Page 80 of 91 FirstFirst ... 307076777879808182838490 ... LastLast
Results 1,976 to 2,000 of 2270

Thread: Caffè ☕ Kafa ☕ Café

  1. #1976
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,319
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,630
    Thanked in
    2,439 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    Najbolji espresso sam pravila sa tim aparatom. Ostade mi u Italiju.
    Sa tim aparatom nisi nikako mogla pravit' espresso.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #1977
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Vidjela sam ovaj model..i jedino što mi smeta što se u većini slučajeva koristi kao osnovni materijal aluminijum,tako da ovo spolja je kao neki prohrom.
    No navika je navika,a odlična je varijanta ako imaš provjerenu i sirovinu meni je to lavazza 100% arabica.Iako sam toliko puta eksperimetisala pa i sa onom Frankovom espreso koja je za moj ukus nikakva.
    Ovo je Venus model i cijeli je uradjen od inoxa osim filtera. U Bialetti su mi rekli da se kafa u nijansama razlikuje od klasicne moke jer kafa nema nikakvi rekaciju sa inoxom dok je to kod moke aluminijum kao tradicionalni materijal za izradu ali ja nesto tu razliku nisam primijetio.
    Kod ovog inox modela mi se dopada sto je dihtung od silikona a ne od gume pa nije uopste potrebno mnogo stezati prilikom zatvaranja. Inace se proizvodi u plavoj i crvenoj boji i standarno metal ali se meni dopala vizuelno ova copper varijanta


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  4. #1978
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Na istom kanalu imate i optimalan recept za pripremu kafe u Moka pot...
    Kljucala voda se sipa, kafa se ne sabija, i sto je vrlo vazno medium temperatura na sporetu...
    Ja se pridrzavam standardne pripreme sto sam registrovao u italijanskim domacinstvima. Vodu ne kuvaju prije ali se preporucuje flasirana kao meksa, kafa se ne sabija, vatra malo ispod srednje, isprati samo toplom vodom bez detrdzenata, zamjena dihtunga i eventualno sita na godinu dana i pratiti aparat kako stari zajedno sa tobom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. The Following User Says Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  6. #1979
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,319
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,630
    Thanked in
    2,439 Posts

    Default

    Nikako ne nabijat' kafu u tim moka pot-ovima.

    I odrzavanje je jako bitno, tj. adekvatno pranje nakon svakog koriscenja + povremen "pregled" djelova a posebno tog dihtunga koji obicno prvi strada ali se makar lako moze nac' zamjena, cak i kod nas.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. The Following 2 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  8. #1980
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,695
    Thanks Thanks Given 
    307
    Thanks Thanks Received 
    709
    Thanked in
    324 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Na istom kanalu imate i optimalan recept za pripremu kafe u Moka pot...
    Kljucala voda se sipa, kafa se ne sabija, i sto je vrlo vazno medium temperatura na sporetu...
    Ja stavim toplu vodu sa česme, kafu samo malo tapnem sa strane po lijevku da se slegne malo i zaravnim. Stavim na 6/9 na ringlu i čekam dok ne krene da izlazi kafa i tada ugasim ringlu. Trenutno trošim Barcafe ali mi se najbolje pokazala Kimbo espresso Napoli.

    https://instagram.com/highlander_brushes/

  9. The Following User Says Thank You to Milos Darmanovic For This Useful Post:


  10. #1981
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,261
    Thanks Thanks Given 
    15,170
    Thanks Thanks Received 
    3,778
    Thanked in
    2,703 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Ovo je Venus model i cijeli je uradjen od inoxa osim filtera. U Bialetti su mi rekli da se kafa u nijansama razlikuje od klasicne moke jer kafa nema nikakvi rekaciju sa inoxom dok je to kod moke aluminijum kao tradicionalni materijal za izradu ali ja nesto tu razliku nisam primijetio.
    Kod ovog inox modela mi se dopada sto je dihtung od silikona a ne od gume pa nije uopste potrebno mnogo stezati prilikom zatvaranja. Inace se proizvodi u plavoj i crvenoj boji i standarno metal ali se meni dopala vizuelno ova copper varijanta


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Inox nema reakciju ni sa čim zato se toliko u industriji i koristi posebno u dodiru sa namirnicama zato i jes car među materijalima.
    Bakar jes isto no iako se i meni najviše copper varijanta zbog izgleda najviše sviđa za sad nisam primjetila upotrebu istog u moka potovima sem u estetici.
    Evo jedan primjer te varijante.(estetski mislim) Tognana je proizvođač.

    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    Last edited by Bluemoon; 06-03-23 at 11:07.
    No pasaran!

  11. #1982
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Sa tim aparatom nisi nikako mogla pravit' espresso.
    Nego što?
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  12. #1983
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Inox nema reakciju ni sa čim zato se toliko u industriji i koristi posebno u dodiru sa namirnicama zato i jes car među materijalima.
    Bakar jes isto no iako se i meni najviše copper varijanta zbog izgleda najviše sviđa za sad nisam primjetila upotrebu istog u moka potovima sem u estetici.
    Evo jedan primjer te varijante.(estetski mislim) Tognana je proizvođač.

    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    Posuda je od inoxa samo su izveli da je spoljasnjost gornjeg dijela boje bakra, a interesantno poklopac nije nego isto metala kao donja posuda. I da, donja posuda kod Venusa je debljih zidova u odnosu na standardnu aluminijum mokicu. Meni najljepsa kombo boja ali isto kad ode covjek j onaj Bialetti shop opjane ga opcije i izbor. Moka tricolore isto bombica izgleda


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  14. #1984
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,319
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,630
    Thanked in
    2,439 Posts

    Default

    Ja sam preko Amazon-a (ne u CG, da ne bude nepotrebnih pitanja) uzeo ovu foru i stric se odusevio... $42



    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. The Following 2 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  16. #1985
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Vidjeh ovu i kod nas u JavaCoffee (Coffein kod Atlasa)... Simpaticno za poklon, meni se cini neprakticno za svaki dan
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  17. #1986
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,261
    Thanks Thanks Given 
    15,170
    Thanks Thanks Received 
    3,778
    Thanked in
    2,703 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Vidjeh ovu i kod nas u JavaCoffee (Coffein kod Atlasa)... Simpaticno za poklon, meni se cini neprakticno za svaki dan
    Jes,onaj JavaCoffee ima veliki izbor tih aparata sad ne znam odnos cijena kod dobavljača.Meni je svakako ovaj nepraktičan jer uglavnom kafu pijem sama,a jutarnju nikako drugačije.

    Imaju ovi gore pomenuti i neke kafe no sumnjam da su nešto bolje od klasike ko što je lavazza.
    No pasaran!

  18. #1987
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Pa ako pricamo o kvalitetu sirovina, bolji su znacajno nego Lavazza i ostale komercijalne kafe...
    E sad, ako ne volis da eksperimentises sa ukusima, onda ti to ne znaci mnogo, jer svako ima neke svoje navike i ukuse koje voli...

    Ja trenutno isprobavam kafu iz Zrno przionice, pa cu vas update-ovati...
    Steta sto nema vise malih (specialty) przionica kod nas, ali daako i toga bude vise u buducnosti...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  19. The Following User Says Thank You to Incognito For This Useful Post:


  20. #1988
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,319
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,630
    Thanked in
    2,439 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Vidjeh ovu i kod nas u JavaCoffee (Coffein kod Atlasa)... Simpaticno za poklon, meni se cini neprakticno za svaki dan
    Pa bas je tako i kupljeno.. Stricu i strini za poklon i znam da redovno koriste tako da je 'uboden'

    HR ima daleeeeeeko bolji izbor kafe, pogotovo kad pricamo o kvalitetnijim 'specialty' kafama u zrnu.

    Ja sam isprobavao par manjih pakovanja iz 'zrno' i svakako je bilo bolje od komercijalnih iz prodavnica ali opet se nisam vele odusevio kao sa nekim iz HR koje mi je brat donosio...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #1989
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Pa ako pricamo o kvalitetu sirovina, bolji su znacajno nego Lavazza i ostale komercijalne kafe...
    E sad, ako ne volis da eksperimentises sa ukusima, onda ti to ne znaci mnogo, jer svako ima neke svoje navike i ukuse koje voli...

    Ja trenutno isprobavam kafu iz Zrno przionice, pa cu vas update-ovati...
    Steta sto nema vise malih (specialty) przionica kod nas, ali daako i toga bude vise u buducnosti...
    U Zrno najgora kafa ikad
    Rade samo sto imaju dobru poziciju.

  22. #1990
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mozda bude nesto vise od specialty kafa uskoro, planiram za sebe da narucujem manje kolicine i da przim pa ce ostati viska.

  23. The Following User Says Thank You to BirdmanMNE For This Useful Post:


  24. #1991
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Pricam o przionici i single origin kafama koje su nedavno poceli da prze i pakuju...
    Dug je put od zrna kafe do kafe u Zrno kaficu, i dosta varijabli koje mogu da uticu na ukus kafe...
    A ko god se usudi kod nas da krene u biznis sa single origin kafama, ima veliko postovanje od mene, jer ce kad tad morati da napusti taj koncept, jednostavno smo takvo trziste.. Navikli smo na pregorenu robustu u turskoj kafi i uz takodje pregoreni italijanski ristretto, to su jedini ukusi koji mozemo da percipiramo...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  25. #1992
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BirdmanMNE View Post
    Mozda bude nesto vise od specialty kafa uskoro, planiram za sebe da narucujem manje kolicine i da przim pa ce ostati viska.
    Svaka cast. Koju masinu za przenje imas? Radis li to vec komenrcijalno?
    Ako je espresso nauka, onda je przenje kafe tek kvantna mehanika...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  26. #1993
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne radim komercijalno vec samo za sebe, neki mali roaster oko 750gr. Ali razmisljao sam da se predje mozda na nesto vece. Radio sam u ugostiteljstvu dosta dugo i zavolio sam svu problematiku oko kafe. Generalno ljudi kod nas se slabo razumiju u kafu i ne vole da probaju nesto novo, a ukusi kafe su citav jedan univerzum za sebe od kojih su nasi ljudi upoznati samo sa mali aspektom koji se odnosi na dark roast.

  27. The Following 2 Users Say Thank You to BirdmanMNE For This Useful Post:


  28. #1994
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,261
    Thanks Thanks Given 
    15,170
    Thanks Thanks Received 
    3,778
    Thanked in
    2,703 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Pricam o przionici i single origin kafama koje su nedavno poceli da prze i pakuju...
    Dug je put od zrna kafe do kafe u Zrno kaficu, i dosta varijabli koje mogu da uticu na ukus kafe...
    A ko god se usudi kod nas da krene u biznis sa single origin kafama, ima veliko postovanje od mene, jer ce kad tad morati da napusti taj koncept, jednostavno smo takvo trziste.. Navikli smo na pregorenu robustu u turskoj kafi i uz takodje pregoreni italijanski ristretto, to su jedini ukusi koji mozemo da percipiramo...
    Mislim da onaj Kofein na portonovi ima taj koncept ali je ograničen na svoj lokal.

    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    No pasaran!

  29. #1995
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Ima ih nekoliko taj koncept (JavaCoffee (Caffeine C1-C9), Fabrika Coffee, Zrno, Kafoteka, Kafeterija u Porto, itd)...
    Osnovni problem je sto gotovo niko od njih ne stavlja roast date na pakovanje, odnosno taj batch kafe koju isprze i zapakuju stoji na policama mjesecima, pa i po godinu dana... Ne mozes npr doci i reci dajte mi najsvjeziju kafu koju imate, prica im je da im je sva kafa svjeza itd, ok...
    To je normalno, jer kad nema trzista ni prodje, nije isplativo svakih npr mjesec dana prziti skupe single origin kafe i bacati ih poslije...
    Kafoteka je jedno vrijeme imala stalno svjeze przen svoj blend (przili su u przionici Fabrika_PG) i bila je bas dobra, po mom misljenju najbolja kafa u zrnu koja se mogla kupiti u CG... Par puta sam ugrabio i svjeze przene single origin, Etiopija je bila bas dobro przena poslednji put kad su je imali...
    Ali tako je to, nema trzista za to, a sirovine i aparatura (plus znanje) su vrlo skupi...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  30. The Following 2 Users Say Thank You to Incognito For This Useful Post:


  31. #1996
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Ima ih nekoliko taj koncept (JavaCoffee (Caffeine C1-C9), Fabrika Coffee, Zrno, Kafoteka, Kafeterija u Porto, itd)...
    Osnovni problem je sto gotovo niko od njih ne stavlja roast date na pakovanje, odnosno taj batch kafe koju isprze i zapakuju stoji na policama mjesecima, pa i po godinu dana... Ne mozes npr doci i reci dajte mi najsvjeziju kafu koju imate, prica im je da im je sva kafa svjeza itd, ok...
    To je normalno, jer kad nema trzista ni prodje, nije isplativo svakih npr mjesec dana prziti skupe single origin kafe i bacati ih poslije...
    Kafoteka je jedno vrijeme imala stalno svjeze przen svoj blend (przili su u przionici Fabrika_PG) i bila je bas dobra, po mom misljenju najbolja kafa u zrnu koja se mogla kupiti u CG... Par puta sam ugrabio i svjeze przene single origin, Etiopija je bila bas dobro przena poslednji put kad su je imali...
    Ali tako je to, nema trzista za to, a sirovine i aparatura (plus znanje) su vrlo skupi...
    Upravo zbog ovoga sam se odlucio da sam za sebe przim kafu. Sto se espressa tice tu i odgovara da kafa malo odstoji. Nedelju dana je neko idealno vrijeme da odstoji posle przenja. Sirovinu nabaviti je naveci problem jer shipping je dosta skup. Uzeti kilo dva pet, ispada skuplje shipping nego sama kafa.

  32. #1997
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,319
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,630
    Thanked in
    2,439 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BirdmanMNE View Post
    Upravo zbog ovoga sam se odlucio da sam za sebe przim kafu. Sto se espressa tice tu i odgovara da kafa malo odstoji. Nedelju dana je neko idealno vrijeme da odstoji posle przenja. Sirovinu nabaviti je naveci problem jer shipping je dosta skup. Uzeti kilo dva pet, ispada skuplje shipping nego sama kafa.
    Svakako da mora malo da 'odlezi' ali je problem ovo sto je @Incognito pomenuo a to je da se u vecini slucajeva uopste ne zna kad je przena nego vjerujes onom konobaru, sankeru ili promoterki "na rijec".

    Ove kafe sto sam pominjao da mi je brat donosio iz HR... SVAKA je imala datum przenja.. postavljao sam ovdje onomad.

    Meni je brat planirao tako da przi za sebe ali je odustao, najvise zbog komplikacija i tezine (a od skoro i cijene) nabavke 'sirove kafe'.


    P.S. Evo nadjoh jedan primjer sa kraja 2021. god.

    Last edited by Fidel Castro; 07-03-23 at 11:07.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  33. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  34. #1998
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Da, to su ti problemi, za przenje je potrebno dosta znanja (i ucenja na greskama) dok pogodis pattern po kome przis odredjenu kafu...
    A kad se uzme u obzir cijena sirovina (plus opreme ako ces komercijalno da radis itd), to je skup hobi...
    Npr prosle godine je kratko postojao lokal Estrella kod Toloske sume, dobro zamisljen kao mali specialty coffee... Medjutim od tih nekoliko single origin koje su nabavljali i przili u nekoj svojoj reziji, ne znam kako i dje, nijedna kafa nije valjala... Ubrzo su i zatvorili naravno.
    Sto se mog ukusa tice, najvise volim svjeze przenu kafu koja je odstojala svega dva-tri dana... Vec nakon 20-30 dana se ta kafa stabilizuje i ima ujednacenu aromu, i recept za espresso se moze stabilizovati, ali izgubi tu iskru koju volim kod tek przene kafe...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  35. #1999
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,076
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    144
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Ako kome treba kafa pitajte kod Džonija u fabriku kafe on uvozi specalty kafu. Momak sa znanjem o kafama broj 1 u CG.

    Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

  36. The Following User Says Thank You to dr hellfire For This Useful Post:


  37. #2000
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,319
    Thanks Thanks Given 
    2,802
    Thanks Thanks Received 
    4,630
    Thanked in
    2,439 Posts

    Default

    Dan kad ni druga kafa do podna ne pomaže...



    Poslato preko goluba pismonoše
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  38. The Following 5 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


Page 80 of 91 FirstFirst ... 307076777879808182838490 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem ORO Caffe - espreso kafa
    By VGT in forum Ostali oglasi
    Replies: 74
    Last Post: 12-04-14, 08:02
  2. Prodajem Kućni espresso kafemati na rate i ORO Caffe espreso kafa
    By gral in forum Ostali oglasi
    Replies: 98
    Last Post: 02-12-13, 23:11
  3. Prodajem ORO Caffe - Espreso kafa
    By gral in forum Ostali oglasi
    Replies: 155
    Last Post: 19-06-13, 15:46
  4. Kafa
    By Sanco_Pansa in forum Sve i svašta
    Replies: 126
    Last Post: 04-04-10, 12:35
  5. Kafa u Americi
    By Sandman in forum CG dijaspora
    Replies: 30
    Last Post: 24-08-06, 11:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •