Page 574 of 627 FirstFirst ... 74474524564570571572573574575576577578584624 ... LastLast
Results 14,326 to 14,350 of 15658

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #14326
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,964
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,852
    Thanked in
    3,739 Posts

    Default

    Biće ga sa Zekovićem pomiješali...

    Sent from my M2101K9G using Tapatalk
    War. War never changes.

  2. #14327
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Jeste on izgleda, sad sam mu guglao jahtu i ista je ko ova sto je odje usidrena.

  3. #14328
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    I Bezos i Dzordan.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  4. #14329
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default




    Poletio helikopterom nedje

  5. #14330
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Nema ti ni u HR 40% fully vaxxovanih

    Sad potraži podatak koliko testira HR na 4mil + turisti, a koliko CG na 600k. Možda nije sve do retrogradnih građana, možda ima nešto i u nesposobnosti vladajućih da nas zadrži na amber listi.

    Najjači moment, jebeno napredni Izrael strpan u isti koš sa jednom retrogradnom CG
    U HR se nesto cudno desava iskreno. Prosle nedjelje sam "bio 1101. test" na aerodromu u Dubrovniku, ako se toliko testira samo na tom aerodromu a brojevi koje prijavljuju kao oficijalne (za broj testiranih) onda ne znam ko tu muti i sta muti.

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Hrvati i mi imamo manje vise iste probleme u turizmu, samo sto smo mi mnogo manji od njih, pa je vise vidljivo.

    I u EU su i imaju malo vise mozga od nas.

    Istra ima premocnu geografsku poziciju da bude najjaca turisticka regija U EU, ako je je obetoniraju.

    Od Dubrovnika su cudo napravili. Od mjesta u vukojebinu su pokazali kako moze da se napravi respektabilna turisticka destinacija.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Ti si kralj. Nazvao si Dubrovnik vukojebinom, salis li se? Dubrovnik je grad koji je na turistickoj mapi prakticno od pamtivijeka i ima bukvalno svakome da ponudi nesto interesatno. Mada se poprilicno srozao u zadnjih 20-ak godina.

    Dubrovnik je mnogo vise od samog starog grada, daleko, daleko vise.

  6. #14331
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    "Dopuna"...

    Pod "poprilicno srozao" aludiram na to da je prije rata 90-ih imao daleko, daleko vecu i bolju ponudu.

  7. #14332
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Jel ovo veliki forumski mag rekao za Dubrovnik vukojebina hahjahahah
    Samobanuj se iz turizma
    Hahaha
    Ajde na politiku mada i za tamo si upitan
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  8. #14333
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,564
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Hrvati i mi imamo manje vise iste probleme u turizmu, samo sto smo mi mnogo manji od njih, pa je vise vidljivo.

    I u EU su i imaju malo vise mozga od nas.

    Istra ima premocnu geografsku poziciju da bude najjaca turisticka regija U EU, ako je je obetoniraju.

    Od Dubrovnika su cudo napravili. Od mjesta u vukojebinu su pokazali kako moze da se napravi respektabilna turisticka destinacija.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Ragusa


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  9. #14334
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    U HR se nesto cudno desava iskreno. Prosle nedjelje sam "bio 1101. test" na aerodromu u Dubrovniku, ako se toliko testira samo na tom aerodromu a brojevi koje prijavljuju kao oficijalne (za broj testiranih) onda ne znam ko tu muti i sta muti.



    Ti si kralj. Nazvao si Dubrovnik vukojebinom, salis li se? Dubrovnik je grad koji je na turistickoj mapi prakticno od pamtivijeka i ima bukvalno svakome da ponudi nesto interesatno. Mada se poprilicno srozao u zadnjih 20-ak godina.

    Dubrovnik je mnogo vise od samog starog grada, daleko, daleko vise.
    Za mene i tebe Dubrovnik nesto znaci, ali za vecinu svijeta je znaci nista

    Cak ni auto put nisu napravili poslije ploca. Zato je Dubrovnik geografski slijepo crijevo.

    Ali... Hrvati imaju malo vise mozga od nas, i od grada koji je lagano mogao da bude zaboravljen jer je daleko od Splita, napravili su jednu od najposjecenijih destinacija, od koje se i mi grebemo dosta.

    Pogledaj nas Herceg Novi. Odma na granicu sa EU. Moze da bude najbolji grad za turizam u Cg, da mu nisu ni primac ni Tivat ni Budva... A pogledaj na sto lici HN?

    Naravno da necu uporedjivati potencijal Herceg Novog sa Dubrovnikom, ali Hn je da smo uradili za njega ono sto su Hrvati uradili za Dubrovnik, mogao da bude turisticki najjaci grad u Cg, umjesto toga je grad favela, kao i Bd.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  10. #14335
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,082
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Za mene i tebe Dubrovnik nesto znaci, ali za vecinu svijeta je znaci nista

    Cak ni auto put nisu napravili poslije ploca. Zato je Dubrovnik geografski slijepo crijevo.

    Ali... Hrvati imaju malo vise mozga od nas, i od grada koji je lagano mogao da bude zaboravljen jer je daleko od Splita, napravili su jednu od najposjecenijih destinacija, od koje se i mi grebemo dosta.

    Pogledaj nas Herceg Novi. Odma na granicu sa EU. Moze da bude najbolji grad za turizam u Cg, da mu nisu ni primac ni Tivat ni Budva... A pogledaj na sto lici HN?

    Naravno da necu uporedjivati potencijal Herceg Novog sa Dubrovnikom, ali Hn je da smo uradili za njega ono sto su Hrvati uradili za Dubrovnik, mogao da bude turisticki najjaci grad u Cg, umjesto toga je grad favela, kao i Bd.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Prva asocijacija stranaca na Jugoslaviju bila je Dubrovnik, druga Tito. Eto nije baš bio raspad. Do Dubrovnika se uvijek išlo avionom, a Ćilipi ljeti imaju više saobraćaja nego Tivat i Podgoroica zajedno. Takođe imaju potpuno drugačiju strukturu gostiju, za razliku od naše čerge.
    Ono što u Hrvatskoj liči na crnu Goru, to su djelovi dalmacije, Šibenik, Vodice, makarska i okolina. I naravno gosti su tamo iz Bosne.
    Malo si ovdje fulao.
    Ono što je u prošlosti nagrdilo Dubrovnik bili su kruzeri koji su pravili nesnosne gužve, a trošili nikakve pare. I onda počekli gosti da bježe, jbg plate 200-300 sobu i guraju sa i ne mogu po dva sata ući u Stari grad, niti proći Dubrovnikom.
    Takva struktura uništila im je i gastronimiju. nekad slow food ribilji restorani paralelno sa Stradunom završili su kao picerije đe može i na parče i hrana iz mikrotalasne.
    A recimo Istra se od gastronomije baš razvali od para. lokalna vina, maslinova ulja itd... Istra je malo više od dobrog saobraćaja. Eno ih još neke regije blizu pa ne razbijaju kao oni.

    No, Dubrovčani su se izgleda avizali pa su baš smanjili kruzere radikalno.

    Uglavnom, kompletno naše primorje je smijurija u odnosu na Dubrovnik sa okolinom.

    A što su kod nas favele, a mora tako, takvi smo ljudi... Volimo da smo krmad. Pomenu HN, za njega je Budva pojam sređenosti. No im onaj Portonovi ništa ne valja .

  11. #14336
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Bio sam skoro u Dubrovnik sa jednom amerikankom koja voli da obilazi svijet i rece da je stari grad medju najljepsim mjestima koje je posjecivala….


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #14337
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Sinonim za ex YU je prije bila Pula, nego Dubrovnik, ali dobro...
    Brioni su bili mjesto dje su odsijedali kraljevi i prije Tita.
    Na ostrvu Krk je bilo najdekadentnije ljetovaliste, koje je napravio osnivac Penthausa.....
    Ali dobro.... Neka bude Dubrovnik

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  13. #14338
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Ma da, Dubrovnik je vukojebina
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  14. #14339
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Moze nekome bude valjala info. U austriju mozete sa sinofarmom ali ne mozete u hotele restorane itd.
    Pcr vazi 48h. Znaci ostajete 4dana morate se testirat ovdje i tamo jednom.

    Sjajno
    f6

  15. #14340
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Druze, jesi dobro.... Sve u redu.....
    Samo iznosim stav da je na HR primoriju u SFRJ bilo mjesta koje su posjecivali zapadni turisti, a da to nije bio Dubrovnik.
    I nabrojao i sta i kako. I dje se nekada radilo i dovodili predsjednici i ariatokratija.....
    A vi vase frustracije vukojebina u kojima zivite u odnosu na Dubrovnik..... Pa dobro.... Neke stvari postanu jasnije...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  16. #14341
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    To je to sad smo i mi u vukojebini, srecom nam vi iz velegrada vadite prosjek u svakom pogledu.
    Opusti se, nesto si nervozan previse,
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  17. #14342
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,034
    Thanks Thanks Given 
    799
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Moze nekome bude valjala info. U austriju mozete sa sinofarmom ali ne mozete u hotele restorane itd.
    Pcr vazi 48h. Znaci ostajete 4dana morate se testirat ovdje i tamo jednom.

    Sjajno
    Moze li izvor informacije.

  18. #14343
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    f6

  19. #14344
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    J*beni rasisti
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  20. #14345
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Kakvi smrdljivci, moze Fajzer posrani a ne moze Kinez raspali
    Sate sate sate

  21. #14346
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Za mene i tebe Dubrovnik nesto znaci, ali za vecinu svijeta je znaci nista

    Cak ni auto put nisu napravili poslije ploca. Zato je Dubrovnik geografski slijepo crijevo.
    Vjeruj mi meni vise znaci Istra u kojoj sam proveo dobar dio djetinjstva nego Dubrovnik (mada sam u Dubrovniku em rodjen, em zivio). I tu grijesis, Dubrovnik je opet sve osim slijepog crijeva kako god da okrenes.

    Ne zelim da kazem da ne bi bilo bolje da je autoput sredjen do Dubrovnika, medjutim zapitaj se da to mozda nije namjerno bas tako, te se zapitaj zasto se aerodrom na Cilipima iz godine u godinu povecava i povecava.

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Sinonim za ex YU je prije bila Pula, nego Dubrovnik, ali dobro...
    Brioni su bili mjesto dje su odsijedali kraljevi i prije Tita.
    Na ostrvu Krk je bilo najdekadentnije ljetovaliste, koje je napravio osnivac Penthausa.....
    Ali dobro.... Neka bude Dubrovnik

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Istra je predivna, tu nema price, ali i dalje Dubrovnik je uvijek (pored Opatije) bio prva stvar koja asocira strance na HR. Dal' su turisti posjecivali i druga mjesta? Naravno da jesu ali ne pricamo o tome, pricamo o tome da je neko za Dubrovnik rekao da je vukojebina.

    HR primorje je ogromno u poredbi sa CG primorjem te za svakoga ima nesto al' to ne mijenja cinjenicu da je Dubrovnik uvijek bio, pa i danas, nesto sto stranci prvo povezu sa Hrvatskom. Mada se ovo mijenja u zadnjih par godina i Zadar lagano (da, rekoh Zadar) postaje novi "centar".


    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Kakvi smrdljivci, moze Fajzer posrani a ne moze Kinez raspali
    Nije ovo samo za AUT. U DE se ne moze ni uci sa China/RUS vakcinama, eto mozda bude nekome interesantno.

    Za sest dana sam se testirao 5 puta u Berlinu prosle sedmice jer sam mijenjao hotele.
    Interesantno je da kod njih gledaju i ljude koji su prelezali virus kao vakcinisane (bez limita od 6 mjeseci) ali posto nasi idioti ne izdaju potvrdu o prelezanom COVID19 na engleskom osim u slucaju da je COVID19 identifikovan incijalno sa PCR testom, te da nije proslo vise od 6 mjeseci, ispade kao da nikad nisam ni prelezao koronu.

  22. #14347
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,034
    Thanks Thanks Given 
    799
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Ali ne moze ni brzi antigenski test nego mora PCR i to je bezobrazno.

  23. #14348
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Moguće da u praksi Njemci ponegdje ne gledaju kad si preležao Covid, ali na zvaničnim kanalima kažu drugačije:

    What constitutes proof of recovery?
    Proof of a previous infection with the SARS-CoV-2 coronavirus issued in written or digital form in German, English, French, Italian or Spanish, if the test is based on laboratory diagnostics comprising a nucleic acid test (PCR, PoC-PCR or other nucleic acid amplification test methods) and it was performed no less than 28 days and no more than six months previously.

    https://www.bundesgesundheitsministe...isch.htmlDakle, pravilo 6 mjeseci od infekcije je univerzalno.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  24. #14349
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,563
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Pravi bezobrazluk Njemacke, vakcinisite se Pfizerom i sva vrata otvorena. Medijsko blacenje AZ je bilo skroz slucajan proces
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  25. #14350
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Moguće da u praksi Njemci ponegdje ne gledaju kad si preležao Covid, ali na zvaničnim kanalima kažu drugačije:

    What constitutes proof of recovery?
    Proof of a previous infection with the SARS-CoV-2 coronavirus issued in written or digital form in German, English, French, Italian or Spanish, if the test is based on laboratory diagnostics comprising a nucleic acid test (PCR, PoC-PCR or other nucleic acid amplification test methods) and it was performed no less than 28 days and no more than six months previously.

    https://www.bundesgesundheitsministe...isch.htmlDakle, pravilo 6 mjeseci od infekcije je univerzalno.
    Da, u pravu si. Dobio sam pogresan info izgleda iz firme od P&O. Tho ovo pravilo nije univerzalno btw, recimo u HR je period od 8 mjeseci.

Page 574 of 627 FirstFirst ... 74474524564570571572573574575576577578584624 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •