Page 543 of 627 FirstFirst ... 43443493533539540541542543544545546547553593 ... LastLast
Results 13,551 to 13,575 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #13551
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Jedne godine je u Niksic dosao jedan Turcin da donira gradu pare da se obnovi bedem, ali uz neke uslove da moze da prati na koji nacin se trose pare itd. Ovi mu rekli neces nam ti odredjivati kako cemo mi da trosimo pare. Turcin samo rekao hahahahaha ok i otisao
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  2. The Following 8 Users Say Thank You to Dejan For This Useful Post:


  3. #13552
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Jedne godine je u Niksic dosao jedan Turcin da donira gradu pare da se obnovi bedem, ali uz neke uslove da moze da prati na koji nacin se trose pare itd. Ovi mu rekli neces nam ti odredjivati kako cemo mi da trosimo pare. Turcin samo rekao hahahahaha ok i otisao
    Kad je EU donirala prve ozbiljnije pare Podgorici za gradnju bulevara do aerodroma za glavu su se ufatili kad je Mugi bio samo proširio dvije trake. Pa je onda pukla bruka pa se iz budžeta finansirao bulevar. Takav nam je svaki posao bio.

    Postoji i donacija od milion eura japanske vlade opštini PG za gradnju japanskih vrtova na Ljuboviću. Tice znaju đe su te pare završile.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  4. #13553
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    A sto zivota ti razbili su se na 200miliona sto nisi imali branu gvozdenovicu da daju 2. Jel to?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Opstina Ulcinj: POSJETA ROTANA HOTELSKE GRUPE IZ UAE

    Posted by: Admin on November 4, 2013 in Društvo Leave a comment

    U koordinaciji Ministarstva održivog razvoja i turizma, u ponedjeljak su u posjeti opštini Ulcinj bili gospodin Selim El Zir, direktor Rotana hotelske grupe iz UAE, zajedno sa gospodinom Sami Sidwai, direktorom kompanije Al Nasr, koji je ujedno i jedan od većih akcionara Rotana hotelske grupe. Cilj njihove posjete bio je razmatranje mogućnosti ulaganja, prije svega u hotelskoj industriji i turističkim resortima. Zajedno sa Predsjednikom opštine Ulcinj Nazifom Cungu, obilazili su Veliku plažu i HTP Ulcinjsku rivijeru, gde su se sastali i sa predstavnicima tog preduzeća.
    Na sastanku je održana prezentacija o Velikoj plaži, Adi i svim mogućnostima i kapacietima ulaganja u Ulcinju. Gospodin El Zir je izrazio svoje zadovoljstvo posjetom i veliko interesovanje Rotana grupe za Veliku plažu. Nakon ove posjete slede razgovori sa ministarstvom o konkretnoj ponudi Rotona grupi.

    http://mne.ul-info.com/opstina-ulcin...-grupe-iz-uae/


    Ovo su jako ozbiljni igraci, imaju preko 100 hotela, a investitori su milijarderi sirom svijeta.

    I onda te doceka ekipa koja to govori kako ces da trosis svoje pare.

    Umjesto da ih saceka sav zakonodavni okvir.

    Sto mislis zasto Statis ne moze da udje s kapitalom u Hrvatsku?

  5. #13554
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,462
    Thanks Thanks Given 
    4,231
    Thanks Thanks Received 
    4,547
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Da je makar rekao 40,000 nocenja pa da se mozda povjeruje.

    https://www.vijesti.me/v/554119?utm_..._share_counter
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  6. #13555
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    To je 300 letova popunjenost kabine 90%
    Znaci svaki dan do kraja sezone po 3 leta iz Kazahstana.

    Kako kume Dritane?
    One Ring to Rule them all...

  7. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  8. #13556
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,462
    Thanks Thanks Given 
    4,231
    Thanks Thanks Received 
    4,547
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    To je 300 letova popunjenost kabine 90%
    Znaci svaki dan do kraja sezone po 3 leta iz Kazahstana.

    Kako kume Dritane?
    To mi ovdje kazemo - If you throw enough shit against a wall some of it might stick.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  9. The Following 5 Users Say Thank You to avet For This Useful Post:


  10. #13557
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Zna li ko ima li pravo opština da naplaćuje boravišnu taksu vlasniku vikendice koji je ne izdaje? Plati se godišnji porez, ali ovo mi je baš bezveze iskren da budem. Ne znam jel ovo u skladu sa propisima i kako oni mogu da utvrde koliko ko boravi u nekoj opštini?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  11. #13558
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,043
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    je li to neko na zb smislio, zivota ti?
    ako objekat nije prijavljen za izdavanje, ne vidim zasto bi se to placalo
    nothing comes from violence and nothing ever could

  12. #13559
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,804
    Thanks Thanks Given 
    10,954
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Mislim da je ro neko davno smislio.Ako nije u Hrvatskoj,onsa se tamo primjenjuje

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  13. #13560
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    346
    Thanks Thanks Given 
    49
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Za Bar se plaća odavno, računaju 45 noćenja, ne interesuje ih izdaje li se ili ne

    Sent from my SM-N986B using Tapatalk

  14. #13561
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,043
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    to lokalna uprava donijela odluku?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  15. #13562
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    je li to neko na zb smislio, zivota ti?
    ako objekat nije prijavljen za izdavanje, ne vidim zasto bi se to placalo
    Jeste.... Neka no fakturisaše i nekakav prethodni dug po tom osnovu, a nisu dolazili računi. Sprdnja.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  16. #13563
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    346
    Thanks Thanks Given 
    49
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    to lokalna uprava donijela odluku?
    Vjerovatno. Dolazi uz porez evo godinama, ne sjecam se ni kad su uveli. Mislio sam da je svuda tako

    Sent from my SM-N986B using Tapatalk

  17. #13564
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dachoux View Post
    Za Bar se plaća odavno, računaju 45 noćenja, ne interesuje ih izdaje li se ili ne

    Sent from my SM-N986B using Tapatalk
    Ali druže kako mogu da ti dokažu da si 45 dana tu? Sprdnja svega mi.

    Jel se neko žalio tim povodom i kakav je rezultat bio??

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  18. #13565
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,043
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    boravisna taksa se placa za registrovani turisticki objekat iliti davalac smjestaja, u zakonu nidje ne pise da u sopstvenoj vikendici treba da se placa to.
    ispitajte to
    nothing comes from violence and nothing ever could

  19. #13566
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    346
    Thanks Thanks Given 
    49
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ali druže kako mogu da ti dokažu da si 45 dana tu? Sprdnja svega mi.

    Jel se neko žalio tim povodom i kakav je rezultat bio??

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Iskreno, ne sjecam se. Minimum 12god se to placa, a vjerovatno i više. Nešto mi se sad čini da je bila neka prica ranije, ali da je rečeno da je tako po zakonu i da tako mora.

    Inače je mala vikendica u pitanju, ne izdaje se, a boravi se u nju ova dva ljetnja mjeseca

    Sent from my SM-N986B using Tapatalk

  20. #13567
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    boravisna taksa se placa za registrovani turisticki objekat iliti davalac smjestaja, u zakonu nidje ne pise da u sopstvenoj vikendici treba da se placa to.
    ispitajte to
    Član 2
    Boravišna taksa je novčani iznos koji plaća lice koje izvan svog prebivališta koristi usluge smještaja u
    smještajnom objektu u kojem se obavlja turistička ili ugostiteljska djelatnost (u daljem tekstu: smještajni objekat).
    Smještajnim objektom u smislu stava 1 ovog člana smatra se hotel, motel, pansion, turistički apartman,
    odmaralište, kamp, planinarski dom, soba za iznajmljivanje, plovni objekat nautičkog turizma i svi drugi objekti u
    kojima se pružaju usluge smještaja.
    Plovni objekti nautičkog turizma su brod i jahta sa ugrađenim ležajevima koji se koriste za odmor, razonodu,
    sport i rekreaciju, izletničke ture i krstarenja (u daljem tektu: plovni objekat).
    Boravišnu taksu podjednakim uslovima plaćaju i strani državljani.

    Član 7
    Boravišna taksa se utvrđuje u rasponu od 0,10 eura do 1,00 eura.
    Visinu boravišne takse određuje opština propisom, osim boravišne takse za plovne objekte.
    Boravišna taksa iz stava 1 ovog člana, može da se plaća u paušalnom iznosu za smještajne objekte u
    domaćinstvima, seoskim domaćinstvima i kampovima.
    Visinu boravišne takse za objekte iz stava 3 ovog člana u paušalnom iznosu utvrđuje opština na osnovu lokacije
    odnosno kategorizacije turističkog mjesta prema koeficijentu (kategorija A - 1,0; B - 0,80; C - 0,60 i D - 0,50),
    broja ležajeva, odnosno broja smještajnih jedinica u kampu i procijenjenog broja dana (45) pune popunjenosti
    kapaciteta na godišnjem nivou.

    Sprdnja.... Naročito ovo fakturisanje nekakvog prethodnog duga.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  21. #13568
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Clan 7 stav 3, tu si fasovao

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  22. #13569
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Clan 7 stav 3, tu si fasovao

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    Znam, zato sam ga i izbačio.

    Al svejedno je glupost, plaća se porez po većoj tarifi od lokalaca i sad još i ovo? WTF?

    Al dobro, namet ko namet... deru đe stignu a troše na gluposti i partijske uhljebe. Zamisli 80% takse treba da ide na troškove lokalne turističke organizacije. Baš bih volio da vidim na šta troši pare LTO Žabljak. Kladim se da su plate koritaša najveći trošak.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  23. #13570
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Seik Al Nowais i Selim El Zyr su bili prije jedno 7-8 godina na Veliku plazu, razmatrali da uloze 200+ miliona eura u Rotana rezort. Tada sam radio u Rotanu u Abu Dabi.

    Rece mi sin Selimov, koji je bio direktor hotela dje sam radio, kad su vidjeli kako se postavio prEcednik, rekli su mu da ne ulazu u Kambodze od drzava dje nema pravila. Da su htjeli na Kambodza nacin da ulazu, isli bi u Kambodzu, ne u Evropu.

    Ko zna koliko smo izgubili milijardi investicija regulanih investitora.

    Tako da, ja bi se pokrio usima.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Prije nekih 6-7 godina na Žb je došao švajcarsko francuski konzorcijum bio da pravi resort koji imaju na Alpima - copy paste preslikan.
    I došli da malo vide razgovaraju sa lokalnom upravom sa predstavnicima države itd
    I kad su počeli ovi da traže kako sa lokalnog tako da državnog nivoa ovi samo rekli - nema ovdje ulaganja.
    Otišli na Kosovo i tamo ulazu u skijališta

    Prije 3 godine jedan ozbiljan Njemac krenuo da ulaze i planirao da kupi već postojeće hotele gore i da ih uveze u cjelinu.
    Čak bio sa ženom cijelu sezonu i odradio u jednom od tih hotela da se upozna sa sistemom.
    Posle sezone počeli ovi iz DPS sa državnog nivoa da mu pričaju ko će da ima koliko % i gdje treba da uloži i kako da uloži.
    Sajt su bili napravili, registrovali firme, krenulo se u preuzimanje bilo uveliko...
    Čovjek samo digao ruke i otišao
    One Ring to Rule them all...

  24. #13571
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Sto je sa trajektom bar bari?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  25. #13572
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,556
    Thanks Thanks Received 
    4,999
    Thanked in
    2,086 Posts

    Default

    I meni stari veli da mu je isto stiglo da plati, 20€ cini mi se, opstina HN
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  26. #13573
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,079
    Thanks Thanks Given 
    3,888
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Znam, zato sam ga i izbačio.

    Al svejedno je glupost, plaća se porez po većoj tarifi od lokalaca i sad još i ovo? WTF?

    Al dobro, namet ko namet... deru đe stignu a troše na gluposti i partijske uhljebe. Zamisli 80% takse treba da ide na troškove lokalne turističke organizacije. Baš bih volio da vidim na šta troši pare LTO Žabljak. Kladim se da su plate koritaša najveći trošak.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Ja sam žabljački turista. Dakle, kad odem iznajmim. Oćeš bi dati procjenu koliko otprilike košta vikendica godišnje? Porezi, struja, voda i održavanje. Ako možeš ukalkuliš i svoje vrijeme koje provedeš sa čekićima i kosijerima umjesto u odmoru.
    Iznajmim kuću i to baš dobru 15 dana u špicu za 750 EUR (3 spavaće, dnevna 120 M2 recimo) i vrhunsko dvorište. Uz to, baš lijepa lokacija sve je blizu, a izolovan opet. I ni o čemu ne mislim. Pa me zanima koji je otprilike donji prag boravka u danima kada bi se to isplatilo.
    Prijatelj koji ima kuću otprilike takve veličine iznos koji ja dam za zakup on daje majstoru za održavanje na godišnjem nivou. Plus materijali za održavanje. Al ok, on je zajedno sa porodicom koristi i zimi i ljeti sa ustupanjem najbližima 2-3 mjeseca, pa ima matematiku. A i može mu bit.

    Dakle, gdje je vremenski break even biti vlasnik umjesto iznajmiti. Kalkuliši da ne volim čekić i kosijere, a nisam ni vješt sa istima .

  27. #13574
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ja sam žabljački turista. Dakle, kad odem iznajmim. Oćeš bi dati procjenu koliko otprilike košta vikendica godišnje? Porezi, struja, voda i održavanje. Ako možeš ukalkuliš i svoje vrijeme koje provedeš sa čekićima i kosijerima umjesto u odmoru.
    Iznajmim kuću i to baš dobru 15 dana u špicu za 750 EUR (3 spavaće, dnevna 120 M2 recimo) i vrhunsko dvorište. Uz to, baš lijepa lokacija sve je blizu, a izolovan opet. I ni o čemu ne mislim. Pa me zanima koji je otprilike donji prag boravka u danima kada bi se to isplatilo.
    Prijatelj koji ima kuću otprilike takve veličine iznos koji ja dam za zakup on daje majstoru za održavanje na godišnjem nivou. Plus materijali za održavanje. Al ok, on je zajedno sa porodicom koristi i zimi i ljeti sa ustupanjem najbližima 2-3 mjeseca, pa ima matematiku. A i može mu bit.

    Dakle, gdje je vremenski break even biti vlasnik umjesto iznajmiti. Kalkuliši da ne volim čekić i kosijere, a nisam ni vješt sa istima .
    Što znam...ja nemam 120m2, imam možda 50-60m2 ukupno na dvije etaže+ostava i predsoblje kije nenračunam u kvadraturu i placa 490m2.

    Struja, voda, porez, evo da dodam i boravišnu taksu, drva (to malo što se potroši možda kubik do kubik ipo)....tu neđe oko 250€ godišnje.

    Nema puno održavanja jer je obložena stiroporom i opšivena limom (viđeli od Žabljačana). Pokosi se kad se dođe jednom godišnje početkom ljeta, ja to radim kosom al ti možeš trimer ili kosačicu da kupiš i to je to.

    Koristi se 2 - 3 mjeseca godišnje. Zimi možda petnaestak dana a ostalo ljeti. Ne izdaje se naravno. Improvizovan teren za odbojku, koš napravljen, mreža za ljuljanje x 3, ozidan od kamena roštilj i mjesto za kotlić/sač (baš danas pasulj u kotlić pravimo)....ladovine dosta.

    I onda se čude što po ovom žaropeku i gužvi po plažama ne pomišljam na more jul i avgust mjesec .

    Već grinjam što ću zbog posla morati u PG da se spuštam sljedeće nedjelje na dva dana.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  28. #13575
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,079
    Thanks Thanks Given 
    3,888
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Što znam...ja nemam 120m2, imam možda 50-60m2 ukupno na dvije etaže+ostava i predsoblje kije nenračunam u kvadraturu i placa 490m2.

    Struja, voda, porez, evo da dodam i boravišnu taksu, drva (to malo što se potroši možda kubik do kubik ipo)....tu neđe oko 250€ godišnje.

    Nema puno održavanja jer je obložena stiroporom i opšivena limom (viđeli od Žabljačana). Pokosi se kad se dođe jednom godišnje početkom ljeta, ja to radim kosom al ti možeš trimer ili kosačicu da kupiš i to je to.

    Koristi se 2 - 3 mjeseca godišnje. Zimi možda petnaestak dana a ostalo ljeti. Ne izdaje se naravno. Improvizovan teren za odbojku, koš napravljen, mreža za ljuljanje x 3, ozidan od kamena roštilj i mjesto za kotlić/sač (baš danas pasulj u kotlić pravimo)....ladovine dosta.

    I onda se čude što po ovom žaropeku i gužvi po plažama ne pomišljam na more jul i avgust mjesec .

    Već grinjam što ću zbog posla morati u PG da se spuštam sljedeće nedjelje na dva dana.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    fala ti na priganice... 2-3 mjeseca . neka de...

    A ne no ćeš na more ka ludak.
    Eo skoro svaki dan popodne posle posla idemo na Cetinje da izađemo napolje. Snioć preskočismo no ufatismo krug oko Bloka sjedosmo u Nithing Hill. Na škrge se disalo.
    Ja volim uzet veću kuću pa posekam malo ženine famelje. Onda lagano mogu da utečem sa drugarima. A znaš da je 1-15.08. Žabljak u stvari Podgorica.

Page 543 of 627 FirstFirst ... 43443493533539540541542543544545546547553593 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •