Page 106 of 627 FirstFirst ... 65696102103104105106107108109110116156206606 ... LastLast
Results 2,626 to 2,650 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #2626
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    ...ja bih samo da se nadovezem na dio prvog dijela price - a to je ponasanje nase policije na granicnim prelazima prema BiH i Srbiji ovog ljeta. Prvi put od kad prelazim te granice, a to je evo 15god - jako kulturno, sa minimumom zadrzavanja, nasmijano. Ko ima licnu samo rutinska kontrola, vec ko ide sa pasoshom se oduzhi, ali... Veoma, veoma sam prijatno iznenadjen.
    Potvrđujem. Mada je nijesam imao nikada problema sa našom policijom, za razliku od policajaca i carinika u SRB i HRV.

  2. #2627
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo i par pozitivnih informacija o turizmu, da ne bude da forumaši traže samo one kad nešto ne valja ....

    17.septembar

    U Crnoj Gori boravi 30.445 turista, odnosno 13 odsto više u odnosu na isti prošlogodišnji period, saopšteno je iz Ministarstva turizma.

    Najviše gostiju je na budvanskoj rivijeri, 16.316. Dobru posjetu u septembru bilježi i Herceg Novi, gdje trenutno boravi 7.092 gosta, sedam odsto više nego lani.

    Prema podacima Ministarstva turizma, turistički centri na sjeveru, Žabljak i Kolašin i u septembru privlače brojne goste.

    Prema procjenama Vlade, Crnu Goru će ove godine posjetiti oko 1,1 milion turista, što je na nivou prošle.

    Prihodi od turizma u ovoj godini iznosiće 620 miliona eura, oko jedan odsto više u odnosu na
    prošlogodišnje, a u Vladi očekuju i da će plan biti premašen.
    __________________________________________________ __________________________

    Ministar turizma Predrag Nenezić i ambasador Crne Gore u Kini Ljljana Tošković pozvali su građane Kine da posjete Crnu Goru podsjećajući na nedavno potpisani sporazum o saradnji u oblasti turizma između Crne Gore i NR Kine, kojim je to omogućeno.

    Direktor Nacionalne turističke organizacije Crne Gore Saša Radović upoznao je brojne predstavnike kineskih medija i turoperatora sa turističkim potencijalima Crne Gore, mogućnostima za kombinovani odmor na primorju i planinama, prirodnim ljepotama, kulturno-istorijskim znamenitostima, te saobraćajnom povezanošću Kine sa Crnom Gorom i viznim režimom.

    Pored prezentacije održana je radionica za predstavnike turističke privrede, tokom kojeg su predstavnici turističkih agencija iz Crne Gore održali radne sastanke sa kineskim turoperatorima u cilju ugovaranja buduće saradnje u organizovanom dolasku kineskih turista.

    Prezentacija je izazvala veliko interesovanje vodećih kineskih medija i turoperatora, a prisustvovala je i potpredsjednica Nacionalne turističke organizacije Šangaja Connie Cheng.

    Na koktelu koji je upriličen nakon prezentacije, sve zvanice imale su priliku da degustiraju specijalitete crnogorske kuhinje, koje su pripremili kuvari koji su za ovu priliku došli iz Crne Gore, kao i da uživaju u crnogorskom vinu i klapskoj muzici u izvođenju crnogorskog benda Asse Voce.

    Ministar Nenezić i ostali članovi delegacije Vlade Crne Gore (direktor NTO Saša Radović, šef kabineta predsjednika Vlade Vojin Vlahović i pomoćnik ministra turizma Nebojša Popović) održali su brojne bilatelarne susrete sa potencijalnim investitorima zainteresovanim za ulaganja u Crnu Goru i dali niz intervjua vodećim kineskim medijima, među kojima China Daily, Shanghai Daily, Shanghai Star, Hurun Rich, Shanghai Jinjiang International, CCTV, STV itd.

    Tokom boravka u Šangaju, delegacija Vlade Crne Gore i predstavnici turističke privrede posjetili su paviljon naše države na Svjetskoj izložbi World Expo i susreli se sa komesarom Crne Gore Brankom Perovićem. Tom prilikom, ministar Predrag Nenezić svečano je otvorio izložbu slika umjetnika Dada Đurića, pod nazivom "Šangaj, septembar 2010“, koja će biti u postavci crnogorskog paviljona do kraja trajanja Svjetske izložbe.

    Danas je Kina je jedno od najbrže rastućih emitivnih tržišta na svijetu, uglavnom zahvaljujući sve većem stepenu urbanizacije društva, povećanju raspoloživog dohotka kao i ukidanju određenih restrikcija na turistička putovanja. Godišnji rast ovog tržišta od 2000. godine je u prosjeku 22 odsto odsto.. Prema procjenama UNWTO-a (Svjetske turističke organizacije) Kina će do 2020. godine na svjetskom tržištu učestvovati sa preko 100 miliona turista godišnje, što će je pozicionirati na četvrtom mjestu u svijetu putovanja.
    __________________________________________________ __________________________

    Avio-kompanija Air Berlin odlučila je da uvede sezonske čarter letove sa četiri njemačka aerodroma za Tivat.

    U narednoj sezoni njemački turisti će moći, pod povoljnim uslovima, direktno da putuju za Crnu Goru.

    "Dobio sam zvaničnu potvrdu za sljedeću sezonu. Air Berlin sada pregovara sa turoperaterima koji će, nadamo se, sljedeće godine koristiti usluge ove renomirane aviokompanije. Ona je, poslije Lufthanze, najjača u Njemačkoj“, rekao je direktor predstavništva Nacionalne turističke organizacije Crne Gore u Frankfurtu Karlo Petelin.

    Tokom 80-ih godina prošlog vijeka Crna Gora je iz Njemačke imala znatan turistički promet, koji je prelazio 250.000 turista godišnje, a ove godine će biti oko 25.000.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  3. #2628
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Ministar turizma Predrag Nenezić i ambasador Crne Gore u Kini Ljljana Tošković pozvali su građane Kine da posjete Crnu Goru podsjećajući na nedavno potpisani sporazum o saradnji u oblasti turizma između Crne Gore i NR Kine, kojim je to omogućeno.
    I$ kad mi se sjate oko ambasade ovamo..
    She is only here to annoy herself!

  4. #2629
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svo ljeto citam ovu temu...dal da i ja neshto kazhem za dnevnik,kako mi je bilo u domovini?
    a?
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  5. #2630
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mislis ne racunajući one prijatene dogadjaje oko panoa

  6. #2631
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,409
    Thanked in
    1,241 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Berankrsh69 View Post
    Svo ljeto citam ovu temu...dal da i ja neshto kazhem za dnevnik,kako mi je bilo u domovini?
    a?
    Naravno...pucaj

  7. #2632
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Ovo ce bit lijepo chut,ozhezhi!
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  8. #2633
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Berankrsh69 View Post
    Svo ljeto citam ovu temu...dal da i ja neshto kazhem za dnevnik,kako mi je bilo u domovini?
    a?
    A propo tvoga boravka:ne poznajem te, ali ti je gest sa panoom VRH!
    A narocito mi je *dirljivo* kad ti, onako birokratski uspaniceni, skinu pano koji si posteno platio....smlate jedne!
    Da nista drugo-imao si rashta dolazit zbog tog panoa.
    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  9. #2634
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Citajuci sve ovo pisanije,evo svo ljeto stizhe jesen pusta ,pa reko da se i javnem.Samo razmishljam odakle da pocnem?...
    Ja,moja supruga i troje djece smo ovo ljeto odlucili da kad se spushtimo put slanija voda,da sa smjeshtajem budemo u Kotoru.Da malo vise djeca upoznaju zaliv i tako to...(Prije pola sata,sam vi vec objasnio na Milovanovoj temi) kako sam docekan iz starta.Stigavsi u moj rodni grad,se svaki umor,nezgoda na putu zaboravi..jer eto nazad sam u svoju dolinu ,dje sam se ispiljio.Prvih par dana,sam proveo u Beranama.Obishao sam malo i Plav,i toplo preporucujem da se proba jaretina ispod saca u Damjanovu kulu,kod Turkovica.Na samom jezeru,sa terase je predivan pogled na okolne planine i divinu dje rijetko ima idje takve...Na ovom forumu imate temu "Stranac u svojoj drzavi" da ve ne bi davio opet sa problemom smeca u mom rodnom gradu(a smece je problem dje se god okrenes u cipan cipanu drzhavu).Elem ,posle Berana sam stao na krstac kod Mojkovca,da se popije kafa, i obaveno da se uzme tegla divljija jagoda koje djeca prodaju pored puta.Nijesam imao snage ni da ne stanem kod Brana na terasi ,na Tari,dje je najbolji kachamak smochani i lisnati sir idje pored puta,u Crnu Goru.Ali,vec u platije smo morali drndat u auto dva sata,jer je bio udes.Sve lijepo do tada je palo u vodu.Ne mogu da vjerujem,da se josh cheka sudija za prekrshaj i da se ne moze nesto brze reagovat,i otklonit kilometarske kolone.Pored nas je jedno deset puta prosla patrola neka komunalna,policijska?koja recimo nije smogla snage stanut recimo , kazat nam ocemo li mi planirat da kampujemo tu noc recimo? ili cemo se nadat da nas neki odron zatrpa ozgor,dok se oni ne smiluju da raskrche puteve?...Kroz grad eloksira se proslo neshto brzhe ovoga puta?,preko CT,pa do Kotora doduse je bilo ok,nije bilo guzve.Istu noc sam krenuo put Bara,da bi posjetio brata i pocele su moje muke i nervoza.Puna dva sata sam ne vozio, no milio! samo zbog par pjeshackih prelaza u Budvi,Sutomoru,i Shushnju...dje narod prelazi cestu,ka stado brava po Durmitoru...dakle,nemam rijechi.Mom bratu sam rekao,da ako me je uzelio dobro,neka dodje do Kotora,jer ja vishe lud! ne bih sjeo u auto put njega.Zaboravio sam reci,da sam josh i odavde rezervisao hotel u starom gradu "villa duomo" koji uooopshte nije bio jeftin,chak njegova cijena za apartman je ista u mnogim jacim trusitickim destinacijama.Ali nije mi zhao centa,hotel je prelijep,osoblje maksimalno profesionalno,i docekan sam bash kao kod kuce.Mi smo bili i jedini gosti sa nasih prostora,ujutro za dorucak se cuje par jezika,shto mi se dopalo i napokon,da eto nesto vidim lijepo.Zbog mira u familiji,smo se dogvorili da se ide po plaza dje god ko oce.Ja sam bio vozac.Isli smo svudje,po zalivu,Ploche,trsteno,jaz...od lezaljki,suncobrana,sam mogao ladno na Durmitor da idem 1o dana i da se svaki dan spushtam niz Taru..ali ,neka..nije mi zhao.Samo jeli dranje?..e jes ,da jebe oca ocinjega.Jednog dana smo vracajuci, se sa plaze iz Plocha put Kotora,sjedeli u auto opet sat vremena zbog udesa.Opet se cekao ,sudija za prekrshaj neki,mislim da je kolona bila iza mene do petrovca?..razmishljam,ka budala..ja cu magarac opet doc,odavde sam.Samo mislim neki enlgez,francuz nece bash opet doc da ceka sudije po putu?....U bastion,stari grad sam bio par puta na veceri.Nas petoro,boca vina sve ukupno 170 eura?...da ponovim josh jednom,centa mi jednog nije zhao,ali mi je zhao i smeta mi da vishe od pola Crne Gore ne mozhe sebi priushtiti takvo neshto.A to je samo jedna obicna vecera.Bilo mi je lijepo u Perastu.Napokon se neko sjetio,i zabranio autima da se vishe ulijece medju narod.Te dvije noci smo vecheravali u Conte,bila je neka feshta sa klapama,bilo je prelijepo.Dosta se vina popilo.Udavio sam se od ribe i vina.Toplo preporucujem ribu u Conte!.Bili smo sve ukupno 12 dana na primorju.Zadnja noc mi je ostala urezana da cu je pamtit dok sam zhiv.Te noci je bila zadnja noc maskenbala i oko 11 uvece je narod ushao u stari grad kad se feshta ispred zidina zavrshila.Znao sam,da nece biti spavanja do pred zoru..ali nijesam znao shta ce me drzhati budna...
    Znate dje je duomo,e terasa ispod mislim da je vardar hotel? je okupila rulju koja je pocela da zauvija uz turbo folk,shemsi,shabana,cice,mace,cece(uz duzno postovanje svim njihovim postovaocima)ja sam chak izveo djecu na terasu povishe njih i nacerao ih da gledaju shta je rulja! ....Rulja je prestala da zauvija,oko 4 ujutro...i posrala se na cio moj odmor,sve sto sam vidio lijepo u tim zidinama tih dana i u zalivu je palo u vodu.Zakonom bih zabranio da se ta muzika vishe idje slusha,a kamoli na razglas u one zidine....Isto jutro u 6.30 sam familiju poveo na PG areodrom,u koji opet ne radi klima..a vec je mjesec avgust...Elem,ja sam ispratio familiju,i ostao da uzivam u blagodetima nashe mile domovine narednih 12 dana...Istog dana,(za divno chudo) niko nije slijecao u morachu vodu ladnu,stigao sam opet u moj rodni grad.Toga dana je gostovala Crvena Zvezda vs Berane,bio je prijateljski mec,i sve su ulaznice i prihod date za izgradnju hrama koji se gradi u Beranama.Posle 23 godine,sam bio opet na mom stadionu,i priznajem bilo mi je lijepo vidjeti pun stadion omladine..i tako to...Narednih dana sam proveo sa prijateljima i posjetu ono rodbine sto je ostalo.Cak se spustili i rafting niz moj Lim,u koji se nijesam okupao preko 20 godina.Poceli smo od Plava i zavrsili povise Andrijevice.Bilo lijepo...
    Onda,pakovanje..nervoza i pitanje vjechno nas rasutih...chemu , sve ovo batrganje po putevima? cio vijek niti si tamo niti amo....

    eto,to bi bilo to...
    pozz

    ps.Zaboravio sam pomenut Branka , i njegov restoran Pelikan u Virpazar.Svaki vlasnik restorana,bi trebao odje vecherat,da vidi kako se gazduje!
    Nijednom nijesam bio,da nijesam svrnuo ..toplo preporucujem!
    Last edited by Berankrsh69; 24-09-10 at 00:10.
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  10. #2635
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Bash lijepo rečeno, svaka čast.
    Jel si ovo u Cg posle 23g ili si dolazio i ranije?

  11. #2636
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da se tebi svidja i da je to najljepse mjesto na svijetu to je normalno... Kako se svidjelo djeci?

  12. #2637
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kedown,
    Nijesam dolazio do 2003-e,punih 13..otkako sam ochepio..dolazim ceshce,e me luda ufati
    prosle godine sam chak i rekord postavio..dva dana u avionu,jedan u postojbini..

    Hari,
    Djeca,sve sto odrastaju nijesu neshto ni vishe poneshena,a nije im ni chudo.Ipak su odje rodjena.Moja dva starija sina,obozhavaju recimo korzo Beranski,i kad se spushtimo dolje put mora...Najmladjem je svudje lijepo,samo da je chopor djece oko njega bili smo prosle godine tri dana niz taru..samo on i ja smo uzhivali...ostatak je jedva cekao da se iz divljine izvade i uteknu dje ima tv,radnje...Jednu noc smo konacili u radovanovu luku,samo da si vidio mog sina ,kad je vidio sobu u hotelu,dje nema struje niti TV na zidu,pola sata agregat,da se okupash i u krevet...
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  13. #2638
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Berankrsh69 View Post

    ps.Zaboravio sam pomenut Branka , i njegov restoran Pelikan u Virpazar.Svaki vlasnik restorana,bi trebao odje vecherat,da vidi kako se gazduje!
    Nijednom nijesam bio,da nijesam svrnuo ..toplo preporucujem!

    Ja sam mislio da se vlasnik zove Toško ili mu je to nadimak?
    Pridružujem se preporukama za Pelikan.

  14. #2639
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Beograd - HN
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Srbi u CG potrošili 150 mil €

    Kad hoće da se odmori Srbin sedne u kafanu, a stranac na klupu, kažu ugostitelji

    Izvor: Večernje novosti


    Gosti iz Srbije ne samo da ne spadaju u kategoriju ”paradajz turista”, kako sa nipodaštavanjem tvrde pojedinci, nego na letovanjima troše više nego ijedna druga nacija.

    U Crnoj Gori, recimo, koju ovoga leta uprkos predviđanjima stručnjaka, Srbi nisu zaobišli, vadeći u poslednjem trenutku sezonu iz minusa, ostavili su 150 miliona evra!

    Srpski turisti, koji su ovoga leta u proseku najduže boravili u Crnoj Gori - sedam dana (prosek za ostale je pet dana), trošili su u proseku dnevno 107 evra. Ili, za sedam dana 750 evra.

    Rastrošnost je srpske turiste stavila na prvo mesto, pa su tako postali najpoželjniji turisti.

    Ovu računicu su izveli uporedni podaci više ustanova: turističkih organizacija Srbije i Crne Gore, avio-prevoznika JAT i ”Montenegro erlajnza”, železnica obe zemlje, policije sa graničnih prelaza i Narodne banke Srbije.

    Tu su i lična iskustva koja su - nepodeljena.

    - Letos sam radio u Sloveniji kao konobar gde moje kolege nisu mogle da se načude zašto Srbi stalno sede po kafanama i piju piće, a njihova deca jedu sladolede i kolače po poslastičarnicama, iako su već platili pun pansion - kaže Uroš Predić, konobar iz Sombora, koji se posle Slovenije preselio na primorje. - Odgovarao sam im da to rade zato što im je merak, ali sam se ubrzo pokajao, jer mi je trebalo dva sata da im objasnim šta je merak.

    Za austrijskog ili nemačkog turistu i dalje je neshvatljivo sedeti po kafanama ”pića radi” i trošiti na razne stvari iz zadovoljstva, daleko od potrebe i realnosti.

    - Kad hoće da se odmori, Srbin sedne u kafanu, a stranac na klupu - kaže Mile Todorović, dugogodišnji ugostitelj u Budvi, objašnjavajući psihološku razliku.

    Podaci po kojima su srpski tursti u Grčkoj potrošili 250 miliona evra (za sedam dana 500 evra), u Crnoj Gori 150 miliona, i u Tunisu 18 miliona evra (za sedam dana 700 evra), dokazuju opštepoznatu tezu da državljani Srbije potroše u vanpansionu isto para koliko i za pansion.

    Na odmoru su carevi, po povratku prosjaci. Sa letovanja se vraćaju praznih džepova i često nemaju ni za kiselu vodu.

    JOŠ SABIRAJU

    KOLIKO je bilo ukupno turista u Crnoj Gori još se sabira. Ako je suditi po prošlogodišnjim podacima i ovogodišnjim izjavama da je bilo ”za par procenata više nego lane”, na crnogorskom primorju letovalo je oko 380.000 do 400.000 turista. Od tog broja 28 odsto su turisti iz Srbije.

    http://www.b92.net/putovanja/vesti.p...&nav_id=460837

  15. #2640
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,465
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Hahahaha oli vjerovati srbi najveće trošadžije samo sjede u kafićima i restoranima jedu i piju i to sve obilno i ne pitaju koliko košta a stranci sve po klupa pa rašire ono malo slanine i ajvara što su donijeli iz Austrije, Francuske, Njemačke.Kakva zamjena teza dobre su Novosti..:lolblue:
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  16. #2641
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Beograd - HN
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Hahahaha oli vjerovati srbi najveće trošadžije samo sjede u kafićima i restoranima jedu i piju i to sve obilno i ne pitaju koliko košta a stranci sve po klupa pa rašire ono malo slanine i ajvara što su donijeli iz Austrije, Francuske, Njemačke.Kakva zamjena teza dobre su Novosti..:lolblue:
    Na odmoru su carevi, po povratku prosjaci. Sa letovanja se vraćaju praznih džepova i često nemaju ni za kiselu vodu.

    Novosti malo pretjeruju, tipično za njih. Ali ova rečenica im je tačna. Možeš se smijat koliko hoćeš ali Srbi stvarno puno troše na moru. Ne znam nikog ko je pošao bez minimum 500 EUR na odmor. A prosječna plata 350 EUR.

    Stranci troše više naravno, jer su im primanja skoro 5-6 puta veća.

  17. #2642
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    118
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    VOljeli mi Srbe kao turiste ili ne,to je nas problem,ali je evidentno da oni i dalje drze najveci procenat turista koji dolazi na CG primorje!!! Ovo sto novosti pisu je malo pretjerano jer tesko da trose po 750 E za nedelju dana...moze se reci da trose upola manje,ali ipak trose! U ovoj situaciji kad je svuda ekonomska kriza,pa i kod nas (mada je kod nas eo 20 godina ) cesto se moze cuti da ugostitelji jedva cekaju da dodju ljudi iz Srbije jer nema toliko stranaca koji bi zadovoljili nase trziste,ne dolaze u tolikom broju! Ove podatke koje daje nase ministarstvo za turizam (5 odsto vise gostiju nego prosle,pretprosle godine) i takve budalastine necu ni da komentarsisem,jer je jasno da to nema blage veze sa istinom!!!

  18. #2643
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Projekat koji je trebao da bude "cudo nevidjeno" i da unaprijedi turisticku ponudu CG (neznam kako neciji privatni stanovi mogu unaprijediti turisticku ponudu) ce se izgleda prodati za 1 euro, prakticno savjetu stanara.
    Za to sto je gradjeno bez dozvole (mada je to u Budvi opsta praksa), sto se duguje prema gradu i drzavi, sto je nepovratno unisteno jedno poluostrvo zbog privatnih stanova, nece apsolutno niko odgovarat.
    Release Yourself

  19. #2644
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,465
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by scele View Post
    Na odmoru su carevi, po povratku prosjaci. Sa letovanja se vraćaju praznih džepova i često nemaju ni za kiselu vodu.

    Novosti malo pretjeruju, tipično za njih. Ali ova rečenica im je tačna. Možeš se smijat koliko hoćeš ali Srbi stvarno puno troše na moru. Ne znam nikog ko je pošao bez minimum 500 EUR na odmor. A prosječna plata 350 EUR.

    Stranci troše više naravno, jer su im primanja skoro 5-6 puta veća.

    Pa moja ironija se odnosila na pisanje kako stranac sjedi na klupu a srbijanac u kafić ili restoran ovaj prvi ispade ništa ne troši a ovaj drugi se ubi od trošenja.Znam ja kako gosti iz Srbije funkcionišu kada se štedi čitavu godinu da bi se otišlo deset dana sa porodicom u Crnu Goru na ljetovanje.Ali pitanje jel ti bolje 100000 srbijanaca sa ponijetih 500 EUR ili 20000 stranaca sa ponijetih 5000 eura?Druga je priča što mi nemamo hotelske kapacitete koje su prihvatljivi za inostranog gosta ali zato imamo raspad hotela i privatnog smještaja c kategorije za gosta iz Srbije i za njihovu platežnu moć.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  20. #2645
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Dok se ne uvede POREZ NA NEPOKRETNU IMOVINU,
    od 1-2% godishnje, od procijenjene VRIJEDNOSTI, za VIKENDICE za Ruse, Kuse i Repate i domace TAJKUNE BOGATE,
    'da PLATE PA MOODA KLATE PO PLAZAMA DUZ JADRANA,
    CGa ce kuburit sa TURIZMOM i prihodima od TURIZMA,
    jer se 70% prihoda stvara van kontrole DRZAVNIH I OPSHTINSKIH INSPEKCIJA,
    to bi bio PAUSHALNI POREZ,
    SIGURAN PRIHOD SVAKE GODINE,
    a ko ce IZDAVAT SOBE I APARTMANE I KAKO,
    i kolika ce biti POSJETA, neka brinu VLASNICI NEPOKRETNE IMOVINE I HOTELA ; VIKENDICA I JAHTI,
    a koje su KLASE & RASE,
    to ne treba da brine GRADJANE CGe,
    nego treba chuvat druge od sebe,
    i biti JOSH GOSTOPRIMNIJI, prema svima koji dodju na odmor ili u posjetu u CGi, i ulozit malo vishe energije u OSMJEHE I STRPLJENJE ZA DRAGOG GOSTA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  21. #2646
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Beograd - HN
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Pa moja ironija se odnosila na pisanje kako stranac sjedi na klupu a srbijanac u kafić ili restoran ovaj prvi ispade ništa ne troši a ovaj drugi se ubi od trošenja.Znam ja kako gosti iz Srbije funkcionišu kada se štedi čitavu godinu da bi se otišlo deset dana sa porodicom u Crnu Goru na ljetovanje.Ali pitanje jel ti bolje 100000 srbijanaca sa ponijetih 500 EUR ili 20000 stranaca sa ponijetih 5000 eura?Druga je priča što mi nemamo hotelske kapacitete koje su prihvatljivi za inostranog gosta ali zato imamo raspad hotela i privatnog smještaja c kategorije za gosta iz Srbije i za njihovu platežnu moć.
    Naravno da je bolje imat više para sa manje ljudi, ne samo u turizmu nego je tako u svakoj grani privrede, usluge najviše. Ali sa druge strane, kao što i sam kažeš, CG trenutno (nažalost) nema mogućnosti da pruži takav vid turizma. Kako je krenulo, mnogo će se čekati na taj dan...a možda taj dan neće nikad ni doći. Do tad, fataj što se može ufatiti, zaradjuj dje god stigneš i od koga god možeš zaraditi i ne pitaj za vjeru, naciju, političko opredjeljenje...

  22. #2647
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U Novostima i dalje po modelu iz devedesetih, samo što se sad baš sve može provjeriti...
    Prva stvar je vezana za računicu:

    1) CG je ove godine posjetilo (zvanično!) blizu 400.000 gostiju iz Srbije, a potrošili su 150 miliona eura (po podacima NBS, znači i uključujući i one koji idu u svoje kuće). Po toj računici, ispada da je prosječna potrošnja 375 eura, duplo manje no što je navedeno. A to znači jedno 200 za noćenje i još toliko za vanpansion, složit će se svako da se za 25 eura dnevno ne može baš puno sjeđet bilo đe, ponajmanje po budvanskim kafićima.

    2) Najveći broj dana na ljetovanju tradicionalno provode Norvežani, preko 10 dana... Česi su takođe u prosjeku 8 dana u CG. Nijesam siguran da je ova računica sa 7 noćenja gostiju iz Srb tačna, jer bi ispalo da su od 6.5 miliona napravili skoro 3 miliona ili pola.

    3) Računica za Grčku takođe nije tačna, jer je tamo gost vrlo često prinuđen da troši puno više vanpansiona no u CG, da ne pominjem da sam ja ljetos plaćao i za upotrebu frižidera u hotelskoj sobi, i slične bezobrazluke.

    4) Pravi hit za goste iz Srb ove godine su bile Španija, Turska i Tunis, sa all inclusive aranžmanima, avionskim prevozom i cijenom od oko 500-600-700 eura po glavi čeljadeta.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  23. #2648
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nakon "Conde Nast Traveller"-a, "Vanity Fair"-a i brojnih drugih renomiranih časopisa članak o Crnoj Gori objavljen je i u godišnjem vodiču za putovanja "Tatler" časopisa, izdanje za 2011.godinu, prenosi TVCG. "Tatler" je jedan od najuticajnijih časopisa koji prati životni stil i modu, koji utiče na formiranje stavova i trendova i koji se štampa u oko 100.000 primjeraka mjesečno. Objavljivanjem priča o putovanju, modi i kulturi, ovaj časopis utiče na određivanje budućih trendova, dok njihov godišnji vodič za putovanja predstavlja jedan od najvažnijih izdanja o putovanjima u Velikoj Britaniji.
    U članku pod nazivom "Stjenovita obala i svjetska elita" Crna Gora se opisuje kao: "Jedinstveno na Mediteranu: sa obalom iz koje se uzdižu visoke planine, sa gradovima i mjestima koji su skoro ostali netaknuti tokom vjekova, sa dahom italijanskog baroka koji bi zaveo i Federika Felinija. To je osjećaj nekog drugog svijeta, sanjiva ideja da se ovdje, izmedju planina i jedinstvene obale, nalazi poslednje netaknuto mjesto u Evropi". "Kotor - to je kao Venecija u malom, ali bez kanala. Turci, Mlečani, Austrijanci – svi su oni ostavili traga u Crnoj Gori, stvarajući ovdje narod koji je istovremeno bio poštovan i napadan od svojih susjeda".
    Za marinu "Porto Montenegro" pisac kaže da "svako ko ima i malo morskog duha, obožavaće je. Vrijednost svih jahti koje su već vezane u Porto Montenegru je vjerovatno jednaka BDP jedne male zemlje, što Crna Gora zasigurno jeste. Osim lokacije, koja se nalazi u izuzetno lijepom Bokokotorskom zalivu, koji je pod zaštitom UNESCO-a, ova marina ima prednost kojom se može pohvaliti samo mali broj marina – može primiti novu generaciju superjahti."
    Osim ponude marine Porto Montenegro u članku je stvaljen akcenat i na Sveti Stefan pa se kaže da je to "najimpresivnije mjesto na obali koji predstavlja izuzetan prizor." Pisac takodje preporučuje najbolja mjesta, plaže ("Velika plaža sa toplim, čistim morem i mekim pijeskom boje čokolade koji ima ljekovita svojstva"), najbolji izlet (splavarenje Tarom), najbolje jelo, piće, pijaca, najbolji pogled – "cijela zemlja! Crna Gora ima najuzbudljiviju topografiju na svijetu: planine čiji su vrhovi prekriveni snijegom, male doline, glacijalna jezera, sve potpuno netaknuto".
    Osvrćući se na sve ove projekte pisac završava članak rečenicom:
    "Izazov za ljude koji vode Aman Sveti Stefan, Porto Montenegro i druge projekte u Crnoj Gori je: uvesti promjene u ovu probuđenu ljepoticu, ali tako da se od nje ne napravi zvijer". Ovaj vodič predstavlja izuzetan način da se plasira ponuda Crne Gore i da se čitaoci koji predstavljaju putnike sa velikom kupovnom još bliže upoznaju sa jedinstvenošću i atrakcijama Crne Gore, saopštila je Naionalna turistička organizacija.

  24. #2649
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Iako je svojom zadivljujućom ljepotom Crna Gora u posljednjih nekoliko godina osvojila vrhove lista „najatraktivnijih novih destinacija“, njena turistička infrastruktura, naročito ona koja se tiče dijela tržišne ponude namijenjene visokoplatežnoj klijenteli, razvijala se veoma sporo. Ali, dugoočekivano otvaranje rizorta „Aman Sveti Stefan“ u aprilu, moglo bi to promijeniti, piše dnevnik „The Telegraph“.

  25. #2650
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Montenegro Airlines i Moskovia su promjenili regularni raspored letenja za Moskvu. Tako da nece biti skoro 50% letova tih aviokompanija do kraja marta. Sto ce bit dalje, videcemo.
    Kompanija Rtours vec sada nudi u Moskvi ljetovanje u Crnoj Gori sa 20% popusta ali uz obavezan 100% prepaid.
    Budvanska "Imperija" je zatvorila svoju kancelariju u Moskvi.
    Hm...

    p.s. Hoce li bit' i ove godine clanak u Vijestima da je Moskva "crna recepcija" crnogorskog turizma?

Page 106 of 627 FirstFirst ... 65696102103104105106107108109110116156206606 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •