Page 351 of 627 FirstFirst ... 251301341347348349350351352353354355361401451 ... LastLast
Results 8,751 to 8,775 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #8751
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Tripleta,

    Sarajevo - Mostar - cijela hrvatska obala su svjetlosnim godinama ispred nas i ono sto cu ponoviti po stoti put:


    Destine zemalja sam obisao nidje nema ugostiteljstva i usluge kao u Albaniji tacka.


    I to zbog jedne proste stvari. Gazde su gulile laktove po hotelima i resotranima po bijelom svijetu i naucile posao pa znaju sta traze...

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  2. #8752
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,622
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Ne moze se promijeniti to kod nas jer nam je mentalitet takav (SVUDJE na Balkanu) dje mislimo da smo najpametniji, radimo te greske koje je Gandalf pomenuo (mada ja sigurno ne bih kiksao sa liftom)
    Trebace mozda jedan vijek da se po razmisljanju priblizimo, recimo, Svedjanima




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    To su vjerovatno rekli prije 100 godina da ce trebat 100 godina da se promijeni mentalitet i nije se desilo. Nece se ni desit, ovakav mentalitet je karakteristican za ovo podneblje i bice ovakav jos hiljadama godina.

    Ono sto ohrabruje, da nije sve tako crno, je sto su nas namirisali strani investitori koji znaju i imaju tradiciju vrhunskog biznisa. Naravno oni gledaju profit kao i svako, ali su i svjesni da treba platiti ljude da bi stigao profit. I mislim da ce ih biti sve vise, samo da se polako izgradimo kao destinacija u koju vrijedi ulagati.

    Jos jedna bitna stvar je i to sto domaci kadar mora da bude svjestan sopstvenih nedostataka i budu spremni u sebe da ulazu. Nama je najteze pogledati sebe u oci i reci da nismo strucnjaci za nesto, i da moramo koju godinu izgradjivati vjestine. A za to treba dosljednost i rijesenost da se ostane u bransi. Ne moze se lutati iz godine u godinu u razlicite branse i ocekivati plata 1000e. Ocemo da poslije jedne sezone budemo sefovi, e ne moze. Borba je iz godine u godinu se laktati i uciti zanat, ali se moze uz rijesenost i zelju da se dogura u visi rang.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  3. #8753
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    dobar konobar na primorje u jačem restoranu ili hotelu može 1000e mjesečno bakšiša da ubije ako zna dobro strane jezike i ako je ljubazan
    She is only here to annoy herself!

  4. #8754
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,592
    Thanks Thanks Given 
    3,548
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    naš narod prvo treba da promijeni dvije stvari. da ne tripuju da to što imamo sve preduslove za elitni turizam znači da stvari idu same od sebe (Gandalfe složi se ) i da im većini primarna stvar ne bude - kako ukrasti gosta što više. kad ovo ispunimo možda bude bolje.

    naravno potpuno druga stvar je što traže ljude da im rade za 300e (nekad i bez smještaja) a hrana i taj isti smještaj u Budvi recimo preskupi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  5. #8755
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,622
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Nekad se radilo po 40 godina u jednu firmu i islo u penziju. Danas se radi po godinu, dvije ili 3 i siba dalje. Makar se 10-30 kompanija promijeni tokom radnog vijeka, ali je bitno ostati u bransi i napredovati.
    A ko svako malo mijenja posao i seta iz grane u granu nije lako jer se tu ostaje na 200-400e plate... treba i ljude usmjeravati da se zagledaju u sebe, nadju do 30te najkasnije bransu u koju zele da rade i izgradjuju se, uce jezike, steknu samopouzdanje u sebe... sve je to zahtjevan proces u kom bi i drzava trebala da ucestvuje.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  6. #8756
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    1,695
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Deset godina se na ovoj temi pitamo što se to dešava u turizmu.

  7. #8757
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    naš narod prvo treba da promijeni dvije stvari. da ne tripuju da to što imamo sve preduslove za elitni turizam znači da stvari idu same od sebe (Gandalfe složi se ) i da im većini primarna stvar ne bude - kako ukrasti gosta što više. kad ovo ispunimo možda bude bolje.

    naravno potpuno druga stvar je što traže ljude da im rade za 300e (nekad i bez smještaja) a hrana i taj isti smještaj u Budvi recimo preskupi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Slazem se potpuno. Ne samo da se slazem nego protiv toga borim evo vise od decenije.


    Najljepse more, najlepse planine ma sve nam je najljepse i najjace samo smo mi *****.




    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  8. #8758
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,592
    Thanks Thanks Given 
    3,548
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    ne kapiraju naši ljudi da ako prestanu da kradu goste, da mogu iha-ha imati više prihoda. prošle godine došli neki stranci vezano za posao i žale se kako im je taksista jedno ljeto od Top Hilla do Budve uzeo 30-40e i da su ih na par mjesta još zakinuli. i posle toga prestali da dolaze na naše primorije. e koliko takvih slučajeva ima

    džaba što imamo toliko lijepog kad ne znamo da koristimo to. ja ne znam postoji li mjesto dje u toku dana možeš posjetiti i planinu i more


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  9. #8759
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,710
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Jos kad se otvori auto put to ce biti pjesma koliko ce sve biti blizu
    Ali sve uzalud kad smo divljaci


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  10. #8760
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo cu vam rec kakvi strucnjaci drze hotele, kad je jednom prilikom u hotelu kom sam radio, gazda donio ribu koju je kupio nedje oko 18-19 h, i rekao mi da je posaljem u kuhinju jer mu stizu posebni gosti :mrgreen:

    Poslano sa mog GT-I8262 koristeći Tapatalk
    Last edited by StefanPG; 22-04-18 at 19:54.
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  11. #8761
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    Destine zemalja sam obisao nidje nema ugostiteljstva i usluge kao u Albaniji tacka.

    I to zbog jedne proste stvari. Gazde su gulile laktove po hotelima i resotranima po bijelom svijetu i naucile posao pa znaju sta traze...
    Takav zna da cijeni i nagradi svog radnika. S druge strane crnogorski biznisčovjek s kompleskom gazde, od posla naučen samo foteljašenju, još uz urođenu bahatosti i sklonost ka konstantnom prosipanju šuplje filozofije i očekivanju enormnog profita u što kraćem roku, nije i ne može biti poslodavac u pravom smislu te riječi
    The more things change, the more they stay the same.

  12. #8762
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,592
    Thanks Thanks Given 
    3,548
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    ada naši ljudi funkcionišu - što manje ulaganja a keš na kraj mjeseca samo da se sliva.. kako ne. i onda dodju i pričaju kako su obišli pola svijeta al isto je usluga odje bolja


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  13. #8763
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Takav zna da cijeni i nagradi svog radnika. S druge strane crnogorski biznisčovjek s kompleskom gazde, od posla naučen samo foteljašenju, još uz urođenu bahatosti i sklonost ka konstantnom prosipanju šuplje filozofije i očekivanju enormnog profita u što kraćem roku, nije i ne može biti poslodavac u pravom smislu te riječi
    Ja ne umijem svijet da posmatram bez iz neke svoje prizme i iskustva.


    Najgore je od svega kada nemas od koga da naucis. Kada radis nedje i uce te pogresno zato sto oni ne znaju, kada ti ne daju da budes u pravu i kada ne mozes biti inovativan i kreativan.
    Zbog toga ja guram pricu da se mora odraditi par godina bez obzira na sve za bilo kakvu platu i uslove da bi se covjek navikao i vidio sta je i kako je.

    To se poklapa sa ovom mojsijevom pricom za dugogodisnji rad u bransi

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  14. #8764
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://m.cdm.me/ekonomija/radak-kuk...-nove-rekorde/

    “Crnogorski turizam je u ekspanziji. Turističke sezone su iz godine u godinu sve bolje. Imajući u vidu da smo ove unaprijedili saradnju sa turoperatorima i avio-kompanijama, kao i činjenicu da su naši turistički poslenici podigli nivo kvaliteta usluga, pa su potencijalni turisti sa tržišta na kojima smo promovisali našu ponudu iskazali veliko interesovanje, slobodno možemo reći da bismo ove godine mogli dostići nove rekorde”


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    mislim da ce već u junu biti 7 posto više turista no prošle godine a generalno će ove godine 22% više stranih turista posjetiti Crnu Goru....ja mislim da ao saberemo sve postotke od 2006. koliko smo napredovali iz sezone u sezonu mi ćemo ove godine da budemo najbolja svjetsa turistička destinacija....
    Ali svejedno, moram reći da je uvije tuđe slađe, da sam prošle godine od par Splićana koji beru iste brige kao naši primorci, čuča da nas uzimaju kao parametar kako se država odnosi prema turizmu i kako je Budva reper na Jadranu po brizi za turiste i ponudi....iskreno sam se zabezeknula i nijesam znala što da kažem...ovo vam je gola istina

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post

    I ocemo luksuzni turizam. Lise Porta i Lustice, dogodine boze zdravlja i Portonovog, nema srece u turizmu dok je domacih robovlasnika.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    A kakve su plate u Portu, Luštici? Imala sam prilike da pregovaram i nijesam se baš smjela zakleti da plaćaju bog zna kako, naprotiv, imala sam osjećaj da im je samo bitno da što jeftinije prođu? Ako su takvi u odnosu na sve sa ojima saradjuju pa i u odnosu na radnu snagu, onda samo neka su zdravo....
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #8765
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    mislim da ce već u junu biti 7 posto više turista no prošle godine a generalno će ove godine 22% više stranih turista posjetiti Crnu Goru....ja mislim da ao saberemo sve postotke od 2006. koliko smo napredovali iz sezone u sezonu mi ćemo ove godine da budemo najbolja svjetsa turistička destinacija....
    Ali svejedno, moram reći da je uvije tuđe slađe, da sam prošle godine od par Splićana koji beru iste brige kao naši primorci, čuča da nas uzimaju kao parametar kako se država odnosi prema turizmu i kako je Budva reper na Jadranu po brizi za turiste i ponudi....iskreno sam se zabezeknula i nijesam znala što da kažem...ovo vam je gola istina

    A kakve su plate u Portu, Luštici? Imala sam prilike da pregovaram i nijesam se baš smjela zakleti da plaćaju bog zna kako, naprotiv, imala sam osjećaj da im je samo bitno da što jeftinije prođu? Ako su takvi u odnosu na sve sa ojima saradjuju pa i u odnosu na radnu snagu, onda samo neka su zdravo....
    Lustica placa vrhunski ali samo vrhunski kadar. Cak znam slucajeve da iz banaka ljudi koji se profesionalno bave HR-om prelaze u Porto i Lusticu.

    Sent from my SM-J320F using Tapatalk

  16. #8766
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,953
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default Turizam - što se to dešava!?

    Sposobni ljudi u CG samostalno mogu relativno jednostavno zaraditi 1-2K mjesecno.

    Izazov je naći POŠTENOG menadžera da ti radi za 1-1.5K (pogotovo ako je samo sesonski) i dobro odradjuje posao, a pri tom ne lopinguje.

    Strani investitori uglavnom jesu spremni da bolje plate bolji kadar - ali treba doći do takvih kompanija i ljudi.

    Sjecam se prošle godine za 1 lokal na obali da su ljudi promjenili menadžment i koncept poslovanja - rekao sam da mi se to ne dopada kome sam trebao.
    Izašli su sa šestocifrenim minusom od jedne sezone. Šta sam ja? Vidovnjak?

    Ne, samo imam oči i mozak.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #8767
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,592
    Thanks Thanks Given 
    3,548
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/ekonomija/u-najavi-...dne-rezultate/




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. #8768
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  19. #8769
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,023
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,482
    Thanked in
    643 Posts

    Default

    Evo pocinju izgleda Fjord da ruse u Kotoru

    Edit

    Pohvala i za ovo sto hoce da naprave da stari grad lici na nesto,a ne 100 kafica svi razliciti mobilijar imaju

    http://www.radiokotor.info/radio/ind...jski-mobilijar

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk
    Last edited by retype_htc; 24-04-18 at 10:14.

  20. #8770
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

  21. #8771
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,932
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,801
    Thanked in
    3,717 Posts

    Default

    Identične stolice i stolovi? Prvo, valjda je prošlo vrijeme komunizma a drugo, kome se namiješta to posa' ? Mada ipak mislim da je pogrešno prenešena vijest, neće vjerovatno biti identične, nego će usvojen biti neki šablon po kome bi se lokali opremali, što je skroz ok.

    Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
    War. War never changes.

  22. #8772
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,023
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,482
    Thanked in
    643 Posts

    Default

    Evo sam i ja jutros gore to u postu izbacio. Ovo je odlican potez. Ispred Siemprea,Force i Pub-a su vec postavili iste suncobrane.

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk

  23. #8773
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,023
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,482
    Thanked in
    643 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Identične stolice i stolovi? Prvo, valjda je prošlo vrijeme komunizma a drugo, kome se namiješta to posa' ? Mada ipak mislim da je pogrešno prenešena vijest, neće vjerovatno biti identične, nego će usvojen biti neki šablon po kome bi se lokali opremali, što je skroz ok.

    Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
    Tako ce i biti. Jer stvarno je bilo ruzno prije sa potpuno razlicitim suncobranima ispred svakoga kafica. Evo stara vijest povodom toga:

    https://skalaradio.com/iz-arhiva-ska...toru-07032013/

    Takodje u starome gradu ce biti uveden i red po pitanju muzike,tako da nece moci biti glasnija od 80db.



    Sent from my HTC U11 using Tapatalk

  24. #8774
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Identične stolice i stolovi? Prvo, valjda je prošlo vrijeme komunizma a drugo, kome se namiješta to posa' ? Mada ipak mislim da je pogrešno prenešena vijest, neće vjerovatno biti identične, nego će usvojen biti neki šablon po kome bi se lokali opremali, što je skroz ok.

    Bice identicne

    Valja ponekad biti i opoziciA Tender potpuno legalno dobien


    Poyy drugari




    Last edited by Gandalf_White; 24-04-18 at 20:09.
    One Ring to Rule them all...

  25. #8775
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    Evo sam i ja jutros gore to u postu izbacio. Ovo je odlican potez. Ispred Siemprea,Force i Pub-a su vec postavili iste suncobrane.
    Nisam registrovao editovani post o Fjordu

    Najviše podržavam zbog odvratnog šarenila i korporativnih logoa po suncobranima
    The more things change, the more they stay the same.

Page 351 of 627 FirstFirst ... 251301341347348349350351352353354355361401451 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •