Page 397 of 627 FirstFirst ... 297347387393394395396397398399400401407447497 ... LastLast
Results 9,901 to 9,925 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #9901
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Dok Crna Gora ubrzano devastira ostrvo Lastavica kako bi kulturno dobro pretvorila u novi opskurni Sv. Stefan, u neposrednoj blizini, Hrvatska radi na restauraciji tvrđave Prevlaka i pretvaranju iste u muzej austrugarske ratne mornarice.. Projekat se finansira iz EU fondova, a Dubrovnik i krajnji jug imaće novi kulturni sadržaj od velikog značaja. Naravno, radna mjesta se podrazumjevaju.

    Tapatalk
    Koliko god voljeli, ponekad vrlo tašto, predstaviti nešto drugo za bolje i ljepše, teško da možemo Hrvatsku uzeti kao dobar primjer, kao bolji od nas sigurno da, ali kao dobar ne. Restorani po Dalmaciji se vec zatvaraju, jer nema kuvara, nema konobara. Politika im je jako jako loša.

  2. #9902
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,620
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karacha View Post
    Jako olako izgovaras i relativizujes stvari. Odakle tebi da je ovo zaboravljeni spomenik stradanja? Prva stvar to nije tek neki monumentalni spomenik, nego izmedju ostalog grobnica. Tu su bukvalno kosti i grobovi nasih predaka. I to nije nesto sto je bilo prije 1000 godina, nego u skorijoj istoriji. Znam ljude koji su se rodili u tom zatvoru, ciji su ocevi i djedovi tu stradali. To sto ih ima hiljade na svijetu sa istom sudbinom me zanima kolko izbori na Madagaskaru. Mene zanima ovo sto mi je pred kucom i o cemu se radi. Jesi ti zaboravio porodicnu svoju grobnicu? Sjetite li se kuci nekad svojih? Ako je odgovor Da, jednako se tako narod Boke sjeti svojih. Nazalost nemocan da ucini ista pred ovim najprljavijim kapitalizmom.

    Toliko su najahali na resurse kod nas i jos ce vise da se izivljavaju i pljackaju (nema se u BD dje vise), tako da tih 100 zaposlenih ljudi nece spasit crnogorsku privredu. Eno mogu ih zaposlit u Banji koju su prodali neki dan za 10 miliona eura(?!?) (200.000 kvadrata zemlje i 85.000 kvadrata stambenog prostora sa svom mehanizacijom na pjeni od mora).
    Ako vec ulazis u to ko ce da radi na visokoplateznim pozicijama(na mjestima koje nece dobiti stranci), u velikoj vecini slucajeva ce biti opet dps kadrovi.Ne znam kako je kod tebe u Lustica bay-u(da me ne razumijes pogresno - ne kazem za tebe nista jer te i ne poznajem, o tvom pisanju odje imam generalno pozitivno misljenje), ali znam kako je u Porto Novom, Porto MNE itd. Ako nemas ledja nekog veoma bitnog u centrali u PG, ne nadaj se previse. Ovo je iskustvo svih mojih drugova. A sto se tice ostalih poslova u lancu sto navodis zna se i te poslove ko ce da dobije. Obican narod niti ce imati priliku da radi tamo(u ogromnom procentu to je nazalost slucaj) niti ce imati priliku da ide tamo ako zele.
    Narod Boke nije nemocan. Nemojmo o nemocnosti. No taj isti narod Boke shuruje sa DPSom, nije li dps ubjedljivu vecinu ostvario u TV? Te se dizu spratovi kuca, zgrade, apartmani na pjenu... Pa to je taj isti narod? Necemo moralisati...

    Nego, s obzirom da se slazemo da shapa divljeg kapitalizma ne staje, opet kazem da sam za rad i projekte ozbiljnih investitora... Nije ovo Brano i budvanska ekipa...
    Da nije ovih nekoliko projekata u Boki, Tv bi bio srbijada barska kao sto je bio do prije 10 godina, da ne pricamo o ostalim mjestima... BD bi nam bio i dalje pojam turizma i posla.
    Bice to sve kako treba, vidimo se za 3-4 godine...

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  3. #9903
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Quazar View Post
    Koliko god voljeli, ponekad vrlo tašto, predstaviti nešto drugo za bolje i ljepše, teško da možemo Hrvatsku uzeti kao dobar primjer, kao bolji od nas sigurno da, ali kao dobar ne. Restorani po Dalmaciji se vec zatvaraju, jer nema kuvara, nema konobara. Politika im je jako jako loša.
    Hrvatska je kao društvo posrnula, ali u turizmu još uvijek može da daje lekcije..

    Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  4. #9904
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Narod Boke nije nemocan. Nemojmo o nemocnosti. No taj isti narod Boke shuruje sa DPSom, nije li dps ubjedljivu vecinu ostvario u TV? Te se dizu spratovi kuca, zgrade, apartmani na pjenu... Pa to je taj isti narod? Necemo moralisati...

    Nego, s obzirom da se slazemo da shapa divljeg kapitalizma ne staje, opet kazem da sam za rad i projekte ozbiljnih investitora... Nije ovo Brano i budvanska ekipa...
    Da nije ovih nekoliko projekata u Boki, Tv bi bio srbijada barska kao sto je bio do prije 10 godina, da ne pricamo o ostalim mjestima... BD bi nam bio i dalje pojam turizma i posla.
    Bice to sve kako treba, vidimo se za 3-4 godine...

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    Naravno da je generalno narod Boke nemocan. Sta mozemo da uradimo? Sila Boga ne moli. Ima da zazidaju svaki metar ove obale. Dozivotno ce da devastiraju i uniste ogroman dio obale. Sve su zivo prodali. Divljanje na svakom koraku sto u divljoj gradnji, sto u privatizacijama.- Za ciji racun? Zna se ciji. Za racun onih protiv kojih ti protestujes u Pg. Koji je razlog tvog protesta-nego upravo ovaj? - Divlji sistem koji su ovi napravili. Ili je razlika samo zato sto ti radis u Lustica bay-u koji je Orascomov a isti oni grade ovo cudo na Mamuli? Da ne rade oni samostalno sve u CG bez tala i sa kim? Da nisu i ovaj resurs dobili na kvalitetan biznis plan? Vrlo dobro znam sta je Orascom - znam da nisu Brano i ekipa, al ne vidim u ovom slucaju veliku razliku. Za mene ovo nije nista vise od najprimitivnijeg kapitalizma i najbahatijeg ponasanja sa lokalnim stanovnistvom. Strasno ce dobit CG privreda sa ovim projektom. Nek spreme u poreskim upravima dobre gumice da im brisu dugove oko poreza i komunalija. Bas me zanima da li bi ovaj konzorcijum u domicilnoj zemlji(Svajcarska) imali muda da pitaju nekog da urade nesto ovako.
    Ne znam ko je u TV na vlast(iskreno sam mislio da su Demokrate, no nebitno), kolko znam i u KO i HN su opozicione stranke na celu. To svakako ne sprecava mini tajkune i biznismene na baterije da suruju sa dps. Kod nas u HN iako smo uvijek bili opozicioni grad najbogatiji ljudi su bili iz dps. Njih 5 najvecih da skupis ne bi mogli da sastave srednju skolu.
    Ovo nije privatizacija (ako mozes da privatizujes necije groblje, tamnicu i kulturno istorijski spomenik) i valorizacija kao svaka druga. Ogromna je razlika.
    Sta nam je sledece? Predlozi tamo u firmi-strasan projekat bi bio - pored manastira Savina, puno parcela ima, pogled na more, kosti i spomenici nisu ocigledno problem. Vjerujem strasni bi bili i ROI i payback, za EBIT ne sumnjam. Bila bi to lokomotiva razvoja i turizma zapadnog Balkana sto bi rekli neki.

    Nego sta cemo to vidjet za 3-4 godine? Procvjetacemo zbog jednog hotela i kockarnice? novih 100 radnih mjesta? Porasce BDP per capita? Standard ce biti bolji? Samo su nam ovi falili da kolektivno skacemo od srece. Polakote sto bi rekli neki.

  5. #9905
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,620
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karacha View Post
    Naravno da je generalno narod Boke nemocan. Sta mozemo da uradimo? Sila Boga ne moli. Ima da zazidaju svaki metar ove obale. Dozivotno ce da devastiraju i uniste ogroman dio obale. Sve su zivo prodali. Divljanje na svakom koraku sto u divljoj gradnji, sto u privatizacijama.- Za ciji racun? Zna se ciji. Za racun onih protiv kojih ti protestujes u Pg. Koji je razlog tvog protesta-nego upravo ovaj? - Divlji sistem koji su ovi napravili. Ili je razlika samo zato sto ti radis u Lustica bay-u koji je Orascomov a isti oni grade ovo cudo na Mamuli? Da ne rade oni samostalno sve u CG bez tala i sa kim? Da nisu i ovaj resurs dobili na kvalitetan biznis plan? Vrlo dobro znam sta je Orascom - znam da nisu Brano i ekipa, al ne vidim u ovom slucaju veliku razliku. Za mene ovo nije nista vise od najprimitivnijeg kapitalizma i najbahatijeg ponasanja sa lokalnim stanovnistvom. Strasno ce dobit CG privreda sa ovim projektom. Nek spreme u poreskim upravima dobre gumice da im brisu dugove oko poreza i komunalija. Bas me zanima da li bi ovaj konzorcijum u domicilnoj zemlji(Svajcarska) imali muda da pitaju nekog da urade nesto ovako.
    Ne znam ko je u TV na vlast(iskreno sam mislio da su Demokrate, no nebitno), kolko znam i u KO i HN su opozicione stranke na celu. To svakako ne sprecava mini tajkune i biznismene na baterije da suruju sa dps. Kod nas u HN iako smo uvijek bili opozicioni grad najbogatiji ljudi su bili iz dps. Njih 5 najvecih da skupis ne bi mogli da sastave srednju skolu.
    Ovo nije privatizacija (ako mozes da privatizujes necije groblje, tamnicu i kulturno istorijski spomenik) i valorizacija kao svaka druga. Ogromna je razlika.
    Sta nam je sledece? Predlozi tamo u firmi-strasan projekat bi bio - pored manastira Savina, puno parcela ima, pogled na more, kosti i spomenici nisu ocigledno problem. Vjerujem strasni bi bili i ROI i payback, za EBIT ne sumnjam. Bila bi to lokomotiva razvoja i turizma zapadnog Balkana sto bi rekli neki.

    Nego sta cemo to vidjet za 3-4 godine? Procvjetacemo zbog jednog hotela i kockarnice? novih 100 radnih mjesta? Porasce BDP per capita? Standard ce biti bolji? Samo su nam ovi falili da kolektivno skacemo od srece. Polakote sto bi rekli neki.
    Zapamti od danas pa za 10 godina na sto ce Novi da lici... Samo zbog Portonovi projekta... A ogroman broj ljudi je protiv tog projekta, i pricaju svakakve price o zaposljavanju... HN je nazalost jako lose razvijen trenutno... , a granici se sa EU. Trebao je na desetine miliona da zaradjuje samo zato sto bi se turizam iz DU prelivao u Novi.. Trebala je najbogatija opstina da bude... Umjesto toga se najgore zivo tamo. Ali od danas pa za 5-10 godina ce bit velika transpofmacija. Jedan po jedan hotel, marina itd.
    Ne nudis rjesenja, ne nudis konkretne korake ka boljitku...

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  6. #9906
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Ja vam ne mogu opisati Tivat sada i Tivat prije 10 godina. A dan danas ima ljudi koji kukaju što se Arsenal prodao.


    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  7. #9907
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Tivat je sinuo od kad se Porto napravio pa neka prica ko sta oce.

  8. #9908
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    O to ne samo i dijelu dje je bio Arsenal.
    Svaka stara zgrada je sredjena, fasada uradjena, setaliste sredjeno itd. Od siromašne opstine dodjosmo sa najboljim prosjekom plata.
    Nije sve idealno ali daleko da treba bijezati od takvih investicija

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  9. #9909
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Zapamti od danas pa za 10 godina na sto ce Novi da lici... Samo zbog Portonovi projekta... A ogroman broj ljudi je protiv tog projekta, i pricaju svakakve price o zaposljavanju... HN je nazalost jako lose razvijen trenutno... , a granici se sa EU. Trebao je na desetine miliona da zaradjuje samo zato sto bi se turizam iz DU prelivao u Novi.. Trebala je najbogatija opstina da bude... Umjesto toga se najgore zivo tamo. Ali od danas pa za 5-10 godina ce bit velika transpofmacija. Jedan po jedan hotel, marina itd.
    Ne nudis rjesenja, ne nudis konkretne korake ka boljitku...

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    Da me ne razumijes pogresno - ja nisam protiv privatizacija. Komunizam je davno proslo vrijeme - niciji-svacije. Ono protiv cega jesam jeste divljacka privatizacija, divlja gradnja, beton - beton i samo beton. Jedno je kad ti privatizujes firmu, drugo je kad ti prodas obalu i privatizujes drzavu.Tu nema nazad. Napravi se steta koja je nepopravljiva. Pogledaj Budvu - gotovo je. Onu betoncinu koju su izlili zadnjih 15 godina se kosi sa svim nacelima zdravog razuma.
    Protiv ovog sto su uradili na Mamuli cu uvijek biti - to je za mene jedan od vecih samarcina koje smo dobili, a nije da nam je prvi samar. Vrlo sitna dobit pojedinaca, naspram velikog gubitka i kolektivne sramote. Da se ne zavaramo previse. Apsolutno se moglo bez ovog. Nego para vrti dje burgija nece. Ko sto sam ti i napisao- ni prethodno stanje Mamule mi se nije dopadalo. Sa skromnim sredstvima moglo se ono upristojiti i ostaviti da bude drzavna imovina - dostupna svima.
    Porto Novi - nikakav poseban problem nemam sa tim. Sa vojskom smo raskrstili - nek se pravi.
    Porto MNE - slicna prica - neka prave. Realno kroz Tivat se generalno vozilo petom dok ovo nisu napravili. Za diskusiju je sta obican covjek -prosjecan gradjanin - ima od toga, al ajde to sad nije tema. Privredni multiplikator meni ne moras objasnjavati. Bruka je kad im oprastaju 5-6 miliona duga komunalija.
    Remont jahti u Bijeloj - zao mi je sta su napravili sa preduzecem. Ono je mucka bila iz aviona se vidjelo - klasicna balkanska privatizacija - urusava se namjerno, nadje se neki investitor spasitelj za kikiriki da kupi. Al ok, ako naprave dobar servis za jahte(u sta ne sumnjam da ce napraviti)onda ok.
    Ono sa cim ja imam problem je - kad namjerno uruse, prodaju za kikiriki i onda nista. Toga smo se u HN bogami nagledali u dosta navrata(da sad ne nabrajam-poduzi spisak), al je bez premca privatizacije HTP Boke (7 hotela, 2 motela, glavna autobuska stanica, vise lokala i restorana - sve na najboljim lokacijama u gradu). Dobio je kum Brkovic na poklon. Unistili su sve uz prodaju 2 hotela. Niko nikad odgovarati nece. Bukvalno grobar hercegnovskog turizma. Inace smo mi u HN bili ciste zrtve politickog revansizma i ja sam uvijek govorio da ce doci vrijeme kad ce interes investitora prevladati. Realno grad ima odlicnu geostratesku poziciju (granica i blizina Dubrovnika, 2 aerodroma jako blizu, Boka kotorska). Ako me sjecanje dobro sluzi, procitao sam nedje da je 90te HN bio treci u SFRJ po broju nocenja (iza Dubrovnika i Opatije)-mi sada imamo manje hotelskih kapaciteta i lezaja nego prije 30 godina.(o stanju toga sto sad imamo bespredmetno je i komentatisati)
    Mi problema u HN imamo i previse. Ovi porto-vi itd mi izgleda kao da stavljamo Chanel na stariju gospodjicu kojoj fale prednji zubi. Dzabe lickanje, kad mi ne znamo odakle nam sijeva sa infrastrukturnim problemima- vodovod, kolektor, putevi, zaobilaznica itd- da sad ne nabrajam. Postoji jos polusansa da se grad izdigne na neki pristojan nivo - da se ne unisti bas sve jer su na dobrom putu da sve zivo uniste. Odavno se nista sistemski ne radi.
    Ja kao obican gradjanin od turizma licno nista nemam(sem vecih troskova - skuplji marketi, dosta skupu pijacu, skuplje nekretnine, skuplju usluznu dijelatnost-i sve se ovo ne mjenja preko godine + ljeti parking katastrofa i guzva na putu), posao mi ne treba - ni meni ni mojima kuci. Sto se mene licno tice ne mora niko dolazit. Al naravno nije to poenta.
    Takodje nisam pao s Marsa - veoma dobro znam kako sistem funkcionise. Ti strani investitori kao i "strani investitori" nisu Crveni krst - dosli su iskljucivo zbog profita. Isto kao sto smo znali da ne postoji i jedan ozbiljniji posao a da nije u talu sa vladarima i prvoborcima iz centrale. Privatna drzava, prodaju se resursi - daj nama sad, a sta ce biti za 20-50-100 godina koga briga.
    Last edited by karacha; 09-03-19 at 23:14.

  10. #9910
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    @Mojsije, kako očekuješ da ti se turizam 'preliva' preko kapije EU, kad je s druge (naše) strane avganistanska infrastruktura? Put, voda, kanalizacija i struja kao temeljne vrijednosti i preduslov za bilo kakav razvoj u Novom se sabotiraju iz PG 30 godina. I onda pričaš o rizortima i prosperitetu... Ne ide.





    Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  11. #9911
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Ima Tivat najbolji prosijek plata ali i najvecih cijena u CG sto se tice usluga, izdavanja i prodaja nekretnina i vjerovatno mnogo toga jos. Ukoliko nisi negdje u tom lancu, ugasio si ga kao zuti.
    Banalan primjer, ista narudzba u kaficu: PG=4 eura, BR=4,2 eura, TV=5.4 eura, sve na reprezentativnim lokacijama.
    Infrastruktura je ostala ista a populacija se udvostrucila. Svijetla tacka su snadbijevanje strujom i vodom.Taj prividni razvoj je donio i velike migracije, nazalost iz centralnog i sjevernog dijela CG, BiH, Srb.
    I u proslosti je bilo migracija ali nisu Tivat tako naglo zapljusnule pa su se migranti prilagodjavali novoj sredini a danas je obrnuto. Veliki je divljaluk i nesojluk sljegao i zavladao u Tivtu a sa novim zakonom o eksproprijaciji je i dobio i legalni okvir. Ogromna je katastrofa pogodila primorske opstine 1 Decembra 1918, cunami reklo bi se.

  12. #9912
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karacha View Post
    Prije svega da ti kazem najblaze receno da je jako ruzno da uporedis Alkatraz sa Mamulom, jer su u Alkatrazu robijali najozlagaseniji robijasi, dok su na Mamuli bili logori rodoljuba ove zemlje - oni koji su se zrtvovali da bismo mi izmedju ostalog danas slobodno zivjeli.
    Niti je iko do sada pokusao da valorizuje Mamulu da bi se "zaradili milioni eura"(nije centa ulozeno ko zna otkad), ali ovo sto radi sada konkretno Orascom(zna se ko im je ovo omogucio - bez cijeg amina i provizije se ne moze) je najperfidnije nesto sto sam do sada vidio kod nas Boki. Posto je Boka krava muzara, ovo bukvalno predstavlja sve ono protiv cega setas u Pg i boris se na drugoj temi. Silom na sramotu, neko je oteo drzavnu zemlju, poklonio sto bi se reklo stranom investitoru i bez ikakvog pardona odlucio da prevrne zemlju, kosti i grobove nasih oceva,djedova i pradjedova, zalije betonom i napravi od toga hotel i kockarnicu!
    Naravno da se narod bunio, pisao peticije, ali jbg tal je tal, obraz je odavno jako debeo tako da nema veze.
    Sto se mene licno tice, a vjerujem i vecine Bokelja, moze projektant i inzenjer koji je projektovao egipatske piramide da ustane iz groba i vodi projekat i da napravi miks Kempinskog, Mandarin Orientala i Four seasonsa ako me razumijes, za mene ce ovo biti jedna velika sramota i olicenje sve bahatosti, bezobrazluka i elementarne nekulture i nepostovanja nasih predaka. Ne vidim neku razliku u paraleli kad bi recimo vama Cepurke zalili plocom i napravili poker aparate i vockice pa udri. Daj da se zaradi.
    Nije nama u Boki cudno da nam otmu nesto - na to smo naucili, ionako necemo moci za koju godinu da podjemo na plazu da se okupamo, ali ovo su stvarno mogli da preskoce.
    Da se razumijemo, nisam ni za ovo sto je do sada bilo - prepusteno samom sebi i zubu vremena. Ali moglo se neko pristojno rjesenje naci izmedju ovih ekstrema. Ne mora se bas svaki komad obale naplatit i destregat. U to ko ce da zaradjuje te milione koje pominjes i ko ce biti korisnici ovih usluga bolje i da ne ulazimo- svakako obican narod Boke, a i ostatka CG nece. Ako pricamo o nasem narodu to ce svakako biti dps jagnjece brigade.
    Al zaigrace mecka i ispred njihovih vrata!
    Kao neko ciji je djed (krace vrijeme njegova sestra i brat) poprilicno vremena proveo na Mamuli, zbog cega se razbolio i rano umro - nemam sto dodat' na gorenapisano.
    Nekima nista nije sveto.
    P r i m o r a c

  13. #9913
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Tivat danas nema veze sa Tivtom moje mladosti
    Problem je kako se i po kojoj cijeni prodavao prostor dje je sada Porto Montenegro.
    Problem je sto je drzava nametnula Opstini Tivat da gradi put na svojoj teritoriji Lustice (zarad Lustice bay-a). Vrijednost - gotovo godisnji budzet Opstine.
    Problem je sto je ,,drzava'' (odredjeni ljudi) mnogo toga cinjela u korist investitora, a na stetu naroda.

    Ne mozemo sve da gledamo kroz ,,napredak'' i ,,broj radnih mjesta''. Sjasite malo, izvinite na izrazu.
    Unistava se Brodogradiliste Bijela (nemam nikakve emocije prema preduzecu koje je zabilo noz u ledja Jugooceaniji, ali je to neka druga prica) zarad Porto Montenegra!?
    Kotor je na putu da izgubi status UNESKA-ove zastite zarad gradnje uz dozvolu mocnika (od skoro se za planiranje i pita samo i iskljucivo Podgorica).

    Nikakav plan ne postoji. Samo interesi i zarada. Naposljetku, ,,da li je Tivat isti sto je nekad bio'' , ,,broj radnih mjesta'' , ,,valorizacija''...i sto imamo za posljedicu svega toga?
    Lijepe uspomene. Makar ja.
    Iako vec 10 godina zivim u Pg bio sam i bicu BOKELJ.
    P r i m o r a c

  14. #9914
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,620
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Do konacne pobjede!

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  15. #9915
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,337
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Transfer blama.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  16. #9916
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Do konacne pobjede!

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    tako je to kad je pomorac vrhunski turisticki majstor....
    Last edited by jokac; 10-03-19 at 09:39.

  17. #9917
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,528
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    A nidje rijeci o kljucnoj stvari, poboljsanju uslova za turisticke radnike
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  18. #9918
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ako se poredi sa Monakom,neka plati radnike kao i tamo....

  19. #9919
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Mi smo stoka i treba nas jebbati.

    Pogledaj pricu tipu


    Ovo ne da je sramota. Nego nemam rijeci


    https://m.cdm.me/ekonomija/radulovic...jackaju-goste/

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  20. #9920
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Sto ocekivsti od nekog ko je svojevremeno svercovao bunde iz Grcke, oblaceci ih na zene kojima je bio vodic na toj destinaciji.

  21. #9921
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naši ljudi nijesu spremni da rade neke prostije poslove ispod 1000 eura, a ni ispod 500, a situacija je takva da tolike plate nijesu moguće. Ne bih rekao da smo neradni, ali nerealno cijenimo taj svoj rad.

    Ahhahahahahahahahajahahah, ao.

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  22. #9922
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Sto ocekivsti od nekog ko je svojevremeno svercovao bunde iz Grcke, oblaceci ih na zene kojima je bio vodic na toj destinaciji.
    a prije toga je plovio i piketao po palubi.

  23. #9923
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,360
    Thanks Thanks Given 
    1,346
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/ekonomija/radulov...jackaju-goste/

    TAKSISTI NAJVECI PROBLEM, AKO TO RIJESIMO BICEMO JACI OD MONAKA HAHAHAHA HAH HAH AH HA HAH HAH AGA GA GHASGDHAHGV DVJHBAVJHB JHBV IJUHGDA JHBGVDAAJHBV BDAKJHHBDALKJ

    HAHAHAHAHAHAHHAHA

    Radulović: Crna Gora nema slabiju ponudu od Monaka, riješiti problem taksista koji pljačkaju goste

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  24. #9924
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Našla se anomalija da priča o anomalijama. Izvale su mu skoro pa crni humor


    Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  25. #9925
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    bio sam na jedno slavlje u Splendid,toliko nesposobnih konobara nisam vidio nidje,na svijet.jednoj konobarici pade puna tacna pica na sred sale,haos.a platili smo papreno...

Page 397 of 627 FirstFirst ... 297347387393394395396397398399400401407447497 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •