Page 45 of 91 FirstFirst ... 3541424344454647484955 ... LastLast
Results 1,101 to 1,125 of 2265

Thread: Caffè ☕ Kafa ☕ Café

  1. #1101
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,344
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Mogao si napisati koju si kafu koristio i koje mlijeko

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  2. #1102
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ja bih da ne zapocinjemo pricu sto je 'dojc' i da li postoji.

    Imamo vec temu za to tako da je svaka prica o istom na drugim temama suvista i nepotrebna.

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...oj%26%23269%3B
    Slazem se.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #1103
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Mogao si napisati koju si kafu koristio i koje mlijeko

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Kafa je Lavazza crema e gusto
    A mlijeko sam uzeo obicnu moja kravica nije bilo druge u prodavnici


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #1104
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Može li u aparat od Dolce Gusta neke druge kapsule (čitaj jeftinije)?

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #1105
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Moraju biti Dolce Gusto. Jeftinija varijanta su Kimbo (ima ih u Voliju - sto se tice Pg najbolje kod City kvarta i u Nasem diskontu), koje su po meni jako dobrog kvaliteta, barem sto se tice espreso varijanti. Barcaffe za preskociti.

    Na IG vidjeh i Bazzara da ima Dolce Gusto.
    Ovo su im cijene.
    Kutija od 16 kapsula CAPPUCCINO i CORTADO je po 6.00.
    Kutija od 16 kapsula PRIMO MATTINO, TAZZA D'ORO i CREMA ESPRESSO je po 5.51.
    Kutija od 16 kapsula GINSENG I CIOCCOLATO je po 6.78.
    Ukoliko poručite,
    dostava je besplatna.
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  6. #1106
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Pa dobro u Voli je sve to 5.49e.
    Šteta što u ove aparate ne može nešto povoljnije, ali stanje tu je...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #1107
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Ne znam ove Bazzara kakve su ali po ovim cijenama nemam zelju probati...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  8. #1108
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,105
    Thanks Thanks Given 
    114
    Thanks Thanks Received 
    86
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Pa dobro u Voli je sve to 5.49e.
    Šteta što u ove aparate ne može nešto povoljnije, ali stanje tu je...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    Prelistaj par strana neko je pisao kako običnu kapsulu da napuniš sa već gotovom espresso kafom u pakovanjima od 250g. Ako piješ čisti espreso drš se kapsule,jer nešto nisam ispratio kakav je kvalitet espressa iz tako punjive forme,a ako praviš dojč ili late može i to da posluži.

  9. #1109
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Sve zavisi od budzeta i koji kompromis zelis da prihvatis

    Obicno ces najbolje rezultate dobijati iz originalnih kapsula koje ce biti i najskuplje.

    Nesto slabije rezultate ces dobijati iz zamjenskih koje ce biti jeftinije (ovdje ima XX zamjenskih XX kvaliteta po XX cijenama)

    Najlosije rezultate, uz nesto cimanja oko same 'pripreme' ces imati ako koristis punjive kapsule. I ovdje zavisi da li su te kapsule plasticne, aluminijske i sl. a onda zavisi i od kafe koju koristis, na koliko je mljevena, kako je nabijena itd. Vrlo je tesko uopste primac' se onom kvalitetu iz "fabricke kapsule". Iz svog iskustva najcesce ne mozes da "uguras" toliko kafe koliko moze fabrika pa je ona rijedja, sa manje kreme. Ako pak pokusas da kafu "nabijes fabricki", nabices je da ce voda jako tesko (sporo) da prolazi i ekstrakcija kafe ce biti mnogo duza nego sto bi trebala da bude sto ce se opet odrazit' na kvalitet tecnosti u soljici a cini mi se (za ovo vec nemam dokaza vec cisti osjecaj) da takvi eksperimenti stete i samom aparatu jer nije 'navikao' (posebno pumpa) da 'cijedi' kafu po minut-dva. Poslije takvih 'mucenja', ako odma otvorite prostor za kapsule, osjeticete pritisak (kojeg nema u normalnoj upotrebi, 'normalnih' kapsula) kao i para koja odatle izlazi. Uz to, ni ukus nikad nece biti isti jer proizvodjaci dobro znaju sta je najbolje za kapsulu, koje 'aditive' da dodaju da ona ima sladji ukus, duze traje u kapsuli i stvara vecu/guscu kremu. Vjerujem da niko to ne moze da napravi sa svojom kafom, bez obzira koja je kafa u pitanju.

    Ovo je sve vezano za Nespresso aparat i kapsule ali je ista prica i za svaki drugi 'sistem'.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  11. #1110
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Izac napolje i posrkat kafu, a doma nes ledni zabrkat

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  12. #1111
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Posle ovoliko godina , preko pedeset , koliko pravim za sebe eksoreso napravicu dobar na bilo kojem aparatu od bilo koje kafe . Kazem dobar za odlican ipak treba svjeze mljevena dobra kafa . Kafici mi uopste nisu neki reper jer uglavnom im je kafa samo dobra .

    Zasto sada koristim kapsule pa zato sto je lakse . U ovom novom aparatu staje sto kapsula , kilo kilo mlijeka u orahu i kilo cokolade u prahu . Za kafu koju god da odaberem znam da ce biti ista kao i prosli put i bolja od onih u kaficima sto i nije teskom . Sa cokoladom jos tragam pravom . U nekoliko postova ranije kolega forumas mi je predlozio firmu koja snadbjeva sa svim tim pa cekam njihovo pakovanje da vidimo kakva je .
    Za sada kapsule lavazzo su deset mjesta ispred ostalih . 41 evro sto komada pakovanje .
    Ako se pojavi bolja lakk cu preci na nju .
    Sto se tice punivih kaosula ne vidim nikakvu svrhu , jer ako cete vec sami da to radite onda pravite na klasican aparat .

  13. #1112
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Ne znam ove Bazzara kakve su ali po ovim cijenama nemam zelju probati...
    Kutija od 16 kapsula CAPPUCCINO i CORTADO je po 6.00.
    Kutija od 16 kapsula PRIMO MATTINO, TAZZA D'ORO i CREMA ESPRESSO je po 5.51.
    Kutija od 16 kapsula GINSENG I CIOCCOLATO je po 6.78.
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  14. #1113
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Ajde daj broj da probamo...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  15. #1114
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,344
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Drug kupio delimano 200e, Boze budale

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  16. #1115
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    sto ne trazi nekome br kartice pa 130 da plati
    nothing comes from violence and nothing ever could

  17. #1116
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ajde daj broj da probamo...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    Ovo sam preko njihovog Instagrama saznao...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  18. #1117
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Da nije ko imao prilike da proba ovu "Porto Caffe" kafu?



    Steta sto ovih u zrnu ima iskljucivo u pakovanjima od kilo pa nije lako isprobavat' nepoznate...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #1118
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Nije mi se dopala , kiseljast ukus . Mozda jer je bila dosta stara pa iako sam je mleo ored spremanje imao sam osjecaj da nije to to .
    Nazalost kod nas cesto budu bas stara pakovanja iako zvanicno u roku

  20. #1119
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Ovom pakovanju je konkretno istek pred kraj ove godine (Dec-2020).

    E sad ne znam koliki se rok daje kafi u zrnu i da li je onda ovo svjezija ili starija kafa...

    Ali ne nadjoh velik izbor, makar danas u Baru. U Voli-ju pored ove bijase jos samo 'Segafredo' (25e kilo) i 'Julius Meinl' (29e kilo).

    Onda podjoh do diskonta pica gdje su obicno imali dosta kafa u zrnu ('Hausbrandt' izmedju ostalih) ali sad bijase samo neka 'Bar Cafe' ili kako vec i to dvije vrste - 25e i 30e sto me definitivno nije zanimalo.
    Last edited by Fidel Castro; 31-05-20 at 01:22.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #1120
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Rok kafi obicno stavljaju godinu ali realno sest mjeseci . Naravno upotrebljiva je i posle pet godina ali u pitanju je ukus .
    Cim se kafa isprzi pocinje oksidacija , ugljen dioksid radi svoj posao . Zato se i pakuje sa nekim neutralnim gasom tipa azot argon ili neki od njih .
    Drugo sto puno zavisi kako se cuvaju temperatura prvenstveno . A nasi bas nisu poznati po tome da vode racuna . Bolje bi bilo da ih cuvaju u frizideru .
    I trece ( ovo je samo iz iskustva znaci subjektivno ) . Ista kafa isto pakovanje kupljeno kod nas nije isto kao ono kupljeno na zapadu . Vjerujem da me nepca ne varaju . Znam da je bila citaca frka oko praska za ves i cokolada , nutele i jos kohecega .
    Dok sam jos putovao znao sam sa udaljenih aerodroma donijeti cokoladu i kafu i potpuno drugi ukus . Doduse da budem iskren do kraja sjecam se zadnjeg putovanja milka sa keksom kod nas je bila nesto tipa tri evra na aerodromu u Kabulu osam u Instanbulu sest evra . Potpuno isto sve . Ukus ne cijena ne
    Tako mi je uvjek bilo i sa kafom .
    Za sada ne primjecujem da ima razlike u kapsule kupljene vani i ovdje ali ne sumnjam ako uvoz bude veci da ce se i to promjeniti

  22. #1121
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Evo stigao Sage (americki Breville) u Hrvatsku...

    https://bazzar.hr/c/aparati-za-espre...nds%5B%5D=Sage

    Samo sto su im cijene 'malo' paprene...

    Onaj 'Barista Express' sto ga Djuzla i ja mjerkamo je "samo" 7000 kuna, tj. nekih 922 eura (po trenutnom kursu).

    https://bazzar.hr/p/9KMK9DJ-sage-apa...so-kavu-bes875

    Informacije radi, na 'Breville' sajtu je isti takav $700 (630 eura) sto je velika razlika...

    https://www.breville.com/us/en/produ...so/bes870.html


    Mislim cak i po Evropi je znatno jeftiniji a ta cijena u HR je najvisocija koju sam igdje vidio...

    N'o dobro... nadajmo se da ce vremenom ic' dolje a i ako neko uspije da ih nabavi 'sa strane' zna da ima servis u komsiluku sto je veliki plus za takve uredjaje.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #1122
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Ja ne vjerujem da cu morat' do PG poc' da nadjem ikakav izbor kafe u zrnu...

    Obidjoh skoro sve prodavnice u gradu i 80% kafa su za 'tursku kafu', 18% su instant kafe i ovih 2% su neke kvazi kafe medju kojima se nadje neko zrno.

    Ovu gore sam nasao u Voliju ali i u Franci (sa jos blizim rokom isteka - kraj oktobra, ove godine) dok u vecini prodavnica nisu imali jednog jedinog pakovanja kafe u zrnu.

    Eto je u Voli-ju bilo jos par njih i u diskont pica samo jedan brend...

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    U Voli-ju pored ove bijase jos samo 'Segafredo' (25e kilo) i 'Julius Meinl' (29e kilo).

    Onda podjoh do diskonta pica gdje su obicno imali dosta kafa u zrnu ('Hausbrandt' izmedju ostalih) ali sad bijase samo neka 'Bar Cafe' ili kako vec i to dvije vrste - 25e i 30e sto me definitivno nije zanimalo.
    Pored toga NI.STA.

    Ako se ko bude vrtio po nekim vecim marketima po PG (Voli, Nas Diskont, HDL) neka virne ako mu nije tesko... da znam sto me ceka gore.

    Na kraj cu morat' "preko veze" da nabavljam kafe za kafice...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #1123
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,694
    Thanks Thanks Given 
    2,094
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Uzeh u Tehnomax Krupsov elektricni mlinac za espreso kafu.



    Razlika je velika u odnosu na obicne elektricne mlince za kafu je sto ovaj nema nozeve (blade) da lomljenjem sitni zrna, vec ih melje (burr)
    O ovome pricam:



    Jako je praktican, jer mogu da uzimam kafu u zrnu od kila i da meljem po potrebi, po malo, bez bojazni da ce mi ostatak samljenenog kilograma kafe "izdusiti", i uvjek pijem espreso sa svjeze samljevenom kafom.

    Ima podesavanje za granulaciju (sitnocu) mljevenja, kao i za kolicinu shotova koju ce da samelje (od 2 do 12 shotova).
    Cijena 55 eura (za gotovinu -10%)

    Ko ima aparat za kafu da nije na kapsule, nego sa "kasikom", preporuka.

  25. The Following 6 Users Say Thank You to DJuzla For This Useful Post:


  26. #1124
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Da, imali smo kratku spiku Djuzla i ja oko 'mlinca' ali eto i ovdje moze u kratkim crtama da se prosiri i za ostale...

    Znaci koristit' klasican "mlinac" sa ostricama za espresso kafu je neozbiljno i ne mogu se ocekivat' dobri rezultati ma koliki aparat bio (gabaritima) i ma koliko kostao (obicno se kupuju jer su jeftini ali ni mnogo skuplji nisu nista bolji za tu svrhu).

    Tu pricamo o ovakvim stvarima koje obicno mogu da se nadju i za 10-ak eura, ako se ne varam (moguce i jeftinije)



    Ako koristite filter kafu, french press, moka pot i sl. onda i ovakva 'sprava' moze da zavrsi posao. Nece to bit' idealno ali bice dovoljno kad se vremenom ispraksirate i znate koliko dugo da meljete jer samo vremenskim ogranicenjem zapravo kontrolisete koliko ce sitno/krupno zrno da bude. Ali espresso zahtijeva da zrno bude na odredjeoj sitnocu i varijacije su male. A jos bitnije od toga - "isjeckano zrno" mora da bude uniformno, da nakon mljevanja nema mnogo varijacije jer ce se to odraziti na pritisak, na brzinu kojom ce voda proci kroz 'pak' kafe i samim tim na kvalitet onoga sto cete dobiti o soljici.

    Kod ovog gornjeg "klsicnog" mlinca, ostrice su obicne kao par (dvije)...



    Cak i ako ima vise ostrica, rezultat nece bit' nista bolji. Samo ce proces trajat' krace, tj. za isti vremenski interval ce mljeveno zrno bit' znatno sitnije.


    Ono sto treba da trazite je iskljucivo "burr grinder" a mehanizam izgleda ovako nesto...



    Ovakvim mehanizmom jos prije pocetka procesa podesavate sitnocu zrna koje vam odgovara (u zavisnosti od svrhe, tj. da li je kafa namijenjena za moka pot, za espresso masinu ili nestro trece) i ne moze da bude sitnije ili krupnije od tog podesavanje. Svako zrno mora da prodje kroz taj mehanizam koji melje na tacno utvrdjenu sitnocu i dobijate mnooooogo preciznije izmljeveni rezultat koji ce biti mnogo uniformniji i koji ce svaki put bit' isti (dok god koristite isto podesavanje).

    E sad tu svakako da ima razlike u kvalitetu, izradi, materijalu samog "burr"-a, velicini, koliko kafe ostaje u samoj masini, koliko moze da stane kafe, koliko je gabaritan, koliko je bucan itd. itd. pa je samim tim i cijena obicno od nekih 100 eura pa do vise stotina eura.. (najcesce se "profi" smatraju od nekih 300-400 eura pa nadalje).

    Ovaj sto je Djuzla postavio --- Krups G VX2 42 Coffee Grinder --- uopste nije los. On ipak nema ovaj "conical burr" koji sam postavio gore vec "flat burr" koji je sasvim solidan (najbolji je ipak "conical burr" ali je opet miljama bolji od bilo kojeg sa ostricama).



    Nisam znao da ga ima kod nas pa to smatram dobrom vijescu. Ako odradite pretragu vidjecete da se preporucuje na mnogo mjesta kao solidan 'ginder' za te pare a te pare su obicno 70-80 eura pa sve do 100 eura po sajtovima koje sam gledao sad na brzinu.

    Sa druge strane, informativno, neka "klasa" koja se smatra neprevazidjenom kad je "kucni mlinac" u pitanju je Baratza Encore kojeg svakako nema kod nas (i ne ocekujem da ce biti 'any time soon') a kosta nekih 100-injak eura ($130 na Amazonu trenutno) sto je 2-3 puta vise od ovog Djuzlinog ali znatno jeftiniji od bilo kojeg od pomenutih 300-400 eura i obicno je na vrhovima svih lista preporuke za mlinac "za kucnu upotrebu".





    Eto toliko... jos malo informacija u vezi mlinca za espresso iako su ovdje vecina "kapsulari" i to ih mnogo ne zanima
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  27. The Following 3 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  28. #1125
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    @DJuzla @Fidel Castro

    Samo mi je nejasno zašto je već mljevena vakuumirana kafa jeftinija od one koja se prodaje na kilo u zrnu. Lavazza obična po 250gr izadje cca 17-18€ kg, a na kilo je komad skuplja.

    Mislim da je i Fidel postovao cijene kafe na kilo koje su bezobrazno skupe.

    Kućnim mljevenjem se komplikuje proces pravljenja kafe, a ovamo imaš mljevenu za manje para. A opet računam da ga fabrika bolje samelje od bilo koje kućne varijante.

    Kapiram ovo oku "dušenja" kafe, ali pitam se da li je ta razlika vrijedna cijele kutare.


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Page 45 of 91 FirstFirst ... 3541424344454647484955 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem ORO Caffe - espreso kafa
    By VGT in forum Ostali oglasi
    Replies: 74
    Last Post: 12-04-14, 09:02
  2. Prodajem Kućni espresso kafemati na rate i ORO Caffe espreso kafa
    By gral in forum Ostali oglasi
    Replies: 98
    Last Post: 03-12-13, 00:11
  3. Prodajem ORO Caffe - Espreso kafa
    By gral in forum Ostali oglasi
    Replies: 155
    Last Post: 19-06-13, 16:46
  4. Kafa
    By Sanco_Pansa in forum Sve i svašta
    Replies: 126
    Last Post: 04-04-10, 13:35
  5. Kafa u Americi
    By Sandman in forum CG dijaspora
    Replies: 30
    Last Post: 24-08-06, 12:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •