Page 416 of 431 FirstFirst ... 316366406412413414415416417418419420426 ... LastLast
Results 10,376 to 10,400 of 10756

Thread: Turizam - što se to dešava!?

Quote Originally Posted by Dutch View Post
    https://www.cdm.me/ekonomija/radulov...s4aTeHv9ufJGW8

Evo opet robovlasnik u pokušaju otvara dušu. Veli 16 sati da mu rade a pare, pa dogovorili bi se.

Ajde sve sto je rekao, ali kako izracuna da od startne plate 300e za 8h rada se moze doci do 1250e za dvije smjene?

Ma ko te pita, bitno je da se brani ovaj raj.
    Ubi me ovaj bolji život!

Ako je plata kao sto kaze Radulovic, ja se svecano i javno prijavljujem da budem cistacica u Splendidu za 1250e za 16h rada. Plus tri obroka i smjestaj, to je ukupna plata oko 1600 e.

Samo ezdepeovac moze ovako nesto izjaviti. Depeesovci nijesu toliko zadojeni.

rezime price ovog foliranta je sledeci...

Domaci su provalili koji sam demagog, folirant, da ih izrabljujem i da van CG za isti posao mogu dobiti puno vise.
    Zato mi treba da vlada dozvoli uvoz Filipinaca. Tamo se jos nije proculo da sam derikoza.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

Quote Originally Posted by Dutch View Post
    https://www.cdm.me/ekonomija/radulov...s4aTeHv9ufJGW8

Evo opet robovlasnik u pokušaju otvara dušu. Veli 16 sati da mu rade a pare, pa dogovorili bi se.
    Prigustilo s robovima, ha? Napokon! Hvala Bogu da je tako.

Šta još veli istaknuti grobar crnogorskog turizma.. kakve su mu projekcije, hoće li se obrnuti 2 milijarde od sezone?

Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

https://www.cdm.me/ekonomija/obala-j...z-radne-snage/

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

O čemu se radi majq mu stara, loš kokain nikakav? 0_o

Kako su prekopali, no je sreća pa je kiša svaki drugi dan

Oce li ovo krompir da sade?

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

Tivat trenutno kao Sirija ljudi, što je ovo bez Jovane, imali su skoro Mart i April gotovo idealni za radove i oni u zadnje 20 dana 3 dana kopaju a 15 pauziraju

Ovo je odlicno mora da ce neko rvanje u blatu da bude

Idemo dalje...

Kako se to "nabacuje" posao od strane opštine Budva a na zadovoljstvo merkator.me i knjižara (mada vjerujem da je i u drugim primorskim opštinama slično).

Iako je činjenica da i hoteli i privatni smještaj komentare, ovakve i onakve, dobijaju najviše preko interneta kroz različite platforme kroz koje nude svoje usluge, obavezni smo da kupimo knjigu žalbi, koja uglavnom ostaje blanko odnosno neispisana.
    Ovjeravanje knjiga je obavezno svake godine, a dotični su se ove godine dosjetili da promijene naslov knjige i umjesto Knjige žalbi - imamo Knjigu prigovora koja je morala da se kupi iako će i ona ostati neispisana.

Zašto je problem na praznu knjigu žalbi udariti i ovogodišnji pečat? Nego se ugostitelji primoravaju da kupe nove? Pritom knjiga je debelih korica, odprilike 150stranica, i sad uzmimo u obzir koliko ima registrovanih ugostitelja, pa da se ograničimo i samo na privatni smještaj - koliko je smeća napravljeno? Vrlo ekološka priča.
    Pare neka su srećne, no mora se reći da pored mafije, uporedo i istovremeno, egzistira, legalizovana i organizovana mafija -javnog i privatnog sektora. A ovo su samo sitnice...

Ja sam na dva mjesta popunio stranicu ove knjige, oba puta sam nešto nacrtao i pored crteža napisao ,,moja osjećanja u ovom objektu se mogu iskazati samo na ovaj način"

Sent from my Motorola 8400

Glupost. Ako vec hoce da zastite gosta dovoljno je da na recepciji mora biti istaknut broj/mail inspekcije kojoj mozes da se pozalis.
    I onda ne trebaju knjige, pecati i slicne gluposti od prije 50 godina.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

Buch der BeschwerdeN, koja je to tuga kad jbni naslov ne mogu da prevedu kako treba
    She is only here to annoy herself!

Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    koliko je smeća napravljeno? Vrlo ekološka priča.
    Poglavlje 27... Kuku nama, kakva ekologija kod nas, ne može ispuniti ovo poglavlje narednih makar 30 godina.
    СУТЈЕСКА 1920 НИКШИЋ
    X4

https://www.cdm.me/ekonomija/crna-go...acke-i-srbije/

podaci su Ministarstva održivog razvoja i turizma koji su objavljeni u Informaciji o rezultatima zimske turističke sezone 2018/19.
    СУТЈЕСКА 1920 НИКШИЋ
    X4

Kako je ovo sramno ... alo ... sramno
    One Ring to Rule them all...

Pretpostavio sam da ćeš imati nešto da napišeš na ovu temu, iz ličnog iskustva, ali zaboravih da te quote-ujem.

Korišćenje riječi "istorijske" je veoma hrabro, blago rečeno.
    СУТЈЕСКА 1920 НИКШИЋ
    X4

Evo danas uz veliku muku posle javnih prozivki, počeli su da pločaju trotoar u centru Tivta. Kakav mapet show

A sada malo konstruktivne kritike.

Grad izgleda bolje (pa čak i sa dva aktivna kran-a u Budvi i dva u Rafailovićima).
    Šetalište predivno izgleda bez montažnih objekata, a oni koji su navratnanos - brže bolje, otvorili u aprilu ne bi li spriječili da se ne poruše, izgledaju pomalo tužno tako sami...
    Da nije bilo Oi malih zemalja, vjerovatno bi i dalje šetali po rasklimanom šetalištu, ali sada možemo biti zahvalni jer je na određenom dijelu istog presvučen asfalt.

Ipak, ne može se ne primjetiti, da sada - kada puca širina i pogled, na pomenutom šetalištu današnji građanin i turista nema gdje da baci papir od pojedene palačinke ili girosa, obrisanog nosa, umazanog djeteta, bocu, limenku itd.
    Gradu nedostaju kante za smeće, i dok ovo pišem srce me boli, jer ako neko zbilja radi dobar posao u ovom gradu, a ono to su Komunalci i Zelenilo.

Sa lica mjesta - tigrica za Cdm - odsjek za turizam

Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    A sada malo konstruktivne kritike.

Grad izgleda bolje (pa čak i sa dva aktivna kran-a u Budvi i dva u Rafailovićima).
    Šetalište predivno izgleda bez montažnih objekata, a oni koji su navratnanos - brže bolje, otvorili u aprilu ne bi li spriječili da se ne poruše, izgledaju pomalo tužno tako sami...
    Da nije bilo Oi malih zemalja, vjerovatno bi i dalje šetali po rasklimanom šetalištu, ali sada možemo biti zahvalni jer je na određenom dijelu istog presvučen asfalt.

Ipak, ne može se ne primjetiti, da sada - kada puca širina i pogled, na pomenutom šetalištu današnji građanin i turista nema gdje da baci papir od pojedene palačinke ili girosa, obrisanog nosa, umazanog djeteta, bocu, limenku itd.
    Gradu nedostaju kante za smeće, i dok ovo pišem srce me boli, jer ako neko zbilja radi dobar posao u ovom gradu, a ono to su Komunalci i Zelenilo.

Sa lica mjesta - tigrica za Cdm - odsjek za turizam
    Hvala na ukljucenju Tigrice iz metropole crnogorskog turizma. Za kraj, da li se mogu potvrditi tvrdnje jednog dijela medija da je 8% vise turisAta nego prosle godine u ovo vrijeme, i da li cemo dostici 1.1 milijardu prihoda od turizma ove godine, koliko tvrde iz jednog dijela Ministarstva za Turizam i Neodrzivi Razvoj? Hvala

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Nema na čemu, ovo je sve u vidu inspirativne akcije.
    Kao što se da primjetiti, sve je ovo iz ugla malenog čovečuljka, koji se raduje malim stvarima, sitna zadovoljstva može sebi da priušti a i ne mora, jer kao i kada mi odemo vani tako i oni koji ovdje dođu, imaju pravo da za svoj novac, ili i besplatno, dobiju neko iskustvo.

S te strane, potvrđujem da je sezona počela kao i lani baš u vrijeme katoličkog Uskrsa, i budući da je Hrist uz nas - oborićemo rekorde u milosti kojom nas Gospod obasipa i dalje...

Warm regards za susjedni Tivat i Lušticu bay

Topli pozdravi od komsija sa oboda namanje bokeljske opstine.

Dakako i dapace da je sreca i veselje u malim stvarima, mada se sa tom konstatacijom mozda i ne bi slozili vlasnici supermegagigajahti koji su ovih dana pohrlili u nase teritorijalne vode.

Svako dobro i ne zaboravimo sve ove eure, jene, dolare, dirhame, rublje staviti u dzep. Vrijedni sakupljaci i posteni nalazaci ce imati mozda i do 12% vise do kraja ove ljetnje turisticke sezone, u odnosu na proslu.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Poštovane kolege, hvala na informacijama, iz prve ruke, sa Jadrana... Javljam se iz novoprozvanog mladoženje Dinarida, sa potvrdama da lijepo vrijeme donosi i lijep broj turista... Voli je 11% puniji nego prošle godine u ovo vrijeme, iako je promet niži... Posjetih kolegu menadžera izdavanja aparmanskog smještaja, te poslije kafice i roštilja stigosmo pogledati i njegovu novosagrađenu kuću (sagrađena prošle godine, tj druga sezona rada), na najboljoj lokaciji u gradu, koja je u trenutku pregleda bila popunjena sa nevjerovatnih 0%, te zadvoljno konstatovasmo da ako se po jutru dan poznaje biće ovo još jedna rekordna sezona...

Od servisnih informacija, 26. maja je nadljudskim naporima probijen put preko Durmitora, neravnopravna borba minijaturne mašine (koja se od silnih napora uspjela par puta i pokvariti) i majke prirode, rezultirala je probijanjem 100ak metara smetova koji su nestrpljivim turistima zadavali glavobolje... Na žalost više nijesu u mogućnosti da dožive nezaboravnu avanturu vožnje po prelijepom planinskom putu, da bi na par kilometara od odredišta morali da se vrate nazad sat vremena i izgube još duplo toliko vozeći zaobilaznim putem, jer je menadžerski tim "Wild beauty" destinacije striktno zabranio da se postavi natpis ili bilo kakav drugi znak, da je put zatvoren za saobraćaj... Čeline su pukle, Crno jezero je krcato, kanalizacija iz restorana se i dalje prečišćava kroz sistem nedovoljan za omanju vikendicu, uskoro se otvaraju novi tržni centar i benzinska pumpa... Dobro došli.
    #fakenews

Page 416 of 431 FirstFirst ... 316366406412413414415416417418419420426 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)