Page 561 of 627 FirstFirst ... 61461511551557558559560561562563564565571611 ... LastLast
Results 14,001 to 14,025 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #14001
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,639
    Thanks Thanks Given 
    956
    Thanks Thanks Received 
    1,165
    Thanked in
    624 Posts

    Default

    Taman da nova vlast uhljebi jos sluzbenika na zimu.

  2. #14002
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Taman da nova vlast uhljebi jos sluzbenika na zimu.
    A đe će ih?

  3. #14003
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Vazda se pisalo o X% vise nego lani.

    Koliko ja vidim, ove godine najmanje je 15% vise nego preklani.

    Za sad, od Igala do Morinja. Vidjecemo i dalje.
    Slaba nam je memorija.

    Sezone 2019. su bili stisli inspektori da se prijavljuje maksimalno, bila je priča da je 2018. bila mnogo bolja od 2019. samo što je bio ogroman pritisak na izdavaoce smještaja da prijavljuju goste.

    Prihodi će sve reći, ovo sa brojem prijavljenih gostiju veze s' mozgom nema.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  4. #14004
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Tek su ove godine stisli sa prijavljivanjem
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  5. #14005
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Dje ste zivjeli vi svih ovih godina pa se iscudjacate guzvama na granicama krajem jula i u avgustu?
    Posto znam kako funkcionise forum sad ce da me napadnu da mi je krivo zbog guzvi, a nije jer i ja zavisim od njih, samo se cudim koliko daleko ide agitpropstvo. Nikad ranije se ovoliko nije pisalo o uspjesnosti/neupsjesnosti sezone, kao da zele nesto da dokazu ovim. Otrov se baca i na ovakvoj temi. Sad ce i za ovo da optuze dps hahaha


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Gledas to iz negativnog ugla, svojeg, a u stvari su ljudi srecni sto ce sezona biti uspjesna i sto nece bankrotirati drzava. Ljudi su u strijepili da nece biti turizma i iznenadjeni su sa svim ovim.
    Sate sate sate

  6. #14006
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,411
    Thanks Thanks Given 
    4,198
    Thanks Thanks Received 
    4,511
    Thanked in
    2,186 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Slaba nam je memorija.

    Sezone 2019. su bili stisli inspektori da se prijavljuje maksimalno, bila je priča da je 2018. bila mnogo bolja od 2019. samo što je bio ogroman pritisak na izdavaoce smještaja da prijavljuju goste.

    Prihodi će sve reći, ovo sa brojem prijavljenih gostiju veze s' mozgom nema.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Moje poredjenje se samo odnosi na popunjenost restorana, kafica, parkinga i setalista. Sve full. A vidim narucuju se riblji pjati od po 50 eura, flase vina itd. Jos nijesam vidio kako neki pisu da sjednu cetvoro 2 sata za stolom i jedna limunada cetiri slamke. Juce u Igalo 40 norveskih momaka, od 25-30g. Predjela, jela, 200 piva popili. Iskreno druzenje, uzivanje, nijedan mobilni nije pogledao 2 ure. Drago mi je vidjet. I njih kako se lijepo provode na ovom podneblju, i nasih ugostitelja koji ce izgleda imati veoma uspjesnu sezonu. Kome je krivo zbog toga crkao od muke.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  7. The Following 10 Users Say Thank You to avet For This Useful Post:


  8. #14007
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,616
    Thanked in
    2,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Jbg od kraja osamdesetih do dana današnjeg smo od obale napravili gadluk. Jedino taj Porto Montenegro, Porto Novi i Luštica donekle se ističu nekim smislom, ostalo je sve kriminal, punjenje budžeta i dzepova
    Moratorijum je krenuo godinu dana na gradnju u Bd u priobalno podrucje.

    Zamisli kad je opstina ubrzala procedure pa izdala neke dozvole u zadnji sekund, samo da naplati komunalije, da bi uhljebi u opstinu i opstinska preduzeca imala za plate.

    Umjesto da skacu naglavavke od srece sto se nece gradit, oni ovako...

    Znaci opstina se najvise finansira od betonizacije. Sta reci... Sve nam je naopako. A Bd je mogla najljepsi grad da bude na cijeli jadran.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  9. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  10. #14008
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Moje poredjenje se samo odnosi na popunjenost restorana, kafica, parkinga i setalista. Sve full. A vidim narucuju se riblji pjati od po 50 eura, flase vina itd. Jos nijesam vidio kako neki pisu da sjednu cetvoro 2 sata za stolom i jedna limunada cetiri slamke. Juce u Igalo 40 norveskih momaka, od 25-30g. Predjela, jela, 200 piva popili. Iskreno druzenje, uzivanje, nijedan mobilni nije pogledao 2 ure. Drago mi je vidjet. I njih kako se lijepo provode na ovom podneblju, i nasih ugostitelja koji ce izgleda imati veoma uspjesnu sezonu. Kome je krivo zbog toga crkao od muke.
    A ćevapi 1 euro?

  11. #14009
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    I dalje se ne slazem. I dalje su to malo ljepse i smislenije zgrade. Zamisli da je tipa od lustice do bigova dato ozbiljnim investitorima da naprave 8 hotelskih resorta. Nista zgrade, kondo hoteli, bla bla nasi nazivi za komercijalne zgrade.
    To je dugorocno ulaganje, ne ovo

  12. #14010
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,411
    Thanks Thanks Given 
    4,198
    Thanks Thanks Received 
    4,511
    Thanked in
    2,186 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    A ćevapi 1 euro?
    A to je poseban cjenovnik za paradajs turiste iz Srbije koji jedva imaju za gorivo, i napune gepeke svojih Benz, BMW i Audi vozila paprikama i cvarcima. Greote, da im se pomogne malo.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  13. #14011
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

  14. #14012
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,831
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    I dalje se ne slazem. I dalje su to malo ljepse i smislenije zgrade. Zamisli da je tipa od lustice do bigova dato ozbiljnim investitorima da naprave 8 hotelskih resorta. Nista zgrade, kondo hoteli, bla bla nasi nazivi za komercijalne zgrade.
    To je dugorocno ulaganje, ne ovo
    Pa da ti, mojsije i kum bato upadate i trazite da se oslobodi plaza? Evo sve trce…
    f6

  15. #14013
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Pa mi da vidimo sa kojom je ljubavnicom milo ili gvozden dosao.
    Brinemo za porodicne vrijednosti i da ne gore glavu oni celavi sto ga cuvaju.
    Znas kako suncanica ubije...

  16. The Following 5 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  17. #14014
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

  18. #14015
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,616
    Thanked in
    2,275 Posts

    Default

    Kao da je neko pisao na danasnji dan...

    Bice ovako i 2070te.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  19. #14016
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Kao da je neko pisao na danasnji dan...

    Bice ovako i 2070te.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Nerealno

  20. #14017
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    552
    Thanks Thanks Given 
    451
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    A sto je danas budva, vasariste obicno. Kultura na samom dnu. Nekakve cece, jala bradovi i ostali iznose desetine hiljada eura iz grada. Ovaj nepismeni oce da pravi guču sledece godine da bi budva postala jos odvratnije mjesto. Neka se zali ovaj turista iz 75' koliko oce ali tada budva je imala dusu i nisu pjevale seljanke i uzimale debele pare svake godine. Tada se obracala paznja na kulturu ipak

  21. #14018
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,515
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    a nije smetalo kad su iznosili na stotine u toku novogodisnjih praznika. sa cijelog primorja.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  22. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  23. #14019
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    I dalje se ne slazem. I dalje su to malo ljepse i smislenije zgrade. Zamisli da je tipa od lustice do bigova dato ozbiljnim investitorima da naprave 8 hotelskih resorta. Nista zgrade, kondo hoteli, bla bla nasi nazivi za komercijalne zgrade.
    To je dugorocno ulaganje, ne ovo
    Bojim se da bi se načekao za takvu investiciju. Hotelski rezorti nisu isplativa investicija ako nemaju podršku u nekretninskom biznisu. Stopa povraćaja je slaba do nikakva. Morski hoteli su najmanje isplativi od svih vrsta hotela zbog kratkog perioda korišćenja.

    Ne misiš valjda da bi neko razvalio brdo, napravio marine i plaže kao na Luštici da bi izgradio hotel.

    Usput i hoteli u Luštici i Portu su neka vrsta kondo hotela. U Portu u fulu, na Luštici su investitorima prodavali sobe kao biznis.

    Onda developeri nekretnina samo uzmu brendove za razvoj.

    Da, i takvi rezorti o kojima pišeš kao o idealnom rešenju su zatvorenog tipa i što se plaža tiče.

    A ne no će neko slomit gomilu para u investiciju i da dođu braća da kolju lubenicu na plažu đe ona prodaje gostima sobe za 200-300+ EUR.

    Turska je davala džabe zemlju i svu infrastrukturu da se sazidaju hoteli u Bodrumu, Antaliji, Marmarisu i super je to. Jedino, što su plaže samo za goste. A kod nas je revolucija oko toga izbijala.

    Da i mi imamo 8000 Km obale, imalo bi smisla.

  24. #14020
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Sve zavisi od toga sta zelis. 2018 sam bio na Baliju. Zamisli ispred Hajata koji izgleda kao hotel koji mi mozemo samo da sanjamo, niko me nije izbio, niko nije trcao za mnom.... Plaza slobodna, na drugom dijelu tog dijela se prave 3 ogromna hotela koji su uklopljeni u palminu sumu koja okruzuje cijeli taj dio.
    I lagano usao u hotel, niko me nije poprijeko pogledao, kada sam rekao da nisam gost hotela menadzer se izvinjavao sto cu morati da platim kafu.
    Tipa recenica, stvarno se izvinjavamo, ali moracete da platite jer je smanjena cijena samo za goste hotela.
    Kako smo ostali na rucku, ponudjeno nam je da koristimo bazen i masazu, za nesto smijesne pare... Tipa 10 ili 15 eur.....
    Tako da za te price o ekskluzivi mozes traziti drugog sagovornika....
    Ni na Malibu me niko ne istuce ili pocera.... Ni u Majami bicu... A svudje naleceh na neke poznate ili polupoznate....
    Ali eto u CG se ne moze napraviti hotel sto nece imati privatnu plazu da gvozden dupe osoli... Ili neki koje "sirotilja" podsjeca da su do prije 10 godina i oni bili isti...

  25. The Following 2 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  26. #14021
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Prije 15 dana sam bio na Nikki Beach u Majami. Mogu da svejdoce i forumasi koji mr imaju na insta. Moze i Selma Hrapovic bila je 20 metara od mene. Znaci ja Selma i ostali selebritiji nikome dlaka falila nije.

  27. #14022
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    aRli Selma se borila za državu razumiješ..pušti tu priču, daj malo o asimilaciji, SPC i tajnim planovima...

  28. #14023
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Sve zavisi od toga sta zelis. 2018 sam bio na Baliju. Zamisli ispred Hajata koji izgleda kao hotel koji mi mozemo samo da sanjamo, niko me nije izbio, niko nije trcao za mnom.... Plaza slobodna, na drugom dijelu tog dijela se prave 3 ogromna hotela koji su uklopljeni u palminu sumu koja okruzuje cijeli taj dio.
    I lagano usao u hotel, niko me nije poprijeko pogledao, kada sam rekao da nisam gost hotela menadzer se izvinjavao sto cu morati da platim kafu.
    Tipa recenica, stvarno se izvinjavamo, ali moracete da platite jer je smanjena cijena samo za goste hotela.
    Kako smo ostali na rucku, ponudjeno nam je da koristimo bazen i masazu, za nesto smijesne pare... Tipa 10 ili 15 eur.....
    Tako da za te price o ekskluzivi mozes traziti drugog sagovornika....
    Ni na Malibu me niko ne istuce ili pocera.... Ni u Majami bicu... A svudje naleceh na neke poznate ili polupoznate....
    Ali eto u CG se ne moze napraviti hotel sto nece imati privatnu plazu da gvozden dupe osoli... Ili neki koje "sirotilja" podsjeca da su do prije 10 godina i oni bili isti...
    Kad nađeš konobare da rade za 140 USD, odnosno oko 115 EUR koliko je prosjek za konobara u Indoneziju, moguće da će ti resorti sa tim nivoom troškova imati smisla.

    Pokušah ti objasnit da se takvi hoteli jednostavno ne isplate makar na ovim našim geografskim širinama.

    Ali Hercules na Malibu, Hercules iz Malibua.

    Eto bijah ja u Tursku i nisu pustali one koji nisu gosti na plažu, čak su i kontrolisali.

  29. #14024
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Još da dodam da je prosječna plata konobara na Baliju oko 120 EUR, pa je možda tu catch zašto su striktno turistički rizorti bez nekretninskih projekata profitabilni.

    Možda da i ovdje pokušamo sa tim platama pa uspijemo da se razvijemo.

  30. #14025
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    I onda kad ti kazem da si dpsovac ti se uvrijedis.
    Je li mag turizma Radulovic pokusao sa tom pricom, pa se ispostavilo da smo jeftiniji od filipinaca. Fakin filipinci su postali skuplja radna snaga od nas.
    Odavno su to price u rangu "ja u njemacku kad nogu spustim na asfalt dje god, svi stanu...."

Page 561 of 627 FirstFirst ... 61461511551557558559560561562563564565571611 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •