Page 480 of 627 FirstFirst ... 380430470476477478479480481482483484490530580 ... LastLast
Results 11,976 to 12,000 of 15656

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #11976
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Ali zato Novi Zeland po svim svjetskim medijima krlja da su pobijedili koronu.
    Da da...
    Iako će držati granice zatvorene za strance - dobro je za zemlju
    One Ring to Rule them all...

  2. #11977
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,540
    Thanks Thanks Received 
    8,582
    Thanked in
    4,635 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Ali zato Novi Zeland po svim svjetskim medijima krlja da su pobijedili koronu.
    bi priča neka po forumu dje se uporedjivasmo sa Novim Zelandom


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  3. #11978
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,769
    Thanks Thanks Given 
    614
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    516 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post

    Nemojmo ljudi. Mi bi recesiju imali i prosle godine da nismo sipali u taj auto put.
    Ovo je ključno po meni a niko od prepametnih analitičara ovu činjenicu ne pominje!
    2019 bi za nas bila godina recesije da nema autoputa a mozemo da zamislimo sto nas ceka ove i sledecih godina.

    Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  4. #11979
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Očigledno ljudi ne kapiraju da smo ekonomski svi vezani za priliv od turizma. Ljudi ne kapiraju da građevinarstvo itekako pokreće i ekonomiju, smiju se i čekaju da se ambisa sve kako bi pale cijene , da bi pokazali kako su bili u pravu. Slažem se da treba hodati uzdignute glave i bez straha. Dešavale su nam se i ružnije stvari, treba vjerovati kao da će biti sve u redu i raditi što je do nas najbolje što se može. Ne volim da se mrači, podsjeća me na paniku žena.
    nije to panika druze, ja vec drugu krizu guram kroz posao za 10 godina. 2014 ili 15 smo ukinuli one dazbine na sim kartice i drugo brojilo. krizni porez od 15% na plate je ukinut nedje prosle godine.
    o kakvom dizanju glave pricas ti. vecina poslova u CG se radi na kompenzacije, pa smijem se zakleti da je bar 50% obrta u CG kroz kompenzacije. ostalo je na rate ili se kasni sa placanjima. i to nije od juce, vec se vuce od 2010te naovamo. zasto mislis da su nam albanci i turci glavna radna snaga. jer su bolji i jeftiniji ili samo zbog toga sto su svi otisli.
    pa ti u voli ne mozes da zapnes da radis bez 120 dana valute i da se dio plati kroz bonove za hranu radnicima. pa su privrednici bili primorani da tako rade, pa je i radna snaga otisla.
    ekonomija zasnovana na naturalnoj razmjeni zivi u djelovima afrike, i to jako malim, drzavama koje su u ratu i u CG.
    i pricamo o odrzivoj privredi.
    pa pola africkih drzava ima prosjecnu platu vecu od CG i krece se u rangu od 900 do 1000 dolara

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  5. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  6. #11980
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    265
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    zasto mislis da su nam albanci i turci glavna radna snaga. jer su bolji i jeftiniji ili samo zbog toga sto su svi otisli.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


    Zato što su jeftiniji

  7. #11981
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    @Hell Raiser
    Prošli su nam preci mnogo gore stvari. Ne smije se klonuti duhom to je sve što želim poručiti. Kada sam u gimnazijskim danima sjedio u DiSi , pod stegom sankcija, pivo nas časti jedan od fotoreportera monitora/antene m, zaboravio sam mu prezime, brko, sada već pokojni...nije se imalo za kafu, Lovćen smo dijelili bazdeljavi , obratio nam se riječima: "bilo je toliko puno dana u kojima nisam imao prebijene pare u kući ali sam hodao uspravne kičme i glave cijelog vijeka". Koliko god svima teško nam bilo, ne treba klonuti vjerom. Ja znam da ima ljudi koji noćas ni ne znaju kako djecu da nahrane i te muke i taj osjećaj je užas identičan nekom bolesniku kojem pomoći nema. Cijeli život sam nosio bol sa onima koji pate i ja osim vjere i molitve da bude bolje, nemam što drugo reći. Ako treba pomoći kome, evo skupimo se svi koji po mogućnosti mogu da nekome makar nešto korisno učinimo.

  8. #11982
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    551
    Thanks Thanks Given 
    451
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    @Hell Raiser
    Prošli su nam preci mnogo gore stvari. Ne smije se klonuti duhom to je sve što želim poručiti. Kada sam u gimnazijskim danima sjedio u DiSi , pod stegom sankcija, pivo nas časti jedan od fotoreportera monitora/antene m, zaboravio sam mu prezime, brko, sada već pokojni...nije se imalo za kafu, Lovćen smo dijelili bazdeljavi , obratio nam se riječima: "bilo je toliko puno dana u kojima nisam imao prebijene pare u kući ali sam hodao uspravne kičme i glave cijelog vijeka". Koliko god svima teško nam bilo, ne treba klonuti vjerom. Ja znam da ima ljudi koji noćas ni ne znaju kako djecu da nahrane i te muke i taj osjećaj je užas identičan nekom bolesniku kojem pomoći nema. Cijeli život sam nosio bol sa onima koji pate i ja osim vjere i molitve da bude bolje, nemam što drugo reći. Ako treba pomoći kome, evo skupimo se svi koji po mogućnosti mogu da nekome makar nešto korisno učinimo.
    Bravo prijatelju, i ja sam da se nekome pomogne kome je potrebno. Ko ima djecu, da se svi skupimo i prilozimo koliko ko ima nije vazno

  9. #11983
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,607
    Thanked in
    2,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    @Hell Raiser
    Prošli su nam preci mnogo gore stvari. Ne smije se klonuti duhom to je sve što želim poručiti. Kada sam u gimnazijskim danima sjedio u DiSi , pod stegom sankcija, pivo nas časti jedan od fotoreportera monitora/antene m, zaboravio sam mu prezime, brko, sada već pokojni...nije se imalo za kafu, Lovćen smo dijelili bazdeljavi , obratio nam se riječima: "bilo je toliko puno dana u kojima nisam imao prebijene pare u kući ali sam hodao uspravne kičme i glave cijelog vijeka". Koliko god svima teško nam bilo, ne treba klonuti vjerom. Ja znam da ima ljudi koji noćas ni ne znaju kako djecu da nahrane i te muke i taj osjećaj je užas identičan nekom bolesniku kojem pomoći nema. Cijeli život sam nosio bol sa onima koji pate i ja osim vjere i molitve da bude bolje, nemam što drugo reći. Ako treba pomoći kome, evo skupimo se svi koji po mogućnosti mogu da nekome makar nešto korisno učinimo.
    Upravo zbog ovoga mi ne mozemo naprijed. Svi se pozivaju na neke ratove i 90te, pa ono ovo sad je zlatno, samo da se ne ponavlja ta muka iz proslosti.

    Tim nas plase. Vraticemo se u rat i 90te ako DPS padne, ode nam drzava, splamcesmo.

    Ja ne padam na te price, ne moze mi niko rec da treba da 'izdrzimo'. Mi izdrzavamo 30 godina, i vidji do cega nas je dovelo. Ko nastavi da trpi i izdrzava, bice nam jos gore, jer podrzavamo jedan sistem koji nas vodi u konacnu propast.

    Nemojmo da lijecimo djecu sms porukama i da se organizujemo u banku hrane da dajemo hranu ljudima koji nemaju. Tako se ne poboljsava sistem, nego je to flaster na pacijenta koji umire.

    Promjena sistema je jedini lijek i korak za izlazak iz krize, inace ce ovo trajat ko zna koliko. Ne moze se ovo 'izdrzat' i onda ce nam doc bolji dani. Ne znam ko u to jos vjeruje...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  11. #11984
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Druže ja sam se uključio na diskusiju koja je vezana za turizam i globalni problem koji prati sve zbog korona virusa. Shvatio sam odavno da ođe u CG nema iskrenosti i da je sve uglavnom foliranje i da su ljudi zbog svojih sitnih interesa u stanju da sve nas povuku na dno, pričam o prosječnom građaninu, punoljetnim osobama sa pravom glasa. Shvatio sam da neću imati podršku ako se bunim u nekoj firmi odavno, jer će oni koji kukaju svaki dan o uslovima posla i malim platama ćutati ako ja počnem pričati. Malo je časti i dostojanstva a previše namazanosti i fukarluka.
    Ja sam samo poručio ljudima koji od turizma žive da ne klonu duhom i da treba vjerovati da će možda od polovine Jula nešto krenuti da se dešava. Trebam li da im poručim , zaridajmo braćo? Što sam konkretno pogrešno rekao? Evo ako znate nekog da teško živi i ima djecu, oglasimo to i pomognimo. Šta sad nije u redu zaboga. Ne mijenja se sistem pričom nego djelom.

  12. #11985
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,540
    Thanks Thanks Received 
    8,582
    Thanked in
    4,635 Posts

    Default

    inače smo mi poznati kao narod koji je jak na djelima

    ljudi koji žive od tih par mjeseci ljetnje sezone su najviše pozvani da o ovome govore i vjerujem da su u problemu. još veći problem nastaje ako ovo bude ostavilo posledice i na sledeću sezonu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  13. #11986
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    265
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Upravo zbog ovoga mi ne mozemo naprijed. Svi se pozivaju na neke ratove i 90te, pa ono ovo sad je zlatno, samo da se ne ponavlja ta muka iz proslosti.

    Tim nas plase. Vraticemo se u rat i 90te ako DPS padne, ode nam drzava, splamcesmo.

    Ja ne padam na te price, ne moze mi niko rec da treba da 'izdrzimo'. Mi izdrzavamo 30 godina, i vidji do cega nas je dovelo. Ko nastavi da trpi i izdrzava, bice nam jos gore, jer podrzavamo jedan sistem koji nas vodi u konacnu propast.

    Nemojmo da lijecimo djecu sms porukama i da se organizujemo u banku hrane da dajemo hranu ljudima koji nemaju. Tako se ne poboljsava sistem, nego je to flaster na pacijenta koji umire.

    Promjena sistema je jedini lijek i korak za izlazak iz krize, inace ce ovo trajat ko zna koliko. Ne moze se ovo 'izdrzat' i onda ce nam doc bolji dani. Ne znam ko u to jos vjeruje...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk


    Nije problem u sistemu kad se radi o ekonomiji. Problem su djelatnosti kojima se bave većina gradjana. Ne mozes ocekivati da radis na trafici, nastavnik likovnog ili istorije i da budes bogat. Crna Gora je siromašno i nerazvijeno društvo u kojem se do novca dolazi redistribucijom a ne stvaranjem nove vrijednosti, odnosno proizvodnjom.


    Svudje u svijetu su male plate po sektorima koji su dominanto zastupljeni kod nas, a to su: javni sektor, komunalna preduzeca, prosveta, policija, mala trgovina, usluzne djelatnosti, preprodaja robe..


    Drugačija bi bila slika da su nam vecina radnika IT programeri, matematičari,lingvističari( kineski, njemački, francuski jezik), vrhunski tehnolozi, gradjevinski inženjeri, fizičari, hirurzi..

  14. #11987
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,607
    Thanked in
    2,270 Posts

    Default

    Od turizma se primaju plate u drzavne sluzbe i penzije. Poruci i njima da se jave. Od turizma zaradjuju mali proizvodjaci hrane i pica. Poruci i njima da im pomognemo. Od turizma se pune kucni budzeti desetina hiljada drugih malih djelatnika.

    Znaci makar 200 000 ljudi koji ne rade direktno u turizmu zavise tih milijardu i kusur eura koje nam nece ulecet.



    https://www.bankar.me/2020/06/01/slo...ionalne-liste/

    U našem regionu, Slovenija je sa iznosom paketa pomoći koji čini 19,7% slovenačkog BDP-a daleko ispred drugih zemalja. Na drugom mjestu je Hrvatska, sa više nego dvostruko manjim iznosom (9,3%), a na trećem Srbija sa sredstvima koja iznose 6,5% bruto društvenog proizvoda. Slijede Bosna i Hercegovina (3,6%), Albanija (2,8%) i Kosovo (2,5%), koje je na ovoj listi tretirano kao nezavisna država. Na začelju su Crna Gora (1,7%) i Sjeverna Makedonija sa izdvojenim paketom pomoći koji iznosi 1,2% makedonskog bruto-društvenog proizvoda i što je više nego 16 puta manje od slovenačkih izdvajanja.


    Jesu li slovenci, hrvati i srbi ludi sto ovoliko izdvojise za djelimican spas ekonomija? Ako smo vec odlucili da nam turizam bude jedna od strateskih grana... bojim se da kidamo granu na kojoj sjedimo.

  15. #11988
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,638
    Thanks Thanks Given 
    956
    Thanks Thanks Received 
    1,165
    Thanked in
    624 Posts

    Default

    Me postoji drzava u kojoj turizam nije na udaru zbog pandemije i svi koji zive samo od turizma su u problemu. Nema to veze sa tim ko je na vlasti.

  16. #11989
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    265
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Turizam jeste nasa najjaca privredna grana ali ipak nam fali turista. Malo je dobrih turistickih radnika koji su sposobni privuci turiste. Sve se svodi na booking i jos nekoliko sajtova. Postoji turisticki fakultet i tamo se uce te stvari. Dobar turizmolog je zlatna žila za novac.
    Nekome je stalno puno po visokoj cijeni a neko se muči da izda. Te stvari se uče na fakultetu i dobar student koji ne ustaje sa knjige i preda se tome mora kasnije imati extra zaradu. Većina mladih polaže ofrlje ispite, švercuju i fušerišu na fakultetu. Kasnije mašu diplomom i hoće hiljade eura platu a nesposobni su za privući jednog turistu.

  17. #11990
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Okinuli smo mi granu, hvala NKT koji 3 Juna ne zna kad ce otvoriti granicu sa državama koje su nam jedini spas ove godine..
    Bravo NKT!
    Držite maske u bankama i prodavnicama a u kafićima ne morate.. Podjite u onaj urban u petak da vidite distancu i kako ne rade noćni klubovi.
    Bravo stvarno ste doktori

  18. #11991
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Sad ce se milutin koji ubi koronu ovjencan slavom posvetiti ekonomiji, koliko god bude gostiju, ako ih uopste i bude, 20 % ih je vise nego prosle godine.

  19. #11992
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Evo prvi strani turisti na Durmitoru
    Motoristi iz Njemačke

    One Ring to Rule them all...

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  21. #11993
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,254
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    bgm ima da se pometu na Žabljak noćas
    She is only here to annoy herself!

  22. #11994
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    bgm ima da se pometu na Žabljak noćas
    UgrijaTo im je dako budu talični
    One Ring to Rule them all...

  23. #11995
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,352
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    3,986
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Monstat treba na CDM forum da dođe da uzme neke podatke. Kakve ankete i bakrači.
    Što sve ovdje pojedini pišu i kakve podatke izbačaju Monstat je zlatan. Zlatan.


    Interesantna tvrdnja Forbes magazina: Kotor medju 20 najsigurnijih destiniacija. Ništa klanovi ovo ono. Sve i da je plaćen tekst?! malo je mnogo.
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ih-destinacija
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. #11996
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,934
    Thanks Thanks Given 
    4,773
    Thanks Thanks Received 
    9,791
    Thanked in
    3,714 Posts

    Default

    Korona free grad, mislim da je za reper to jedini i kriterijum bio.

    Mada, koliko mi je god milo što se nalazi na listi najsigurnijih gradova, teško da možemo zaboraviti činjenice od prije samo par godina đe je SAJ morao da bude stacioniran po cijelom gradu u sred turističke sezone, zbog učestalih obračuna...

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    Last edited by BiTrAtE; 03-06-20 at 23:38.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  25. #11997
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    265
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Veliki biznismeni spali na grane da im mrčeni penzioneri spašavaju biznise. Još ponizno mole direktora PIO-a i predsjednika Udruženja penzionera da potpišu ugovore.
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...nu-za-110-eura

  26. #11998
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Ovamo kod mene bješe danas masu motorista iz Hrvatske.. Čak i Njemaca je nešto bilo mada više u tranzitu..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  27. #11999
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,864
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Hahahaha...aerodromi bez i jednog dolaznog leta još uvijek...e pa gospodo tražli ste gledajte

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  28. #12000
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by recbok View Post
    Postoji turisticki fakultet i tamo se uce te stvari. Dobar turizmolog je zlatna žila za novac.
    Realno, uzaludni "fakultet"
    Ako bih tražio nekog da me promoviše prije bih zaposlio sposobnog i komunikativnog radnika ili radnicu sa uličnom pameću i znanjem po nekog jezika nego nekog sa diplomom sa turističkog "fakulteta". Komunikativnost i sposobnost se ne uči već rađa
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 480 of 627 FirstFirst ... 380430470476477478479480481482483484490530580 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •