Page 42 of 91 FirstFirst ... 3238394041424344454652 ... LastLast
Results 1,026 to 1,050 of 2264

Thread: Caffè ☕ Kafa ☕ Café

  1. #1026
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,104
    Thanks Thanks Given 
    113
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post

    Svakako da ne ocekujem da ovi aparati pariraju recimo onom 'Breville'-u od 600-700e ali ne bi trebalo bas ni da je smece, pa makar kostali tih 100-120e.
    Nemoj da zaborsviš da "Breville" košta tamo 600 a "Krups" ođe košta 120€. Tamo za 120€ možeš da dobiješ delonghi i bolje marke,a kineza ili neki ranga "krups" tamo možeš da dobiješ za 50€.
    Tako da je upoređenje 600€-50€ zato su i ti aparati nebo i zemlja. Ovo je bukvalno kao ona kućna pizza peć izađe ta pizza korektno ali je daleko od one pizze peći na drva

  2. #1027
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,771
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    450
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Ja pogrijesih sto ne uzeh u NYC De Lon.(oko 120$ polu profi) nego prodavac nije bio siguran da li mi treba transformer struje sa 110/220v, i to je bio jedini razlog sto ga odmah uzeo nisam...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #1028
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gentleman View Post
    Nemoj da zaborsviš da "Breville" košta tamo 600 a "Krups" ođe košta 120€. Tamo za 120€ možeš da dobiješ delonghi i bolje marke,a kineza ili neki ranga "krups" tamo možeš da dobiješ za 50€.
    Tako da je upoređenje 600€-50€ zato su i ti aparati nebo i zemlja. Ovo je bukvalno kao ona kućna pizza peć izađe ta pizza korektno ali je daleko od one pizze peći na drva
    Pa ja sam napisao 600-700 eura jer je to cijena tog aparata po EU zemljama.

    Evo recimo u UK je 550 GBP sto je nekih 630e --- https://www.sageappliances.com/uk/en...so/bes875.html
    Dok je u GER/AU skuplji i kosta onaj max koji pomenuh od 700e --- https://www.sageappliances.com/eu/de...so/bes875.html
    A nisam uzimao cijenu u US koja je 550 USD odnosnonekih 500e --- https://www.amazon.com/Breville-BES8.../dp/B00CH9QWOU

    (slazem se da bi kod nas vjerovatno bio jos skuplji, tj. preko tih maksimalnih 700e ali to su cijene koje imam/o trenutno pa da ne nagadjam... ionako ce se prvo u HR pojavit' pa cemo onda tek mi pocet' da uvozimo od njih)


    Dok recimo KRUPS ima manje-vise isto cijenu kao kod nas - oko 90 funti, 110 dolara i oko 100 eura.

    https://www.amazon.co.uk/Krups-XP320.../dp/B07H3XGGNK
    https://www.amazon.com/KRUPS-XP3208-.../dp/B07MJ7GNL2

    Neces nidje ovakve aparate nove nac' za 50e. Za 50e mozes samo neke aparate za kapsule da nadjes jer proizvodjac racuna da ces uzimat' kapsule i da ce tako podnijet' gubitak profita koji ima prodajom takvog aparata za 50e. To je kao mnoge kompanije koje prodaju sam hardware ispod realne cijene jer imaju servise i druge stvari na koje im se zapravo i bazira profit. Mali off ali eto.

    Fora je u tome da trazim i ja sad aparat u tom nekom rangu... znaci 100-150e. I od onoga sto se nudi kod nas ne vidim nista primamljivo osim te klase Beko/Delimano/Krups koji su taman u tom rangu. KRUPS je obicno 110e ali svako malo na akciji 99e, Beko je 122e (136e - 10% za kes) a Delimano je cini mi se bio oko 120-130e kod nas (za klubom 5 zvjezdica ili kako se vec zovu te gluposti).

    Nije mi nikakva frka, mogu da pogledam i razmislim ali ne vjerujem da ce se promjenit' sto kod nas u pogledu trzista i ponude.

    P.S. Vidjeh neke spanske aparate u Cungu (navodno je sve rasprodato trenutno) ali ne znam o kakvoj se klasi radi. Cijene su jako povoljne, od 75e do 110-injak eura. Ali ne znam nikog da je uzeo bilo koji od tih aparata a bez nekog iskustva (osim vrlo malog broja recenzija po netu koje su "tu i tamo") ne bih se upustao u testiranje...

    https://www.cungu.com/product/aparat-za-espresso/
    https://www.cungu.com/product/aparat...ress-power-20/
    https://www.cungu.com/product/aparat-za-espresso-790/

    Vidim da je snaga generalno nesto slabija od prosjeka (ispod 1,000W) dok je pritisak veci nego sto obicno gledam (cak 20 bara, za razliku od vecine koje su 15 bara ili neke od 18 bara).
    Last edited by Fidel Castro; 10-05-20 at 13:01.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #1029
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,104
    Thanks Thanks Given 
    113
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    https://www.argos.co.uk/product/8956053
    Ima čak i na ebay za 5-10 funti jeftinije od ovoga da se nađe,ako ćeš da licitiraš može još koja funta manje(naravno o ebayu i ovakvim dostavama možemo da sanjamo) ....tako da tamo ima za 50-60 ovo što je kod nas 100-120.
    Ja mislim da su ovi aparati svi isti,isti princip rada,dosta slična kafa izlazi iz njih. Tako da dok ne dođe kod nas ponuda za ovaj ozbiljniji kućni aparat za kafu (Brevile), slobodno uzmi bilo koji od ovih da se zanimaš barem sam ja tako uradio.

  5. The Following User Says Thank You to gentleman For This Useful Post:


  6. #1030
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ko pije espreso bez mlijeka, a hoće aparat na kapsule, Lavazza blue serija, nema preko... Bolje ispane nego u većini lokala... Jedino što je malo skuplja, izađe 41-47c po kapsuli u zavisnosti đe se nabavlja, ali je stvarno odlična...
    Uzeh ovo pakovanje, malo da promijenim, i odlična je kafa. Kimbo i baš ova Lavazza su mi top dvije kafe, Segafredo Moka mi je iza njih ali je isto baš ok (često je kupujem jer je dosta jeftinija).

    Mislim da je ova Lavazza 250gr u Naš Diskont oko 4.6 (+/- 20 centi), tako da jedna kafa izadje od 15 do 18 centi, što je osjetno jeftinije od varijante sa kapsulama.

    Segafredo izadje tu nedje oko 10centi, što je u rangu Kope kad gledaš da od 100gr one klasične napraviš da valja cca 8 kafa, a od 250gr espresa 30 komada.

    Kako svaki dan stučem 3-4 dupla espresa, osjetna je razlika.



    E sad ove varijante sa punjivim kapsulama su vjv isto povoljnije, al računam da je punjenje tih kapsula mnogo veća kutara nego pravljenje kafa sa "kašikom" + što nema ograničenja tipa odredjena kafa ne može, nego postoji potpuna sloboda u odabiru kafe shodno ukusu i cijeni.

    Sve u svemu, ne kapiram zašto ljudi uzimaju aparate sa kapsulama.

    P.S.

    Nijesam probao da uzimam u ove kuće kafe mljevene na mjeru... ima li što da se proba a da date preporuku?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 11-05-20 at 19:23.

  7. #1031
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,104
    Thanks Thanks Given 
    113
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Pa lakše je napraviti kafu na kapsule,a i običan singl espreso izađe bolje nego iz ove 250g kafe(ko ne pije previše kafa,ili kome 20€ mjesečno više za kafu na kapsule nije puno) . Prva 2 dana meni izađe espreso ok,poslije moram dupli da pravim

  8. #1032
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Vec sam pisao zasto su bolje kapsule . Da ostavimo po strani koliko je lakse .
    Prvenstveno svjezina . E to je najveci problem oakovanih kafa

  9. #1033
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gentleman View Post
    Pa lakše je napraviti kafu na kapsule,a i običan singl espreso izađe bolje nego iz ove 250g kafe(ko ne pije previše kafa,ili kome 20€ mjesečno više za kafu na kapsule nije puno) . Prva 2 dana meni izađe espreso ok,poslije moram dupli da pravim
    Nama u familiji traje ovih 250gr 3 dana, eto max 4, pa to ne izadje 20€ no "malo" više, a vjerovatno i zbog te malo veće potrošnje ne primjećujem pad kvaliteta, a svakako je presipam kad je načnem i zatvaram u teglice.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  10. #1034
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,086
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Ja pijem i do 4 espresa dnevno, ali iako koristim aparat na kapsule ja stedim,jer manje popijem espresa u kafić

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    this time next year...

  11. #1035
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Vec sam pisao zasto su bolje kapsule . Da ostavimo po strani koliko je lakse .
    Prvenstveno svjezina . E to je najveci problem oakovanih kafa
    Po kojoj logici je kafa u kapsuli svjezija od 'pakovane kafe'?

    Ako mislis da ambalazu, zasto mislis da je kafa u kapsuli bolje zasticena od one vakumirane?

    Nije prvi put da ponavljas isto pa odlucih da te priupitam jer se ja vazda zapitam koja je logika tu ali je ne vidim nikako.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #1036
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Zato sto velika vecina otvori kafu i drzi je tako par dana . Zasto ti nije slucaj u kaficima ? Jednostavno melje se i odmah trosi . Kupio se vakumiraju kafu i ona je u tom trenutku onakva kakva treba biti . Kako prolaze dani ( nijedno pakovanje je vise ne vakumira vec samo je zatvori ) ona je sve manje kvalitetna .
    Znaci jedna i druga su kad ih kupimo iste . Ali sto je vece pakovanje to kvalitet vise pada po otvaranju .
    Vidjeces kada se otvore kafici kakva ce im kafa biti bar kod vecine . Jet sumnnam da ce baciti onu koja im je ostala kada su zatvorili .
    E sad zavisno od kafe do kafe pomace drzanje ba odredjenoj temperaturi ( uglavnon u frizidetu ) da sto duze zadrzi pravi kvalitet .
    Evo Kimmi napisa da mu to oakovanje traje tri dana i za tako kratko vrijeme ne moze doci do bitnog smanjenja kvaliteta sem ako se ne drzi otvoreno .
    Naravno sve je stvar ukusa i mogucnosti . Evo citava amerika pije filter kafu , da je ja mogu piti moram staviti petoduplu dozu jer kasicica kafe od koje dobijrs dve deci mi ne lici ni nasta .
    A da su kapsule skupe jesu , da pijem kafe kao nekad penziha mi nebi bila dovoljna za njih
    Inace ako ima neki hemicar na forumu on to moze sa naucne strane objasniti zasto tako brzo pada kvalitet otvorenoj kafi . To nema veze sa rokom trajanja .

    Ps samo zatvaranje kad se otvori moze samo usporiti jer bilo da je u tegli ili vec cemu kiseonik he ostao unutra sa kafom a njih dvoje nisu bas najbolji drugovi

  13. #1037
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Nisam zadovoljan sa odgovorom.

    Zasto mislis da aluminijum i/ili plastika (materijali od kojih se prave kapsule) bolje cuvaju kafu od neke druge ambalaze, recimo vakumirane?

    Ako kazes da je problem po otvaranju kafe onda je se taj problem ogleda u nacinu cuvanja kafe a ne u 'originalnoj svjezini' iste.

    Ako ja kafu rasporedim u manje posude koje su hermeticki zatvorene... zasto mislis da ce znacajno izgubiti na kvalitetu, nakon relativno kratkog vremena (dok se ne iskoristi) ?

    Sa druge strane, pominjes da se kafa u kaficima melje i trosi. A koliko stoji ta kafa u zrnu? Kafici sigurno ne nabavljaju novu kafu svakog jutra, zar ne? Niti kafa stize iz Kenije ili Brazila svako par dana u luku Bar, zar ne?

    Ima tu mnogo faktora koji uticu na svjezinu kafe ali mi se cini ogranicena izjava "kafa u kapsulama ja svjeza, pakovanja nije" jer je prica ipak malo 'dublja' od te.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #1038
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Fidel za precizan odgovor bi trebao neki hemicar .
    Sva sustina je u tome sto su kaosule zatvorene bez kiseonika do trenutka upotrebe . Veca pakovanja isto do otvaranje . Mozes posle da ih herneticki zatvoris ali je kiseonik usao i on mijenja kvalitet .
    Sigurno znas da recimo stapici keks i slicno omeksaju ako stoje otvoreni . Zasto u kesici ne omeksaju ? Zato sto unutra nema kiseonika vec je neki inertni gas , uglavnom azot .
    Kafa u zrnu he mnogo manje podlozna promjenama , opet nam treba hemicar .

    Uzmi primjet ove nase nazivimo domace kafe . Kad se sanelje citava kuca zamirise od sto grama , posle nekoliko dana ni mirisa ni ukusa .

  15. #1039
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,104
    Thanks Thanks Given 
    113
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Nama u familiji traje ovih 250gr 3 dana, eto max 4, pa to ne izadje 20€ no "malo" više, a vjerovatno i zbog te malo veće potrošnje ne primjećujem pad kvaliteta, a svakako je presipam kad je načnem i zatvaram u teglice.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Dobro ja iz svog ugla 2 kafe dnevno sam napravio tih oko 20€ razlike bolje ćeš svježinu kafe sačuvat ako samo kesicu presaviješ i selotep trakom zalijepiš nego u teglice,ali ako ti ne traje 250g preko 4 dana onda je sve jedno.
    Iz mog iskustva,singl espreso je bolji iz kapsula u odnosu na ovu varijantu 250g.

  16. #1040
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Fidel za precizan odgovor bi trebao neki hemicar .
    Sva sustina je u tome sto su kaosule zatvorene bez kiseonika do trenutka upotrebe . Veca pakovanja isto do otvaranje . Mozes posle da ih herneticki zatvoris ali je kiseonik usao i on mijenja kvalitet .
    Sigurno znas da recimo stapici keks i slicno omeksaju ako stoje otvoreni . Zasto u kesici ne omeksaju ? Zato sto unutra nema kiseonika vec je neki inertni gas , uglavnom azot .
    Kafa u zrnu he mnogo manje podlozna promjenama , opet nam treba hemicar .

    Uzmi primjet ove nase nazivimo domace kafe . Kad se sanelje citava kuca zamirise od sto grama , posle nekoliko dana ni mirisa ni ukusa .
    Kod mene keks omeksa ako ih ostavim otvorene, u potpunosti izlozene kiseoniku. Ako ih pak zatvorim kako treba (u tome sam ekspert) onda mogu da traju dugo i da za to vrijeme ne omeksaju ni najmanje ili beznacajno. Kapiram da kiseonik na kafu moze da ima nesto 'gori efekat' ali ne mislim da ta minimalna kolicina koja udje iskljucivo kada se zdjela/posuda otvori bitno mijenja kvalitet kafe.

    A da 'bacim' i malo brojki kako bi priblizio sliku koju ja imam u glavi... tebi ako je posuda recimo 200 grama (pominjao sam i manje kao bolje rjesenje ali neka bude ovako) a koristis 16-18gr po kafi, to ti dodje nekih 12 kafa koje ce prosjecna osoba (koja pije recimo 2 kafe na dan) popit' za 6 dana. Kao sto rekoh - iskreno ne vjerujem da bi kafa za tih 6 dana znacajno promjenila svjezinu/kvalitet. Ja ne kazem da sam u pravu ili da ce me neki kafe-manijak demantovat' (pa neka bude i hemicar) ali eto... Uz to, svakako se mogu koristit' manje posuda pa bi ona od 100 grama trajala 3 dana a onaj ko pije vise kafa dnevno (ili domacinstvo od vise clanova koji piju te iste 2 kafe dnevno) bi tu kolicinu kafe zavrsili za dan/dva. Kapiras poentu.

    Nego dobro, mislim da prica postaje teska pa necu dalje verglat' na tu temu. Mozda neko primjeti promjenu u kafi cim je otvori a drugima moze da stoji danima i da (uz pravilno rukovanje/zatvaranje/koriscenje adekvatne posude) ne primjeti nikakvu razliku u kvalitetu. Eto toliko, ne bih se dalje zadrzavao.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. #1041
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,743
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Kupio sam istu ovu Lavazza crema e gusto, evo je otvorena sedmi dan (sa ovim njenim plasticnim poklopcem se zatvara) i jos uvijek ne primijetih razliku u ukusu.
    Iskljucenje mozga samo osta.

  18. #1042
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by grundeljski View Post
    Kupio sam istu ovu Lavazza crema e gusto, evo je otvorena sedmi dan (sa ovim njenim plasticnim poklopcem se zatvara) i jos uvijek ne primijetih razliku u ukusu.
    Reče mi lik koji je radio u firmi koja je zastupnik Lavazze da ta pakovanja od 250gr imaju neki dodatak za slabije oksidiranje. Ako on laže, lažem i ja vas. Mada ja, valjda zbog potrošnje, nisam primijetio ni kod jedne da mijenja ukus.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  19. #1043
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Nisam zaista mjerio koliko kafe u gramima ide ali znam da neskaga instant odedvavtri grama koliko staje u malu kasicicu . Nesto mi je to puno za jednu kafu ali kazem nisam zausta mjerio . U svakom slucaju za nekoliko dana nece promjenito ukus tj hoce neznatno . Ali ha sam imao na umu nekoliko nedelja . Sto je neki rok ako se ili pije malo ili se pije vise vrsta naizmenicno .

  20. #1044
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,450
    Thanks Thanks Given 
    3,807
    Thanks Thanks Received 
    3,057
    Thanked in
    1,297 Posts

    Default

    Za slucaj da nije postavljano ranije...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  21. #1045
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Nije. J aih juce kontaktirah ali nemaju posudu za mlijeko. Mada se koriste Dolce Gusto kapsule.
    Ali nesto ne vidim neku prednost u odnosu na onaj Dolce Gusto od 49eur.

  22. #1046
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,543
    Thanks Thanks Given 
    1,904
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Nije. J aih juce kontaktirah ali nemaju posudu za mlijeko. Mada se koriste Dolce Gusto kapsule.
    Ali nesto ne vidim neku prednost u odnosu na onaj Dolce Gusto od 49eur.
    dolce gusto i nespresso nije isto
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  23. #1047
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Pa ko je rekao da je isto?
    Ali Nespresso moze koristiti Dolce Gusto kapsule, to sma rekla.
    Jedino je ovaj Nespresso 19 bara.

  24. #1048
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,450
    Thanks Thanks Given 
    3,807
    Thanks Thanks Received 
    3,057
    Thanked in
    1,297 Posts

    Default

    Ja sam skapirao da ovaj aparat koristi Nespresso kapsule, koje su prilicno manje od Dolce Gusto...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  25. #1049
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Pa ko je rekao da je isto?
    Ali Nespresso moze koristiti Dolce Gusto kapsule, to sma rekla.
    Jedino je ovaj Nespresso 19 bara.
    Ne moze.

    Aparat koji je za 'nespresso' (i 'nespresso-compatible') kapsule ne moze nikako da koristi 'dolce gusto' kapsule koje su veoma razlicite, nisu ni blizu.


    P.S. I 'Nespresso' i 'Dolce Gusto' (i mnogi drugi) NE proizvode masine za kafu vec samo kapsule a proizvodjaci poput KRUPS-a (i drugih) se prilagodjavaju ovom ili onom standardu (obicno i jednim i drugim).

    I ova gore postavljena masina konkretno... iako svuda pise 'Nespresso', zapravo je proizvodjac 'KRUPS' a koristi 'nespresso' i 'nespresso-compatible' kapsule i nikako ne moze koristiti druge kapsule poput 'Dolce Gusto', onih 'Lavazza' kapsula i sl.


    Evo i jendog link-a, mozda posluzi --- https://coffeecapsulesdirect.com/a-c...ines-they-fit/
    Last edited by Fidel Castro; 13-05-20 at 17:48.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  26. The Following 2 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  27. #1050
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,931
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    249
    Thanked in
    134 Posts

    Default

    ono što dodatno povećava konfuziju je što na Krupsovim aparatima (koji koristi Dolce Gusto kapsule) je što na njemu piše Nescafe. Jednom sam i ja pogriješio jer sam uzeo Kimbo kapsule na čijem pakovanju je pisalo da su kompatibilne sa Nespresso aparatima. Očigledno, Nescafe i Nespresso nije isto

Page 42 of 91 FirstFirst ... 3238394041424344454652 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem ORO Caffe - espreso kafa
    By VGT in forum Ostali oglasi
    Replies: 74
    Last Post: 12-04-14, 09:02
  2. Prodajem Kućni espresso kafemati na rate i ORO Caffe espreso kafa
    By gral in forum Ostali oglasi
    Replies: 98
    Last Post: 03-12-13, 00:11
  3. Prodajem ORO Caffe - Espreso kafa
    By gral in forum Ostali oglasi
    Replies: 155
    Last Post: 19-06-13, 16:46
  4. Kafa
    By Sanco_Pansa in forum Sve i svašta
    Replies: 126
    Last Post: 04-04-10, 13:35
  5. Kafa u Americi
    By Sandman in forum CG dijaspora
    Replies: 30
    Last Post: 24-08-06, 12:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •