Page 550 of 626 FirstFirst ... 50450500540546547548549550551552553554560600 ... LastLast
Results 13,726 to 13,750 of 15637

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #13726
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,979
    Thanks Thanks Given 
    3,805
    Thanks Thanks Received 
    3,095
    Thanked in
    1,583 Posts

    Default

    Raste broj zarazenih. Nadam se da nece eskalirati da upropasti sezonu.
    Mada, u svim zemljama gdje je bio pad zarazenih, broj ponovo raste cak i do nekih rekorda.
    Nadajmo se najboljem da se nekako idrzi razuman broj do oktobra npr


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  2. #13727
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Do oktobra da izduramo bilo bi dobro... I da nema pritiska na domove zdravlja i bolnice zbog tezih klinockoh slika...

    Engleska je juce ukinula sve mjere uprkos desetinama hiljada slucajeva dnevno. Da vidimo kuda ce ih to odvesti i koliko masovna vakcinacija pomaze.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  3. #13728
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Vrnuh se sa poslovnog puta kroz Hr i Slo i posjetih nekih 10 hotela (5☆) od Dubrovnika, Splita, Istre, Zagreba, Ljubljane i Portoroža.

    Da ne dužim previše - 250 konobara je ovo godine Hrvatska povukla iz CG jer njihovi idu dalje kroz EU a dio konobara je tokom pandemije poceo da se bavi tj. presao u gradjevinu (moleraj, parketari, keramicari). Plan je da iduce godine Hrvati jos vise udare na CG i uzmu to sto valja medju konobarima i kuvarima...a u Portorozu mi direktorica hotela kaze da su ove godine primili 260 ljudi iz Vranja i Niša. Kazu jako zadovoljni kako rade i kako se ponasaju - po 3 clana familije su dosli.
    U Ljubljani pitam momka koji radi u jednoj od najboljih poslasticara kako mu je (momak iz BG) - kaze 1250 eura plata a baksis 1500-2000. Stan sa curom placa 750 eura blizu centra i fino im je.
    I juce sjedim u City kvart sa komsijom koji ima 3 lokala i kaze nikad gore stanje...generalno je Podgorica prazna, to sto ima ide u centar a on je ostao bez 3 dobra radnika u posljednjih 10 dana jer su otisli na primorje. 1 je otisao u Nikki Beach i kaze mu da rastura kako radi.
    Da ne palamudimo vise...iduce godine nece imat vise ko da radi u ugostiteljstvu. Ugostitelji, ako misle da mogu da dizu cijene hrane i pica a da konobarima i kuvarima daju mrvice grdno su se zeznuli jer ce iduce godine pola njih stavit kljuc u bravu. Ne znam za koje pare i kakve uslove crnogorci oce da rade u ugostiteljstvu ali mi smo ga nadrljali ako se ovo stanje ne pocne rjesavati od jeseni. Mi vise ne mozemo da dovodimo ljude iz juzne srbije i bosne jer oni idu u hr i slo dje ih placaju barem 2x vise.
    Obrni-okreni usluga je zestoko pala na primorju ove sezone a iduce mozda budemo imali i self-service pa i cijene budu nize. Tipa lezaljka 5 eura ali da je ti sam postavis, pice i hrana na sank i tako to.
    p.s Jesu guzve, bile su i bice...infrastruktura katastrofa i tu se nista ne misli mijenjat ali van-pansion je slabiji za dobar procenat. Hoteli, bolji, rade jako dobro ali se mnogi drugi zale da se slabo trosi na hranu i pice.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to laciale For This Useful Post:


  5. #13729
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Koliko para toliko i muzike gospodo.. Dajte plate ljudima pa će raditi
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  6. The Following 3 Users Say Thank You to Zedd For This Useful Post:


  7. #13730
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,516
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    2,505
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Podjem u setnju sa familijom put Rafailovica, da kupim uz put 4 soka u jedan beach bar, ima rashladnu, stojim cekam, gleda me cojek, reko izvini, mogu li kupiti sok, a veli brate ne ustajem ti, vecinom razgledaju reko sjedi nema veze, nedje cu drugo...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  8. #13731
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    Vrnuh se sa poslovnog puta kroz Hr i Slo i posjetih nekih 10 hotela (5☆) od Dubrovnika, Splita, Istre, Zagreba, Ljubljane i Portoroža.

    Da ne dužim previše - 250 konobara je ovo godine Hrvatska povukla iz CG jer njihovi idu dalje kroz EU a dio konobara je tokom pandemije poceo da se bavi tj. presao u gradjevinu (moleraj, parketari, keramicari). Plan je da iduce godine Hrvati jos vise udare na CG i uzmu to sto valja medju konobarima i kuvarima...a u Portorozu mi direktorica hotela kaze da su ove godine primili 260 ljudi iz Vranja i Niša. Kazu jako zadovoljni kako rade i kako se ponasaju - po 3 clana familije su dosli.
    U Ljubljani pitam momka koji radi u jednoj od najboljih poslasticara kako mu je (momak iz BG) - kaze 1250 eura plata a baksis 1500-2000. Stan sa curom placa 750 eura blizu centra i fino im je.
    I juce sjedim u City kvart sa komsijom koji ima 3 lokala i kaze nikad gore stanje...generalno je Podgorica prazna, to sto ima ide u centar a on je ostao bez 3 dobra radnika u posljednjih 10 dana jer su otisli na primorje. 1 je otisao u Nikki Beach i kaze mu da rastura kako radi.
    Da ne palamudimo vise...iduce godine nece imat vise ko da radi u ugostiteljstvu. Ugostitelji, ako misle da mogu da dizu cijene hrane i pica a da konobarima i kuvarima daju mrvice grdno su se zeznuli jer ce iduce godine pola njih stavit kljuc u bravu. Ne znam za koje pare i kakve uslove crnogorci oce da rade u ugostiteljstvu ali mi smo ga nadrljali ako se ovo stanje ne pocne rjesavati od jeseni. Mi vise ne mozemo da dovodimo ljude iz juzne srbije i bosne jer oni idu u hr i slo dje ih placaju barem 2x vise.
    Obrni-okreni usluga je zestoko pala na primorju ove sezone a iduce mozda budemo imali i self-service pa i cijene budu nize. Tipa lezaljka 5 eura ali da je ti sam postavis, pice i hrana na sank i tako to.
    p.s Jesu guzve, bile su i bice...infrastruktura katastrofa i tu se nista ne misli mijenjat ali van-pansion je slabiji za dobar procenat. Hoteli, bolji, rade jako dobro ali se mnogi drugi zale da se slabo trosi na hranu i pice.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Mi na radnika gledamo kao na robu, trosak koji bi valjalo izbjeci da mozemo nekako, ali posto ne mozemo, aj da ga platimo minimalno.

    Shodno tome imamo sto imamo. Pokusaj turizma. Nista novo.

    I iduce godine ce biti isto, pa i u narednim godinama. Dok drzavane odluci da se ozbiljno pozabavi ekonomijom i zaposljavanjem.

    Dok se to desi mi cemo vec bit u EU, a tek onda krece egzodus...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  9. #13732
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    u ambiente u BD pakao od gužve, oni konobari po 200 pića donesu za noć sigurno (a kokteli su po 8-9e), neka ga časte po 50 centi u prosjeku za piće on mora za veče 100e bit dobar od bakšiša...
    She is only here to annoy herself!

  10. #13733
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,224
    Thanks Thanks Given 
    14,445
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    2,032 Posts

    Default

    Meni je brat otišao da radi u Falkensteiner u Zadru. Nije nešto zadovoljan. Mogao je za iste pare raditi i ovdje. Mislim na primorje naše. Još uvijek nisu popunjeni skroz.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  11. #13734
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Sezona je dobra s obzirom na okolnosti vise sile a ovi dps analiticari i strucnjaci za turizam neka se spuste malo dolje da vide guzve.
    A oni kunu svako auto stranih tablica... voljelo bi da se sve surva, samo jer im dps na vlast nije, eto koliko vole majku Crnu Goru...do posljednjeg centa što im mile daje

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


  13. #13735
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,846
    Thanks Thanks Given 
    1,623
    Thanks Thanks Received 
    2,774
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    Ada poslo je 6momaka iz pg kao spasioci u rovinj. I to su ih cekali da zavrse kurse i trk tamo.
    E ne znam za konobare ali zamisli kad spasioca treba iz cg da im dodje.
    f6

  14. #13736
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    A oni kunu svako auto stranih tablica... voljelo bi da se sve surva, samo jer im dps na vlast nije, eto koliko vole majku Crnu Goru...do posljednjeg centa što im mile daje
    Polakote malo, nisu gužve nikakvo mjerilo, po meni je bolja sezona đe se dobro potrošilo, a imam utisak da to trenutno nije slučaj i ako ima naroda (što niko ne spori)..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  15. #13737
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,767
    Thanks Thanks Given 
    827
    Thanks Thanks Received 
    771
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Naroda ima dosta, ali para slabo. Uglavnom su to šetači, bar je tako u Bar
    Love, peace and respect.

  16. #13738
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Tako je to kad nema DPS-a. Više vozila zvanično uđe u CG nego 2019 aRli ne valja to, sve šetači...spavaju po parkovima i to...

  17. #13739
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,202
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Sezona je definitivno bolja nego što je većina (i ja među njima) očekivala. Pitanje je samo da li će, zbog korone, dovoljno dugo trajati.

  18. #13740
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Sezona je definitivno bolja nego što je većina (i ja među njima) očekivala. Pitanje je samo da li će, zbog korone, dovoljno dugo trajati.
    Ja se više bojim septembra..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  19. #13741
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    ada kako je krenulo do septembra će i turisti da steknu kolektivni imunitet...
    She is only here to annoy herself!

  20. #13742
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Boze ovih fendaka sa foruma...vele vise je turista sto odma znaci bolja je sezona? Znate li koliko je trosilo 25% turista iz rusije? 400 miliona eura. Znate li koliko ce potrosit region - duplo manje. Dje su turisti iz EU? Evo cekamo da vidimo statistiku. Kazem da meni hotelijeri kazu da su zadovoljni cijenama smjestaja i popunjenosti ali ne i van-pansionom. Vecina zemalja ce traziti da se turisti do 15.08. vrate u maticne zemlje i to ce biti problem, jer zele na 2 sedmice da zatvore te iste turiste i umire koronu jer brojke skacu svakim danom.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  21. #13743
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    Dje su turisti iz EU?
    100 auta sam danas vidio u BD poljske austrijske njemačke tablice pa čak bješe i jedna britanska BMW trojka (al aj oni više nisu u EU)
    She is only here to annoy herself!

  22. #13744
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    Boze ovih fendaka sa foruma...vele vise je turista sto odma znaci bolja je sezona? Znate li koliko je trosilo 25% turista iz rusije? 400 miliona eura. Znate li koliko ce potrosit region - duplo manje. Dje su turisti iz EU? Evo cekamo da vidimo statistiku. Kazem da meni hotelijeri kazu da su zadovoljni cijenama smjestaja i popunjenosti ali ne i van-pansionom. Vecina zemalja ce traziti da se turisti do 15.08. vrate u maticne zemlje i to ce biti problem, jer zele na 2 sedmice da zatvore te iste turiste i umire koronu jer brojke skacu svakim danom.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    A dobro čoče, svakako svi vele kako su se nadali , da su prezadovoljni. Svaki dan se čujem sa ljudima od Ulcinja, pa do na kraj Boke što se veli , svako kaže da su zadovoljni. Znamo mi da gosti iz regiona manje troše ali isto znaj da je Laković imao preko 30 miliona prometa manje 2020 godine u odnosu na 2019, a vjerujem da je jedno 20 miliona od te cifre zbog loše sezone i slabe potrošnje u objektu Radanovići, kojem ove godine većina dobavljača i šleperima dostavlja robu... Značiće itekako ova sezona ljudima, a i nama svima.

  23. #13745
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    Boze ovih fendaka sa foruma...vele vise je turista sto odma znaci bolja je sezona? Znate li koliko je trosilo 25% turista iz rusije? 400 miliona eura. Znate li koliko ce potrosit region - duplo manje. Dje su turisti iz EU? Evo cekamo da vidimo statistiku. Kazem da meni hotelijeri kazu da su zadovoljni cijenama smjestaja i popunjenosti ali ne i van-pansionom. Vecina zemalja ce traziti da se turisti do 15.08. vrate u maticne zemlje i to ce biti problem, jer zele na 2 sedmice da zatvore te iste turiste i umire koronu jer brojke skacu svakim danom.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Prosle godine smo ljusnuli 90%, dok su komsije ljusnule 50%.

    Ove godine cemo uzet, ako nas korona ne prekine, makar 70-80% prihoda iz 2019te.

    70-80% zvuci bolje nego 10%.

    A to da su Rusi neke prelude trosadzije, to mos rec nekom ko se ne bavi turizmom, i proci ce ti. Rublja im pada svake godine, tako da velika vecina njih ne trosi nista vise od njemaca i britanaca.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  24. #13746
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,215
    Thanks Thanks Given 
    703
    Thanks Thanks Received 
    1,163
    Thanked in
    650 Posts

    Default

    Često podjem do Igala, dva drugara drže restoran,2 kafića i plažu. Naroda ima ali je potrošnja smijesna.

    Juče i prekjuče na plaži zauzete sve lezaljke, znaci od 50 ljezaljki nije imao pazar 50€ (ne računam ljezaljke i suncobran). Komplet dvije lezaljke i suncobran 8 EUR.

    Inače u lokalu možeš da jedeš od 2 do 6.5€. Pice kao u Podgorici. Ni kafu ljudi ne naruče.

    Narod nema para.

  25. #13747
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    538
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    142 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Često podjem do Igala, dva drugara drže restoran,2 kafića i plažu. Naroda ima ali je potrošnja smijesna.

    Juče i prekjuče na plaži zauzete sve lezaljke, znaci od 50 ljezaljki nije imao pazar 50€ (ne računam ljezaljke i suncobran). Komplet dvije lezaljke i suncobran 8 EUR.

    Inače u lokalu možeš da jedeš od 2 do 6.5€. Pice kao u Podgorici. Ni kafu ljudi ne naruče.

    Narod nema para.
    A u Igalo inace parasi dolaze ...

  26. #13748
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,425
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    546
    Thanked in
    305 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ove godine cemo uzet, ako nas korona ne prekine, makar 70-80% prihoda iz 2019te
    Broj turista će sigurno biti toliko, a možda i više...
    Prihodi, volio bih, ali bojim se da nema šanse... Ako bude i 66% biće puna kapa...

    Ali evo, nadam se da ćeš mi kvotovati post u septembru i reći "jesam li vam reka'..."

  27. #13749
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,252
    Thanks Thanks Given 
    3,461
    Thanks Thanks Received 
    8,424
    Thanked in
    4,545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by irriducibili91 View Post
    A u Igalo inace parasi dolaze ...
    što ne dolaze? prije bih pošao u Igalo no u BD od koje su nažalost Guču napravili

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  28. #13750
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,215
    Thanks Thanks Given 
    703
    Thanks Thanks Received 
    1,163
    Thanked in
    650 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by irriducibili91 View Post
    A u Igalo inace parasi dolaze ...
    Ne pričamo da li dolaze parasi već upotedjujemo ranije godine, kao da si promašio temu.

Page 550 of 626 FirstFirst ... 50450500540546547548549550551552553554560600 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 10:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 17:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 18:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 15:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 01:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •