Page 365 of 627 FirstFirst ... 265315355361362363364365366367368369375415465 ... LastLast
Results 9,101 to 9,125 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #9101
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nasi mozgovi i nase poimanje turizma. Ne razumijem dje su nasli lovu

    Oni ce da se baziraju na domaceg gosta iz vise razloga :

    1. Koji stranac spava u njeguse ? To je day trip destinacija
    2. Dje je marketing?
    3. Cime ce da zadrzi gosta. Bazen u Etno selo wtf ? Srsly

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Ajde sad da ne pricamo o destinaciji, ali taj bazen je stvarno wtf. Nije problem da su napravili neko malo vjestacko jezerce za kupanje, ali stvarno etno selo sa unutrasnjim bazenom I saunom.....

    Pretpostavljam da ce ovdje biti vise domacih gostiju, ali domaci gost koji ide u etno sela ide zbog odmora I hrane a oni ladno nisu ponudili ni polupansionsku varijantu. Bem ti, kad ides na splavarenje dobijes dorucak I rucak ukljucen u cijenu.

    Mada po slikama, tesko ovo moze biti etno selo, sve zidano I moderan stil. Prilicno cudan koncept, slozicemo se.

    Ako bude ista od one zicare, ovo moze biti pun pogodak, da se razumijemo. Al do tad....


    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  2. #9102
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,803
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Da, niđe veze sa etno selom, ne viđeh taj unutrašnji bazen i saunu, mislio sam da pričate za ovo jezero kao. Bespotrebno stvarno...

    Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk...
    Last edited by BiTrAtE; 09-06-18 at 19:01.
    War. War never changes.

  3. #9103
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Sve mešter do meštera, je li moguće da i ovo sad ne valja? Pa može li bolja varijanta od uveče zaspeš ka' na planinu a preko dana se banjaš po Boki i to na 15 minuta udaljenosti?
    kad je sezona dok siđeš i dok se parkiraš računaj sat i 15
    She is only here to annoy herself!

  4. #9104
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Da, niđe veze sa etno selom, ne viđeh taj unutrašnji bazen i saunu, mislio sam da pričate za ovo jezero kao, a bespotrebno stvarno

    Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
    Ja to cini mi se nedje procitah, unutrasnji bazen I sauna, mozda sam pobrkao.

    Ali definitivno nidje vezo etno selo sa zidanim objektima,modernim stilom i salom za konferencije od 350 mjesta.

    Klasicno hotelsko naselje modernog tipa.

    Velim, ako bude zicare bice pun pogodak.





    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  5. #9105
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ne razumijem dje su nasli lovu
    Marovic - Bogdanovic Company LTD...cujem da su i put sa cetinjske strane normalan napravili.

  6. #9106
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nijesu ovo lose cijene uopste ako uposle nekoga ko zna sta radi. Ispadne 10eur i manje po osobi.


    Ali bas tesko da ce razraditi

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    nije to džabe, to je 5 osoba, u lux 12 eura pus 5 za doručak, a u de lux 20 plus 5 za doručak...ako odeš sa ženom i djecom, recimo, to je masu....meni je ovo ekstra ali se slažem da ovo nije etno selo nikako...da se razmijemo, ja spadam u rijetku grupu, vjerovatno, onih koji bi prije izabrali da spavaju ovdje nego u kolibama ili brvnarama i kad bih na ovom istom mjestu birala ovo moderno i ono ruralnije i bliskije etnu, ja bih izabrala ovo! Generalno, voljela bi da imam sadržaje koji čine planinu, tipa staze za neko planinarenje lako, šetnju, voznju bajsa i sl, neku nacionalnu hranu, nešto baš naše, ali uveče da uletim u ovaj luksuz
    Vjerujem a da će njemu ovo biti puno Podgoričana, pazite što vam pričam! Blize je od Žabljaka a svježe je, kao što ljeti ne možeš u Monte Rosu nać mjesto, nećeš ni odje
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #9107
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Kod nas je sad popularna ta fora ETNO SELO i onda bilo što da se napravi oni ga zovu etno selo.
    Čovjek napravi kućicu u selu i u njoj dvije sobe, napolju stavi roštilj, izda to 5-6 puta i kad ga pitaš čime se bavi kaže "imam etno selo"
    A isto tako ovi moderni što naprave sve u fulu i je li Bog dao da se zove etno selo.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  8. #9108
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Moderancija je ovo neka, mada je odje prilicno dosadno

  9. #9109
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nemoite zezat, bitno je da je bolje no prosle godine...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  10. #9110
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    nije to džabe, to je 5 osoba, u lux 12 eura pus 5 za doručak, a u de lux 20 plus 5 za doručak...ako odeš sa ženom i djecom, recimo, to je masu....meni je ovo ekstra ali se slažem da ovo nije etno selo nikako...da se razmijemo, ja spadam u rijetku grupu, vjerovatno, onih koji bi prije izabrali da spavaju ovdje nego u kolibama ili brvnarama i kad bih na ovom istom mjestu birala ovo moderno i ono ruralnije i bliskije etnu, ja bih izabrala ovo! Generalno, voljela bi da imam sadržaje koji čine planinu, tipa staze za neko planinarenje lako, šetnju, voznju bajsa i sl, neku nacionalnu hranu, nešto baš naše, ali uveče da uletim u ovaj luksuz
    Vjerujem a da će njemu ovo biti puno Podgoričana, pazite što vam pričam! Blize je od Žabljaka a svježe je, kao što ljeti ne možeš u Monte Rosu nać mjesto, nećeš ni odje
    Nije etno selo.

    I ja spadam u grupu koja bi radije nedje u Bukovicu ili Bijelu u kakvu brvnaru ali i dalje nije skupo.

    Cak ni taj dorucak ako je dobar nije skup jer kontam dobijes kavu, priganica, meda, prsute, sira itd.

    I dalje nije skupo. Jedini je problem sto je ovo opet napravljeno za lokalce i njihov dzep a ne kao profitabilan projekat sa ukusom. Prvo ime pa onda sve ostalo.

    Mozemo li svi da se pomirmo da 10-15 eur u sezoni nije skupa cijena u CG ? Mozemo li da se pomirimo sa tim da CG nije destinacija za nas nego za strance?
    U Zhb 2 pice i 2 kave 20 eur, omlet i kava 5.5eur, 2 piva 5-6 eur. Njeguski, karadjordjeva 2 kuglice skorupa 2 kave i shopska 27eur. Ne bi drzali da neko ne placa to.
    Ne postoji nista gdje bi moglo da se udje i legne ispod 10 eur u CG. Sve ispod toga je ciganisanje i nije odmor. A I da Bogovi daju da izadje na 30eur kao u Kroaciju a da mi ljetujemo i zimujemo za 5eur na Sutomore u planini (Zlatibor) dje nam je hotel Mona pojam ugostiteljstva i da idemo u Drach na burger za euro.


    Doslo je do toga da nas je strategija razvoja i DPS vladavina dovela do toga da smo postali ono od cega smo se najvise bojali - paradajz turisti u svojoj zemlji.



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 09-06-18 at 22:14.
    One Ring to Rule them all...

  11. #9111
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Gando, ovo nije 10 eura ako ga sam uzmeš, no 100 ili 60...ja zato velim da je skupo...ako se dogovoriš ti sa 4 druga onda nije skupo, ali ako odes sa svojom porodicom, vas petoro i sve iz istog novčanika plus doručak, plus hrana u toku dana (vjerujem da će u krv biti taman da nadoknade)...o tome pričam...na stranu to što ako smo došli da ljetujemo apartman 60 eura nije preskup ali nije ni jeftin, ajde d akažemo nije strašno, ali ko će odje doć da ljetuje? Ođe će jedino dolaziti ljudi na obdan ili na vikend a ja opet tvrdim da je za jedan vikend samo za smještaj tamo mngoo 120 eura bez hrane Mada ponavljam, PG šminke će ovo da okupiraju ako nađete za vikend mjesta cijelo ljeto ja ću se besim na trgu svilenim gajtanom
    Ako pričamo o turistima razumijem te, to je povoljno, ali turisti moraš ponuditi svašta nešto....na Zlatiboru recimo imaš apartmana ovako da izgledaju za 30 eura...a nešto ne mislim da Zlatibor loše radi i zarađuje od turizma...barem mislim tako
    Last edited by zvoncica; 09-06-18 at 22:48.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #9112
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Pa to ti kazem. Ovaj je projekat mogao biti top da ga seljacine nijesu radile.

    A ko ima da ode za vikend 120 eur da razgali sa fameljom u sezoni opet nije skupo jer je novo i "lux".

    Meni od Zlatibora nista gadnije nema i zelim im da budu prodati 12 mjeseci godisnje i svaka im cast jer su napravili dobru ponudu i bum za lokalnog gosta.
    A sad ovo iz ugla turiste ne ugostitelja. Neka je 10eur krevet ili 5, taj sutomore turizam sa smradom pljeskavica, standovima svuda, lokalima iz kojih dere narodnjak, starletama u pokusaju... To cu ostaviti nekom drugom. I Zlatibor nije planina vec brdo sa najvecim vrhom ispod 1500m nadmorske visine.
    Nego opet kako ko moze i kako ko voli... ja ni na Zhb ne bih ljetovao jer je preskupo. Mislim su Prokletije najjace za odmor obavezno klik na video :


    Ali ne mozemo se tagovat jer nije dobro




    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 09-06-18 at 23:14.
    One Ring to Rule them all...

  13. #9113
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,039
    Thanks Thanks Given 
    3,967
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    radi zlatibor dobro, kod njih sve može, umiju ljudi.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  14. #9114
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    hahah a prvi si koji se slaze sa mnom vezano za zlatibor sve si dobro rekao
    kad uzmu da mi porede ljepote zlatibora i zabljaka

  15. #9115
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poker_Sindrom View Post
    hahah a prvi si koji se slaze sa mnom vezano za zlatibor sve si dobro rekao
    kad uzmu da mi porede ljepote zlatibora i zabljaka
    A dje... Zna se sta je planinski turizam, bio sam po planinama Sloveniji, Austriji, Poljskoj, Novom Zelandu, Australiji, Italiji, Sjevernoj Africi i da ne nabrajam a Zlatibor je pravo "op trt na ti ga daj mi ga" srbijansko paradajz izletiste. Jes da mi nemamo bolje, ali kaman...

    Posteno je da sta platis to i dobijes jbga... Tako neka i ostane




    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 09-06-18 at 23:13.
    One Ring to Rule them all...

  16. #9116
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Politika 01.08.1939. godine

    Juče je na Durmitoru otvoren nov turistički hotel

    Na Žabljaku pod Durmitorom juče je svečano otvoren hotel koji je podiglo Turističko društvo "Durmitor" iz Nikšića. Otvaranju hotela prisustvovale su mnoge zvanice iz Nikšića, Pljevalja, Žabljaka i ostalih mjesta. Govorili su g. g. Bogdan Cerović, Novica Šaulić, Boško Drašković i drugi. U svom drugom govoru predsjednik društva "Durmitora" Stojan Cerović iznio je istorijat oko podizanja ovog doma osvrćući se naročito na Beograd, koji je uložio sve sile da bi se došlo do ovog doma.
    Posle ovoga pročitano je nekoliko telegrama od bana Zetske banovine g. Krstića, društva "Putnik" i drugih.

    Prije i poslije :



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 10-06-18 at 13:43.
    One Ring to Rule them all...

  17. #9117
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Ovo je tuga majku mu.

    Žao mi je tog hotela.
    Mislim da je 1997 u pitanju, spavali smo tu jedno veče a poslije smo prešli u one njihove bungalove jer je gore bilo svi na jedan WC.
    Po meni, taj hotel je bio simbol Žabljaka, njegov izgled i sve oko njega je bilo baš nekako dobro i u tom planinskom stilu.

    Ali eto, ostaće nam samo u sjećanjima i na slikama.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  18. #9118
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,958
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparky View Post
    Ovo je tuga majku mu.

    Žao mi je tog hotela.
    Mislim da je 1997 u pitanju, spavali smo tu jedno veče a poslije smo prešli u one njihove bungalove jer je gore bilo svi na jedan WC.
    Po meni, taj hotel je bio simbol Žabljaka, njegov izgled i sve oko njega je bilo baš nekako dobro i u tom planinskom stilu.

    Ali eto, ostaće nam samo u sjećanjima i na slikama.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    1987 (ili 1988 ) god. moj prvi sentiš uz živu muziku... da, žao mi hotela...

  19. #9119
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Mislim su Prokletije najjace za odmor obavezno klik na video :
    Perverzija od planina, koliko je to potencijala.

  20. #9120
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    A dje... Zna se sta je planinski turizam, bio sam po planinama Sloveniji, Austriji, Poljskoj, Novom Zelandu, Australiji, Italiji, Sjevernoj Africi i da ne nabrajam a Zlatibor je pravo "op trt na ti ga daj mi ga" srbijansko paradajz izletiste. Jes da mi nemamo bolje, ali kaman...

    Posteno je da sta platis to i dobijes jbga... Tako neka i ostane




    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Bez neke uvrede, ali sta to dobijes na ZB za taj novac koji das. Smjestaj je preskup. Restorani su sprdnja. U Oro ili Papagaj neces stranca cuti.
    Napravili ste turizam koji se svodi na izdavanje soba i ulaznica na jezeru.
    Turista dodje, kupi hranu i vodu u voli, ode nekom stazom uz Durmitor, vrati se uvece pokupuje opet vodu i hranu u Voli i nazad u smjestaj. To vam je sustina sta se gore nudi.
    Oko jezera ni toaleta nema, onaj restoran ne znam hoce li i jesu li zavrsili jer nisam bio ove godine jos. 14 eura Durmitorski odever koji je goranoviceva prauta iz istog tog Volija i Moja kravica. Pitao sam konobara sprda li se on sa mnom. Cujes Durmitorski prsut a nema dva grla stoke na cio durmitor.
    Vodic na Durmitorskom prstenu je lik iz NK koji jedva nabada engleski, o istoriji Durmitora, sta pokazuje i sta su mjesta za posjetiti nema blage veze vec zaustavi auto i kaze ajde slikajte se tu.
    I sve ovo kosta neatvarnih 90eur po osobi. U razvaljeni Defender ili nesto slicno sa 7 sjedista. Sprdnja.
    Zato vam je i bila sezona prosle godine podgoricani. Ovo ostalo dodje autobusima ili kombijima sa primorija do na Sedlo ili se smaras sa strancima u malim rentacar vozilima jer ne zele da placaju lokalne likove koji blage veze nemaju.
    Davno sam ja rekao da Zabljak i turizam ni u jednom univerzumu ne smiju da postoje u istoj recenici
    Zato je u citavim Zabljaku Voli najposjecenije mjesto. Kupice na kraju cijelu zgradu u centru koliko ostali imaju posla

  21. #9121
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Bez neke uvrede, ali sta to dobijes na ZB za taj novac koji das. Smjestaj je preskup. Restorani su sprdnja. U Oro ili Papagaj neces stranca cuti.
    Napravili ste turizam koji se svodi na izdavanje soba i ulaznica na jezeru.
    Turista dodje, kupi hranu i vodu u voli, ode nekom stazom uz Durmitor, vrati se uvece pokupuje opet vodu i hranu u Voli i nazad u smjestaj. To vam je sustina sta se gore nudi.
    Oko jezera ni toaleta nema, onaj restoran ne znam hoce li i jesu li zavrsili jer nisam bio ove godine jos. 14 eura Durmitorski odever koji je goranoviceva prauta iz istog tog Volija i Moja kravica. Pitao sam konobara sprda li se on sa mnom. Cujes Durmitorski prsut a nema dva grla stoke na cio durmitor.
    Vodic na Durmitorskom prstenu je lik iz NK koji jedva nabada engleski, o istoriji Durmitora, sta pokazuje i sta su mjesta za posjetiti nema blage veze vec zaustavi auto i kaze ajde slikajte se tu.
    I sve ovo kosta neatvarnih 90eur po osobi. U razvaljeni Defender ili nesto slicno sa 7 sjedista. Sprdnja.
    Zato vam je i bila sezona prosle godine podgoricani. Ovo ostalo dodje autobusima ili kombijima sa primorija do na Sedlo ili se smaras sa strancima u malim rentacar vozilima jer ne zele da placaju lokalne likove koji blage veze nemaju.
    Davno sam ja rekao da Zabljak i turizam ni u jednom univerzumu ne smiju da postoje u istoj recenici
    Zato je u citavim Zabljaku Voli najposjecenije mjesto. Kupice na kraju cijelu zgradu u centru koliko ostali imaju posla
    Sve se slazem osim za Pgoricane oni dodju 15 dana...


    Sve su stranci, ZHb je postao preskup za lokalno stanovnistvo. I neka podrzi samo tako... Doci ce stranci pokupovace lokalce i onda ce ovo poceti da lici na nesto

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  22. #9122
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,589
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,586
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Brate izlupao si se baš pošteno, al dobro nije ti ni čudo kad su te odrali tako...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  23. #9123
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Brate izlupao si se baš pošteno, al dobro nije ti ni čudo kad su te odrali tako...

    Sent from Tapatalk
    Izlupao se nisam jer je tako. To su cijene koje se nude u skoro svakom restoranu na zabljaku. Ovo durmitorskim prstenom je platila strana firma za poslovne partnere i saradnike gdje sam bio jedini lokalac.
    Reci mi u cemu sam to pogrijesio. Zabljak provedem od jula do kraja avgusta svako malo gore, pa mogu da tvrdim ovo sto sam rekao.
    Lako je reci da lupetam, ali reci gdje sam to pogrijesio vezano za turizam na zabljaku.
    90% turizma im se svodi na naplatu takse za nacionalni park i smjestaj.

  24. #9124
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,589
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,586
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Bez neke uvrede, ali sta to dobijes na ZB za taj novac koji das. Smjestaj je preskup. Restorani su sprdnja. U Oro ili Papagaj neces stranca cuti.
    Napravili ste turizam koji se svodi na izdavanje soba i ulaznica na jezeru.
    Turista dodje, kupi hranu i vodu u voli, ode nekom stazom uz Durmitor, vrati se uvece pokupuje opet vodu i hranu u Voli i nazad u smjestaj. To vam je sustina sta se gore nudi.
    Oko jezera ni toaleta nema, onaj restoran ne znam hoce li i jesu li zavrsili jer nisam bio ove godine jos. 14 eura Durmitorski odever koji je goranoviceva prauta iz istog tog Volija i Moja kravica. Pitao sam konobara sprda li se on sa mnom. Cujes Durmitorski prsut a nema dva grla stoke na cio durmitor.
    Vodic na Durmitorskom prstenu je lik iz NK koji jedva nabada engleski, o istoriji Durmitora, sta pokazuje i sta su mjesta za posjetiti nema blage veze vec zaustavi auto i kaze ajde slikajte se tu.
    I sve ovo kosta neatvarnih 90eur po osobi. U razvaljeni Defender ili nesto slicno sa 7 sjedista. Sprdnja.
    Zato vam je i bila sezona prosle godine podgoricani. Ovo ostalo dodje autobusima ili kombijima sa primorija do na Sedlo ili se smaras sa strancima u malim rentacar vozilima jer ne zele da placaju lokalne likove koji blage veze nemaju.
    Davno sam ja rekao da Zabljak i turizam ni u jednom univerzumu ne smiju da postoje u istoj recenici
    Zato je u citavim Zabljaku Voli najposjecenije mjesto. Kupice na kraju cijelu zgradu u centru koliko ostali imaju posla
    Dobijaš nedelju dana hikinga, vožnje bicikla, atv-ova, foto tura, raftinga, jahanja, tj da svaki dan radiš različitu stvar...

    Restorani jesu sprdnja, ali su fulirani strancima, kao uostalom i cijeli Žabljak jer stranci čine vjerovatno 80%+ turista...

    Voli je krcat naravno, ali zbog toga što je jedini veći market u gradu, brzo se otvaraju još dva pa će se i on rasteretiti...

    Ti Durmitora vidio nijesi, čim kažeš da nema 2 grla stoke... (Ne sumnjam da su ti uvalili pršut iz Volija, no ne moraš na to dodavati svoju proizvoljnu konstataciju)...

    Neki "budvanski taksista" vas je odrao za prsten, budući da najskuplje što naplaćuju vrhunski vodiči je 200e (za džip) sa doručkom i ručkom...

    Najmanje je bilo podgoričana prošle godine na Žabljaku, obično dolaze samo vikendima krajem jula i početkom avgusta, tj 10-15 dana od 150 dana sezone... Od "naših" ljudi, najveći je broj Srba koji se rotiraju u privatnim vikendicama...

    "Turizam" na Žabljaku jeste tužan, ali ne iz razloga koje si ti kao "turista" primjetio... Jedina stvar koja je trenutno dobra na Žabljaku je zapravo profil gostiju koje većinski privlači...



    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  25. #9125
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Ne bih da se nesto natezem, ali malo je mjesta da ih nisam posjetio na durmitoru, ili da nisam odradio. Jedino mi nedostaje taj hiking, to jos nisam platio. I jos me strah da se spustim do Radovan luke da ne unistim gume na autu.
    Kad amo vec kod toga, pult koji su stavili gore za naplatu ulazka je cista sprdnja. Lik ne zna engleski i pitaju ga stranci sta ima gore odgovor mu je znas li kakav je pogled.
    Prosle godine sam proveo 6 dana na Nedajno i spustio se kroz kanjon. I izasao na drugu stranu. Da platio sam i jahanje, kanjon sam prosao i svojim autom i biciklom.
    Vidio sam koliko stoke ima tako da mi ne moras ti pricati. I dalje mi je najmilije da odem na Vrazje ili Zmijinje jezero, a tamo sam isao sa ATV koji je inace 50eur na sat. Nekoliko puta sam se i svojim autom doveo gdje drva izvlace. Znam i koliko stoke dovedu da napoje na obalama Vrazjeg jezera, tako da nemoj molim te.
    Rafting vec godinama idem sa bosancima jer su x puta bolje organizovani i imaju sredjenije kampove i opremu nego nasi. Tara-grab nije los, dok je Summit preskup

Page 365 of 627 FirstFirst ... 265315355361362363364365366367368369375415465 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •