Page 410 of 627 FirstFirst ... 310360400406407408409410411412413414420460510 ... LastLast
Results 10,226 to 10,250 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #10226
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    i mene je potreslo...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  2. #10227
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Ja sam mislila da je ona Zvezda Granda...

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Nije, sestra joj je ona što je radila na Pink M (čuvena scena kada ,,Gospodin Purašević'' razbija vazu u studiju)

  3. #10228
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Stvarno strasno sto se radi, uzimaju se plaze postenim didzejovima

  4. #10229
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    Ovim komentarima u principu se svrstavate u isti koš sa njima.
    Oni kukaju tek kad i njih dotakne, a vi se rugate takvima jer vas nije dotaklo.
    Ova mi je vazda bila odvratna sa kilo plastike na sebi, ali nije poenta ko je ona nego je poenta što i dalje Marovići rade ovoj zemlji.

  5. #10230
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,528
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    A što ima da dotakne prosječnog građanina? Nema pas za što da ga ujede, jedino od čega strepi je da ga poćeraju sa posla, pa omču na vrat.

    Ovoj se nije glas čuo dok nije po stoti put dobila zakup plaže, svi su bili sjajni i bajni, samo dok kradu druge.

    Baš ona misli na građane, sve me strah. Da nemaš para, misliš da bi ti dala da uđeš na plažu i zauzmeš ležaljku... Kako ne..
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  6. #10231
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Anada dai... Anada dola

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  7. #10232
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,529
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Koliko utice negativni review sa Bookinga?

    Ne prikazuje te medju prvima ili imaju mogucnost da te "udalje" sa sajta?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  8. #10233
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Koliko utice negativni review sa Bookinga?

    Ne prikazuje te medju prvima ili imaju mogucnost da te "udalje" sa sajta?
    Pojavljuje se + ti smanjuje cjelkoupan rejting.

    Recimo kad ti ostavi 2.5 moras ds dobijes deset ocjena 10 da bi se ispeglalo...

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  9. #10234
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    No reply needed.
    She is only here to annoy herself!

  10. #10235
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Google translate ftw

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  11. #10236
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://www.b92.net/putovanja/letova...nav_id=1530395

    Kapućino od šest evra, kilogram grožđa za 10, hamburger za 22, sendvič od 13,5 evra samo su neke od "podivljalih" letnjih cena na Jadranu, piše "Večernji list".

    i onda Budva skupa


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Volio bih da znam gdje su tacno nasli ove cijene... Pa na Stradunu je sve jeftinije od navedenih cijena i to u sred sezone...

  12. #10237
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Čuš, pazi da ne navedu đe i što, b92 raspadi...
    War. War never changes.

  13. #10238
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Da se javnem i za vozice na Biogradskom...

    Nisam bio u CG prethodne sedmice pa da javim za odgovor...

    Izgleda su platili toliko koliko su i rekli... e sad zasto tako skupo kad je moglo mnogo jeftinije je vec manje bitna prica...




    Inace su me uputili i na neke Hrvate koji su izgleda zvanicni uvoznici za Balkan a oni su se prvi sami javili...




    Toliko o tome.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #10239
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Opa


    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Sofija Petrović: Plaža nam je na prevaru oteta od porodice Marović
    Budvanka Sofija Petrović predala je žalbu na odluku „Morskog dobra” da plaža „Frida” u Bečićima bude dodijeljena kompaniji Zlatka Marovića, bratanića bivšeg potpredsjednika DPS-a Svetozara Marovića, ističući da je kompletan proces namješten da bi ta firma pobijedila na tenderu.

    Sofija Petrović: Plaža nam je na prevaru oteta od porodice Marović | Radio Televizija Budva
    Odlukom koju Petrovićeva osporava predviđeno je da se bira kao najpovoljnija ponuda ponuđača firme „Leona & Aleksa” iz Budve za zakup lokacije pod rednim brojem četiri u Bečićima. Ova odluka je, kako tvrdi, nezakonita iz više razloga. Ponuda Petrovićeve je iznosila 45.395, ili 126 eura manje od firme „Leona & Aleksa”.

    Petrovićeva je za „Dan” istakla da ona i firma „Cezar Palase NO1” iz Pljevalja više nijesu zakupci plaže „Frida” u Bečićima.

    "Na prevaru nam je oteta od porodice Marović, tačnije Zlatka Marovića. Odlučila sam da se obratim svim mogućim institucijama i nadležnim organima. Je li dosta više lopovluka u Budvi? Do kada će dinastija čuvene porodice da otima normalnom narodu? Jesam li izgubila plažu zato što su banke nepouzdane? Zato što mi direktor „Morskog dobra” nije ujak. Ja sam jednom članu komisije kada sam predala kovertu sa dokumentacijom i ponudom rekla da je koverta providna i da se jasno vidi ponuđena cifra, ali on je rekao da to nema veze", saopštila je Petrovićeva.

    Šta se desilo, kako je rekla, utvrdiće tužilaštvo, jer planiraju da protiv svih aktera podnesu krivične prijave.

    "Obratiću se nevladinoj organizaciji MANS, kao i medijima. Mi ćemo se snaći i obezbijediti svojoj djeci normalan život, iako smo u teškom minusu poslije ove prevare izazvane od sina i bratanića optuživanih i osuđivanih Marovića. Nastavljamo dalje, ima još poslova, a koliko njih se nije snašlo i izgubilo sve nakon pohoda ove nezasite familije, javiće se i oni. Dosta je bilo ćutanja", navela je Petrovićeva.

    U žalbi koja je predata „Morskom dobru”, Petrovićeva i firma „Cezar Palase NO1” iz Pljevalja tvrde da u obrazloženju odluke nijesu navedeni propisi na osnovu kojih je donijeto rješenje, „već se spominje odlučivanje na osnovu teksta javnog poziva, što je nezakonito i suprotno pravilniku za sprovođenje postupka davanja na korišćenje djelova morskog dobra”.

    "Ponuda koju je komisija proglasila najpovoljnijom zasniva se na nezakonitim radnjama ponuđača firme „Aleksa & Leona”. Očigledno je da je prvorangirani ponuđač, uz pomoć odgovornog lica Lovćen banke, počinio krivično djelo, navodeći to lice da prekrši Zakon o bankama u vezi sa bankarskom tajnom. U tom smislu, ja sam podnijela prigovor banci sa zahtjevom da bude sprovedena interna kontrola, a pošto sumnjam na određenu osobu, podnijeću i krivičnu prijavu tužilaštvu zbog zloupotrebe službenog položaja", najavljuje Petrovićeva.

    Ističe da je garancija prvorangiranog ponuđača izdata dan nakon što je njoj izdata garancija od Lovćen banke.

    "Prethodno je prvorangirani ponuđač morao biti obaviješten o iznosu moje garancije jer je svoju ponudu na krajnje bezobziran način formulisao tako da je ukupna razlika u bodovima između naših ponuda 0,1 bod, što je, kako sam obaviještena od predstavnika „Morskog dobra”, jedinstven slučaj. Tu ponudu direktor prvoplasiranog Zlatko Marović formulisao je na način koji je ekonomski neisplativ samo da bi mi preoteo kupalište čiji sam zakupac bila prethodne dvije godine. U planu je da se za naredne godine – nakon što na nezakonit način Marović preuzme kupalište – iznos zakupa svede na minimum kako bi poslovanje prvorangiranog bilo ekonomski isplativo. O svemu što sam navela posjedujem dokaze", tvrdi Petrovićeva u žalbi, uz napomenu da bi ta plaža mogla da posluži za otvaranje hotelskog biznisa koji pokreću moćni krugovi.

    Navodi da je Marović u bliskim srodničkim odnosima sa direktorom „Morskog dobra” i šefom OO DPS Budva Predragom Jelušićem, te izražava sumnju u pristrasno odlučivanje komisije i postojanje konflikta interesa budući da je direktor „Morskog dobra” nadležan za imenovanje članova komisije.

    – Direktor prvorangiranog ponuđača bio je u prostorijama javnog preduzeća za upravljanje morskim dobrom dok sam čekala da predam ponudu, a nakon moje predaje pojavila se gospođa koja je zastupnik prvorangiranog i predala ponudu – zaključila je Petrovićeva.

    Jelušić: Sve je po propisima
    Predrag Jelušić rekao je u izjavi za „Dan” da su svi javni pozivi transparentni.

    – Javni su i za sve učesnike važe ista pravila, u što se možete i uvjeriti na zvaničnom sajtu „Morskog dobra”. Drugo, tenderske komisije rade po zakonu i uslovima javnog poziva. Ne treba, valjda, posebno napominjati da su nezavisni u radu i odlučivanju. U krajnjem, one nose odgovornost za odluke koje donose. Navode i doživljaje pojedinih učesnika neću komentarisati – kaže Jelušić.

    Negira optužbe

    Zlatko Marović u izjavi za „Dan” tvrdi da priča Sofije Petrović o namještanju tendera nije istinita.

    "Ona izjavljuje da je banka odala kolika je njena garancija i da smo mi na osnovu toga dali našu ponudu. A da je ona dala ponudu kolika je bankovna garancija ona bi dobila. Što se tiče „Morskog dobra”, ne znam kako je moglo da se namjesti jer su ponude predate 15 do 20 minuta prije završavanja predaje ponuda, a poslije sat vremena je bilo otvaranje ponuda. Bilo je još slučajeva gdje su ljudi gubili sa malom razlikom, ali je problem moje prezime – pa malo da se provuče to kroz novine", kazao je Marović.

    On je naveo da je Sofiji Petrović i njenom mužu rekao da je samo dao firmu kumu za tu plažu na kojoj će on da radi sa drugaricom koja je dala novac za bankovnu garanciju.

    "A, inače, sam sa kumom otvorio tu firmu i firma se zove „Leona & Aleksa” (moja ćerka i njegov sin)", rekao je Marović.

    izvor: rtvbudva.me

  15. #10240
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...ju-u-podgorici




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  16. #10241
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Evo dvije vijesti od danas. Znači može ovako do... kome prvome dosadi?

    Izvršna služba Komunalne policije Opštine Budva do daljnjeg je odgodila rušenje plažnog bara "Zoff fish" na istočnom kraju plaže Kamenovo.
    Vlasnik Zoran Kovačević prethodno je polio objekat benzinom i zatvorio se u objektu.
    Za ovaj ugostiteljski objekat zakupci nemaju dozvolu za rad već tri godine.
    Na prilaznom putu kroz nekadašnje kosovsko odmaraliste parkirani su automobili, zbog čega je onemogućen prolaz građevinskoj operativi.
    Na prilazu ugostiteljskom pbjektu su prijatelji vlasnika lokala Zorana Kovačevića koji su i u prethodnih šest pokušaja branili lokal da ne bude srušen.
    JP "Morsko dobro" je 2015. u decembru ukinulo lokaciju za plažni bar i obavijestilo zakupca, koji deceniju i po drži lokal, da ga ukloni.
    Komunalna policija po ovlašćenju Vlade je 2016. donijela rješenje, koje je odlukom suda postalo pravosnazno, ali do uklanjanja objekta već tri godine ne može da dođe.

    izvor: www.vijesti.me

    Zakupci otvorenih diskoteka i lokal ana dijelu šetališta ispod Pošte u Budvi okupili su se jutros da brane objekte od rušenja.
    Urbanisticko građevinska inspekcija Ministarstva održivog razvoja i turizma došla je jutros u sedam sati na lice mjesta.
    Zakupci neće dozvoliti da diskoteke i lokali budu uklonjeni i traže da im objekti ostanu još ovu sezonu i da će ih sami ukloniti 1. oktobra.
    Ministarstvo održivog razvoja i turizma naložilo je prekjuče Urbanističko gradjevinskoj inspekciji rušenje šest otvorenih diskoteka i 14 lokala brze hrane i trgovačkih na dijelu šetališta ispod Pošte u Budvi.
    O ovome su obaviješteni vlasnici objekata.
    Inspekcija je zakazala rušenje za 24. i 25 . april , čime je potvrđeno da Ministarstvo, nakon što Opština nije dala saglasnost, za šta nije ni bila nadležn, neće prihvatiti izmjene i dopune Plana privremenih objekata za zonu morskog fobra koje je sačonilo JP "Morsko dobro".

    izvor: www.vijesti.me

  17. #10242
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Zaživjela pravna država . Jedan kiosk "ne mogu" da sruše.

  18. #10243
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/drustvo/da-li-je-...-lgbt-turiste/

    Hoće li i Crna Gora poput susjedne Hrvatske uskoro postati gay friendly turistička destinacija za milione LGBT turista iz Evrope i svijeta i da li je spremna da im obezbijedi kvalitetnu ponudu?
    Hehehhe

  19. #10244
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    https://www.cdm.me/drustvo/da-li-je-...-lgbt-turiste/


    Hoće li i Crna Gora poput susjedne Hrvatske uskoro postati gay friendly turistička destinacija za milione LGBT turista iz Evrope i svijeta i da li je spremna da im obezbijedi kvalitetnu ponudu?
    Hehehhe
    Pa to i jesu nova radna mjesta o kojim se pričalo na premijerskom satu ... samo još da usaglase naziv minisatrstva jer zdravo tkivo predlaže da ono bude cool i mladalački " ministarstvo do jaja " a ova starija garda ipak misli da bi trebalo biti nešto konkretnije " ministarstvo za bušotinu " ... e sad dok venecijanska komisija donese odluku što je bolje i u skladu sa EU direktivama može se desit da ne iskoristimo istorijsku šansu o kojoj je pričao predsjednik pa nam od čitave priče ostane samo ulica gologuzih žrtava u nekoj perspektivi ... u svaskom slučaju zanimljiva tema da se valorizuje potencijal kojeg imamo u izobulju ...
    deuscroix

  20. #10245
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Imao sam tu cast da u Kotoru otvorim prvi oficijelno LGBT friendly turisticki objekat u CG 2012 godine.
    Mi smo te godine od 3 turisticke agencije koje rade samo sa LGBT turistima punili 35% kapaciteta novootvorenog objekta.


    Predrasude su velike oko LGBT turista, nema tu orgija, bahanalija ili bilo sta drugo. A to je jedna od najperspektivnijih grana turizma za mikro destinacije kao sto je CG.

    Veci benefit donese jedna mala LGBT agencija koja za cijelu sezonu dovede 1500 lgbt gostiju nego 50 000 paradajz turista ili ovih novih rusa tkz. sirotinjskih rusa

    nego ajde....



    .....

    U subotu 4 Maja u 16:00 razgovaramo o znacaju UNESCO statusa za Durmitor i gradjane Zabljaka i CG. Dodjite da zajedno nadjemo alternativna rjesenja i razmijenimo ideje kako bi ocuvali UNESCO status i vratili Durmitor u sami vrh svjetskih destinacija gdje i pripada









    Odlucio sam da ovog puta ne budem panelista kako bih dao prostora ostalim govornicima da predstave i iznesu ovu inicijativu na pravi nacin.

    Bice dosta dobro pa Bujrum
    One Ring to Rule them all...

  21. #10246
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Naravno, ali to što kažeš, svi odma' zamišljaju nekakve orgije, momci namazani uljem, parade kroz objekat, ili tako nešto

    Daleko smo mi od bilo kakvog ozbiljnog turizma na široj skali, imamo vrlo malo svijetlih tačaka.

  22. #10247
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Naravno, ali to što kažeš, svi odma' zamišljaju nekakve orgije, momci namazani uljem, parade kroz objekat, ili tako nešto

    Daleko smo mi od bilo kakvog ozbiljnog turizma na široj skali, imamo vrlo malo svijetlih tačaka.
    Sprdali su se i odje sa mnom zato sto mi je lgbt gost mio.
    Tj. Mio mi je svaki pristojan gost koji je zainteresovan da iskusi CG punim plucima.
    Ne razdvajam ih od straight parova

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  23. #10248
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,418
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Imao sam tu cast da u Kotoru otvorim prvi oficijelno LGBT friendly turisticki objekat u CG 2012 godine.
    Hoces da kazes da si ti "primio" prve goste?

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  24. #10249
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Ili "prima" redovno te goste.
    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Hoces da kazes da si ti "primio" prve goste?

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  25. #10250
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Hoces da kazes da si ti "primio" prve goste?

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Ili "prima" redovno te goste.

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    To je takozvani "Na ti ga - daj mi ga turizam"

    Mora neko led da probie




    One Ring to Rule them all...

Page 410 of 627 FirstFirst ... 310360400406407408409410411412413414420460510 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •