Page 87 of 91 FirstFirst ... 3777838485868788899091 LastLast
Results 2,151 to 2,175 of 2270

Thread: Caffè ☕ Kafa ☕ Café

  1. #2151
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Ko nece da modifikuje Gaggiu, Breville je najbolje varijanta za entry level...
    Ja sam malo unaprijedio moj Bambino Plus (botomless, IMS basket, WDT tool, leveler, puck screen...) i zavrsava mi odlicno posao...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  2. #2152
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default Caffè Kafa Café

    Ja se razmisljam za ovu gaggiau pa da je doradim. Imam philips/saeco 2200 koji mi dobar. Ne znam vrijedi li gaggia kutaranja


    Sent आत्मन:
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  3. #2153
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Ako se ne varam, trenutno imas automatik (bean to cup) masinu, za koju si navikao da uspes kafu u zrnima, pritisnes dugme i izadje ti nesto nalik espressu...
    Ako uzmes Gaggiu, prvo ce ti trebati dobar mlin (bez njega ni aparat od 50K eura ti nece moci napraviti dobar espresso)... Racunaj dobar konusni mlin, bilo rucni ili profi, tesko da ces naci ispod 100, pa i par stotina eura... Ljudi cesto kupuju polovne Mazzer profi mlinove (kad neko prodaje inventar od kafica), pa im servisiraju nozeve i koriste za kucnu upotrebu... Razmisli eto i o tome prije nego uzmes Gaggiu... Jer mlin je vazniji od samog aparata za dobar espresso...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  4. The Following User Says Thank You to Incognito For This Useful Post:


  5. #2154
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Ako se ne varam, trenutno imas automatik (bean to cup) masinu, za koju si navikao da uspes kafu u zrnima, pritisnes dugme i izadje ti nesto nalik espressu...
    Ako uzmes Gaggiu, prvo ce ti trebati dobar mlin (bez njega ni aparat od 50K eura ti nece moci napraviti dobar espresso)... Racunaj dobar konusni mlin, bilo rucni ili profi, tesko da ces naci ispod 100, pa i par stotina eura... Ljudi cesto kupuju polovne Mazzer profi mlinove (kad neko prodaje inventar od kafica), pa im servisiraju nozeve i koriste za kucnu upotrebu... Razmisli eto i o tome prije nego uzmes Gaggiu... Jer mlin je vazniji od samog aparata za dobar espresso...
    Imam mogucnost da mi se donese ovaj aparat iz Hr.
    Ispao bi me 330e. Sto mislis o njemu?

    https://www.emmezeta.hr/breville-vcf...ni-635456.html

  6. #2155
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Ako uzimas u Emmezeti, onda uzmi ovaj za 299e: https://www.emmezeta.hr/breville-vcf...so-657313.html
    Ne znam zasto je 20e jeftiniji, jer je ovaj model Barista Max+ a ovaj tvoj gore Barista Max.

    Uglavnom solidan ugradjeni mlin, imas digitalni displej koji ti pokazuje koliko otprilike meljes kafe u gramima (bitno), koliko ti dugo traje ekstrakcija (bitno) i mozes da podesavas temperaturu vode takodje... Jedino sto nisam nasao nigdje ni za Max ni Max+ je pritisak, stoji da je pumpa 15 bar ali ne znam da li su stavili OPV na 9 bara, kao sto cesto rade u Breville, moguce da nisu...
    U svakom slucaju za te novce mislim da ces biti jako zadovoljan.
    Od dodatka bih kupio jedino neki WDT, leveler i tamper... 58mm je standardna korpa tako da je lako nabaviti aftermarket stvari za nju.
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  7. The Following User Says Thank You to Incognito For This Useful Post:


  8. #2156
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Imam mogucnost da mi se donese ovaj aparat iz Hr.
    Ispao bi me 330e. Sto mislis o njemu?

    https://www.emmezeta.hr/breville-vcf...ni-635456.html
    Ja koristim ovaj Barista Max , vise nego dobar aparat za te pare, mlin solidan, malo ti treba da se uigras sa pravljenjem pjene za kapucino i dojc , meni je trebalo par dana za to . Sve u svemu , super aparat

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  9. The Following 3 Users Say Thank You to cofi For This Useful Post:


  10. #2157
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    890
    Thanks Thanks Given 
    1,862
    Thanks Thanks Received 
    204
    Thanked in
    132 Posts

    Default

    Jel probao ko ovo?

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  11. #2158
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Ako uzimas u Emmezeti, onda uzmi ovaj za 299e: https://www.emmezeta.hr/breville-vcf...so-657313.html
    Ne znam zasto je 20e jeftiniji, jer je ovaj model Barista Max+ a ovaj tvoj gore Barista Max.

    Uglavnom solidan ugradjeni mlin, imas digitalni displej koji ti pokazuje koliko otprilike meljes kafe u gramima (bitno), koliko ti dugo traje ekstrakcija (bitno) i mozes da podesavas temperaturu vode takodje... Jedino sto nisam nasao nigdje ni za Max ni Max+ je pritisak, stoji da je pumpa 15 bar ali ne znam da li su stavili OPV na 9 bara, kao sto cesto rade u Breville, moguce da nisu...
    U svakom slucaju za te novce mislim da ces biti jako zadovoljan.
    Od dodatka bih kupio jedino neki WDT, leveler i tamper... 58mm je standardna korpa tako da je lako nabaviti aftermarket stvari za nju.
    Jos jedno pitanje.
    Breville ima jos par modela koji su mi i teresantni.
    BES870 i BES840. Razlika je, rekao bih jedino sto 870 ima ugradjen mlin, tj 840 je bez mlina.
    S obzirom na to da vec imam Krupsov mlin (burr) koji ima podesavanje granulacije, mozda bih se prije odlucio za BES840.


    Pitanje je, sto birati izmedju Barista Max+ ili Breville BES840?

  12. #2159
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default Caffè Kafa Café

    Quote Originally Posted by skodilak View Post
    Jel probao ko ovo?

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
    Neke stvari ne treba nikad probati. Iglu, ovu kafu…


    Sent आत्मन:
    Last edited by Caesar; 04-08-23 at 21:33.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  13. The Following 3 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  14. #2160
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,342
    Thanks Thanks Given 
    733
    Thanks Thanks Received 
    1,196
    Thanked in
    668 Posts

    Default

    Ako je dobra kao igla, mozda i probat ako je vec kafa?

  15. The Following User Says Thank You to GaD For This Useful Post:


  16. #2161
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Jos jedno pitanje.
    Breville ima jos par modela koji su mi i teresantni.
    BES870 i BES840. Razlika je, rekao bih jedino sto 870 ima ugradjen mlin, tj 840 je bez mlina.
    S obzirom na to da vec imam Krupsov mlin (burr) koji ima podesavanje granulacije, mozda bih se prije odlucio za BES840.


    Pitanje je, sto birati izmedju Barista Max+ ili Breville BES840?
    Izmedju ta dva definitvno BES840, mada je on ja mislim i duplo skuplji...
    Bolji je kvalitet izrade, sistem zagrijavanja, preinfuzija, skala za pritisak itd, a i sam aparat je jednostavniji kad nema ugradjeni mlin...
    Sve zavisi koji ti je budzet, ako mozes priustiti idi slobodno sa BES840...

    Pogledaj malo i review-ove prije finalne odluke:
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  17. The Following User Says Thank You to Incognito For This Useful Post:


  18. #2162
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Mozda moze nekome biti zanimljivo, Gaggia Classic Pro polovna za 180 eura, kod covjeka koji se bavi prodajom polovnih kafe aparata... Ako je u dobrom stanju u odrzavanja, odlican aparat za te novce...

    https://www.facebook.com/marketplace...ibextid=6ojiHh
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Incognito For This Useful Post:


  20. #2163
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    moze li me neko od poznavalaca kafe posavjetovati, kupio sam 1kg kafe u zrnu . U aparat mi staje oko 250gr, i to mi otrpilike traje mjesec dana. Kako da cuvam ostatak kafe u zrnu ? Neko kaze da uzmem staklenu teglu sa hermetickim cepom, a neko kaze da ostatak kafe vakumiram .

    Najlakse mi je da ostatak kafe vakumiram , ali ne znam moze li imati nekih problema jer ni originalno pakovanje nije vakum tj ima onaj jednosmjerni ventil.

  21. #2164
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Kesice kafe imaju taj ventil jer svjeza kafa nakon przenja ispusta CO2 i da ga nema eksplodirala bi nakon nekog vremena kesica
    Vakumiranje ti je svakako bolja opcija (jer uklonis vazduh) pa ako se stvori novi CO2 to ne smeta...

    Generalno, komercijalne kafe koje kupujes je dovoljno zatvoriti u originalnom pakovanju i bice OK za upotrebu u narednih godinu dana...
    Mozes takodje da kafu podijelis na manja sedmicna pakovanja, pa da ih zamrznes... Samo prije upotrebe izvaditi kafu dan ranije da se skroz odmrzne i da izvjetri eventualna vlaga od kondezacije prije upotrebe...

    U svakom slucaju, najbolje je da probas neku od tih varijanti, jedan dio zamrzni, jedan dio vakumiraj, jedan dio samo zatvori nazad u pakovanje...
    I onda testiraj da li ima neke razlike u ukusu, pa ces vidjeti sto ti najbolje odgovara...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  22. #2165
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,312
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,627
    Thanked in
    2,437 Posts

    Default

    Ja sam donedavno koristio sistem vaukimranja + zamrzivanja, u manjim pakovanjima tako da ne odmrzavam veci dio odjednom.

    I jako je bitno ovo sto je kolega gore napisao - izvadi iz zamrzivaca dan ranije, koristit' kafu neposredno poslije vadjenja iz zamrzivaca je prilicno losa ideja koju sam ja prvi napravio prvi put. Ali nikad vise.


    Od prosle godine koristim kvalitetne posude pod vakumom koje sam uzeo u inostranstvu. Odlicno rade posao i svakako je mnogo lakse i zgodnije baratat' sa njima nego sa vakumiranjem i/ili zamrzavanjem.


    https://fellowproducts.com/products/...18635552260211
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  24. #2166
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Samo da dodam da se ne bih previse cimao oko toga kod "jeftinih" komercijalnih kafa koje se koriste u bean-to-cup automatskim kafe aparatima...
    Jedino kod kvalitetnijih single origin kafa koje su svjeze i koje se pripremaju u klasicnim espresso aparatima, da se taj profil ukusa ocuva sto duze...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  25. #2167
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,312
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,627
    Thanked in
    2,437 Posts

    Default

    Svjeza kafa je svjeza kafa, makar bila i losa

    Na brod smo uvijek imali 'bean-to-cup' aparate i opet se primjeti razlika kad se onaj 'hopper' napuni pa nekad ta kafa stoji i po par dana u njemu ili kad se svaki put iz zatvorene posude sipa malo, dovoljno za kafu/dvije.

    Ne kazem ja da se moraju uzimat' ove vakum posude ili sl. ali znam ljude koji drze skoro pa otvorenu kesicu vec mljevene kafe dugo vremena pa se poslije cude sto je ukus 'izlapio' ili je jednostavno los.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  26. The Following 2 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  27. #2168
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,312
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,627
    Thanked in
    2,437 Posts

    Default

    Za ove ludje fanatike... koji 'funnel' koristite za 'prep'? (@Incognito recimo )

    Ja sam odavno uzeo nesto slicno ovom, ne razmisljajuci mnogo o samom dizajnu... (funkcionalno, ne estetski)



    Kupilo me to sto je magnetni.

    Ipak, ovaj donji dio ide preduboko u 'basket' (moj donji dio 'funnel'-a je jos dublji od ovog sa slike, mozda duplo dublji) pa samim tim i ostavlja prostora sa strane sa cime se dobrim dijelom gubi sama njegova 'funkcija'.

    Ima li neka preporuka gdje da se uzme neki da je kvalitetan a funkcionalan?

    Znam da je kod nas nemoguca misija pa bi neki link do Ali-ja, eBay-a ili sl. bio pogodan.

    P.S. Ranije sam od brata koristio jedan koji nije imao ovaj problem ali nije bio magnetni pa je sve to bilo dosta nestabilno/labavo te mi se nije svidio.

    Kontam da mora da bude ili magnetni ili dovoljno tezak da ne mrda mnogo pri koriscenju WDT-ja.

    Gledajuci po Ali-ju neke opcije poput ove dvije mi izgledaju kao 'dobitna kombinacija' dizajna i funkcionalnosti a i brendovi su koliko toliko 'legit', makar kad je u pitanju to trziste...

    https://www.aliexpress.com/item/4001175243641.html

    https://www.aliexpress.com/item/1005005975562137.html

    Hvala.
    Last edited by Fidel Castro; 18-10-23 at 13:06.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  28. #2169
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Ljudi dajte preporucite neki aparat ako ima da valja do 300 eura ali da nije na kapsule.

  29. #2170
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Za ove ludje fanatike... koji 'funnel' koristite za 'prep'? (@Incognito recimo )

    Ja sam odavno uzeo nesto slicno ovom, ne razmisljajuci mnogo o samom dizajnu... (funkcionalno, ne estetski)



    Kupilo me to sto je magnetni.

    Ipak, ovaj donji dio ide preduboko u 'basket' (moj donji dio 'funnel'-a je jos dublji od ovog sa slike, mozda duplo dublji) pa samim tim i ostavlja prostora sa strane sa cime se dobrim dijelom gubi sama njegova 'funkcija'.

    Ima li neka preporuka gdje da se uzme neki da je kvalitetan a funkcionalan?

    Znam da je kod nas nemoguca misija pa bi neki link do Ali-ja, eBay-a ili sl. bio pogodan.

    P.S. Ranije sam od brata koristio jedan koji nije imao ovaj problem ali nije bio magnetni pa je sve to bilo dosta nestabilno/labavo te mi se nije svidio.

    Kontam da mora da bude ili magnetni ili dovoljno tezak da ne mrda mnogo pri koriscenju WDT-ja.

    Gledajuci po Ali-ju neke opcije poput ove dvije mi izgledaju kao 'dobitna kombinacija' dizajna i funkcionalnosti a i brendovi su koliko toliko 'legit', makar kad je u pitanju to trziste...

    https://www.aliexpress.com/item/4001175243641.html

    https://www.aliexpress.com/item/1005005975562137.html

    Hvala.
    Sto se funnel-a tice, Ali je najbolji i najpovoljniji izbor...
    Ja sam uzeo neki od nekoliko eura, identican kao sa slike gore i nemam zamjerki na njega...

    Osim njega, na Aliju sam uzimao i puck screen (znacajno mi je popravilo konzistentnost i channeling, pritom manje se prlja shower screen), Timemore vagicu, WDT tool, Kingrinder mlinac, naked portafilter...
    Moze se naci sasvim finih proizvoda po normalnim cijenama...

    Ako hoces jos nesto da vidis osim Alija, kod Crema Coffee Products sam uzeo leveler/tamper combo i zadovoljan sam takodje sa njim... Imaju i funnel takodje ako te zanima. Ovakav sam uzeo leveler:
    https://cremacoffeeproducts.com/prod...35350816522394

    Moja priprema ide ovako: portafilter i puck screen su na aparatu, propustim jednu/dvije doze vode da se ugriju zajedno sa soljicom, mjerenje kafe, mljevenje, prebacanje u portafilter, WDT, leveler, tamper, puck screen, preinfuzija i shot...
    Ima posla, pogotovo ako pravis vise od jedne kafe

    @Prijeki, gore iznad sam stavio link za polovnu Gaggiu Pro... To je mozda najbolja varijanta za manje novce, ali ti treba mlinac i ostale "zajebancije"...
    Ali on je jedini entry level koji bih preporucio...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  30. #2171
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    A masu mi je to cimanja sto pises a dva mjeseca cu bit doma. Dao bih mozda i 400 ako postoji nesto sto bi mi posluzilo odma a da pravi solidnu kafu.

  31. #2172
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,312
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,627
    Thanked in
    2,437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    A masu mi je to cimanja sto pises a dva mjeseca cu bit doma. Dao bih mozda i 400 ako postoji nesto sto bi mi posluzilo odma a da pravi solidnu kafu.
    Ima li neki posebni razlog zbog kojeg neces aparat na kapsule? On je definitivno najlakse i najprakticnija opcija a ako pricamo o potrosnji za 2 mjeseca... i najpovoljnija.

    Ako vec oces sam da pravis espresso onda uz to ide malo vise vremena i truda. Mozes ti da uzmes i neki aparat od 150-200e, korpu pod pritiskom i rokas bez vecine ovih 'koraka' koje neki od nas koristimo redovno.

    Svakako da su ti onda opcije i sami 'rezultati' ograniceni ali ne nuzno i losi.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  32. #2173
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ima li neki posebni razlog zbog kojeg neces aparat na kapsule? On je definitivno najlakse i najprakticnija opcija a ako pricamo o potrosnji za 2 mjeseca... i najpovoljnija.

    Ako vec oces sam da pravis espresso onda uz to ide malo vise vremena i truda. Mozes ti da uzmes i neki aparat od 150-200e, korpu pod pritiskom i rokas bez vecine ovih 'koraka' koje neki od nas koristimo redovno.

    Svakako da su ti onda opcije i sami 'rezultati' ograniceni ali ne nuzno i losi.
    Ne mislim da je kafa iz kapsula losa ali nedje mi nije banja da je pijem kao regularni esspresso. Na cimanje ne mislim na spremanje nego na to da nemam kad da cekam ove zajebancije kad narucim sa neta a hocu odmah da upregnem aparat kad stignem doma za dva tri dana.
    Inace sto se kafe tice tu sam dobar radio par godina na faemu jedan od boljih aparata za kafu koja izbaca vrhunski espreso.

  33. #2174
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,312
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,627
    Thanked in
    2,437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Sto se funnel-a tice, Ali je najbolji i najpovoljniji izbor...
    Ja sam uzeo neki od nekoliko eura, identican kao sa slike gore i nemam zamjerki na njega...
    Pa imas li ovaj problem koji ja pominjem? Da ti ovaj 'tanki' dio "zalazi" u basket i kad ga uklonis ostane supljina uz same 'zidove' basket-a? Ako ti je isti ovakav onda ne znam kako nemas taj problem.

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Osim njega, na Aliju sam uzimao i puck screen (znacajno mi je popravilo konzistentnost i channeling, pritom manje se prlja shower screen), Timemore vagicu, WDT tool, Kingrinder mlinac, naked portafilter...
    Moze se naci sasvim finih proizvoda po normalnim cijenama...
    Imam sve to.. vjerovatno identicnu Timemore vagicu, 1Zpresso mlinac, Shades of Coffee basket, tamper i puck screen... Jedino sto sam uzeo na Ali su WDT i funnel i nisam zadovoljan ni sa jednim ni sa drugim... WDT i nekako ali funnel je prva stvar koju ocu da zamjenim jer mi se apsolutno ne svidja.

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Moja priprema ide ovako: portafilter i puck screen su na aparatu, propustim jednu/dvije doze vode da se ugriju zajedno sa soljicom, mjerenje kafe, mljevenje, prebacanje u portafilter, WDT, leveler, tamper, puck screen, preinfuzija i shot...
    Ima posla, pogotovo ako pravis vise od jedne kafe
    Da, manje/vise isto, tj. slicno. Ja u solji kafe (najcesce veca, kao za kapucino) pustim vrelu vodu sa aparata i u nju stavim i portafilter sa basketom i puck screen-om da se dobro zagrije (prolaskom kroz te elemente dok su na aparatu mi se ne zagrije onoliko koliko bi htio aovako usput i solju zagrijem mnogo bolje nego drugim nacinima). Dok se "grije", izmjerim i sameljem 18gr kafe. Onda izvadim vruce 'elemente', osusim i prebacim kafu u korpu, WDT, tamper i shot. (bez preinfuzije, za sad)
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  34. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  35. #2175
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,312
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,627
    Thanked in
    2,437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Ne mislim da je kafa iz kapsula losa ali nedje mi nije banja da je pijem kao regularni esspresso. Na cimanje ne mislim na spremanje nego na to da nemam kad da cekam ove zajebancije kad narucim sa neta a hocu odmah da upregnem aparat kad stignem doma za dva tri dana.
    Inace sto se kafe tice tu sam dobar radio par godina na faemu jedan od boljih aparata za kafu koja izbaca vrhunski espreso.
    Kapiram al' kod nas je jako ogranicen izbor tih stvari... Sve i da nadjes za kafice, to ce bit' iskljucivo 58mm (na osnovu cega si limitiran i koje aparate mozes da kupis pa je taman Gaggia Classic Pro najbolji izbor) a i sve te stvari ce bit' dosta skuplje jer prodavci rade skoro iskljucivo sa lokalima koji placaju mnogo bolje.. Uz to sve i da oces ne mozes kupit' "regularno" jer "ne rade sa fizickim licima" nego moras preko kafica dje znas gazdu da narucujes itd.. Uglavnom cimanje i pitanje je bi li nasao vecinu ovih stvari koje pominjemo.

    Ali kao sto rekoh, nijedna od tih stvari nisu esencijalne i mozes ti napravit' solidan shot sa obicnom (non-pressurized) korpom a tamper imas uz aparat (plastican i bzvz ali eto... radi posao).
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 87 of 91 FirstFirst ... 3777838485868788899091 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem ORO Caffe - espreso kafa
    By VGT in forum Ostali oglasi
    Replies: 74
    Last Post: 12-04-14, 08:02
  2. Prodajem Kućni espresso kafemati na rate i ORO Caffe espreso kafa
    By gral in forum Ostali oglasi
    Replies: 98
    Last Post: 02-12-13, 23:11
  3. Prodajem ORO Caffe - Espreso kafa
    By gral in forum Ostali oglasi
    Replies: 155
    Last Post: 19-06-13, 15:46
  4. Kafa
    By Sanco_Pansa in forum Sve i svašta
    Replies: 126
    Last Post: 04-04-10, 12:35
  5. Kafa u Americi
    By Sandman in forum CG dijaspora
    Replies: 30
    Last Post: 24-08-06, 11:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •