?
    Не видим ту амортизацију, мислим на лежаљке. Мада немам искуства стварно ал ето

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  16. #13764
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    По теби су оправдане ове цијене лежаљки?
    Не видим ту амортизацију, мислим на лежаљке. Мада немам искуства стварно ал ето

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Ne komentarišem opravdanost bez da imam uvid u sve aspekte (profesionalna deformacija), samo kažem da nije to sve dž kao što mislite. Ležaljke se lome, habaju, suncobrani isto, nije to nešto što kupiš pa za vijek vjekova da traje. Po meni, dok god ima dio plaže slobodan đe možeš da doneseš svoj peškir i ležaljku, cijena ležaljki je nešto na šta niko ne treba da se buni.

  17. #13765
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,385
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Zakupi plaza umiju da dodju do bas astronomskih cifara. I placa se tokom cijele godine, plus je kao tvoje da je cistis van sezone, sto postuje kako ko.
    Problem je sto su plaze sve krace, mora se ostaviti trecina, pa su cijene sve vise i vise.
    Licno sam misljenja da je to pogresno, jer se vidi da su plaze na nekim mjestima preskocile po pola metra visinu setalista. Samo se izravnja i to je to. Bice to i skuplje.

  18. #13766
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    208
    Thanks Thanks Given 
    240
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Polako, mi malo sporije napredujemo. Evo da pohvalim ugostitelje da se sve kuca ove godine i to je nesto Usluga ce doci za jedno 3-4 godine.

    Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

  19. #13767
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    6 kilometara vašara? Nećemo se vrijeđati, nisi ti bio dovoljno puta u Novom.
    Bio sam dovoljno, i nastavicu da dolazim.
    Ali nemojmo da ne budemo kriticki raspolozeni, ipak novi moze i mora da izgleda ljepse.

  20. #13768
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,215
    Thanks Thanks Given 
    703
    Thanks Thanks Received 
    1,163
    Thanked in
    650 Posts

    Default

    Vec je napisano gore ali nije na odmet:

    1) Morskim dobrom vlada mafija i cijena plaza su bas visoke i placaju se na godisnjem nivou
    2) Pored toga sto platite plazu, morate vi da je uredite i odrzavate
    3) Moras imati makar jednog zaposlenog na toj plazi
    4) Suncobrani, lezaljke i ona prostoriak kostaju i lome se
    5) Kante za smece, praznjenje i kese kostaju


    E sada se vracamo na ono

    1) Cesto ne odrzavaju dio plaze koji bi trebaoda bude slobodan
    2) Cesto ne ostavljaju da li 30 ili 50% slobodno
    3) Mene licno nervira da placam lezaljku ako vec potrosim kod tebe taj dan za pice, kafu, rucam. Ne razumijem zasto ovo ne odrade, tipa komplet je 10 eur ali ako potrosis 20 eur ne placas je.

  21. The Following User Says Thank You to GaD For This Useful Post:


  22. #13769
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Bio sam dovoljno, i nastavicu da dolazim.
    Ali nemojmo da ne budemo kriticki raspolozeni, ipak novi moze i mora da izgleda ljepse.
    Može i mora da izgleda ljepše i bolje, ali porediti ga s Budvom ne ide.
    The more things change, the more they stay the same.

  23. #13770
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Ja nijesam rekao da je lose nego da su mi hotelijeri i restorateri (ne svi ali vecina) rekli da se slabije trosi. Slabije se trosi u "normalnim" restoranima i za nas domace cijene su jake tj. malo ko moze da sebi priusti par dana na moru da plati lezaljke, parking, hranu i smjestaj.

    Sa druge strane imate stari mlini, ribarsko, nikki beach, forza porto, one, verige 65 ubijaju od posla i imaju rekordne cifre.

    A to su restorani dje dolazi klijentela koja ima ozbiljnu lovu. Nama trebaju takvi restorani i Boka treba da se razvija u tom pravcu. A neka Budva, Novi i Ulcinj slusaju Cecu i Marka i Janka i razvlace se sa lezaljkama i ćevapima.

    Naravno, dzaba nam i turisticki proizvod ako ne bude imao ko da nas usluzi i ako ne budemo nesto radili povodom ove putne infrastrukture i granicnih prelaza u koje se non-stop nesto ulaze a slika uvijek ista - kolone i zadrzavanja po par sati.


    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  24. #13771
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Novi je u svakom smislu neuporedivo ljepši od Budve.

  25. The Following 5 Users Say Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


  26. #13772
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Vec je napisano gore ali nije na odmet:

    1) Morskim dobrom vlada mafija i cijena plaza su bas visoke i placaju se na godisnjem nivou
    2) Pored toga sto platite plazu, morate vi da je uredite i odrzavate
    3) Moras imati makar jednog zaposlenog na toj plazi
    4) Suncobrani, lezaljke i ona prostoriak kostaju i lome se
    5) Kante za smece, praznjenje i kese kostaju


    E sada se vracamo na ono

    1) Cesto ne odrzavaju dio plaze koji bi trebaoda bude slobodan
    2) Cesto ne ostavljaju da li 30 ili 50% slobodno
    3) Mene licno nervira da placam lezaljku ako vec potrosim kod tebe taj dan za pice, kafu, rucam. Ne razumijem zasto ovo ne odrade, tipa komplet je 10 eur ali ako potrosis 20 eur ne placas je.
    Ma bočje bi bilo da je set 20€ a da dobiješ konzumaciju u toj vrijednosti za to u kafiću/restoranu

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  27. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:

    GaD

  28. #13773
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,977
    Thanks Thanks Given 
    779
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Jedno pitanje, možda je neko imao iskustva sa rodbinom iz Srbije ..

    Znam da državljani Srbije mogu ući u Crnu Goru iz Srbije bez povtrde ili PCR testa..
    Da li državljani Srbije mogu ući u Crnu Goru i preko BiH bez povtrde ili PCR testa?
    Moze ista su pravila.

  29. #13774
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,385
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ma bočje bi bilo da je set 20€ a da dobiješ konzumaciju u toj vrijednosti za to u kafiću/restoranu

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Bolje bi bilo da se to ne jzdaje uopste, osim po jasnim pravilima. Slovenska plaza je visocija od zida koji je odvaja od setalista.
    Jaz kao da sam koza, pod rucnom treba da legnem na plazu, petrovacka plaza ce iduce godine preskociti na setaliste, a kad je pravljen zid setalista bio je 3m visok.
    Sad mozes koljena i celo samo da osuncas....
    Na kontu odrzavanja, dalo se odredjenim licima da zarade pare i nista drugo ne rade. Ko je vidio nekoga da ocisti plazu poslije bure....
    Oduzeti sve i prebaciti na javne plaze ili izdavanje na 4 mjeseca. Povecati cijene zakupa i novac iskoristiti za prihranjivanje i odrzavanje plaza....
    Ovo sad je kostalo zemlju degradacijom plaza.
    Sutomore je mislim 7 do 8m krace nego prije samo 10 godina.
    Klimatske promjene i sve, ali je opet i do naseg tajkunskog namjestanja obale radi profita, bez ikakvih obaveza

  30. #13775
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,794
    Thanks Thanks Given 
    4,683
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Bravo Danilovgrađani, iskreno nisam imao pojma da ima bilo šta organizovano na Zeti, ovo je super ponuda i skroz ok cijene

    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

Page 551 of 626 FirstFirst ... 51451501541547548549550551552553554555561601 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 10:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 17:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 18:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 15:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 01:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •