Page 496 of 627 FirstFirst ... 396446486492493494495496497498499500506546596 ... LastLast
Results 12,376 to 12,400 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #12376
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    https://www.poslovni.hr/hrvatska/ima...do-kad-4238305

    Hrvati su na oko 200k turista dnevno...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  2. #12377
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,303
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,621
    Thanked in
    2,433 Posts

    Default

    Pa sta ima veze... Radunovic kaze da cemo mi biti bolji od Hrvatske kad je turizam u pitanju.

    Treba vjerovat' nadleznima. Kazu da takvi duze zive.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #12378
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    jesmo li mi jos na 5000 dnevno od toga su albanci sto ulaze/izlaze vecina? HAHAHAHAHHA
    E kakav sou, ja pricam o ovome nedeljama, ali se nadju vjecito neki forumasi kao hercules da osporavaju cinjenice
    Podgorica Podgoricanima!

  4. #12379
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,682
    Thanks Thanks Given 
    3,570
    Thanks Thanks Received 
    8,647
    Thanked in
    4,661 Posts

    Default

    kako dodjosmo do cifre od 650 mil prihoda koje ćemo imati od turizma u ovoj godini? ozbiljno pitam, mora postojat neka računica


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  5. #12380
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,303
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,621
    Thanked in
    2,433 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    kako dodjosmo do cifre od 650 mil prihoda koje ćemo imati od turizma u ovoj godini? ozbiljno pitam, mora postojat neka računica
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ima, u pitanju je nepoznata "X" i imaginarni broj "i".
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #12381
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,682
    Thanks Thanks Given 
    3,570
    Thanks Thanks Received 
    8,647
    Thanked in
    4,661 Posts

    Default

    a i u gradu koji važi za ‘prijestonicu’ turizma (kako odvratan naziv, nemam ništa protiv Budve) je baš fino stanje. dodje neko na odmor, kad ono...

    smatram da ćemo morat otvorit granice potpuno (pa uz test da dolaze) ali opet nekog velikog efekta to neće imati


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  7. #12382
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Zapadnu evropu ce ove godine pokupiti hrvatska, spanija, i italija. Mi smo van eu i yebe im se za nas. Iako otvorimo skroz granice to nece imat nekog efekta jer smo van EU kluba, koji se smatra 'svojima'. Sigurniji, zajednicki standardi... Mi smo out ove sezone. Zahvalimo se liderima sto tapkamo u mjestu 5 godina sa EU pregovorima.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  8. #12383
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    bas ne znam @Mojsije. juce su mi otisli neki hrvati koji su bili ovdje. rekose da na zrce ni jedna dikoteka ili lokal nisu otvoreni, a da su bili na hvaru dje su cijene tipa 30-40 apartman za cetvoro i kazu opet su vecinom hrvati koji rade u eu.
    valjda su parlamentarni izbori i kod njih u septembru, pa se sminka statistika

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  9. #12384
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    bas ne znam @Mojsije. juce su mi otisli neki hrvati koji su bili ovdje. rekose da na zrce ni jedna dikoteka ili lokal nisu otvoreni, a da su bili na hvaru dje su cijene tipa 30-40 apartman za cetvoro i kazu opet su vecinom hrvati koji rade u eu.
    valjda su parlamentarni izbori i kod njih u septembru, pa se sminka statistika

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ne znam koliko se šminka - podaci sa evisitora su lako provjerljivi.
    One Ring to Rule them all...

  10. #12385
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    bas nemam pojma. prenosim ti pricu ljudi koji zive tamo. njima su na odredjenim djelovima obale gosti amerikanci i australijanci. i prica se o bas ozbiljnim ciframa posjetioca.
    sad od toga nema nista. kao sto rekoh, prema njihovoj prici trenutna posjeta je ocajna, cijene su prilagodjene hrvatima i njihovom standardu. nesto se desava ali je sve to, za njihove pojmove, jos uvijek lose

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  11. #12386
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    bas nemam pojma. prenosim ti pricu ljudi koji zive tamo. njima su na odredjenim djelovima obale gosti amerikanci i australijanci. i prica se o bas ozbiljnim ciframa posjetioca.
    sad od toga nema nista. kao sto rekoh, prema njihovoj prici trenutna posjeta je ocajna, cijene su prilagodjene hrvatima i njihovom standardu. nesto se desava ali je sve to, za njihove pojmove, jos uvijek lose

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Pazi ovo, kod njih ima 150-200k posjetilaca dnevno. Nije dobro ali nije kao kod nas da je baš baš loše.
    Da ti priblizim pošto sam iz struke a vidim da se ovi iz MORTA ne glaskaju.

    Maj jun septembar oktobar dominantni su gosti iz zapadne Evrope - Izraela - Australije i Amerike. Oni su nam pred i post sezona ali oni su i sjajni potrošači.
    Jul i avgust dominantni su gosti iz Rusije - Srbije i BIH.
    Statistika oficijelna je veoma čudna pisao sam u više navrata koliko je pogrešna i koliko nam ne prikazuje prave podatke posjete po zemljama. Njemci ili gosti iz Austrije se uglavnom odluče za individualni smještaj po zvaničnoj statistici oni ostvare po 2-3% noćenja u stvari je to mnogo više a gosti iz Srbije ili Rusije BIH ostvare mnogo manje, glavni razlog je što se radnici ili ovi što imaju vikendice i kuće prijavljuju kao turisti.
    Pa tako recimo ako neko prijavi radnika iz Srbije i plati mu boravišnu 90 dana u statistiku to ulazi kao da je gost ostvario 90 noćenja - što je nebuloza. Ili kad mi dodje rodbina iz Srbije ja i prijavim u TO i oni se računaju kao turisti iako spavaju kod mene kući .
    Neću o tome duže pisao sam već .

    Evo ti na ličnom primjeru.
    Na Žabljaku je 80% svih prijavljenih gostiju stranci uglavnom zapadna Evropa.
    Meni je lično raspored po zemljama dominantni ovakav :

    April maj jun septembar oktobar - Belgija Holandija Njemačka Francuska
    Jul i avgust te zemlje plus Australija Novi Zeland Velika Britanija i Izrael.

    Gosti iz nabrojanih zemalja čine 90% svih mojih gostiju

    Granice su zatvorene ka svima osim ka Njemačkoj i Austriji i Izraelu a oni će izabrati neku EU destinaciju koja je obalila cijene ili će jednostavno ovi iz Austrije ili Njemačke da se spuste autom do hrvatske obale jer im treba 2 puna dana do nas da dodju plus nismo EU a epidemioloska situacija je baš loša i biće još gora.

    Evo neka me neko nauči šta da radim i kako da održim ovo što sam stvarao skoro 10 godina.
    Ja nijesam pametan.
    Imam 5 renti i sve ostale troškove koji idu od države sam do sad dobio 2 puta po 222 eur a to mi nije dovoljno ni račune za internet da platim.
    Da me neko pita kako moze da mi pomogne država a uzevši u obzir koliko para nemamo i koliko ne mogu - ja ne bih znao da kažem.

    Većina mojih kolega nalazi se u još goroj poziciji jer rade 12 mjeseci godišnje i imaju po 5-10-40 radnika i kredite.


    Mislim da ono što je neizbježno je da dodje do zatvaranja velikog broja objekata koji su pod rentama jer iz ličnog iskustva gazde objekata izlaže u susret na 2 načina (i njih razumijem) :
    Obaraju kiriju 10-30% i/ili odlažu plaćanje do sledeće sezone(ovakvi su baš rijetki).

    A sve da se odloži plaćanje čekaju te zaostale obaveze rate kredita zaostali doprinosi tekući troškovi itd itd

    Baš nijesam pametan kako da se pregura ovo.
    Last edited by Gandalf_White; 24-06-20 at 08:44.
    One Ring to Rule them all...

  12. #12387
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,721
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    926
    Thanked in
    473 Posts

    Default

    U Split je katastrofa sa rezervacijama, to vam mogu reći iz prve ruke. Rođaci i prijatelji se bave izdavanjem smještaja, pozicionirani su da ne mogu bolje, a opet imaju samo poneku rezervaciju za jul i avgust. Srećom, nisu u kreditima i u najmu.
    Što bi onda mi trebali očekivati?
    Last edited by bayo; 24-06-20 at 09:30.

  13. #12388
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,336
    Thanks Thanks Given 
    733
    Thanks Thanks Received 
    1,196
    Thanked in
    668 Posts

    Default

    Ja takodje mislim da mi moramo da odradimo nesto sa cijenama da bi nam dosao neko. Gledam aranzmane po Grckoj, Spaniji itd. Povoljnije je da podjem avionom za Palmu de majorku,Barselonu, Rodos, Krit, i ne znam dje jos nego u CG.

  14. #12389
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    bas nemam pojma. prenosim ti pricu ljudi koji zive tamo. njima su na odredjenim djelovima obale gosti amerikanci i australijanci. i prica se o bas ozbiljnim ciframa posjetioca.
    sad od toga nema nista. kao sto rekoh, prema njihovoj prici trenutna posjeta je ocajna, cijene su prilagodjene hrvatima i njihovom standardu. nesto se desava ali je sve to, za njihove pojmove, jos uvijek lose

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Situacija i u hrvatskoj je katastrofalna isto. Ove brojke od 200k ljudi je njima 30% ljudi od prosle godine. To je naravno katastrofa. Ali je bolje nego mi sto imamo 10-15% od prosle godine. Njihov rezultat, eto kakav je, je 2-3 puta bolji od naseg.

    Hrvati su na strategiji za spas poceli vec u aprilu da rade. Ljudima daju 450-550e subvencina za plate i ne znam ni ja sto jos...

    Mi smo uradili sto smo uradili. Em nemamo zapadnoevropsko trziste, em nemamo regionalno... Snosicemo posledice...

    Treci paket mjera, koji bi u najgoroj varijanti trebao da sadrzi cistog kesa 500-600miliona u najgoroj varijanti za pomoc gradjanima i privredi, se 'PREDSTAVLJA PO MALO SVAKI DAN'.





    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  15. #12390
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,721
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    926
    Thanked in
    473 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Ja takodje mislim da mi moramo da odradimo nesto sa cijenama da bi nam dosao neko. Gledam aranzmane po Grckoj, Spaniji itd. Povoljnije je da podjem avionom za Palmu de majorku,Barselonu, Rodos, Krit, i ne znam dje jos nego u CG.
    Zbilja, gledam ovaj sajt https://ljetujdoma.me/ i ne mogu da vjerujem da se lupaju ovakve cijene.

  16. #12391
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Situacija i u hrvatskoj je katastrofalna isto. Ove brojke od 200k ljudi je njima 30% ljudi od prosle godine. To je naravno katastrofa. Ali je bolje nego mi sto imamo 10-15% od prosle godine. Njihov rezultat, eto kakav je, je 2-3 puta bolji od naseg.

    Hrvati su na strategiji za spas poceli vec u aprilu da rade. Ljudima daju 450-550e subvencina za plate i ne znam ni ja sto jos...

    Mi smo uradili sto smo uradili. Em nemamo zapadnoevropsko trziste, em nemamo regionalno... Snosicemo posledice...

    Treci paket mjera, koji bi u najgoroj varijanti trebao da sadrzi cistog kesa 500-600miliona u najgoroj varijanti za pomoc gradjanima i privredi, se 'PREDSTAVLJA PO MALO SVAKI DAN'.





    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    ne znam sta da ti kazem. tipa 200k na dnevnom nivou djeluje pretenciozno kao sto je i napisano. kao da im svaki dan toliko ljudi dodje. 200k koji su tu 7 dana je i dalje 200k. zato kazem da mi djeluje prica da se malo "sminka" realno.
    ovo je slicno nasem "7% vise na danasnji dan". je li sjutra manje ili vise niko ne zna. ali u petak u 18:00 u odnosu na isti petak u 18:00 je razlika.
    tako gledam i na ovu info.
    drustvene mreze danas su nacin zivota. posebno strancima, ali nismo ni mi daleko. nije tesko otvoriti instagram i pretraziti recent lokaciju prema hastagu. fotografije uglavnom govore vise nego statistike. naucio sam da tako gledam lokaciju kada sam na putu, pa mogu i za nas ili za hrvate.
    kada im pogledas slike sa profila lokala, sve su listom iz prosle godine. ostalo sto vidis je posjetilaca, a ne bi se reklo ni da njima ide ista bolje nego nama. na 20x duzu obalu i ko zna koliko ostrva

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  17. #12392
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,336
    Thanks Thanks Given 
    733
    Thanks Thanks Received 
    1,196
    Thanked in
    668 Posts

    Default

    To je to, vjerovatno u saradnji sa drzavom hoce da uzmu pare od lokalnog stanovnistva kako bi raspodijeli izmedju sebe (ulazim u sferu politike ali je tesko izbjeci).


    Navescu cijene da ne linkujem agenciju da ne ispane reklama

    ****RODOS****

    8 DANA / 7 NOCENJA

    02-09.08. 425€

    Polazak iz Tirane

    Hotel (all inclusive)

    --------------


    **** BARSELONA ****

    8 DANA / 7 NOĆENJA

    02-09.07. 225€

    Polazak iz Podgorice

    Hotel 3*

    -------------

    **** KRIT ****

    5 DANA / 4 NOCENJA

    18 - 22.08. 190€

    Polazak iz Tirane

    Hotel 3*

    -----------

    ****BEČ****

    6 DANA / 5 NOCENJA

    13-18.07. 170€

    Polazak iz Podgorice

    Hotel 3*

    --------------







    Last edited by GaD; 24-06-20 at 10:11.

  18. #12393
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    ne znam sta da ti kazem. tipa 200k na dnevnom nivou djeluje pretenciozno kao sto je i napisano. kao da im svaki dan toliko ljudi dodje.
    Ne shvatas ti to bas ponajbolje. To znaci tacno ono sto je i napisano, 200k nocenja dnevno a ne 200k "novih gsotiju" na dnevnom nivou. Sve i da je to tacan podatak to je porazavajuca cifra za HR al' je barem nesto.

    No manje, vise nebitno, mi smo tu gdje smo te nam trenutno ni drasticno smanjenje cijena ne bi pomoglo uzevsi u obzir situaciju sa granicama.
    Last edited by beatnological; 24-06-20 at 10:28.

  19. #12394
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ne shvatas ti to bas ponajbolje. To znaci tacno ono sto je i napisano, 200k nocenja dnevno a ne 200k "novih gsotiju" na dnevnom nivou. Sve i da je to tacan podatak to je porazavajuca cifra za HR al' je barem nesto.

    No manje, vise nebitno, mi smo tu gdje smo te nam trenutno ni drasticno smanjenje cijena ne bi pomoglo uzevsi u obzir situaciju sa granicama.
    kapiram ga ja odlicno. ali zato i pomenuh nasu statistiku kojoj se sprdamo povremeno.
    i kod nas je "na danasnji dan je vise toliko i toliko..." ako uzmes odredjeni dan u mjesecu kao reper ta statistika moze i tacna da bude.
    ako nasi kazu u CG je danas uslo 15% turista vise, ne znaci da je netacan podatak. ali realno daje iskrivljenu sliku

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  20. #12395
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    ne znam sta da ti kazem. tipa 200k na dnevnom nivou djeluje pretenciozno kao sto je i napisano. kao da im svaki dan toliko ljudi dodje. 200k koji su tu 7 dana je i dalje 200k. zato kazem da mi djeluje prica da se malo "sminka" realno.
    ovo je slicno nasem "7% vise na danasnji dan". je li sjutra manje ili vise niko ne zna. ali u petak u 18:00 u odnosu na isti petak u 18:00 je razlika.
    tako gledam i na ovu info.
    drustvene mreze danas su nacin zivota. posebno strancima, ali nismo ni mi daleko. nije tesko otvoriti instagram i pretraziti recent lokaciju prema hastagu. fotografije uglavnom govore vise nego statistike. naucio sam da tako gledam lokaciju kada sam na putu, pa mogu i za nas ili za hrvate.
    kada im pogledas slike sa profila lokala, sve su listom iz prosle godine. ostalo sto vidis je posjetilaca, a ne bi se reklo ni da njima ide ista bolje nego nama. na 20x duzu obalu i ko zna koliko ostrva

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    To je cifra na dnevnom nivou onih koji borave, a ne novih dolazaka.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  21. #12396
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    kapiram ga ja odlicno. ali zato i pomenuh nasu statistiku kojoj se sprdamo povremeno.
    i kod nas je "na danasnji dan je vise toliko i toliko..." ako uzmes odredjeni dan u mjesecu kao reper ta statistika moze i tacna da bude.
    ako nasi kazu u CG je danas uslo 15% turista vise, ne znaci da je netacan podatak. ali realno daje iskrivljenu sliku

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ja uopste ne vidim gdje ti vidis tu ikakvu slicnost niti tu ima mjesta za poredbu ikakvu, al' ajd.

  22. #12397
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Rijeka trenutno

    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #12398
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Rijeka trenutno

    To nije Rijeka nit je live. A iako vidim da je streamovano jucer taj karneval se odrzava u februaru a ne u junu.

    Dal' je stream bio live ili snimak ne bih da zalazim u to, al' prije nego lupis glupost opet barem provjeri sta postujes.

  24. The Following 2 Users Say Thank You to beatnological For This Useful Post:


  25. #12399
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Gando, ima li što od ovog hotela sa 5 zvjezdica što su ga najavili na mjestu vojnog odmarališta na Žabljaku?Gledajući kako su ga zamislili bio bi zaista odličan hotel
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  26. #12400
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,524
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Ima na priču, no dok se bar temelji ne udare, ništa im ne vjerujem...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

Page 496 of 627 FirstFirst ... 396446486492493494495496497498499500506546596 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •