Page 46 of 91 FirstFirst ... 3642434445464748495056 ... LastLast
Results 1,126 to 1,150 of 2264

Thread: Caffè ☕ Kafa ☕ Café

  1. #1126
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    @DJuzla @Fidel Castro

    Samo mi je nejasno zašto je već mljevena vakuumirana kafa jeftinija od one koja se prodaje na kilo u zrnu. Lavazza obična po 250gr izadje cca 17-18€ kg, a na kilo je komad skuplja.

    Mislim da je i Fidel postovao cijene kafe na kilo koje su bezobrazno skupe.

    Kućnim mljevenjem se komplikuje proces pravljenja kafe, a ovamo imaš mljevenu za manje para. A opet računam da ga fabrika bolje samelje od bilo koje kućne varijante.

    Kapiram ovo oku "dušenja" kafe, ali pitam se da li je ta razlika vrijedna cijele kutare.


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    NIKAD frabricki mljevena kafa nece bit' ista kao ona koju ti meljes sa iole dobrim (burr) mlinom

    Da nije tako... i kafici bi kupovali vec mljevenu kafu jer bi proces bio laksi a uz to bi bilo i jeftinije

    Sto se tice kvaliteta... kada pri mljevenju oslobadja arome, ulja i sl. tako da je najbolja kafa ona koja je tek samljevena. Da ne ulazim u hemijski proces i detalje. Mljevena kafa je samljevena mjesecima unazad (narijetko i preko godinu) i nikako ne moze bit' isto. Ona jeste vakumirana ili punjena nekim intertnim gasom poput azota kako kiseonik ne bi reagovao sa istom ali opet nije to to...

    Dalje... prilicno sam siguran da se mljevenoj kafi dodaju neki aditivi kako bi duze trajala. Ovo mi je logicno nagadjanje s' obzirom na rok trajanja. Recimo kod ovih kafa u zrnu koje sam gledao prethodnih dana.. rok trajanja je obicno godinu dana (iako ne bi preporucio da se kupuje nakon 6 mjeseci od przenja/pakovanja) dok kod mljevene kafe (ovog vakumiranog pakovanja o kojem pricamo) taj rok je nerijetko i dvije godine sto bi ja objasnio nekom 'manipulacijom' da duze traje, pogotovo u toj mljevenoj formi. Ako je jedini razlog vakumiranje (ili dodavanje inertnog gasa umjesto kiseionika) onda bi ja postavio pitanje zasto se i zrno tako ne pakuje? Jer bi onda zrno moglo da traje vise godina, s' obzirom da 'odrzava' bolji kvalitet/aromu/stogod od one mljevene. Ja jos ne vidjeh kafu u zrnu da je vakumirana a nisam siguran ni da je intertni gas u onim pakovanjima od kilo.

    Sto se cijena tice, u prvi si @kimmi a evo jednog primjera...

    Lavazza Crema & Gusto, 250gr vakumn pakovanje trenutno u Voli-ju kosta 4.20e



    4.20e x 4 = 16.8e za 1kg vec mljevene kafe, i to u 4 individualna pakovanja da duze traje, tj. ne otvarate jedno pakovanje od kg (kao sto je to slucaj kod svih kafa u zrnu) vec samo 250gr

    Sa druge strane, ISTA kafa u zrnu kosta 30 eura za 1kg (ovoga nema u prodavnici ali znam za koju cijenu ih kafici nabavljaju)



    A u pitanju je pakovanje od 1kg koje kad otvorite kafa vec pocinje da gubi svoja svojstva i ma koliko se trudili da to sve fino upakujete i 'odrzavate svjezim' opet ce vremenom gubiti na kvalitetu/aromi/stogod.

    Kod kafica to nije problem jer oni sa 1kg kafe u zrnu naprave nekih 120-130 kafa (7gr po 'shot'-u) i to im prodje za jedno jutro ili max. jedan dan ali za 'kucnu upotrebu' to traje znatno duze (iako mi doma svi koristimo 'double-shot', tj. oko 15gr [od 14gr pa do 17-18gr] pa to onda dodje 60-70 kafa ali i to traje par nedelja, u zavisnosti koliko vas je i koliko kafa pijete).

    Suma sumarum.... kafa u zrnu je bolja, kvalitetnija i obicno svjezija (makar dok se ne otvorite, jelte). Jos jedna stvar (koju zaboravih), nije svaka masina ista. Ne odgovara jedna 'sitnoca' mljevenja svim masinama. Mozda je ovo i najbitnija stvar a jedva se sjetih da je pomenem. Kad sami meljete, imate kontrolu da sameljete kafu na tacnu onu 'sitnocu' koja je idealna za vas espresso aparat i portafilter. Kod mljevene kafe nemate tu kontrolu i predstavlja problem kaificima.

    A sto se cijene tice... vjerovatno je to vise strategija proizvodjaca nego realna cijena. Ja logicni mislim da je jeftinije spakovat' kilo jedne kafe u jednu vrecu nego samljet' kilo te iste kafe i spakovat' u 4 odvojene vakumirane kesice. A zapravo je to prvo pakovanje DUPLO skuplje od ovog drugog. Ali ovo prvo uzimaju kafici koji ionako zaradjuju dosta para na kafama (eto rekoh da sa 30e kafe oni naprave 130 kafa pa neka je espresso 1e opet je to makar x4 zarada a nerijetko i vise) a drugo pakovanje uzimaju ljudi kojima bi ipak mnogo bilo da daju 10-ak eura za to malo pakovanje od 250 grama sa kojim bi mogli da naprave 15-20 kafa i da ih izadje dosta skupo svaka kafa koju prave.

    Eto toliko, raspisah se
    Last edited by Fidel Castro; 05-06-20 at 13:35.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. The Following 3 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  3. #1127
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Da ukratko natipkam jer je Fidel dosta toga objasnio .
    Prvo onaj aparat za mljevene kafe pa bas i nije to . Mislim prodaje se on kao takav ali to je prvenstveno mlinac za secer u prahu , donekle za mak i uoste svastara . Za krupne orahe kad trebaju i slicno . Za desetak evra sasvim ok za te stvari .
    Zasto je u zrnu skuplja pa vrlo jednostavno . Zato sto onaj ko se razumije vidi svako zrno i vidi da li je po izgkedu kvalitet ujednacen . U mljevenu sasvim sigurno idi i lomljena zrna i manje kvalitetna . Zasto svako od nas voli da kupi mljeveno meso od komada koji izabere a ne od unapred mlhevenog .
    A sto se kapsula tice jeste lakse jeste ujednacen kvalitet . Probudim se tipnem i za pola minuta imam kapucino ili ekspreso uvjek istog kvaliteta . Maba sto je nesto skuplje pogotovo uvstartu za aparat .

  4. #1128
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Da ukratko natipkam jer je Fidel dosta toga objasnio .
    Prvo onaj aparat za mljevene kafe pa bas i nije to . Mislim prodaje se on kao takav ali to je prvenstveno mlinac za secer u prahu , donekle za mak i uoste svastara . Za krupne orahe kad trebaju i slicno . Za desetak evra sasvim ok za te stvari .
    Zasto je u zrnu skuplja pa vrlo jednostavno . Zato sto onaj ko se razumije vidi svako zrno i vidi da li je po izgkedu kvalitet ujednacen . U mljevenu sasvim sigurno idi i lomljena zrna i manje kvalitetna . Zasto svako od nas voli da kupi mljeveno meso od komada koji izabere a ne od unapred mlhevenog .
    A sto se kapsula tice jeste lakse jeste ujednacen kvalitet . Probudim se tipnem i za pola minuta imam kapucino ili ekspreso uvjek istog kvaliteta . Maba sto je nesto skuplje pogotovo uvstartu za aparat .
    Ne znam za koji aparat pises... Djuzla je postavio ovaj KRUPS-ov od 55 eura (a ne 10-ak eura) koji jeste za kafu (a ne za secer, mak i orahe). Mozda si mislio na onaj sto sam ja postavio kad sam pricao o mlincu koji NE treba koristit' za espresso... ili je doslo do nekog drugog nesporazuma.

    Elem, u pravu si i za kvalitet same kafe. Mislio sam da sam i to napisao ali izgleda da nisam (brzo pisah pa sam sigurno propustio vise toga). Nije nikakva tajna niti ista cudno da je kvalitet kafe u zrnu i kvalitet mljevene kafe dosta razlicit', bez obzira sto se (kao u ovom slucaju Lavazze koji postavih iznad) radi o identicnom proizvodjacu i to o kafi koja 'nosi' identicno ime. Kad je u zrnu, bira se najbolje a ono sto se "skartuje" (da ne ide u pakovanje zrna) ide u mlinac i pakuje se u ona vakumirana pakovanja od 250gr To ne znaci da je ta kafa u vakumiranom pakovanju losa ali nije istog kvaliteta kao ona u zrnu.

    Uz to, nerijetko kod mljevene kafe dolazi i do 'blending'-a (dodaje se neka druga, slicna kafa iz razno-raznih razloga) sto kod zrna ne moze da se radi jer bi bilo uocljivo i neprihvatljivo, pogotovo glavnim klijentima a to su kafici koji se razumiju u kafu ili bi makar trebale (pisem 'kafici', svakako mislim na 'sankere', 'bariste' i sl.).
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #1129
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Mislio sam na onaj aparat prvi koji si ti postavio i za koji sa oravom kazes sa nije za ekspreso .

    Otisli bi daleko u pricu ako otvorimo kafice i tzv bariste kazem tzv jer obuka im obicno traje kolko da nauce kako aoarat radi . Zato i u devedeset devet posto slucajeva bolju kafu popijem kuci no u kafic .

  6. #1130
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,902
    Thanks Thanks Given 
    1,340
    Thanks Thanks Received 
    1,632
    Thanked in
    926 Posts

    Default

    U minhen na stari je top kafaa..

    Neka njemacka...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  7. #1131
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Mislio sam na onaj aparat prvi koji si ti postavio i za koji sa oravom kazes sa nije za ekspreso .

    Otisli bi daleko u pricu ako otvorimo kafice i tzv bariste kazem tzv jer obuka im obicno traje kolko da nauce kako aoarat radi . Zato i u devedeset devet posto slucajeva bolju kafu popijem kuci no u kafic .
    Ok onda, sve je jasno... Mnogi misle da je i taj mlinac od 10e dovoljan za mljevenje kafe ali za espresso ne moze nikako. Voda ce neravnomjerno prolazit', u najboljem slucaju ce bit' "cudan" espresso, u najgorem ce zavrsit' kroz odvod.

    A to za kafice se slazem. Daleko od toga da nema onih koji i znaju sto rade i koriste dobru kafu i sve se to na kraju pretoci u odlican espresso u solji ali smo vjerovatno svi svjedoci da to nije bas precesto.

    Ja sam u zadnjih par mjeseci (od korone, jelte) popio svega par kafa vani i uglavnom su bile lose. Znaci ne "onako" nego lose. Zadnja je recimo bila u 'Yachting Club' (Bar) gdje je kafa jednostavno bila kisela i nisam je popio. Kad sam dosao doma napravio sam espresso koji je bio 10x bolji od toga sto sam dobio u kaficu. Ne zbog mog velikog umijeca nego zbog bola u medjunozju tog vlasnika, sankera itd. (da ne ulazimo u tu pricu stvarno).

    Nego... na temu o svjezini kafe, cuvanje iste itd. nalozio sam se na "airscape" posude. Prilicno sam siguran da ih kod nas nema a znamo kako ide narucivanje trenutno...



    Nije da su bas jeftini i vjerovatno ima povoljnijih kopija ali ovakvo 'skladistenje' omogucava da kafa u takvim posudama mnogo duze traju, tj. mnogo sporije gube kvalitet i ostala svojstva posto kiseonika nema, tj. ima ga u najmanjoj mogucoj mjeri. Za razliku od standardnih posuda (koje i sam trenutno koristim) gdje dihtuje dobro i nema razmjene vazduha ALI ima dovoljno vazduha u samoj posudi da kafa oksidira i gubi svojstva. Znam da mozda 'kenjam' previse i da mnoge boli uvo za te stvari ali eto... ako ko slucajno naidje na nesto slicno kod nas ili neku prodavnicu koja salje ovamo, neka javne (moze i na PP).

    Evo najkraci snimak koji prikazuje o cemu se radi...

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #1132
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Zavisno za vrijeme koliko potrosis kafu zamrzivac ti je sasvim ok resenje . Za bilo koju vrstu kafe . Naravno ne mislim tu da se skladisti nego samo da se otvorena pakovanja drze dok se ne potrose . Za ovo znam uz iskustva da je ok

    Mozda mogu i one posude za vakumiranje ali njih nisam probao pa ne znam

  9. #1133
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Kakva kafa u Casper u stari grad u Bd. Totalno sam zaboravio ovaj klasik Kostarika blend... jes da je 3e... ali makar jednom nedeljno valja

  10. #1134
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,688
    Thanks Thanks Given 
    2,071
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Nego... na temu o svjezini kafe, cuvanje iste itd. nalozio sam se na "airscape" posude. Prilicno sam siguran da ih kod nas nema a znamo kako ide narucivanje trenutno...



    Nije da su bas jeftini i vjerovatno ima povoljnijih kopija ali ovakvo 'skladistenje' omogucava da kafa u takvim posudama mnogo duze traju, tj. mnogo sporije gube kvalitet i ostala svojstva posto kiseonika nema, tj. ima ga u najmanjoj mogucoj mjeri. Za razliku od standardnih posuda (koje i sam trenutno koristim) gdje dihtuje dobro i nema razmjene vazduha ALI ima dovoljno vazduha u samoj posudi da kafa oksidira i gubi svojstva. Znam da mozda 'kenjam' previse i da mnoge boli uvo za te stvari ali eto... ako ko slucajno naidje na nesto slicno kod nas ili neku prodavnicu koja salje ovamo, neka javne (moze i na PP).

    Evo najkraci snimak koji prikazuje o cemu se radi...

    Igrom slucaja imam doma Zepterov Vacsy sistem. To sam koristio da skladistim kafu kad kupim npr Segafredo pakovanje samljevene kafe od kilo.
    Mislim da od ovog sistema nema boljeg rjesenja za cuvajne svjezine samljevene kafe:

    (premotati na 1:20)


  11. #1135
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Zavisno za vrijeme koliko potrosis kafu zamrzivac ti je sasvim ok resenje . Za bilo koju vrstu kafe . Naravno ne mislim tu da se skladisti nego samo da se otvorena pakovanja drze dok se ne potrose . Za ovo znam uz iskustva da je ok

    Mozda mogu i one posude za vakumiranje ali njih nisam probao pa ne znam
    Da, zamrzivac je ok u odredjenim slucajevima ali da se ne duzim, u ovih par minuta je moj omiljeni "freak" objasnio dosta toga...



    Ili ko nema ni tih par minuta, evo slika kao referenca:



    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Igrom slucaja imam doma Zepterov Vacsy sistem. To sam koristio da skladistim kafu kad kupim npr Segafredo pakovanje samljevene kafe od kilo.
    Mislim da od ovog sistema nema boljeg rjesenja za cuvajne svjezine samljevene kafe:

    (premotati na 1:20)

    Znam za ove stvari ali meni licno nisu bas prakticne iskreno. Mnogo mi je bolja ona gornja opcija same posude sa cepom koji ima ventil i to je to. Bez ikakvih dodatnih uredjaja, baterija, punjaca itd.

    E sad kad cu uspijet' da nabavim onako nesto je veliko pitanje... do tada cu kuburit' sa obicnim posudama, zamrzivacem i sl.


    P.S. Evo upravo samljeo jedno 100gr kafe... taj miris nakon mljevenja ne moze da se zamijeni sa nijednim vakumiranim pakovanjem
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #1136
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,688
    Thanks Thanks Given 
    2,071
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    A to da
    Pola kuce zamirise

  13. #1137
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Posle duže vremena vraćem se saradnji sa G3 spirits-om i Kimbo kafi.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  14. #1138
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Cungu, Ulcinj






    Imaju na sajtu specifikacije ovog Spanskog brenda...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #1139
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ako im je ovo cjenovno uporodjenje onda ne trebam da gledam dalje .
    Kilo kafe ajd nek bude sto kafa ( meni ni 70 al ajd ) 25 evra . Sto kapsula 41 evro . I nije neka usteda ako ne drzis kafic

  16. #1140
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,246
    Thanks Thanks Given 
    1,342
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Vidim da ste gore pisali, pa samo da se nadovezem
    - przena kafa u zrnu ne moze da se vakumira ili da joj se dodaje neki inertni gas jer:
    1. Ne treba joj zbog gasova koje ispusta satima i danima nakon przenja
    2. I kada bi ih stavili ili vakumirali, prirodni gasovi od kafe bi istisnuli inertne ili bi kesa pukla u slucaju vakumiranja.

    Upravo zbog tog svojstva imate onaj jedan mali plasticni nepovratni ventil na kesama kafe u zrnu.
    Those about to rock, we salute you!

  17. The Following User Says Thank You to guvarana For This Useful Post:


  18. #1141
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,246
    Thanks Thanks Given 
    1,342
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Ako im je ovo cjenovno uporodjenje onda ne trebam da gledam dalje .
    Kilo kafe ajd nek bude sto kafa ( meni ni 70 al ajd ) 25 evra . Sto kapsula 41 evro . I nije neka usteda ako ne drzis kafic
    Iz kila u kaficima se izbaca od 120-140 kafa, zavisi koriste li 7g ili 8g doze. A 7g je ucestalije puno puno. Dakle:
    100 kapsula 41 euro - 0.41e kom.
    140 kafa 25 eura - 0.18e kom.
    Ispada da je na kapsule 78% skuplja.
    Those about to rock, we salute you!

  19. The Following User Says Thank You to guvarana For This Useful Post:


  20. #1142
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Iz kila u kaficima se izbaca od 120-140 kafa, zavisi koriste li 7g ili 8g doze. A 7g je ucestalije puno puno. Dakle:
    100 kapsula 41 euro - 0.41e kom.
    140 kafa 25 eura - 0.18e kom.
    Ispada da je na kapsule 78% skuplja.
    Sedam grama jecstantard za kafice recimo . Kucba verzija pa tesko ispod deset grama .

    Ali kako covjek stari dolazi u situaciju da ne trosi vrijeme na manje bitne stvari . Jer vrijeme je ono sto nam ponestaje .
    Ranije sam napisao da kucni eksoreso pravim podobro vise od pedeset godina . I da na aoaratu koji i danas radi i koji je bio domaca proizvodnja . Toliko sa ovi mladi ne misle da mi nismo zivjeli .

    Zadnji alarat koji aam uzeo je lavazzo od 1150 evra . Bili u soku kad su donijeli jer je on za manje hotele . U njega staje 200 kapsula kilo mlijeka u orahu i kilo cokolade u prahu .
    Samo tipnes senzor i imas sest vrsta kafe , topka cokolada , mlijeko i vruca voda . I za pola minuta kafa ili cokolafa je spremna . Uvjek iste kvalitete uvjek iste pjene uvjek istog ukusa .
    Kupujem malo vremena sa njim a i malo gusta da budem iskren oduvjek sam volio te kuhinjske dodatke , vjetovatno ne postoji nesto cega nenam u vise varijanti .

    Suma sumarum uvjek glasam za kapsule . Sto ne znaci da necu promjeniti misljenje .

  21. The Following User Says Thank You to brodomaketar For This Useful Post:


  22. #1143
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,791
    Thanks Thanks Given 
    4,682
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Ljudi, je li ovo čemu?

    Aparat za kafu Kimbo Uno Capitani



    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  23. #1144
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,246
    Thanks Thanks Given 
    1,342
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Sedam grama jecstantard za kafice recimo . Kucba verzija pa tesko ispod deset grama .

    Ali kako covjek stari dolazi u situaciju da ne trosi vrijeme na manje bitne stvari . Jer vrijeme je ono sto nam ponestaje .
    Ranije sam napisao da kucni eksoreso pravim podobro vise od pedeset godina . I da na aoaratu koji i danas radi i koji je bio domaca proizvodnja . Toliko sa ovi mladi ne misle da mi nismo zivjeli .

    Zadnji alarat koji aam uzeo je lavazzo od 1150 evra . Bili u soku kad su donijeli jer je on za manje hotele . U njega staje 200 kapsula kilo mlijeka u orahu i kilo cokolade u prahu .
    Samo tipnes senzor i imas sest vrsta kafe , topka cokolada , mlijeko i vruca voda . I za pola minuta kafa ili cokolafa je spremna . Uvjek iste kvalitete uvjek iste pjene uvjek istog ukusa .
    Kupujem malo vremena sa njim a i malo gusta da budem iskren oduvjek sam volio te kuhinjske dodatke , vjetovatno ne postoji nesto cega nenam u vise varijanti .

    Suma sumarum uvjek glasam za kapsule . Sto ne znaci da necu promjeniti misljenje .
    Ti si kralj.
    Svaka čast i ja bih tako.

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  24. #1145
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ljudi, je li ovo čemu?

    Aparat za kafu Kimbo Uno Capitani



    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    Svaki aparat ce ti zavrsiti posao . Razlika je sminka , da li pravi mljevnu pjenu i slicno . Kistao oedeset ili pesto evra . E onda dodjemo do problema . Kafa tj konkretno kapsule . Moras ih probati prvo .

  25. #1146
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Ako im je ovo cjenovno uporodjenje onda ne trebam da gledam dalje .
    Kilo kafe ajd nek bude sto kafa ( meni ni 70 al ajd ) 25 evra . Sto kapsula 41 evro . I nije neka usteda ako ne drzis kafic
    Ja stvarno sliku nisam postavio da bi komentarisali reklamu proizvodjaca ali kad vec insistiras....

    Napisano je da je 1kg kafe u zrnu 6e. Kod nas mozes uzet' recimo 'Bom' kafu i slicne u zrnu taman za tu cijenu - 6 eura.

    Ali neka bude da pricamo o zrnu specificnom za espresso... opet moze da se uzme nesto kao 'Nero Nobile' za 8 eura, 'Porto Caffe' za 9 eura itd.

    Dok jedna Nespresso kapsula sadrzi oko 5-6 grama kafe. Kapsula ispada oko 40 centi (prosjek). 1000 grama / 5.5 grama = 182 kapsula x 0.4 eura = 73 eura

    E sad to poredjenje nema mnogo veze s' mozgom i samo je reklama pa se na nju ne bih mnogo zadrzavao. Ali u svakom slucaju nisu nista slagali, samo na ne previse relevantan nacin uporedili kolicinu kafe i cijenu za kolicinu od 1kg kafe.

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ljudi, je li ovo čemu?

    Aparat za kafu Kimbo Uno Capitani



    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    I ja mislim da je vise 'sminka' nego neka superiornost u odnosu na duplo jeftinije aparate...

    Ali bi mi vaznija bila cinjenica da koristi 'UNO' kapsule kojih nema u tolikoj mjeri koliko 'Nespresso' ili 'Dolce Gusto'. A rekao bih (ne znam sad na pamet) da je i cijena po kapsuli nesto veca.


    P.S. Stiglo sjveze zrno od komsija... kod nas je bas bas slab izbor kafe u zrnu. Pogotovo po marketima, za obicne smrtnike...

    Last edited by Fidel Castro; 10-06-20 at 00:32.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  26. #1147
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,791
    Thanks Thanks Given 
    4,682
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Uzeh ipak ovaj aparat no kako sam laik totalni, razočaran bijah jer ne bješe posudice za mlijeko? Kako to već ide, kolega mi reče da se može uzeti kao neki dodatak za mlijeko?



    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  27. #1148
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,902
    Thanks Thanks Given 
    1,340
    Thanks Thanks Received 
    1,632
    Thanked in
    926 Posts

    Default

    Dospeš hladno

  28. #1149
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Uzeh ipak ovaj aparat no kako sam laik totalni, razočaran bijah jer ne bješe posudice za mlijeko? Kako to već ide, kolega mi reče da se može uzeti kao neki dodatak za mlijeko?



    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    Mnogo su rijedji aparati koji imaju (ugradjen) dodatak za mlijeko, tj. za pravljenje 'latte'-a, 'capuccino'-a i sl. A i znatno su skuplji...

    Evo recimo ovako nesto (Nespresso Latissima Touch od DeLonghi-ja) ce te izaci nekih 300 eura vani. Mislim da kod nas nema ali bi racunao najmanje 350-400e sto je po meni precijenjeno ali svako zna svoje potrebe...




    To sto su ti rekli za "dodatak za mlijeko" smo spominjali na temi vise puta...

    To ti dodje ovako nesto...



    Ja ga imam i dosao mi je uz samu masinu i to u Italiji tako da me ispao nekih 30-ak eura ako se ne varam sto nije malo ali mi se cini da je kod nas u slobodnoj prodaji preko 80 eura pa ti vidi

    Svakako da ima zamjenskih koji kostaju nesto manje a rade manje-vise isti "posao". U principu nema nista spektakularno kod ovih 'masina'. Na dnu imaju onu 'mutilicu' (kao rucna koja kosta 2 eura) koja pritiskom na dugme sama vrti a obicno ima mogucnost i zagrijavanja mlijeka.

    Ipak, po meni daleko precijenjeno za jedva prihvatljive rezultate kad je pjena mlijeka u pitanju. Skoro iste rezultate ces dobit' za rucnom mutilicom od 2 eura samo sto ces morat' da je drzis, da sam procijenis kad je dovoljno a i moraces 'rucno' da zagrijes mlijeko ako neces da pijes kafu sa hladnim.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  29. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  30. #1150
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Imas ekektricni bokal ili kake vec da ga nazovem . Pravi odlicnu pjenu . 63 evra i vredi svaki cenat .

Page 46 of 91 FirstFirst ... 3642434445464748495056 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem ORO Caffe - espreso kafa
    By VGT in forum Ostali oglasi
    Replies: 74
    Last Post: 12-04-14, 09:02
  2. Prodajem Kućni espresso kafemati na rate i ORO Caffe espreso kafa
    By gral in forum Ostali oglasi
    Replies: 98
    Last Post: 03-12-13, 00:11
  3. Prodajem ORO Caffe - Espreso kafa
    By gral in forum Ostali oglasi
    Replies: 155
    Last Post: 19-06-13, 16:46
  4. Kafa
    By Sanco_Pansa in forum Sve i svašta
    Replies: 126
    Last Post: 04-04-10, 13:35
  5. Kafa u Americi
    By Sandman in forum CG dijaspora
    Replies: 30
    Last Post: 24-08-06, 12:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •