Page 421 of 627 FirstFirst ... 321371411417418419420421422423424425431471521 ... LastLast
Results 10,501 to 10,525 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #10501
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,212
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Kako nidje, zar nije jedno 10%-15% vise nego prosle godine u istom periodu... [?]
    Jeste ali u voli sa cijenama..

  2. #10502
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    I to je turistička ponuda

    https://100posto.hr/news/na-palubama...-za-pet-minuta

    Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  3. #10503
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Svake godine ista prica odje kunem ti se, uzivajte ljudi ako nema nikog taman fino bez guzvi idje.
    rm -rf /

  4. #10504
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,212
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default

    Pa jer je svake godine sve gore i gore - ne umijemo da izmisljamo i pravimo se veliki.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dobro se zacudih danas kad se vracah - kao da je mart i to radni dan.. #PrejForTurizam

  5. #10505
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,349
    Thanks Thanks Given 
    14,775
    Thanks Thanks Received 
    4,107
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Svake godine ista prica odje kunem ti se, uzivajte ljudi ako nema nikog taman fino bez guzvi idje.
    Ne znam koliko je to fino za ljude koji žive od turizma, a samoj državi je to glavna grana. Tako da ...
    Ja sam bio od četvrtka do nedelje u Bečićima. Ajde četvrtak i petak, ali vikend više od pola ležaljki prazno. Brat od ujaka koji ima agenciju i izadaje smještaj kaže da ne pamti gori jun. Da je tek sad nešto počelo da se dešava ali da je i to slabo.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  6. #10506
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ne znam kakvo je vrijeme u CG bilo al u Srbiju su bile oluje i cuda, mislim i kod nas da su bile neke kise pa vjerovatno ljudi izbjegli.
    Al eo isto tako ja poznajem par vlasnika hotela manjih i vecih i njima je veoma dobra popunjenost. Opet pretpostavljam da je to od slucaja do slucaja i angedotskim poredjenjima nista se nece postic i da je ljudima sa privatnim smjestajima gore, posebno neke nize i srednje kategorije ali eo sad ce sredina jula pa ce krenut ko uvijek.
    Mada generalno jel bolje ili gore sa par godina unazad, meni se cini isti ***** samo se uvjek ista prica vrti, isto kao sto usluga pretezno ostaje ***** svudje a cijene rastu pa mozda zato ne dolaze ljudi, no nebitna ta prica sad.
    rm -rf /

  7. #10507
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Dok god se uspješnost sezone računa po broju posjetitelja tu nema sreće jer to je samo jedan od mnogih faktora...

    Zamislite neki ovakav izvještaj: ,,ove godine na primoriju je u toku trajanja sezone povećana potrežnja za domaćim prehrambenim proizvodima čime je dobitak...'', ,,udruženje ribara je tražilo od nadležnog ministarstva da im se odobro veće kvote ulova jer je potražnja ove sezone veća od planirane...'', ,,subvencije za turističke objekte koji nude domaće proizvode kao primarnu ponudu su uvećane za...'', ...

    No, dobro...

  8. #10508
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Pošto se svake godine ponavlja ista priča ne bih lenj, pa izdvojih pojedine citate:

    7.7.2015. god.
    Quote Originally Posted by jokac View Post
    kako vidim do sad malo ko i dolazi ove godine,znaci da im se ne svidja.il su nasli nedje bolje,il se ne osjecaju dobro da bi se odmorili,ili,ili.....ma sto god rekli mislim da nismo u situaciji da biramo goste,makar velika vecina.naravno ko zivi od turizma i gostiju,a odje komentarisu mnogi koji more vide na slici,sa turizmom veze nemaju,a o tome kako se treba postavit koncepcija nas kao drzave koja oce bit turisticka,e to su spanish village.....ne zamjerite braco moja mila...
    14.7.2016. god.
    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ja ne pamtim manje turista ni za vrijeme sankcija i bombardovanja.
    Na plažu bez problema mogu naći mjesto, što je godinama nemoguće bilo.
    Put Hn-Nk, ne čini mi se prometniji nego u proljeće.
    Ali sigurno će biti: Ove godine 3% više turista nego lani
    3.7.2017. god.
    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    U Kotor uvece kukavice nema,sinoc u 11 bas nikoga bilo nije.

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk
    8.7.2018. god., odgovor kako je sve u Petrovcu prazno
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Aman ne razumijes sta ti se prica majka mu stara.


    Svake godine do jebenog 15og jula "nema ljudi" i onda je guzva. CG ima stotinu i kusur kilometara plaze (samo velika plaza je 18km). Treba to napuniti.


    Pvt smjestaja u BD ima sigurno 50k kreveta. Ako je samo 15k puno to je nista za guzvu.

    Ja sam dolje zivio i bukvalno ako je petak 12 a ponedeljak 15 u petak imas cijelu plazu sa mozda 20 ljudi u ponedeljak ne mozes da nadjes mjesto.

    To je retardirani balkanski mentalitet da svi hoce u isto vrijeme da budu vidjeni i da im je puna plaza.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Počelo je i ove sezone, pa rekoh da se podsjetimo da nama špic sezone godina počinje sredinom jula...

  9. #10509
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,212
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default


  10. #10510
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,105
    Thanks Thanks Given 
    2,230
    Thanks Thanks Received 
    2,391
    Thanked in
    1,231 Posts

    Default

    Wulfy, džaba podsjecas, evo vazda ista priča, na drugoj temi sam rekla da je ovo tek početak jula i da nikada u ovo vrijeme nije bilo gužve, ali Crnogorci su poznati kao narod sa kolektivnom amnezijom
    Meni lično odgovara dok nema gužvi, ali mi je žao ljudi koji se muče i žive od turizma.

  11. #10511
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Заисто лоше од туризма живе многи

  12. #10512
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/ekonomija/radnika...je-i-filipina/

    Radne snage u turizmu nedostaje i to je problem koji će tek eskalirati. Kako zadržati i platiti dobrog radnika na crnogorskom primorju biće domaći zadatak za državu i ugostitelje za narednu sezonu, a problema je sada već na pretek.Suvlasnik hotelske grupe Montenegro stars i predsjednik Crnogorskog turističkog udruženja CTU Žarko Radulović za CdM kaže da imamo ozbiljan problem, te da je jedini izlaz da uvozimo radnu snagu iz Indonezije i Filipina.

    Jedini izlaz, veli... Kako pritiska ovaj robovlasnik gadni.

  13. #10513
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,457
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    1,258
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Koliko upire sa pričom o radnoj snazi iz Indonezije i Filipina mora da je nasao neku kombinaciju sa nekim njihovim lokalnim robovlasnikom pa pokusava da progura priču ovđe.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  14. #10514
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Vratio sam se iz Andalizije prije par dana i mogu reći da naši ugostitelji (bar 50% njih) još dugo neće naučiti posao. U Malagi je svaki restoran pun od 19:00 do 23:00, svi jedu i piju (pivo, vino). Minimalni prihod po stolu (4 osobe) za jednu turu (jelo i piće) je 100 - 120 eura. Čaša piva je od 3 do 5 eura, flaša vina je od 20 eura pa na više. Porcije jela su od 20e pa na više.
    Gosti su im uglavnom Britanci, Njemci, Skandinavci, Rusi/Ukrajinci.
    Preko dana, od 12:00 pa do 19:00 restorani/taberne takodje dobro rade, ali od 19:00 su ful puni.

  15. #10515
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,622
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Escobar_BP View Post
    Vratio sam se iz Andalizije prije par dana i mogu reći da naši ugostitelji (bar 50% njih) još dugo neće naučiti posao. U Malagi je svaki restoran pun od 19:00 do 23:00, svi jedu i piju (pivo, vino). Minimalni prihod po stolu (4 osobe) za jednu turu (jelo i piće) je 100 - 120 eura. Čaša piva je od 3 do 5 eura, flaša vina je od 20 eura pa na više. Porcije jela su od 20e pa na više.
    Gosti su im uglavnom Britanci, Njemci, Skandinavci, Rusi/Ukrajinci.
    Preko dana, od 12:00 pa do 19:00 restorani/taberne takodje dobro rade, ali od 19:00 su ful puni.
    Spanija je drzava koja je bila svjetska sila 500 i kusur godina. Turizam im postoji zadnjih 200 godina. Necemo brkati babe i zabe.
    Za nas ne zna vecina evrope, a kamoli ko drugi. Mi se u blato igramo nekakvog biznisa i turizma, improvizacije. Mozemo se porediti sa Albanijom, Moldavijom, Hondurasom, Dzibutijem i slicnima, ali ne bas sa spancima i ostalim velikim igracima

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  16. #10516
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Brate dje vidje to u Malagu minimalnu turu 100-120 eura hrana I pice. Da nijesi u Porto Montenegro bio? Prije mjesec sam bio tamo I u centru blizu katedrale Nas cetvoro se fino najeli popili po pice i jedan bokal sangrie za oko 70 e mozda i manje. O Andaluziji da ne pricam kafa i kisjela u Kadiz 1,40..

  17. #10517
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,212
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default


  18. #10518
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Brate dje vidje to u Malagu minimalnu turu 100-120 eura hrana I pice. Da nijesi u Porto Montenegro bio? Prije mjesec sam bio tamo I u centru blizu katedrale Nas cetvoro se fino najeli popili po pice i jedan bokal sangrie za oko 70 e mozda i manje. O Andaluziji da ne pricam kafa i kisjela u Kadiz 1,40..
    Reserva del Olivio, npr

  19. #10519
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,457
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    1,258
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Spanija je drzava koja je bila svjetska sila 500 i kusur godina. Turizam im postoji zadnjih 200 godina. Necemo brkati babe i zabe.
    Za nas ne zna vecina evrope, a kamoli ko drugi. Mi se u blato igramo nekakvog biznisa i turizma, improvizacije. Mozemo se porediti sa Albanijom, Moldavijom, Hondurasom, Dzibutijem i slicnima, ali ne bas sa spancima i ostalim velikim igracima

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    Španija nije bila nikava turistička sila obzirom da je pod Frankom bila pola vijeka, bivša SFRJ je bilo daleko ispred njih u tom periodu čak sam negdje čitao da su kad su počinjali ozbiljno da razmišljaju o turizmu posle Frankove vladavine bukvalno su prepisali zakon koji se tiče turizma kao privredne grane koji smo mi imali ali ono što ih razlikuje što su oni ozbiljno pristupili svemu tome a i objektivno Španija ima bogatiju istorijsku zaostavštinu od nas tako da im nije bilo teško da postanu jedna od najačih turističkih destinacija.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  20. #10520
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    treba mnogo ozbiljnog truda uložiti da bi se mi primakli nekim destinacijama koje su popularne. prelijepa zemlja, gdje u istom danu možeš biti na Žabljaku i u Kotoru npr ali džaba kad toliko ljudi pojma nema o tome kako treba da se radi. čini mi se da samo trkaju ko će biti skuplji. ako već pominjemo Španiju tek od 80tih na ovamo kreće razvitak na tom planu, recimo Barselona npr do 1992 i OI nije bila toliko popularna destinacija ali je na pravi način iskoristila činjenicu da je organizovala najveći svjetski dogadjaj.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  21. #10521
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Od Hrvatske možemo puno toga naučiti i prepisati, ali ispraviti i neke njihove greške. Međutim, nikako da se pokrenemo (naravno uvijek ima radnih, marljivih i poštenih pojedinaca).

  22. #10522
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Mi treba da učimo od Albanaca, Hrvati su svejtlosnim godinama daleko...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  23. #10523
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    previše smo mi ‘ponosni’ da bi mi nekome priznali da nešto ne znamo i učili od njega


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  24. #10524
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Ma postajemo mi brzo egzoticna destinacija, cim dodju Filipinke da rade za 150€.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  25. #10525
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Kad krene seksualni turizam da cvjeta, pa prihodi kroz krov izbiju, ihaaaa, bajo mooooj

Page 421 of 627 FirstFirst ... 321371411417418419420421422423424425431471521 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •