Page 51 of 627 FirstFirst ... 4147484950515253545561101151551 ... LastLast
Results 1,251 to 1,275 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #1251
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    A đe je to uopće đe nema ribe??
    Isto tako ako sam po Bd vazda u povratku se prejedem u CT za male pare.Restoran KOLE,ona picerija OBELIX...Cijene su PRESMIJESNE!!!!!!!!
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  2. #1252
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hoce li neki od forumsa da priznaju da su se zalectjeli i da nisu bili u pravu za sezonu? (prije par mjeseci sam ovdje napisao da se svake godine u maju pocinje sa istom katastroficnom pricom losih i zlonamjernih prognozera, koji svakog avgusta ucute do narednog maja...pa opet ista prica?

    Ili je sve ovo laz da smo jedina zemlja u Evropi (a i sire) koja ima veci broj nocenja nego sto je imala prosle , rekordne godine, za 2-4%? I DA SU NAM SRBI DOSLI KAO NIKAD I DA SU VRLO ZADOVOLJNI I IZNENADJENI PROGRESOM (bar ovi sa kojima ja dolazim SVAKODNEVNO u kontakt)...a, pored ostalog, iznenadjeni su i najnizom cijenom eko dizela u cijelom regionu ( 82 c -za 14 centi manje po litru, nego u SRB, sto nikad do sada bivalo nije..a to se najbrze vidi), i sa novim lizing vozilima na ulicama, i sa kolicinom novih zgrada i objekata izgradjanih ili u gradnji.. i novim kaficima, restoranima, malim proizvodnim objektima ( pogotovo u Danilovgradu i Kolasinu).

    I da su akcije Elektroprivrede prodate mnogo bolje nego sto je IKO ocekivao, po DOBROJ CIJENI I DA NIJE KRIZA (uklapaju se u planove tog grckog konzorcijuma, koji je vec dosta ulozio i proteklih par godina u Beranama). I JOS CE OVO BIT GODINA IZNENADJENJA U KOJOJ CEMO IPAK ODRZAT PROSLOGODISNJI NIVO STRANIH INVESTICIJA I RAZVOJA!

    I da su Arapi ipak investali I TEK CE...I DA SU RUSI ODABRALI MNE ZA KOCKU, UMJESTO BJELORUSIJE I CRO, a to je najelitnija klijentela, KOJU SMO MOGLI SAMO DA SANJAMO!!!

    I da ce i Italijani ostati u igri za kabel ispod mora i za zajednicka podmorska istrazivanja nafte....i da nije toliko glupo bilo posjetit Berluskonija....

    I da crnogorska ekonomija i drzava vrlo uspjesno pliva na svim poljima , od dipomatije (upitnik, ukidanje viza, brzo clanstvo MAP ( vojnici su vec posli), vjerovatni brzi prijem u STO (za mjesec dana), normalizacioja diplomatskih odnosa sa Srbijom, pa evo i na polju borbe protiv korupcije (ipak hapse na sve strane!), daljom reforme pravosudja i adminisracije, vrlo znacajnih i brojnih opravki starih i izgradnji novih puteva, obilaznica, ...pa sistema za snadbijevanje primorja vodom kroz Sozinu koji je pri samom kraju..pa kanalizacija za otpadne vode na moru.... I ONO NAJVAZNIJE: opstanka KAP A POVLACENJA OPASNE TUZBE DERIPASKINE (a vec tri mjeseca cijena aluminijuma raste ), opstanka Zeljezare i svih KOJI SU UOPSTE TREBALI DA OPSTANU (ali sa smanjenim brojem radnika ......... od kojih niko nije na ulici /a to je ravno podvigu/).....pa zato evo nema ni jednog jedninog strajka koji je iole ozbiljan (a i zasto bi ga bilo,kad se daju vrlo fer otpremnine, obzirom na sve)....pa su penzije povecane 3% (bio sam sokiran!)...pa je konacno donijet pravopis, a bez stvaranje nove pizme (nije nevazno!).....itd,itd.

    JOS CE OVA 2009 ISPAST MNOGO DOBRA I VAZNA GODINA ZA MNE!!!



    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 25-07-09 at 06:25.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  3. #1253
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,953
    Thanks Thanks Given 
    3,223
    Thanks Thanks Received 
    5,631
    Thanked in
    2,281 Posts

    Default

    U Crnoj Gori boravi trenutno boravi 108.152 turista, što je za dva odsto više nego u istom prošlogodišnjem periodu, saopšteno je iz Ministarstva turizma.

    Na budvanskoj rivijeri u ovom trenutku ukupno boravi četiri odsto više turista nego u istom periodu prošle godine, saopšteno je iz Turističke organizacije Budva.


    Od ukupnog broja gostiju stranih je 95 odsto, prenio je Javni servis RTCG.

    Među turistima u Budvi, najbrojniji su Rusi, zatim turisti iz Srbije, Poljske i Češke i našeg okruženja.

  4. #1254
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Hoce li neki od forumsa da priznaju da su se zalectjeli i da nisu bili u pravu za sezonu? (mialim da sam prije par mjeseci ovdje napisao da se svake godine u maju pocinje sa istom katastroficnom pricom losih i zlonamjernih prognozera, koji svakog avgusta ucute do narednog maja...pa opet ista prica?
    Ili je sve ovo laz da smo jedina zemlja u Evropi (a i sire) koja ima veci broj nocenja nego sto je imala prosle , rekordne godine, za 2-4%? I DA SU NAM SRBI DOSLI KAO NIKAD I DA SU VRLO ZADOVOLJNI I IZNENADJENI PROGRESOM (bas ovi sa kojima ja dolazim u SVEKODNEVNI kontakt...iznenadjeni i najnizom cijenom eko dizela , za 14 centi po litru, nego u SRB, i sa vozilima, i sa kolicinom gradnje).

    I da su akcije Elektroprivrede prodate mnogo bolje nego sto je IKO ocekivao, po DOBROJ CIJENI I DA NIJE KRIZA (uklapaju se u planove tog grckog konzorcijuma, koji je vec dosta ulozio i proteklih par godina u Beranama). I JOS CE OVO BIT GODINA IZNENADJENJA U KOJOJ CEMO IPAK ODRZAT PROSLOGODISNJI NIVO STRANIH INVESTICIJA I RAZVOJA!

    I da su Arapi ipak investali I TEK CE...I DA SU RUSI ODABRALI MNE ZA KOCKU, UMJESTO BJELORUSIJE I CRO, a to je najelitnija klijentela, KOJU SMO MOGLI SAMO DA SANJAMO!!!

    I da ce i Italijani ostati u igri za kabel ispod mora i za zajednicka podmorska istrazivanja nafte....i da nije toliko glupo bilo posjetit Berluskonija....

    I da crnogorska ekonomija i drzava vrlo uspjesno pliva na svim poljima , od dipomatije (ukidanje viza, MAP, vojnici posli, vjerovsatni brzi priem u STO, normalizacioja odnosa sa Srbijom),pa do ekonomije (OBZIROM NA OKOLNOSTI, naravno) , a evo i na polju borbe protiv korupcije (ipak hapse na sve strane!), dalje reforme pravosudja i adminisracije,vrlo znacajne opravke i izgradnje novih traka i puteva, obilaznica, sistema za snadbijevanje vodom, koji je pripkravu, kanalizacija za more, I NAJVAZNIJE: opstanka KAP A POVLACENJA OPASNE TUZBE DERIPASKINE (a vec tri mjeseca cijena aluminijuma raste ), opstanka Zeljezare i svih KOJI SU UOPSTE TREBALI DA OPSTANU, ali sa smanjenim brojem radnika , od kojih niko nije na ulici ( a to nije bilo lako).....da nema ni jednog strajka koji je ozbiljan...a i zasto bi ga bilo....da su penzije povecane 3%...da je donijet pravopis.....itd,itd.
    JOS CE OVA 2009 ISPAST MNOGO DOBRA I VAZNA GODINA ZA MNE!!!
    TREBA BIT OBJEKTIVAN I REC: "JA SAM IPAK PODCIJENIO OVE MOJE POLITICKE PROTIVNIKE"!

    Pozdrav,
    Imas li vlastitog iskustva, direktnog kontakta sa bilo cime sto je vezano za cg turizam ili se oslanjas na izvjestaje iz medija koje saopstava vlada...
    O zagadjivanju kapa, devastaciji plaza, prirode, buka koja rastjeruje goste, gradjevinske masine, manjak kvalitetnog osoblja i nekvalitetna usluga, korumpiranosti, ubicama koje setaju slobodno, droga i sprega ljudi iz mupa sa dilerima itd.. ne pricas
    Kvalitetnih turista i dalje nema bez obzira na izjave da je vise turista ili manje
    posebno je diskutabilno kada to dolazi iz nenezicevog kabineta..
    Sveti stefan , milocer, prazni hoteli i restorani u petrovcu sa kojima rusi peru pare, isti rusi koji ce da peru pare preko kocke. Posli bi oni prije u cro da tamo nijesu stroze kontrole jer je jaci i turizam a i klijentela.
    I opet arapi

  5. #1255
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    negdj e ranije vec napisah

    NIJE PROBLEM STO ONI LAZU NEGO STO IMA ONIH KOJI IM VJERUJU

  6. #1256
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,953
    Thanks Thanks Given 
    3,223
    Thanks Thanks Received 
    5,631
    Thanked in
    2,281 Posts

    Default

    ako je ovo spic sezone, evo drugu godinu zaredom nema uopste guzve na jadranskoj magistrali kao sto je nekad bilo. zivim na zlatici, i nekad mi je trebalo 10 minuta da se ukljucim na magistralu jer se nije moglo od kolone auta moglo voziti krsteno.
    evo nam ga elitni turizam. fine by me.
    a ovi sa novinskim izvjestajima neka s e r u nekom drugom s tom pricom o vise turista. mozda ako padaju s neba.

  7. #1257
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    U Crnoj Gori boravi trenutno boravi 108.152 turista, što je za dva odsto više nego u istom prošlogodišnjem periodu, saopšteno je iz Ministarstva turizma.

    Na budvanskoj rivijeri u ovom trenutku ukupno boravi četiri odsto više turista nego u istom periodu prošle godine, saopšteno je iz Turističke organizacije Budva.


    Od ukupnog broja gostiju stranih je 95 odsto, prenio je Javni servis RTCG.

    Među turistima u Budvi, najbrojniji su Rusi, zatim turisti iz Srbije, Poljske i Češke i našeg okruženja.
    ne znam koliko su relevantni ovi podaci a ako ih još prenio rtcg....
    ne znam za budvansku rivijeru ali za cijelu boku znam da ih je znatno, znatno manje neko prošle godine. uopšte nema gužve a ni dobrog prometa u ugostiteljstvu.
    The more things change, the more they stay the same.

  8. #1258
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,953
    Thanks Thanks Given 
    3,223
    Thanks Thanks Received 
    5,631
    Thanked in
    2,281 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    ne znam koliko su relevantni ovi podaci a ako ih još prenio rtcg....
    ne znam za budvansku rivijeru ali za cijelu boku znam da ih je znatno, znatno manje neko prošle godine. uopšte nema gužve a ni dobrog prometa u ugostiteljstvu.
    relevantni su koliko i informacije ranke carapic da u crnoj gori nema organizovanog kriminala i da je korupcija svedena na najmanji nivo.

  9. #1259
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Veri View Post
    Imas li vlastitog iskustva, direktnog kontakta sa bilo cime sto je vezano za cg turizam ili se oslanjas na izvjestaje iz medija koje saopstava vlada...
    O zagadjivanju kapa, devastaciji plaza, prirode, buka koja rastjeruje goste, gradjevinske masine, manjak kvalitetnog osoblja i nekvalitetna usluga, korumpiranosti, ubicama koje setaju slobodno, droga i sprega ljudi iz mupa sa dilerima itd.. ne pricas
    Kvalitetnih turista i dalje nema bez obzira na izjave da je vise turista ili manje
    posebno je diskutabilno kada to dolazi iz nenezicevog kabineta..
    Sveti stefan , milocer, prazni hoteli i restorani u petrovcu sa kojima rusi peru pare, isti rusi koji ce da peru pare preko kocke. Posli bi oni prije u cro da tamo nijesu stroze kontrole jer je jaci i turizam a i klijentela.
    I opet arapi
    Za turiste se oslanjam na ono sto kaze Vlada i moji prijatelji (posebno mi je referentan jedan koji je sef na Debelom brijegu i radi *na strancima*) i moju djecu i prijatelje iz Srbije koji me informisu o stanju na moru (jer ja nemam vremena kafu popit...Bogu hvala).

    Za Grke koji su kupili EPS znam iz licnog iskustva - znam im najveceg suvlasnika (milijardera), jer sam bio mu bio advokat prilikom osnivanja njihove banke u MNE....pisao sam da je lik...*staro bogatstvo*...neuobrazen..da ima viziju....konkretno u ovom slucaju MNE EPS izgradnju nove velike temoelektrane u okolini Berana...(kupili su rudnik mrkog uglja prije jedno 2 godine)...tako da sad zaokruzuje sistem..u kojem ce bit vjerovatno i termo el. i mini hidro el. i vjetrenjace (to mi je najsimpaticnije a dushu je dala CG za to ...ima vjetrova po ovija chuka....a to je najbolji nacim da iskoristimo planine da nam budu veoma, veoma profitabilne....a i zelja mi je da se Milovanu ispuni bar neka od njegovih konstruktivnih patriotskih zelja, jer je on o tome pisao i pokusavao kad niko nije ni znao sto su vjetro-generatori!). Grci su nam idealni partneri, jer su SVE , BAS SVE NASE BOLJKE PREVAZISLI I IMAJU NASE NEDOSTATKE U GENIMA, ALI SE SA NJIMA USPJESNO BORE, A NISU IZGUBILI SEBE KROZ PRISTUP EU! U svakom slucaju sam iz licnog iskustva nekako siguran DA NAM NECE LOSE BIT SA NJIM I NJIMA NI U JEDNOM POSLU!

    Da pravne usluge oko investicija traze Turci, Kinezi....Singapurci-takodje znam iz licnog iskustva.....a gdje ima dima ima i vatre...jer su vrlo zadovoljni investicionim okruzenjem i sigurnoscu (brojna policija i lokalni shpijuni ispadose kaoo vrlo bitan kvalitet kod stranih ulaganja...o ironije:?).

    Pozdrav,
    PS
    A da ... da dodam....iz licnog iskustva znam da su se nasi biznismeni bili potpuno *konsternirali*, da su bili pred samoubistvom, nemocni kao djeca, i da su samo gledali u *Tatu* da ih spasi, onako djecije bespomocno (lishe Duska Knezevica, koji nije iz te price-svaka cast!).....I TATA IH JE SPASIO ZAISTA....i sigurno znam da slicni dozivljaji izazivaju duboko gnusanje i unutrasnje nezadovoljstvo....koje prelazi u mizantropiju poslje, iz koje je tesko izaci. No valjda je to sudbina takvih odabranih ljudi (koji se radjaju jednom u 50 godina, kako rekoh!).....samoca u dushi!
    Last edited by Old Bone; 25-07-09 at 07:25.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  10. #1260
    Join Date
    May 2009
    Posts
    446
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by swinger View Post
    negdj e ranije vec napisah

    NIJE PROBLEM STO ONI LAZU NEGO STO IMA ONIH KOJI IM VJERUJU
    Tacno tako.... isto ka sto nam je sve u redu u drzavi samo mozda kontrola kvaliteta hrane i veterina da se poboljsa

  11. #1261
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    ako je ovo spic sezone, evo drugu godinu zaredom nema uopste guzve na jadranskoj magistrali kao sto je nekad bilo. zivim na zlatici, i nekad mi je trebalo 10 minuta da se ukljucim na magistralu jer se nije moglo od kolone auta moglo voziti krsteno.
    evo nam ga elitni turizam. fine by me.
    a ovi sa novinskim izvjestajima neka s e r u nekom drugom s tom pricom o vise turista. mozda ako padaju s neba.
    Drugu godinu zaredom?
    Mozhda ove nema, ali proshla sezona je bila odlichna za sve gradove primorja... Za Budvansku Rivijeru mogu da tvrdim.

    Ja samo da se pohvalim da je Petrovac pun i da se nadam da ce takav biti shto duzhe.
    Od smijeha pravim saksofon,
    od sunca pravim put,
    a ti si moj šofer.

  12. #1262
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Shto nam lijepo prodje, grdno nam se ne moze vratit.

    Od masovnog turizma, CGa prevaljuje tezak put, do ELITNOG TURIZMA.

    Ja paru prebijenu ne dajem za MASOVNOST,
    mene interesuje PROFIT i ZARADA od turistichke privrede,
    a tog PROFITA & ZARADE, nece biti,
    ako bude sekretarica ljetovala i sunchala p....., na istoj plazi dje direktor ladi mooda.

    Za ELITNI TURIZAM se treba borit,
    ali je put veoma dzombast, jer smo krenuli sa minusom, puteva, vode, kanalizacije, deponija smeca i elenergijom, i sa veoma malim brojem hotela i kvalifikovanog personala, BUDUCNOST je u rukama mladog narashtaja u koje vjerujem.


    Kad CGa izgradi autoput, regionalni vodovod, poveze se kablovski sa Italijom i pochne koristit 70% hidro potencijala, umjesto 17% i izvozit kilovate, kad bude imala kvalifikovan personal po hotelima i shesto mjesechnu sezonu, onda ce SVANUT RUJNA ZORA, za sve KLASE&RASE u CGi.

    A ja i BONE, sa Orje Luke,
    bachimo pogled na Bjelopavlicku ravnicu, dje se staklenici i plastenici prostiru od Glave Zete do Mareze, snadbijevaju vodom iz Zete i strujom iz mini-hidro centrala u nizu do Vezirovog mosta, i proizvode cvijece i povrce i ljeti i zimi,
    sa Izraelsko-italijanskom tehnologijom i izvoze shirom Jevrope, sve ZADRUGARI bez nakupaca i prekupaca, vlasnici vjetro i hidro minicentrala, koja uvozi i izvozi za svoje potrebe a podize hladnjache i fabrike za preradu povrca i voca, i mini aerodrume za izvoz ORHIDEJA I DRUGOG CVIJECA i ljekovitih biljaka u saksijama.

    Evo me moj mili prijatelj Bone,
    totalno izludje svojim OPTIMIZMOM.

    A nasha ljubav za CGu,
    mora dati bolje rezultate, od ovijeh danashnjih.
    Last edited by milovan; 25-07-09 at 10:01.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  13. #1263
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Naroda ima ali je vanpansionska potrosnja jako, jako losa.

  14. #1264
    Join Date
    May 2009
    Posts
    446
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _senorita_ View Post
    Drugu godinu zaredom?
    Mozhda ove nema, ali proshla sezona je bila odlichna za sve gradove primorja... Za Budvansku Rivijeru mogu da tvrdim.

    Ja samo da se pohvalim da je Petrovac pun i da se nadam da ce takav biti shto duzhe.
    Znas li kad cu vise poc u Petrovac... nikad. Rupa jedna obicna sa ludackim cijenama i uzasnom uslugom... Misle ako nabudze cijene da je to to da je to elitno super strava mjesto a ustvari rupetina samo takva.

    Ne znam sto imam ja ili ti ili bilo ko odavde koristi od turista... lise ovih sto se bave tim ako ih ima odje, najradije bi da sam ja sam na plazu sa drustvom.

  15. #1265
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bass3000 View Post
    Znas li kad cu vise poc u Petrovac... nikad. Rupa jedna obicna sa ludackim cijenama i uzasnom uslugom... Misle ako nabudze cijene da je to to da je to elitno super strava mjesto a ustvari rupetina samo takva.

    Ne znam sto imam ja ili ti ili bilo ko odavde koristi od turista... lise ovih sto se bave tim ako ih ima odje, najradije bi da sam ja sam na plazu sa drustvom.
    Ne znam za tebe, ali ja se bavim turizmom i bukvalno zhivim od toga.
    Tako da imam koristi.

    Ja sam u svom prethodnom postu rekla da su cijene katastrofalne, pogotovu na Luchicama. A, da je rupa - nije. Sutomore je npr. rupa, a ne mozhe se porediti sa Petrovcem.
    Da je elitno mjesto - ponovo nije. Milocher je elitna destinacija.

    Petrovac je samo jedno turistichko odmaralishte za turiste prosjechne platezhne moci. I tako treba da bude. I treba spustiti cijene na to "prosjechno".

    To je neka moja procjena.
    Od smijeha pravim saksofon,
    od sunca pravim put,
    a ti si moj šofer.

  16. #1266
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Petrovac je oduvjek bio modensko ljetovaliste, nije mogao bilo ko doci tamo da ljetuje
    Uzasna usluga ce uvjek biti sve dok se dovodi osoblje is srb i bih koji apsolutno nemaju kvalifikacija za tu vrstu posla i dok turisticka inspekcija ne bude radila svoj posao.
    @ Old Bone
    Vlada preuvelicava, po obicaju, kao i vecina vlada...
    Od turizma zaradjujem evo punih 21 godinu i ne trebaju mi ni prijatelji ni djeca da mi pricaju kakva je ova sezona.
    Grke nijesam pominjao, niti ima veze sa turizmom, ali kada neko pomene termoelektranu u "ekoloskoj" drzavi he he...
    Evo procitah za sveti stefan da ga preuzima druga firma. Jos da se ceka da se renovira priprema a godine prolaze. Vjerovatno se sjecas hotela AS koji nece biti otvoren jos ni za 2 godine a sto je to nekad bilo...

    Don Kihot i vjetrenjace

  17. #1267
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Veri View Post
    Petrovac je oduvjek bio modensko ljetovaliste, nije mogao bilo ko doci tamo da ljetuje
    Uzasna usluga ce uvjek biti sve dok se dovodi osoblje is srb i bih koji apsolutno nemaju kvalifikacija za tu vrstu posla i dok turisticka inspekcija ne bude radila svoj posao.

    Evo procitah za sveti stefan da ga preuzima druga firma. Jos da se ceka da se renovira priprema a godine prolaze. Vjerovatno se sjecas hotela AS koji nece biti otvoren jos ni za 2 godine a sto je to nekad bilo...

    Don Kihot i vjetrenjace
    Nikada nece biti kao shto je nekad bilo, pretpostavljam...
    Ali, isto tako je i smijeshno kada neko prijeti i govori da vishe nikada nece doci u bilo koje mjesto.
    Koga nema, bez njega se mozhe.
    Lako cemo mi to prekrpit' i bez njih.
    Od smijeha pravim saksofon,
    od sunca pravim put,
    a ti si moj šofer.

  18. #1268
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Shto nam lijepo prodje, grdno nam se ne moze vratit.

    Od masovnog turizma, CGa prevaljuje tezak put, do ELITNOG TURIZMA.

    Ja paru prebijenu ne dajem za MASOVNOST,
    mene interesuje PROFIT i ZARADA od turistichke privrede,
    a tog PROFITA & ZARADE, nece biti,
    ako bude sekretarica ljetovala i sunchala p....., na istoj plazi dje direktor ladi mooda.

    Za ELITNI TURIZAM se treba borit,
    ali je put veoma dzombast, jer smo krenuli sa minusom, puteva, vode, kanalizacije, deponija smeca i elenergijom, i sa veoma malim brojem hotela i kvalifikovanog personala, BUDUCNOST je u rukama mladog narashtaja u koje vjerujem.


    Kad CGa izgradi autoput, regionalni vodovod, poveze se kablovski sa Italijom i pochne koristit 70% hidro potencijala, umjesto 17% i izvozit kilovate, kad bude imala kvalifikovan personal po hotelima i shesto mjesechnu sezonu, onda ce SVANUT RUJNA ZORA, za sve KLASE&RASE u CGi.

    A ja i BONE, sa Orje Luke,
    bachimo pogled na Bjelopavlicku ravnicu, dje se staklenici i plastenici prostiru od Glave Zete do Mareze, snadbijevaju vodom iz Zete i strujom iz mini-hidro centrala u nizu do Vezirovog mosta, i proizvode cvijece i povrce i ljeti i zimi,
    sa Izraelsko-italijanskom tehnologijom i izvoze shirom Jevrope, sve ZADRUGARI bez nakupaca i prekupaca, vlasnici vjetro i hidro minicentrala, koja uvozi i izvozi za svoje potrebe a podize hladnjache i fabrike za preradu povrca i voca, i mini aerodrume za izvoz ORHIDEJA I DRUGOG CVIJECA i ljekovitih biljaka u saksijama.

    Evo me moj mili prijatelj Bone,
    totalno izludje svojim OPTIMIZMOM.

    A nasha ljubav za CGu,
    mora dati bolje rezultate, od ovijeh danashnjih.

    e moj dobri milovane
    puste zelje i snovi

    elitni turizam sa jednima jedini hotelom sa 5 zvjezdica ? i sa svim ostalim ?
    treba biti realan i bavit se sa onim sto se moze , nebitno elitni ili masovni

  19. #1269
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    436
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Turista je ove godine mozda za trecinu manje nego proslih. To moze da vidi ko oce da vidi. Meni licno to odgovara, jer po prvi put mogu da shetam, kupam se, jedem, sjedim - normalno. Nema vishe da ljudi leze po trotoara i "sunchaju" se. Ne znam o kakvoj se uspjeshnoj sezoni prica kad opshtina Budva mora da uzima kredit od 3 miliona eura da isplati plate sluzbenicima...

    I to nam je metropola turizma? :dring:
    You can fight the sleep but not the dream...

  20. #1270
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne vjerujem da se moze nadokadit 15 dana zaostatka...i ti Veri sigurno znas bolje od mene turizam. Ja , tacno je, imam informacije iz druge ruke. Ali kazi mi ti onda kakva je tvoja procjena sezone. Ja sam cuo da je od ponedjeljka manje vise e svpuno....i znam da sam 4 lezaja u Budvi jedva nasao....preko veze....kilometar od plaze...po 10 eura unaprijed ( za neke goste koje sa, htio da castim boravkom od nedjelju dana).
    ***
    Sto se tice pitanja *kakve veze ima....*-sve je u medjuodnosue ima veze jedno sa drugim na tom makroekonomskom planu! Recimo, ove pare od EPS omogucavaju garantni potencijal VLade, sto omogucava bankama da dodju do para da odobre kredite na vrijeme, za turisticku post-sezonu( septembar i dalje).

    Takodje i da se isplate plate, da ne dodje do strajka u sred Budve, zbog plata...ili drugih nemira, koji bi za par dana upropastili sezonu...vidis da je srbijanska banka trazila pola Budve u zalogu za ta 3 miliona....evo ne moraju nam ih davat sad...ima drugi ko ce dat (doduse sad ce i oni dat, kad se vidi da ce da se opet ima para na makro nivou).

    Da pozdravim mog dobrog i po svojoj dobroti izuzetnog Milovana, i da kazem da ce najprije bit da je prava istina U SREDINI izmedju stavova nas dvojice...valjda je srednji put put mudrosti....ISTINA JE SVA KRITIKA, ALI JE ISTINA I POHVALA. Dakle, dobra sezona ne moze bit nikako, to ponavljam, ali cemo sigurno *pretec* i iz ove mnogo teske godine i situacije kad je u jednom momentu izgledalo da se sve urushava izic manje-vise chitavi, a sa baznim iskustvom da se gosti moraju jos bolje postovat ubuduce, da je blef i shverc GOTOV ZA NAVJEK, da je KORUPCIJA KONACNO DOSLA NA RED, da nas EU posmatra i zahtjeva da se *Agenda* t.j. domaci zadatak uredno ispunjava, inace cemo dobit po prknu.
    Nadam se da nece bit potrebe za kreditom od MMF, ili da ce se uzet, ali mali kredit i pod dobrim i drugacijim uslovima, a ne milijarda, uz uslov da se otpusti pola zaposlenih.
    ***
    Imam osnova za tvrdnju da smo na dobrom putu, strateski gledano, i da ova zemlja ima jako dobru perspektivu.....stojim iza ocjene od prije par mjeseci:
    Ako ne dodje do smaka svijeta 21.12.2012 (kako se dugo predvidja)-te godine onih 60 % srednje klase zivjece sasvim, sasvim dobro u MNE....pa koja godj vlast da bude tad! Oni drugi nigdje ne zive dobro, jer svi ne mogu zivjet dobro!
    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 25-07-09 at 11:42.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  21. #1271
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by swinger View Post
    e moj dobri milovane
    puste zelje i snovi

    elitni turizam sa jednima jedini hotelom sa 5 zvjezdica ? i sa svim ostalim ?
    treba biti realan i bavit se sa onim sto se moze , nebitno elitni ili masovni
    Ja ne volim turbo.folk turisam i grad teatar sa trubama iz Guche,
    sanjam o onim bivshim posjetiocima iz Jevrope,
    koji su od Ulcinja do Porecha, bili u vecini,
    ali ih turbo.folkeri i balkanski ratovi ocerashe sa nashih plaza i kampova.

    Sad se SKOROJEVICI bachishe na Ruse, Kuse i Repate,
    i Arapske Emirate,
    nemam nishta protiv, da klate ako dobro plate,
    ali bez Jevropske ELITE, ne vjerujem u uspjeh domacih turistichkih menadzera.

    Da smo umjesto mafijashkim fondovima,
    dali hotele Skandinavskim i Njemachkim turoperatorima pod zakup, danas nebi lomili glavu o kratkoj sezoni i nedostatku turista,
    jer Slovenci u Prznu uspjeshno posluju, za razliku od LOPOVA&MAFIJASHA, kojima je zinula guzica i misle da kolachi vise na drachi,
    pa im hoteli zvijere prazni po deset mjeseci godishnje.


    Sa domacim upravljachkim kadrom,
    dovijek ce kuburit sa djechijim bolestima, jer su DIVLJACI otjerali sve one kvalifikovane i sposobne, pa idu kod DRZAVE, da ih vadi iz govana, sa nashim parama , ili parama poreskih obaveznika.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  22. #1272
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Juše sam iz Đenovića skoknuo do prelijepe plaže Žanjic. Poluprazna, ili polupuna. Rijetko se kad to dešavalo u špicu sezone prethodnih godina.
    U večernjim satima u Novom i Igalu restorani manje-više solidno popunjeni, ali nije problem naći slobodan sto.
    Ipak, stičem utisak da špic sezone pegla katastrofalnu predsezonu.

  23. #1273
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,123
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _senorita_ View Post
    Nikada nece biti kao shto je nekad bilo, pretpostavljam...
    Ali, isto tako je i smijeshno kada neko prijeti i govori da vishe nikada nece doci u bilo koje mjesto.
    Koga nema, bez njega se mozhe.
    Lako cemo mi to prekrpit' i bez njih.
    slazem se sa svim sto si rekla za Petrovac, a sto se mene tice, nema ljepsega mjesta za odmor, a daleko je to od mondenskoga mjesta, kako ga nazvase, a da je lijep, prelijep, a po meni najljepsi primorski gradic- jeste!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #1274
    Join Date
    May 2009
    Posts
    446
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _senorita_ View Post
    Ne znam za tebe, ali ja se bavim turizmom i bukvalno zhivim od toga.
    Tako da imam koristi.

    Ja sam u svom prethodnom postu rekla da su cijene katastrofalne, pogotovu na Luchicama. A, da je rupa - nije. Sutomore je npr. rupa, a ne mozhe se porediti sa Petrovcem.
    Da je elitno mjesto - ponovo nije. Milocher je elitna destinacija.

    Petrovac je samo jedno turistichko odmaralishte za turiste prosjechne platezhne moci. I tako treba da bude. I treba spustiti cijene na to "prosjechno".

    To je neka moja procjena.
    Ko se bavi turizmom Petrovac Lucice i tako je super da se napuni para sto ne znaci da je to lijepo... Svi znaju da je sminkerica Petrovac i Luchice zato jer mi je bolja usluga u Sutomore ... Meni napr je ljepsi narod u Sutomore no tamo.

  25. #1275
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,953
    Thanks Thanks Given 
    3,223
    Thanks Thanks Received 
    5,631
    Thanked in
    2,281 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bass3000 View Post
    Meni napr je ljepsi narod u Sutomore no tamo.
    e ako ti je ljepsi narod u sutomore nego u petrovac onda mora da si od te sutomorske sorte. a u sutomore toliko ljudi, a nidje co'eka!

Page 51 of 627 FirstFirst ... 4147484950515253545561101151551 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •