Page 464 of 627 FirstFirst ... 364414454460461462463464465466467468474514564 ... LastLast
Results 11,576 to 11,600 of 15657

Thread: Turizam - što se to dešava!?

  1. #11576
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,667
    Thanks Thanks Given 
    3,568
    Thanks Thanks Received 
    8,639
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    i onda mene napadaju po forumu jer pričam svašta za narod. super brale, zajeba si vlasnika apartmana koji od toga živi, śutra ćeš tako uteć’ konobaru posle 2-3 ture i tako u krug


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  2. #11577
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    i onda mene napadaju po forumu jer pričam svašta za narod. super brale, zajeba si vlasnika apartmana koji od toga živi, śutra ćeš tako uteć’ konobaru posle 2-3 ture i tako u krug


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Brate u BD sam radio 3 godine.
    Čega sam se nagledao ti ne bi vjerovao, jer se to granici sa naučnom fantastikom.

    Imali smo ljude iz CG ili Srb koji dođu naprave račun 300 eur pošalju konobara po 4 čaše vode, dignu se i bježanija, pa ih ostali konobari jure po šetalištu.
    Ljude koji ti donesu u škatulu od šibica bube, najedu se i napiju i onda prospu bube po tanjirima i kao zovite menadžera zvaćemo sanitarnu itd.

    Daleko od toga da branim ugostitelje ali vjerujte da je fizički posao raditi sa našim narodom po svim segmentima, nedostatak kulture, bontona itd itd

    Da ponovim još jednom, ko se od domaćeg gosta hleba najeo - prosto mu bila svaka
    One Ring to Rule them all...

  3. The Following 4 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  4. #11578
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Pa nama u lokal donose svoju hranu i pice i onda kad ih opomenemo,pocnu da se pravdaju da kod nas jedu stalno i da li je moguce da ih smaramo zbog boce pica.Cetvoroclana porodica naruci jednu restoransku pizzu (32' cm)i 4 case vode.A sto udju mokri,direkt iz mora.Pa kad ih opomenes da ne mogu da sjede mokri unutra,kunu se kako su suvi i nisu sa plaze.Digne se sa stolice,lokva ostane za njim.Udju u lokal,nema ni dobar dan i ode u wc.E to nam je turizam
    Last edited by Randy Orton; 12-05-20 at 11:16.

  5. #11579
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Što znam. Znam ja za slučaj dje su moji prijatelji rezervisali vikendicu u Ivan Dolu (Žabljak). Baba ih dočekala i kad su se raspakovali rekla im, vama djeco neće smetat da ja noćim u trpezariji.... bahahahaha.

    Naravno, spakovali su se i pošli.

    Što se tiče smještaja na Žabljaku i domaćih gostiju, stvarno ima svega. I sa jedne i sa druge strane.

    Ipak, očekujem u slučaju žege porast domaćih gostiju (preusmjeravanje sa Zlatibora u dobroj mjeri), a samim tim i kuknjavu kako na ŽB nema sadržaja (nema vašara za klince ko na Zlatiboru itd) a ti što kukaju na sadržaje ne pada im na pamet da odu na rafting npr. ili bilo dje dalje od Crnog jezera a vrh avanture će im biti vožnja žičarom ili odlazak kolima do restorana Momčilov grad.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  6. #11580
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,667
    Thanks Thanks Given 
    3,568
    Thanks Thanks Received 
    8,639
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Brate u BD sam radio 3 godine.
    Čega sam se nagledao ti ne bi vjerovao, jer se to granici sa naučnom fantastikom.

    Imali smo ljude iz CG ili Srb koji dođu naprave račun 300 eur pošalju konobara po 4 čaše vode, dignu se i bježanija, pa ih ostali konobari jure po šetalištu.
    Ljude koji ti donesu u škatulu od šibica bube, najedu se i napiju i onda prospu bube po tanjirima i kao zovite menadžera zvaćemo sanitarnu itd.

    Daleko od toga da branim ugostitelje ali vjerujte da je fizički posao raditi sa našim narodom po svim segmentima, nedostatak kulture, bontona itd itd

    Da ponovim još jednom, ko se od domaćeg gosta hleba najeo - prosto mu bila svaka
    normalno da je fizički posao kad je dobar dio naroda nevaspitan pod broj 1. bi da jedu dobro a da to bude što jeftinije (ako ikako može džabe). usput puni su kompleksa i misle da znaju sve (a pojma nemaju)

    raditi sa narodom je svakako dosta teško ali to je postaje 100 puta teže kad moraš da služiš naše goste. pa sama činjenica da je neko spreman da zajebe vlasnika apartmana na gorepomenuti način govori sve. ali mi oćemo elitni turizam. 100%


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  7. #11581
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    znam ja sve to drugari ali ispod 50e da nema noćenja , pa stavi ga 20e neće niko doć jer je kriza..

    Nista mislio sam malo na Žabljak ali ću ić kad pomru od gladi

    a da ih vidite po 100e tek što ih je hahaah pa kome druže da izdaš?

  8. #11582
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    znam ja sve to drugari ali ispod 50e da nema noćenja , pa stavi ga 20e neće niko doć jer je kriza..

    Nista mislio sam malo na Žabljak ali ću ić kad pomru od gladi

    a da ih vidite po 100e tek što ih je hahaah pa kome druže da izdaš?
    Ništa, u ovo moje naselje gore ima masu vikendica iz SRB koje se inače ne izdaju, pa da ih ja iscimam jer neće dolazit zbog trenutne situacije da to izdajemo ođe po 30€ dan sad van sezone.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  9. #11583
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Što znam. Znam ja za slučaj dje su moji prijatelji rezervisali vikendicu u Ivan Dolu (Žabljak). Baba ih dočekala i kad su se raspakovali rekla im, vama djeco neće smetat da ja noćim u trpezariji.... bahahahaha.

    Naravno, spakovali su se i pošli.

    Što se tiče smještaja na Žabljaku i domaćih gostiju, stvarno ima svega. I sa jedne i sa druge strane.

    Ipak, očekujem u slučaju žege porast domaćih gostiju (preusmjeravanje sa Zlatibora u dobroj mjeri), a samim tim i kuknjavu kako na ŽB nema sadržaja (nema vašara za klince ko na Zlatiboru itd) a ti što kukaju na sadržaje ne pada im na pamet da odu na rafting npr. ili bilo dje dalje od Crnog jezera a vrh avanture će im biti vožnja žičarom ili odlazak kolima do restorana Momčilov grad.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    40-45 eur je rafting po osobi a vožnja žičarom 7eur, iznajmljivanje bicikla je 10eur dan.

    Da bih uprostio ako hoće neko da doživi CG kao Stanac koliko mora sa plati.
    Recimo četveročlana familija sa 2 tinejdžera.

    Apartman neki ok 40 eur 4 dana - 160
    Jedan dan bicikla da se obidje okolo - 40 eur
    Jedan dan na žičaru - 28 eur
    I jedan dan rafting 180 eur.

    To je oko 400 eur za 4 dana na žb pod uslovom da isključivo sami spremaju hranu i da ne popiju kafu ili pojedu sladoled.
    U slučaju da 3 puta jedu nedje to je još najmanje 100 eur.
    Ulaz u NP ti je 3 eur po osobi

    Volio bih da vidim tog tatu koji je u godini ekonomske krize spreman da potroši 400-500+ eur za odmor na Žabljaku.

    Za te pare ideš na obdan svaki vikend na drugu plažu, Skadarsko jezero, Lovćen...
    One Ring to Rule them all...

  10. #11584
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    bolje da otvore taj smještaj za divlje životinje jer ljudi sigurno doć neće.. ionako su sredjeni kao da su iz 70ih godina
    Doć ću na dan sa sendvičima i vrnut se uveče doma.

    edit:
    Pogledajte cijene hotelima pa u Hotel Soa se ne može ispod 100e leć a u Žabljak i više hhaha koji carevi..

  11. #11585
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,042
    Thanks Thanks Given 
    5,049
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Ove cijene shto Gandush postavi,ajde ok...valjda,ali bicikla 10 na dan,a za familiju 40,a mnogo brate osim ako nisu Scott pa se boje,ne znam.
    ...

  12. #11586
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    idemo dalje na ivanova korita 4 dana za 3 člana porodice u maju cijena skromnih 820e
    Bjanka nekih 1200e
    idemo bre turistički magovi, ima li ko da vas ispljaska ?

  13. #11587
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ove cijene shto Gandush postavi,ajde ok...valjda,ali bicikla 10 na dan,a za familiju 40,a mnogo brate osim ako nisu Scott pa se boje,ne znam.
    Turizam je luksuz i u svojoj biti nije predviđen za SVAKOGA.
    Već samo za one koji mogu da ga priušte. Zato neko kupuje krompir za centi kilo a ne batat za 4eur.
    Zato neko vozi golfa trojku a neko kupuje BMW. To je sve tržište
    Male zemlje pogotovo kakva je naša ne usmjeravaju se ka domaćem gostu već ka strancu i samim tim kreiraju cijene. Kad bi gledali koliko naših da privučemo biciklo bi bilo 3 eur dan a kafa 50 centi.
    E sad ove godine kad možda nema stranaca pitanje je ko će D privuče domaćeg a ko neće
    https://www.dailymail.co.uk/news/art...ocial-facebook
    Last edited by Gandalf_White; 12-05-20 at 13:43.
    One Ring to Rule them all...

  14. #11588
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,042
    Thanks Thanks Given 
    5,049
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Ja sam na to i mislio,a ne na Skandinavce da ti rachunash ove godine,prema tome,neka spushtaju cijene maximalno,ako nece njihov problem.
    ...

  15. #11589
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,959
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    9,849
    Thanked in
    3,736 Posts

    Default

    Obično se ne uključujem ali brate kako se konstantno prdi o Žabljaku ovo je postalo nerealno više, što vam znači to, dezinformacije konstantne, pa imamo li svi interneta?

    Ajde ovako, oću na Žabljak od 21-og maja do 24-og, dakle špic-špiceva termin kad će se sjatit svi gore.

    Hotel Soa veli - 3 noći za dvoje sa uključenim doručkom - 201 EUR, dakle 33.5 EUR po čoeku noćenje sa doručkom u vjerovatno najboljem hotelu na Žabljaku, kakav god da je. Što bi ste vi obraza vi? To vam je i najskuplja opcija na Žabljaku, 33.5 EUR po osobi.

    Ko hoće da dijeli toalet (guest kućice, hosteli), ima da BIRA od 10-15 EUR smještaj sa sve doručkom. Ko neće, ima i tu da bira za iste pare samo bez doručka, za 20 EUR ima opcija i sa doručkom, o kojem Žabljaku vi pričate ?
    Last edited by BiTrAtE; 12-05-20 at 14:07.
    War. War never changes.

  16. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  17. #11590
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ove cijene shto Gandush postavi,ajde ok...valjda,ali bicikla 10 na dan,a za familiju 40,a mnogo brate osim ako nisu Scott pa se boje,ne znam.
    Nasa ciljna trzista su britanija, njemacka, francuska, beneluks, austrija, svajcarska. Gro turista nam dodje iz tih drzava, eventualno jos iz skandinavije, spanije, italije. Plate u te drzave su 3000-5000 za srednju klasu, koja najcesce dolazi kod nas. Tako da njima 10e nije nista za biciklo, kao i sto nama nije 3-5e za skuter/biciklo u indoneziju/tajland.

    Ove godine se nikome ne isplati da otvara hotele/hostele, objekte koji moraju zaposljavat ljude... to su cisti gubici ako je otvoren. Najmanji procijenjeni gubici su ako je zatvoren, pa onda vidji kako su enormni gubici ako bi objekat bio otvoren, zaposlio radnike, radio nabavku, placao dazbine...

    Budva prazna, tivat prazan, novi i kotor prazni, cetinje prazno... i oni koji rade u te gradove nisu tu, no su se vratili doma na sjever, nk, pg... to su apokalipticne slike a jun nam je za 2 nedelje...

  18. #11591
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Obično se ne uključujem ali brate kako se konstantno prdi o Žabljaku ovo je postalo nerealno više, što vam znači to, dezinformacije konstantne, pa imamo li svi interneta?

    Ajde ovako, oću na Žabljak od 21-og maja do 24-og, dakle špic-špiceva termin kad će se sjatit svi gore.

    Hotel Soa veli - 3 noći za dvoje sa uključenim doručkom - 201 EUR, dakle 33.5 EUR po čoeku noćenje sa doručkom u vjerovatno najboljem hotelu na Žabljaku, kakav god da je. Što bi ste vi obraza vi? To vam je i najskuplja opcija na Žabljaku, 33.5 EUR po osobi.

    Ko hoće da dijeli toalet (guest kućice, hosteli), ima da BIRA od 10-15 EUR smještaj sa sve doručkom. Ko neće, ima i tu da bira za iste pare samo bez doručka, za 20 EUR ima opcija i sa doručkom, o kojem Žabljaku vi pričate ?
    Evo i ja gledam, za 10-20e po osobi da se bira...

  19. #11592
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,042
    Thanks Thanks Given 
    5,049
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    @Mojsije,ja sam lijepo napisao da su sve cijene valjda ok,osim te za bicikla,tako da eto,ako je ok za 4 chlana na 4 bzvna bicikla uzet 40€,ok onda,svakako odustajem,jer ne volim ja da laprdam o nechemu kad nisam u toku.
    ...

  20. #11593
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,259
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    1.Jun Srb - CG


  21. #11594
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    kao sto rece neko turizam je nauka tj matematika nekome se na zabljak isplati da naplacuje mijesano meso za 100 eura a nekome za 20eura i opet svi dobijaju....
    na jesen ce da se vide rezultati...pa ko prezivi pricace dzabe i smjestaj ako je vanpansionska ponuda losa

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  22. #11595
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    @Mojsije,ja sam lijepo napisao da su sve cijene valjda ok,osim te za bicikla,tako da eto,ako je ok za 4 chlana na 4 bzvna bicikla uzet 40€,ok onda,svakako odustajem,jer ne volim ja da laprdam o nechemu kad nisam u toku.
    A evo i ja sad gledam za taj period 21-24 i ima apartmana po 30€ dnevno da se bira za četvoročlanu familiju cijelu. Kalimero je 35 npr za dan kućice kod Javorovače.

    Nadjoh i jedan u Dobrilovinu po 19€ ali pojma nemam dje je to... mora da je tamo nedje put Njegovuđe.

    A to biciklo se može i na sat iznajmit, kome je merak.

    Za rafting je rano, mada je Crno jezero baš nizak vodostaj, tako da moguće da je i Tara manja nego inače u ovo doba.

    Gando je samo apostrofirao razliku izmedju stranog i domaćeg gosta. Stranac troši neuporedivo više nego domaći i ne šlogira se na cijene večere u Dvorište, Lupo i Oro, nego opušteno naruči... dok ja npr založim kotlić ili roštilj ispred vikendice.

    Kvadovi i džip ture po Durmitoru i Sinjajevini, kao i kanjoning kroz Nevidio su stvari koje su meni preskupe, a strancima je to laganica.

    Gore je sad prelijepo, juče se vrnuh


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 12-05-20 at 16:10.

  23. The Following 3 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  24. #11596
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,041
    Thanks Thanks Given 
    3,968
    Thanks Thanks Received 
    6,542
    Thanked in
    3,117 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Brate u BD sam radio 3 godine.
    Čega sam se nagledao ti ne bi vjerovao, jer se to granici sa naučnom fantastikom.

    Imali smo ljude iz CG ili Srb koji dođu naprave račun 300 eur pošalju konobara po 4 čaše vode, dignu se i bježanija, pa ih ostali konobari jure po šetalištu.
    Ljude koji ti donesu u škatulu od šibica bube, najedu se i napiju i onda prospu bube po tanjirima i kao zovite menadžera zvaćemo sanitarnu itd.

    Daleko od toga da branim ugostitelje ali vjerujte da je fizički posao raditi sa našim narodom po svim segmentima, nedostatak kulture, bontona itd itd

    Da ponovim još jednom, ko se od domaćeg gosta hleba najeo - prosto mu bila svaka
    znaci, narod je kriv kad tebi odgovara, a kad ja kazem da je kriv po pitanju nacina poslovanja, vodjenja firme i ophodjenja prema zaposlenima, onda je drzava kriva?
    nemoj, bez mene...
    a sto se boldovanog tice, hoces da kazes da ti nisi gledao najjeftiniju mogucu opciju kad s isao nedje napolje?


    sto se tice zabljaka, godinama sam isla tamo, volim ga, ali taj narod je tamo zlo. i ne moram ni ici.
    idem svake godine na lovcen kod tetka i tetke, obidjem ujcevinu, naspavam se, rostiljam, uvijek imamo neku radnu akciju i banja mi je.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  25. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  26. #11597
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Evo imamo interneta 268e za 2 i 1 dijete + 12e taksi.. Hotel soa
    280e je tebi jeftino za 4 noći na Žabljak u maju? 70e dnevno?
    Biće gužva kažeš eo ćemo vidjet, Gandalf neka slika.

    Aj dajte te smještaje po 20e da vidimo te prasadarnike.

  27. #11598
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,042
    Thanks Thanks Given 
    5,049
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Isto mi malo ne ide u glavu,znajuci nashu iskomplexiranost cjelokupne nacije,da smo slabiji potroshachi od stranaca...nama sama garderoba koshta koliko njihov cjelokupni aranžman,no ajde neću stvarno vishe.
    ...

  28. #11599
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,041
    Thanks Thanks Given 
    3,968
    Thanks Thanks Received 
    6,542
    Thanked in
    3,117 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Isto mi malo ne ide u glavu,znajuci nashu iskomplexiranost cjelokupne nacije,da smo slabiji potroshachi od stranaca...nama sama garderoba koshta koliko njihov cjelokupni aranžman,no ajde neću stvarno vishe.
    znas u cemu je problem? garderoba se vidi na coeku i to je bitno, pokazat se.
    otvara firmu, oce reklamu, skupa mu, a nosi sorts za kupanje od 600eura.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  29. #11600
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,042
    Thanks Thanks Given 
    5,049
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    znas u cemu je problem? garderoba se vidi na coeku i to je bitno, pokazat se.
    otvara firmu, oce reklamu, skupa mu, a nosi sorts za kupanje od 600eura.
    Jeste,tako jeste,ali istina je i da volimo da popijemo,pojedemo,i slikamo to sve za FB,IG,itd...tako da,ne bih ja potcjenjivao domace goste nikako!
    ...

Page 464 of 627 FirstFirst ... 364414454460461462463464465466467468474514564 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  2. Crnogorski Turizam??????
    By junackopleme in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 27-05-08, 16:09
  3. Fakultet za turizam-Bar
    By palma in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 15-02-06, 17:37
  4. Kami turizam??
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-05, 14:43
  5. Hrvatski turizam
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-04, 00:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •