Page 589 of 627 FirstFirst ... 89489539579585586587588589590591592593599 ... LastLast
Results 14,701 to 14,725 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #14701
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,411
    Thanks Thanks Given 
    4,198
    Thanks Thanks Received 
    4,511
    Thanked in
    2,186 Posts

    Default

    Došlo vrijeme Budvanima i investitorima u Budvu za naplatu za svu pohlepnost i gramzljivost. Da su mogli, dizali bi zgrade i bez prozora, jedna na vr' i pored druge, da ni vazduh nema prolaz. Kao lego kockice. Ostalo jedino da se kuka. A to da su koruptivne administracije gurale ka ovom haosu. Bez dileme.

    Sent from my SM-S906U using Tapatalk
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  2. #14702
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Po meni su 2 glavna razloga lošije sezone i toga što će svaka sledeća biti lošija od prethodne :
    1) Morali smo se opredjeliti ili za masovni (jeftini) turizam ili za pokušaj "elitnog" jer jednostavno ta dva nisu kompatibilna. Smetaju jedni drugima. Bukvalno od infrastrukture pa nadalje (buka, gužva, cijene...);
    2) Neprijateljska politika prema Rusiji i Srbiji i samim tim manjak, gotovo potpuni izostanak Rusa, koji su valda ćemo se svi složiti bili najbolji gosti: Boravci od 10-15 dana, platežni, malo zahtjevni, nisu mrgudi...
    Prošlu sezonu su spasili Ukrajinci. Na Tivat je svaki dan slećalo 6-8 aviona iz Lvova. Toga se odlično sjećam.
    Ubuduće, nek nam je Bog upomoć. Bog i Rusija.

  3. #14703
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,621
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Misljenje je kazu kao guzica, svi ga imaju

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  5. #14704
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,411
    Thanks Thanks Given 
    4,198
    Thanks Thanks Received 
    4,511
    Thanked in
    2,186 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StevanHN View Post
    Po meni su 2 glavna razloga lošije sezone i toga što će svaka sledeća biti lošija od prethodne :
    1) Morali smo se opredjeliti ili za masovni (jeftini) turizam ili za pokušaj "elitnog" jer jednostavno ta dva nisu kompatibilna. Smetaju jedni drugima. Bukvalno od infrastrukture pa nadalje (buka, gužva, cijene...);
    2) Neprijateljska politika prema Rusiji i Srbiji i samim tim manjak, gotovo potpuni izostanak Rusa, koji su valda ćemo se svi složiti bili najbolji gosti: Boravci od 10-15 dana, platežni, malo zahtjevni, nisu mrgudi...
    Prošlu sezonu su spasili Ukrajinci. Na Tivat je svaki dan slećalo 6-8 aviona iz Lvova. Toga se odlično sjećam.
    Ubuduće, nek nam je Bog upomoć. Bog i Rusija.
    1. Ne slazim se. Svudje po svijetu mozes naci 5 star rizorte dje kad izadjes preko kapije nadjes getoe. A tih rizorti sasvim odlicno mogu funkcionisati. A kod nas nije bas da nadjes favele i getoe kroz drzavu.
    2. Vjerovatno. Ali moze sluziti kao otreznjenje da se upak treba uloziti truda i talenta u prezentaciji ponude - drugim rijecima, nece moci da se jednostavno ocekuje da ce kapati sa neba a nista da ne ulozis unaprijed.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  6. #14705
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    854
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StevanHN View Post
    Po meni su 2 glavna razloga lošije sezone i toga što će svaka sledeća biti lošija od prethodne :
    1) Morali smo se opredjeliti ili za masovni (jeftini) turizam ili za pokušaj "elitnog" jer jednostavno ta dva nisu kompatibilna. Smetaju jedni drugima. Bukvalno od infrastrukture pa nadalje (buka, gužva, cijene...);
    2) Neprijateljska politika prema Rusiji i Srbiji i samim tim manjak, gotovo potpuni izostanak Rusa, koji su valda ćemo se svi složiti bili najbolji gosti: Boravci od 10-15 dana, platežni, malo zahtjevni, nisu mrgudi...
    Prošlu sezonu su spasili Ukrajinci. Na Tivat je svaki dan slećalo 6-8 aviona iz Lvova. Toga se odlično sjećam.
    Ubuduće, nek nam je Bog upomoć. Bog i Rusija.
    Kod "elitne ponude" nema nista unikatno, ono sto mi mozemo i trebamo da ponudimo je upravo fino predstavljeno kroz onih par Kemberovih video logova. Tu ponudu treba uklopiti za neke "srednje" platise (ako nesto tako vise i postoji) ali za sve to treba truda, rada i prije svega volje (koju rijetko ko ima).
    No ajd, svi mi imamo misljenja pa samim tim ne mora biti ni da je moje tacno ali poprilicno dobro znam sta traze strani turisti ( a i dobijaju al' kroz "kvazi kanale turisticke ponude" ) koji se redovno vracaju u CG ili na osnovu njih dodje neko drugi.

    Rijetko gdje mozes u relativno kratko vrijeme da dozivis ono sto se moze dozivjeti u CG, od Boke, do Durmitora, pa do Ulcinja... Pojedini to i dobro odradjuju i naplacuju al' sto je drzavi broj 1 uvijek bila Budva je vec prica za sebe...

    Dodao bih samo da politika CG prema Rusiji ne moze nikako biti drugacija nebitno dal' se to svidja nekome ili ne, tu nema mjesta za debatu.

  7. #14706
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    854
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Zaboravih reci da smo sto se tice cijena odavno presli prag logike i normalne ponude, tako da ako je suditi po tome mi ni nemamo ponudu za "masovni turizam".

  8. #14707
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,710
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    I ruski narod koji odje ljetuje nema nista protiv CG politike prema Rusiji, cak i razumiju i podrzavaju. Makar ovo sto sam ja upoznao tako razmislja

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  9. #14708
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Slabo ima ruskih turista. To su sve uglavnom "domaći" Rusi koji ovdje imaju nekretnine.

  10. #14709
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    1,039
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    Danas je Fasinada u Perastu. Svakog 22.jula.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pogresno sam se izrazio. Tacnije bio je 18ti Fasinada kup jedrilicara u organizaciji jedrilicarkog kluba Lahor iz Kotora. Evo danas je 571 Peraska Fasinada pa opet ni rijeci u novine. Toliko o promociji.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  11. #14710
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,771
    Thanks Thanks Given 
    615
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    516 Posts

    Default

    Evo premijer reče da je na Žabljaku skoro 1.000 gostiju trenutno a na possranom Zlatiboru ih je oko 30.000-to je tačno da se svi zamaknemo.
    Trebalo bi nas raseliti odavde.

    Послато са SM-A536E помоћу Тапатока
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  12. #14711
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Ne treba nas raselit.
    Za Žabljak je i to premija, dokle god ne nauče konobare da ne može gostu da kaže "što ćeš?" i "evo idem brate".
    Kad se odmaknu od takvog gostoprimstva i porade na usluzi, onda će neko svratit opet i platit 2 porcije priganica 16 eura kao što sam ja jedne godine kad je otvoren Međed. Jer priganice su 5 eura, ali ako ćeš sir ili krem uz njih onda je doplata 3 eura bila tada. Nije pisalo u meniu da dođu samo priganice ali ajde nebitno.
    Platio sam ih tada i nikad me više Međed nije vidio i neće još dugo. Nije radi 16 eura to je najmanji problem, više je radi "što ćeš" i podjećanja 3x da donese naručeno piće/kafe. Piće smo dobili, izvini i izvolite nismo.
    Zamijenio nam je pepeljare 2x iako niko od nas nije pušač ali ajd.

    Budva meni odavno nije mjesto za turizam. Zadnji put sam se u Budvi okupao 2010-2011 još je bandži bio tamo i bio je septembar.
    A uveče izašao 2019 čini mi se. 4 džin tonika i boca CG flaširane vode 56€ (fiskalni račun uredan) u lokal kojem se ne mogu imena sjetit pored hotela Mogen prema Palmi. Majestic ili Mozart nešto tako. Pričam o piću prije noćnog provoda i diskoteka đe svi očekujemo paprene cijene. Jer voda sa česme baš tu noć nije bila za piće, a nismo pili Evian nego neku našu običnu. A usluga se završila sa pitanjem kad planiramo da idemo jer čekaju gosti slobodan sto. Tada sam bio tu i teško da će me više ikad viđet.
    Last edited by hercules; 22-07-22 at 23:35.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. The Following 3 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  14. #14712
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Taj Zlatibor je napravio gondolu, betonirao jezero. Skoro da se iz Beograda autoputem može doći do njega. Normalno je da ima brdo turista. Ima i masu sadržaja šta god ko mislio. Što se Žabljaka tiče, žali Bože one ljepote i one prirode.

  15. #14713
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    I ruski narod koji odje ljetuje nema nista protiv CG politike prema Rusiji, cak i razumiju i podrzavaju. Makar ovo sto sam ja upoznao tako razmislja

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Сад ће браћа косовари да нагрну ...

  16. #14714
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Evo 2013 god. gužve u Budvi su počele 3. avgusta... Post od 21. avgusta 2013 god.

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Masovni turizam nije jednako i uspješni turizam . No, sad beremo plodove naše strategije turizma (odnosno ne postojanje bilo kakve strategije, već se sve svodi na ,,ad-hok'' organizaciju) i šta smo dobili? Dobili smo to da Budvu u širokom luku zaobilaze pravi turisti (pod ovim ,,pravi'' mislim na one koji potroše i nešto novca i na druge sadržaje a da nije samo noćenje, mada se i na na noćenje sve manje računa zbog tzv. rotirajućih stanova). Herceg Novi je u onom stadijumu razvoja đe je bila Budva prije nekoliko godina i što vam dobra želim, bolje da ne ponavlja istu priču. Sezona, sezona (ako mislimo na nesnosne letnje gužve) je ove godine počela oko 3., 4. Avgusta. Ipak, devastacija prostora Budve (vjerovatno je slično i neđe drugo, ali, ipak, Budva je moj rodni grad i to najviše primjetim) se nastavlja, i to je izgleda jedina strategija koju imamo.

  17. #14715
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,423
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,401
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Budva je vec par dana evo krcata. Od sri/cet je nekako odjednom krenulo i to se primijetilo odmah jer sam ja evo tu od polovine juna svaki dan pa lakse mogu primijetiti razliku
    Bas se primijeti razlika zadnjih par dana sa su guzve.

    E sad jel' kasno, ne znam. Al' svakako bolje sto je krenulo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. The Following 4 Users Say Thank You to Pasha For This Useful Post:


  19. #14716
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,411
    Thanks Thanks Given 
    4,198
    Thanks Thanks Received 
    4,511
    Thanked in
    2,186 Posts

    Default

    Šta se moglo očekivat od dubinaša.

    Neka se sad pokriju ušima.

    https://www.vijesti.me/v/614544?utm_..._share_counter



    Sent from my SM-S906U using Tapatalk
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  20. #14717
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    U Herceg Novom je manje turista sigurno nego prošle godine. Možda 20-30 %. Međutim ono što je najgore je vanpansionska potrošnja. To je manje sigurno duplo. Jedino prodavnice imaju veći promet ali to je i zbog većih cijena. Kafići i pogotovo restorani jako loše. Jednostavno nema platežnih turista.

  21. #14718
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Ovi nesrećnici na vlasti u Državi će "Milijardu € od turizma" vidjeti samo u svojim vlažnim snovima.
    Eto im fiskalizacije i svakog drugog vida pljačke svojih gradjana i privrede.
    Pa da vide kako mjere, porezi i ekonomska politika mogu imati i te kako kontra efekat.
    Neka Abazović napravi sojenicu na Adu Bojanu i neka je izdaje za 50 € sa sve fiskalnom kasom.

  22. #14719
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,423
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,401
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default



    Dzabe giros u Utjehu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #14720
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,935
    Thanks Thanks Given 
    1,495
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    2 kom?

    Sent from my mate 40 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  24. #14721
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,955
    Thanks Thanks Given 
    1,360
    Thanks Thanks Received 
    1,669
    Thanked in
    947 Posts

    Default

    Dva .. kod Radinovica je 3,50-4€

    Tako da ništa strašno

  25. #14722
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,423
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,401
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default Turizam - što se to dešava!?



    U Bd je 4.90€ u Home of Gyros I to onaj najskuplji, cini mi se De Lux da se zove.

    Meni je nerealno stvarno u Utjehu 6€ ali dobro.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #14723
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,942
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    U Utjehu su nenormalne cijene.

    Sent from my M2101K6P using Tapatalk

  27. #14724
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,471
    Thanks Thanks Given 
    1,631
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Nisam na utjehu bio od kada se Paradiso zatvorio,a od tada ima 10 godina sigurno.
    Premnogo je 6e,al ocigledno da prodavac ima skup zakup i pokusa da zaradi preko hrane. Al problem jednom nekog prevari sl.
    Put mu taj jne dolazi.

    Sent from my Poco X3 Pro using Tapatalk

  28. #14725
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Evo premijer reče da je na Žabljaku skoro 1.000 gostiju trenutno a na possranom Zlatiboru ih je oko 30.000-to je tačno da se svi zamaknemo.
    Trebalo bi nas raseliti odavde.

    Послато са SM-A536E помоћу Тапатока
    Ja se u boga nadam da Žabljak nikad neće postati Zlatibor.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  29. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


Page 589 of 627 FirstFirst ... 89489539579585586587588589590591592593599 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •