View Poll Results: gledate li filmove u HD rezoluciji?

Voters
235. You may not vote on this poll
  • da

    136 57.87%
  • ne

    54 22.98%
  • probao samo par klipova

    30 12.77%
  • ne znam sta je HD

    15 6.38%
Page 1 of 30 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 738

Thread: gledate li filmove u HD rezoluciji?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,206
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Question gledate li filmove u HD rezoluciji?

    Ne znam je li bio slican topic, ali... Dakle:
    gledate li filmove/serije u HD rezoluciji?

    720p, 1080p, Blu Ray, HD DVD ili neki mkv ripovi, nije toliko bitno, ali me cudi koliko se malo prica o tome kod nas, a jos manje ljude interesuje. Na iole vecem monitoru (a sada se 22" wide mogu i u PG naci za jedva nesto preko 200€) je razlika zaista primjetna u odnosu na DivX/DVD, i to za 720p DVD5 ripove, za nesto jace da ne pominjem! Ja sam, dok je bio onaj flat mjesec, uspio da poskidam nesto, nesto sam dobio u razmjenu od 2 forumasha (fala im, znaju koji su, prepoznace se).

    Za one forumashe (a bogami i forumashice :twist koji nisu probali, ili jesu, ali bi jos, evo ponude: Mozete izabrati 1 od sledecih 6 filmova


    Fast and The Furious Tokyo Drift 720p HD
    Fight Club 720p HD
    Gone In Sixty Seconds 720p HD
    Hitman 720p HD
    The Transporter 720p HD
    50 First Dates

    Samo donesite prazan disk u "razmjenu" za jedan od ovih

    No, back on topic. Evo nekih poredjenja DVD vs HD:

    http://www.cornbread.org/FOTRCompare/index.html
    (kliknite na sliku za punu velicinu, npr http://www.cornbread.org/FOTRCompare...pare6_DVD.html )

    onda

    http://www.silver-ware.net/movies/potc1unf.png

    http://thingsinoc.com/pics/sd-hd.jpg

    itd (use google for more)
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  2. #2
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    naravno da se gleda. posljednje sto sam skinuo:

    The.Cutting.Edge.The.Magic.Of.Movie.Editing - mkv rip

    citav film u hd rezoluciji na 1,5 GB.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ne nazalost jer monitor mi nije HD a i zbog premale brzine(2mbps) ne mogu da skidam veelike fajlove. Tj mogu al traje..

    + nemam ih na sto rezat...

  4. #4
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    2mbps ti je mala brzina? neskroman si stari

  5. #5
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,653
    Thanks Thanks Given 
    443
    Thanks Thanks Received 
    65
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Imam nekoliko filmova .. (i eo sve se kanim da izbacim listu za razmjenu na onaj lijevi tamo topic, no će izgleda potrajat sortiranje.)
    Primjer - kvalitetan dvdrip (standardnih 1.36-1.37gb) na 37inch-nom ekranu, lagano se može gledat, ne smeta mi uopšte. U odnosu na .mkv fajlove, zbilja jes lošiji, ali ne toliko da bih potrošio dodatnih 3gb, samo radi zbog toga.
    Dakle, po meni waste of bandwith.
    Last edited by Winamp; 25-07-08 at 00:28.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,206
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amplituda View Post
    naravno da se gleda. posljednje sto sam skinuo:

    The.Cutting.Edge.The.Magic.Of.Movie.Editing - mkv rip

    citav film u hd rezoluciji na 1,5 GB.
    koliko traje taj film? Nesto tesko da moze biti i 720p ako je samo 1.5GB i traje bar uru i po
    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Ne nazalost jer monitor mi nije HD a i zbog premale brzine(2mbps) ne mogu da skidam veelike fajlove. Tj mogu al traje..

    + nemam ih na sto rezat...
    Moj stari 17" CRT moze da izbaci full HD (1080p) rezoluciju! Koji je tvoj, koja mu je max rezolucija? Cisto sumnjam da ne moze bar 720p:
    720p assumes a widescreen aspect ratio of 16:9, a vertical resolution of 720 pixels and a horizontal resolution of 1280 pixels for a total of about 0.92 million pixels.
    a i 17" (pa mislim i 15") LCD-i imaju 1280x1024, a ne moras da imas wide za HD.

    Quote Originally Posted by Winamp View Post
    Imam nekoliko filmova .. (i eo sve se kanim da izbacim listu za razmjenu na onaj lijevi tamo topic, no će izgleda potrajat sortiranje.)
    Primjer - kvalitetan dvdrip (standardnih 1.36-7gb) na 37inch-nom ekranu, lagano se može gledat, ne smeta mi uopšte. U odnosu na .mkv fajlove, zbilja jes lošiji, ali ne toliko da bih potrošio dodatnih 3gb, samo radi zbog toga.
    Dakle, po meni waste of bandwith.
    pa izbaci listu, izbaci!
    Evo sta ja za sad imam :

    Code:
    Gattaca
    Beowulf
    A Clockwork Orange (Paklena pomorandza)
    Dubai: Dream Palace
    Dubai: World Island
    Unbreakable
    Alien vs. Predator
    Shrek: the Halls
    Shrek 3D
    Juno
    No Country for Old Men
    American Gangster
    Pixar’s Short Films Collection
    Transformers
    Grindhouse: Planet Terror
    Grindhouse: Deathproof (Extended, Unrated)
    Cast Away 
    P.S. I Love You
    Aliens vs. Predator 2: Requiem
    Baraka
    Elephants Dream 1080p
    Fast and The Furious Tokyo Drift 720p HD
    Fight Club 720p HD
    Gone In Sixty Seconds 720p HD
    Hitman 720p HD
    The Transporter 720p HD
    50 First Dates
    inace, 37 inchni TV-i imaju manju rezoluciju nego 22 incni monitori (skoro svi su samo HD ready), a sto se tice bacanja bandwidtha, sad vec ima dosta ljudi sa flat netom (adsl, wimax, wireless...), pa (meni bar) bolje 1 dobar film u HD nego 3 prosjecna u SD
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,834
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Gledam filmove SAMO u HD rezoluciji... dvd rip sad tretiram kao sto sam prije TS,CAM i sl ) Imam oko 40 HD naslova a od prije par dana mi je aktiviran i flat pa ce ih biti milion "Naoruzhao" sam se s 2 diska sa po 500GB i samo skidam Imam Braviu 32" maximalne rezolucije 1360x768 tako da uglavnom skidam filmove 720p 1080p cu poceti kada uzmem Full-HD. Inache HD je melem i za ochi i za ushi...
    Last edited by BiTrAtE; 18-06-08 at 23:44.

  8. #8
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    2mbps ti je mala brzina? neskroman si stari
    Neskroman sto se ne zadovoljavam s 2 mbps. Hah...
    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post

    Moj stari 17" CRT moze da izbaci full HD (1080p) rezoluciju! Koji je tvoj, koja mu je max rezolucija? Cisto sumnjam da ne moze bar 720p:
    720p assumes a widescreen aspect ratio of 16:9, a vertical resolution of 720 pixels and a horizontal resolution of 1280 pixels for a total of about 0.92 million pixels.
    a i 17" (pa mislim i 15") LCD-i imaju 1280x1024, a ne moras da imas wide za HD.
    17" Samsung SyncMaster 171s, e nijesam znao da moze HD oO moram provjerit...

  9. #9
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemam ih na što gledat...

  10. #10
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,840
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo ja imam monitor 22" i nisam jos pogleda nijedan film u hd osim nekih spotova...Koliko zauzima jedan prosjecan film u hd rezoluciji i koliko se to uopste isplati skidat sa 512kb/s mtel wimax paketom?

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,834
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Filmovi u HD rezoluciji zauzimaju u prosjeku oko 20GB al ovo sto mi gledamo su ripovi koji zauzimaju prosjecno 4.5GB (720p) dok je 1080p rezolucija od 7-10GB prosjek...Cak iako su ripovi to je nebo i zemlja u odnosu na DVD/DIVX

  12. #12
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    ja probao da pushtim hd,ali mi nesto slika ide usporeno...jel moze bit da je do codec-a?
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  13. #13
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,206
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Cool

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Neskroman sto se ne zadovoljavam s 2 mbps. Hah...

    17" Samsung SyncMaster 171s, e nijesam znao da moze HD oO moram provjerit...
    Resolution 1280 x 1024 @ 76 Hz Znaci moze
    a 2mbps je OK, kod nas brzeg nema (prakticno), a mnim da se mogu 2 HD filma dnevno skinut sa rapidshare-a, pa i 3 ako se ne gasi uvece. Ili jedan 1080p i jedan 720p
    Quote Originally Posted by Max Mozley View Post
    Evo ja imam monitor 22" i nisam jos pogleda nijedan film u hd osim nekih spotova...Koliko zauzima jedan prosjecan film u hd rezoluciji i koliko se to uopste isplati skidat sa 512kb/s mtel wimax paketom?
    isplativost ti je neodredjen pojam. Ko voli da gleda 3 filma dnevno, onda ne, ja gledam 4-5 mjesecno, pa volim da odgledam sa merakom
    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    ja probao da pushtim hd,ali mi nesto slika ide usporeno...jel moze bit da je do codec-a?
    moguce da ti je prespor procesor. Moj matori AMD na 2.1GHz moze da pusta 720p, ALI uz upotrebu coreAVC kodeka (najbrzi HD kodek!), za 1080p vec zavisi od bitrejta i sl, nesto pusta, a nesto koci, mada i nemam puno toga u 1080p...

    Inace, odje: http://orange.blender.org/download imate 1 animirani film, ima ga u svim verzijama, od 1080p (1920HD slicica) pa do verzije za ipod i PSP. Nije veliki fajl (relativno), brzo se skida, free je (znaci legalno!), pa probajte. Iako je 1080p, kod mene radi bez sjeckanja
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  14. #14
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da se nadovežem na priču verbalnog. Pomenuo je ovaj "free" film. Nedavno je izašao još jedan koji takođe možete besplatno skinut: http://www.bigbuckbunny.org/
    Filmovi su tu radi promocije Blendera, slobodnog softvera

    Meni na AMD 2500 neće da pušta HD, slabo, a na laptop sa Celeron M 1.6 super radi.

  15. #15
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Parallel Universe
    Posts
    614
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja sam gledao u HD dok mi je projektor radio.. na obicni 22" monitor se ne isplati gledat hd .. dvd odlicno izgleda ;D

  16. #16
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,206
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cpu View Post

    Meni na AMD 2500 neće da pušta HD, slabo, a na laptop sa Celeron M 1.6 super radi.
    probaj onaj kodek gore, s ozirom da ja imam slican procesor, kod mene radi sasvim OK!
    Quote Originally Posted by Astral Projection View Post
    ja sam gledao u HD dok mi je projektor radio.. na obicni 22" monitor se ne isplati gledat hd .. dvd odlicno izgleda ;D
    Hm, cudan zakljucak A koji je tacno projektor u pitanju, ili makar koja mu je rezolucija? Prilicno je malo HD projektora u ovim krajevima, cak i za 720p :roll:
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  17. #17
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    probaj onaj kodek gore, s ozirom da ja imam slican procesor, kod mene radi sasvim OK!
    Moguće da je sporo išlo jer je radilo dosta stvari u pozadini. Koristim VLC player za sve, on ima kodeke već.

    Definitivno ću da štekam za 22" LCD

  18. #18
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Skoro svi danas novi laptopovi imaju ekrane 15,4" rezolucije 1280x800 pa je moguće gledat normalno HD 720p. Moj je te rezolucije, odnos 16:10 koji je neki standard sa wide kompjuterske ekrane dok je HD video 16:9 pa ima prazan prostor oko slike gore i dolje.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,206
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cpu View Post
    Moguće da je sporo išlo jer je radilo dosta stvari u pozadini. Koristim VLC player za sve, on ima kodeke već.

    Definitivno ću da štekam za 22" LCD
    moze on da ima koliko hoces kodeka, ima ih npr i KM player, ali jedino je core AVC dovoljno optimizovan da moze normalno da gura HD na starijim masinama

    Na kraju krajeva, probaj!
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    ja sam anime filmove pocheo u 720p da skidam
    ali ne vjerujem da se tu moze kvalitet bash brimijetiti
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  21. #21
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Parallel Universe
    Posts
    614
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    Hm, cudan zakljucak A koji je tacno projektor u pitanju, ili makar koja mu je rezolucija? Prilicno je malo HD projektora u ovim krajevima, cak i za 720p :roll:
    benq pe5120... ma samo kazem da sad ne skidam HD filmove kad nemam projektor vise.. ranije je vredjelo cekati da se skine jer je stvarno uzitak to gledati preko cijelog zida
    na obicnom 22" lcd me zadovoljava dvd

  22. #22
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    To sto gledam filmova...a ne gledam mnogo...nastojim da budu HD...uglavnom mkv jer je ok a nije tolko velik...

    no mi je monitor 19"...al opet je razlika drasticna...720p je sasvim dovoljno...
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  23. #23
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,206
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Astral Projection View Post
    benq pe5120... ma samo kazem da sad ne skidam HD filmove kad nemam projektor vise.. ranije je vredjelo cekati da se skine jer je stvarno uzitak to gledati preko cijelog zida
    na obicnom 22" lcd me zadovoljava dvd
    pa kaze za tvoj projektor:
    Code:
    Specifications. 1100 ANSI lumens, 2000:1 contrast, 854x480 native resolution
    a za 720p (koji je da kazemo "slabiji" HD):
    720p assumes a widescreen aspect ratio of 16:9, a vertical resolution of 720 pixels and a horizontal resolution of 1280 pixels for a total of about 0.92 million pixels
    tako da ovaj projektor ne moze da prikaze HD, a 22" monitor moze, te je bzvz tvrditi da HD ne vrijedi gledati na 22" monitoru. Ali, placebo efekat je cudo, pa iako ti projektor ne podrzava HD, nego samo SD, ti imas osjecaj da je to nesto VAU samo jer je preko cijelog zida

    Nego, niko se ne javlja za onih 6 filmova za dz koje ponudih u prvom postu?! Ili neka razmjena mozda?
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  24. #24
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zadnjih dana skidam samo u HD-u. Skinuo sam i LOST zadnej dvije epizode 720p samo cekam da se kopiraju na laptop preko mreze jer na desktopu ne mogu gledat.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,206
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cpu View Post
    Zadnjih dana skidam samo u HD-u. Skinuo sam i LOST zadnej dvije epizode 720p samo cekam da se kopiraju na laptop preko mreze jer na desktopu ne mogu gledat.
    rekoh li ti ja da probas onaj kodek? Eeeee...
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sta gledate!
    By DzoniS in forum Film
    Replies: 19
    Last Post: 18-07-06, 17:31
  2. Preporucite mi filmove - dobre filmove
    By Antares in forum Film
    Replies: 4
    Last Post: 30-04-05, 17:03
  3. Kupujem Tupakove filmove i koncerte
    By Barbarian in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 19-08-04, 23:50
  4. Kakve filmove gledate ?
    By Fidel Castro in forum Film
    Replies: 5
    Last Post: 04-08-04, 08:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •