Page 41 of 91 FirstFirst ... 3137383940414243444551 ... LastLast
Results 1,001 to 1,025 of 2264

Thread: Caffè ☕ Kafa ☕ Café

  1. #1001
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,086
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Dobih na poklon ovaj aparat. Valja li sto? Koje kapsule su kompatibilne,a da jw dobra kafa ?

    this time next year...

  2. #1002
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,577
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    266 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bozoR View Post
    Dobih na poklon ovaj aparat. Valja li sto? Koje kapsule su kompatibilne,a da jw dobra kafa ?

    Prelistaj malo temu, samo smo pricali o ovoj temi

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  3. #1003
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,931
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    249
    Thanked in
    134 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bozoR View Post
    Dobih na poklon ovaj aparat. Valja li sto? Koje kapsule su kompatibilne,a da jw dobra kafa ?

    ja imam taj. kapsule su sa oznakom nescafe dolce gusto (ka što i piše na aparatu). ako voliš jaču, pravu kafu, uzmi ristretto, napoli, ardenza i sl (imaš na svakoj kutiji skalu jačine kafe pa gledaj na osnovu toga).
    ako više voliš meke ukuse, uzmi cortado, au lait ili capuccino. imaj na umu da se capuccino pravi od dvije kapsule, tako da ti u kutiji koju kupuješ dođu kapsule kafe i kapsule mlijeka tj po 8 od svake- poenta je da možeš da napraviš duplo manje kafa (osam), dok u drugim kutijama dođe po 16 kapsula, za 16 kafa.
    cijena je 5,59 u naš diskont

  4. The Following User Says Thank You to EgZeKuToR For This Useful Post:


  5. #1004
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,515
    Thanks Thanks Given 
    7,374
    Thanks Thanks Received 
    4,439
    Thanked in
    1,731 Posts

    Default

    Đe se mogu najpovoljnije kupiti Lavazza kapsule, i ima li na našem tržištu još kapsula kompatibilnih sa Lavazza blue aparatom...?

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  6. #1005
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Đe se mogu najpovoljnije kupiti Lavazza kapsule, i ima li na našem tržištu još kapsula kompatibilnih sa Lavazza blue aparatom...?

    Sent using Tapatalk

    https://www.belautomati.me/me/kontakt

    41 evro 100 komada

  7. The Following User Says Thank You to brodomaketar For This Useful Post:


  8. #1006
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Ima li idje kod nas ovog aparata?

    Beko Manual Espresso Machine CEP5152B



    Znam da kod nas ima Beka ali ocigledno u vrlo ogranicenom obliku.

    Google mi daje EuroTehnikaMN kao glavu odrednicu kad trazim "Beko Crna Gora" ali tu nema ovog aparata.

    Kad odem na Beko-v sajt, vidim da ovog aparata ima u SVAKOJ zemlji okruzenja (BiH, SRB, ALB, KSV, HR) ali ne i kod nas.

    Zanima me jer je dosta slican onom KRUPS-u koji smo pominjali masu puta (i cijena bi trebala da mu je prakticno ista) ali izgleda da ipak bolje pravi pjenu od mlijeka (KRUPS je tu los po rijecima mnogih), tisi je (definitivno plus kod mene) i generalno bolji. Uz to mi je i malo ljepsi i nema ga u svakom petom domacinstvu...

    Pokusacu da ga nabavim nekako a ako ne uspijem do kraja maja, uzecu KRUPS-ov za 100e jer ne vjerujem da u tom (a ni slicnom) cjenovnom rangu ima nesto bolje...

    Sent from my Xiaomi Mi 9T Pro using Tapatalk
    Last edited by Fidel Castro; 08-05-20 at 21:06.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #1007
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Eurotehnika im je zastupnik pa ih kontaktiraj . Ako zele uz sledecu isporuku mogu ti naruciti .

  10. #1008
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,086
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EgZeKuToR View Post
    ja imam taj. kapsule su sa oznakom nescafe dolce gusto (ka što i piše na aparatu). ako voliš jaču, pravu kafu, uzmi ristretto, napoli, ardenza i sl (imaš na svakoj kutiji skalu jačine kafe pa gledaj na osnovu toga).
    ako više voliš meke ukuse, uzmi cortado, au lait ili capuccino. imaj na umu da se capuccino pravi od dvije kapsule, tako da ti u kutiji koju kupuješ dođu kapsule kafe i kapsule mlijeka tj po 8 od svake- poenta je da možeš da napraviš duplo manje kafa (osam), dok u drugim kutijama dođe po 16 kapsula, za 16 kafa.
    cijena je 5,59 u naš diskont
    Hvala ti,probacu onda neku od tih jacih,ali cuh da nijesu nesto dobre te dolew gusto,pa zato pitah koje su jos kompatibilne

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    this time next year...

  11. #1009
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Eurotehnika im je zastupnik pa ih kontaktiraj . Ako zele uz sledecu isporuku mogu ti naruciti .
    Poslao sam im mail odma nakon sto sam ostavio onaj post sa telefona.

    Ja bi volio da moze tako da se naruci ali se bojim da stvari ne funkcionisu bas tako u praksi.

    Ali vidjecemo uskoro, ako ne sjutra onda u ponedeljak.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #1010
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,902
    Thanks Thanks Given 
    1,340
    Thanks Thanks Received 
    1,632
    Thanked in
    926 Posts

    Default

    Zašto da ne?

    Ako već poručuju zašto ne bi poručili nešto što imaju odmah prodato, odmah zarada

  13. #1011
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Zašto da ne?

    Ako već poručuju zašto ne bi poručili nešto što imaju odmah prodato, odmah zarada
    Ne bih znao da kazem zasto ali bih znao da nabrojim XX slicnih situacija kad mi nisu izasli u susret.

    Ili je bilo zbog toga sto taj artikal nije bio predvidjen za CG trziste ili zato sto ga vise nije bilo u ponudi za preuzimanje vec samo onamo gdje je ostao u zalihama ili zbog neceg petog.. Ne sjecam se svih razloga (nije ni da su ga uvijek davali) ali znam da sam u pocetku uvijek bio misljenja da je najmanji problem narucit' nesto preko tog 'zvanicnog kanala' ali sam vremenom promijenio misljenje (tj. iskustva su mi ga promijenila)...

    Pa evo i nedavno (a vezano za temu pa da pomenem) sam bio u kontaktu i sa 'Breville' u HR i trazio onaj 'Barista Express' aparat pa su rekli da nemaju taj i poslali mi onaj koji imaju. Pitao sam ih moze li da se naruci, ja bi se postarao za uvoz u CG pa mi rekose da ne moze i da oni ne mogu da uvezu taj uredjaj vec trenutno samo taj jedan (u toj klasi, imali su neke druge bzvz).
    Last edited by Fidel Castro; 08-05-20 at 23:21.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #1012
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    P.S. Evo sam nesto listao temu unazad da vidim ime onog 'Breville' aparata i nailazim na onaj Delimano i onda provaljujem da je onaj Delimano i ovaj Beko zapravo ISTI uredjaj, samo drugi 'brending'.



    E sad ko je oridjidji proizvodjac boga pitaj ali nije ni bitno... najprije ce bit' da nije ni jedan ni drugi nego da je 'rebranding' i 'Beko' i 'Delimano'.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #1013
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,771
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    450
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Delimano boba ne valja,uzeh ga Na probu,vratih ga naredni dan...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #1014
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,948
    Thanks Thanks Given 
    3,936
    Thanks Thanks Received 
    6,445
    Thanked in
    3,086 Posts

    Default

    Mozes li napisati sta ne valja?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  17. #1015
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Majx View Post
    Delimano boba ne valja,uzeh ga Na probu,vratih ga naredni dan...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Jučemi je čovjek pokazao snimak kako radi ovaj Delimano. On je prezadovoljan kaže, e sad ukusi su različiti. Kafa, pjena od mlijeka. Dobro izgleda.
    Jedino mi se na snimku čini da je bučan.

  18. #1016
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,515
    Thanks Thanks Given 
    7,374
    Thanks Thanks Received 
    4,439
    Thanked in
    1,731 Posts

    Default

    Ko pije espreso bez mlijeka, a hoće aparat na kapsule, Lavazza blue serija, nema preko... Bolje ispane nego u većini lokala... Jedino što je malo skuplja, izađe 41-47c po kapsuli u zavisnosti đe se nabavlja, ali je stvarno odlična...
    #fakenews

  19. #1017
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Majx View Post
    Delimano boba ne valja,uzeh ga Na probu,vratih ga naredni dan...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Mozes li napisati sta ne valja?
    I mene anima sto "boba ne valja" ?

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Jučemi je čovjek pokazao snimak kako radi ovaj Delimano. On je prezadovoljan kaže, e sad ukusi su različiti. Kafa, pjena od mlijeka. Dobro izgleda.
    Jedino mi se na snimku čini da je bučan.
    Pa evo i ja em sto citam po netu em sto imam neke koji ga imaju i iskustva su uglavnom pozitivna. Cak i za tu 'buku', po svemu sudeci je jedan od tisih u toj klasi za razliku od recimo onog KRUPS-a (100e iz KIPS-a) koji je 'oznacen' kao jedan od bucnijih u klasi. E sad ja ih nisam imao jedan pored drugog da testiram i mjerim decibele ali eto... ovaj Delimano navodno nikad ne prelazi 60db (obicno i tise) dok KRUPS prelazi vise od toga uvijek.

    Jedina mana koju ja cujem od ljudi (a poslije vidjeh i na nekom YT snimku) je da prije nego sto pocne da pravi pjenu za mlijeko, dosta vode istece. Kod KRUPS-a recimo (i vecine drugih slicnih aparata) iscuri mrvicu vode, pola sekunde recimo i odma pocne da izlazi para. Kod ovog Delimana (Beko, kako god) to curenje traje makar 5-6 sekundi i obavezno se mora imat' druga posuda da u nju iscuri voda pa tek onda da se stavi posuda sa mlijekom i pravi pjena. Ne izgleda mi kao neki 'deal-breaker' ali jeste minus koji drugi aparati uglavnom nemaju.

    Ali ima i pluseva po onome sto citam i cujem a u odnosu na KRUPS to je recimo kvalitet same kafe (malo je bolja ekstrakcija zbog jace snage samog aparata), brzina spremnosti (manje mu vremena treba od paljenja do zagrijavanja i spremnosti za rad), tisi je (pomenuh vec), bolju pjenu pravi (pored navedenog problema gore, rezultat pjene je ipak bolji), pravi bolju kremu (KRUPS-ova nije losa ali ova je jos 'deblja/gusca'), ljepsi je (subjektivno al' KRUPS definitivno nije nikakav ljepotan) i sl.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #1018
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,688
    Thanks Thanks Given 
    2,071
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    Ta voda iz lule za paru sto curi prije pustanja pare je potpuno normalna pojava.
    Kvalitet pjene ne zavisi samo od aparata.
    Cak vecim dijelom zavisi od samog mlijeka a mozda i najvise od umijeca i osjecaja onoga ko je pravi.

  21. #1019
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,104
    Thanks Thanks Given 
    113
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Ta voda iz lule za paru sto curi prije pustanja pare je potpuno normalna pojava.
    Kvalitet pjene ne zavisi samo od aparata.
    Cak vecim dijelom zavisi od samog mlijeka a mozda i najvise od umijeca i osjecaja onoga ko je pravi.
    I latijera igra ulogu,osijećaj najviše....
    Što se tiče aparata delimano i sličnih veličina,bučnost im je mana,ali dobro nije to frižider da radi cio dan,napraviš kafu dva tri put dnevno buka traje koliko iscuri taj espreso i to je to. Ne može za te pare perfekcija,barem ne kod nas.
    Ja svoj sličan ovom delimano koristim bez greške malo više od pola godine. Voda se doliva na rezervoar iza aparata,to je skoro isti model. Zanima me, mislim da mu je ubrzo vrijeme nekog čišćenja, neki savijet šta kako vidio sam na youtube dosta tutorijala eto i ovdje da vas pitam kako čistite aparat. Na veliki aparat ima slijepo sito i prašak,to sam radio mnogo puta,šta ovdje predlažete?

  22. #1020
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ja sve aparate cistim sa cistim alkoholnim sircetom . Em skida kamenac , cisti a nije toksican . Nekoliko puta provrtim isto sirce i onda ostavim par sati pa ponovo . Posle toga sa cistom vodom to isto da se ostrani miris sirceta . A za lavazzo aparate imam njohove filtere koji idu u rezorvoar ( omaksavaju i ciste vodu ) . Ali isto ponekad sa sircetom i njih ocistim . Kao i sudo-ves masinu , aparat za vodu , el bokale i slicno

  23. #1021
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Ta voda iz lule za paru sto curi prije pustanja pare je potpuno normalna pojava.
    Kvalitet pjene ne zavisi samo od aparata.
    Cak vecim dijelom zavisi od samog mlijeka a mozda i najvise od umijeca i osjecaja onoga ko je pravi.
    Djuzla, udavicu te.

    Ja znam da je normalno sekund da curi voda (na KRUPS-u je taman toliko) pa i par sekundi ali da to traje duze od 10 sekundi je vec previse.

    Evo snimka pa premotaj(te) na 03:35 pa vidite kako to ide...



    Svakako da zavisi od mnogo faktora ali ako svi KRUPS kritikuju da mu je slab pritisak iz te 'cvjevcice' (za pravljenje pjene) onda je vjerovatno tako (ukljucujuci i mog bata i mnoge druge a isto je po recenzijama na netu). Ne kazem ja da za te pare treba ocekivat' mnogo vise ali eto, da se znaju mane i 'podese' ocekivanja
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #1022
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,771
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    450
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Mozes li napisati sta ne valja?
    Kafa curi sa strane,kafa je gorka,rijetka mankoliko kafe da s stavis,bucan je,mnogo los kvalitet iskreno...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #1023
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,086
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Probah danas na Dolce gusto aparatu, jedine dvije vrste kafe koje sam nasao u prodavnici. Dolce cafe lungo, koja mi se nije dopala,i kimbo intenso ,koja je odlicna.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    this time next year...

  26. #1024
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Majx View Post
    Kafa curi sa strane,kafa je gorka,rijetka mankoliko kafe da s stavis,bucan je,mnogo los kvalitet iskreno...

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Jesi li imao/probao onaj KRUPS ili si bio prisutan kad ga je neko koristio?

    Da ih uporedis, ovako na brzinu?

    O ovom KRUPS-u pricam, svakako.




    Evo recimo na ovom sajtu je upravo 'Beko' (ili ti 'Delimano') prvi na listi dok je ovaj 'Krups' drugi na listi najboljih aparata za espresso kafu, do 200 funti.

    https://www.goodhousekeeping.com/uk/...nes-under-200/


    A slicne recenzije nalazim i po drugim sajtovima, Amazon reviews-ima i sl.

    Svakako da ne ocekujem da ovi aparati pariraju recimo onom 'Breville'-u od 600-700e ali ne bi trebalo bas ni da je smece, pa makar kostali tih 100-120e.
    Last edited by Fidel Castro; 09-05-20 at 23:26.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  27. #1025
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Jedan od aparata koje imam za kafu je kupljen pre vjerovali ili ne 50 godina . SFRJ proizvodnja , da da proizvodili smo nekad i mi kucne aparate za ekspres i kapucino . I dan dan odlicno radi . Uz jedam malecki uslov . Da je kafa svjeza , svjeze mljevena i kvalitetna . Dzabe aparat profi ako je kafa losa ili sto je cesto lose i dugo cuvana . To je glavni razlog uz laksu pripremu sto koristim kapsule . Isto vazi i za mlijecnu pjenu . Nekada davno mlijeko za kafu je imalo 10% a ne kao sada 3,8% .
    Tim jeftinim aparatima nista ne hvali , skupi su tisi ,trose manje struje , brze su spremni za prvu kafu , itd .
    Da moram da biram radije bi izabrao aparat od sto evra a za testo uzeo mutilicu od sezdeset evra , mlin za kafu i ostatak po potrebi kupovao dobru i skupu kafu nego uzeo recimo aparat od petsto ili hiljadu evra .
    Pre neki dan sam dobio na poklon aparat za tursku srpsku domacu crnu ili kako vec se zove kafu . Vidim da je dvesta evra . Skuva ok kafu ali isti takvu skuvam i u dzezvu od par evra . Samo je sa aparatom lakse brze i slicno .

    Namjetno ne spominjem trecu varijantu skup aparat skup mlin i skupa kafa .

Page 41 of 91 FirstFirst ... 3137383940414243444551 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem ORO Caffe - espreso kafa
    By VGT in forum Ostali oglasi
    Replies: 74
    Last Post: 12-04-14, 09:02
  2. Prodajem Kućni espresso kafemati na rate i ORO Caffe espreso kafa
    By gral in forum Ostali oglasi
    Replies: 98
    Last Post: 03-12-13, 00:11
  3. Prodajem ORO Caffe - Espreso kafa
    By gral in forum Ostali oglasi
    Replies: 155
    Last Post: 19-06-13, 16:46
  4. Kafa
    By Sanco_Pansa in forum Sve i svašta
    Replies: 126
    Last Post: 04-04-10, 13:35
  5. Kafa u Americi
    By Sandman in forum CG dijaspora
    Replies: 30
    Last Post: 24-08-06, 12:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •