Page 3 of 626 FirstFirst 12345671353103503 ... LastLast
Results 51 to 75 of 15637

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zavisi koliko imas para. Ako si dosa praznog novcanika besplatno ti pokazu put prema drugim destinacijama

  2. #52
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,354
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    dobro zapazanje @electrick . . poluprazni hoteli ha? . . - - - haha @primarius. u tivat dolaze oni koji prije svega traze mir. tacnije, malo stariji ljudi. families etc. . mozda grijesim.

  3. #53
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,354
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    btw noodle. sad su kao tivcani (o, hrvati) inteligentna bica? :-) rostilji pevaljke itd to sto su neki doslovno shvatili izreku: "osjecajte se kao kod kuce!" - to je njihov problem.

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,699
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    844
    Thanked in
    322 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Hari, bar bi ti kao svjetski čovjek trebao znati nešto o turizmu a ne slijepo braniti neodbranjivo.
    Turista je naoko vidljivo manje. Ja sam evo već 30 godina odje pa možda i znam i vidim ponešto . Ali to ej ono o čemu sam vam pričala prošle godine dok ste se vi zanosili brojem turista. Turisti su došli i pošli i više nikad neće doći. Turiste nije trebalo samo dovesti, već ih je trebalo i zadržati. Čime? Nema vode, nema struje, kanalizacij apo putu, rupe po putu, gužve na ulaz u zemlju, gužva na rajket, smeće pored puta....? Time? Užasno visokim cijenama?
    Prošla sezona nam se obla o glavu jer mi njesmo dorasli normalnim turističkim tokovima.
    Ono što se još desilo ove godine je to da su prošle godine stigli Rusi koji su pokupovali dosta toga, a ove godine kao Srbi sami sebi izdaju kapacitete.
    Ako malo mrdnete do Italije, Španije i do znatno skuplje Francuske, vidjećete dje smo. Morali bi se razvijati brzinom svjetlosti da ih dostignemo.
    Ono najljepše što Crna Gora ima je priroda, a mi se svim silaa trudimo da je uništimo. ja bi ovih dana iako sam primorka, iako n eznam živjeti bez mora, mnogo radje bla na sjeveru. Primorje je jedno teško vašarište. Pi.
    Cijene su tolik vioske da je to katastrofa Budvu da ne pominjem. Imala sam prilike biti u Cavtatu, bože pa taj mali gradić kao da je iljadama kilometara daleko a ne tu na 30km od Herceg Novog. ne postoje štandovi, seljačka i preglasna muzika. Jahte u marini kakve mi nećemo ni vidjet, ali cijene u restoranima ispred tih jahti niže nego kod nas.
    debeli brijeg, zakrčen jer je malo ljudi. Alo sezona a na granici haos jer nema ko da radi Policajci se ispričavaju ako naidje neko koga poznaju a oni stranci se kuvaju u autima. Što se tiče čistoće stvarno tu za Herceg Nov mogu reći da se baš trude. Voda? Uh..ma zamislite ljeto bez vode hahah i mi pričamo o turizmu i okivamo se u zvijezde. Na cataru kolone, naši lokalni primitivci id preko reda, oni stranci se čudom čude.
    Prošli vikend sam bila u Pg i Petrovac. Putem, kamioni sa zemljom, šutom, pijeskom, alo u sred sezone. Stvaraju se kolone. Betonjerke...milimo svi iza njih. Gradi se koliko se može, ma kakve zabrane.
    Petrovac, meijedini mio grad mimo zaliva. Na plaži polomljene ležaljke, suncobraan nema a ako ih tražite onaj će se izderat na vas kao na mene "Gospodjo strpite se". U Zetu sudar i odma kolona do Virpazara.
    Pljeskavica, turskih i kineskih igračaka svuda po putu, Cece i Ćane trešte. N aplažaam ležaljke tako postavljene bez ikakvog reda,, da vam onaj sa gornje drži maltene noge na glavu. 30% slobodne plaže, kako da ne. Parkinga ni z alijeka jer su zgrade sve napravljene neplanski, da se iskoristi što više prostora za prodat i izdat.
    I mi pričamo o elitnom turizmu Nikad! Mi nemamo prije svega taj mentalitet, kulturu, brazovanje...
    Meni nije jasno ko je lud da dodje u ov ludilo i pri tome još to plaća.
    Sve ovo i pričam jer volim Crnu Goru iznad svega i želim da bude najbolja ali teško...
    Ne vjerujem ja u to:lolblue:...samo zamashimo nasim zastavicama visoko,zapjevajmo himnu,i sve ce krenut na bolje,osjecam.

    Ne mogu zaista nikako shvatit ljude koji se diche i ponose Crnogorskom turistickom ponudom.Ili pak nisu nosa namaljali mimo ove drzave nidje,ili ih neko debelo placa za sva palamudjenja koja prosipaju o "elitnom" turizmu i ostalim tricama.

    Samo ce lud covjek ostavit pare ovdje dva puta zaredom,u ovakvoj situaciji.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dadic View Post
    btw noodle. sad su kao tivcani (o, hrvati) inteligentna bica? :-)
    To si ti rekao a ne ja. ako ti tako mislis...

    ja sam samo rekao koji je moguci razlog zasto toga ima manje u tivtu,a btw nisam bas primjetio da na sjeveru Crne Gore njeguju mediternasku kulturu... (slobodno me ispravi ako sam pogresno primjetio )
    Last edited by noodle; 05-07-08 at 21:42.
    narodnjaci su soundtrack nase tranzicije....

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Cojek kaze da 20 godina zivi od turizma i da je bolje, a samouki specijalisti za sve djelatnosti da je lose. Ne znam kome vjerovati
    Zbilja je ovaj Tivat nazadna sredina prave izlozbu Zani Bojic umjesto neki koncert turbo folk

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Cojek kaze da 20 godina zivi od turizma i da je bolje, a samouki specijalisti za sve djelatnosti da je lose. Ne znam kome vjerovati
    Zbilja je ovaj Tivat nazadna sredina prave izlozbu Zani Bojic umjesto neki koncert turbo folk
    Evo da dodam informacije o sezoni iz 1. ruke. U Kotoru za sad jako lose, narocito za agencije.
    narodnjaci su soundtrack nase tranzicije....

  8. #58
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    DR Germany
    Posts
    129
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moji se bukiraju iskljucivo on line preko mnogih sajtova , skoro da nema sajta na kojem se ne reklamiraju i 50% rezervacija su on line a ostalih 50% su stari gosti od ranije ili njihove preporuke.
    Mogu samo reci da od 100% mailova i rezervacija koje dobiju, oko 80% stigne sa www.montenegro.com, oko 10% sa Visit-Montenegro.com a ostalo sa nekih ruskih sajtova uglavnom.
    KSSJ

  9. #59
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,762
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Ne vjerujem ja u to...
    Ma montenegrina je serblje samo se maskirala

  10. #60
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Hari, bar bi ti kao svjetski čovjek trebao znati nešto o turizmu a ne slijepo braniti neodbranjivo.
    Turista je naoko vidljivo manje. Ja sam evo već 30 godina odje pa možda i znam i vidim ponešto . Ali to ej ono o čemu sam vam pričala prošle godine dok ste se vi zanosili brojem turista. Turisti su došli i pošli i više nikad neće doći. Turiste nije trebalo samo dovesti, već ih je trebalo i zadržati. Čime? Nema vode, nema struje, kanalizacij apo putu, rupe po putu, gužve na ulaz u zemlju, gužva na rajket, smeće pored puta....? Time? Užasno visokim cijenama?
    Prošla sezona nam se obla o glavu jer mi njesmo dorasli normalnim turističkim tokovima.
    Ono što se još desilo ove godine je to da su prošle godine stigli Rusi koji su pokupovali dosta toga, a ove godine kao Srbi sami sebi izdaju kapacitete.
    Ako malo mrdnete do Italije, Španije i do znatno skuplje Francuske, vidjećete dje smo. Morali bi se razvijati brzinom svjetlosti da ih dostignemo.
    Ono najljepše što Crna Gora ima je priroda, a mi se svim silaa trudimo da je uništimo. ja bi ovih dana iako sam primorka, iako n eznam živjeti bez mora, mnogo radje bla na sjeveru. Primorje je jedno teško vašarište. Pi.
    Cijene su tolik vioske da je to katastrofa Budvu da ne pominjem. Imala sam prilike biti u Cavtatu, bože pa taj mali gradić kao da je iljadama kilometara daleko a ne tu na 30km od Herceg Novog. ne postoje štandovi, seljačka i preglasna muzika. Jahte u marini kakve mi nećemo ni vidjet, ali cijene u restoranima ispred tih jahti niže nego kod nas.
    debeli brijeg, zakrčen jer je malo ljudi. Alo sezona a na granici haos jer nema ko da radi Policajci se ispričavaju ako naidje neko koga poznaju a oni stranci se kuvaju u autima. Što se tiče čistoće stvarno tu za Herceg Nov mogu reći da se baš trude. Voda? Uh..ma zamislite ljeto bez vode hahah i mi pričamo o turizmu i okivamo se u zvijezde. Na cataru kolone, naši lokalni primitivci id preko reda, oni stranci se čudom čude.
    Prošli vikend sam bila u Pg i Petrovac. Putem, kamioni sa zemljom, šutom, pijeskom, alo u sred sezone. Stvaraju se kolone. Betonjerke...milimo svi iza njih. Gradi se koliko se može, ma kakve zabrane.
    Petrovac, meijedini mio grad mimo zaliva. Na plaži polomljene ležaljke, suncobraan nema a ako ih tražite onaj će se izderat na vas kao na mene "Gospodjo strpite se". U Zetu sudar i odma kolona do Virpazara.
    Pljeskavica, turskih i kineskih igračaka svuda po putu, Cece i Ćane trešte. N aplažaam ležaljke tako postavljene bez ikakvog reda,, da vam onaj sa gornje drži maltene noge na glavu. 30% slobodne plaže, kako da ne. Parkinga ni z alijeka jer su zgrade sve napravljene neplanski, da se iskoristi što više prostora za prodat i izdat.
    I mi pričamo o elitnom turizmu Nikad! Mi nemamo prije svega taj mentalitet, kulturu, brazovanje...
    Meni nije jasno ko je lud da dodje u ov ludilo i pri tome još to plaća.
    Sve ovo i pričam jer volim Crnu Goru iznad svega i želim da bude najbolja ali teško...
    u potpunosti se slazem sa tobom. crna gora vec nekolike godine za redom rasceruje goste. kako da napreujemo kad nema vode, sve neuredno, takse na granicu, nema nidje na granicni prelaz mjenjacnice ili bankomata, u nacionalni park 'skadarsko jezero' ulaz po osobi 4e, a u NP 'lovcen' 2e po osobi. ko ce doci po tim cijenam. prvenstveno smo rascerali domace turiste, a onda i strance. cinjenica je da oni koji su prosle godine bili na CG primorje kada budva nije imala vode preko nedjelju dan (novine su o tome pisale) vise nikad nece doci. na svaku plazu lezaljke, ne mozes se ni okupati ispod 20-30e, a tek da rucas ili popijes kafu ne smijes ni pomisliti!!!!

    Quote Originally Posted by Nikollaki View Post
    Eto vam ga sad referendum!!!
    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa View Post
    ili ti "za to ste glasali"
    sto se tice referenduma i drzave, ovo bi se desilo i da se nije izglasala nezavisnost. ja bih vas komentar drugacije formulisala 'tako nam je kad nema jake opozicije i naroda, nak vast kupi glasove pred izbore' jer vlast se bogati od ovih novo uvedenih taksa i ulaznica u nacionalne parkove, poreza i kazni trzisnih inspekcija, a vlast je njih nekoliko pojedninaca


  11. #61
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    at your place, wrecking havoc
    Posts
    2,260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pricajte vi sto ocete, meni je milo sto nam propada turizam LoL.

  12. #62
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Don_Sharky View Post
    Pricajte vi sto ocete, meni je milo sto nam propada turizam LoL.
    kazi mi zasto jer ne mogu skontati ni jedan dobar razlog

    i nama oce propanuti turizam, ali za 10 godina ovo ce biti glavna destinacija na bogatase, a sve te destinacije u CG ce biti u ruske ruke jer su kupili sve sto je valjalo


  13. #63
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    radi li se onaj bulevar kod splendida ili su ga zavrsili?
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  14. #64
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Girl_from_Tomici View Post
    sto se tice referenduma i drzave, ovo bi se desilo i da se nije izglasala nezavisnost. ja bih vas komentar drugacije formulisala 'tako nam je kad nema jake opozicije i naroda, nak vast kupi glasove pred izbore' jer vlast se bogati od ovih novo uvedenih taksa i ulaznica u nacionalne parkove, poreza i kazni trzisnih inspekcija, a vlast je njih nekoliko pojedninaca
    Je li ovo moguce??? :lolblue:

    Laki, Milice, za vazda ce te ostat neshvaceni
    I am the one who locks.

  15. #65
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,354
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    ne, noodle to si ti reko. :-) tivat je oduvijek bilo "cudno" mjesto . . mislim, nemam nista protiv primamnjivog mirisa cevapa ili turbo-folk-thrash koncerata . neee :-):-) . . .

  16. #66
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja sam bio u Tivat proslog ljeta na par dana (premijerno ), i mogu rec da nema znacajnijih anomalija. Cak je i vrlo prijatno preko dana jer nema nekih guzvi suludih.
    I am the one who locks.

  17. #67
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,354
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    btw noodle yup. kotor je uvjek bio i ostace pri dnu, sto se broja turista tice. pogotovo sad kad nemamo nijednog big hotela (ovi irci grade hotel u slow motionu :-):-). ) - - - - Hahaha sharky.

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hari poslusaj malo sto pricamo, svi kukaju (makar u budvu) kako im je sezona propala, kako nece kad je u lokalu u starom gradu 5 kafa, 5 kiselih i 3 kolaca 48e, na jaz u restoran pljeskvica 7.5e, pa doce im neko, samo neka su zdravo pa ce bit posle da im je kriv svako osim sami sebi sa dizanjem cijena u nebesa, a i naroda nema nesto precerano, vidjecemo oce li se sto popravit posle 15, al mrka kapa a i milo mi je
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dadic View Post
    ne, noodle to si ti reko. :-) tivat je oduvijek bilo "cudno" mjesto . . mislim, nemam nista protiv primamnjivog mirisa cevapa ili turbo-folk-thrash koncerata . neee :-):-) . . .
    Ja to rekao? ako mozes da mi kazes gdje sam to ja napisao? posto sam ja par puta procitao moje postove i nisam nista slicno nasao, pa eto ako mozes da mi kazes gdje si ti to procitao..


    Ili je to ipak samo neki trip i paranoja u tvojoj glavi?!?
    narodnjaci su soundtrack nase tranzicije....

  20. #70
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,354
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    hohoho noodle. ti si reko da u tivtu zive hrvati itd i da postoji odbojnost prema "roshtilj-turizmu". . . ispada da su tivcani (o, hrvati) pametniji naspram nas ostalih koji, eto, jedva cekamo da dodje stoja, ceca, peca, meca itd. . .

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dadic View Post
    hohoho noodle. ti si reko da u tivtu zive hrvati itd i da postoji odbojnost prema "roshtilj-turizmu". . .

    hohoho ovo sam ja rekao...


    Quote Originally Posted by dadic View Post
    ispada da su tivcani (o, hrvati) pametniji naspram nas ostalih koji, eto, jedva cekamo da dodje stoja, ceca, peca, meca itd. . .

    Hohohoh ovo si ti smislio ne znam na osnovu cega? jesam ja spominjao ko je pametniji, ljepsi jaci...?!? NE....

    Procitaj moj post jos par puta,pa ces nadam se shvatiti sto sam htio reci. I da ti malo olaksam to sigirnuo nije bilo da je neko pametniji, ljepsi ,jaci, visociji, tamnoputiji i sl od drugih
    narodnjaci su soundtrack nase tranzicije....

  22. #72
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,354
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    ok, noodle. ja JESAM procitao tvoj post ali ja NISAM nikako mogo da povezem tivat-hrvati-dalmacija . . kazem ti: njihov problem. . . . ok? . a, sad je na redu prica o razvoju turizma u Savniku do 2012. :-):-)

  23. #73
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisi mogao da povezes tivat-hrvati-dalmacija, ali jesi shvatio da sam ja rekao da su Hrvati pametniji od drugih? buahahhhaaahahahahhahah....


    Dakle savnik 2012 kazes?
    Last edited by noodle; 06-07-08 at 01:16.
    narodnjaci su soundtrack nase tranzicije....

  24. #74
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,205
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Prošlog ljeta sam sa suprugom i djecom desetak dana proveo u veoma lijepom hotelu u Boki plaćajući apartman (sa doručkom i ručkom) 150€ dnevno. Svjestan sam bio da cijena mora biti veća ove godine, ali ostao sam bez teksta kad su mi sredinom aprila (već tada sam pokušao rezervisati smještaj) saopštili da je cijena za ovu godinu 170€ dnevno (uračunat samo doručak), ali ne po apartmanu, već po osobi!
    Doduše, kao starim gostima ponudili su nam popust od 10%.
    Dakle, računica bi otprilike bila ovakva. Apartman bi nas koštao oko 600€ dnevno jer bi za mladje dijete (8 godina) plaćali 50% cijene. Poslije popusta od 10% prenoćište i doručak (mislim da je uračunata i boravišna taksa i korišćenje mobilijara na plaži) bi nas dnevno koštali oko 540€.
    Ručak, večera i druge siitnice bi dnevno morale odnijeti još oko 150€.
    Sve u svemu oko 7000€ za desetak dana odmora.
    Naravno, postoje i drugi hoteli i manje halapljivi vlasnici, ali ovo je primjer kako naši hotelijeri "dešifruju" elitni turizam.

  25. #75
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,354
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    o, noodle. napravicu stvarno noodles od tebe :-) :-) . vidjecemo na kraju sezone koliko je ko zaradio (kotor, naravno, lose). . . savnik miris mediterana :-) - - - - tacno tako @stradivari. desifruju oni. to ti je "da nenezic code" :-) izgleda da ces morat trazit privatni smjestaj ove god.

Page 3 of 626 FirstFirst 12345671353103503 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 10:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 17:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 18:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 15:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 01:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •