Page 378 of 627 FirstFirst ... 278328368374375376377378379380381382388428478 ... LastLast
Results 9,426 to 9,450 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #9426
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,465
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Sto je duzi toplotni talas u Podgorici to je uspjesnija ljetnja sezona na Zabljaku
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  2. #9427
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Sto je duzi toplotni talas u Podgorici to je uspjesnija ljetnja sezona na Zabljaku
    Istina... Sjutra ce pakao da bude kad se popenju iz Podgorickog i Niksickog pakla u ovu ljepotu.

    Bio sam juce i danas u PG i svaki se put iznenadim koliki je pakao u gradu. Vazduha nema, vrucine nesnosne a "samo" 35 stepeni

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  3. #9428
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    a dako mi podgoricani prezivimo . ne zalimo se

  4. #9429
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,974
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Kruzni kod Kotora se mora resavat ove zime, situacija je katastrofalna. Skretanje za aerodrom takodje, kolone nisu 2-3km, no 5+ km...

    Tivat je ove godine vjerovatno i najvise turisAta privuka, ali postojeci putevi ne mogu da izdrze ovaj obim.

    Sto se tice luksuznog segmenta hotelijerstva, prosjecan boravak je nedje na 7+ noci, soba ide u prosjeku 300+e u svjetske lance tipa Aman, Regent, Chedi. Ostali 5* spustaju prosjek tipa Allure, Iberostar, Splendid, Maestral, tu su na 220-250+...
    Koeficijent potrosnje na extra usluge je premasio 0.5, znaci da na ostale hotelske usluge i restorane trosko preko polovine komplet cijene smjestaja, sto je odlicno.
    Sezona ce realno biti do novembra, a vec u oktobru krecu grupe i kongresi do juna 2019te... tako da turizam ide odlicnom putanjom, ne zato sto ova drzava radi nesto dobro, nego prosto postoji traznja turista za necim drugim.
    Ukratko imamo vise srece nego pameti.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  5. #9430
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Pa ovdje se godinama prica o tome da turizam, ako hocemo da se bavimo njim ozbiljno, mora da de bazira na hotelima. Ne moraju svi da budu 5* jer se zahtijeva previse prostora i infrastrukture.
    Da smo umjesto zgrada pravili hotele drugacije bi razgovarali o turizmu danas.
    Moj pojam razvoja turizma bi bio da Budva ima Slovensku plazu podignutu na pravi nivo resorta sa 5* i jos jedan takav u Becicima, ostalo na hotele 4* kao i manje butik hotele do 15-20 soba, nekoliko ekskluzivnih zgrada iza bulevara, i grad razvijati iza obilaznice.
    Ovo se moze primijeniti na bilo koji primorski grad. Mi smo na zalost otisli na sto brze vracanje ulozenog, pa sad imamo sezone kakve imamo. Cim smo mi poceli da zidamo stanove, izabrali smo vikend turizam i sezonu od 20 dana. Mozemo mi Mojsije da sabiramo koliko volimo, to sto je jedan hotel ili eventualno dva u Tivtu bukirano cijele godine, ne znaci nista ostalima koji pruzaju dodatne usluge u turizmu.
    Restorani, transferi, izleti, jedrenja...ronjenja.... sve je to 20-30 dana i ko sta zakaci. Zato smo neljubazni, osioni, gledamo da sto vise za sto krace vrijeme zakacimo...zato je i ova sezona ovakva kakva jeste....i ako se brzo ne opametimo bice sve gore, jer ce poceti klanica izmedju citavog lanca ljudi i usluga koji nisu hoteli.
    A to sam vec gledao ove godine sredinom jula...Mucno za gledati i neprijatno za turiste.

  6. #9431
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,974
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pa ovdje se godinama prica o tome da turizam, ako hocemo da se bavimo njim ozbiljno, mora da de bazira na hotelima. Ne moraju svi da budu 5* jer se zahtijeva previse prostora i infrastrukture.
    Da smo umjesto zgrada pravili hotele drugacije bi razgovarali o turizmu danas.
    Moj pojam razvoja turizma bi bio da Budva ima Slovensku plazu podignutu na pravi nivo resorta sa 5* i jos jedan takav u Becicima, ostalo na hotele 4* kao i manje butik hotele do 15-20 soba, nekoliko ekskluzivnih zgrada iza bulevara, i grad razvijati iza obilaznice.
    Ovo se moze primijeniti na bilo koji primorski grad. Mi smo na zalost otisli na sto brze vracanje ulozenog, pa sad imamo sezone kakve imamo. Cim smo mi poceli da zidamo stanove, izabrali smo vikend turizam i sezonu od 20 dana. Mozemo mi Mojsije da sabiramo koliko volimo, to sto je jedan hotel ili eventualno dva u Tivtu bukirano cijele godine, ne znaci nista ostalima koji pruzaju dodatne usluge u turizmu.
    Restorani, transferi, izleti, jedrenja...ronjenja.... sve je to 20-30 dana i ko sta zakaci. Zato smo neljubazni, osioni, gledamo da sto vise za sto krace vrijeme zakacimo...zato je i ova sezona ovakva kakva jeste....i ako se brzo ne opametimo bice sve gore, jer ce poceti klanica izmedju citavog lanca ljudi i usluga koji nisu hoteli.
    A to sam vec gledao ove godine sredinom jula...Mucno za gledati i neprijatno za turiste.

    U turizam ne racunam izdavanje soba i apartmana posredstvom baba koje te love na kruzni u Bd. Ocjenjivanje sezone kolonama na puteve, brojem baba na kruzni, naplatom turisticke takse, prodatih hamburgera i palacinki u Skolijeru cemo ostaviti Radulovicu, Glavoncickoj, i ekipi iz MORT-a.

    Sto se tice ozbiljnog pristupa planiranju i sagledavanju sezone, racunam na organizovane izdavaoce smjestaja koji su pristutni na vise kanala prodaje, i ciji gosti rezervisu 3-6 mjeseci unaprijed, ne cekaju da vide kakvo ce bit vrijeme u junu pa onda planiraju oce li doc u CG.
    Ovoga ima mozda svega 10-15% u CG, ali to je nasa buducnost, i udio u smjestajnim kapacitetima organizovane srednje i vise kategorije hotela, butik hotela i hostela ce se samo povecavati iz godine u godinu.
    Takodje kongresni turizam raste sa povecanim brojem biznis grupa, koji produzavaju sezonu, a ne pridaje im se znacaj kao sto bi trebao. To je laganih minimum 20-30% biznisa jednog hotela.
    Prosjecna cijena sobe, kao i ukupan prihod po raspolozivoj sobi, koji takodje rastu iz godine u godinu, vazan su pokazatelj da hoteli imaju da ponude i vise od sobe, sto gosti ocigledno cijene.
    Ko oce da se ozbiljno bavi turizmom i da ulaze u isti ima plilika i vise nego dovoljno, samo se treba uozbiljiti, i ne gledati samo 2 mjeseca sezone. Kad se prosire pogledi na to sto se moze raditi cijele godine, dolaze i rezultati, makar za onu manjinu sto tako razmislja.

  7. #9432
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default Turizam - što se to dešava!?

    Ne razlikujemo se nas dvojica po tome sta bi trebao da bude turizam. Znam da ovo gledas sa vise iskustva i profesionalizma u turistickom poslu od mene.
    Ono u cemu se razlikujemo je to sto ti smatras da ide u nekom smjeru u kojem treba. Sporo ali ide..
    Ja sa druge strane mislim da ide na gore i da idemo u klanicu nizeg segmenta turisticke ponude. Takvih kao ti ima 10% u vrh glave... ostali ce da se iskasape izmedju sebe sto ce nanijeti veliku stetu ionako lose vodjenom vizijom destinacije.
    Pocelo je sa taksistima na tivatskom aerodromu, pocinje pomalo medju izdavaocima apartmana i bice samo gore.
    Vec su poceli da otimaju jedni drugima klijente i obaraju cijene. Nije upravljanje destinacijom evo ti lezaljka na plazi i evo ti krevet, i uzmi rent a car i popni se na Durmitor, pa ti iz zbuna na Curioc iskoci lik i trazi 3 eura po osobi, i kad ga pitas za sta, znas li kakav je pogled odavde.
    Last edited by Hell Raiser; 11-08-18 at 10:44.

  8. #9433
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    kad pomenu taksiste, moze li neko novi da se ukljuci u prevoz turista sa aerodroma i sl... ne znam kakva je situacija dolje..
    vidim da na sajtu aerodroma daju mogucnost da se unaprijed rezervise taksi, a letovi na svakih po ure...
    mislio sam da uzmem dva mala kombija na lizing, zaposlim dva rodjaka ka vozace, dam procenat kome treba i bog da me vidi

    jos ovo, poceo sam malo da se bavim turizmom, cisto rekreativno...
    kako da pojacam ocjenu na booking... tj da mi STRANCI Ostave dobar komentar
    mislio sam da zovnem neke rodjake iz Juzne Afrike i da ih zamolim da glasaju, mogu li me kako provaliti da su to lazne recenzije...
    Last edited by karamazov; 11-08-18 at 11:18.

  9. #9434
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    kad pomenu taksiste, moze li neko novi da se ukljuci u prevoz turista sa aerodroma i sl... nijesam nikad letio odozdo...
    vidim da na sajtu aerodroma daju mogucnost da se unaprijed rezervise taksi, a letovi na svakih po ure...
    mislio sam da uzmem dva mala kombija na lizing, zaposlim dva rodjaka ka vozace, dam procenat kome treba i bog da me vidi
    Licna karta
    Registracija limo servisa
    Rjesenje iz poreske
    Rjesenje iz crps
    Registracija i osiguranje vozila
    Vozila ne starija od 5godina
    Clanska karta SD-a i dokaz da si na prethodnim lokalnim i parlamentarnim glasao za njih
    25 glasova po kombiju (znaci 50 novih clanskih karata za 2 kombajna)
    Obavezno 15% od profita jednom od celnika SD-a (rotiraju se redovno)
    5000eur i prsut Dacu Orlandicu

    Ako sam sta zaboravio ne zamjeri

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  10. #9435
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Haha, nisam imao pojma, ali sam citao skoro neki tekst kako dva taksi udruzenja protestvuju protiv uprave aerodroma jer pustaju divlje taksiste. Rekose da je bio tender I da su ta dva udruzenja dobila posalo na istom.

    E sad ako mi je jasno sto se raspisivao tender za taksi prevoz putnika sa aerodroma.... nidje veze.

    EDIT: evo prekjuce objavljen novi tender, pa ko oce

    http://www.montenegroairports.com/in...m=402&o=0&ms=2



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 11-08-18 at 11:28.

  11. #9436
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    jbm ti, sad listam, novi kombi ne mozes ispod 25 iljada da nadjes...

  12. #9437
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    jbm ti, sad listam, novi kombi ne mozes ispod 25 iljada da nadjes...
    To je polovni 3-4 godine star sa 300k kilometara iza sebe.
    40+ su novi novi

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  13. #9438
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,031
    Thanks Thanks Given 
    1,148
    Thanks Thanks Received 
    1,483
    Thanked in
    644 Posts

    Default

    Imaju reno trafic novi po 25.000

    Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

  14. #9439
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Cujem da danas nema sto krecat na more . Vele da su guzve velike ,smjena turista ,sto li je ???

  15. #9440
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Jesu guzve ali se prolazi dosta brzo

  16. #9441
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Marko Orlandić je 1986. godine govorio: „Naše velike šanse leže u bržem razvoju turizma većim korišćenjem kapaciteta, produžavanjem sezone, stalnim obogaćivanjem vanpansionske ponude, unapređenjem turističke propagande, daljim integracijama, modernizacijom cjelokupnog poslovanja i izgradnjom novih objekata na bazi zajedničkih ulaganja sa domaćim i stranim partnerima i drugih aranžmana“Turizam je Crnoj Gori 1987. godine donio 100 miliona američkih dolara deviznog prihoda

  17. #9442
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,957
    Thanks Thanks Given 
    4,803
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Ja sam se samo okrenuo na kružni za skretanje za aerodrom i doma. U kolonu sam milio od distributivnog, pakao.

    Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
    War. War never changes.

  18. #9443
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ja sam se samo okrenuo na kružni za skretanje za aerodrom i doma. U kolonu sam milio od distributivnog, pakao.

    Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
    sad vidjeh to na podgoricki vremeplov hahaha kilometarske kolone,zato i pitah
    mozda put budve brze ide

  19. #9444
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Od Lapcica je kolona. U Becice se moze laganije, u Bd kolaps. Kome nije bas frka da se okupa neka sjedi doma.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  20. #9445
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drzava da reaguje

  21. #9446
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by knight View Post
    Drzava da reaguje
    Koja drzava ?

    Jel ona sto ulaze 2.5 milijarde eura nasih para da napravi 70km autoputa umjesto da prosiri puteve po jugu za 10 puta manje para...


    Ili ona drzava koja nece da napravi baznu stanicu na granicnim prelazima nego kad pitas granicare sto je zastoj - ne valja ineternet
    Hahahhahahahahaahhaha


    Tesko se ovo moze drzavom nazvati

    Meanwhile CDM i RTCG

    AhhahahahHhHHHH
    I



    Podatak da Dubrovnik ima vise hotela nego cijela CG hotela je dovoljan da ugasi clanak

    Last edited by Gandalf_White; 11-08-18 at 14:00.
    One Ring to Rule them all...

  22. #9447
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Silom prilika sam morao da cekam nesto na autobuskoj u Budvi. Autobus kasni 40 min. Ne samo taj nego jos 3-4.

    Ajde nema veze. Nego onako sjedim i gledam.

    Prevoznik Perovic cini mi se, naplacuje 1e po koferu koji ubaca u prtljazni prostor autobusa!
    Pa sta je to majku mu hebem!?


    Sent from my iPhone 8+ red using Tapatalk

  23. #9448
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AmFi View Post

    Prevoznik Perovic cini mi se, naplacuje 1e po koferu koji ubaca u prtljazni prostor autobusa!
    Pa sta je to majku mu hebem!?


    Sent from my iPhone 8+ red using Tapatalk
    Vecina to radi

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  24. #9449
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    4,230
    Thanks Thanks Received 
    4,542
    Thanked in
    2,203 Posts

    Default

    O kakvim kolonama pricate, Bizbi reaguj.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  25. #9450
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Na tri granična prelaza sa Hrvatskom i BiH u avgustu manji promet

    Na graničnim prelazima Debeli brijeg-Karasovići sa Hrvatskom je za 10 odsto, a na prelazu Sitnica-Zubci sa BIH je za 7 % manji promet no lani u prvih deset dana avgusta. Na manjem prelazu Kobila-Vitaljina sa Hrvatskom došlo je do većeg prometa za 8%.
    The more things change, the more they stay the same.

Page 378 of 627 FirstFirst ... 278328368374375376377378379380381382388428478 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •