Page 587 of 627 FirstFirst ... 87487537577583584585586587588589590591597 ... LastLast
Results 14,651 to 14,675 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #14651
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    4,230
    Thanks Thanks Received 
    4,545
    Thanked in
    2,203 Posts

    Default

    ****
    sobe
    rooms
    zimmer
    camere
    <----
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  2. The Following 5 Users Say Thank You to avet For This Useful Post:


  3. #14652
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,259
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default



    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  4. #14653
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Kako Mojsije oce da ti udari kontru preko kanala prodaje

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    Izdavanje apartmana, kao i svaki drugi visoko saturisani biznis u ovom slucaju, mora da ima jak plan i program da bi uspio. USPs, tj Unique selling points, da bi se izdvojio od konkurencije i ponudio dodatnu vrijednost gostu. To je visoko kompetitivna bransa u izbetoniranim gradovima poput Budve, i zaista je pretesko uspjeti u tom biznisu, pa koliko god da ljudi dodje.u drzavu.

    Znaci, ko god otvara bilo kakav biznis, mora da ima biznis plan i odgovarajuci budzet za rashode, kako bi ostvario zeljene prihode.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  5. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:

    MLS

  6. #14654
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,497
    Thanks Thanks Given 
    61
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Izdavanje apartmana, kao i svaki drugi visoko saturisani biznis u ovom slucaju, mora da ima jak plan i program da bi uspio. USPs, tj Unique selling points, da bi se izdvojio od konkurencije i ponudio dodatnu vrijednost gostu. To je visoko kompetitivna bransa u izbetoniranim gradovima poput Budve, i zaista je pretesko uspjeti u tom biznisu, pa koliko god da ljudi dodje.u drzavu.

    Znaci, ko god otvara bilo kakav biznis, mora da ima biznis plan i odgovarajuci budzet za rashode, kako bi ostvario zeljene prihode.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Jeste, ali lakše je ipak kad dodje puno ljudi, odnosno kad tražnja premaši ponudu ili su bar u nekoj ravnoteži.

    Pustite priče o menadžmentu, cijenama, ugostiteljskoj kulturi, promotivnim spotovima i slično...Nikad to to u CG i nije bilo na nekom nivou, pa je opet poslednja normalna godina 2019-ta bila rekordna ako je vjerovati Monstatu.

    Fale Rusi i kraj priče. To su bili gosti koji su zbirno najviše noćenja imali i najviše trošili.

    To je kao priča o EU energetskoj strategiji.
    Zavisni smo od ruskog gasa, sve ćemo učiniti da ga ne dobijemo, ali ne znamo kako da nadjemo zamjenu i ako ga ne bude biće jako loše...
    Pa i pored te svjesnosti, mi ćemo javno polemisati o tome da nije možda problem u kvalitetu cijevi gasovoda ili turbini. Možda zbog toga nemamo dovoljno gasa. Možda nedje ispušta
    Last edited by Massaro; 18-07-22 at 23:32.

  7. The Following User Says Thank You to Massaro For This Useful Post:


  8. #14655
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Jeste, ali lakše je ipak kad dodje puno ljudi, odnosno kad tražnja premaši ponudu ili su bar u nekoj ravnoteži.

    Pustite priče o menadžmentu, cijenama, ugostiteljskoj kulturi, promotivnim spotovima i slično...Nikad to to u CG i nije bilo na nekom nivou, pa je opet poslednja normalna godina 2019-ta bila rekordna ako je vjerovati Monstatu.

    Fale Rusi i kraj priče. To su bili gosti koji su zbirno najviše noćenja imali i najviše trošili.

    To je kao priča o EU energetskoj strategiji.
    Zavisni smo od ruskog gasa, sve ćemo učiniti da ga ne dobijemo, ali ne znamo kako da nadjemo zamjenu i ako ga ne bude biće jako loše...
    Pa i pored te svjesnosti, mi ćemo javno polemisati o tome da nije možda problem u kvalitetu cijevi gasovoda ili turbini. Možda zbog toga nemamo dovoljno gasa. Možda nedje ispušta
    Zašto pišeš neistine? 12% je daleko od naviše noćenja. Ali baš daleko.

    U Crnoj Gori u 2021. godini ostvareno je 1 670 879 dolazaka turista i 9 872 573 noćenja. Od ukupnog broja noćenja 95,5% ostvarili su strani, a 4,5% noćenja ostvarili su domaći turisti.

    U strukturi noćenja stranih turista, u 2021. godini, najviše noćenja ostvarili su turisti iz Srbije (32,6%), Bosne i Hercegovine (12,9%), Ruske Federacije (12,1%), Ukrajine (9,2%), Kosova (4,8%), Njemačke (4,0%), Poljske (2,3%). Turisti iz ostalih zemalja ostvarili su 22,1% noćenja.

    U strukturi noćenja po vrstama turističkih mjesta u 2021. godini najviše noćenja ostvareno je u primorskim mjestima (94,7%), planinskim mjestima (2,1%), glavnom gradu (2,0%) i ostalim mjestima (1,2%).

    Saopštenje
    I mani se priče o gasu na temi turizam jer nikakve dodirne tačke nema.
    Last edited by hercules; 18-07-22 at 23:49.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #14656
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,497
    Thanks Thanks Given 
    61
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Zašto pišeše neistine? 12% je daleko od naviše noćenja. Ali baš daleko.



    I mani se priče o gasu na temi turizam jer nikakve dodirne tačke nema.
    Mislio sam na 2019 godinu, kao poslednju normalnu godinu. I rekordnu.
    Tad su turisti iz Rusije ostvarivali 25% ukupnih noćenja.
    Od tada Crna Gora nema direktnih avionskih linija sa Rusijom u sezoni.
    Direktna posledica toga je da je broj ruskih turista sa skoro 400k iz 2019, pao na skoro 80k iz prošle godine.
    Koliko će ih biti ove godine zbog aktuelne situacije?

    To je katastrofalan gubitak tradicionalnog tržišta i uzrokovan je isključivo politikom.
    I teško ga je kompenzovati.

    Samo što o tome izgleda niko neće da priča. Već kao visoke cijene, nedostatak strategije, bla bla,truć truć...

    A priča o gasu je samo odlična paralela.

  10. #14657
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Nedostatak Ruskih turista nije jedini problem turizma ove godine u CG. Od prvih sankcija uvedenih Rusiji je išla priča kako ćemo bez ruskih gostiju itd.
    Prije će biti da im je u Tursku jeftinije, i jedinim letom mogu doć do tamo, ne moraju da presijedaju u Beograd ili Istanbul da bi došli do CG.

    Osim toga, inflacija u Evropi dostiže dvocifrene brojke skoro u svaku državu pa ljudi malo i štede za zimu. A i nismo konkurentni sa ponudom a nekad ni sa cijenama.
    S obzirom da rastuće brojke oboljelih od covida, i manje više poruka svih država da više neće biti subvencija i besplatne pomoći, ljudi su malo obazriviji. Pa manje troše na luksuz.

    Naravno, prosječnom CG renteru apartmana je to teško objasniti. Ljudi koji se ozbiljno bave turizmom sa kojima sam pričao su zadovoljni sezonom. Hotel u Petrovac jedan, drugi u Perast, oba puni i rezervisani jul avgust. Gosti iz zapadne Evrope godinama.
    Ti isti ljudi su mi prošle godine govorili da je sezona dobra, biće da saniraju troškove iz 2020 i prezime do 2022 pa im nekako vjerujem. Jer nisu ljudi koji bi od sezone da zarade stan u PG, stan u BGD i da proputuju kao što su neki navikli.
    A opet imaš i ovih koji se muče i rentiraju. Žalosno je viđet ljude da drže karton na BD bulevar đe piše sobe, zimmer i rooms.
    Ako te nema na booking, Airbnb i slične platoforme onda to nije biznis za tebe osim za lokalne goste i nesretnike iz okruženja koji su zalutali. Ali ža je guzici odvojit se od provizije, a o plaćanju takse da ne pričam.
    Last edited by hercules; 19-07-22 at 00:34.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  12. #14658
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,497
    Thanks Thanks Given 
    61
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nedostatak Ruskih turista nije jedini problem turizma ove godine u CG. Od prvih sankcija uvedenih Rusiji je išla priča kako ćemo bez ruskih gostiju itd.
    Prije će biti da im je u Tursku jeftinije, i jedinim letom mogu doć do tamo, ne moraju da presijedaju u Beograd ili Istanbul da bi došli do CG.
    Pričalo se od 2014-te, ali tek poslednje tri sezone nema direktnih letova izmedju Crne Gore i Rusije.
    I to je jedini uzrok rapidnog smanjenja broja ruskih turista. Sad to više nije samo priča.
    Turska je i ranije bila jeftinija i geografski bliža Rusima.

    A Turkish Airlines ne samo da nije prekinuo avio veze sa Rusijom, nego je osnovana i posebna čarter kompanija koja će Ruse dovlačiti u Tursku ove sezone.

    Osim toga, inflacija u Evropi dostiže dvocifrene brojke skoro u svaku državu pa ljudi malo i štede za zimu. A i nismo konkurentni sa ponudom a nekad ni sa cijenama.
    S obzirom da rastuće brojke oboljelih od covida, i manje više poruka svih država da više neće biti subvencija i besplatne pomoći, ljudi su malo obazriviji. Pa manje troše na luksuz.

    Naravno, prosječnom CG renteru apartmana je to teško objasniti. Ljudi koji se ozbiljno bave turizmom sa kojima sam pričao su zadovoljni sezonom. Hotel u Petrovac jedan, drugi u Perast, oba puni i rezervisani jul avgust. Gosti iz zapadne Evrope godinama.
    Ti isti ljudi su mi prošle godine govorili da je sezona dobra, biće da saniraju troškove iz 2020 i prezime do 2022 pa im nekako vjerujem. Jer nisu ljudi koji bi od sezone da zarade stan u PG, stan u BGD i da proputuju kao što su neki navikli.
    A opet imaš i ovih koji se muče i rentiraju. Žalosno je viđet ljdue da drže karton na BD bulevar đe piše sobe, zimmer i rooms.
    Ako te nam na booking, Airbnb i slične platoforme onda to nije biznis za tebe osim za lokalne goste i nesretnike iz okruženja koji su zalutali. Ali ža je guzici odvojit se od proviziji, a o plaćanju takse da ne pričam.
    To su sve sekundarni uzroci.
    Ja pričam o strateškom gubitku.
    Last edited by Massaro; 19-07-22 at 00:56.

  13. #14659
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    'Strateski gubitak'. Kako to ozbiljno zvuci

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  14. #14660
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,494
    Thanks Thanks Given 
    1,638
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Nisi u pravu,radim kao ugostiteljski radnik i znam o cemu pricam
    Iste te musterije udju i ne znaju da kazu ni dobar dan.
    O ovima sto koriste usluge toaleta za dzabe necu ni da pricam
    Prva pitanje je koja vam je sifra od interneta
    Onda ide klasicno izmisljanje,meni kao da ne postoji
    Pa onda kad ce moja porudzbina,narucio sam prije 15 minuta,a njje nego prije 5.Onda isti botovi kojima uvijek nesto ne valja a dolaze non stop.
    Pa ti dodju sa 100 eura da plate racun od par eura(doso da ih usitni)
    Sto bi reko bivsi kolega,je*** ti poso dje se moras naguzit da bi prodo nesto
    Koleginice su dozivljavale da ih redovno vrijedjaju,i cute jer musterija je uvijek u pravu?
    Druze,radio sam i ja pa sam dugo dugo,pa sam napustio ne zbog gostiju,kao sto si sam rekao da uvjek u pravu (a svi znamo da nije),nego radi poslodavaca koji su celi da mi **** nategnu za male pare. Da radim po 12h za nista.
    Sto se tice gostiju,to ti se potpuno slazem,to si potpuno u pravu. Al sve zavisi od vrste objekta,jer taj na plazi na pr. radi 3 mjeseca kroz njega prodje gostiju i kurta i murta,i on mora da istrpi da bi zaradio. Tako da to znam sve.
    Al ovamo je bilo u pitanju ljudi koji su rucali,pili,ne vidim razlog da uzmemo u obzir da nisu pravili buku,da nisu ometali ostale goste da ih neko udalji. Ne znamo kako je reagovao konobar,dal je reko da napuste objekat zbog karti ili ih mogao ljubazno zamoliti da nije dozvoljeno igranje kod njih,da mogu da sjede al ne smiju da igraju. Tako postoji tu vise pravaca u kom je otisao razgovor,al ne bitno.
    Gost je uvjek u pravu(a to nisu pravi gosti)
    Nazalost,mi vise mladih skolovanih konobara nemamo u turizmu



    Sent from my Poco X3 Pro using Tapatalk
    Last edited by miovrag; 19-07-22 at 06:02.

  15. #14661
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    161
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Ja volim Šušanj, manje poznata destinacija i toplo ga preporučujem. Mali promotivni tekst o Šušnju, ko hoće može da doda još (molim samo pozitivne stvari)

    Sve prednosti letovanja u Šušnju
    Šušanj je mirno, tiho, turističko naselje u opštini Bar, idealno mesto za porodični odmor. Ono što ga izdvaja od drugih primorskih mesta je borova šuma koja doprinosi da ovo mesto ima specifičnu mikro klimu. Morski vazduh i borova šuma su odlične i u lečenju reumatskih bolesti i disajnih organa. Turistima je omiljena plaža Žukotrlica. Uz plažu su i brojni kafići, igrališta, barovi, restorani. Šušanj je šetalištem povezan i sa Barom, tako da laganom šetnjom začas stižete do plaže Topolice i šetališta pored dvorca kralja Nikole. Sa plaže Žukotrlice često idu lokalni brodići koji vas mogu odvesti ka Sutomoru, Petrovcu, Budvi..Ako volite istoriju preporuka je da posetite Stari grad Bar. Osnovali su ga starosedeoci u vreme najezde Slovena. Bio je čak i prestonica Zete u 11veku pod Stefanom Vojislavom i Mihajlom. Za one koji vole uživo muziku, diskoteke, veću gužvu na samo par kilometara je Sutomore u ovom delu crnogorskog primorja poznato po noćnom provodu.

    Ako idete ka Šušnju (opština Bar) najlogičniji izbor je da idete preko Užica, Prijepolja, Bijelog Polja, kroz kanjon Morače, Podgorice, pa kroz tunel Sozina najlakše izbijate na more. Put kroz kanjon Morače je rekonstruisan i zaista je u boljem je stanju nego što je bio ranijih godina. Naravno to je i dalje put koji je uzak, sa velikim krivinama, gde nema preticanja i gde je potreban poseban oprez. Tokom letnje sezone na ovoj deonici su moguće gužve pa je možda ipak najbolje tempirati putovanje da se tokom dana prelazi ova deonica. Državljani R. Srbije mogu ulaziti u R. Crnu Goru i u njoj boraviti do 90 dana sa važećom putnom ispravom, bez vize.
    Državljani R. Srbije mogu ulaziti u R. Crnu Goru i u njoj boraviti do 30 dana, sa važećom ličnom kartom. Od 1. januara 2020. godine maloletni državljani R. Srbije i R. Crne Gore državnu granicu između R. Srbije i Crne Gore mogu da prelaze samo uz važeći pasoš ili ličnu kartu, dakle više ne važi kao ranije zdravstvena knjižica ili izvod iz matične knjige rođenih.
    Što se tiče većih pauza koje su neophodne predložićemo Zlatibor. A u slučaju da niste baš ljubitelji velike gužve koja se podrazumeva na Zlatiboru i želite mirniju atmosferu onda predlažemo pauzu u ambijentu motela na Zlatarskom jezeru. Ako ste pošli iz Beograda, baš ovde je polovina puta do mora. Kroz Crnu Goru pauzu je odlično napraviti recimo u njihovom nacionalnom parku Biogradska Gora. Izbor velikog broja turista je i restoran "Crkvina". Ovaj restoran se nalazi na putu Kolašin - Podgorica i nalazi se na 1060m n.v. Nedaleko od restorana je manastir Morača.

    sa reddita

  16. #14662
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Kako Mojsije oce da ti udari kontru preko kanala prodaje

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    Mojsije postavlja konkretna pitanja i svako je na mjestu a ima jos mali milion pitanja na koja bi trebalo odgovoriti.

    Opet ponavljam, veliki broj ljudi koji su se ozbiljno posvetili ugostiteljstvu su ove sezone u debelim, debelim plusevima. U to sam se uvjerio em od poznanika, em od pokusavanja bukiranja nesto "ozbiljnijeg" smjestaja u vise navrata ovog ljeta (da bih naravno shvatio da je prakticno sve bukirano do kraja avgusta).
    Last edited by beatnological; 19-07-22 at 09:44.

  17. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  18. #14663
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,654
    Thanks Thanks Given 
    445
    Thanks Thanks Received 
    67
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Skoro sam sa familijom bio u hotel Carine u Kumbor ( https://www.booking.com/hotel/me/carine-kumbor.html ), tobos 5 zvjezdica, pa ljudi moji... zao mi je te ljude sto rade tamo.
    Na svakoj poziciji je bilo nedovoljno osoblja, od konobara, kuvara, sobarica, ... Narucis kafu na plazu, cekas je pola sata, jedan dan nam nije ni dosla. Dalje, za rucak, pizza jer u toj situaciji nijesmo htjeli da komplikujemo, ali pizza - 40+min (komentar konobara koji zbilja nije kriv - imamo 2 pizza peci i to je to).

    Namirnice koje se koriste za vrijeme dorucka/vecere (polupansionski borovak je bio) - pa ispod prosjeka. Bilo je tipa 3-5 stvari koje su se isticale, tipa neka riba mada i ona dosta jeftinija, i eto neki specijaliteti od paste koji su zbilja bili ukusni. Ali tipa mesni obroci, dominantno svinjski. Onda, ocekujes za hotel tog ranga da ima namaze zapakovane a da ne trpas na tanjir krem ili dzem kasikom, naravno da nemaju. Kafa sa aparata uzasna, vidio sam nedje kad su dopunjali koju i koriste, uglavnom prvi put sam vidio taj brend u zivotu.

    Garaza nesredjena totalno, prasnjava. Liftovi takodje losi, neispodesavani, cekali smo ga jednom iz garaze pa sigurno 3-4min, onda se desilo da jednom jedan set liftova uopste nije radio, a na drugom da ne mozes da sidjes u prizemlje, nego silazis na 1 pa ides stepenicama... haos ako imas dijete u kolicima.
    Plaza zbilja ispred hotela (zbog toga smo se i odlucili), ali pijesak koji je izabran nesretan skroz, reze noge, bez papuca nidje... Plus im fali sigurno jos par tona da naspu.

    Ja ne znam kako taj hotel ima tu ocjenu na booking, bice od prosle sezone... ali vidjeh neke francuze da su dosli kad i mi, mislim da ce ih ugasit sa ocjenama ako su preko bookinga.
    Gledah i ko to drzi, na CRPS pise Cedomir Popovic, fizicko lice, pa mi nikako nije jasno zasto covjek ne ulozi jer nikakvog smisla nema ovo sto gosti prozivljavaju. A onda mi pade na pamet, mozda je samo fiktivni vlasnik, mozda je vlasnik izvjesni MĐ. Mozda...

    Eto tako. Katastrofa nase turisticke ponude...

  19. The Following User Says Thank You to Winamp For This Useful Post:


  20. #14664
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,314
    Thanked in
    2,017 Posts

    Default

    Malo crnog humora

    The more things change, the more they stay the same.

  21. #14665
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,640
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    839
    Thanked in
    498 Posts

    Default

    crni jes,ali humor...

  22. #14666
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Gledam na TV Turci se ubise od pravljenja promotivnih spotova za turizam svoje zemlje kad smo mi zadnji promo spot napravili?Nego to ti je ona cekalica iz fotelje ako bude dobra sezona izaci cu u novine i na TV da se hvalim ako ne okrivicu svjetsku krizu i slicno, koga briga za strategije i promocije.

    Problem Crne Gore je godinama, pa i decenijama zapostavljanje i sistemsko bavljenje razvojem turizma. More i planine nisu dovoljne.
    Problem je putna infrastruktura, kanalizaciona, energetska, vodovodna, uređenje plaža, higijena. Na sve to dodajmo određenu notu bahatosti ugostitelja, prevoznika svih vrsta, redara... Šta vrijedi ljepota Utjehe ili Valdanosa, kada turisti koji se smjestio u Petrovcu ili Čanju treba sat vremena mrcvarenja da dođe do tih plaža? Koliko treba od Bara do Budve u sezoni? Šta vrijedi Ruža vjetrova sa svom svojom ponudom kada je okolina hotela tipična favela. Plaža Veliki Pijesak u sezoni prebukirana bar 3x baš zato što je u centru favele. Isto vrijedi i za gradsku plažu u Ulcinju, tako da sve ljepote starogradskih zidina padaju u vodu. Štoj i smještajnu ponudu te svu prateću infrastrukturu ne bih komentarisao, samo znam da tamo nikada ne bih boravio.
    Pitajmo se kako je riješen problem kanalizacije u Boki, kakvi su nam putevi od Trebinja do Herceg Novog ili od Dubrovnika do Herceg Novog...
    Turisti iz Srbije su otkrili nove destinacije, žele nešto novo da vide, bar oni koji su platežno sposobni. Isto važi i za turiste iz Bosne. Oni slabije platežne moći će ove godine ostati u Srbiji i Bosni zbog kupona za ljetovanje u svojoj državi ili će doći u Crnu Goru.

    Dodajmo da potomci bošnjačke i albanske dijaspore koji 20+ godina žive na zapadu više ne dolaze u CG kao njihovi roditelji. Ili ako dodju budu par dana i idu dalje. A njihov broj nije mali. Takođe Air Montenegro (Vlada CG) je trebao sufinansirati letove iz Rumunije, Mađarske, Slovačke, Češke, Poljske prema Crnoj Gori. Uz letove ponuditi uslugu rent-a-cara, jer su to turisti koji su navikli da autom dođu do Istre, Makarske rivijere i mobilni su tokom odmora.

    Ali po meni ostaju sistemski problemi sa početka mog posta za čije rješavanje će biti potrebne decenije. Kada se to riješi onda možemo pričati o turistima sa zapada, dalekog istoka i sličnih tržišta.

  23. The Following User Says Thank You to Escobar_BP For This Useful Post:


  24. #14667
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,314
    Thanked in
    2,017 Posts

    Default

    Kamber uradio reportažu iz najljepšeg grada na svijetu



    The more things change, the more they stay the same.

  25. The Following 2 Users Say Thank You to starwalker For This Useful Post:


  26. #14668
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,032
    Thanks Thanks Given 
    1,148
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    645 Posts

    Default

    TURISTI BEŽE IZ CRNE GORE, ODMAH DONETA HITNA MERA! Ovaj problem ih MUČI GODINAMA, rešavaju ga da spasu debakl od sezone
    https://mondo.rs/Info/EX-YU/a1664474...letovanja.html

    VATRENA STIHIJA U ULCINJU: Omiljena destinacija Srba u plamenu, vatrogasci još uvek na terenu - evo da li je bilo štete!
    https://mondo.rs/Info/EX-YU/a1664577...u-Ulcinju.html

    Nisu odavno


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. #14669
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Evo vec neko vrijeme iz tih kanalizacija medija imamo najave propale sezone u CG. Evo i ovaj forumski predstavnik tih sila medijskog mraka mraci ovuda kako nam je sezona propala jer smo se svrstali protiv Rusije.

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  28. #14670
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    4,230
    Thanks Thanks Received 
    4,545
    Thanked in
    2,203 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    TURISTI BEŽE IZ CRNE GORE, ODMAH DONETA HITNA MERA! Ovaj problem ih MUČI GODINAMA, rešavaju ga da spasu debakl od sezone
    https://mondo.rs/Info/EX-YU/a1664474...letovanja.html

    VATRENA STIHIJA U ULCINJU: Omiljena destinacija Srba u plamenu, vatrogasci još uvek na terenu - evo da li je bilo štete!
    https://mondo.rs/Info/EX-YU/a1664577...u-Ulcinju.html

    Nisu odavno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Voda 4 evra.

    Evo najvaznije vijest dana na naslovnoj strani.
    https://www.blic.rs/
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  29. #14671
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,762
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,665
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Kolike god da su splačine ti navedeni mediji, ovo za vodu od 4€ je izjavio ravno Premijer CG, tako da oretpostavljam samo ga citiraju.
    Realno, bezobrazno je poskupilo sve na CG primorje.
    Last edited by technus; 19-07-22 at 23:11.
    Forever young, i want to be forever young

  30. #14672
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,423
    Thanks Thanks Received 
    348
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    sto ne prodju malo na ct da zaplijene? tamo jos poneki nisu culi za fiskalizaciju no ka da drze one zadruge komunjarske
    A okle, u bokesku u Prostor doniješe mi račun ispisan olovkom na papir. Bio sam poslovno pa nisam mogao da se raspravljam.

  31. #14673
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,960
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    9,849
    Thanked in
    3,736 Posts

    Default

    Ovo ja što sam obilazio plažnih barova, voda je u prosjeku oko 1.7e bila. A sve i da je 4 (vjerovatno jes u Dukley, Langust i slično...) ka premijer da se istrčava ovako...

    Što se tiče sojenica od 50e, e baš bi volio da vidim na koju je to sojenicu mislio da je 50e bila prošle godine, možda neđe za noć vještica, u oktobru...

    Sent from my Nord 2 using Tapatalk
    War. War never changes.

  32. #14674
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    4,230
    Thanks Thanks Received 
    4,545
    Thanked in
    2,203 Posts

    Default

    On u mozgu jos sjedi na opozicionoj klupi.

    Sent from my SM-S906U using Tapatalk
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  33. The Following 2 Users Say Thank You to avet For This Useful Post:


  34. #14675
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,762
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,665
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Ma ne kažem ja da je situacija ka' što te kanalizacije od portala prenose, a da po njihovom je u naše primorje svake godine 100 ajkula, ali su se sad zakačili za izjavu Dritange i glodju je.
    Nije baš ka' što je naveo, ali su bezobrazno i drastično skočile cijene, uzimajući u obzir i inflaciju.
    Forever young, i want to be forever young

Page 587 of 627 FirstFirst ... 87487537577583584585586587588589590591597 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •