Page 413 of 627 FirstFirst ... 313363403409410411412413414415416417423463513 ... LastLast
Results 10,301 to 10,325 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #10301
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,416
    Thanks Thanks Given 
    5,552
    Thanks Thanks Received 
    4,990
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Nisam upucen, sto se desava sa Ostrvom cvijeca?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  2. #10302
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,618
    Thanks Thanks Given 
    270
    Thanks Thanks Received 
    355
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Oce li bit kakvog busa Kotor-Zabljak? Prosle godine je bio jedan cini mi se..

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  3. #10303
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by efamouspg View Post
    Oce li bit kakvog busa Kotor-Zabljak? Prosle godine je bio jedan cini mi se..

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Hoce

    Od 20 juna do 20 septembra u 09:40 iz Kotora

    Tada nedje bi trebalo i onaj u 11:20 da pocne




    P.S.

    Najveca glupost je bilo na mamuli raditi hotel.

    Mogao je da bude restoran/muzej/pristan za ture i da se da pod koncesiju. Da se otvori najmanje 100 radnih mjesta za stanovnistvo. Ali lakse je to dati za 50k da postane privatno. To je razvoj, to je pravo.


    Dozvolite da vam ispricam jednu pricu o razvoju tako sto cu uporediti 2 destinacije.
    Prva je Aruba...

    Prelijepo ostrvo, nerealna boja pijeska/mora, napucani resorti, kazina, jahte. Apsolutni luxsuz i ludilo po nekim ok cijenama.
    Ono sto se prvo da primjetiti da lokalci ne rade u ovim resortima(na pozicijama dje mozete da ih vidite) i da je napravljena potpuna segragacija. Sa jedne strane su resorti, ludilo, luksuz a tamo gdje zive lokalci su stare zgrade, siromastvo i glib.

    Cudno mi je to bilo pa sam malo pricao sa lokalcima i kazu kad je turizam tek poceo da se razvija bilo je super. Bilo je posla, radilo se, imalo se a onda su pocele da ulaze velike strane kompanije - onda je krenula valorizacija. Kupovina zemlje na obali, otimanje naustrb lokalaca, dovodjenje infrastrukture resortima naustrb lokalaca, unistavanje zivotne sredine...
    Tim kompanijama se vise isplati da dovedu svrsenog radnika sa strane a ne da ga skoluju i da stice iskustvo na radu, pa je tako velika vecina zaposlenih stranci sa visokim primanjima.
    Lokalci rade kao vozaci, sobarice, lift boy, komunalci...
    Arubljani su generalno nezadovoljni situacijom i misle da se moglo mnogo bolje. Ovako vjeruju da za njih na njihovom ostrvu vise nema zivota, i da od njihovog raja prihoduju iskljucivo strane kompanije dok se njima zivot pogorsao prethodnih 20 godina.


    Sa druge strane imamo Island.

    Zemlju i ostrvo koje ne jebe sisteme. Zivotnu sredinu cuvaju svim silama, visokim cijenama se bore protiv mass turizma (i uspijevaju da prihoduju milijarde), gradjani imaju pravo zaposlenja i pravo da rade 3 posla ako hoce.
    Pa tako postar moze biti i konobar i vozac teskih masina. Za sve dobijaju ogromne plate i imaju strasan zakon o radu, koji favorizuje radnika a ne kompaniju.
    Drzava kontrolise sve prirodne resurse i od istih benefit imaju samo gradjani.



    Put koji ne pred nama je vrlo prost :

    Ili cemo sve prodati i unistiti i CG postati Aruba a gradjani domorodci cija je perspektiva da budu taxisti i sobarice.

    Ili cemo stisnuti muda pa krenuti sa jasnim strategijama razvoja i zdravim investicijama, pokazati muda i postati Island.

    Ja navijam za Island
    Last edited by Gandalf_White; 25-05-19 at 13:08.
    One Ring to Rule them all...

  4. #10304
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,089
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Pazite ovu tragediju.
    Beton i samo beton


    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk


  5. #10305
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Hoce

    Od 20 juna do 20 septembra u 09:40 iz Kotora

    Tada nedje bi trebalo i onaj u 11:20 da pocne




    P.S.

    Najveca glupost je bilo na mamuli raditi hotel.

    Mogao je da bude restoran/muzej/pristan za ture i da se da pod koncesiju. Da se otvori najmanje 100 radnih mjesta za stanovnistvo. Ali lakse je to dati za 50k da postane privatno. To je razvoj, to je pravo.


    Dozvolite da vam ispricam jednu pricu o razvoju tako sto cu uporediti 2 destinacije.
    Prva je Aruba...

    Prelijepo ostrvo, nerealna boja pijeska/mora, napucani resorti, kazina, jahte. Apsolutni luxsuz i ludilo po nekim ok cijenama.
    Ono sto se prvo da primjetiti da lokalci ne rade u ovim resortima(na pozicijama dje mozete da ih vidite) i da je napravljena potpuna segragacija. Sa jedne strane su resorti, ludilo, luksuz a tamo gdje zive lokalci su stare zgrade, siromastvo i glib.

    Cudno mi je to bilo pa sam malo pricao sa lokalcima i kazu kad je turizam tek poceo da se razvija bilo je super. Bilo je posla, radilo se, imalo se a onda su pocele da ulaze velike strane kompanije - onda je krenula valorizacija. Kupovina zemlje na obali, otimanje naustrb lokalaca, dovodjenje infrastrukture resortima naustrb lokalaca, unistavanje zivotne sredine...
    Tim kompanijama se vise isplati da dovedu svrsenog radnika sa strane a ne da ga skoluju i da stice iskustvo na radu, pa je tako velika vecina zaposlenih stranci sa visokim primanjima.
    Lokalci rade kao vozaci, sobarice, lift boy, komunalci...
    Arubljani su generalno nezadovoljni situacijom i misle da se moglo mnogo bolje. Ovako vjeruju da za njih na njihovom ostrvu vise nema zivota, i da od njihovog raja prihoduju iskljucivo strane kompanije dok se njima zivot pogorsao prethodnih 20 godina.


    Sa druge strane imamo Island.

    Zemlju i ostrvo koje ne jebe sisteme. Zivotnu sredinu cuvaju svim silama, visokim cijenama se bore protiv mass turizma (i uspijevaju da prihoduju milijarde), gradjani imaju pravo zaposlenja i pravo da rade 3 posla ako hoce.
    Pa tako postar moze biti i konobar i vozac teskih masina. Za sve dobijaju ogromne plate i imaju strasan zakon o radu, koji favorizuje radnika a ne kompaniju.
    Drzava kontrolise sve prirodne resurse i od istih benefit imaju samo gradjani.



    Put koji ne pred nama je vrlo prost :

    Ili cemo sve prodati i unistiti i CG postati Aruba a gradjani domorodci cija je perspektiva da budu taxisti i sobarice.

    Ili cemo stisnuti muda pa krenuti sa jasnim strategijama razvoja i zdravim investicijama, pokazati muda i postati Island.

    Ja navijam za Island
    Nismo mi daleko od Arube, Sejsela, Madagaskara, Filipina....

  6. #10306
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,947
    Thanks Thanks Given 
    513
    Thanks Thanks Received 
    1,814
    Thanked in
    659 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Bolje je onako da stoji puno zmija ,zaraslo da se ne može prići.
    Tako ste neki i za Arsenal govorili, pa zbog njega Tivat postao drugi grad.
    Sve samo politizujete

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Radi poređenja:

    Cijena mjesečnog zakupa za market Voli u Tolosima je 6.000 € mjesečno = 72.000 € godišnje
    Cijena mjesečnog zakupa za Đak Outlet na Nikšićkom putu je 4.000 € mjesečno - 48.000 € godišnje
    Cijena godišnjeg zakupa restorana na Crnom Jezeru (državna imovina) - 50.000 € godišnje
    Cijena rentiranja prosječne vile od 300-400 kvadrata u Boki - minimum 50.000 € godišnje.

    E sad ovo uporediš sa: "Cijena godišnjeg zakupa ostrva Lastavica sa Trvđavom Mamula - 50.000 € godišnje, zakup na 49 godina". Dakle, dali smo OSTRVO, na kojem se nalazi tvrđava - istorijsko državno nasleđe, i to tako što smo ih puštili da uguraju bagere i nepovratno oštete tvrđavu. Davanje u zakup na rok od 49 godina je nešto najsličnije prodaji, jer to nije naše i nikad više neće biti.

    Obaveza investitora da investira je priča za malu đecu - ne investiraju ništa za nas, nego za sebe.

    Ako mi kao država nismo bili u stanju da sredimo to malo ostrvo i napravimo od njega muzej - izletište, pa i neki restoran i sl, i da ga na taj način valorizujemo, bolje da nas nema i neka se sjutra ugasimo kao država i narod.

    Ponavljam, ovo je najveća pljačka u istoriji svih privatizacija i valorizacija u CG, i nadam se da će neko dobru robiju kad-tad zaglaviti zbog ovog posla.

  7. #10307
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Otvoris oglasnik i sve ti je jasno...pizza majstor, rostiljdzija, sladodeldzija, taxi, vozaci pedalina, ciscenje apartmana, spasioci, telohranitelji. I u Podgorici je tako, a tek na Primorju ko god ima "4 osnovne" nema tamo sto raditi.

    Civilizacija nas polako zaobilazi i postajemo druga liga naroda. Kao nekad Albanci sa tocenjima limunada i burecima. Sad mi takve poslove od njih preuzimamo.

    A ovaj iz Lepetana veli da nece domaci da rade. A jes, evo sad cu se zaposliti da tocim sladolede. Zapravo, Crna Gora je raj za nepismene ljude sa osnovnom skolom. Za takve ima posla kao u nijednoj drzavi na svijetu. Evo sad ce im biti jos hotela, ne moze faliti. Bice posla, slobodno se opustite...

    Milo je kralj nepismenih.

  8. #10308
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    514
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    A brate mili danas na most na Tari dje je zipLine i sjeo u Restoran Most,doslo 100kineza i niko od konobara ne prica Eng.A jbt pa 80% ti dolaze stranci unazad godinama,pa nauci nesto..

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  9. #10309
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    A brate mili danas na most na Tari dje je zipLine i sjeo u Restoran Most,doslo 100kineza i niko od konobara ne prica Eng.A jbt pa 80% ti dolaze stranci unazad godinama,pa nauci nesto..

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Gazda placa konobara 250eur

    Konobar sa engleskim i manirima kosta 600

    Koliko para toliko muzike

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  10. #10310
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    514
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Gazda placa konobara 250eur

    Konobar sa engleskim i manirima kosta 600

    Koliko para toliko muzike

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Pa vj istinu zboris...A i problematika je naci nekog da zeli uopste tamo da radi i zivi.
    A brate ne znam ko olaca 600e konobara :/
    Ali ja govorim za iste one momke sto vj rade tamo godinama,pa majka mu stara po citav dan sa strancima i ne umijes beknut.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  11. #10311
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Pa vj istinu zboris...A i problematika je naci nekog da zeli uopste tamo da radi i zivi.
    A brate ne znam ko olaca 600e konobara :/
    Ali ja govorim za iste one momke sto vj rade tamo godinama,pa majka mu stara po citav dan sa strancima i ne umijes beknut.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Ne zanima ga. Gleda da klepi po ushima gosta i to je to.

    I vrlo je zaebano naci radnika tamo. Ono je klasicno vasharishte i sramota inace oko mosta.

    Ima plata konobarima i po 1000 u CG.

    To prima konobar koji tecno prica 3 jezika i zna znanje

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  12. #10312
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ispadose "spanska sela" biti konobar. Nekada je postojala trogodisnja srednja skola za konobare, vjerovatno je ukinuta jer nema ni za time potrebe. Posao mu je da donese pice ili hranu i onda naplati. Dovoljno je da nije gluvonijem i da moze hodati.

    Nekada smo proizvodili aluminijum, prefinjene celike, brodove, razne alate...a danas smo spali na pricu o konobarima sa trogodisnjom srednjom skolom.

  13. #10313
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema dalje.
    Quote Originally Posted by bonvivan1789 View Post
    Otvoris oglasnik i sve ti je jasno...pizza majstor, rostiljdzija, sladodeldzija, taxi, vozaci pedalina, ciscenje apartmana, spasioci, telohranitelji. I u Podgorici je tako, a tek na Primorju ko god ima "4 osnovne" nema tamo sto raditi.

    Civilizacija nas polako zaobilazi i postajemo druga liga naroda. Kao nekad Albanci sa tocenjima limunada i burecima. Sad mi takve poslove od njih preuzimamo.

    A ovaj iz Lepetana veli da nece domaci da rade. A jes, evo sad cu se zaposliti da tocim sladolede. Zapravo, Crna Gora je raj za nepismene ljude sa osnovnom skolom. Za takve ima posla kao u nijednoj drzavi na svijetu. Evo sad ce im biti jos hotela, ne moze faliti. Bice posla, slobodno se opustite...

    Milo je kralj nepismenih.

  14. #10314
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ali gazda nosi drzavu u srcu
    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    A brate mili danas na most na Tari dje je zipLine i sjeo u Restoran Most,doslo 100kineza i niko od konobara ne prica Eng.A jbt pa 80% ti dolaze stranci unazad godinama,pa nauci nesto..

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  15. #10315
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Put koji ne pred nama je vrlo prost :

    Ili cemo sve prodati i unistiti i CG postati Aruba a gradjani domorodci cija je perspektiva da budu taxisti i sobarice.

    Ili cemo stisnuti muda pa krenuti sa jasnim strategijama razvoja i zdravim investicijama, pokazati muda i postati Island.

    Ja navijam za Island
    Mi smo vec Aruba
    Volimo VALORIZACIJE, tako da dogodine cemo na izborima to jos jednom potvrditi, nemam sumnje u to.

  16. #10316
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bonvivan1789 View Post
    Ispadose "spanska sela" biti konobar. Nekada je postojala trogodisnja srednja skola za konobare, vjerovatno je ukinuta jer nema ni za time potrebe. Posao mu je da donese pice ili hranu i onda naplati. Dovoljno je da nije gluvonijem i da moze hodati.

    Nekada smo proizvodili aluminijum, prefinjene celike, brodove, razne alate...a danas smo spali na pricu o konobarima sa trogodisnjom srednjom skolom.
    Samo ti pricaj sto je bilo nekad i zanosi se prosloscu, daleko ces dogurati... ja nikad ne razmisljam sto je bilo nekad, i zabolje me dupe za to, gleda se samo naprijed.

    Da je meni kad sam pocinjao sa 18-19 godina moglo biti da budem recepcioner u Aman ili Regent... nije isto imati sansu poceti karijeru u takvim hotelima, ili u Kameliji, Palmi, Mimozi i slicnim spomenicima proslosti...

    Sve te konobarske, recepcionerske, kuvarske, cistacke pozicije u hotelima od 5* su za ambiciozna ljude sansa da nauce biznis i manire od ljudi koji su malo duze u ovom biznisu... niko ko ima nesto u glavu nece biti na pocetnim pozicijama 5 godina i kusur... muka mi je da slusam ovakve tvoje i slicnih nesposobnih umova zalopojke o proslosti i kako nas stalno svijet iskoriscava i mi smo zrtve. Ko ima nesto u glavu daleko ce dogurati, a ko nema... isto mu je ovdje i u ameriku.

  17. #10317
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    A brate mili danas na most na Tari dje je zipLine i sjeo u Restoran Most,doslo 100kineza i niko od konobara ne prica Eng.A jbt pa 80% ti dolaze stranci unazad godinama,pa nauci nesto..

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

    U njihovu osmoljetku samo su ruski imali

    Ovi malo napredniji su se spustili u Kotor i Tivat
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  18. #10318
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,398
    Thanks Thanks Given 
    14,861
    Thanks Thanks Received 
    4,163
    Thanked in
    2,103 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Samo ti pricaj sto je bilo nekad i zanosi se prosloscu, daleko ces dogurati... ja nikad ne razmisljam sto je bilo nekad, i zabolje me dupe za to, gleda se samo naprijed.

    Da je meni kad sam pocinjao sa 18-19 godina moglo biti da budem recepcioner u Aman ili Regent... nije isto imati sansu poceti karijeru u takvim hotelima, ili u Kameliji, Palmi, Mimozi i slicnim spomenicima proslosti...

    Sve te konobarske, recepcionerske, kuvarske, cistacke pozicije u hotelima od 5* su za ambiciozna ljude sansa da nauce biznis i manire od ljudi koji su malo duze u ovom biznisu... niko ko ima nesto u glavu nece biti na pocetnim pozicijama 5 godina i kusur... muka mi je da slusam ovakve tvoje i slicnih nesposobnih umova zalopojke o proslosti i kako nas stalno svijet iskoriscava i mi smo zrtve. Ko ima nesto u glavu daleko ce dogurati, a ko nema... isto mu je ovdje i u ameriku.
    Ne bih u njegovo ime, ali mislim da nisi ukapirao što je čovjek htio da kaže. Ne kaže on da je bolje sve ranije bilo, već da je ovo što se napravilo od Arsenala, Mamule itd trebalo drugačije. I primijetio sam da potenciraš to da ko ima u glavu uspjeće, a ko nema? Što sa njima? Da zapalimo te ljude? Ili misliš da oni nemaju prava na normalan život? Da u nekoj fabrici zavrću jedan te isti šaraf ali da taj šaraf dobro zavrću i da mogu od toga da žive normalno i da prehrane porodicu. Pretpostavljam da tako razmišlja i onaj lupam Bokan koji misli da ona kasirka ne zaslužuje više od 300e jer nema mnogo u glavu.
    A možda nisam ni ja tebe ukapirao. :-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  19. #10319
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ne bih u njegovo ime, ali mislim da nisi ukapirao što je čovjek htio da kaže. Ne kaže on da je bolje sve ranije bilo, već da je ovo što se napravilo od Arsenala, Mamule itd trebalo drugačije. I primijetio sam da potenciraš to da ko ima u glavu uspjeće, a ko nema? Što sa njima? Da zapalimo te ljude? Ili misliš da oni nemaju prava na normalan život? Da u nekoj fabrici zavrću jedan te isti šaraf ali da taj šaraf dobro zavrću i da mogu od toga da žive normalno i da prehrane porodicu. Pretpostavljam da tako razmišlja i onaj lupam Bokan koji misli da ona kasirka ne zaslužuje više od 300e jer nema mnogo u glavu.
    A možda nisam ni ja tebe ukapirao. :-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Industrija gdje jedan radnik obavlja jednu operaciju je prevazidjena jos prije 50 godina. Toga mozda jos u Kinu ima i u Mekdonalds, a mislim da ti ljudi ne prolaze bas najbolje. Letargiji i neambicioznosti nema mjesta u danasnjem svijetu, nego ljudi moraju da se samomotivisu i zapnu. A ko ce ako nece mladi?

    Sto je bolje, potvrdjujemo svake 4 godine. Tako da... Vidimo se dogodine da potvrdimo da idemo sigurnim korakom.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  20. #10320
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Letargiji i neambicioznosti nema mjesta u danasnjem svijetu, nego ljudi moraju da se samomotivisu i zapnu. A ko ce ako nece mladi?
    e što se tiče letargije i neambicioznosti siguran sam da prednjačimo u svijetu, jedan od razloga je i što je omladina naučena u kući da će fakultet da im obezbijedi posao i onda neće da se "ponižavaju" time što će radit neki obični posao, iz nekog razloga očekuju da će država da otvori još jedno 10 hiljada radnih mjesta za ekonomiste i pravnike koji će da primaju platu valjda zato što su završili fakultet
    She is only here to annoy herself!

  21. #10321
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,398
    Thanks Thanks Given 
    14,861
    Thanks Thanks Received 
    4,163
    Thanked in
    2,103 Posts

    Default

    Slažem se ja djelimično sa tim. Ali da li je normalno da neko ko je učio i trudio se i ulagao u sebe da završi taj fakultet radi kao konobar?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  22. #10322
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Slažem se ja djelimično sa tim. Ali da li je normalno da neko ko je učio i trudio se i ulagao u sebe da završi taj fakultet radi kao konobar?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Naravno da nije normalno da neko ko je ucio fakultet radi kao konobar.
    Ali nije normalno ni da neko glasa DPS poslije svega ovoga pa ih opet glasaju.

    I onda imas 2 situacije - glasas i supkas se DPS ne bi li zakucio kakav kancelarijski posao ili kukas kako ti DPS ne da raditi. (Ima i toga jbga) ali moraju ljudi malo da se trgnu, nama je mentalitet potpuno izmijenjen.

    Meni je recimo nezamislivo da covjek/zena sa 20-25-30 godina zivi kod mame i tate i nece da podje sezonski da radi i privrijedi.
    A opet 70+% ljudi do 35 godina zivi sa roditeljima bez pomisli da se ikada oprobaju u bilo kakvom poslu osim pravnik/ekonomista.
    Nikome se normalnome sezonski ne radi, tesko ko moze uzivati u tom poslu. Ali jbga ne smije covjek da se preda.
    Last edited by Gandalf_White; 25-05-19 at 18:33.
    One Ring to Rule them all...

  23. #10323
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,398
    Thanks Thanks Given 
    14,861
    Thanks Thanks Received 
    4,163
    Thanked in
    2,103 Posts

    Default

    Ma znam ja sve to. Dobar dio problema je i tu kao i u vaspitanju. Gdje roditelji titraju djeci cijeli život i onda očekuju odjednom da postanu samostalni. E ne može. Mora se što se kaže malih nogu učiti radu. Toga kod nas u većini slučajeva nema.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  24. #10324
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nama je ekonomija potpuno izmijenjena. Nasem trzistu ne trebaju pravnici I ekonomisti. Dovoljan je kurs iz racunovodstva,ulaz izlaz robe, peskiri, posteljine...tablica mnozenja do 100.

    Gdje se moze u Budvi ilI Tivtu zaposliti doktor filozofije, fizicar, hemicar, doktor prava ilI ekonomije, farmakolog,profesor knjizevnosti,inzenjer rudarstva.....! Trzistu ne trebaju takvi.

    Na kraju krajeva, uopste se ne radi o visini plata. Ne zelim biti sef sale ilI kuhinje. Ne zelim se baviti tim poslovima, bez obzira na zaradu. Zelim raditi u svojoj struci, pa cak i za mnogo manju platu.
    Last edited by bonvivan1789; 25-05-19 at 18:47.

  25. #10325
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default Turizam - što se to dešava!?

    Necu se sloziti bas sa svima. Pa majka mu stara nisu svi htjeli da budu u turizmu. Ima ljudi koji su zavrsili i neke tehnoloske fakultete i ajde tipa etf i pmf.
    Sta ceka te ljude i sta smo mi naucili iz sve ove gradnje. Iz dovodjenja svih mogucih velikih hotelakih lnaca. Ne znam za Regent u Portu ali svi ostali sam manje vise bio.
    Vecina nema automatizovano upravljanje hotelom niti SmartHotel aplikacije na zidu sobe ili na meniju TV-a u sobi. Dje su nam firme koje se bave Hotelskim ERP sistemima, digotalnim marketingom, chanel menadzer softveri. U gradjevinaratvu su nam dosta elektricari da povezu uticnice i sijalice. Dje su automatizovani sistemi kontrolisani sa recepcije ili u prodaji svih onih zgrada da su kontrolisani sa jednog mjesta pomocu Alexa ili Google home.
    Pa dajte malo ljudi i vi popustite. Ulazio sam u objekte koji se u CG prodaju za po 3-4 miliona eura i svaki put se pitam osim pogleda i lokacije sta je to sto meni okaksava zivot. Pa apartman na Zavali kad sam usao pitao sam se ako maknes pogled sta je razlika u gradnji tamo i npr u City kvartu. Koju sam ja to jos vrijednost dobio osim pogleda. I uvijek mi je racunica da taj pogled ne vrijedi 500k vise od obicnog stana u Budvi

Page 413 of 627 FirstFirst ... 313363403409410411412413414415416417423463513 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •