Page 555 of 627 FirstFirst ... 55455505545551552553554555556557558559565605 ... LastLast
Results 13,851 to 13,875 of 15656

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #13851
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,938
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,611
    Thanked in
    2,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Clubbin' View Post
    Vasilije Kostić, povampireni Lenjin. Neviđeno kako lik liči
    Magovi turizma. Od klasika Radulovica, Ratkovica & Kostica, pa do mojih omiljenih new age likova tipa Luka Uskokovic. I naravno svi su profesori na neke snj fakultete.

    Pakjao.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  2. #13852
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    evo na kraj godine cemo vidjet sto i kako - da ne laprdamo sad.

    ova sezona nije niti milimetra bolje pripremljena u odnosu na bilo koju drugu a to sto su guzve ne mora da znaci da ce sezona bit bolja. I da bi sezona bila kao 2019. nije dovoljan samo dobar jul, vec i avgust i postsezona koje ne znamo oce li uopste biti.

    Generalno, jako se lose radilo i radi kad je infrastruktura putna u pitanju ali kolciine smeca koje sam juce vidio od Kamenara, Veriga, pa do Niksica - ne znam sto je tu problem. Zaista ne znam sto je problem da se u sezoni dodaju dodatni kapaciteti u ljudstvu i mehanizaciji jer ono smeca pored puta izgleda jezivo.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  3. The Following User Says Thank You to laciale For This Useful Post:


  4. #13853
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Mi decenijama nismo u stanju da nađemo način da opomenama držimo plaže čistijima. Prošle nedjelje je iz auta PG tablica kroz prozor ide jedna plaštična čaša popijenog jogurta, pa papir, pa opet plastična čaša ovog puta sa papirom u čaši...ja pretičem i vidim kunem vam se dvije žene od preko 60 godina. Gadluk na kvadrat. Što se sezone tiče, ko god kaže "nije nešto" laže ka pas. Toliko.

  5. #13854
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Ja kazem da je ovome narodu isto milo, zdravko ili marko - to samo treba tuć i kažnjavat.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  6. #13855
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    Ja kazem da je ovome narodu isto milo, zdravko ili marko - to samo treba tuć i kažnjavat.
    Ja pamtim i kada sam bio mali, još kada se išlo u Sutomore, pa pamtim ne ustasmo sa plaže nikad , da nismo imali u kesi otpatke da li od voća, da li od kukuruza i fino u kantu kada se kreće . Sad svaki opušak od heetsa isto bačim u kesu, na kraju u smeće, a djeca znaju da sve treba da bače u korpu za otpatke uz plažu. To brate nije teško, a ove što bačaju, minimalna kazna 50 eura pa da vidimo ove "boli me q" likove što će bačit. Nikad mi neće biti jasno kako sve ove decenije nisu kampanju odradili, a evo dosta plaža niko od zakupaca ne pošalje momka da obiđe tokom dana, da pokupi papir ako vidi ili upozori koga...

  7. #13856
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    evo na kraj godine cemo vidjet sto i kako - da ne laprdamo sad.

    ova sezona nije niti milimetra bolje pripremljena u odnosu na bilo koju drugu a to sto su guzve ne mora da znaci da ce sezona bit bolja. I da bi sezona bila kao 2019. nije dovoljan samo dobar jul, vec i avgust i postsezona koje ne znamo oce li uopste biti.

    Generalno, jako se lose radilo i radi kad je infrastruktura putna u pitanju ali kolciine smeca koje sam juce vidio od Kamenara, Veriga, pa do Niksica - ne znam sto je tu problem. Zaista ne znam sto je problem da se u sezoni dodaju dodatni kapaciteti u ljudstvu i mehanizaciji jer ono smeca pored puta izgleda jezivo.
    Niko ni ne trazi da bude kao 2019, nego su su prognoze da ce biti super ako budemo na 60% iz tog perioda... a kontraši kažu neće biti ni 40% sto se para tice....

    Tacno me nece zacudit ako pocnu i cdm, antena m, pobjeda itd taj medijski korpus da prosipaju vijesti da su se pojavile ajkule i aligatori u cg primorije i da savjetuju da ne dolaze turisti... to oni vec rade sa zadnjim porastom covid slucajeva i novim mjerama.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  8. The Following User Says Thank You to lucke91 For This Useful Post:


  9. #13857
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Niko ni ne trazi da bude kao 2019, nego su su prognoze da ce biti super ako budemo na 60% iz tog perioda... a kontraši kažu neće biti ni 40% sto se para tice....

    Tacno me nece zacudit ako pocnu i cdm, antena m, pobjeda itd taj medijski korpus da prosipaju vijesti da su se pojavile ajkule i aligatori u cg primorije i da savjetuju da ne dolaze turisti... to oni vec rade sa zadnjim porastom covid slucajeva i novim mjerama.
    Sto sam propustio pa nisi vise kontras
    Da ti SKOJ nije hakovao profil
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  10. The Following User Says Thank You to lepetanac For This Useful Post:


  11. #13858
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Nama treba sto vise love jer cemo se opet zatvarat kao i citava evropa...ja samo ne vidim da je ovdje ista uradjeno kako treba sem sto su rekli - ajte svi u CG jer vam ne trazimo nikakve potvrde. Naravno da je narodu vise korone preko glave i da oce da odmore mozak i da se opuste - ali ovakve guzve, po mom misljenju, ne mogu mnogo da imponuju. Da ti cekas u kolone po 2-3h da bi presao 100km? Doces jednom, drugi put ces rec - aj zdravo prijatelju idem ja na drugo mjesto.

    Putna infrastruktura, granicki prelazi, odlaganje otpada, pojacane pol. kontrole i dobra usluga tj. kadrovi - to mora da se pocne rjesevat jer cemo doc u situaciju da samo jedne sezone sve ode u matrake a onda nam nema povratka na stare staze slave.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  12. #13859
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Sto sam propustio pa nisi vise kontras
    Da ti SKOJ nije hakovao profil
    Nisam kontras nikad ni bio, nego me smara prica da je pukla sezona a ja putujem po 3 sata do mora iz pg i kad dodjem do plaze nemam dje papuce stavit, a ovamo oce da me ubijede da nema nikog na more i to sto ima da su paradajzići... pakao duše mi
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  13. #13860
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,938
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,611
    Thanked in
    2,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    Nama treba sto vise love jer cemo se opet zatvarat kao i citava evropa...ja samo ne vidim da je ovdje ista uradjeno kako treba sem sto su rekli - ajte svi u CG jer vam ne trazimo nikakve potvrde. Naravno da je narodu vise korone preko glave i da oce da odmore mozak i da se opuste - ali ovakve guzve, po mom misljenju, ne mogu mnogo da imponuju. Da ti cekas u kolone po 2-3h da bi presao 100km? Doces jednom, drugi put ces rec - aj zdravo prijatelju idem ja na drugo mjesto.

    Putna infrastruktura, granicki prelazi, odlaganje otpada, pojacane pol. kontrole i dobra usluga tj. kadrovi - to mora da se pocne rjesevat jer cemo doc u situaciju da samo jedne sezone sve ode u matrake a onda nam nema povratka na stare staze slave.
    Mogli smo jadransko jonsku cestu za dzabe da napravimo prije 10+ godine, ali se nije niko mogao ugraditi.

  14. #13861
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,897
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    509 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    Nama treba sto vise love jer cemo se opet zatvarat kao i citava evropa...ja samo ne vidim da je ovdje ista uradjeno kako treba sem sto su rekli - ajte svi u CG jer vam ne trazimo nikakve potvrde. Naravno da je narodu vise korone preko glave i da oce da odmore mozak i da se opuste - ali ovakve guzve, po mom misljenju, ne mogu mnogo da imponuju. Da ti cekas u kolone po 2-3h da bi presao 100km? Doces jednom, drugi put ces rec - aj zdravo prijatelju idem ja na drugo mjesto.

    Putna infrastruktura, granicki prelazi, odlaganje otpada, pojacane pol. kontrole i dobra usluga tj. kadrovi - to mora da se pocne rjesevat jer cemo doc u situaciju da samo jedne sezone sve ode u matrake a onda nam nema povratka na stare staze slave.
    Kojim su to autoputevima do sada vozili ti turisti, nesto sam propustio?

  15. The Following User Says Thank You to Whisperer For This Useful Post:


  16. #13862
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Nisam kontras nikad ni bio, nego me smara prica da je pukla sezona a ja putujem po 3 sata do mora iz pg i kad dodjem do plaze nemam dje papuce stavit, a ovamo oce da me ubijede da nema nikog na more i to sto ima da su paradajzići... pakao duše mi
    Opet da pitam kao sto sam ti kolegu pitao, konje ikad rekao rekao da je pukla sezona i da nema nikog. Zivo me zanima jer ja to stvarno nisam procitao a bas bi volio da to procitam posto su ne normalne guzve.
    Stalno pisete da se to govori pa me zanima ko to pise???
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  17. #13863
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,639
    Thanks Thanks Given 
    956
    Thanks Thanks Received 
    1,165
    Thanked in
    624 Posts

    Default

    Vjerovatno misle na dps tabor koji je prvi prdnjavio saopstenjima da nema turista i da se brojke laziraju a sad kad su vidjeli da ih niko ne fergla presli su na prdnjavinu kako turisti slabo trose.

  18. #13864
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Ja ne znam sto misle zato i pitam, ko je i kad rekao da nema nikog?? Evo smo svi svjedoci da su guzve ne normalne, pa sto se tice broja gostiju ne znam ko bi takvu glupost mogao reci ili napisati
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  19. #13865
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,391
    Thanks Thanks Given 
    5,523
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,067 Posts

    Default

    Jutros kad sam isao za PG kroz Budvu oko 10 guzva je bila od prvih semafora na ulaz do izvise kruznog toga ka Cetinju. Gomila srbijanskih auta i gomila stranaca.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  20. #13866
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Joksim View Post
    Bože, kako narod prodaje svoje ime, naciju da bi radio na drzavnom proračunu za 300 do 500 eura. To je sinonim za CG i BiH, daj nam plaće sa proračuna, a niko nema petlju da pokrene svoj posao i boli ga ona stvar za politiku, drzavu i ostale nazadne ideje.

  21. #13867
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Niko ni ne trazi da bude kao 2019, nego su su prognoze da ce biti super ako budemo na 60% iz tog perioda... a kontraši kažu neće biti ni 40% sto se para tice....

    Tacno me nece zacudit ako pocnu i cdm, antena m, pobjeda itd taj medijski korpus da prosipaju vijesti da su se pojavile ajkule i aligatori u cg primorije i da savjetuju da ne dolaze turisti... to oni vec rade sa zadnjim porastom covid slucajeva i novim mjerama.
    Ahahhahaha biće naslovi poput "divlji konj ujeo turistu iz Niša"

    Evo ovako, jutros oko 8 sam krenuo iz NK put Igala, osjetnija gužva na putu, ne ono drastično ali za jedno 50% u odnosu na prošli utorak.. 30min od Đenovića do Igala, mic po mic ali eto nije strašno.. Parkinga niđe svaki slobodni pedalj je iskorišćen za parkiranje, plaže su pune..

    Nadam se da će nam se sreća malo okrenuti pa i septembar bude na ok nivou, e onda možemo reći da je sezona bila i odlična..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  22. #13868
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Aeroflot u kolovozu leti sa A330 prema Dubrovniku. Zato, u CG imamo po kojeg Kazaka.

  23. #13869
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,337
    Thanks Thanks Received 
    3,829
    Thanked in
    1,517 Posts

    Default

    A nemamo ih dje vise Escobar, dobro je ovo ne treba sad oci vadit

  24. #13870
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,938
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,611
    Thanked in
    2,272 Posts

    Default

    Potrosnja u julu i avgustu ce bit jedno 20-30% jaca no 2019te... oce narod da izdusi

  25. #13871
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Prema prvim podacima sistema eVisitor, u Hrvatskoj je trenutno više od 900.000 turista. Najviše ih je u Istri, na Kvarneru te u Splitsko-dalmatinskoj i Zadarskoj županiji.

    Gledajući po destinacijama, najviše je gostiju u Rovinju, Viru, Poreču, Medulinu, Umagu i Malom Lošinju. Najviše dolaze iz Njemačke, Slovenije, Poljske, Austrije i Češke, javlja HRT.

    Proteklog je vikenda ostvareno 448.000 dolazaka i 2,7 miliona noćenja – što je u odnosu na isti vikend prošle godine rast od 20 posto.

    U odnosu na isti vikend rekordne 2019. godine riječ je o 24% manje dolazaka i 18 posto manje noćenja.

    Tokom proteklog vikenda zabilježeno je blizu 843 hiljade vozila i naplaćeno 46,5 miliona kuna cestarine. U odnosu na isti vikend lani, promet vozila veći je za 39 posto, a iznos naplaćene cestarine za 41 posto.

    Uporedi li se to s istim vikendom rekordne 2019. godine, promet vozila bio je manji za 3%, dok je iznos naplaćene cestarine manji za 8 posto.

    Izvor: HRT
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  26. #13872
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Smije li se u Hr, bez pcr testa?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. #13873
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    CG
    Posts
    783
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Moze do 12h, u tranzitu.

  28. #13874
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Ne znam kako se sada vode izlijeceni od kovida, recimo da se i dalje ceka 14 dana od prestanka simptoma i upisu se u ozdravljene.
    Bi li imalo smisla da sprovedu jedno vece PCR testiranje na terenu zarazenih? Recimo 8-10 dana nakon ustanovljene zaraze, ako se ko izlijecio i time se zvanicno smanjio broj zarazenih da ne bi otisli mnogima u crveno.

  29. #13875
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,256
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    samo treba da podignu cijene testova na 200e, 100 testiranih dnevno 5-6 zaraženih i doviđenja
    She is only here to annoy herself!

Page 555 of 627 FirstFirst ... 55455505545551552553554555556557558559565605 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •