Page 355 of 627 FirstFirst ... 255305345351352353354355356357358359365405455 ... LastLast
Results 8,851 to 8,875 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #8851
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Uf... isključio sam na 1:12

    Klasična domaća biznis seljana
    The more things change, the more they stay the same.

  2. #8852
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Praštajte ali, jel mu ovo burma na srednjem prstu?

  3. #8853
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Uf... isključio sam na 1:12

    Klasična domaća biznis seljana
    Hahahahhaaa


    Sve moze i svega ima, nista se vi ne brinite


    To.sto mi rusimo spomenik a da nijesmo dobili ni jedan papir ili plan... To sto nemamo projekat cak ni idejni..

    A jbga... Ne mozemo sve imati...




    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Praštajte ali, jel mu ovo burma na srednjem prstu?

    Zene....
    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  4. #8854
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Oženio se pa smršao

    Nego mali off, ali stvarno ušao je duh Maje u mene i morala sam odmah diskvalifikovati čovjeka.
    A-a-a-a-a pa u osnovnoj me ovo zamuckivanje nerviralo među đacima, a među odraslima mi je baš problematično.
    Stav, ruke, stajling, fejk goropađenje - još jedan Mini Me je tu.
    Repliciranje na pitanja - ne znam šta vam je nejasno, u čemu imate problem sa vjerovanjem? Jesam i to dobro čula?
    Hahahaha fala ti ismijah se
    Last edited by tigrovo_oko; 04-05-18 at 22:07.

  5. #8855
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Oženio se pa smršao

    Nego mali off, ali stvarno ušao je duh Maje u mene i morala sam odmah diskvalifikovati čovjeka.
    A-a-a-a-a pa u osnovnoj me ovo zamuckivanje nerviralo među đacima, a među odraslima mi je baš problematično.
    Stav, ruke, stajling, fejk goropađenje - još jedan Mini Me je tu.
    Repliciranje na pitanja - ne znam šta vam je nejasno, u čemu imate problem sa vjerovanjem? Jesam i to dobro čula?
    Hahahaha fala ti ismijah se
    LOL

    + lokalni akcenti i dijalekti u formalnoj prilici
    The more things change, the more they stay the same.

  6. #8856
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    I još malo ženskih začina, da se bolje čujemo, ovo je prezentacija pred koliko, cca 30 ljudi?
    Ako se na tu "masu" ima trema a ne poletnost, onda naravno da, a detalji su bitni i govore što-šta, imamo problema sa razumijevanjem i vjerovanjem
    Dakle, na koncu da se zaključiti - ne ulaže se ni u depees kadar, a ne domaći kadar za turizam....

  7. #8857
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Profesionalizam... Pred kraj prethodnog klipa pokusao je da nam objasni kako je on sa sjevera i kako je uspio u zivotu - ciljajuci na to da onda svako moze...


    Ovo je inace profesor na Arhi. Fakultetu u PG

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  8. #8858
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Meni nije profesionalizam ni kad mi dođe na prezentaciju neko sa 50 obuka manipulisanja sagovornicima i pokuša da kreira nova uvjerenja. Ali, sve je dozvoljeno.
    Moje mišljenje u vezi turizma jeste da su najvažnije dvije stvari - prisutnost i ljubaznost. Uz to dođe i svaki kraj sa svojim različitostima i humorom, akcentom i dijalektikom.
    Ne znam što bilo ko misli da ima više razloga da se prči ili stidi u odnosu na geografsku poziciju, ali ukoliko brzo ne popravimo poljuljano samopouzdanje, postaćemo rusi, turci ili kinezi. Oni sebe niđe kad odu ne dovode u pitanje.

  9. #8859
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    623
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Gandalfe,
    ne vidim ja problem u ovome sto je receno.
    Vasa pitanja ne prezentaciji pokazuju da nijednom Investitoru nece biti lako na Zabljaku.

    Prica oko obuke lokalnog kadra nije pitanje za Investitora. Zasto bi njegova obaveza bila da mora da obuci ljude sa Zabljaka da budu menagment?
    To je isto kao da mu trazis da mora da formira vaterpolo klub na Zabljaku I da sa tim timom bude prvak Evrope.

    Pitanje obuke i edukacije je pitanje za nasu Vladu. Bitno je da hotel pocne da radi.....nece poceti da radi sa ljudima sa Zabljaka....ali oni pravi kasnije mogu steci znanje i poceti da rade.

    Pitanje oko all inclusive usluge je OK.....I ako sam dobro cuo, to im nije namjera. Eto ti prilike da osmislis ponudu za njihove goste.....ako se investicija realizuje.

    Iz ovoga sto je na snimku receno jasno je da su projektanti za sada uradili prezentaciju za investitora, da je njihova ideja da se zadrze spoljasnji gabariti I izgled ( sto je meni simpaticno)....I da se sada radi tehnicki dio potreban za novi DSL.

    Ono sto je trebalo pitati....a mozes nekom sledecom prilikom,.... kakav je ugovor po pitanju investiranja u prikljucnu infrastrukturu?
    Ko to placa, oni ili drzava....I ima li tu sta pozitivno za Zabljak.

    Po tom pitanju Portonovi je ogromni plus za citav zaliv od Bijele do HN.....ali se o tome uopste ne pise jer drzava nije ni svesna sta sve dobija. Nismo to tako planirali, posrecilo nam se.

    Trebao si I da ih pitas kakvi su penali predvidjeni ako oni sruse hotel I ne zavrse novi objekat u dogovorenom roku?
    Kako misle da odrzavaju urednim prilazni put ka jezeru tokom trajanja radova?
    Kako misle da organizuju radove a da ne remete ljetnu sezonu?

    Dobro je pitanje zasto ulazu u hotel kad je skijaliste onako kako je sad. Nije iskljuceno da je Vlada nameracila da im preda I njega.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  10. #8860
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post

    Dobro je pitanje zasto ulazu u hotel kad je skijaliste onako kako je sad. Nije iskljuceno da je Vlada nameracila da im preda I njega.

    Da ne quotujem sve...

    Od pocetka se zna da Zabljacani tu nece raditi, kompanija to zna i ja to znam. Medjutim ovih dana kruze price o otvaranju 70-80 radnih mjesta za Zabljacane pa sam htio da im predocim da ce dobiti tuki... Sto je direktor i rekao.

    Naravno da nije obaveza menadzmenta da edukuje stamovnistvo i stvara kadar, ali je mogucnost i prije potpisivanja ugovora mogli su ih uslovljavati da rade sta hoce. Pa i da makar dio menadzmenta bude odavde. Pa neka se oni snalaze kako da obuce ljude. Jer je.specificna sredina i ako se ne desi nesto pozitivno, grad ce izumrijeti vec je preko 50% populacije starije od 55godina.


    Sto se tice ostalih pitanja, masu ih je nijesam mogao postaviti nijesu dali Dpsovci oko mene jer im je receno da je ovo extra.


    Postoji 250 000eur duga za vodu koji je zastario ali sindikat komunalnog nece dozvoliti da se ponovo prikljuce ukoliko se ne plati makar pola duga.

    Kanalizacija je bila septicka jama, neko ce biti u obavezi da 2km prikljucka do kanalizacije kod stadiona dovede najv. Opstina.

    Opstina bukvalno 50m odavde pravi parking za autobuse koji idu u NP i obicno su automobili parkirani preko puta hotela, volio bih da vidim kako ce 50 autobusa i divlja ljepota uzivo 800eur noc da funkcionisu.

    Projekat se ne moze zavrsiti ni za 6-7godina kako su poceli, to zna i arhitekta koji je to mlatnuo jer nije ovo BD ili PG da se radi cijele godine vec gradjevinska sezona traje par mjeseci.


    Skijaliste preko puta hotela su dobili ugovorom ali nigdje ga spomenuli nisu.


    Ja iskreno mislim da su poravnali hotel da bi zemlju od 600k prodali 3-4 miliona ili jednom kad naprave hotel iako je drugaciji niko im nista ne moze, ali ovo tesko da ce se ikada zavrsiti.

    Projekat nema ekonomsku opravdanost jer bi radio 4-5 mjeseci, nema lokalnog kadra, grad nema potrebnu infrastrukturu da ga podrzi i generalno ovdje jos nema potraznje za 5* hotelom ove klase. Kuca se od krova ne pravi.
    Prvo se srede hoteli sa 3 i napravi se i renovira par vecih pa skijalista pa 4 pa opet skijalista infrastruktura pa 5.

    Pita se od govana ne pravi




    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 04-05-18 at 23:01.
    One Ring to Rule them all...

  11. #8861
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Da ne dužim, malo vas se djeca Tivta prije Porta.
    Dalibsubga za male pare , isto je bila Prica kao i sada odje, a da nije njega on bi jos bio rupa kao sto je i bio prije.
    Setaliste bi i dalje bilo jedna asfaltirana ulica, ne bi niko promjenio fasadu na one zgrade stare po 30 god.
    Da ne pričam o porastu broja i cijena nekretnina.
    Ne moze se reci da nije dobro ucinio Tivtu.

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  12. #8862
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Na granicu sa HR cekah na ulasku 90min kod hrvata, a kod nasih sam izasao odma bas brzo su pustali...a na ulasku obrnuta prica kod nas manje vise 10 min po autu, a izlazak iz HR odma....

    Ne razumijem.
    Pa to je sasvim logično.
    Ulazak u zemlju se više kontroliše nego izlazaak, uvijek. Posebno jer je Hrvatska prva zemlja EU.
    Često prolazim tu granicu i Hrvati uvijek mnogo brže rade posao nego naši.
    Posebno kontrolišu Albance sa zapada kada ulaze u cro.

  13. #8863
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Da ne dužim, malo vas se djeca Tivta prije Porta.
    Dalibsubga za male pare , isto je bila Prica kao i sada odje, a da nije njega on bi jos bio rupa kao sto je i bio prije.
    Setaliste bi i dalje bilo jedna asfaltirana ulica, ne bi niko promjenio fasadu na one zgrade stare po 30 god.
    Da ne pričam o porastu broja i cijena nekretnina.
    Ne moze se reci da nije dobro ucinio Tivtu.

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    I opet su ga pratile kontroverze i dalje ga prate...


    Samo da ne zaboravimo da je porto uzeo Piter Mank pokoj mu dusi, ozbiljan i provjeren investitor a ne Petros Statis sigurno najmalicioznija osoba u CG sa stanovima za trziste, pranjem para, kupovinom medija itd

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  14. #8864
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    I opet su ga pratile kontroverze i dalje ga prate...


    Samo da ne zaboravimo da je porto uzeo Piter Mank pokoj mu dusi, ozbiljan i provjeren investitor a ne Petros Statis sigurno najmalicioznija osoba u CG sa stanovima za trziste, pranjem para, kupovinom medija itd

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Opet da ponovim, i pored svih kontraverzi sta je Porto kao investicija uradio Tivtu.
    Od propalog grada napravio lijep primorski gradic iz kojeg ljudi ne bjeze nego dolaze da zive i rade iz svih krajeva svijeta ne samo CG.
    Ne ulazim kakav je ko investitor ali samo kazem ista je prica bila kad je Mank kupio to.
    Dali ga za Milion i dvijesta Cini mi se a on je toliko prodao jednu dizalicu.
    Vjeruj mi da su mu platili da dodje isplatilo se.
    Kazem ne treba sve osudjivati na prvu, ne kazem da ce biti isto ali bolje i to nego da bude u onom stanju kojem je bio. Nikom ne koristi a od stare slave se ne zivi

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  15. #8865
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    što se toga tiče definitivno bi najviše napredovali kad bi platili nekome strancu da nas komplet kupi
    She is only here to annoy herself!

  16. #8866
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Kazem ne treba sve osudjivati na prvu, ne kazem da ce biti isto ali bolje i to nego da bude u onom stanju kojem je bio. Nikom ne koristi a od stare slave se ne zivi

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Orascom gradi lusticu ne staje
    Azmont jede porto novi
    Porto montenegro konstantno gradi


    E to su ozbiljni investitori


    Sv stefan se otvarao od 2006 do 2010 i gubitaski je projekat.

    Isto kao i Katari diar.

    Nije problem sto se radi nego kome se dalo da radi

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  17. #8867
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Orascom gradi lusticu ne staje
    Azmont jede porto novi
    Porto montenegro konstantno gradi


    E to su ozbiljni investitori


    Sv stefan se otvarao od 2006 do 2010 i gubitaski je projekat.

    Isto kao i Katari diar.

    Nije problem sto se radi nego kome se dalo da radi

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Ne znam stvarno ni kakve su ponude bile bile ni kakav je ko, samo kazem ne znaci ako je nesto uradjeno za male pare da je lose.
    Vrijeme ce brzo pokazati

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  18. #8868
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Da ne quotujem sve...

    Od pocetka se zna da Zabljacani tu nece raditi, kompanija to zna i ja to znam. Medjutim ovih dana kruze price o otvaranju 70-80 radnih mjesta za Zabljacane pa sam htio da im predocim da ce dobiti tuki... Sto je direktor i rekao.

    Naravno da nije obaveza menadzmenta da edukuje stamovnistvo i stvara kadar, ali je mogucnost i prije potpisivanja ugovora mogli su ih uslovljavati da rade sta hoce. Pa i da makar dio menadzmenta bude odavde. Pa neka se oni snalaze kako da obuce ljude. Jer je.specificna sredina i ako se ne desi nesto pozitivno, grad ce izumrijeti vec je preko 50% populacije starije od 55godina.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Za hotel od 70 soba + 10 vila otprilike treba 80-180 radnika, zavisi od sezone. Bilo bi idealno da je occupancy cijele godine prosjecno 80%, ali to je nemoguce do daljnjeg. I bilo.bi super da je tamo stalno uposljeno oko 200 radnika.

    Idealno i logicno bi bilo da su 80-90% radnika zabljacani. U realnosti ako bude 10% bice odlicno.
    Ne vjerujem da ce Statis centa uloziti u edukaciju ljudi, isto sto i ako nekim cudom nikne nekad hotel, bice kondo tipa sa apartmanima za trziste, mozda bude samo 20 hotelskih soba, ostalo prodati da se finansira projekat.

    Podrzavam migraciju stanovnistva, tako da se ja ne bih libio da dodjem da radim na Zabljak, isto kao sto mi ne smeta kad zabljacani dolaze da rade u Pg i druge gradove cg. Unutrasnja migracija bi nam svakako koristila da narod prestane da pljuje dosljake i da se makne taj idiotski mentalitet. Naravno da ako bi za 5 godina od danas i Zabljak i Kolasin dobili po jedan hotel od 5*, to bi mnogo znacilo za dalje investoranje u sjever, i izgradnju zimskih centara. Tu postoji trziste vrijedno makar 200 miliona eura, samo ga treba otkljucati u narednih 5-10 godina.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  19. #8869
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,935
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Volio bih da mi neko objasni cemu toliko protivljenje condo hotelima? Ok, prodace apartmane u hotelu drugom licu, ali sve dok to drugo lice nije tu, izdavace se isti apartman trecim licima.

    Mislim da je Regent najbolji primjer kako koncept condo hotela moze i funkcionise u CG. Pa ljudi ko ce da ulozi u krsten hotel 50 miliona da bi ih vracao preko 20 godina?

    Moramo bit realni i shvatiti da necemo dobit smjestajne jedinice visoke kategorije ukoliko iste nemaju adekvatan povracaj.

  20. #8870
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umek View Post
    Volio bih da mi neko objasni cemu toliko protivljenje condo hotelima? Ok, prodace apartmane u hotelu drugom licu, ali sve dok to drugo lice nije tu, izdavace se isti apartman trecim licima.

    Mislim da je Regent najbolji primjer kako koncept condo hotela moze i funkcionise u CG. Pa ljudi ko ce da ulozi u krsten hotel 50 miliona da bi ih vracao preko 20 godina?

    Moramo bit realni i shvatiti da necemo dobit smjestajne jedinice visoke kategorije ukoliko iste nemaju adekvatan povracaj.
    Uh... ne da mi se sada sve kucat, ali tzv. kondo hotel nije ništa drugo nego neka unapređena verzija tzv. vikend stana.

  21. #8871
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    To je trenutno trend u cijelom svijetu, hotel residences i vile se grade na hiljade mjesta. Investicije od vise desetina miliona eura u hotelske kapacitete zahtijevaju 20, cesto i 30+ godina da se isplate.
    Ko uspije odmah da proda vecinu stanova investicija je u startu isplacena, i svima dobro. Stanovi su vecinom u rental pool-u i izdaju se preko cijele godine kao hotelski kapaciteti. Definitivno koncept koji ce bit sv vise i vise zastupljeniji, i privlacice desetine miliona investicija.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    Last edited by Mojsije; 06-05-18 at 16:42.

  22. #8872
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Osim kada se radi u CG pa od hotela imas stambenu zgradu ili lux turisticke apartmane upakovane u oblandu condo hotela

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  23. #8873
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,935
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa dobro, ako cemo tim pristupom onda najbolje nista ne radit jer znamo kako se kod nas i sto radi.

    Siguran sam do postoji nacin da se regulise i ta oblast i da se konacno pravim investitorima omoguci da stvaraju kvalitetnu ponudu smjestaja.

    U Tivat gotovo pa cijeli april svi hoteli su bili full i trenutna popunjenost je blizu 100%.

    Mislim da je generalno hitno potrebna edukacija javnosti o turizmu i investicijama u istom.

    Svi smo mi sumnjicavi prema svemu sto se desava jer 30 godina imamo jednu te istu vlast koja je sav moguci kredibilitet odavno iskoristila.

    Ali to ne znaci da treba odma da skacemo na svaku novu investiciju kao na oduzimanje t.j. vidji ovi stranci dosli oduzeli nam sve, a nisu nam dali nista.

    Stvarno ta prica vise nema smisla: svaki kvalitetan novi hotel kojim upravlja neki od svjetskih lanaca ne moze bit lose, jer donosi razvoj. Dizanje nivoa usluge i da ne nabrajam sta sve ne.

    Druga je stvar sto mi nemamo sposobnog kadra pa nam dolaze ljudi iz regiona i oduzimaju te poslove, pa samim tim sto imaju vise iskustva a i moram priznat su radniji (ne zbog toga sto smo mi lijeni, no sto oni odje dodju i vide priliku, a mi se samo zalimo), mnogo brze napreduju. Zato pamet u glavu i cijenit ono sto imamo, i svaku priliku grabit. Ne ja, ti ili on, nego svi kolektivno moramo shvatit da samo teski rad moze donijeti odrzivi razvoj.

  24. #8874
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umek View Post
    Pa dobro, ako cemo tim pristupom onda najbolje nista ne radit jer znamo kako se kod nas i sto radi.
    .
    Drug nemoj da okreces pricu naopako.

    Ovdje se povela prica konkretno o AP kao o malicioznoj firmi, koja je u vlasnistvu lica bliskog vlasti.

    Ne vjerujem da bi i jedan renomirani investitor ,koji hoce novce da napravi a ne da opere, bio problem...



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 06-05-18 at 17:27.
    One Ring to Rule them all...

  25. #8875
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,935
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne okrecem, niti imam interes da spinujem ili ne daj boze branim nekog, narocito ne nekog bliskog vlasti.

    Moj zadnji post se odnosio na koncept condo hotela, i zasto su isti vidjeni kao rak turizma a ne kao nesto sto bi trebao bit mehanizam za povecanje smjestajnih kapaciteta visoke kategorije.

    Samo bih volio da se ljudi uozbilje i ne gledaju sve kroz prizmu kriminalne vlasti kakve jeste i nece se promijenit na veliku zalost svih ljudi koji vole ovu zemlju.

Page 355 of 627 FirstFirst ... 255305345351352353354355356357358359365405455 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •