Page 2 of 626 FirstFirst 1234561252102502 ... LastLast
Results 26 to 50 of 15637

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #26
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko je odgovoran i da li treba da snosi posledice što u sred sezone se vrše građevinski radovi u Bečićima, Baru...
    Ko je odgovoran što se fekalije ulivaju u more pored kupača na Slovenskoj plaži
    Koje odgovoran zbog prljavštine, buke...
    Ko je odgovoran što za ekotaksu turisti ne dobijaju ego ambijent...
    Ko je odgovoran za ,,milion" neuređenih parkinga.
    Parkinzi djeluju kao ograđene livade a automobili u njima kao stoka.
    Ko je odgovoran što su nam najelitniji hoteli poluprazni(pročitaj izjave Purka Ivančevića iz ,,Kvin Montenegro i Radulovića iz ,,Splendida")
    Visoki turizam se ne gradi na smeću i fekalijama nego na urednim i čistim plažama, šetalištima...
    Turska, Bugarska, Grčka su po svemu tome hiljadu godina ispred nas.

    Crna Gora je postala samostalna država da bi svoje predivne predjele i prirodu maksimalno iskoristila a ne da bi ih kompromitovala...
    Libertas

  2. #27
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro je da Nenezic propagira elitni turizam sa specijalnim programima posjeta gradilistima i asfaltiranju puteva kao najnovijom crnogorskom atrakcijom. :mad:
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tanko je nase znanje o turizmu. Desava nam se ono sto je bilo ocekivati da ce nam se desiti. Obija nam se o glavu sva nasa samouvjernost, bahatost i ideja da smo najpametniji i da sve znamo.Sjetim se uvijek kad je jedna osoba dosla na celo jedne nove agencije misleci da je to opustencija,a onda da bi nakon godinu-dvije rekla da turizam nije bas kao sto je mislila i da je to krvav posao. A sama je postala voditelj agencije a da nije procitala niti jednu jedinu knjigu o turizmu... I mi zelim da budemo konkurentni Hrvatskoj, Italiji, Turskoj, Grckoj...
    Last edited by noodle; 04-07-08 at 20:09.
    narodnjaci su soundtrack nase tranzicije....

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    Koje odgovoran zbog prljavštine, buke......
    Odluci se vec jednom koje se verzije drzis nema nikoga od turista a prljavstina i buka. Buku prave Budvani jer sve u lelek i kuknjavu sto nema turista

  5. #30
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    DR Germany
    Posts
    129
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sezona je odlicna. Vec 20 godina se bavim turizmom i nikad nisam imao bolju sezonu do sada, a najave do kraja su veoma cvrste i takodje dobre.
    KSSJ

  6. #31
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default vlast?

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    Ko je odgovoran ...
    Onaj ko upravlja svim tim odnosno narod koji ga bira. :joint:
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  7. #32
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,871
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    ma makse jadan sprda se neko gledam u kotor ove radove mogli su ih zavrsit U MARTU lagano... ako je istina to za becice i bar, a u budvi znam kako je, onda smo ga ove godine ispusili... a tesko je privuc turiste ponovo

  8. #33
    Join Date
    May 2008
    Posts
    178
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Lako im bilo kad Tivat radi da se Beograd gradi Evo i sad CG zaposljava 31.570 gastarbajtera pa ce opet pricati da bogati isao kod siromasniga da zaradi pare
    pa u principu je bilo tivat radi a hrvatsko primorje se gradi.
    prihodom pokojnog mtrz"sa-ko" (bog da mu dušu prosti) iz tivta je uglavnom upravljala tadašnja jna koja je perspektivu vidjela u izgradnji hrvatskog primorja (i naravno vikendica po 300 i više kvadrata za njh)
    noaročito mornarica je trošila i šakom i kapom novac krvavo zarađen, krpeći trule ruske i libijske brodove u tivtu, kupujući u ono vrijeme najsavremeniju opremu (čitaj najskuplju), od šveđana smo kupili ono što ni njihova mornarica nije mogla sebi da priušti.... i onda je odjednom sve pošlo zbogom...


    naravoučenije, novac jeste išao 85% u beograd ali se nije ulagao u srbiju već su ga uvjek pametni srbi ulagali u većinom u hrvatsku.
    i eto... isplatilo im se :ass:

  9. #34
    Join Date
    May 2008
    Posts
    178
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djeye View Post
    ma makse jadan sprda se neko gledam u kotor ove radove mogli su ih zavrsit U MARTU lagano... ako je istina to za becice i bar, a u budvi znam kako je, onda smo ga ove godine ispusili... a tesko je privuc turiste ponovo
    po kotoru vodiči lažu strane turiste da su u toku arheološka iskopavanja oko starog grada

    što se tiče tivta i kotora čini mo se da je sezona za sada 0 bodova, sinoć sam bio u herceg novi, tamo mi izgleda ima nešto ali nije gužva kao prošle godine....
    bio sam i na plaži jaz, 30% prazna, nezamislivo prošle godine prije 7 sati naveče...

    najbolje se vidi po tome da mogu naći parking bez problema dok sam prošlo ljeto kružio kao indijanac da bi negdje mogao popeti moju laminu barem na trotoar

    nadajmo se da turisti samo malo kasne....

    a što se tiče bagera, mješalica, kranova, armatura, šalunga, kipera sa šutom.... to je užas i sramota, meni su na zgradu preksinoć nalivali ploču i ako su prekinuli radove 20tog juna, a kompleks koji se gradi u centru sinoć je potrošio poprilično miješalica cijevna komerca(5 do 10 uglavnom), divan prizor s obzirom da je to sami centar grada da ne pominjemo autobusku stanicu đe se autobusi bore za mjesto sa miješalicama i kiperima....

    prošle godine se zabrana radova poštovala dok ove izgleda postoji neki prećutni kompromis između izvođača i gradskih vlasti....

    naopako
    Last edited by bgogy; 05-07-08 at 08:53.

  10. #35
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Sve prazno a ja ne mogu nac apartman za 2+dijete za sredinu jula, raspadoh se telefonirajuci.

  11. #36
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Tesko, u Budvi je sve uglavnom rezervisano do sredine Avgusta, ima nesto slobodnih mjesta u Petrovcu

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bgogy View Post
    pa u principu je bilo tivat radi a hrvatsko primorje se gradi.
    prihodom pokojnog mtrz"sa-ko" (bog da mu dušu prosti) iz tivta je uglavnom upravljala tadašnja jna koja je perspektivu vidjela u izgradnji hrvatskog primorja (i naravno vikendica po 300 i više kvadrata za njh)
    noaročito mornarica je trošila i šakom i kapom novac krvavo zarađen, krpeći trule ruske i libijske brodove u tivtu, kupujući u ono vrijeme najsavremeniju opremu (čitaj najskuplju), od šveđana smo kupili ono što ni njihova mornarica nije mogla sebi da priušti.... i onda je odjednom sve pošlo zbogom...


    naravoučenije, novac jeste išao 85% u beograd ali se nije ulagao u srbiju već su ga uvjek pametni srbi ulagali u većinom u hrvatsku.
    i eto... isplatilo im se :ass:


    ma tad je bilo bratstvo i jedinstvo pa je svako radio za drugog tesko je reci za koga smo mi radili ali mozemo reci za koga nismo ,a i sad ne radimo,a to je za sebe....
    narodnjaci su soundtrack nase tranzicije....

  13. #38
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Hari, bar bi ti kao svjetski čovjek trebao znati nešto o turizmu a ne slijepo braniti neodbranjivo.
    Turista je naoko vidljivo manje. Ja sam evo već 30 godina odje pa možda i znam i vidim ponešto . Ali to ej ono o čemu sam vam pričala prošle godine dok ste se vi zanosili brojem turista. Turisti su došli i pošli i više nikad neće doći. Turiste nije trebalo samo dovesti, već ih je trebalo i zadržati. Čime? Nema vode, nema struje, kanalizacij apo putu, rupe po putu, gužve na ulaz u zemlju, gužva na rajket, smeće pored puta....? Time? Užasno visokim cijenama?
    Prošla sezona nam se obla o glavu jer mi njesmo dorasli normalnim turističkim tokovima.
    Ono što se još desilo ove godine je to da su prošle godine stigli Rusi koji su pokupovali dosta toga, a ove godine kao Srbi sami sebi izdaju kapacitete.
    Ako malo mrdnete do Italije, Španije i do znatno skuplje Francuske, vidjećete dje smo. Morali bi se razvijati brzinom svjetlosti da ih dostignemo.
    Ono najljepše što Crna Gora ima je priroda, a mi se svim silaa trudimo da je uništimo. ja bi ovih dana iako sam primorka, iako n eznam živjeti bez mora, mnogo radje bla na sjeveru. Primorje je jedno teško vašarište. Pi.
    Cijene su tolik vioske da je to katastrofa Budvu da ne pominjem. Imala sam prilike biti u Cavtatu, bože pa taj mali gradić kao da je iljadama kilometara daleko a ne tu na 30km od Herceg Novog. ne postoje štandovi, seljačka i preglasna muzika. Jahte u marini kakve mi nećemo ni vidjet, ali cijene u restoranima ispred tih jahti niže nego kod nas.
    debeli brijeg, zakrčen jer je malo ljudi. Alo sezona a na granici haos jer nema ko da radi Policajci se ispričavaju ako naidje neko koga poznaju a oni stranci se kuvaju u autima. Što se tiče čistoće stvarno tu za Herceg Nov mogu reći da se baš trude. Voda? Uh..ma zamislite ljeto bez vode hahah i mi pričamo o turizmu i okivamo se u zvijezde. Na cataru kolone, naši lokalni primitivci id preko reda, oni stranci se čudom čude.
    Prošli vikend sam bila u Pg i Petrovac. Putem, kamioni sa zemljom, šutom, pijeskom, alo u sred sezone. Stvaraju se kolone. Betonjerke...milimo svi iza njih. Gradi se koliko se može, ma kakve zabrane.
    Petrovac, meijedini mio grad mimo zaliva. Na plaži polomljene ležaljke, suncobraan nema a ako ih tražite onaj će se izderat na vas kao na mene "Gospodjo strpite se". U Zetu sudar i odma kolona do Virpazara.
    Pljeskavica, turskih i kineskih igračaka svuda po putu, Cece i Ćane trešte. N aplažaam ležaljke tako postavljene bez ikakvog reda,, da vam onaj sa gornje drži maltene noge na glavu. 30% slobodne plaže, kako da ne. Parkinga ni z alijeka jer su zgrade sve napravljene neplanski, da se iskoristi što više prostora za prodat i izdat.
    I mi pričamo o elitnom turizmu Nikad! Mi nemamo prije svega taj mentalitet, kulturu, brazovanje...
    Meni nije jasno ko je lud da dodje u ov ludilo i pri tome još to plaća.
    Sve ovo i pričam jer volim Crnu Goru iznad svega i želim da bude najbolja ali teško...

  14. #39
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,354
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    U pravu si, Mlle montenegrina. juce sam cuo 58,000 turista trenutno u cg! to je nista! iz god u god pricaju kako se broj gostiju povecava za 40% , itd . sto nije tacno.

  15. #40
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,354
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    btw malo poredjenje: ticket za pomorski muzej je 4eur. . . za Le Louvre je 8eur. . . ostale usluge da i ne pricam. preeskupo

  16. #41
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    2,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U Tivtu ima 2280 prijavljenih turista..podatak je od prije dva dana sto znaci da je prije vikenda kada obicno dolaze turisti..neka je jos 1000 ne prijavljenih, a njih je obicno isto koliko i prijavljenih,dolazimo do preko 3000 turista pocetkom jula..to je oko 25% stanovnistva tivta..malo li je? za tivat ne i na nivou je prosle, rekordne, godine..
    s obzirom da mi majka radi u trgovinu, imam informaciju da se gazdi dnevni pazar ucetvorostrucio u odnosu na prije 10 dana..a ne radi se o maloj prodavnicici...znaci da turista ima i da nema govora o propaloj sezoni u tivtu..a ne treba zaboraviti ni cinjenicu da tivat vise nije grad gdje sirotinja ljetuje jer su apartmani od 40 do 60e dnevno..ima i jeftinijih, ima i skupljih..ali to je prosjek..

  17. #42
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mihael View Post
    U Tivtu ima 2280 prijavljenih turista..podatak je od prije dva dana sto znaci da je prije vikenda kada obicno dolaze turisti..neka je jos 1000 ne prijavljenih, a njih je obicno isto koliko i prijavljenih,dolazimo do preko 3000 turista pocetkom jula..to je oko 25% stanovnistva tivta..malo li je? za tivat ne i na nivou je prosle, rekordne, godine..
    s obzirom da mi majka radi u trgovinu, imam informaciju da se gazdi dnevni pazar ucetvorostrucio u odnosu na prije 10 dana..a ne radi se o maloj prodavnicici...znaci da turista ima i da nema govora o propaloj sezoni u tivtu..a ne treba zaboraviti ni cinjenicu da tivat vise nije grad gdje sirotinja ljetuje jer su apartmani od 40 do 60e dnevno..ima i jeftinijih, ima i skupljih..ali to je prosjek..
    E da, zaboravila sam se osvrnuti na tvoj grad. Sve pohvale. Onamagistrala je završena prije sezone, tamo je i aerodrom ali nema gužvi. Ni traga od vašarišta Budve, Herceg Novog i ostalih. Svaka čast i ne dajte da postanete kao ostatak

  18. #43
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    2,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    napravljena je i nova plaza na seljanovo sa dva nova mula od kamena

    a za ljude koji vole predstave na ljetnoj pozornici, bukvalno svaki dan tokom jula i avgusta ima neka predstava..uglavnom u 22 sata pocinje..

  19. #44
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mihael View Post
    napravljena je i nova plaza na seljanovo sa dva nova mula od kamena

    a za ljude koji vole predstave na ljetnoj pozornici, bukvalno svaki dan tokom jula i avgusta ima neka predstava..uglavnom u 22 sata pocinje..
    Pusti predstave nego mi nadji neki smjestaj.

  20. #45
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Pusti predstave nego mi nadji neki smjestaj.
    Tivat ti je moja topla preporuka

  21. #46
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,354
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    tivat ima najjeftiniji smjestaj tako da . . . btw ne treba vjerovat brojkama tur organizacija. :-). npr. 2005 je bilo, recimo 100,000 gostiju. . 2006 kazu 40% vise nego lani, dakle 140,000. . onda opet 2007 kazu 40% vise nego lani. dakle 196,000 itd itd takvo nesto je nemoguce. iskreno meni se cini da ih je vise bilo 90-tih. . .

  22. #47
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Tivat ti je moja topla preporuka
    Kao dijete sam ljetovao u Prcnju a kao malo vece dijete u Tivtu tako da mi Tivat nije stran no nema mjesta. Kod nasih ljudi postoji neko debilno ubjedjenje da nema mora i odmora ako na svakih pet metara nemas leskovacki rostilj i pevaljku :burp:.

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U Tivtu postoji najveci otpor prodoru "rostiljskog i narodnjackog" turizma bas zato sto tamo ima dosta Hrvata koji postuju neke druge vrijednosti vise mediternaskog tipa i kojima se pridruzuju dosta dosejenika koji su povukli tu sklonost mediteranu i dalmaciji.

    Druga stvar je da Tivat jos uvijek nema puno poremecen odnos cijena/kvalitet i to turisti cijene,a jos uz to je Tivat u centru svega, blizu je Bd,Hn,Kotor i ima mjesta za parking. Treba uzivati u tome jos ovih par godina,jer nakon sto marina bude gotova vise nista nece biti isto.
    narodnjaci su soundtrack nase tranzicije....

  24. #49
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    rog Cerica
    Posts
    1,546
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U posljednje 3 sezone cijene rastu u prosjeku cca 20-25% godisnje, jer potraznja raste, a ponuda je prakticno ista. Kad se pojave novi hoteli - Kempinski, Four Season, Mirax i ostali nece vise bit ovih nenormalnih cijena.

    Hoteli su poluprazni - to svi znaju. Ako je nekad CG bila desinacija se lijepom prirodom, slabim servisom ali privlacnim cijenama, sad je ostalo samo ovo prvo dvoje.

    Prije 2 godine se radio Splendid, pa prosle bulevar u BD, pa ove u Becicima, i svaki put se rokovi katastrofalno probijaju. Da ne pricam tek o gradilistima, koja prakticno ne staju sa radom(jedino beton ne izlivaju).

    Ja mogu da shvatim da se rokovi probiju, ali ne mogu shvatit kako to da u Becicima 05.07.2008 na putu koji se gradi - radi ukupno 10-20 ljudi i to u jednu smjenu. Tu treba da se dovede 50 ljudi i u 3 smjene da rade dok se ne zavrsi posao( kao u Splendid onomaT).

    A onda se tu nadje prepametni Nenezic da objasni da ce trziste kazniti one koji su nerealno digli cijene, a ne spominje njegove greske, odnosno greske drzave - na koje se upravo zale turisti. To su - buka, prasina, smece, losi putevi it.d.
    Kad me neko pita sto sam ja bez tebe sam,
    sigurno cu tada reci : kakva kuca, kakav stan...

  25. #50
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Nojeva ostrva
    Posts
    2,614
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    oce li mi neko objasnit sto nudi taj tivat te se toliko prica o tome?
    this is pointless

Page 2 of 626 FirstFirst 1234561252102502 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 10:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 17:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 18:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 15:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 01:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •