Page 529 of 627 FirstFirst ... 29429479519525526527528529530531532533539579 ... LastLast
Results 13,201 to 13,225 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #13201
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Sto mislite o ovome? Gubitak za CG ili ne?
    Mislim da nije dobro da Sveti Stefan bude zatvoren čitave sezone, pogotovo sada kada turizam treba da se oporavi.

    Međutim, u ovoj priči me mnogo više interesuje pravna i prostorno-planska strana svega, budući da je izgradnjom objekata devastiran Miločerski park, a pritom se zabranom prilaska Kraljičinoj i Kraljevoj plaži krši Zakon o morskom dobru, ali i Zakon o državnoj imovini, kao i sami ugovor sa MD. Obala mora (morsko dobro) je dobro u opštoj upotrebi i ne može biti objekat privatne svojine.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  2. #13202
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Mislim da nije dobro da Sveti Stefan bude zatvoren čitave sezone, pogotovo sada kada turizam treba da se oporavi.

    Međutim, u ovoj priči me mnogo više interesuje pravna i prostorno-planska strana svega, budući da je izgradnjom objekata devastiran Miločerski park, a pritom se zabranom prilaska Kraljičinoj i Kraljevoj plaži krši Zakon o morskom dobru, ali i Zakon o državnoj imovini, kao i sami ugovor sa MD. Obala mora (morsko dobro) je dobro u opštoj upotrebi i ne može biti objekat privatne svojine.
    Hmmmm... Ima smisla u priči da neće doći gosti kao što su Bekamovi ili Šarapova, a da leže na plažu đe će ih Crnogorci slikat ka bijele međede u zološki vrt.

    Miločerski park je zastiđe, ali od ne vidim problem da bude dio plaže zs goste hotela isključivo, naročito ako su to gosti koji plaćaju nekoliko hiljada eura na noć.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  3. #13203
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Nije problem da dio plaže bude samo za goste hotela (kao što je to slućaj sa Svetim Stefanom), ali običan građanin ili turista nije mogao da donese peškir i okupa se na Kraljičinoj ili Kraljevoj plaži - bar na onoj trećini plaže koja mora da bude slobodna od zakupa.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  4. #13204
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,619
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Sveti Stefan nece raditi ove godine.
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...i-za-ovo-ljeto

    Morsko dobro poslalo opomene Statisu za plaze.
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...im-kupalistima

    Sto mislite o ovome? Gubitak za CG ili ne?
    U kratkom roku je gubitak sto hotel nece radit ove godine.

    U srednjem i duzem roku je neizmjeran dobitak, jer jedan biser i svjetska ikona moze da donese drzavi mnogo vise, nego sto je dok su ga kumare krcmile.

    Uz sposoban domaci menadzment, hotel moze da radi 12 mjeseci godisnje, umjesto 6, i da ne bude odmaraliste za Prvu familiju.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  5. #13205
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Možeš li ijedan post napisat a da ne sadrži hobotnica, prva familia i slično. Ubijaš volju za bilo kakvu diskusiju.
    Pakao.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  7. #13206
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Možeš li ijedan post napisat a da ne sadrži hobotnica, prva familia i slično. Ubijaš volju za bilo kakvu diskusiju.
    Pakao.
    U cemu je problem sto covjek govori istinu to je pakao sto se tamo radilo najveca olos i kriminalci su se skupljali bas ce veliki gubitak da bude sto ce statis lopov i marioneta kriminalaca da ode i da nastavi da im razvija biznis u bg i dubai srecan im put no da je srece u zatvor bi zavrsili ne bi mogli da odu kao da nista nije bilo

  8. #13207
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,019
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,431
    Thanked in
    1,309 Posts

    Default

    A ovoga ljeta se ti isti nece exponirati u Przno ispred Maestrala...?

    Da se svaki drugi dan napravi racija tamo,skupilo bi se naoruzanja i supstanci na stotine kg.
    ...

  9. #13208
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,294
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Zato sto je to prezvakana prica, to je tačno i to je nadam se jedna istorija koja se nadam neće ponoviti.
    Sada treba da trošimo energiju na oporavak i napredak.


    Djilas Djilas.... zašto ovo nisi uradio ali Djilas Djilas.... pecka prica.

  10. #13209
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    A ovoga ljeta se ti isti nece exponirati u Przno ispred Maestrala...?

    Da se svaki drugi dan napravi racija tamo,skupilo bi se naoruzanja i supstanci na stotine kg.
    Ja ne pricam o suncanju i spavanju vec koriscenju sv stefana za pranje novca kako domacih kriminalaca tako i inostranih

  11. #13210
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,619
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Možeš li ijedan post napisat a da ne sadrži hobotnica, prva familia i slično. Ubijaš volju za bilo kakvu diskusiju.
    Pakao.
    Zato sto sam u toj industriji, poznanici mi rade tamo, i sto se ucinje od najvece ikone CG turizma, je katastrofa.

    3, 4 najljepse place, park od 100+ godina, hotel koji je zatvoren veci dio godine, betonski dzin u sred parka...

    E moj herkules... Ajde da ja i ti probamo da radimo to sto su Statis i Pua radili, pa da vidimo kako bi se proveli.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  12. #13211
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Kada se prezentuje hronologija nekog događaja mnoge stvari postaju jasnije. Evo je u vezi zakupa:
    2006 god. - raspisan javni konkurs o zakupu.
    2007 god. - ministarstvo turizma, HTP Budvanska Rivijera i HTP Miločer sa jedne strane i Adway Inv. LTD i Aman sa druge strane potpisuju ugovor o zakupu. On podrazumjevao godišnju zakupninu od 1,29 miliona eura za HTP Budvanska Rivijera (za vilu Miločer i Sveti Stefan) i 0,67 miliona eura za HTP Miločer (za hotel Kraljičina Plaža) koje bi se isplaćivala u tri rate. Pored toga zakupac plaća poreze i dužan je da uloži 50 miliona eura u rekonstrukciju.
    2008 god. - Adway Inv.LTD bankrotira, te zakup preuzima Restis grupa zadržavajući Aman menadžment. Za te potrebe registruju domaću kompaniju Adriatic Properties.
    2010 god. - Evropska banka za obnovu i razvoj (EBRD) odobrava kredit od 37 miliona eura kompaniji Adriatic Properties za obnovu Svetog Stefana.
    2011 god. - HTP Budvanska Rivijera traži da se izmire obaveze za plaćanje zakupa i na osnovu poreza za nepokretnost ili će raskinuti ugovor. Iz Adriatic Properties-a stiže odgovor da ih je obnova Svetog Stefana umjesto 50 miliona koštala 90 miliona eura, da su kasnili sa obnovom zbog mještana (obnova crkve Aleksandra Nevskog na bloku 25) i da im je to prouzrokovalo gubitak od 7 miliona eura. Zbog toga traže smanjenje godišnjeg zakupa.
    2012 god. - zbog neplaćanja poreza na nepokretnosti HTP Budvanska Rivijera tuži Adriatic Properties
    2013 god. - dogovoreno da se smanji godišnji zakup (sa 1,96 na 1,47 miliona eura), te da se zakup ugovoren sa HTP Budvanskom Rivijerom produži sa 30 na 42 godine, a sa HTP Miločer sa 30 na 90 godina.
    2014 god. - Adriatic Properties ne olaća zakup ni porez na nepokretnosti, niti će izmirivati te obaveze dok se u skupštini ne usvoje aneksi ugovora dogovoreni prošle godine (produženje zakupa i smanjenje rate). HTP Budvanska Rivijera i Adriatic Properties potpisuju aneks ugovora po kojem Adriatic Properties može da objekte u zakupu da u podzakup.
    2015 god. - usvojeni aneksi ugovora u skupštini. Adriatic Properties postaje vlasnik hotela Maestral.
    2016 god. - objavljeni planovi o novim hotelu umjesto starog ,, Kraljičina Plaža", te je najavljeno 100 miliona eura investiranja u isti.
    2017 god. - Adriatic Properties prijavljuje da je tokom ove godine poslovao sa gubitkom od 6,3 miliona eura.
    2018 god. - Adriatic Properties prijavljuje da je tokom ove godine poslovao sa gubitkom od 5,7 miliona eura, te da je akumulirani gubitak 88,8 miliona eura.
    2019 god. - rekonstrukcija kompanije Budvanska Rivijera iz koje se izdvaja kompanija ,,Sveti Stefan hoteli" koja preuzima posao iznajmljivanja Svetog Stefana i vile Miločer kompaniji Adriatic Properties. Procjenjena vrijednost kompanije ,,Sveti Stefan hoteli" je 60,7 miliona eura (kompanija se kotira na berzi).
    2021 god. - obustavljeni radovi na izgradnji hotela ,,Kraljičina Plaža", Aman otkazao sva bukirana noćenja u hotelu, radnici poslati na prinudni godišnji odmor. Izvesno da se neće raditi ove godine. Adriatic Properties saopštio da je prinuđen na takav potez jer nisu dobili adekvatne odgovore od vlade.


    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  13. #13212
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,831
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Sad ce to kum Bato preuzet... e onda ce mojsiju to da bude naaaajbolji menadzment i pun pogodak.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  14. #13213
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,457
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    1,250
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    A ovo da je Dakina firma angažovana na rekonstrukciji nikom ništa e hobotnica umiješana na sve strane ne samo na strani prve familije, pitanje bi bilo da je možda Carevic učestvovao u poslovima oko Sv. Stefana bili se onoliko bukao sa rušenjem rampi i sličnim glupostima.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  15. The Following User Says Thank You to goldfinger For This Useful Post:


  16. #13214
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Jel ko bio tamo da pije kafu nociva?
    Jel opravdano ovo 100 miliona ulaganja? Tj nije neko izvlacenje para? A ovamo kukaju zbog autoputa....

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  17. #13215
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ac-krsi-ugovor

    Da skupstina utvrdi da li zakupac krsi ugovor?!

    To ce biti posao arbitraze.

  18. #13216
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Grčki biznismen Petros Stathis, vlasnik kompanije Adriatic Properties, koja je zakupac Svetog Stefana kazao je da Aman odlazi sa Svetog Stefana, ali i smatra da je to zaista jedno od najboljih mjesta na svijetu. Najavio je da prodaje Universal Capital banku, te da pokreće novi biznis u Srbiji.

    “Nažalost, izgleda da Crna Gora ne može da podrži ovakvu investiciju i žao mi je zbog toga, jer vjerujem da je to velika greška. Ne samo prema meni kao investitoru, već i za zemlju i za narod Crne Gore”, rekao je Statis u emisiji patriotske igre na TV A1.

    Odgovarajući na pitanje da li je predsjednik Crne Gore Milo Đukanović njegov poslovni partner, partner u investicijama u Crnoj Gori ili negdje drugo Stathis je odgovorio odrično.

    “Već dugo vremena to slušam i, znate kako kažu u Grčkoj: moraš da dokažeš da nisi slon. Ja nisam slon. Ali Vi mi tražite da dokažem da nisam. Kako ja to da uradim? Naposljetku, mi smo ovdje sada četrnaest godina. Kompanijska struktura za koju kažu da iza je čine ofšor kompanije. Pa nismo mi osnovali takvu strukturu, mi smo je zatekli takvu od prethodnog investitora. Ejdvej koji je bio vlasnik AMAN Svetog Stefana je kompanija koja je pripadala AMAN-u u to vrijeme. Ja sam je samo preuzeo. A iza toga je Gibraltarska kompanija koja pripada nama. Sve je veoma jasno. To nisu sive oblasti niti bilo šta slično. Čujem razne spekulacije, čujem Sejšeli, čujem Mauricijus, čujem Maršalska Ostrva. Ne, u pitanju je Gibraltarska kompanija. A ako bi htio da se krijem, zašto sam registrovao svoju kompaniju Monterok na listi Komisije za hartije od vrijednosti Kipra? Koju reguliše jedan od najvećih revizora na svijetu, Prajs voterhaus kupers. Zašto moram sve vrijeme da odgovaram na isto pitanje? Ne, on nije moj partner. I to je to”, objasnio je Statis.

    Prema njegovim riječima Đukanović podržava ovaj projekat, te da je Sveti Stefan najprestižniji projekat u Crnoj Gori i ne samo tu.

    “Znam iz svog iskustva da mnoge zemlje mole da dobiju AMAN hotel. Dakle, on je podržavao AMAN kao operatera, da ostane tu, a ne mene. Ja kao investitor sam podržavao ovu investiciju. I na kraju krajeva, vrlo, vrlo direktno i iskreno: kako me je to podržavao? Tako što sam čekao osam godina na dozvolu za gradnju na Kraljičinoj plaži? Kako me je podržavao u svim problemima sa lokalnim stanovništvom i svim tim stvarima?”, naglasio je Stathus.

    On je saopštio da je spa objekat u Miločeru gradio Miodrag Daka Davidović.

    “Da li mislite da je Daka Davidović dobar prijatelj Mila Đukanovića? Ja lično ne vjerujem. I znam da nije. Dakle, ako me je gospodin Đukanović podržavao, i radio sve za mene i zajedno sa mnom, zar bih mogao da uzmem Daku Davidovića kao glavnog izvođača?”, dodao je on.

    Statis kaže da i sada ima puno problema u poslovanju i nakon promjene vlasti.

    “Znate da je nova priča sada, da je crnogorska Vlada riješila da tu oblast sada pretvori u javnu oblast. Nakon šezdeset godina, ljudi imaju pravo pristupa Kraljičinoj plaži i mogu da plivaju zajedno sa gostima našeg hotela, što nije nikada bio dio plana. Kada je ovaj ugovor potpisan, prije četrnaest-petnaest godina, trebalo je da bude potpuno ekskluzivan rizort. U suprotnom, vjerujte mi, ni AMAN, niti ijedan drugi veliki brend na svijetu ne bi potpisao taj ugovor i, naravno, nijedan investitor, ni ja, niti bilo ko drugi, ne bi uložio u „polu-privatan“ rizort”, objasnio ej on.

    Odlaze sa Svetog Stefana

    Stathis navodi da mnogi ljudi tvrde da Sveti Stefan pripada njima – naravno, Vlada Crne Gore, lokalne zajednice Budve, Miločera, Svetog Stefana, princ Jugoslavije, princeza Katarina, koja je, uzgred budi rečeno Grkinja, i svi polažu svoje pravo, prenosi CdM.

    “Mi imamo ugovor sa Vladom Crne Gore. Mi ga iznajmljujemo i imamo obavezu da ga razvijamo. Veoma konkretan ugovor sa konkretnim obavezama sa naše strane. Mi smo uradili sve sa naše strane, iako smo sve vrijeme imali neprijatna iznenađenja”, ističe on.

    Grčki biznismen podsjeća na slučaj kada je prije mnogo godina, kada je lokalna zajednica došla i krenula da gradi crkvu, niotkuda, bez ikakvih dozvola, na glavnoj verandi Svetog Stefana.

    “To je za mene bilo veliko iznenađenje. I kad smo počeli da razgovaramo kako se to desilo rekli su a tu je bila crkva… znate, tu je prije bio kazino, ali niko se nije žalio. Odjednom, kad je došao grčki investitor, kada je sve išlo po planu – moramo da napravimo crkvu. Mi smo to prihvatili i nastavili smo. I svakoga dana je bio novi problem. Sve do skora kada se desio i najveći problem. Ovog ljeta je naš operater, AMAN, riješio da zatvori poslovanje za ovo ljeto”, rekao ej Stathis.

    Znači tačno je da neće raditi ovog ljeta.

    “U ovakvoj situaciji, ako se ništa ne promijeni, ne može da radi. Sada ću vam objasniti – naš globalni operater je vjerovatno najluksuzniji operater na svetu. To je bio veliki uspjeh u to vrijeme za Crnu Goru da privuče AMAN. Jer, tim potezom se Crna Gora pozicionirala na mapi luksuznih destinacija u svijetu”, ocjenjuje on.

    Stathis je saopštio da su ljudi iz Porto Montenegra, ljudi iz Luštice, ljudi iz Porto Novog došli u Crnu Goru zbog AMAN-a.

    “Možete da ih pitate. Oni meni to govore, jer znate mi smo svi prijatelji između sebe. I dali su AMAN-u jedno od najboljih mjesta na svijetu – Sveti Stefan je zaista jedno od najboljih mjesta na svijetu. I jako sam srećan što sam mogao da učestvujem u toj investiciji. Nažalost, izgleda da Crna Gora ne može da podrži ovakvu investiciju i žao mi je zbog toga, jer vjerujem da je to velika greška. Ne samo prema meni kao investitoru, već i za zemlju i za narod Crne Gore”, kazao je on.

    Problemi na Kraljičinoj plaži

    On naglašava da kakva je situacija sada, nema Kraljičine plaže, više nema investicija u ovom dijelu. Prema njegovim riječima, Vlada Crne Gore odlučuje, nakon 10 godina nesmetanog rada, da promijeni pristup, da sve ovo područje učini polu-javnim i da uništi svaku vrstu ekskluzivnosti.

    “I, govoreći o tome, to je veoma ozbiljna povreda ugovora, ali opet, ponoviću, potpisan je od Amana i Ccrnogorske Vlade. Ne postoji način da Aman kao operater nastavi, to ne može biti polu-javno… znate, pomenuću ime jer je već bilo u javnosti, Viktorija Bekam i porodica Bekam da budu na Kraljičinoj plaži, a mještani, bilo koji mještani, ne kažem, dobri, loši, znate, i svaki posjetilac u Crnoj Gori će moći da prođe sa svojim telefonom, znate, da ide da slika, to smeta takvim gostima. Ti ljudi žele ekskluzivnost. Ukoliko ne postoji ekskluzivnost – nema Amana”, jasan je on.

    Naglašava da je ovo bila Amanova odluka, a ne njegova odluka da Aman više ne može da posluje.

    “Ovo je šteta za mene, finansijski, i zato, hvala Bogu, kao i za svaki međunarodni ugovor, postoji arbitraža, u ovom slučaju sa sjedištem u Londonu, i tamo ćemo vidjeti ko je u krivu a ko je u pravu”, dodao je on.

    Stathis kaže da je na tom mjestu nedavno bio ministar ekonomskog razvoja Jakov Milatović i da je zaista bio impresioniran.

    “I, on kaže da pokušava da bude posrednik između lokalne zajednice i nas. Ali ovdje nema potrebe za medijacijom. Postoji ugovor koji se mora poštovati. Vladavina prava, mislim da je jedna od glavnih stvari koje ova vlada pominje… Dakle, da je vidimo na djelu, kao što sam rekao, da vidimo ko je u krivu a ko je u pravu.

    Zdravo je da dođe do promjene vlasti

    Prema njegovim riječima, veoma zdravo da dođe do promene vlasti u bilo kojoj zemlji, ne samo u Crnoj Gori.

    “Očekivao sam od nove Vlade kao prvu stvar da pozove ljude koji investiraju i da vide šta su njihovi problemi, kako može da ih podrži, ali to se nije desilo. Ja razumijem da im se ja lično ne dopadam. Mislim da je to vrlo očigledno nakon toliko mjeseci. Ali to je jedan dio. U Crnoj Gori imamo, manje-više, hiljadu radnika koji zavise od naših investicija. Smatram da Vlada koja poštuje svoje građane koji rade za moje kompanije mora da se sastane sa mnom i da mi kaže u čemu je problem koji imaju sa mnom, ako imaju problem sa mnom”, samtra Stathis.

    Zašto je odlučio da finansira u Crnu Goru

    Stathis je objasnio kako je odlučio da dođe u Crnu Goru i investira.

    “Znate, bilo je to jako smiješno, bili smo u hotelu “Sveti Stefan” posljednje godine kada je bio još pod državnom upravom. Bilo je katastrofalno, ništa nije radilo. Ali ja obožavam to mjesto, pa sam rekao svojoj ženi tada: „Ovo je fenomenalan projekat“. Kada sam provjerio kasnije, saznao sam da je već dat Aman Rizortu, japanskom investitoru.
    Ugovor o zakupu između AMAN-a i države Crne Gore nije bio sa mnom, već sa prethodnim investitorom. Ja sam za to saznao naknadno. Onda sam pomislio da sam napravio odličan posao time što sam preuzeo ugovor povoljno, i tako sam se našao u jednoj od najvećih avantura u svom životu”, priča on.



    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  19. #13217
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Pokreće biznis u Srbiji

    Intervju je rađen o Beogradu, a Statis najavljuje da planira da pokrene biznis u glavnom gradu Srbije.

    “Ja sam iz balkanske zemlje, tako da se osjećam sjajno na cijelom Balkanu. Ali moram da kažem da je razvoj Beograda zaista vrlo, vrlo impresivan. I ovaj novi projekat “Beograd na vodi koji sam vidio”, i u kome želim da učestvujem, sve to zajedno mislim da ide u zaista dobrom pravcu. Tu je i stabilnost što je važno”, rekao je on.

    Planira da uradi nešto novo u Beogradu, nada se vrlo brzo.

    “Biće luksuzan restoran”, nije želio više da otkriva.

    Prodaje UCB banku Italijanima

    Stathis je naglasio da se više ne osjećam dobrodošlim u Crnoj Gori, jer ne osjeća nikakvo poštovanje već duže i žao mu je zbog toga.

    “Ja sam napravio dogovor, zapravo dogovor već imam neko vrijeme ali sam ga odlagao, sa veoma poštovanim italijanskim investitorom da prodam banku. Bio sam spreman da prodam i Sveti Stefan. Eto mogu reći da Vijesti imaju i neke dobre izvore, dobar su medij ponekad. Rekli su da sam spreman da prodam Sveti Stefan Džeku Ma, Alibaba grupi i to je bilo tačno ali se nije desilo zbog COVID-a. Svejedno, želim da mu se zahvalim jer kada sam u toku dogovora zatražio podršku tokom problema Crne Gore sa nedostatkom respiratorima, on je, ne znam da li se sjećate da ali je Alibaba grupa poslala 10 respiratora kada su bili najpotrebniji”, naveo je on,

    Vlasnik najbogatijeg restorana u Dubaiju

    Stathis sa porodicom sad živi u Dubaiju gdje je vlasnik najboljeg restorana.

    “To je najveći uspjeh, to je najbolje mjesto gde čojvek može da bude u ovo vrijeme. Naš restoran „Nammos“ u Dubaiju, u prvih četiri i po mjeseca 2021., sa sve COVID merama, Ramazanom i bez žive muzike, napravio je više od 20 miliona eura prometa”, rekao je Stathis.

    Prema njegovim riječima imao biznis u Londonu, biznis u Kanu u Francuskoj, u Italiji, ina Karibima, u Njujorku.

    “Sada razvijamo jedan od najvećih projekata AMAN-a u Americi, AMAN u Njujorku. Posjedujemo dva miliona kvadratnih metara tamo, i to je lokacija koju smo kupili prije deset godina. Sada je aktiviramo i veoma sam srećan zbog toga. U isto vrijeme imamo projekat na Maldivima”, nabrojao je Stathis.

    O medijima

    Odgovarajući na pitanje zašto je odlučio da pokuša da napravi jedan oblik medijske imperije u Crnoj Gori, koja uključuje Dnevne novine, Pobjedu, portale CdM, Analitiku, Statis je rekao da su mediji bili jedan od biznisa koje je imao u Grčkoj.

    “Tako da, kada sam došao u Crnu Goru, tu je bio i jedan talentovan mladi čovjek, on je zapravo postao moj dobar prijatelj, Boris Darmanović, koji je u to vrijeme bio naš PR za poslovanje na Svetom Stefanu, ali ne samo to, on je bio i investitor. Formirao je, po meni, najbolji portal u Crnoj Gori CdM, i diskutovali smo tome da počnemo da sarađujemo. Onda, znate, kada započnete nešto, jedna stvar vodi ka drugoj. Zaključili smo da je bolje da formiramo medijsku kompaniju. Samo medijsku kompaniju, ne imperiju, kako bismo podržali taj biznis. I veoma sam zadovoljan tim biznisom”, rekao je Statis.

    izvor: investitor.me

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  20. #13218
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,619
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Sad ce to kum Bato preuzet... e onda ce mojsiju to da bude naaaajbolji menadzment i pun pogodak.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Za razliku od tebe, ja ne vjerujem slijepo onima koje glasam, pa im i uskratim podrsku, ako se ne pokazu.

    Mene zanima da se budzet drzave puni, da rade NASI radnici, da je hotel otvoren 12 mjeseci, i da Cg ima jedan stvarni sopstveni hotel, bez mijesanja stranaca koji svoje zaposljavaju i ko zna sto rade.

    Kao sto rekoh prije, Sveti Stefan je kedan od onih svjetskih hotela koji su toliko unikatni i svjetska klasa, da mu ne treba ime stranog brenda da se bolje prodaje.

    Mi imamo sposobne kadrove. Evo izvrsni direktor Air Montenegro nije stranac. Imamo i mi ljude svjetske klase, samo im treba datinsansu, i ne ocekivat vjernog glasaca, nego nekoga ko ce da sipa milione u budzet Cg, a ne da krade iz istog.

    Znam da ti je to tesko zamisliti, ali ima nas sto volimo Cg, i da ne zelimo da skubemo iz nje.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  21. #13219
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Kao da je problem da drzava raskine stetan ugovor zbog neplacanja obaveza, uvede novu vlasnicku strukturu, zacrta planove razvoja i da ga open Amanu uz postovanje pravca vizije i razvoja koji drzava zacrta.
    Ko da je adriatic propertis upravljao, pa se propade.
    Jeste ne umijemo drzati nekretninu, pa je izdati na upravljanje, nego nam treba neko....

  22. #13220
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beton View Post
    U cemu je problem sto covjek govori istinu to je pakao sto se tamo radilo najveca olos i kriminalci su se skupljali bas ce veliki gubitak da bude sto ce statis lopov i marioneta kriminalaca da ode i da nastavi da im razvija biznis u bg i dubai srecan im put no da je srece u zatvor bi zavrsili ne bi mogli da odu kao da nista nije bilo
    Je li dokazano to sto pricate? Ili su samo populisticke politicke floskule od kojih se dobija nagon za povracanjem.
    Ta olos i kriminalci su Bekamovi i Marija Sarapova npr? Prtpostavljam da nisi htio da generalizujes ili ti se ono omaklo?


    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Zato sto je to prezvakana prica, to je tačno i to je nadam se jedna istorija koja se nadam neće ponoviti.
    Sada treba da trošimo energiju na oporavak i napredak.

    Djilas Djilas.... zašto ovo nisi uradio ali Djilas Djilas.... pecka prica.
    Ne ne. Hobotnica, prva familija, kumare i slicno. Pa opet hobotnica kumare prva familija itd. Pakao.
    Valjalo bi da neko od vaspostavljenih samo isprati koliko se arbitraza sprema CG ui koje ce pare potencijalno biti u pitanju.

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Zato sto sam u toj industriji, poznanici mi rade tamo, i sto se ucinje od najvece ikone CG turizma, je katastrofa.
    3, 4 najljepse place, park od 100+ godina, hotel koji je zatvoren veci dio godine, betonski dzin u sred parka...
    E moj herkules... Ajde da ja i ti probamo da radimo to sto su Statis i Pua radili, pa da vidimo kako bi se proveli.
    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Ono sto je problem kod tebe, sto od hobotnica, prva familija i kumare ne vidis temu ili pitanje.
    Dakle nisam pitao je li to korupcionaski problem, je li sve uradjeno naopako i pod plastom kriminala, pitao sam kakve su posljedice po turizam.
    I ti bas koji si iz te branse treba da pises o tome, ali ne. Ti guras pricu hobotnica, prva familija, kumare.

    I ovo prolazi kod kako ih vi nazvaste 85tica sigurno, nego eto ima nas koji bi da sagledaju ekonomske posljedice po CG od ovoga. Niko ne spori da neko treba da utvrdi sve cinjenice oko te i slicnih privatizacija, mada nesto ova Vlada sporo to radi nikako da se mrdne.
    Nego terba li se malo pocesat po glavi i zapitati se ko nam ostade od investitora?
    Jer sam prilicno siguran da investitori medju sobom dijele informacije kako su prosli u koju drzavu. Moze nama da se Statis ne svidja nikako, ali ako isprica svoju verziju price nekom svom drugaru investitoru, vjeruje mi njegov drugar investitor nece bit zainteresovan da cuje drugu stranu price i utvrdi istinu nego ce njemu povjerovat.
    A nismo bas u poziciji da nam ne trebaju investitori naprotiv.

    Takav dijalog bih ja da vodimo, ali ne. Ti imas sveto trojstvo hobotnica, prva familija i kumare i tu se sve zavrsi. Sad bih ja trebao da ti odgovorim tipa:

    Treba li pustit Bata da pravi penale investitoru i rusi mu ograde i gradiliste.
    Statis je gresan, ali cini mi se da nije ni CG bila bas cista u cijelom poslu. To je fakat naslijedjeno stanje, ali ako znas da si u poredjenom polozaju moras da se *****s i cekas priliku.
    Ovako ja to zamisljam. Bato oslobodilac Svetog Stefana i onda desant Trebinjaca na kraljicinu plazu. Da se ne uvrijede Trebinjci nista protiv njih nemam, nego mi prvi padose na pamet od okolnih turista.
    Na kraljicinu plazu se nije niko mogao kupat zadnjih 100 godina a sad cemo da je pretvorimo u opste dobro. Sjajno zaista.

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Jel ko bio tamo da pije kafu nociva?
    Jel opravdano ovo 100 miliona ulaganja? Tj nije neko izvlacenje para? A ovamo kukaju zbog autoputa....
    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Jesam ja nekoliko puta. Nisam nocio, ali sve je to luxuzno sredjeno nema price. Siguran sam da mu nece biti problem da izbaci faktura 100 miliona i dokaze ulaganje jos placeni porez na to sve. Jos mu je Daka radio ponesto pa vidji.
    Sve listom ljudi koji su bili u nemilosti DPSa i rezima. Osim Bata jbg.

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Kao da je problem da drzava raskine stetan ugovor zbog neplacanja obaveza, uvede novu vlasnicku strukturu, zacrta planove razvoja i da ga open Amanu uz postovanje pravca vizije i razvoja koji drzava zacrta.
    Ko da je adriatic propertis upravljao, pa se propade.
    Jeste ne umijemo drzati nekretninu, pa je izdati na upravljanje, nego nam treba neko....
    Jas bih volio da je to istina sto pricas, ali mi senismo bas pokazali da imamo viziju. Imas jednu Budvu dje je nasa vizija turizma, i imas Porto Montenegro, Lusticu i Porto Novi. Tipican dokaz da mi ono ne bi umjeli da napravimo, vec bi licilo na Budvu.
    Ne pricam o momentima privatizacije i nacinu na koji je ista sprovedena, pricam o tome da mi to sami napravimo.
    Mislim da ne umijemo.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #13221
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Na kraljičinu plažu sam se kupao cijelo djetinjstvo, ne znam odakle priča da se nije moglo kupati 60 i 100 god...

    Moglo se i na hotelsku lagano, na dio pri puteljku za poluostrvo...

    Dok je miločerska uvijek bila otvorena...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  24. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  25. #13222
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Slush intervju Statisa sinoć na A1 i od mnogo toga rečenog, zaparala mi je uši informacija da njegov restoran u Dubaiu je za 4 mjeseca 2021 godibe imao 20 miliona prometa, a to dođe dnevno oko 166.000 pa se pitam šta se tamo jede kad je takva cifra u pitanju jbt. Prekinuo sam da ga slušam kada je pominjao kako su mu drugovi i Daka i Milo i Damjanović iz CDM-a. Tipičan balkanski trgovac koji je sa svima dobar. Ima nekih stvari u kojima je u pravu ali iskrenost kao "velikog vjernika" mu je veoma niska, a pobude naravno samo profiterske, a vjerovatno ima i prijateljskog taljenja... Doduše, kakvu viziju imaju oni koji ne žele Statisa , što poslije?

  26. #13223
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Na kraljičinu plažu sam se kupao cijelo djetinjstvo, ne znam odakle priča da se nije moglo kupati 60 i 100 god...

    Moglo se i na hotelsku lagano, na dio pri puteljku za poluostrvo...

    Dok je miločerska uvijek bila otvorena...

    Sent using Tapatalk
    Ja od kad znam za sebe 10tak puta su nas vratili. 2012 zadnji put. Od tada nisam pokusavao.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  27. #13224
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Ne znam kad je uzeta pod zakup/zaključana, ali od '87 do 2002. je bila otvorena bar za šetnju (tj cijelo djetinjstvo i dio srednje što sam ljetovao dolje)...

    Zatvarali su je kad dođe Milo po 10ak dana godišnje, s tim što je tada odsjedao u Vladinoj vili, na ulasku u Miločerski park sa strane Sv. Stefana...

    Za kupanje ne bih ni sad dao pet para, ali da zabrane da se može prošetati parkom... Prije par godina mislio gospoji da pokažem, jer nije bila nikad, sve ograđeno, čak su i prilaz kraljičinoj stolici zagradili...

    Sv. Stefan, Miločer, Pržno, su mjesta đe nikad ne može biti masovnog turizma... Nije ga bilo ni prije Statisa, neće ga bit ni poslije, jer se takva mjesta cijenom odvoje... Priče kako će nagrnuti paradajz turisti i sl su smiješne...

    Naravno, investitore ne treba ćerati na silu, kakvi god da su, ali ne mogu biti iznad zakona i treba se maksimalno urediti šta smiju... Tipovi kao što je Statis se prilagođavaju sredini u koju ulažu, budite sigurni da se u uređenim zamljama ne ponaša kao u CG...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  28. #13225
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,619
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Je li dokazano to sto pricate? Ili su samo populisticke politicke floskule od kojih se dobija nagon za povracanjem.
    Ta olos i kriminalci su Bekamovi i Marija Sarapova npr? Prtpostavljam da nisi htio da generalizujes ili ti se ono omaklo?




    Ne ne. Hobotnica, prva familija, kumare i slicno. Pa opet hobotnica kumare prva familija itd. Pakao.
    Valjalo bi da neko od vaspostavljenih samo isprati koliko se arbitraza sprema CG ui koje ce pare potencijalno biti u pitanju.



    Ono sto je problem kod tebe, sto od hobotnica, prva familija i kumare ne vidis temu ili pitanje.
    Dakle nisam pitao je li to korupcionaski problem, je li sve uradjeno naopako i pod plastom kriminala, pitao sam kakve su posljedice po turizam.
    I ti bas koji si iz te branse treba da pises o tome, ali ne. Ti guras pricu hobotnica, prva familija, kumare.

    I ovo prolazi kod kako ih vi nazvaste 85tica sigurno, nego eto ima nas koji bi da sagledaju ekonomske posljedice po CG od ovoga. Niko ne spori da neko treba da utvrdi sve cinjenice oko te i slicnih privatizacija, mada nesto ova Vlada sporo to radi nikako da se mrdne.
    Nego terba li se malo pocesat po glavi i zapitati se ko nam ostade od investitora?
    Jer sam prilicno siguran da investitori medju sobom dijele informacije kako su prosli u koju drzavu. Moze nama da se Statis ne svidja nikako, ali ako isprica svoju verziju price nekom svom drugaru investitoru, vjeruje mi njegov drugar investitor nece bit zainteresovan da cuje drugu stranu price i utvrdi istinu nego ce njemu povjerovat.
    A nismo bas u poziciji da nam ne trebaju investitori naprotiv.

    Takav dijalog bih ja da vodimo, ali ne. Ti imas sveto trojstvo hobotnica, prva familija i kumare i tu se sve zavrsi. Sad bih ja trebao da ti odgovorim tipa:

    Treba li pustit Bata da pravi penale investitoru i rusi mu ograde i gradiliste.
    Statis je gresan, ali cini mi se da nije ni CG bila bas cista u cijelom poslu. To je fakat naslijedjeno stanje, ali ako znas da si u poredjenom polozaju moras da se *****s i cekas priliku.
    Ovako ja to zamisljam. Bato oslobodilac Svetog Stefana i onda desant Trebinjaca na kraljicinu plazu. Da se ne uvrijede Trebinjci nista protiv njih nemam, nego mi prvi padose na pamet od okolnih turista.
    Na kraljicinu plazu se nije niko mogao kupat zadnjih 100 godina a sad cemo da je pretvorimo u opste dobro. Sjajno zaista.



    Jesam ja nekoliko puta. Nisam nocio, ali sve je to luxuzno sredjeno nema price. Siguran sam da mu nece biti problem da izbaci faktura 100 miliona i dokaze ulaganje jos placeni porez na to sve. Jos mu je Daka radio ponesto pa vidji.
    Sve listom ljudi koji su bili u nemilosti DPSa i rezima. Osim Bata jbg.



    Jas bih volio da je to istina sto pricas, ali mi senismo bas pokazali da imamo viziju. Imas jednu Budvu dje je nasa vizija turizma, i imas Porto Montenegro, Lusticu i Porto Novi. Tipican dokaz da mi ono ne bi umjeli da napravimo, vec bi licilo na Budvu.
    Ne pricam o momentima privatizacije i nacinu na koji je ista sprovedena, pricam o tome da mi to sami napravimo.
    Mislim da ne umijemo.
    Meni bas nije zao to sto nekad zvucim kao pokvarena ploca, jer se nalazimo u jednoj zaista nezavidnoj situaciji. Ako se organizovani kriminal i korupcija toliko cesto pominju, to je vjerovatno zbog toga sto je uslo u sve pore drustva i biznisa.

    Ako vec ocemo da izdajemo najljepsi dio obale,ajmo onda da ga izdamo za neke normalne pare, i respektabilnim investitorima.

    Dok ne pocnemo da cijenimo sebe i da razmisljamo o opstem dobru, nema srece.

    Pricali smo o tome da drugoj temi. A ti kazes da si pesimista da ce ovi novi donijet ikakvu pozitivnu promjenu. Ja kazem da nam je samo nada ostala da ovi moraju donijetpozotivnu promjenu, inace ne znam sto nam je alrernativa.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Page 529 of 627 FirstFirst ... 29429479519525526527528529530531532533539579 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •