Page 366 of 627 FirstFirst ... 266316356362363364365366367368369370376416466 ... LastLast
Results 9,126 to 9,150 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #9126
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Vidio sam koliko stoke ima tako da mi ne moras ti pricati. I dalje mi je najmilije da odem na Vrazje ili Zmijinje jezero, a tamo sam isao sa ATV koji je inace 50eur na sat. Nekoliko puta sam se i svojim autom doveo gdje drva izvlace. Znam i koliko stoke dovedu da napoje na obalama Vrazjeg jezera, tako da nemoj molim te.
    Rafting vec godinama idem sa bosancima jer su x puta bolje organizovani i imaju sredjenije kampove i opremu nego nasi. Tara-grab nije los, dok je Summit preskup

    Samo Kujundzici imaju preko 2000 goveda... Od toga je oko 500 trenutno izmedju Ribljeg i Vrazjeg, dok je ostatak u Novakovicima i Barama Zugica. Preko 4000 ovaca ima na durmitoru trenutno (ovo je oficijelni podatak ministarstva, sa registrovanim domacinstvima, racunam ima jos jedno 1000).

    Summit je agencija nije rafting camp.

    Waterfall, Blue river express, Grab, Modra rijeka su bolji nego svi bosanski kampovi zajedno

    Sledeci put kad budes na Durmitoru javi se meni ili Medoju, da te ne klepaju lokalci bzvz

    Da je situacija losa - jeste losa i zali boze sto su ovi ljudi naslijedili ovu zemlju i ove planine, da je bilo ko drugi osim Zabljacana ne bi bilo vece ljepote. Ali ne treba biti nefer i nerealan
    Last edited by Gandalf_White; 12-06-18 at 12:56.
    One Ring to Rule them all...

  2. #9127
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,753
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,121
    Thanked in
    1,083 Posts

    Default

    Ja Žabljak obožavam čak i ovakav kakav je ja ne propuštim da makar dan ako nemam para za više provedem tamo i zimi i ljeti i nijesam ni pod razno uporedila Zlatibor i Žabljak @Gandalfe...nema dodirnih tačaka, samo uporedjujem pošto proazim godišnje najmanje par puta preko Zlatibora i uviejk stanem na kafu ili da se ruča, odmori, ruku na srce, malo je svježije, i uvijek je masu naroda tamo...eto zato pominjem Zlatibor u kontekstu gdj ei Žabljak...Žabjak je PREljepota za Zlatibor, počev od prirode, vazduha pa preko svega, ali mi ne umijemo organizovati ni ulaz na jezero kako valja...a ne nešto više i neke dodatne sadržaje....čini mi se da bih zakonom zabranila na Žabljaku da može nešto što nema isključivo lokalni predznak, počev od hrane preko suvenira pa sve do kompletne ponude koju turizam zahtijeva....smještajni kapaciteti bi bili uredjeni u nekom planinsko-domaćem stilu....dobar stručnjak može od toga da napravi super luksuz a opet da ima predznak Durmitora, planine i Žabljaka ili pak neku varijantu srednje klase a opet znaš da si na Žabljaku i da se ne smiješ dvoumiti ni trena đe si....milion mogućnosti za zimu, milion i jedna ljeti...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #9128
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Bogomi se u Polar Star jede pravo dobro pa vi pričajte što oćete. (na konto priče da se na Žabljak nema đe pojesti što da valja... )
    War. War never changes.

  4. #9129
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,419
    Thanks Thanks Given 
    4,203
    Thanks Thanks Received 
    4,519
    Thanked in
    2,191 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Waterfall, Blue river express, Grab, Modra rijeka su bolji nego svi bosanski kampovi zajedno
    Jesu li to ovi? https://bluerivertara.me/rafting-day/

    Reko da pogledam, jer cemo bit gore 5 dana sa prijateljima iz francuske i voljeli bi poci jedan dan na rafting.
    Ali, prosto bi me bilo sramota da im posaljem link ove kompanije. Kako ih nije sramota? Kako im nije tesko bit toliko lijeni? Zali boze, sajt kao sajt je dosta solidan.

    THE PROGRAM
    Rafting fusion (?) is 16km. Children to the 12 years old- DISCOUNT!
    09:00h – Meeting in the Blue River Tara Centre. This is the right time to meet skippers and the rest participants of rafting. Also, to take a breakfast, enjoying in a different kind of homemade and traditional food in the restourat in front of the river Tara.
    10:30h – Outset preparation for rafting. Equip yourself with professional equipment for rafting: neopren suits and boots, life jackets and hamlets (wtf?)( set for Go Pro camera). You can take camera or mobile phones with yourself because we have waterproof bags. During the rapids you can put it inside, also during the pause or calm parts of the river you can have it.
    11:00hYou advenuture will begin with short and exciting driving with off-road vechiles to the Brštanovica (starting point of rafting). When you arrive, skipper will give you all instructions that you need for behavior on the boat and how to paddle. Important thing is that you need to listen skipper and be careful what he will say. Also, he will inform you during the rafting before each rapid.
    1:30h – In the first kilometres of rafting your excitement will start to grow up. You need to exercise your rowing skills while you are hopping for the fast-paced rapids Vjernovići(level V), which follows Borovi, Varda i Čegrlo (level IV) and the rest 17 rapids ( level II-III).
    Tara River looks seems to has white restless, water staisr whit beutiful peaceful pools between rapid that allow you to rest, take a pictureof its unique landscapes, or to try out swimming in crystal clear but very cold water. We will make several breaks at the most beutuful places as wall as on the waterfall on Tara. Also, do not forget that you can drink water from the Tara river which is officially declared the cleanest water in the world. (nijesam znao)
    16:00h – Your rafting adventure fill finish in Šćepan Polje with fantastic lunch in our restourant. Our cooks will prepare the best spesialities from Montenegrian kitchen in which you will enjoy after day full of surpises (brandy, the best soup, troat, chicken or veal prepared in one of the best ways in Montenegro, SAČ).


    Cush hamlets. Treba spojit helmets i hamlets. :stupid:
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  5. #9130
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Javi se da se ne zastidite

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  6. #9131
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    D madrfakin program: ...

    Sent from my LG-D620 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  7. #9132
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,495
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Hamlets :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  8. #9133
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    google translate je majka, jer je tesko naci nekog prevodioca da ti to strucno napise
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  9. #9134
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,419
    Thanks Thanks Given 
    4,203
    Thanks Thanks Received 
    4,519
    Thanked in
    2,191 Posts

    Default

    Sibnite na private ako kome treba inglish trenslejshn za turizam potrebe. Pro bono.

    Ovima gore cu poslat korekciju. Da vidimo koliko ce im trebat za copy/paste.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  10. #9135
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    90% turizma im se svodi na naplatu takse za nacionalni park
    Ovo se odnosi na drzavu, ali privatni sektor mlati fine parice na nekim ekskluzivnim uslugama, koje drzava ocigledno nema prava da pruzi turistima. Npr je li kome palo na pamet koliko je cudno da jedna ovako siromasna drzava, koja je u dugovima do guse i koja nema nikakvu privredu i samim tim ni viziju kako se osloboditi dugova u narednih 100 godina, da NIKAD nije imala SVOJ rafting? SVOJ brod za prevoz turista na Skadarskom jezeru? Nikad?! Samo privatnici to smiju. A tu su OGROMNI prihodi. Danas nema ni svoj restoran u bilo kom od 5 nac parkova. Ni jedan restoran! Sad ce da se intezivira privatno-javno partnerstvo i onda ce i ta usluga zvanicno i POTPUNO da predje u privatne ruke. I onda izadje Markovic, cija vlada vedri i oblaci po tim preduzecima, pa odvali kako nikako nije zadovoljan organizacijom tog preduzeca koje upravlja sa "70% najljepse teritorije Crne Gore"!? To vam je kraj, gospodo. Prica je jasna. Kao i sa bilo kojim drzavnim preduzecem do sad, prvo ga sabotiraj, unistavaj sistematski sa svakakvim Sojicima (dok ce rijetki Pantici da nervno popustaju zbog tako ocigledne prevare i pljacke), jeeebi mu maaajku, poseri se u njega.. transformisi nesto sto se zove "Nacionalni.." u A.D. (Akcionarsko drustvo "Nacionalni parkovi"!?), ne dozvoli mu da uzima novce od usluga na koje bi SVAKA normalna drzava zaradjivala, guraj kolac u tockove kola.. a onda izadje premijer i kaze, kao Milas za KAP svojevremeno: "Ne moze to. Svacije - nicije. To je tamo javasluk, totalni nemar i nemotivisanost za rad. Treba nam dobar strateski partner, investitor, privatnik.."

    Kako smo ga mi ugasili, braco moja..


  11. #9136
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Drzava bi gusila privredu da ima svoje. Ali vec uzimaju koliko hoces :


    Primjer

    Po osobi rafting pod mostom na Tari 12km taksa nacionalnom parku 13.5eur po osobi po camcu - SVI je plate jer su svi rendzeri tamo
    Cjelodnevni po osobi 30 a dvodnevni cini mi se 50

    Po camcu taksa 5 eur

    Ulaz u Np 3 eur
    Naplata kamping mjesta 4eur
    Spavanje u planinarskom domu 8eur
    Parking 2eur po vozilu


    Rente za restorane (recimo novootvoreni na jezetu renta ce biti izmedju 75 i 100k godisnje)


    I dobre pare mlate, problem je sto se NP upravlja politicki pa tako Elvir Klica i SD/DPS ekipa oko njega se u NP razumiju ka mara u kriv k. Ali zato stotine ljudi primaju masne plate da se politicki zaposle i da sami sebi namjeste poslove i ukradu.


    Dam ti primjer u najgori dan sezone (15jun - 15sept) NP durmitor je prodao 1800 jednodnevnih passova po 3eur. Svaki dan se spusti izmedju 200-500 ljudi na rafting. Pa izracunaj koje su to pare. A nijesu u stanju tablu da zakuju od 5eur...

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  12. #9137
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Drzava bi gusila privredu da ima svoje.
    Necemo se nikako slozit oko ovoga. Takvo razmisljanje nam je i sjebalo drzavu, sa oprostenjem. Drzava mora da bude takmicar na trzistu i da svojom konkurentnoscu natjera privatnike da smanje dozivljaj. Pogotovo u siromasnijim zemljama. A imas koliko hoces razvijenih zemalja u cijim nacionalnim parkovima samo drzava moze da pruza mnoge usluge i to se uopste ne smatra monopolom. To je njihovo legitimno pravo. Oni su nacionalni parkovi. Pouzdano znam koliko samo stranaca trazi da se Skadarskim jezerom vozi zvanicnim brodom/camcem nacionalnih parkova, ali jbg. Nema. Morace da se odluce za nekog od privatnika sa parkinga. To je takodje i pitanje bezbjednosti, sigurnosti, povjerenja.. cime se gradi dobar turizam. Ali prvenstveno novac, koji se slijepo gubi i sliva samo u privatni sektor.


  13. #9138
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Samo Kujundzici imaju preko 2000 goveda... Od toga je oko 500 trenutno izmedju Ribljeg i Vrazjeg, dok je ostatak u Novakovicima i Barama Zugica. Preko 4000 ovaca ima na durmitoru trenutno (ovo je oficijelni podatak ministarstva, sa registrovanim domacinstvima, racunam ima jos jedno 1000).

    Summit je agencija nije rafting camp.

    Waterfall, Blue river express, Grab, Modra rijeka su bolji nego svi bosanski kampovi zajedno

    Sledeci put kad budes na Durmitoru javi se meni ili Medoju, da te ne klepaju lokalci bzvz

    Da je situacija losa - jeste losa i zali boze sto su ovi ljudi naslijedili ovu zemlju i ove planine, da je bilo ko drugi osim Zabljacana ne bi bilo vece ljepote. Ali ne treba biti nefer i nerealan
    Oko stoke koja se drzi gore mozda grijesim, jer uglavnom naletim na stada ovaca. Toliko grla goveda stvarno nisam vidio. Mozda pretjerujem ponekad, ali smo slican razgovor vodili i prosle godine vezano za turisticki projekat (ti ces znati ko je bilo je vezano za trke konja preko durmitora) koji je prosao ocajno.
    Sta meni ponekad smeta je da ajde za sve ove godine vidio sam vecinu stvari koju Durmitor ima da ponudi. I sta sad. Grad bukvalno nema nijedan sadrzaj da te zadrzi sat vremena ako si vec bio i obisao sve to.
    Lako je reci zovi mene ili meda, ali realno ja radim ono sto radim kada sam vani. Lonleyplanet, expedia, tripadvisor.... Jes sve te Hans iz boguizaledjasela u Njemackoj poznaje da ti se javi. Plus su informacije tamo iskreno skoro pa nikakve.
    I onda se oslanjas na ljude kod kojih si smjesten ili na lokalne sajtove koji ne ulivaju bas povjerenje ili kada te zaskoci kakav flajer po gradu ili lokalu.
    Ja sam turista na Zabljaku isto kao i bilo koji Hans i snalazim se na isti nacin. I posmatram ga onako kako ga vecina vidi.
    TO zabljak sam usao jednom sa jos mozda 10 Poljaka i 3 Francuza. Izasao sam zbunjeniji nego sto sam usao, plus iskreno sa gorkim ukusom u ustima jer su poceli da meni postavljaju pitanja jer sam stanovnik drzave.
    Znam ja da se vi trudite iskreno. Da vam je radni dan 14-16 sati. I iskreno mi vas je ponegdje zao pa sta god da placate ili ne. Ali ukoliko se to ne uozbilji pod jednim sesirom, i jednom inicijativom pa bila ona drzavna ili privatna, mrka kapa

  14. #9139
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Sta meni ponekad smeta je da ajde za sve ove godine vidio sam vecinu stvari koju Durmitor ima da ponudi. I sta sad. Grad bukvalno nema nijedan sadrzaj da te zadrzi sat vremena ako si vec bio i obisao sve to.
    Lako je reci zovi mene ili meda, ali realno ja radim ono sto radim kada sam vani. Lonleyplanet, expedia, tripadvisor.... Jes sve te Hans iz boguizaledjasela u Njemackoj poznaje da ti se javi. Plus su informacije tamo iskreno skoro pa nikakve.
    I onda se oslanjas na ljude kod kojih si smjesten ili na lokalne sajtove koji ne ulivaju bas povjerenje ili kada te zaskoci kakav flajer po gradu ili lokalu.
    Ja sam turista na Zabljaku isto kao i bilo koji Hans i snalazim se na isti nacin. I posmatram ga onako kako ga vecina vidi.
    TO zabljak sam usao jednom sa jos mozda 10 Poljaka i 3 Francuza. Izasao sam zbunjeniji nego sto sam usao, plus iskreno sa gorkim ukusom u ustima jer su poceli da meni postavljaju pitanja jer sam stanovnik drzave.
    Znam ja da se vi trudite iskreno. Da vam je radni dan 14-16 sati. I iskreno mi vas je ponegdje zao pa sta god da placate ili ne. Ali ukoliko se to ne uozbilji pod jednim sesirom, i jednom inicijativom pa bila ona drzavna ili privatna, mrka kapa


    Sve ovo ja pricam odavno, ali odje te svi gledaju kao da si lud i kolju kravu za kilo mesa. Takozvani "Op Trt" ili ti "na ti ga daj mi ga" turizam.

    Ali nadam se da ce biti bolje.

    Do tada, svu srecu Hansovima ovog svijeta zelim...


    "Ko vam je reka' da dodjete na Zabljak"
    One Ring to Rule them all...

  15. #9140
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    http://portalanalitika.me/clanak/304...-na-primorju-i

    Nakon osam godina peripetija, Vlada je predstavila polufinalnu verziju Nacta prostornog plana posebne namjene za Obalno područje Crne Gore. Nacrt plana, na prvo čitanje, je pokušaj da se zaustavi urbanistički haos koji vlada na crnogorskom primorju i da se koliko-toliko spriječi potpuna betonizacija obale. Glavna karakteristika Nacrta plana je da se izričito zabranjuje bilo kakva gradnja u pojasu od 100 metara od obale, a da će stanogradnja, od koje država nema nikakve turističke koristi već isključivo štete, biti dozvoljena tek nakon kilometar i to po principima jednakih šansi. Glavna mana plana je što izričito ne zabranjuje gradnju mosta „Verige“, što je jedan od uslova da bi Kotor ostao na listi UNESCO kulturne baštine.
    Sjutra - STUDIJA: Posljedice jakog potresa bi bile katastrofalne, ovo su najugroženije lokacije na Primorju (II)

  16. #9141
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    http://portalanalitika.me/clanak/304...na-primorju-ii

    Za potrebe izrade Nacrta plana posebne namjene za Obalno područje urađena je Bazna studija - Utvrđivanje zemljotresnog hazarda i smanjenje seizmičkog rizika- koja kao poseban aspekat plana tretira zaštitu od zemljotresne opasnosti i upravljanje seizmičkim rizikom na integralnoj i savremenoj osnovi. Studija, čije djelove zbog velike važnosti objavljuje Portal Analitika, navodi najugroženije lokacije, najnestabilnije terene ali i daje smjernice za smanjenje seizmičkog hazarda prilikom izgradnje objekata. Ono što je jasno da bi zemljotres jačine sedam stepeni Rihterove skale, izazvao katastrofalne posljedice na Obalnom području.
    Imaju sve slike na linku.

  17. #9142
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    pola BD bi se sručilo u more kako je "kvalitetno" građeno zadnjih 20 god
    She is only here to annoy herself!

  18. #9143
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,595
    Thanks Thanks Given 
    3,549
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    kako su krenuli sva ona brda oko BD će biti puna kuća. nijedan grad nisu nagrdili ka taj


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  19. #9144
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    kako su krenuli sva ona brda oko BD će biti puna kuća. nijedan grad nisu nagrdili ka taj


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    I Petrovac je uništen...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  20. #9145
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pola BD bi se sručilo u more kako je "kvalitetno" građeno zadnjih 20 god
    Nedje je neko postovao interesantan clanak o stanju u Budvi.

    Valjda u tom pojasu dje se sad najvise gradi, a koji se ranije zvao "Velja voda" je cvrsto tlo tek na preko 40m dubine, a do te dubine sve mulj. Valjda u tim nekim zgradama, koje su isle po 4 etaze u dubinu, rade 24 casa pumpe I izbacuju vodu.

    Poenta je da nije toliko sporno to gore po brdima, kolika su katastrofa ovi soliteri na ravnom I blizu obale, a koji ne stoje na cvrstom tlu.

    Bolje Budvani znaju o cemu se radi.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  21. #9146
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Ja sam ga izbacio. Ne sjecam se iz kojih novina. Ali je to tacno. Postoji studija koja je radjena poslije 79te u kojoj jasno stoji da je cak i hotel Slovenska plaza problematican zbog rjesenja stepenista i prilaza. A ima samo jedan sprat. Preporuka je bila da se negdje do otprilike iza obilaznice ne gradi nista vece od prizemlja.
    A to nema veze sa kvalitetom gradnje vec cinjenicom da je veci dio budve u stvari mocvarno zemljiste i da temelje danasnjih zgrada potkopavaju podzemne vode.

  22. #9147
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,941
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Ulaskom u tlo (podzemna garaža npr.) diže se nivo podzemnih voda (gdje ih ima), a veći nivo podzemnih voda znači i veću seizmičku osjetljivost. Vrlo prosto za onoga ko hoće da vidi...

    Sent from my Motorola 8400

  23. #9148
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,528
    Thanks Thanks Received 
    4,956
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    I recimo, da se desi neka zajebancija poput zemljotresa u Budvi, ko bi odgovarao za to stanje? Opstina, izvodjac radova ili neki inzenjer/komisija sto je stavila poptis na zgradu/tehnicki prijem?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  24. #9149
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Platili bi ljudi zivotaima a onda dalje nista vise nije bitno poslije toga.
    dva i dva su tri

  25. #9150
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nego, juce smo grupa turistickih vodica koja je kao odradila neku specijalizaciju za vodjenje grada Podgorice imala kreativni sastanak da dodijeli neko komercijalno ime city turi po Pg, pa me interesuje imali li (a ima sigurno, jer smo odje svi bistri i strucni) neku ideju, sto je to po vama kao stanovnicima grada nam sto treba da se potencira u predstavljanju stranim gostima.
    inace, sastanak je bio i sa nekim od turistickih agencija iz grada, dje smo mi kao vodici dosli do zakljucka da nam je bolje da se prebacimo u zanimanje vozaca i animatora, kafedzija, jer aman po Podgorici po raznim misljenjima vodic nije ni potreban.
    dva i dva su tri

Page 366 of 627 FirstFirst ... 266316356362363364365366367368369370376416466 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 7 users browsing this thread. (0 members and 7 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •